pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grum

grum

Ostatnie 10 wpisów
Wydaje mi się że Spółka rozpoznała good will w bilansie. Możliwa jest strata na transakcji sprzedaży spółki zależnej?
Jaki cash dokładnie wpłynie do Spółki?

Trzymanie gotówki dochodu nie robi. Kasowo jest oczywiste że wzrośnie. Smutek tych co kupili drożej zrozumiały.... Tylko proszę o info jaki będzie to miało wpływ na wynik Spółki (sprzedaż spółki zależnej)

Jaki wpływ na wynik Spółki będzie miała sprzedaż spółki zależnej (ostatni komunikat)?

Faktem jest tylko to, że spółka osiągnęła najniższy kurs w historii. Jednych to zachęci innych wręcz odrzuci.

Wykres Trakcji w moich oczach staje się coraz bardziej ciekawy. Może ktoś od AT dostrzeże jego urok lub jego brak?

Czy ktoś jest w posiadaniu informacji o ewentualnych konkurencyjnych urządzeniach na tzw. "zachodzie"? Mamy niszę? Czy próbę wejścia z urządzeniem o "mniejszych kosztach", "czulszym" czy tylko w "ładnej obudowie"?

Spółka z mocno poobijanym kursem. Może ktoś "technicznie" pochyli się nad wykresem?

Trakcja liderem wzrostów nie jest, Torpol również. Może ma to związek z ostatnio rozstrzygniętym przetargiem, gdzie m.in. Pozbud dorwał się do tortu?

O ile mnie pamięć nie myli, Spółka realizowała, bez problemów, tego typu zamówienia. Przychody możliwe, matmy nie oszukasz - wkład spółki w konsorcjum jest jasno określony, przychody również.

Zarząd spółki Pozbud T&R S.A. z siedzibą w Wysogotowie (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 26 października 2017 r. otrzymał informację od spółki zależnej SPC-2 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: SPC-2) o wyborze oferty konsorcjum, w skład którego wchodzi ww. spółka zależna, w przetargu ogłoszonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie (Zamawiający) pod nazwą Budowa infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach NPW ERTMS (Zamówienie).

Oferta została złożona przez konsorcjum firm: Nokia Solutions and Networks sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Nokia), SPC-1 , SPC-2 oraz SPC-3 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Konsorcjum). Przedmiotem oferty jest zaprojektowanie, dostawa i wykonanie wszystkich niezbędnych prac oraz robót budowlanych w celu wdrożenia na liniach kolejowych w Polsce sieci GSM-R jako dedykowanego dla kolei systemu bezprzewodowej łączności cyfrowej. Cena oferty złożonej przez Konsorcjum, w skład którego wchodzi SPC-2, wynosi 2 268 mln zł netto tj. 2 789 mln zł brutto, z czego na spółkę zależną Emitenta SPC-2 przypada około 31,77 % kwoty netto.

Zarząd AGTES S.A. z siedzibą w Warszawie zawiadamia,
iż w dniu 8.05.2013 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
Spółki podjęło uchwały nr 2 i 3 o obniżeniu kapitału zakładowego
Spółki z kwoty 1.808.450 złotych do kwoty 500.000,00
złotych, poprzez umorzenie łącznie 1.308.450 akcji serii C i D.
W związku z powyższym wzywa się wierzycieli Spółki, aby
w terminie 3 miesięcy od dnia niniejszego ogłoszenia zgłosili
roszczenia wobec Spółki, zgodnie z art. 456 k.s.h.
(Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 96/2013 (4213) - Pozycja 6859).

Dla zainteresowanych....

Poz. 15596. „AGTES” SPÓŁKA AKCYJNA
ems.ms.gov.pl/msig/przegladani...$N
80 / 2017
25.04.2017
(przekleiłem z forum bankiera, z czystej ciekawości jak tam z CUDEM)

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, ogłasza
o wszczęciu postępowania o rozwiązanie podmiotu wpisanego
do Rejestru bez przeprowadzania postępowania
likwidacyjnego wobec „AGTES” SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą
w Warszawie (REGON: 015329748, NIP: 5213226400,
KRS 0000430838). Celem prowadzonego postępowania jest
uzyskanie informacji o ewentualnych podstawach do rozwiązania
podmiotu bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego
i zarządzenia jego wykreślenia z Rejestru.

Oferta Torpolu została wybrana przez PKP PLK jako najkorzystniejsza w przetargu na modernizację jednego z odcinków linii kolejowej z Warszawy do Poznania. Jej wartość to ok. 1,03 mld zł brutto. Prawdopodobnie, analogicznie jak w latach poprzednich, podwykonawcą może być POZBUD.

"puszczając wodze fantazji [...]" (kwestia przejęcia) - możliwy scenariusz. Chociaż wydaje mi się, że rynek szybko zniweluje cenę akcji - wartość kapitalizacji i jej wielkość do gotówki, czy też zysków nie będzie aż tak zaskakująca.

Poproszę o analizę raportu za III kwartał. Z góry dziękuje.

No i po ostatnich komunikatach mamy zagwozdkę.
Niezłe wyniki, zero dywidendy, mnóstwo gotówki na koncie i perspektywa nazwijmy to "biznesu".
Ostatnie dni (po obrotach) wskazują, że dla części osób to od dawna nie jest zagwozdka - większość optymistów, kurs rośnie.
Tylko ja mam wątpliwości?

Skąd te zwiększone zainteresowanie Spółką? Na tle wcześniejszych obrotów można wręcz mówić o "entuzjazmie". Przecież nic szczególnego Spółka nie podała. Może ta monotonia comiesięcznych komunikatów, przeklejanych treści, jest kluczem "do sukcesu"?

Kwartalny zysk na akcję o 48,5% lepszy w stosunku do kwartału zeszłego roku (sprawozdanie kwartalne).

W dniu 29 kwietnia 2016 roku wpłynęła do Spółki informacja o złożeniu przez Waldemara Wilandta oraz Dariusza Bobińskiego skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego od wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 24 listopada 2015 r. - poinformowało Seko w komunikacie.

Proszę o raport. Spółka ciekawa, w mojej ocenie przez pryzmat "edukacyjny", wyłącznie edukacyjny.
Proszę zwrócić uwagę na generowanie gotówki.

Nic kolego nie dowodzę. Nie lubię zwyczajnie skrajności, zwłaszcza w wypowiedziach. Wiele gospodarek, w tym nasza, co za tym idzie miliony, jak nie mld obywateli, pragnie upodobnić się do 'tej ruiny". Ludzie głosują za tym "nogami" przede wszystkim "nogami". Przeprowadzanie dowodów w takiej postaci, jak twój, może się spotkać również z takim a nie innym odzewem, na co sobie pozwoliłem.
Szukanie korelacji między takimi agregatami jak te co wskazałeś nic nie dowodzi. Może dowodzić co najwyżej ich złożoności i mnogości innych relacji w gospodarce.
Z poważaniem,

Pies Łańcuchowy .... płytkie wnioskowanie.

W latach 1990-2000 wzrosła liczba powołań do seminarium
W latach 1990-2000 wzrosła liczba przestępstw w Polsce.
Zatem - wraz z wzrostem liczby powołań wzrasta liczba przestępstw w Polsce?
Masz Kolego KORELACJE. Bój się Boga, bo jeszcze z tego wyjdzie związek funkcyjny.

distefano napisał(a):
Ja osobiście uważam obecne ceny za atrakcyjne. Widziałem prezentacje produktów Pilabu i według mnie są bardzo perspektywiczne. Obecna kapitalizacja spółki to 56 mln.

Dla mnie największą obawą jest obecnie to, że gospodarka Stanów Zjednoczonych jest w ruinie, a tamtejsze giełdy są prawie na szczytach. Jak zaczną się spadki, to nie będzie miało znaczenia, czy spółka jest dobra czy zła.

Kolego, zdecyduj się albo gospodarka jest w ruinie albo giełda na szczytach. Jakoś miliony meksykańców, naszych rodaków etc. bije się o zieloną kartę do tej ruiny???

Kod:
mod: Usunięto informację o zaangażowaniu Użytkownika w akcje

Inwestycje, po wdrożeniu, w pierwszej kolejności umniejszą dochód.
Z drugiej strony Spółka przewidywalna - Walne w wakacje i info o dywidendzie, i oczywiście wzrostu.
Skala tych wzrostów, bo tylko o tym należy w tej chwili pisać, jak zawsze będzie wypadkową ww. czynników i SKALĄ DYWIDENDY. Zważywszy na mniejszą "wylewność" Spółek w tym roku na tle lat poprzednich, Spółka może się nieźle wyróżnić.

Kod:
mod: Usunięto informację o nastawieniu inwestycyjnym Użytkownika i sugestie kierowane do innych osób

gosiado napisał(a):
W przypadku Danksa jest kilka pewników :
- obroty na akcjach są słabe i znacznie wzrastają w okresie dnia dywidendy czy informacji o podziale zysku
- firma co roku cały zysk przekazuje swoim akcjonariuszom (dywidenda i/lub skup)
- dobrze generuje gotówkę więc ma co dzielić
- przy obecnym c/z 4 oznacza to że stopa dywidendy (gdyby skupu nie było) może wynieść 25%
- prezes Truchel w mojej ocenie ma świadomość iż aby rozwijać firmę to dotychczasowa działalność może nie wystarczyć stąd nowa emisja akcji z przeznaczeniem środków na zakup start upów i pozyskanie dofinansowania z EU na ich rozwój
Niestety ryzykiem są kolejne emisje akcji na nowe przedsięwzięcia, są oni powiązani z Adamem Osińskim (jest w radzie Danksa) prezesem EBC Solicitors który jest mistrzem pozyskiwania dopłat z EU ale i mistrzem w emisjach akcji (wczoraj informacja o kolejnej)

Generalnie masz racje, statystycznie mamy znaczne ożywienie wraz z podaniem informacji o dywidendzie i marazm po "wypłacie". Zatem czekasz do "wakacji"?

[... raczej nie mamy do czynienia z problemem płynności spółki.]. Dla Spółki, która generuje 2,5 krotność gotówki więcej niż zyski, ocena dosyć umiarkowana, może lepiej napisać wyważona.
Niemniej to tylko akcenty. DZIĘKUJE ZA ANALIZĘ.
Spółka przed olbrzymią zmianą tzn. przeniesienie ciężaru działalności na tzw. "trzecią nogę" - według mnie jednorazowy skokowy zysk ze sprzedaży części "okienno-podłogowo-etc", segment pokaźny - wystarczy chociażby przeanalizować wkład UE w dofinansowanie projektów realizowanych przez Spółkę i marże na oknach klasy Premium (nie nie jest DRUTEXAngel.
" [...] Świadczy to o sporym [...] w spółce w kwestiach księgowych i zarządczych.". Ostre. Raczej bym tu kwestie "zarządcze" nie wymieniał. Kwestia gustu albo mojego subiektywizmu.

flesz napisał(a):
Właśnie te 8 mln kapitalizacji przy prognozach 3,3 mln jest dla mnie podejrzane. Po takich wiadomościach tu się powinno tydzień nie otwierać a jednak jest jakaś spora podaż mimo pozornie tak niskiej wyceny. Po ilości wpisów i euforri na innych forach wnioskuję, że akcje w dużej mierze kupiła ulica, to kto je sprzedaje skoro kurs po takim infie nie rośnie?

Pamiętam jak w sierpniu 2014 CLOUD podał prognozę która była w podobnych proporcjach do kapitalizacji jak tutaj. Wisiało na widłach 2 tygodnie i otwarło się prawie 70% na plusie. Po roku było 2000% wyżej. Poprostu nie było chętnych by oddawac "za darmo". Tutaj ktos jednak sprzedaje i to nie mało. Nie zdziwię się jak okaże się że zarząd.

Oczywiśnie życzę posiadaczom akcji by poszybowało "w kosmos", ale intuicja i podobne przypadki obserwowane podczas 6 letniej obecnośc na NC podpowiadają mi, że jakiś trup w szafie jednak siedzi. ;)

Podzielam opinię w kwestii szaf. Na NC "segment meblarski" połączony z segmentem "usług pogrzebowych" ma dosyć dużą ekspozycję. W tej chwili Spółka "sprzedaje" prognozy. I jej to wychodzi. Relacje przychodów do ewentualnych dochodów, na przestrzeni lat oraz prognoza, zastanawiająca.

Mamy Spółkę z "kasą" (dodatnie przepływy, kutwiarskim podejście do dywidendy w okresie ostatnich 3 lat) i strategią ukierunkowaną na .... właściwie sprzedaży wydzielonej zorganizowanej formy przedsiębiorstwa.
Z pewną nieśmiałością zakładam, że Spółka podzieli się nie tylko tym co trzyma w skarpecie z trzech ostatnich lat ale również, w pewnej perspektywie czasowej tym co uzyska z ewentualnej sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Owa strategia - strukturyzacja, tak dosyć enigmatycznie opisana w komunikacie, jak dobrze rozumiem polegała by na poszukiwaniu partnera w "celu potencjalnego przejęcia" tak aby "trwale i dynamicznie powiększyć potencjał wykonawczy w ramach działalności budowlanej" - czyli de facto sprzedaży zawiązanej spółki celowej ("okna").
Zakładając owy scenariusz, można by pokusić się na stwierdzenie, że trochę by to ożywiło kurs w sytuacji, gdy spółka "dławiła" by się gotówką uzyskaną ze sprzedaży owej zorganizowanej części.
Oczywiście moje założenia mogą być zbiorem "pobożnych życzeń", które zacząłem subiektywnie budować tuż po drobnych zakupach akcji Spółki przez jego c-ve Prezesa.

Proszę mądrzejszych o wgląd do sprawozdań, odnośnie możliwości spółki do podzielenia się zyskiem oraz nieuwzględnienia faktu, że ze względu na lokalizację Spółki, Prezesi mogą pochodzić ze polskiej stolicy kutw i dusigroszy... tj. Poznania.

ps. Ostatnia mam słabość do branży budowlanej.

Spółka tak zapomniana, że nawet Anty_teresa tu nie zagląda, pomimo tego, że coś tam obiecała. Anty_tereso kto inny jak nie ty ostudzisz mój zapał do Spółki?

"W związku ze stabilną sytuacją finansową Grupy, sprzedażą i rozliczeniem deweloperskiego projektu komercyjnego w Poznaniu, zadowalającym portfelem zleceń Zarząd Erbud S.A. rekomenduje wypłatę dywidendy w kwocie 15.374.230,80 zł (słownie: piętnaście milionów trzysta siedemdziesiąt cztery tysiące dwieście trzydzieści złotych 80/100), tj. 1,20 zł na akcję.". Raport bieżący nr 12/2016

Zbliża się termin publikacji raportu rocznego (21.03.2016 r.). Analizując częstotliwość wpisów na forum można uznać, że Spółka jest "niemodna". No cóż, zrozumiałe. Poprawia wynik finansowy, wprowadziła nową politykę dywidendową. Same przeciw... i jeszcze jedno, co całkowicie "pogrąża" Spółkę - nie "dorzuca" się do górnictwa.

Czy tą zapomnianą przez Boga i maluczkich Spółkę wraz z jej nadchodzącym sprawozdaniem rocznym można przeanalizować?
Spółka raczej pójdzie na przekór "modzie" i nie walnie odpisów godnych Bogdanki czy Enea i coś tam wykaże w sprawozdaniach na tyle, by się nad nią pochylić i coś tam na niej uciułać (jakiś trzeci albo czwarty filar, bo wcześniejsze jakoś nie wyszły).

Gosiado, możesz rozwinąć. Dlaczego uwzględniasz tzw. "zaległy skup" w zakres potencjalnej wysokości dywidendy? Mógłbyś rozwinąć swój wpis.
Wtedy pozbędę się tej ironii... Not talking

Jak należy traktować przychody z działalności holdingowej, które wzrosły o ponad 100%. Jak interpretować (definiować) taką pozycję?

Uzupełniając wypowiedz flesz należy podkreślić słowo PERSPEKTYWY. Dla niewtajemniczonych sugeruję przeanalizować portfel zamówień Spółki, zmianę jej pozycji z wykonawcy na podwykonawcę, a nawet, co osobiści ja często robię odnośnie zamówień publicznych, strukturę zamówień z wolnej ręki, powtarzalność zamówień, etc.
Sama Spółka dla osób o mocnych nerwach, zważywszy na wzloty i upadki kursu.

Jestem zwyczajnie ostrożniejszy. Nie założyłem optymistycznie, że członek zarządu "się buduje" i na wylewki potrzebuje.

To chyba członek zarządu tego nie policzył sobie ... jak sprzedał.

To jest przecież umowa ramowa. Przepraszam, że marnuję twój czas. Szukam możliwych inwestycji, a nie zakładów czy wzrośnie czy opadnie...

Mam - czytam i kwot kontraktów nie widzę. Wiem tylko, że poszedł im stały klient. Równie dobrze może być tak że z tego milionowego tortu, Spółka jako podwykonawca ma niewielką część. Dla mnie również liczy się "kolejność przy stole".
Kolejne ryzyko wyprzedaż przez członka zarządu.

Mógłbyś wskazać dokładnie gdzie? Człowiek nie może znaleźć

Mangekyo napisał(a):
Jeszcze info które wywołało dzisiaj drobną panikę akcjonariuszy:
Odwołanie od wyników przetargu CSIOZ "Zapewnienie zasobów eksperckich na potrzeby wsparcia Zamawiającego w realizacji zadań w ramach utrzymania w warstwie aplikacji Platformy P2 oraz Systemów Dziedzinowych"
Reakcja może być oczywiście przesadna, jednak materializuje nam się pewne ryzyko utraty kontraktu, które od razu wycenia rynek.

Zleceniodawcy wykonawcy:
Nazwa zleceniodawcy Miasto Ilość zamówień Suma wydanych pieniędzy
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Warszawa Warszawa 3 (zobacz zamówienia) 657 189,00 zł
Sąd Najwyższy Warszawa Warszawa 1 (zobacz zamówienia) 544 730,00 zł
Izba Celna w Krakowie Kraków 1 (zobacz zamówienia) 62 115,00 zł
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie Warszawa 1 (zobacz zamówienia) 13 269,19 zł
Gospodarstwo Pomocnicze Warszawa-Bemowo Warszawa Warszawa 1 (zobacz zamówienia) 4 790,85 zł

Jak widać CSIOZ jest istotnym i powtarzalnym zleceniodawcą. Może reakcja nie jest przesadna?

Zakładam, że w znacznej mierze Spółka korzysta z podwykonawców, zwłaszcza, że ma nie ma zbyt wielu pracowników. Szalenie trudno zatem o powtarzalność wyników, tym bardziej na bycie wykonawcą w tym segmencie rynku. Dla mnie liczy się powtarzalność zysku. Nie raz poślizgnąłem się na wydmuszkach albo innych 'spółkach celowych", stąd mój dystans - może chybiony.

Chętnie poznam szanowny Pandorinium... Nie widzisz w tym ryzyka?

Nie zastanawia was proporcja kosztów usług obcych z wynagrodzeniami? Wartość firm z tego segmentu budują przede wszystkim ludzie (pracownicy). Mam dziwne skojarzenia dot. firm w teczce. Chociaż firmy nie znam, a uogólnienia mogą być mylące.

Dobrze, że uzbroiliśmy się w cierpliwość. Spółka najwyższe przychody generuje w czwartym kwartale, zatem "dłubanie" w pierwszych trzech mogłoby być mylące.

Wiem, że będzie więcej widać, jak to po rocznym.
Poczekamy... zobaczymy.

Można prosić słów kilka analizy ostatnich raportów kwartalnych nijako na poczet analizy rocznego 2015 r. (termin: 21.03.2016)?
Kurs sięga okolic, których Spółka wydaje się być trochę interesująca.

Zarząd informuje, iż będzie rekomendował Radzie Nadzorczej i Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki przeznaczenie na wypłatę dywidendy w 2016 r. kwoty porównywalnej do wartości dywidendy wypłaconej w roku 2015, tj. ok. 0,40 PLN na jedną akcję Spółki

Skokowy wzrost zysków i "jak na razie" cisza na kursie.
Można prosić o profesjonalny wgląd we ostatnie wzrosty podstawowych wskaźników? kwartalny zysk podskoczył o prawie 4 krotnie, roczny dwukrotnie.

Bynajmniej, Spółki nie znam. Tylko, że przyjmujecie wyłącznie pozytywne założenie. Rynek jak na razie idzie pod prąd waszym oczekiwaniom. Myli się?

Zatem dlaczego inni wywalają jak "złoty" interes się zbliża?

Przyjmując założenie, że wysokość dywidendy będzie w takiej samej relacji do zysku, jak za 2014 r. to dywidenda za 2015 r. może wynieść około 0,47 zł. Komunikat dot. rekomendacji zarządu pewnie trochę rozbudzi kurs.

Nie rozumiem waszego toku myślenia. Dlaczego zakładacie, że PAGED sprzeda Spółkę z zyskiem tj. powyżej 5 zł i jednocześnie wskazujecie, że fundusze wychodzą ze Spółki poniżej tej kwoty?

Kurs "konsumuje" kontrakt z PERN, na co wskazywałem w VIII/2015 roku. Na plus Spółce należy wskazać, że "logistycznie" Spółka, dała sobie radę pomimo skali kontraktu.

Zarząd poinformował raportem bieżącym nr 8/2016, bynajmniej nie "w mailach".

Dla "pocieszenia" należy wskazać, że wszystkie ryzyka, które są udziałem Spółki są też udziałem jej konkurentów, co może ułatwić Spółce w częsciowym przeniesieniu kosztów tych ryzyk na koncowego odbiorcę. Spółka generuje systematycznie coraz większe zyski, a zeszłoroczny daje podstawy do nadziei na sowitą dywidendę

Gosiado,

Bezsprzecznie wynik jest rekordowy, odnośnie prognozy na kolejny rok wątpię aby generowała spółka straty. Niemniej odnośnie drugiej kwestii link

www.rp.pl/ZUS/301129878-Emeryc...

Do cierpliwych świat należy. Poczekamy.

Można prosić o analizę? Spółka delikatnie mało popularna, niemniej w tych rewolucyjnych czasach stabilna, dochodowa. Ciekaw jestem obiektywnych opinii.

Można prosić o analizę spółki.

ChiefMike, powaliłeś mnie mnogością wątków w swej wypowiedzi. Po wtrącenie na temat podróży na księżyc - poległem.

Niemniej ostatkiem sił pozwolę sobie dopisać, że to "żebranie" może Spółce wyjść na dobre.

ChiefMike, dobrze, że jesteś na tym forum i wszystkim innym, w tym mnie - "krótkowzrocznym", jak latarnia wskazujesz drogę.hello1

Krótkowzrocznie pozwolę sobie wskazać, dlaczego zakładasz, ze ten tzw startup będzie zajmował się księgowością?
A może będzie zwyczajnie "bramką" do B2B??? Bez tego żadna, jak to piszesz nawet znudzona księgowością firma, nie da rady na tego typu rynku.
Dlaczego zakładasz, że firma ma kupować inna - wyłącznie podobną do siebie spółkę?

No, ale pozostaje mi, takiemu maluczkiemu, przyjąć z definicji - że ChiefMike PO PROSTU WIE.

Trzeba napoleońskiej głowy by dopatrzeć się w tym wszystkim konsekwencji. Logiki trochę bardziej i do tego nie trzeba "nadprzyrodzonych mocy". Spółka by pozyskać dofinansowanie w ramach funduszy unijnych musi spełnić szereg kryteriów, w tym kryteria podmiotowe, które obecnie nie spełnia. Kryteria podmiotowe spełniać będą spółki, które Emitent zamierza zakupić.
I właśnie te spółki "będą się starać o dofinansowanie". Model często powielany i skuteczny.

Komunikat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 17 listopada 2015 roku (NewConnect)
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że zgodnie z postanowieniami Uchwały Nr 936/2015 Zarządu Giełdy z dnia 15 września 2015 roku, w związku z niespełnieniem warunków określonych w ww. Uchwale, akcje spółki AGTES S.A., oznaczone kodem "PLAGTES00017", zostają wykluczone z obrotu na rynku NewConnect z dniem 18 listopada 2015 roku.

I dobrze.

"Odświeżę i ożywię forum, chociaż powodu NIE MA. Sprawozdań jak nie ma tak nie ma, a "deathline" zbliża się wielkimi krokami. Ciekawostka: TKO +78,57% w górę, bo ktoś uparcie trzyma zlecenie na 0,50 zł i zamraża sobie niezłą kasę. UPARCIUCH.

I znowu przemeblowanie akcjonariatu - "drobne" 35% akcji zmieniło właściciela. Poza tym po "staremu" sprawozdań nie ma. ABSURD

Regułą jest, że przetargi robi się oddzielnie na pasywną i na aktywną. Znam przypadek, gdzie pasywną podzielono na 6 odrębnych przetargów (Wielkopolska), a inwestycja realizowana jest w ramach 8 przetargów. Niemniej nie jestem do końca pewien, jak to się ma w każdym z szerokopasmówek w Polsce. Ciekawi mnie wyłącznie stopień rozliczenia tych inwestycji, bo tak jak wcześniej pisałem deathline jest do końca roku, właściwie (uwzględniając czas na procedowanie w IP) do końca listopada. Niemniej podkreślam nie będzie to chyba jakiś wielkim pocieszeniem dla akcjonariuszy. Manny z nieba nie ma się co spodziewać.

baks napisał(a):
grum napisał(a):
Pozwolę sobie uprościć jeszcze bardziej: Hawe buduje sieci pasywne dla kogoś, ktoś kolejną część robót odbiera protokołem częściowym i płaci za fakturę, inna firma na zlecenie tego kogoś tworzy sieć aktywną. Dlatego też, jak sam piszesz sytuacja jest klarowna. Bez względu czy sprzęt jest przekazany czy też nie HAWE nie jest ani posiadaczem ani właścicielem tych urządzeń, więc nawet "na rolnika" tego nie da się zlicytować.
Nie ma oficjalnego przekazania (nie lubię przymiotników). Jest częściowe i końcowe. Wraz z przekazaniem HAWE nie jest ani posiadaczem ani właścicielem.

Ciekawsze w tym wywodzie i ewentualne wychwycenie odreagowania będzie analiza stopnia realizacji inwestycji z jej rozliczeniem finansowym. Obydwie te pozycje muszą być zakończone do końca roku (ach ten program operacyjny), a ameryki nie odkryję, wskazując, że jest (może być - lepiej pisać może być) potworna obsuwa - wtedy będzie odreagowanie

Niby masz rozeznanie .... ale nie do końca. Zamawiający nie podpisuje 2 umów z "kretami" (Hawe) wykonującymi roboty ziemne i infrastrukturę a drugą z dostawcą sprzętu.
Wykonawcą kontraktu jest Hawe a podwykonawcą (dostawcą sprzętu) Alcatel-Lucent i to sprzęt jest dostarczany dla Hawe głównego wykonawcy kontraktu. Nie wiem jak można tego nie rozumieć.
Zapewne można inaczej skonstruować umowy ale nie sądzę aby na etapie podpisywania kontraktów Hawe i Alcatel brali pod uwagę taką sytuację. Ja w swojej karierze nie widziałem takiej umowy pomiędzy dużymi operatorami (a kilka miałem w swoich rękach). Być może inaczej sprawa wygląda przy mikro-przedsiębiorcach. Tak więc do czasu podpisania odbioru końcowego sprzęt jest "własnością" Hawe.
Dość ryzykowna jest taka sytuacja. Sprzęt przekazany ustalone terminy płatności a w tym czasie ktoś zajmuje sprzęt lub spółka ogłasza niewypłacalność i zgłasza "ochronę przed wierzycielami" lub upadłość układową czy inną formę.
W każdym przypadku Alcatel może być istotnie stratny. W tym przypadku chyba żadna umowa nie zagwarantuje im uniknięcie straty.
Chyba, że rozwiązaliby to na zasadzie jakiegoś depozytu sprzętu. Nie wiem czy taka forma jest do zrealizowania ale chyba tylko takie rozwiązanie - choć egzekucje i zabezpieczenia to nie moja działka....Shame on you Rozważam tylko co się może jeszcze wydarzyć.

Avocado napisał(a):
jest jeszcze aspekt prawny - zapisow zabezpieczajacych zamawiajacego w umowach, w szczegolnosci w przypadku upadlosci/ryzyka upadlosci kontrahenta (HAWE), gdzie zamawiajacy mogl/ale nie musial zastrzec sobie mozliwosc odstapienia od umowy.

Jest to warunek umów o dofinansowanie.!!!!!

Pozwolę sobie uprościć jeszcze bardziej: Hawe buduje sieci pasywne dla kogoś, ktoś kolejną część robót odbiera protokołem częściowym i płaci za fakturę, inna firma na zlecenie tego kogoś tworzy sieć aktywną. Dlatego też, jak sam piszesz sytuacja jest klarowna. Bez względu czy sprzęt jest przekazany czy też nie HAWE nie jest ani posiadaczem ani właścicielem tych urządzeń, więc nawet "na rolnika" tego nie da się zlicytować.
Nie ma oficjalnego przekazania (nie lubię przymiotników). Jest częściowe i końcowe. Wraz z przekazaniem HAWE nie jest ani posiadaczem ani właścicielem.

Ciekawsze w tym wywodzie i ewentualne wychwycenie odreagowania będzie analiza stopnia realizacji inwestycji z jej rozliczeniem finansowym. Obydwie te pozycje muszą być zakończone do końca roku (ach ten program operacyjny), a ameryki nie odkryję, wskazując, że jest (może być - lepiej pisać może być) potworna obsuwa - wtedy będzie odreagowanie

Baks! "NIe jestem adwokatem Spółki, ale odnośnie twojego wpisu "Czy taki Alcatel-Lucent wyłoży swoje urządzenia do obiektów, które nie są sfinalizowane i które to urządzenia mogą zająć wierzyciele czy komornicy ...... a istnieje takie ryzyko. Teraz czas płynie dla spółki o wiele za szybko.".... wypada się odnieść.

Do szerokopasmówek zakłada się z reguły Spółki celowe, w których jedni robią cześć pasywną (HAWE) a pozostali aktywną (te twoje "urządzenia"). Wynika to przede wszystkim z założeni Programu Operacyjnego, po części jest podyktowane logiką biznesową. Dlatego włoży te urządzenia, a nich ich tam nie zlicytuje, zwłaszcza, że to są już (operatorzy) inne spółki.
Niemniej wpis ten nie powinien być pocieszeniem dla akcjonariuszy.

Mam dobrą pamięć i przyznam Tobie rację, że Spółka w swych działaniach jest "wyjątkowa". Może przebije "klasą" Uboatline albo inne "chlubne przykłady"?

Ciekawi mnie wyłącznie co im tak "z dnia na dzień" na takim rynku, przy takich kontrahentach, poszło nie tak!?? albo, kierując się doświadczeniem (np. wyżej przywołany Uboat) do jakiego stopnia nastąpi urealnienie danych w sprawozdaniu, które wykaże, że kura jednak nie znosi i wcześniej nie znosiła złotych jaj. Nie wiem, która opcja jest bardziej prawdopodobna.

Irozbi.... decydentem jest wyłącznie Spółka i to Spółka (jej "władzia") traktuje inwestorów tak jak sam widzisz. Z drugiej strony "co się odwlecze to nie uciecze".
Regułą jest, że Spółki lubią chwalić się wynikami w takim samym stopniu, jak każdy z nas sukcesami. Porażki najchętniej każdy z nas wymazałby z pamięci. Spółka nie ma takiego "luksusu" co najwyżej przypudrują, zaakcentują pewne rzeczy kosztem innych w sprawozdaniu.
Pozostaje nam czekać i jak tylko Spółka skończy makijażowe triki i sztuczki wizażystów nad swoim sprawozdaniem, merytorycznie albo mniej merytorycznie rozprawić się z ich arcydziełem.

Spadek cen węgla i innych kopalin prędzej czy później znajdzie swoje odzwierciedlenie w rachunku zysków i strat.

Zarząd zwołuje Walne na 14.09.2015 r. z projektami podziału zysku/pokrycia straty Spółki nie ogłaszając sprawozdania finansowego. W takim razie jak chcą dochować praw wynikających z przepisu art. 401 par. 1 KSH, prawa umieszczania określonych spraw w porządku obrad ZWZ, żądania które zgłasza się nie później niż 21 dni przed terminem ZWZ i to z uzasadnieniem i projektami uchwały???
Co będą dzielić a może co będą pokrywać??? Oczywiście to pytanie do Spółki.... Not talking

anty_teresa napisał(a):
@grum
Kontrakty ramowe niczego nie gwarantują, są jedynie ustaleniem warunków współpracy, np czasu dostawy od zamówienie, okresy gwarancji, wielkości zaliczki, czy terminu płatności. One nie gwarantują żadnego zamówienia, a jedynie pokazują intencję stron do długofalowej współpracy.

W Polskiej rzeczywistości, przy postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego i specyfiki budżetowania jednostek sektora finansów publicznych regułą jest realizacja umów ramowych w pełnym zakresie.

W pozostałej czesci Anty_tereso jest oczywistym, że przychody spadają (zyski równiez). Niemniej nie może to tłumaczyć spadku akcji do cen groszowych. Spodziewam się paskudnego (ach te przymiotniki) Sprawozdania, bynajmniej nie wniosku o ...
Poza tym Spółce się należy, chociażby za sposób traktowania inwestorów.

Raport 15/2015
" Zarząd AGTES Spółka Akcyjna ( Emitent ) podaje do publicznej wiadomości informację o zmianie terminu publikacji raportu okresowego za 2014 rok. Zgodnie z treścią opublikowanego przez Emitenta raportu bieżącego nr 11/2015 z dnia 22 maja 2015 roku publikacja raportu rocznego za 2014 rok miała nastąpić w dniu 3 czerwca 2015 roku. Nowy termin publikacji raportu okresowego za 2014 rok ustala się na dzień 31 lipca 2015 roku."

Kolejny komunikat Spółki informuje o sierpniu. Skąd ten brak wiary i słabość do przymiotników?
Koszyk jak się bada czy strona internetowa jest martwa??thumbright

I jeszcze (z zasobów internetu):

Określenie przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, konfiguracja oraz uruchomienie 4 szt. skanerów do prześwietlania bagażu: 1 szt. w budynku Sądu Rejonowego w Chełmie, Al. I Armii WP 16, - Konsorcjum firm: BIOATON Sp. z o. o. i AGTES S.A., ul. Paderewskiego 16/7, 85-075 Bydgoszcz, kraj/woj. kujawsko-pomorskie. IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 328455,28 PLN.

Warszawa: Dostawa sprzętu komputerowego i drukującego, skanerów, czytników i testerów oraz serwerowych systemów operacyjnych na potrzeby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
Numer ogłoszenia: 266817 - 2014; data zamieszczenia: 31.12.2014 OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy, AGTES S.A., ul. Mangalia 4, 02-758 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie. IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 33850,00 PLN.

....

Zatem mamy Spółkę, której kurs zjechał, właściwie zleciał na łeb i szyję
, Spółkę zawieszoną w notowaniach, gdzie akcjonariat został drastycznie przemeblowany. Jako, że w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych uczestniczy, to w związku z przepisem art. 24 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, nie zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Odnośnie przychodów i dochodów, koń jaki jest wszyscy widzą.

koszyk napisał(a):
[...]

Strona firmy jest martwa od roku, ale pewnie coś przeoczyłem w nieprzebranych zasobach internetu.

Szanowny Koszyk

Stałem się (w sposób niezamierzony) "adwokatem" tego Cuda. Pozwolę sobie odnieść się do twojego wpisu.
"Strona martwa", brak mi wiedzy w tym co jest martwe, a co nie. Niemniej nie lubię "szastać" przymiotnikami. Wolę napisać, że w znacznej części (zwłaszcza tych dot. relacji inwestorskich) nie zawiera aktualnych danych, co z pewnością ani Ciebie ani też mnie nie zaskakuje.

"Wiele rzeczy można przeoczyć w (uwaga przymiotnik) nieprzebranych zasobach internetu".
Ja znalazłem coś takiego:
data publikacji: 05.12.2014 r. - dostawa czytników linii papilarnych - Mazowiecki Urząd Wojewódzki - 33.210 zł
data publikacji: 28.07.2014 r. - zadanie nr 6 - Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu - 15.778,20 zł
data publikacji: 12.05.2014 r. - dostawa 1 szt. detektora przemytu - 47.970,00 zł

Przetargi zostały zrealizowane dla takich instytucji jak Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu, Biuro Ochrony Rządu, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Sprawiedliwości Centralny Zarząd Służby Więziennej, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz 24 innych.

Oczywiście to wycinek (na bazie danych UZP) i w sposób niezamierzony może wprowadzić kogoś w błąd. Osobiście Spółka mnie bardzo ciekawi, wyłącznie ciekawi.

Spólka zwiazana jest kontraktami ramowymi. Taka analiza r/r może byc mylna.
Zakładając dużą ujemną korelację między stanami zapasów a stopniem ich realizacji (domniemanie, ramowe tego typu są raczej poza PZP) przed Spółką jeszcze trochę "życia". Wzrost zapasów realizowany jest/może być ze względu na wzrost kursy USD, co wydrenowało trochę gotówkę.
Oczywiście to tylko gdybanie, ale typowe w stosunku do spółek z NC. Gdybanie pozytywne.
Negatywne gdybanie wymaga elaboratu z uwzględnieniem kierunku cypryjskiego.

Jutro sprawozdanie (termin). Szukam krytycznego spojrzenia AntyTereso. JUtro może być łatwiej

anty_teresa napisał(a):
grum napisał(a):
Kolega Avocado mógłby rozwinąć swoją myśl o kulejącym biznesie. Ciekawość mnie po prostu zżera.

Avocado napisał(a):
rzeczywiscie dziwnie zachowuje sie ta spolka oraz jej akcjonariuszy, ktorzy ewidentnie uciekaja z pokladu - moze pozycja 'inwestycje krotkoterminowe', gdzie tylko <20% to gotowka, sie w jakis sposob zdematerializowala...

inna rzecz, ze biznes tez zaczyna kulec - sprzedaz spada, a rentownosc bliska 0% i oczywiscie spolka traci gotowke w sprinterskim tempie.

Przecież wyraźnie napisał: spadają przychody, a rentowność jest bliska zera. Czego więcej oczekujesz?

Głębszej analizy i nutki doświadczenia we wpisach, tak abym się mógł czegoś nauczyć. Wtrącenia o spadku sprzedaży (bez analizy np. sezonowości) i spadku rentowności to trochę za mało (IRONIA Whistle ), aby doszukiwać się w tym przyczyn pomoru członków RN i Zarządu.

koszyk napisał(a):
A kolega @grum byłby tak uprzejmy i życzliwy i uchylił rąbka tajemnicy, skąd czerpie wieści, które kolportuje?
- do końca lipca będzie raport
- pieszczoszki, info - sierpniowe, dla akcjonariuszy

Strona firmy jest martwa od roku, ale pewnie coś przeoczyłem w nieprzebranych zasobach internetu.

Kiepski jestem w kolportarzach, wolę czytać komunikaty Społki. Czasami dla niektórych ironia może być za mało czytelna w tym co napisałem. Na przyszłość postaram się wtrącać wpis, że to ... ironia. Tak, aby dla wszystkich to było czytelne.

Kolega Avocado mógłby rozwinąć swoją myśl o kulejącym biznesie. Ciekawość mnie po prostu zżera.

Avocado napisał(a):
rzeczywiscie dziwnie zachowuje sie ta spolka oraz jej akcjonariuszy, ktorzy ewidentnie uciekaja z pokladu - moze pozycja 'inwestycje krotkoterminowe', gdzie tylko <20% to gotowka, sie w jakis sposob zdematerializowala...

inna rzecz, ze biznes tez zaczyna kulec - sprzedaz spada, a rentownosc bliska 0% i oczywiscie spolka traci gotowke w sprinterskim tempie.

kolega, mógłby szerzej napisać o problemach "motorycznych" Spółki???

Zgadzam się jest tanio, właściwie bardzo tanio. Poza tym rewolucja w akcjonariacie TOMBO przekroczyło 33%, ot tak bez sprawozdaniaEh? Spółeczka poinformowała, że do końca sieprnia dopieści nas informacjami.
Ubóstwiam tą równość dostępu o informacji. pozostaje mi tylko pogratulować chłopcom płacenia mniejszego podatku.

Tytułem wstępu,
AQUA S.A. świadczy specjalistyczne usługi projektowe w zakresie inżynierii technicznej . Działalność spółki dotyczy wszystkich faz procesu projektowego i obejmuje w szczególności:opracowania studialne i koncepcyjne, oceny oddziaływania na środowisko, prace geodezyjno-kartograficznych, m.in. tworzenie map zasadniczych w wersji papierowej i numerycznej oraz map ewidencyjnych, badania geotechniczne i hydrogeologiczne, operaty wodno-prawne, opracowywanie projektów budowlanych oraz wykonawczych etc.

Spółka mała, wskaźnikowo i fundamentalnie ciekawa, działająca w niszy(inżynierii wodnej i ochrony środowiska).Plusem z pewnością jest realizacja kontraktów z PERN, których efekty już zaczynają być widoczne w wynikach, a projekt będzie rozliczany również w tym roku. Minusów, jak to bywa też wiele. Niemniej to wymaga bardziej obiektywnego spojrzenia niż moje. Zapraszam zatem i "adwokatów Spółki" i "adwersarzy" do dyskusji, w szczególności adwersarzy.

Jak bardzo musiałby spaść zysk Spółki, zmieniły się koszty, aby jej obecna wycena zapachniała realizmem?
Oczywiście przy założeniu niezmienności innych zmiennych.
Intryguje mnie to "cudo" z niebotycznymi wskaźnikami. Do 31.07 mają się pojawić sprawozdania, które pewnie utemperują niejednego optymistę.

Po dzisiejszym dniu kapitalizacja spółki wynosi dużo poniżej 3 mln zł. W kontekście powyższego "ciekawie" wyglądają zapisy uchwały nr 19 ZWZ Spółki z dnia 30.06.2014 r. dot. utworzenia kapitału rezerwowego w kwocie 1 MLN zł z zysku z 2013 r. Co jest jeszcze ciekawsze - akcje mogą być nabywane za cenę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 5 zł (skąd ten optymizm?).

Ładna dywidenda 0,4 zl (okolo 11%)

W dobie "kelnerów" Spółka powinna być na topie. Poważniej może to być Spółka "celowa" realizująca kończące się właśnie zamówienie albo "chłopcy się pokłócili" (w co wątpię). Wskaźnikowo Spółka wręcz "za darmo". Oczekuję wahanie kursu i wahanie nastrojów inwestorów o mocnych nerwach.
Boże przydała by się analiza tego cacka.

Spółka ciekawa. Członkowie Zarządu odchodzą jak prezesi spółek państwowych po wyborach, na członków Rady Nadzorczej chyba zaraz będzie "łapanka", Spółka deklaruje niezłe zyski, gotówkę i jeszcze prowadzi "program skupu akcji". Jednego co jej brakuje to obrotów jak na PZU, ale nad tym też "ktoś ostatnio pracuje". Ciekawskich zapraszam.

Spółka wskaźnikowo jawi się jako "okazja" tylko do czego? Do zarobku czy do nauki, albo nauczki???

Jak nalezy rozumieć (z powyższej analizy) zwrot "Spółka zmieniła [...] wstępną wycenę efektu sprzedaży [...] Stopklatka?
Czy mam rozumieć, że transakcja ta będzie miała wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach?

Jaki bardzo wpływa na wynik zmiana podejścia w rozpoznawaniu przychodów sprzedaży licencji, o której Spółka informowała w ostatnim komunikacie?
Proszę o analizę, również w imieniu innego użytkownika, którego prośba została z forum wymazana.

Przy obecnym kursie proponowana wysokość dywidendy (6,89%) wyróżnia Spółkę na tle innych

źródło: budownictwo.wnp.pl/atrem-ma-ko...

" [...]Atrem podał, że negatywny wpływ na wyniki 2014 r. miały poniesione przez spółkę dodatkowe koszty w wysokości ok. 2,2 mln zł, związane z kontraktem pn "Budowa Laboratorium Wzorcowania Gazomierzy przy ciśnieniu roboczym na terenie TJE Hołowczyce" dla Gaz-Systemu.

- Atrem wykonał roboty dodatkowe, które do dzisiaj nie zostały zaakceptowane przez zamawiającego. Konsorcjum przygotowuje pozew sądowy, została już wybrana kancelaria prawna, z którą podpisano umowę - wskazał Atrem.

- Emitent zakłada, że sprawa będzie pozytywnie rozstrzygnięta, a korzystne orzeczenie sądu lub ewentualna ugoda będą powodować rozwiązanie rezerwy i wpłyną na zwiększenie wyników w kolejnych okresach - dodał.

Na koniec 2014 r. grupa Atremu posiadała środki pieniężne na poziomie 13,9 mln zł, a niewykorzystane limity kredytowe miały wartość 12,5 mln zł.

- Zarząd rozważa zaproponowanie akcjonariuszom wypłaty dywidendy z zysku Atrem za 2014 r. Ewentualna wypłata części zysku nie wpłynie negatywnie na zdolność grupy do zwiększenia skali działalności i realizacji nowych kontraktów - podał Atrem. [...]"

Dla jednych to "kara" dla innych "okazja". Warto poprosić o analizę, czy ostatni spadek to "kara" albo okazja??
Spółka chwali się niezłym portfelem zamówień.

Rekomendacja zarządu odnośnie dywidendy - 1.56 zł, informacja trochę ożywi kurs, zwłaszcza, że mamy dosyć wysoką stopę.

addison napisał(a):
Jeżeli nie będzie fali podaży w nowym roku, może to jednak świadczyć o czym pisałem, a mianowicie mocne czyszczenie portfela przez fund przed końcem roku.

Może już się wysypał, a może ma resztki, tak czy inaczej przy tej teorii czasu już mu nie zostało wiele.

Rynek, jak się okazuje, szybko skorygował wycenę.

Wydaje mi się, że w tej całej dyskusji trzeba odrobinę wyważenia argumentów. Nie należy zapominać, że wysoka rentowność obligacji SPółki nie była przypadkowa. Nie można wymagać wysokich rentowności i stóp zwrotu w oderwaniu od RYZYKA. Zwalanie wszystkiego na "czarne siły", Państwo etc. bez uwzględnienia faktu, że wcześniej akceptowało się właśnie te RYZYKO jest trochę niewłaściwe.

Srednia cena docelowa rekomendacji dla Spółki to 5,50 zł.
link:
biznes.pap.pl/pl/news/recommen...–-tabela-pap

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 27 listopada 2020 12:07:58
Liczba wpisów: 281
[0,08% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,890 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d