pixelg
SYNEKTIK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

SYNEKTIK [SNT]

AKTUALNY KURS: 29,70 zł (-0,34%) 07-05-2021 16:46
cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 20 marca 2012 19:24:27 przy kursie: 14,49 zł
Szukałem i nie znalazłem na SW forum dla tej spółki. Spółka zadebiutowała na NC 9 sierpnia 2011 r.
Debiut jak najbardziej udany: kurs odniesienia dla debiutu to 5,75 zł kurs otwarcia na debiucie to 5,76zł (bez rewelacji), natomiast na zamknięciu w dniu debiutu: 8,23 zł. Jak do tej pory kurs nie spadł poniżej ceny z pp, debiutu... Jednym słowem trzyma się mocno.

Ze strony firmowej spółki:
DZIAŁALNOŚĆ FIRMY

•Jesteśmy producentem oprogramowania typu PACS (ARPACS ) umożliwiającego prowadzenie pracowni/oddziału diagnostyki obrazowej. Oprogramowanie służy do rejestracji, wizualizacji, opisu i archiwizacji danych obrazowych

•Prowadzimy Laboratorium Badawcze wykonujące testy akceptacyjne
i specjalistyczne aparatury rtg. Laboratorium dysponuje siedmioma ekipami pomiarowymi rozlokowanymi na terenie całego kraju. Ponad 1200 testów wykonywanych w ciągu roku przez ekipy pomiarowe stwarza warunki do gromadzenia doświadczeń pozwalających na ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług. Akredytacja PCA NR AB 703 jest potwierdzeniem naszych kompetencji.

•Zajmujemy się sprzedażą aparatury medycznej. Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Siemens.

•Prowadzimy serwis aparatury obrazowej (CT, MRI, NM, RTG). Pod opieką naszego serwisu znajduje się aparatura w placówkach służby zdrowia w kraju i za granicą.

•Jesteśmy pierwszy w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej.

http://www.synektik.pl/

Z ważniejszych wydarzeń z działalności spółki można przytoczyć:
W listopadzie spółka uzyskała zezwolenie na komercyjną produkcję i sprzedaż radiofarmaceutyków. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zakończyła trwający 17 miesięcy proces inwestycyjny w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Jak podał zarząd, całkowite nakłady na inwestycję wyniosły 18,8 mln zł.
Proces wytwarzania i sprzedaży radiofarmaceutyków, znajdujących zastosowanie m.in. w onkologii, neurologii i kardiologii, ma być prowadzony przez spółkę Iason, w 100 proc. kontrolowaną przez Synektik.
"Nowa inwestycja będzie ważyła na skonsolidowanych wynikach w kolejnych latach. Zakład może wygenerować przychody rzędu kilkunastu milionów złotych już w przyszłym roku. Poza tym zakładamy dwukrotny wzrost skali działalności do końca 2012 roku" - powiedział Korecki.

Więcej tutaj

W grudniu 2011 spółka przeprowadziła kolejną emisję akcji serii D. Liczba oferowanych akcji : 1 mln, cena objęcia akcji : 12,50 zł. Kto objął? Jest taki zapis tutaj: "Na propozycję nabycia akcji na okaziciela serii D odpowiedziało 13 (słownie: trzynaście) podmiotów ( funduszy inwestycyjnych)". Niestety żaden z funduszy, który brał udział w tej emisji nie przekroczył 5%. Natomiast warto odnotować, że w akcjnariacie są fundusze zarządzane przez PZU Asset Management S.A.


Zarząd Synektik S.A. z siedzibą w Warszawie niniejszym informuje, iż w dniu 16 grudnia 2011 r. otrzymał datowany na dzień 15 grudnia 2011 r. aneks do Umowy o współpracę pomiędzy Iason Sp. z o.o. (podmiot zależny od Emitenta) oraz firmą Euromedic Diagnostic Polska Sp. z o.o. Umowa o współpracę dotyczy wytwarzania, dostawy i sprzedaży na potrzeby Euromedic Diagnostic radiofarmaceutyków. Euromedic Diagnostic jest największym prywatnym świadczeniodawcą w zakresie wykonywanych badań PET-CT, który posiada obecnie 3 placówki wykonujące badania PET-CT zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.
Jednocześnie Emitent (poprzez spółkę zależną Międzynarodowe Centra Medyczne Inwestycje Sp. z o.o.) zawarł z Euromedic Diagnostic Polska Sp. z o.o. umowę poddzierżawy gruntu na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów 128. Na w/w terenie Grupa Synektik S.A. zobowiązała się do wybudowania i uruchomienia zakładu produkującego radiofarmaceutyki na potrzeby Euromedic Diagnostic oraz klientów zewnętrznych. Czas trwania umowy poddzierżawy to 11 lat od daty zakończenia inwestycji i oddania budynku do użytkowania. Szacunkowa całkowita wartość inwestycji to około 20mln pln, a czas realizacji to 14-18 miesięcy.
I to właśnie w związku z tą umową zdecydowano się na pozyskanie kapitału poprzez emisję akcji serii D (uzyskano 12,5 mln zł)
www.newconnect.pl/index.php?pa...
www.newconnect.pl/index.php?pa...


Lock'up: Cezary Kozanecki, Warmus Investment, Tomasz Warmus, dariusz Korecki zobowiązali się do niezbywani 80% przysłgującym im akcji serii A do 9 sieprnia 2013 r.

Z raportu za IVkw2011 wynika, że spółka kończy ten rok ze stratą 1,3 mln zł przy przychodach 45mln zł.
Prognozy na 2012 i 13:
2012 rok (dane w pln):
Przychody ze sprzedaży: 77.012.000
EBITDA: 13.923.000
Zysk netto: 7.750.000

2013 rok (dane w pln):
Przychody ze sprzedaży: 97.021.000
EBITDA: 22.795.000
Zysk netto: 14.371.000

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Dla wyjaśnienia całej sytuacji z radiofarmaceutykami trzeba przeczytać artykuł w Pb - niestety jest on już w archiwum, ale z pomocą przychodzi sama spółka synektik publikując go:
www.synektik.pl/upload/RELACJE...
co może być ciekawe (ale chyba uczciwe zes trony spółki) ponieważ poruszany jest tam temat nie potwierdzenia zawarcia umowy z Euromedicem (ja mam wrażenie jakby Euromedic bał się niemców). Z artykułu tego wynika, że konkurentów dla Synektiku jest dwóch : Voxel (notowany na NC - bardziej "poważny") i niemiecki Eckert&Ziegler (wycofał się chyba z budowy cyklotronu w Polsce i ograniczy się do handlowania tym co wytworzą polskie firmy - przynajmniej ja tak to zrozumiałem).
Wg mojej oceny Synektik jest "do przodu" względem Voxela - produkcja radiofarmaceutyków już ruszyła i budują drugi (w Warszawie) zakład-laboratorium z cykolotronem. Dlaczego budują i będzie rynek zbytu? Bo ośrodków będzie przybywało więc i badań będzie więcej. Problemem dla ośrodków jest duży koszt związany z transportem tych specyfików - "tracą moc" i muszą byc szybko dostarczone na miejsce ośrodka diagnostycznego żeby były wykorzystane. Tutaj duzy plus dla Synektika - pierwszy ich cylotron powstał przy ośrodku diagnostyki w Kielcach ( w wydzierżawionych pomieszczeniach - czyli na "miejscu badania", gdzieś czytałem że ośrodek diagnostyczny zaoszczędzi na tym 1,5 mln zł). Drugi cykoltron Synektiku też powstanie w pomieszczeniach ośrodka diagnotyki...

Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia lub inofrmacje odnośnie tej spółki to zapraszam do dyskusji...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj
Edytowany: 20 marca 2012 19:27

buciek
0
Dołączył: 2012-03-21
Wpisów: 3
Wysłane: 21 marca 2012 12:37:49 przy kursie: 14,11 zł
Od strony fundamentów analiza dynamiki i struktury sprawozdań finansowych wygląda poprawnie ale trzeba pamiętać,że aby można przeprowadzić w pełni poprawną AF potrzeba raportów kwartalnych za minimum 2 -3 lata.
Generalnie wygląda ok od strony perspektyw rozwoju i obecnej pozycji wyjściowej w stosunku do konkurentów ale wskaźnik cena/wk o wartości około 5 przy obecnym poziomie cen wydaje się bardzo wysoki jak na ogólną sytuację rynkową i może budzić ostrożność

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 21 marca 2012 15:23:04 przy kursie: 14,11 zł
Patrząc na ten wskaźnik (c/wk) wydaje się drogo. Patrząc na ostatni raport za IVkw to podają tam kapitał własny na poziomie 18,5 mln zł - ogólnie rzecz ujmując ja nie widzę gdzie jest włożona kwota inwestycji prawie 19 mln zł jaką ponieśli uruchamiając cyklotron w Kielcach...
Nie część dostali leasing od Siemensa, ale nie potrafię rozszyfrować w podanym sprawozdaniu gdzie reszta niemałej kwoty? Czy budowę takiego zakładu wytwarzania radiofarmaceutyków można lub trzeba amortyzować? Czy koszty powstałe przy budowie od razu psują wynik netto?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj


buciek
0
Dołączył: 2012-03-21
Wpisów: 3
Wysłane: 21 marca 2012 21:14:29 przy kursie: 14,11 zł
Taka budowa jest raczej wydatkiem inwestycyjnym (nie kosztem) a jako taki jest później rozliczany w formie amortyzacji czyli staje się kosztem operacyjnym i ma w tym zakresie wpływ na wynik netto w rachunku zysków i strat.Oczywiście taka inwestycja podnosi w bilansie aktywa rzeczowe trwałe.

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 22 marca 2012 21:18:09 przy kursie: 14,11 zł
Oczywiście masz rację - "budowa" zakładu w Kielcach powinna być amortyzowana. To jest jedna pozycja, która obniża zysk netto. Natomiast co ze sprzętem od Siemensa, na który Siemens udzielił pożyczki w wys. prawie 10 mln zł (na 5 lat) - czy ta kwota też podchodzi pod amortyzację czy też spłata tej pożyczki to koszty finansowe? (prawie 1,4 mln zł w 2011). Warto też zwrócić uwagę na spore (wzrost o 80% r/r - 2,2 mln zł) zużycia materiałów i energii - co chyba jest związane z uruchomieniem cyklotronu i wytwarzaniu radiofarmaceutyków w celu uzyskania pozwoleń i zezwoleń i innych potrzebnych papierków...
O ile zbytnio nie wierzę w spory wzrost dotychczasowej działalności spółki (prognoza to 7,5 mln zł zysku netto na ten rok) to ciekawy jestem w jakiej części odpowiedzialny za zysk będzie działający już zakład wytwarzania radiofarmaceutyków?
Męczy mnie jeszcze czy budowa nowego zakładu w Wawie wpłynie na zysk w tym roku? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo w różnych wypowiedziach mówi się, że prognoza spółki na rok 2012 i 2013 nie obejmowała nowego zakładu. Więc jak nie obejmowała to w 2012 r nie zrobią zakładanego zysku z prognozy a w 2013 zysk będzie jeszcze większy (prognozowany zysk netto to 14,5 mln zł)? Z drugiej strony prognoza ta pojawiła się również w DI związanym z serią D akcji - a to, że zakład w Wawie będzie powstawał wiedzieli - bo po to była robiona ta emisja!
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

buciek
0
Dołączył: 2012-03-21
Wpisów: 3
Wysłane: 23 marca 2012 13:02:29 przy kursie: 14,47 zł
Myślę,że jeśli Siemens udzielił pożyczki to standardowo odsetki będą kosztem finansowym stałym a kapitał pożyczki wejdzie w pasywa i jego cykliczne spłacanie będzie zmniejszać tę pozycją pasywów.
Inaczej jeśli Siemens dał leasing na sprzęt, w takim przypadku wpływ całej operacji po stronie kosztów operacyjnych będzie znaczny a na dodatek aktywa spółki nie wzrosną.

Wydaje mi się,że budowa kolejnego zakładu wygląda całkiem logicznie z punktu widzenia budowy pozycji na rynku radio-farmaceutyków bo jeśli nie teraz to kiedy?Nie obawiałbym się szczególnie o wpływ tej inwestycji na wynik netto w 2012 bo jeśli kolejna budowa będzie w całości finansowana z kapitału własnego pozyskanego w drodze emisji D to zostanie zbilansowana wzrostem aktywów rzeczowych trwałych a całość operacji pomimo znaczących wydatków inwestycyjnych kosztów nie powinna wygenerować.

Reasumując jeśli spółka zrealizuje swoje zamiary w 2012 to przy założeniu zachowania całego zysku netto zwiększy swój kapitał własny na tyle,że wskaźniki typu p/e i p/bv mogą dać powody do zastanowienia co w 2013 i czy warto może w nich zainwestować oczywiście zakładając,że wynik 2012 jest już zdyskontowany w obecnej moim osobistym zdaniem wysokiej cenie akcji.

scoobik
0
Dołączył: 2009-11-09
Wpisów: 49
Wysłane: 23 marca 2012 13:25:47 przy kursie: 14,47 zł
Jeżeli chodzi o finansowanie nowego zakładu, to gdzieś czytałem że złożyli wniosek o dofinansowanie na jego budowę. Liczą, że dostaną na ten cel 14 milionów złotych. Spróbuję odnaleźć ten tekst.

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 246
Wysłane: 23 marca 2012 14:40:29 przy kursie: 14,47 zł
Hej,

Widzę, że nieźle sobie radzicie. Chciałam dorzucić swoje 3 grosze w sprawie sprawozdania:

W pasywach mamy podane:
kapitał własny.................18,4 mln PLN
zobowiązania długoterminowe.....9,4
zobowiązania krótkoterminowe...15,4
Razem daje to..................43,2 mln PLN

Skoro aktywa razem stanowią około 50 mln PLN, to w pasywach muszą siedzieć jeszcze jakieś rozliczenia międzyokresowe albo coś w tym stylu na wartość 6,8 mln PLN. Może jakaś dotacja czy właśnie finansowanie zakładu? Tego nie wiem.

W aktywach wskazano na:
gotówka.....................16,6 mln PLN
należności krótkoterminowe...2,7
Więc do całkowitej sumy aktywów brakuje jeszcze 30,7 mln PLN, w których siedzieć mogą aktywa trwałe, czyli właśnie zakład produkcyjny.

W razie pytań piszcie.
wave

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-07
Wpisów: 1 002
Wysłane: 23 marca 2012 14:49:00 przy kursie: 14,47 zł
A ja dorzucę podstronę z spółkami z sektora farmaceutycznego na której można je obserwować i porównywać łącznie www.attrader.pl/pl/akcje/synek...
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 23 marca 2012 15:01:59 przy kursie: 14,47 zł
scoobik napisał(a):
Jeżeli chodzi o finansowanie nowego zakładu, to gdzieś czytałem że złożyli wniosek o dofinansowanie na jego budowę. Liczą, że dostaną na ten cel 14 milionów złotych. Spróbuję odnaleźć ten tekst.

Nigdzie tego nie znajdziesz - taki "news" został podany w biuletynie BZWBK dotyczącym tej spółki. Linku nie wkleisz - chyba, że umieścisz konkretne strony z niego na jakimś serwerze, to i owszem...

Widzę, że i Kasia się wypowiada na temat spółki. Razem z "buciek" zawyżyliście poziom pisząc o rzeczach nie do pojęcia przez zwykłych obywateli tego kraju binky

Więc może się pochylicie nad tym co mnie interesuje: (takie małe zadanie) jaki byłby zysk gdyby nie budowali tego zakładu w Kielcach? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nikt nie jest w stanie "rozdzielić" pozycji "zużycie materiałów i energii" na budowę zakładu i normalną działalność - ale może uda się Wam wyciągnąć jakieś pozycje z raportu za IVkw, które ewidentnie można podciągnąć jako koszty budowy tego zakładu? Bo idąc na łatwiznę: spółka głosi, że 19 mln zł pochłonęła "budowa" - ale wiemy, że te 19 mln zł nie obniżyło w sposób bezpośredni wyników z działalności spółki? W 2010 r. spółka miała około 1,3 mln zł zysku netto - a teraz wykaże stratę w wys 1,3 mln zł.

Kasiu??? Buciek???
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj


cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 23 marca 2012 15:08:32 przy kursie: 14,47 zł
buciek napisał(a):
wynik 2012 jest już zdyskontowany w obecnej moim osobistym zdaniem wysokiej cenie akcji.


Patrząc na wykres można dojść do takiego wniosku - praktycznie brak reakcji na uruchomienie produkcji radiofarmaceutyków. Z drugiej strony jeśli wyrobią te 7,75 mln zł zysku netto to przy obecnej cenie c/z=~12-13.... to chyba nie dużo jak na spółkę "sprzętowo-farmaceutyczną"? Dziwi mnie też brak reakcji na umowę z Euromedic - przecież to ogromna europejska spółka medyczna! I na dodatek przejęła coś na Litwie - a umowa zakup licencji na wytwarzanie RF (radiofarmaceutyków) przy okazji oddaje rynek polski i m.in. litewski...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 246
Wysłane: 23 marca 2012 17:22:10 przy kursie: 14,47 zł
cad_man napisał(a):
scoobik napisał(a):
Jeżeli chodzi o finansowanie nowego zakładu, to gdzieś czytałem że złożyli wniosek o dofinansowanie na jego budowę. Liczą, że dostaną na ten cel 14 milionów złotych. Spróbuję odnaleźć ten tekst.

Nigdzie tego nie znajdziesz - taki "news" został podany w biuletynie BZWBK dotyczącym tej spółki. Linku nie wkleisz - chyba, że umieścisz konkretne strony z niego na jakimś serwerze, to i owszem...

Widzę, że i Kasia się wypowiada na temat spółki. Razem z "buciek" zawyżyliście poziom pisząc o rzeczach nie do pojęcia przez zwykłych obywateli tego kraju binky

Więc może się pochylicie nad tym co mnie interesuje: (takie małe zadanie) jaki byłby zysk gdyby nie budowali tego zakładu w Kielcach? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nikt nie jest w stanie "rozdzielić" pozycji "zużycie materiałów i energii" na budowę zakładu i normalną działalność - ale może uda się Wam wyciągnąć jakieś pozycje z raportu za IVkw, które ewidentnie można podciągnąć jako koszty budowy tego zakładu? Bo idąc na łatwiznę: spółka głosi, że 19 mln zł pochłonęła "budowa" - ale wiemy, że te 19 mln zł nie obniżyło w sposób bezpośredni wyników z działalności spółki? W 2010 r. spółka miała około 1,3 mln zł zysku netto - a teraz wykaże stratę w wys 1,3 mln zł.

Kasiu??? Buciek???


Niestety sprawozdanie jest na tyle okrojone, że nie da się wyciągnąć z niego takich informacji. A w żaden inny sposób nie podejmuję się zgadywania.
wave

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 25 marca 2012 18:46:46 przy kursie: 14,47 zł
Dapi napisał(a):
A ja dorzucę podstronę z spółkami z sektora farmaceutycznego na której można je obserwować i porównywać łącznie www.attrader.pl/pl/akcje/synek...


Świetnie - wszystkie na "jednym oknie". Zastanawia mnie to, że wszystkie ujęte tam spółki mają "brak" c/z lub wskaźnik ten jest ujemny... Synektik też nie ma tego współczynnika - ze względów o których pisał buciek (za któtki okres) - chociaż, jak pojawi się raport roczny to można by było go wyliczyć (też będzie ujemny ca. -74).
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 12 kwietnia 2012 10:19:20 przy kursie: 14,80 zł
Wczoraj Parkiet ujawnił część wspomnianej rekomendacji dla tej spółki:
Parkiet napisał(a):
Analitycy DM BZ WBK oczekują, że w kolejnych trzech latach będziemy mieli do czynienia z bezprecedensową poprawą wyników spółki: zysk netto wzrośnie z 7 mln zł w tym roku do 19,9 mln zł w 2015 roku. Przychody podskoczą do 108,3 mln zł z 71,3 mln zł prognozowanych na ten rok.(...)To, w połączeniu z rozkwitem dotychczasowych głównych segmentów działalności i wysoką przejrzystością biznesu, skłania nas do rozpoczęcia rekomendowania Synektika, jednego z naszych głównych wskazań na 2012 rok, z zaleceniem Kupuj i dwunastomiesięczną ceną docelową 26 zł, zakładającą potencjalny wzrost o 76 proc. – napisali w podsumowaniu.


www.parkiet.com/artykul/7,1227...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 17 kwietnia 2012 10:36:06 przy kursie: 16,06 zł
Dostępna jest już dla wszystkich pełna treść rekomendacji dla tej spółki wydana przez BZWBK:

www.inwestoronline.pl/r/res/ar...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

Amol
0
Dołączył: 2010-02-11
Wpisów: 252
Wysłane: 13 listopada 2012 18:38:22
cad_man napisał(a):
buciek napisał(a):
wynik 2012 jest już zdyskontowany w obecnej moim osobistym zdaniem wysokiej cenie akcji.


Patrząc na wykres można dojść do takiego wniosku - praktycznie brak reakcji na uruchomienie produkcji radiofarmaceutyków. Z drugiej strony jeśli wyrobią te 7,75 mln zł zysku netto to przy obecnej cenie c/z=~12-13.... to chyba nie dużo jak na spółkę "sprzętowo-farmaceutyczną"?

Nie dość,że nie wyrobią,to jeszcze będą pod kreską,dziś ogromna korekta prognozy w dół,zamiast 7,7ml zysku ma być 1,1 straty...Speak to the hand
Cytat:
Korekta prognoz wyników finansowych Grupy Kapitałowej Synektik S.A.

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

regres
0
Dołączył: 2012-11-12
Wpisów: 18
Wysłane: 13 listopada 2012 18:54:02
Ta Spółka to nieporozumienie. Inwestorzy dali Jej duży kredyt zaufania. W tym przypadku nie opłaciło się...

vanGaild
vanGaild PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 187
Wysłane: 13 listopada 2012 19:14:15
panowie ... chyba zbyt emocjonalne podejscie - czesto, gdy buduje sie cos od zera mamy do czynienia z opóźnieniami - Synektik to klasyczny przypadek.

jeśli wierzyć prognozie to spółka w drugiej połowie roku będzie już na plusie, zobaczymy czy już w Q3 zobaczymy jak spółka wychodzi na + czy dopiero w Q4 - wtedy sytuacja nie wygląda tak tragicznie ... Think

cad_man
0
Dołączył: 2011-07-29
Wpisów: 1 159
Wysłane: 13 listopada 2012 21:05:19
chyba emocje tutaj zeszły na drugi plan i nie mają aż takiego znaczenia.
Warto zapoznać się z rekomendacją Trigonu (z sierpnia 2012 r.) a raczej zawartością całego opracowania, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla spółki. Oczywiści Synektik jest z przodu i pierwszy jeśli chodzi o komercyjną produkcję radiofarmaceutyków ale mam wrażenie, że Voxel trochę przyspieszył rozpoczęcie produkcji...
www.trigon.pl/files/flash_repo...
Zwróćcie uwagę na to, że już w sieprniu Trigon uważał, że prognozy tegoroczne są zdecydowanie na wyrost i obniżył je - a teraz mamy prawdziwy zonk...
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

19r20
0
Dołączył: 2010-12-15
Wpisów: 497
Wysłane: 24 listopada 2012 19:08:30 przy kursie: 9,90 zł
z mojej krótkiej przygody z giełdą wynika jasno że gdy spółka odwołuje prognozy to jej kurs leci i nic nie jest w stanie jej uratować np. Sadovaya, Westa pewnie przykłady można mnożyć

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,444 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło