pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vilnouve

vilnouve

Ostatnie 10 wpisów
GRAF78 napisał(a):
a dlaczego nie przypomniałeś, że nie została wyspana w rynek uwolniona 19 lutego seria D (emitowana po 20zł)

strach pomyśleć gdzie bylibyśmy gdyby została wysypana ...
kurs 25% na południe to jednak bardzo mocne ręce ...

Szkoda, że nikt nie zadał pytania na chacie jaka była motywacja dopuszczenia do obrotu wszystkich serii mimo lockup'ów ?

przy kolejnych kostkach domina jakie poznajemy nadal uważam, że nie był to przypadek...

GRAF78 napisał(a):
myślę że tak długotermiowi akcjonariusze celuja w kurs 500+ jak na 11Bit po FP

a krotkoterminowcy narzekaja na wszystko - może lepiej "inwestujcie" w kontakty terminowe tam dużo szybciej można zarobic dużo wiecej

nie czuł byś się czasem jak u siebie na forum bankiera ?

GRAF78 napisał(a):
to ile będzie zakończeń w grze jest bardzo ważne i o tym pownienieś wiedzieć, a jeśli nie wiesz oco chodzi to nie inwestuj w tą branże.

z reguły pycha kroczy przed upadkiem ...

czy naprawdę elemis sądzisz, że pisząc znikąd chodziło mi o KKR ?

oczekiwałbym od osoby, który pełni Twoją funkcję, że nie sprowadzisz swojej bytności na forum do komentowania wishlisty oraz podsyłania linków do spotkań z Zarządem ...

ale cytując klasyka powiem, że fajnie, iż z nami jesteś

do dziś Zarząd wydawał się wierzyć ...
a większość wydawała się wierzyć Zarządowi ...

mam wrażenie, że nawet Elemis został zaskoczony podobnie jak to było z emisją znikąd ...

no i stulecie urodzin wieszcza nie zostanie właściwie uhonorowane...

za rok dowiemy się zapewne,że zmierzamy w kierunku uczczenia Rudego 102,
potem zrobi się niezapowiedzianą emisję w ramach kapitału docelowego i jakoś dociągniemy do rocznicy Dywizjonu 303

GRAF78 napisał(a):
Poza tym nie sądzę aby jakikolwiek DM posiadał ofertę krótkiej sprzedaży na spółkę poniżej mWig40-sWig80 a tym bardziej notowaną na NC.

Twoim zdaniem przytoczony we wcześniejszych wypowiedziach Forewer Enteertaiment pożyczyli w lombardzie ?

GRAF78 napisał(a):
Uważam że twoje (oraz forumowiczów) obawy są nieuzadnione i nie wiem skad pomysł że akcjonariusze będą się pozbywać papierów jednej z najlepszych młodych spółek w branży

obecny CAP i pewne fakty (kapitał docelowy wpisany w statucie, niezapowiedziana i bez konkretnego celu nowa emisja, dopuszczenie do obrotu akcji mimo formalnych lockupów) pozwalają mi wątpić

Elemis napisał(a):

1. Krótka sprzedaż także jest zakazana. Osoby podpisujące umowy lock-up nie mogą jej dokonywać

to o czym piszesz to oczywista oczywistość , no ale brat albo partnerka życiowa może przecież shorcić w tym czasie ... wszystko zostaje wtedy wjednym portfelu ...
i umowa lock"upu formalnie nie jest złamana...

nie byłoby snucia takich scenariuszy gdyby termin dopuszczenia do obrotu akcji był zbieżny z terminem wygasania lockupów ...

jedyny sens dopuszczenie do obrotu tych akcji to jak dla mnie zwiększenie potencjału do możliwości pożyczania akcji dopuszczonych do obrotu (czyli aby było po prostu co pożyczać)

GRAF78 napisał(a):
Z tego co wiem to zmieniły się chyba przepisy w 2020r i wszystkie akcje musza być zdematerializowane i dopuszczone do obrotu końca 1 kwartału 2021r?

zdematerializowane tak, dopuszczone do obrotu nie

GRAF78 napisał(a):
Żeby wszystkich tu uspokoić oprócz umowy lockupu, u każdego inwestora który ww. umowę podpisał jest fizyczna blokada złożenia zlecenia sprzedaży w domu maklerskim. Sprzedaż jest więc niemożliwa.

a jak zechcę pożyczyć akcję w biurze maklerskim na krótką sprzedaż to nie będę mógł sprzedać ?

