pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MS70

MS70

Ostatnie 10 wpisów
Ryzyko widzę w kasach wirtualnych.
Link:
ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci...

Jacobs napisał(a):
Podnoszenie kapitału zakładowego przez emisje akcji wychodzi niektórym bokiem.

KNF nałożyła na ZM Invest karę w wysokości 500 tys. zł

"Wskazane zmiany udziału ZM Invest w ogólnej liczbie głosów w spółce ZM Ropczyce nastąpiły w związku z dwukrotnym podwyższeniem kapitału zakładowego ZM Ropczyce"

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Słono kosztuje nietrzymanie terminów.


Z tego co mi wiadomo, to ZM Invest nie jest w żaden sposób powiązany kapitałowo i osobowo z ZM Ropczyce. Jest to dawny akcjonariusz Ropczyc, który nie dopełnił obowiązków informacyjnych.

Temat programu motywacyjnego, przy obecnych informacjach ze strony spółki wydaje się dla mniejszościowych akcjonariuszy jednoznacznie negatywny.
Poczekajmy do 28.06.

1. Na papierze papier bardzo ciekawy, oczywiście przyszłościowo.
2. Nie wiem dlaczego wejście funduszy miałoby oznaczać cokolwiek dobrego. Z reguły jest odwrotnie.
3. Zwiększenie emisji ponad dwukrotnie, jeżeli na chwilę obecną nie było takiej potrzeby uważam za błąd. Można było zrobić później po wyższej cenie, jeżeli ma być tak dobrze.
4. Ze spółką jest bardzo dobry kontakt. Napisałem e-maila, że jestem zainteresowany udziałem w ofercie. Odzew był natychmiastowy i to z samej góry zarówno spółki jak dm.
5. Koniec końców, nie wziąłem udziału, ponieważ nie lubię jak ktoś pogrywa w ten sposób, że pompuje kurs przed i w takcie budowania księgi popytu, żeby zwiększyć popyt i cenę.
6. Wykorzystałem tę sytuację do sprzedaży akcji po całkiem sympatycznej cenie, przynajmniej z dzisiejszej perspektywy.
7. Przed spółką długa droga, kurz opadnie kasa będzie i trzeba będzie ciężko pracować i nie będzie żadnych nośnych niusów. Działalność usługowa też niewiele będzie wnosić. Jak wpłynie to na kurs, zobaczymy.

KBJ_IR napisał(a):
Zwracamy uwagę, iż zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych (więcej niż 1) na rynku NC, przy Spółce o niskiej płynności nie jest często spotykane i w naszej opinii jest istotnym i pozytywnym sygnałem dla rynku.

Czy ta transakcja będzie mieć pozytywny wpływ na obroty odpowiedź poznamy w ciągu kilku najbliższych miesięcy obserwując jak będą wyglądały obroty na akcjach Spółki. Już na ten moment mamy istotną zmianę w strukturze akcjonariatu, wymagany próg akcji w wolnym obrocie do przejścia na GPW oraz partnerów finansowych z którymi Spółka zamierza budować długoterminowe relacje.

Pozdrawiamy,

--
Relacje Inwestorskie KBJ S.A.Cytat powyżej z wypowiedzi zarządu po sprzedaży akcji instytucjom. Jak nie wiele czasu minęło, żeby rynek to zweryfikował. Do tego dołożyły się wyniki i podważone zaufanie do zarządu ze strony drobnych inwestorów.

Również dziękuję za rzetelną analizę.

Myślę, że Prezes i cały zarząd spółki czytając ,,dość dobre wyniki" obrażą się.
Dla mnie skala wzrostu oraz osiągane marże są imponujące. Czy to wynik wdrażania strategii 4D, czy splot korzystnego mixu cenowego, nie wiem. Ale patrząc wstecz, widać że poprawa marż, to nie jednorazowy wyskok tylko wejście na wyższy poziom marż.
Prezes mówi, że wyższe marże to efekt wdrożenia mi.in strategii 4D.
W firmie, przynajmniej tak mówi Prezes nie ma problemu z pracownikami. Nastąpiła zmiana pokoleniowa i zatrudnienie wzrosło w pierwszym kwartale o kilkanaście procent. Patrząc na profile kluczowych pracowników w firmie na portalach branżowych widać, że Ropczyce przejęły częściowo kluczowych pracowników ZM Invest. Plusem spółki jest to, że działa na ścianie wschodniej. Tutaj presja na wzrost wynagrodzeń zapewne jest niższa.
Odnośnie mocy przerobowych, czytałem jakiś wywiad z Prezesem, że to nie stanowi większego problemu.
Miejsce jest, tylko wstawić co tam potrzeba (piece, linie technologiczne). Także wydaje mi się, że tutaj jeżeli będą potrzebne nowe inwestycje, to ich koszt nie będzie znaczący.
Utrzymanie tego poziomu marż i zysków co w ostatnim kwartale (a Prezes zakłada, że do końca roku przychody będą rosły w tempie dwucyfrowym), przy założeniu umorzenie akcji (30 proc. wszystkich akcji), czyni spółkę wg mnie ciekawą okazją inwestycyjną.


Wg not objaśniających do sprawozdania za 2017 wynika że spółka dołożyła do oddziału niemieckiego.
Trochę to dziwne, nawet zakładając wzrost wynagrodzeń i umocnienie złotówki.
Nawet rok 2016 nie był pod tym względem zachwycający, mimo że nie było takiej presji na wynagrodzenia, braku rąk do pracy i złotówka była słabsza.
Widać, że jest to działalność nisko marżowa, obniżająca mocno rentowność całej firmy.
Ciekawe, czy spółka działalność usługową w Niemczech prowadzi, żeby zarobić, czy jedynie zabezpiecza sobie ręce do pracy jakby zabrakło pracowników w macierzystym zakładzie i czy nowa umowa podpisana we wrześniu urealnia wycenę tych usług?

Puszczacie Państwo oko do indywidulnych inwestorów, organizując czaty,
prezentując wywiady TV. Pokazujecie Państwo jacy jesteście transparentni.
Dziwicie się, dlaczego jest tak niskie zainteresowanie spółką i tak niskie obroty.
A wycena zdecydowanie za niska.

No właśnie dlatego. Ostatnie transakcje zarządu to pokazują. Szkoda że nie byliście Państwo tacy szczodrzy dla inwestorów indywidualnych.


Cytat:
Cytat:
Pragniemy ponadto zwrócić Państwa uwagę na kilka kwestii: W ubiegłym roku, w pierwszej kolejności główni akcjonariusze Spółki w odpowiedzi na oczekiwania inwestorów indywidualnych dot. niewystarczającej podaży udostępnili bez ograniczeń w arkuszu zleceń pakiety akcji, które były przez kilka miesięcy możliwe do nabycia po cenach rynkowych. Część akcji była udostępniania w arkuszu na poziomie cenowym 10-12 zł jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji nt. emisji. Wyniki finansowe potwierdzały bardzo dobrą kondycję spółki. Pomimo to, oraz pomimo deklaracji inwestorów indywidualnych, zaoferowany pakiet nie został wykorzystany.


Proszę nie pisać, że wystawiliście nieograniczoną liczbę akcji. W przedziale 10-11 była bardzo ograniczona liczba akcji.

Z powyższego tłumaczenia rozumiem, że zapowiadają się gorsze czasy dla spółki, skoro Zarząd sprzedaje akcje z takim dyskontem do ceny rynkowej i takie ilości.

Ponieważ jeżeli byłoby odwrotnie, a spółka w chwili obecnej nie musi pozyskać kapitału przez emisję akcji lepiej byłoby to zrobić później, przy przejściu na główny parkiet przy zupełnie innych poziomach cenowych.

Mam pytanie do spółki odnośnie wczorajszego komunikatu:
link:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czy w związku z powyższym spółka zrezygnowała definitywnie z emisji nowych akcji,
czy jedynie zawiesiła w czasie ten proces?
Czy brak emisji zmienia plany spółki odnośnie planowanej ekspansji, która miała się
wiązać z większym zapotrzebowaniem na kapitał?
Czy spółka podtrzymuję deklarację wypłaty dywidendy za 2017 rok?

Na marginesie dodam, że cena zakupu akcji przez inwestorów instytucjonalnych jest bardzo atrakcyjna dla instytucjonalnych i nie współgra z sygnałami wysyłanymi przez Pana Prezesa, że cena akcja jest mocno niedowartościowana przy wyższych poziomach cenowych. Mam jako akcjonariusz jedynie nadzieję, że deal jest wiązany.

Szkoda, że podobny pakiet w tej cenie nie został zaproponowany inwestorom indywidualnym, przynajmniej tym którzy są w spółce i nie mogą kupić większej ilości akcji ze względu na brak podaży. Ja np. inwestuję w spółkę od początku 2017, zbieram powoli, bo inaczej tutaj się nie da. A instytucjonalny przychodzi na gotowe i dostaje akcję za 9,50 zł niezły pakiet, jak na rynku są po 15 zł. I gdzie tu sprawiedliwość?

A informacja w komunikacie, że sprzedaż instytucjonalnym zwiększy płynność obrotu.
Panie Prezesie, proszę traktować nas poważnie.


A ja jak patrzę na ilość odwiedzić wątku Mabiona na konkurencyjnym portalu oraz ilości komentarzy i zachwytów nad spółką, to myślę że czas się ewakuować.
Szkoda, że nie pisałeś komentarzy o zagrożeniach jak spółki biotech cały 2017 spadały. Jak zaczęły rosnąć już widzisz super perspektywy dla Mabiona w związku z powyższym faktem.
Dobry jesteś.

Lubię takie spółki. Cisza na forach, a kurs wybija opór na ładnych obrotach.
Zaczyna się dyskontowanie zapowiadanych dobrych wyników i jeszcze lepszych perspektyw i przede wszystkim wydzielenie segmentu płatności,
które ma dokonać się w przyszłym roku i urealnić wycenę całej grupy. Case Esotiq i Marvipol może się powtórzyć.
Generalnie segment IT mocny dzisiaj. LSI, PGS również w ciekawych miejscach.

Ja posiłkuję się jeszcze na bieżąco cenami złomu stalowego na LME.

link:
https://stooq.pl/q/?s=c-.fTo przerzucenie nie dzieje się od razu. Nie wiem jak to wygląda w Odlewniach
Byłem na jednej z konferencji wynikowych MFO, gdzie prezes mówił, że jeśli o chodzi o polski
rynek, przerzuca się wzrost materiałów od razu na odbiorców. W przypadku zagranicy wygląda to inaczej. Szczególnie, że oni robią zamówienia (tak jest w MFO i jeśli chodzi o rynek niemiecki) na kwartał do przodu. I tutaj przy szybkim wzroście cen materiałów nie ma jak marży przerzucić.
Druga sprawa. Duża część produkcji Odlewni, to rynek automotive. A tutaj zamówienia są składane dużo dalej do przodu. To jedno, a drugie w jakim miejscu cyklu wzrostu motoryzacji jesteśmy. Patrząc na notowania naszych kooperantów motoryzacyjnych i ich wyniki finansowe oraz czytając komentarze prezesów, chyba blisko górki, albo już z. Nie potwierdzają tego wprawdzie dane o sprzedaży aut.
Kolej jak najbardziej powinno dokładać coraz więcej do wyniku.

Szkoda, że dzieje się to w okresie gdy surowce i kurs EUR/PLN nie pomagają.
O wzrost przychodów jestem spokojny, gorzej będzie tak jak pisałeś z utrzymaniem marż.

Dla mnie problemem są akcje z układu.
I to one chyba ciążą notowaniom.
Trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Ta strata na finansowej działalności to ujemne różnice kursowe.
Nie mogę znaleźć tej operacji w r-ku wyników.
Przez bilans przeszła i jest na r-ku przepływów pieniężnych.
Strata na przekazaniu akcji 1,33 mln.
Czy jest w r-ku - nie wiem. Ale jakby nie była wykazana

Ze sprawozdania półroczne wynika, że spółka zbyła 17.05.2017 akcje w ramach programu motywacyjnego na rzecz pracowników.
Przeszło to przez wynik. Strata z działalności finansowej 608 tys. Prawdopodobnie niżej kupowali, dlatego tylko tyle.
Nie znam na tyle spółki to nie wiem.

Jeszcze nie przekopałem się przez wszystkie sprawozdania spółki.
Jak wygląda księgowe rozliczenie sprzedawanych akcji pracownikom w ramach programu motywacyjnego w Odlewniach.
Przeczytałem gdzieś, że koszty nabycia powinny być wykazane w dacie przekazania osobom uprawnionym.
A tak na szybko na nie zauważyłem takiej pozycji w rachunku za I półrocze.
Koszt programu motywacyjnego przy ostatnich zakupach od BH to 1,47 mln w 2018 i podobnie w 2019 i 2020. Dosyć sporo.

Sprzedaż odlewów w tonach była wyższa o 28,5 proc, natomiast wartościowo
zwiększyła się o 18,2 proc. (tak wyszło mi z wyliczeń).
Wydawać by się mogło, że wzrost cen surówki powinien przełożyć się na wzrost cen końcowych.
Tutaj jest sytuacja odwrotna. Chyba, że źle coś liczę.
Średni kurs EUR obniżył się (za sprawozdaniem) za raportowany okres tylko o 2,5 proc.

Jak najbardziej jestem za możliwością nabycia akcji w ewentualnej emisji prywatnej przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy byliby zainteresowani. Chciałbym, żeby zarząd pochylił się nad tą propozycją.

Pełna zgodna z przedmówcą.
Na tym etapie emisja akcji, żeby zrobić komuś dobrze mija się z celem.
Spółka nie ma praktycznie żadnego zadłużenia. Może spokojnie finansować rozwój długiem.
Płynność po emisji raczej się nie poprawi.
Nie znamy też potrzeb inwestycyjnych spółki, bo spółka na razie nic na ten temat nie mówi.
Emisja jak najbardziej, bo to jeden z celów dlaczego upublicznia się spółkę. Ale wydaje mi się, że jeszcze nie teraz.
W interesie obecnych akcjonariuszy powinno sprzedawać się akcje drogo a nie tanio, szczególnie że według spółki perspektywy są bardzo dobre.Chyba, że fundusze zapłacą premię, ale w to mocno wątpię.


Rubik, dla schłodzenia gorącej głowy przeczytaj raporty roczne firmy za ostatnie pięć lat i odpowiedź Sobie czy tempo rozwoju spółki jest zgodne z planami.
Obserwuję spółkę od kilku, ponieważ jest z mojego regionu, ale poza tym, że jest dużym pracodawcą i inwestuje tutaj kasę, oraz robi dobre produkty nic więcej nie mogę napisać. Przede wszystkim tempo rozwoju oraz rentowność biznesu jest na bardzo niskim poziomie. Zwrot za aktywów na poziomie 3 % każe brać pod uwagę sens brania kredytów, a oni to robią od wielu lat. Gdzie tu logika.
Prezes fajny, transparentny, raporty super, PR rewelacja, ale dla mnie jako akcjonariusza na końcu zawsze musi zgodzić się kasa.
A tej tutaj nie ma. Zyski przy skali inwestycji, bardzo niskie.

A ja mam wrażenie, że Bankrucik piszesz o jakieś innej spółce.
Przeczytaj dokładnie raporty okresowe spółki za ostanie kilka lat.
Realizacja planów leży na całej linii.
Wiem, że to jest start-up. I tutaj zawsze będą jakieś poślizgi: większe lub mniejsze.
Ale spółka jest rozliczana z efektów. A tych jak nie było tak nie ma.
Prezes pisze w raporcie rocznym za 2015, że mają gotowy produkt na Polskę.
Zajrzyj do bilansu i odpowiedź Sobie na pytanie, czy ten produkt okazał się sukcesem.
Pracowali nad tym kilka lat.
Jeżeli rozmawiamy o przełomowym rozwiązaniu, jakim dysponuje spółka, to dlaczego nie ma na to klientów. Nawet na rynku lokalnym. Ostatnio pojawiło się jakieś światełko w tunelu.
Dla mnie jest to dalej start-up, ale jego wycena na giełdzie jest zdecydowanie zawyżona.
Na tą chwilę, mimo przepalenia wielu milionów złotych i kilku lat pracy, nie mają produktu, który
byłby warty tej wyceny. Nie mają żadnych referencji. Mają tylko lotne hasło: big data.

I na koniec mała dygresja.
Chyba nie uważasz że nie mogę napisać kilku zdań na temat spółki, którą się zachwycasz, dlatego że nie są zgodne z Twoją.
Uważam, że Twoje zarzuty wobec kolegi High-tech są co najmniej dziwne.


Cytat:
Spółka dynamicznie się rozwija pod względem przychodów i zysków, ale nie bardzo generuje gotówkę. Prawie cały cash zostaje zaangażowany w dalszy rozwój. Dla właścicieli niewiele już zostaje...


Ale to chyba nie zarzut. Dla mnie normalna sytuacja. Spółka wzrostowa, która ma pomysł na dalszy intensywny rozwój, nie dzieli się kasą tylko reinwestuje. Szczególnie, że bronią ją wyniki. Grzechem byłoby to nie wykorzystać. Tak więc z tego punktu widzenia, nie martwię się że nie płacą dywidendy.
Dopóki ROE jest na takim, a nie innym poziomie.
Powrót do dywidendy już z zysków za 2016, to ukłon w stronę instytucjonalnych dla których jest to istotna sprawa. A tych w spółce jest coraz więcej.

Wg mnie spółka urabia sobie grunt pod przyszłą emisję akcji niezbędną do sfinansowania planowanych akwizycji. I temu wg mnie służyło wynajęcie agencji PR, żeby otworzyć się na rynek.
I temu posłuży sowita dywidenda za 2016. W pewnym momencie spółka zgłosi się po kapitał na rynek. Żeby dostać go w dobrej cenie (wysoki kurs akcji), musi być rozpoznawalna, przewidywalna i dobrze kojarzona, a także mieć za sobą instytucje finansowe.

Spółka ma ambitne plany i nie zamierza rozwijać się tylko organicznie. Koniunktura w branży w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiada się dobrze. Nowe inwestycje w linie produkcyjne w 2018 będą w pełni wykorzystywane i trzeba będzie wówczas zrobić kolejny krok. I wtedy będzie czas na akwizycje.Tak więc obstawiam potencjalną akwizycję na lata 2018-2019.

Czy mam rację, czas pokaże.

Cytat:
Zgadza się. Ale wzrost cen stali w 2 kw. był na tyle mocny, że raczej nie można go traktować jako normalny kwartał z powtarzalnym wynikiem. Amortyzacja (którą częściowo zmniejsza dotacja tylko w innej linii RZIS) nie jest duża i determinująca EBIT. Z tego powodu dotacje to nie najważniejsza sprawa.

Z tego co mi wiadomo, zysk spowodowany wzrostem cen stali w drugim kwartale podbił wyniki o ok. 2 mln złotych.
Opieram się na przekazie zarządu podczas spotkania zorganizowanego po wynikach za I półrocze 2016 r, w którym uczestniczyłem.

Do przedstawionej analizy mogę dodać tylko tyle, że na stronie spółki znajdują się prezentacje, które pokazują strukturę marże brutto na sprzedaży z podziałem na segmenty. Może nie kompletną, za wszystkie okresy, ale coś więcej niż ze sprawozdań można się dowiedzieć.

Jeśli chodzi o wzrost kosztów zarządu, z tego co mi wiadomo zmienił się sposób księgowania wypłacanych premii dla zarządu po zakończonym roku zalecony przez audytora. Do tej pory rozliczane było to jednorazowo. Od 2016 tworzy się rezerwę, żeby było to współmierne do przychodów w całym okresie.

Kolejna sprawa - osiągane marże. Z tego co mi wiadomo, jeśli chodzi o rynek polski, spółka przerzuca od razu wzrost cen stali na odbiorców realizując przy okazji wyższą marżę. W przypadku odbiorców zagranicznych jest trochę inaczej. Spółka podpisuje umowy kwartalne, co oznacza, że przy wzroście cen stali marża niekoniecznie będzie wyższa, przynajmniej w krótkim okresie. Z drugiej strony spółka osiąga na sprzedaży zagranicznej o wiele wyższe marże. Z jednej strony wynika to z tego, że sprzedaje tam profile specjalne, a z drugiej, że są tam po prostu wyższe ceny niż w Polsce.

Kolejna sprawa. Z tego co mi wiadomo, inwestycje w nowe linie produkcyjne, które zakończą w tym i przyszłym roku spowodują wzrost mocy ogółem o ok. 20 proc. Będą to linie wyłącznie do produkcji profili specjalnych, najbardziej marżowych.

Kolejna sprawa - dywidenda. Spółka zamierza powrócić od tego roku do wypłaty dywidendy.

Kolejna sprawa. Spółka podjęła współpracę z agencją PR, żeby zaistnieć pozytywnie w świadomości inwestorów przede wszystkim tych instytucjonalnych ale również i indywidualnych.

Wszystko to złożyło się na pozytywny przekaz i wzrost notowań jaki obserwujemy od początku zeszłego roku.

Jej dobre wyniki nie są tylko pochodną wzrostu cen stali, jak co niektórzy przedstawiają.
A przede wszystkim konsekwentnym wprowadzaniem na rynek profili specjalnych wysokomarżowych oraz intensywną penetracją rynków eksportowych, która przynosi zamierzone efekty oraz ciągłym zwiększaniem mocy produkcyjnych, korzystając przy okazji z dotacji.
Polecam zapoznać się z wynikami w okresie, gdy ceny stali spadały. Spółka poprawiała sprzedaż i generowała coraz wyższe zyski.I mamy odpowiedź jaką udzielił mi zarząd PLASMY. Cytuję:
Zarząd wyjaśnia, że projekt uchwały został przygotowany w porozumieniu z głównym akcjonariuszem Spółki, a celem utworzenia kapitału rezerwowego jest stworzenie możliwości wsparcia przez Spółkę lewarowanego wykupu menedżerskiego. Transakcje wykupu menedżerskiego są uznawane powszechnie za efektywne narzędzie zwiększające wartość firmy, gdyż stwarzają możliwość poprawy jakości zarządzania dzięki zwiększonemu zaangażowaniu kluczowych menedżerów.
Zakup akcji miałby być dokonywany przez podmiot trzeci utworzony przez grupę kluczowych menedżerów i finansowany częściowo środkami pochodzącymi od grupy menedżerów a częściowo długiem. Operacja ma służyć związaniu kluczowych menedżerów ze Spółką i wyeliminować zagrożenie ewentualnego ich przejścia do podmiotów konkurencyjnych. W ocenie głównego akcjonariusza ze względu na wysoki potencjał wzrostu rynku inżynierii powierzchni i technologii laserowych nie można wykluczyć próby wrogiego przejęcia kluczowych pracowników Spółki przez silne podmioty o wystarczającym potencjale inwestycyjnym.
Cała transakcja z założenia ma odbyć się z poszanowaniem interesu akcjonariuszy mniejszościowych. Nie jest planowana nowa emisja akcji. Nie jest planowane wprowadzenie długu transakcyjnego do Spółki. Koszty transakcji w żadnym stopniu nie obciążą Spółki. Więcej informacji zostanie zawartych w uzasadnieniu kolejnej uchwały, której projekt powinien być opublikowany w ciągu kilku tygodni.


W imieniu Zarządu Plasma SYSTEM S.A.
Magdalena Bliźnicka
Dyrektor Biura Zarządu i Relacji Inwestorskich
__
odpowiedział(a): Andrzej Gajda


Z tego co pamiętam, główny akcjonariusz PLASMY, spółka SYSTEM S.A. już kilka lat temu sygnalizowała chęć sprzedaży posiadanego pakietu akcji dla inwestora branżowego. Z różnych powodów, taki się nie pojawił. Sądzę, że niektórzy akcjonariusze spółki SYSTEM S.A. chcieli zamknąć inwestycję, a nie mieli jak. Pojawił się więc pomysł, żeby sprzedać posiadany pakiet akcji kluczowym menadżerom. Przedstawiony przez zarząd projekt jest zgodnie z odpowiedzią typowy dla tego typu rozwiązania. Cytuję za fachową literaturą, ponieważ nie mam wiele czasu, żeby se rozpisywać: ,,w ten sposób grupa menedżerów, gromadząca przeciętnie 10-20% środków potrzebnych do sfinansowania wykupu, przejmuje stopniowo – w miarę spłaty długu – kontrolę nad spółką. Czynnikiem skłaniającym menedżerów do podjęcia ryzyka i zaangażowania osobistych środków w nabywaną spółkę jest przekonanie o ukrytej wartości zarządzanej przez nich firmy (jej niedoszacowaniu przez rynek) oraz wiara w możliwość wydobycia tej wartości. Zdobycie kontroli nad spółką pozwala bowiem na realizację własnej wizji jej rozwoju oraz lepsze wykorzystanie jej potencjału, a także własnych umiejętności zarządczych. Ostatecznym celem grupy kupującej jest oczywiście uzyskanie ponadprzeciętnej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz odpowiedniego poziomu dodatniego cash-flow. Takie ustawienie celu jest niezbędne ze względu na to, że zaciągnięty dług jest spłacany w przyszłości z przepływów pieniężnych przejętego przedsiębiorstwa, a nabywane akcje (udziały) oraz aktywa nabywanego podmiotu stanowią w tego typu transakcjach zabezpieczenie spłaty tegoż długu".
Co z tego wynika dla pozostałych akcjonariuszy. Decyzja wg mnie pozytywna, powinna przełożyć się na większą efektywność firmy, a tym samym zyski. Pod warunkiem, że uda się skomercjalizować efekty prac badawczych. Trzeba poczekać na szczegóły techniczne tej operacji. Wydaje się, że rynek odebrał te informacje pozytywnie. Kurs po ogłoszeniu projektów uchwał lekko urósł. Pojawiły się większe obroty. Ktoś kupował z ukrytego. Przy 13 pojawiła się mocniejsza podaż. Ktoś szybko zgasił popyt. Od 10.04 do 12.05, ktoś odbierał cała podaż powyżej 10,30 mając ustawione ukryte zlecenie zakupu na 10,30. Kurs kilkakrotnie dochodził do tego poziomu. Każda większa podaż była stopowana na tym poziomie, a akcje odbierane. Czyżby ktoś wiedział coś więcej.
Fakt, że spółka była wówczas notowana, przy bardzo niskim C/Z zachęcał do zakupów, ale też prognozy przedstawione przez zarząd pokazywały pewien przejściowy zastój w rozwoju.

Zapytanie odnośnie projektu uchwały wysłałem wczoraj przez stronę akcjonariat.pl. Za pośrednictwem tej strony spółka komunikuje się z rynkiem. Odpowiedzi jeszcze nie ma. Zobacz pytania. Jak, o coś jeszcze chcesz się zapytać to próbuj. Czym więcej zainteresowania, tym lepiej. Będą wiedzieli, że ktoś im patrzy na ręce. Aczkolwiek na odpowiedzi zarządu Plasmy trzeba czekać długo. Wcześniej zadałem pytanie do zarządu Izo-bloku. Odpowiedź była następnego dnia.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 maja 2015
Ostatnia wizyta: 28 października 2020 10:59:31
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,884 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,50% +31 699,53 zł 51 699,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d