GRAF78 napisał(a):
Gra na spadki na Spółce przed premiera raczej napewno skończy się źle dla grających bo nawet po premierze jako to było w przypadku CDR i przy srednioterminowym trednie spadkowym można zostać wyciśniętym z kapitału jak cytrynka

Przytoczeni akcjonariusze CDR mogą się z tobą nie zgodzić ....

marter napisał(a):
Nie jestem pewien - przy krótkiej sprzedaży, jak ją rozumiem, jest przeniesienie akcji na rzecz osoby trzeciej, czego umowa lock-up nie dopuszcza.

przy krótkiej sprzedaży pożyczasz akcje od biura maklerskiego, nie od właściciela ,
prawo własności nadal przynależy do dotychczasowego właściciela, lock-upy nie są złamane

teoretyzując pozostaje jeszcze możliwość krótkiej sprzedaży - tylko czy któreś z biur maklerskich praktykuje pożyczanie akcji będących w obrocie na NC ?

pożyczający akcje nie naraża się zarzut złamania lockupu ...

mogą, tylko po co trzymać nabity pistolet jeżeli nie zamierza się z niego strzelać ...

Elemis napisał(a):
(...) Osobiście bardzo mi zależało, żeby wstępna informacja o emisji, oraz jej adresacie ukazała się jeszcze przed końcem obowiązywania lock-upów. Gdyby kasandryczne wizje niektórych miały się sprawdzić, kurs akcji runął, a następnie zostało ogłoszone info o nowym inwestorze obejmującym akcje drożej - dałoby to jeszcze większą pożywkę do spekulacji o niewłaściwym podejściu spółki do inwestorów indywidualnych (...)

jeżeli członek RN wypowiada te słowa to nie brzmi to dobrze ...
To jednak Spólka spodziewała się, że kurs się obsunie na skutek luzowania lockupu i chciała zapobiec spadkowi kursu czy nie ?

Elemis napisał(a):
(...)
Dopóki sprawy wstępnymi się nie staną, a emisja nie zostanie formalnie dopięta na ostatni guzik, nie oceniajmy proszę postawy zarządu. Komentować można jedynie fakty (...)

info o niedopiętej emisji można było podać ale komentować należy dopiero fakty ?
czy aby na pewno zatem emisja dojdzie do skutku ?

Elemis napisał(a):
(...) Można to także lubić, lub nie, ale emisja z wyłączonym prawem poboru absolutnie nie jest precedensem 

Pełna zgoda, dla spółek z wpisanym kapitałem docelowym w Statucie precedensem byłaby wręcz emisja z prawem poboru - nie po to się wprowadza taki zapis aby potem przechodzić procedurę emisji z prawem poboru. Poza tym sierotka marysia rozdająca talon na akcje nie może być przecież ślepa ...

Elemis napisał(a):
(...) Dziękuję także, za umotywowaną krytykę

@ Elemis, nie odbieraj tego osobiście ale jako osoba zaangażowana w RN moim zdaniem powinieneś Zarządowi patrzeć na ręce dbając o interes drobnych akcjonariuszy a nie pudrować i tłumaczyć zachowanie Zarządu ... Przy obecnym CAP kolejne wizerunkowe wpadki będą kosztować więcej niż 3 etapy luzowania razem wzięte

1ketjoW napisał(a):
Termin tej śmiesznej emisji jej cena nie są przypadkowe. Chodzi w mojej ocenie wyłącznie o to by obecni akcjonarjusze nie sprzedawali akcji. (...)

oj tam oj tam... członek RN zarzuci ci zaraz manipulację

trafił się ładnej wiejskiej dziewce królewicz na markowym rumaku to zapomniała, co obiecała innemu ...

całkiem przypadkową zbieżność czasu podania info o emisji kierowanej to "zacnego" funduszu z pierwszym etapem luzowania trudno nazwać manipulacją - to po prostu szczęście

szczęśliwie wcześniej również umieszczono zapis o kapitale docelowym w statucie spółki a potem zapewniano, że żadnej nowej emisji nie będzie - wyszło jak wyszło ...

subiektywnie mogę sobie wyobrazić, że due diliigence, prawdopodobnie w tym przypadku sprowadzało się do przymierzenia hełmu z plakatu oraz pozytywny odzew na zapytanie :

Pomożecie ?
pomożemy ...

Czy ktoś z Was chcąc wyłożyć 3 mln zł inwestuc w akcje perły dostałby od skwapliwie przestrzegającego równego dostępu do informacji Zarządu możliwość uchylenia większego rąbka tajemnicy ? Czyżby magia zacnego szyldu zmiękczyła tak Zarząd ?

@vox , a na czym polega dokładny due diligence startupa ?

moim zdaniem info o emisji pojawiło się aby wykreować wrażenie o zainteresowaniu spółką "wielkich" w przeddzień pierwszego luzowania lockupów - realnej potrzeby kapitałowej spółki tu raczej nie należy się doszukiwać

jutro rynek zweryfikuje czy taka tacka była potrzebna ...
może nawet emisja kierowana nie dojdzie do skutku...

Statut z wpisem o kapitale docelowym zwalnia z planowania. Reaguje się na bieżące potrzeby ...
Dziś jest potrzeba stabilizacyjna. Przy dalszym luzowaniu lockupów może pojawić się potrzeba odbudowy procentowego udziału po ewentualnej sprzedaży akcji (taki swoisty rodzaj krótkiej sprzedaży lub jak kto woli zjedzenia ciastka i posiadania ciastka)

Z całym szacunkiem elemis ale nie wierzę w przypadki.

Mało prawdopodobne, że światowy fundusz wyłuskał na bananowym NC naszą perełkę.
Nawet gdyby ktoś w tym zacnym zagranicznym gronie dostrzegł ogromny potencjał perły to angażowanie niespełna 3 mln zł przez fundusz niewarte byłoby znalezienia loginów do przelewu .

Ani spółce nie są potrzebne środki , ani funduszowi wydatkowanie klepaków.

Odczytuję info jako próbę zbudowania na poziomie 97 zł tacki stabilizacyjnej pod kończące się właśnie lock'upy.

Timing podania info jest tu kluczowy.

siakiś niecierpliwy ten fundusz, poczekałby do poniedziałku/wtorku i kupiłby akcje z rynku jako fundusz stabilizacyjny

W rzeczy samej - trudno odróżnić symulację renowacji czołgów od symulacji odnowy ciuchci. Jak dla mnie to potencjał na CAP 100 mln zł, mają obie firmy z tym, że w przypadku Generałów rynek najwyraźniej się pomylił.

Podzielam zdanie pre-przedmówcy, że nadchodzą czasy gdzie kupno akcji GAMDEVu w IPO będzie doskonałym interesem dla tych co kupili w PRE-IPO.

czyli zakładasz celowe zgranie w czasie akcji szumoidalnej aby udźwignąć spodziewaną podaż na akcjach ?

próbowali sprzedać akcje DeGenerals przy P/S = 50 , spółki z jedną niszową gierką i mało oryginalnymi planami na najbliższe 2 lata wycenioną na CAP = 100 mln zł

myślę, że może to być jaskółka zapowiadająca upuszczenie powietrza w 2021 r z balona GAMDEVu i rynek będzie mocno selektywny

nie każdy informatyk z 2-3 letnim doświadczeniem skrzynąwszy 2 kumpli od razu zostanie milionerem ...

z uwagi na rychłe zdjęcie lockupów na 2,5 raz więcej akcji niż obecnie jest w obrocie zdania co do kierunku ruchu w krótkim terminie mogą być podzielone Think

a ja powiem przewrotnie, że chyba dostaniemy wszystko na co się zapisaliśmy i to może być powód dla jednych do świadomej radości a dla innych do nerwowego oczekiwania na wigilię Wigilii

dla tych drugich będzie to nauczka do wybiórczego doboru IPO a nie stadnego ustawienia się w kolejce

osobiście podzielam zdanie Vox, że kupno większej ilości akcji po niskiej cenie daje większy pole do potencjalnego spokojnego wzrostu - branża wzrostowa, spółka nieprzelewarowana, ....

No nie dogodzi ludowi, 98,5 % redukcji przy max cenie w IPO PCF to dobrze , a większa alokacja i znacząco niższa cena niż pierwotna ustalona cena maksymalna w IP Answear.com to już dramat.

Trochę przypomina mi to stado owiec (bez urazy), które nie wiele myśląc czują się sympatyczniej w większej ciżbie.

Jak ktoś podejmował decyzję o zapisach na answear to chyba przeczytał chociaż prospekt i uznał, że warto wejść po cenie 36,5 PLN za akcję ?

no ale chyba nie wszyscy inwestorzy z ING nie zdołali nabyć PCF tylko ci co czekali ze złożeniem zapisów do ostatniego dnia kiedy padł system ? Czy też wszystkie zlecenia z ING poszły w kubeł ?

No ale to zniecierpliwienie do ogromnych zysków bardzo podobne ...

Szkoda, że u mnie ING dał ciała i nie można było zapisać się w IPO wczoraj ale z drugiej strony czy ktoś dopuszcza myślami słaby debiut Ceberpunka ?

trochę przypomina się casus Banku Śląskiego z 1994 r .
dużo nowych inwestorów, ogromna redukcja ....

oni nie robili planowanych zmian w środku tygodnia tylko wymuszone zmiany padaką systemu w dniu poprzednim - tak poprawili, że kolejnego dnia padło na amen i nie dało się już podnieść - znamienne, że na stronach facebookowych ogłosili że ich system padł ofiarą awarii .

jak dla mnie to coś może uleć awarii albo paść ofiarą ataku ....

Mam rachunki maklerskie w 3 biurach ale tylko ING z posiadanych rachunków było na liście przyjmujących zapisy na IPO PCF. Przelanie środków do 2 pozostałych nie miało sensu ...
Tak więc nawet 3 ferrari w garażu w tym wypadku by nie pomogło ...

Swoją drogą jak oni wybrną z reklamacji i ewentualnych późniejszych pozwów ?
Drzwi małych prywatnych biur maklerskich po takiej wpadce już pewnie byłyby oklejane banderolą komornika...

może nie będzie aż takiej redukcji bo od wczorajszego popołudnie całe ING Makler wyrzuciło w kosmos i nikt nie może składać zleceń (także tych w IPO na PCF) - niesamowite aby w dzisieszych czasach nie można było przywrócić działania biura maklerskiego, które przecież nie ma stacjonarnych POKów (zleceń telefonicznych też nie przyjmują bo system informatyczny totalnie się rozsypał)

Tak więc jak systemu nie podniosą do północy to pozostaje mi tylko zakup PCF na debiucie na GPW ...angry3

Jak ktoś siedzi na futeresach w ING to chyba dziś zszedł na zawał ...

Cytat:
w takim tempie gotowka zostanie w spolce przepalona raz dwa
i bedzie potrzebna kolejna emisja?

myślę, że warto przeczytać statut spółki i zapis o kapitale docelowym
nestmedic.com/relacje-inwestor...

powiązanie ceny, po której nabywali akcje pierwotni inwestorzy w emisji poprzedzającej IPO z zapisem w statucie o kapitale docelowym i pozostawieniem w gestii zarządu do kogo i po jakiej cenie oferowana może być ewentualna nowa emisja w ramach kapitału docelowego to moim zdaniem istotny czynnik ryzyka

takie swoiste "jak zjeść i mieć ciastko"
mam nadzieję, że ten scenariusz nie zechce być realizowany

w tabeli z jednostkowymi raportami kwartalnymi (post z 24 października 2017)

nie żebym był jakimś zagorzałym zwolennikiem Boruty ale cały czas się jej przyglądam

wydaje mi się, że amortyzacja przyjęta przez Watchdog nie jest 0,
przykładowo w raporcie za II kwartał 2017 r. spółka podaje że średniomiesięczna amortyzacja to 270 tys zł

zapewne nastąpiła kompensacja długu na akcje
rzeczywistych przepływów raczej bym się nie spodziewał
z komunikatem odnośnie spłaty chyba się pośpieszyli i nie powinni tego robić przed zarejestrwaniem nowej emisji

w cenie niestety nie ma baniaków, rurek i aparatury
a takowe jakieś kilkanaście milionów (jako dodatek do wspomnianej instrukcji obsługi za 350 tys zł) kosztują :)

Moim zdaniem zasadniczym problemem Getin Banku jest w tej chwili utrata zaufania Klientów. Działam akurat w branży finansowej i na co dzień spotykam się z niechęcią Klientem wobec tego banku.

Ludzie nacięli się zarówno na małoprokliencką obsługę posprzedażową przy kredytach jak i całkowicie nieprofesjonalne podejście do produktów inwestycyjnych oferowanych przez bank w sieci sprzedaży własnej i zewnętrznej .

Nawet jeżeli przyjdzie lepszy klimat na "banki" to powyższe będzie stanowiło poważny problem w dłuższym terminie.

dla eksportera mocny złoty raczej szkodzi

macie jakieś przemyślenia na temat ogłoszonej emisji akcji z prawem poboru ?
Ni z gruchy ni z pietruchy wyskakują z takim info. Jak się poukłada chronologię wszelkich niespełnionych zapowiedzi Zarządu (wejście na rynek w Londynie, fotorelacja z zakładu pokazująca efekt dotychczasowych inwestycji, hipotetyczny kontrakt z Arabami na odbiór całej produkcji biosurfuktantów na 2015, zapowiedź, że Altus TFI zapewnia finansowanie inwestycji na 2015, + odwołanie emisji obligacji + nowa emisja akcji) to nie wygląda to dobrze ...

Zjazd cenowy chyba nie jest przypadkowy. Waszym zdaniem jest realne wystartowanie z produkcją biosurfaktantów czy tylko karmią nas mrzonkami ?

to może już po IPO poprosimy o analizę :)

a ja żałuję że nie kupiłem, cena z dolnych wideł i tylko 600 tys akcji u drobnych wcale źle nie rokują debiutowi IB

dla GET to oczywiście zła wiadomość, że musiał domykać emisję kolanem

raczej powrót pod przełamane wsparcie :(
zjazd odbył się na dużych obrotach, wzrost na sześciokrotnie mniejszych

poproszę o analizę wyników za 2014 r

z czego CPD wykręciło ten wynik netto i gotówkę na przepływach, bo przecież jeszcze chyba nie zaczęli na dobre sprzedaży mieszkań w Ursusie.

może jakiś nowy feniks z popiołów nam się tu rodzi ...

uuuu, lipa w raporcie rocznym

słabo na wyniku netto, lichutko na przepływach :(
zachowanie kursu to raczej nie przypadek

albo patrzymy na nie to samo sprawozdanie albo nie wiem jakich Kolega się spodziewał wyników skoro twierdzi, że rewelacji nie ma . Biorąc nawet sam IV kwartał do analogicznego okresu roku poprzedniego progresja na zysku netto jest >100% (niespełna 11 mln vs 5 mln w roku ubiegłym) podobnie na innych pozycjach ...

Niech spółka dalej tak prosperuje bez zbędnych krzyków gawiedzi a zobaczymy 4 z przodu, czego i sobie i Koledze życzę ...

dziś ciekawy artykuł w PB na temat OF
w świetle tego artykułu można wnioskować, że spadki (oprócz wszystkim znanych powodów zbyt wysokich kosztów stałych, spadku sprzedaży unit-linków oraz utraty zaufania Klientów) były spowodowane utratą zaufania inwestorów po przejęciu Open Broker przez grupę menedżerów z OF i podaniem niejasnych powodów tego kroku

dla przypomnienia Open Broker miał być panaceum na kurczące się przychody z pozostałych obszarów,
ponoć OF ma opcję odkupu Open Broker za 2 lata

jak to odbieracie ?

zaliczkując odwlekany zakup Staropolskich Specjałów ZM Kania w rozliczeniu przekazał akcje PTI -
cena rozliczenia to 11 mln zł

Czy ktoś wie jaką wartość w księgach ZM Kania miał ten pakiet PTI i czy sprzedaż akcji PTI będzie wiązała się z wykazaniem w IV kwartale dodatkowego zysku/straty?

odbicie się należy ale ta ostatnia emisja obligacji wygląda na zadyszkę w finansowaniu bieżącej działalności ... to nie rokuje najlepiej

te 20K akcji kupione przez Prezesa i 30K przez członka RN raczej nie mają służyć zarobkowi kupujących ( zakładając nawet 30% odbicie kursu OF łączny zarobek z nabytego pakietu przez obu Panów wyniesie wówczas ok 30 tys zł - a więc < jednomiesięczna pensja) tylko uwiarygodnieniu tezy, że w spółce nie dzieje się nic złego. Pamiętajmy, że nie są to osoby zbierające na nową Corollę.

ponieważ na ostatnich 2 sesjach latały pakiety 200 K, 100 K ciekawą informacją byłoby kto sprzedał/kupił takie ilości

IMO wyniki za IV kwartał zanegują lub potwierdzą trupa w szafie

założenie że kupując 11365 akcji walczy się ze spadkami jest równie kuriozalnie

na szczęście jakiś obrót dziś się pojawia i może faktycznie ktoś wyłożył większą kasę na stół

działanie takie nie musiałoby być nieracjonalne jeżeli przyjęlibyśmy że wynagrodzenie miesięczne za piastowanie funkcji jest wielokrotnie wyższe niż kwota wydatkowana na zakup akcji

lepiej aby okazało się że "insiderzy" chcą zarobić i na tym i na tym a nie tylko przedłużyć czas otrzymywania wynagrodzenia

11365 akcji nabył hello1

tyle to średniorozwinięty doradca OF może kliknąć sobie w przerwie na fajkę

jakby łyknął 0,5 mln to trupa możemy pogrzebać

tylko dlaczego niby koniec roku dla fundu jest deadlinem?
nie trzyma się kupy ta teoria - prędzej podatkowo ktoś chce obniżyć podatek na zarobionym portfelu kompensując stratę na OF (ta teoria też jest słaba bo miałaby sens gdyby było oddanie/odebranie na jednej sesji a nie systematyczne zbijanie)

w hipotezie zbicia kursu tak aby średnia z 6 m-cy była jak najniższa niekoniecznie to LC jest podażową, wystarczy aby podmiot przejmujący kupił wcześniej taką ilość akcji, która nie wymaga ujawnienia, to przy przy obecnym biernym popycie pozwoliłoby systematycznie zbijać kurs aby ze średnią dojść do satysfakcjonującej ceny transakcyjnej

ta hipoteza ma jedną słabość: zakłada determinację w sprzedaży OF przez LC po cenie <6 zł/akcję ( a średnia będzie ostro spadała)

ponieważ działam w branży (nie OF) to wiem z pierwszej ręki jak jest w rzeczywistości , banki nie wycofują się ze współpracy z pośrednikami (poza może Credit Agricole). Obniżka wynagrodzenia za kredyty na przestrzeni 2 ostatnich lat dotyczy w zasadzie tylko GNB. Jeżeli były jakieś korekty w wynagrodzeniu płaconym przez banki pośrednikowi to były to nieliczne banki i kosmetyczne zmiany

W przypadku OF nie zawalił się model działania tylko w gruzach legło zaufanie Klienta do doradcy OF, który przez lata był przyzwyczajony oferować jeden bank i przy okazji wbijać na jego produkty inwestycyjne

W strukturze sprzedaży OF zawsze istotny % stanowiły produkty inwestycyjne (struktury, unit-linki), dla których obecnie nie ma dobrego klimatu . Te produkty były tragicznie źle sprzedawane (tzn skutecznie ale bez przekazania Klientowi ich ograniczeń) i Klienci się do nich zrazili. Znalezienie substytutu dla przychodów z produktów inwestycyjnych nie jest łatwe i to się odbija na wynikach OF

W przychodach ze sprzedaży nieruchomości nie ma dramatu i tu również nie obawiałbym się, że deweloperzy odwrócą się od współpracy.

OF obecnie dostosowuje koszty stałe do spadku przychodów i tnie koszty stałe (np. związane z wynajmem lokali, przechodzi z wynagradzania doradców etatowego + prowizyjnego na wynagrodzenie fakturowe w ramach prowadzonej przez doradcę dz.gosp. za rzeczywiście zamknięte tematy)

I tu powstaje kolejne zagrożenie . Czy doradcy, którzy dotychczas pracowali w OF i byli przyzwyczajeni, że marketing firmowy napędza im klientów zechcą pracować w innym modelu tzn. bez stałki oraz z Klientami, którymi samemu trzeba zdobyć z rynku. Co takiego doradcę będzie wiązało z OF , przecież może pójść na swoje, zwłaszcza że odbiór marki OF w tej chwili mocno podupadł.

Co moim zdaniem OF powinien zrobić ?
1. Obniżyć koszty stałe struktury sprzedaży poprzez rezygnację z wysoko kosztowych placówek ( zwłaszcza Homebroker) i położenie nacisku na OPEN DIRECT i OPEN PARTNER (niezależni doradcy , partnerzy OF)
2. odbudować zaufanie Klienta poprzez kontrolę etyczności postępowania doradców . Doradca powinien być doradcą a nie sprzedawcą.
3. marketing wizerunkowy coś w stylu "BPH jesteśmy fair"
4. dalszy rozwój brokerki ubezpieczeniowej, nie tylko sprzedaż produktów OPEN LIFE

Przy obecnej wycenie akcji nawet słabsze obecne wyniki finansowe spółki dają P/E w okolicach 4.
Jeżeli nie wyskoczy jakiś trup z szafy w wynikach IV kwartału to w 2015 r akcjonariusze powinni być w lepszych nastrojach. 16 zł to raczej nie zobaczymy ale powrót w okolice 6 zł jest realny.

Jeżeli LC straciłby cierpliwość do OF i spółka byłaby szykowana do sprzedaży to dywidenda na pewno będzie a cena będzie zbliżona do średniej z 6 m-cy. Moim zdaniem im szybciej ta średnia spada tym bardziej prawdopodobny jest ten scenariusz. Najgorszym wariantem tego scenariusza dla posiadaczy akcji byłoby wycofanie spółki przez samego LC. Wtedy i z odbiciem i z dywidendą można się raczej pożegnać.

do orestes : prawdziwy doradca nie tylko wie jaką marżę kredytową ma dany bank ale przede wszystkim gdzie Klient kredyt dostanie lub co ewentualnie powinien zrobić aby kredyt dostać, porównywarka tego niestety nie potrafi

jeżeli sądzisz, że zautomatyzowana porównywarka jest etyczna to jesteś w błędzie, instytucje finansowe płacą jej (właścicielowi) za prezentację na czołowych miejscach, taki marchendising produktów finansowych

OF płaci spadkiem za lata wbity na jedyny słuszny bank i jego "wspaniałe" produkty inwestycyjne, Gdy zaczął się smrodek wokół tego (wycofanie GNB ze ścisłej współpracy, kara KNF) oraz słabsze wyniki spadki były nieuchronne

OF padaki nie zaliczy bo nie ma długów, prędzej jakiś inny bank się po niego schyli i wycofa z giełdy kupując pakiet od LC

Jak dla mnie ten obecny lot koszący to ewidentne zbicie średniej z 6 miesięcy pod ... sam nie wiem .

obawiam się, że rzetelne oszacowanie wartości spółki po uchwaleniu MPZP nie jest łatwe

ja próbuję sobie to wycenić następująco :
220 ha gruntów x 300 zł/m2 gruntu budowlanego = 19,13 zł/akcję

plany wybudowania miasteczka na 30 tys zł osób daje w przybliżeniu 10 tys mieszkań
jeżeli założyć, że rentowność netto na jednym mieszkaniu to ok 20% czyli ok 50 tys zł/mieszkanie to z projektu spółka osiągnie ok 500 mln zł zysku

zakładając, że zysk ten jest w całości transferowany do akcjonariuszy w postaci dywidendy to na jedną akcję przypadałoby ok 14,5 PLN

Cytat:
Medicalgorithmics dostarczał dotychczas usługi jako firma outsourcingowa. Teraz dojdzie do "upodmiotowienia" Spółki na rynku amerykańskim dzięki Aliansowi.

Chciałes powiedzieć, że sprzedawano usługę monitorowania PecketEKG po marką "made for Tesco" a obecnie będzie made by Medicalgorythmics ? Nie kupuję tego argumentu jak to nazwałeś upodmiotowienia ... choć zgadzam się, że suma sumarum kontrakt z Partnerem Strategicznym to milowy krok... Tylko dlaczego tak tanio sprzedali wyłaczność na cały rynek amerykański ...
Każdy z nas, może jednak na potrzeby własnych analiz zmaksymalizować magiczne słowa "minimalna wartość" i wtedy nie ma problemu.

nie sądzicie, że troche tanio oddali cały rynek amerykański Partenerowi Strategicznemu ?
uśrednione roczne przychody 16,8 mln PLN przy rentowności załóżmy tak jak podaje komunikat zblizonej do obecnej 40%, daje ok 5,8 mln zł zysku rocznie ... cała nadzieja w nowych rynkach Azji jeśli zamiast perspektywicznej akcji nie chcemy mieć obligacji....

oprócz zauważalnej progresji zysków w raporcie za III kwartał 2011 spółka podaje że ma ponad 9 mln środków pieniężnych, czyli zgrubsza licząc ponad 3,66 zł/akcję

uwaga - jestem stronniczy :)
kupiłem trochę akcję na debiucie na NC i chciałbym żeby kurs jeszcze wrócił do tych poziomów

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 18 kwietnia 2021 00:07:59
Liczba wpisów: 59
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 12

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,335 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło