Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MS70

MS70

Ostatnie 10 wpisów
Jacobs napisał(a):
Podnoszenie kapitału zakładowego przez emisje akcji wychodzi niektórym bokiem.

KNF nałożyła na ZM Invest karę w wysokości 500 tys. zł

"Wskazane zmiany udziału ZM Invest w ogólnej liczbie głosów w spółce ZM Ropczyce nastąpiły w związku z dwukrotnym podwyższeniem kapitału zakładowego ZM Ropczyce"

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Słono kosztuje nietrzymanie terminów.

Z tego co mi wiadomo, to ZM Invest nie jest w żaden sposób powiązany kapitałowo i osobowo z ZM Ropczyce. Jest to dawny akcjonariusz Ropczyc, który nie dopełnił obowiązków informacyjnych.

Temat programu motywacyjnego, przy obecnych informacjach ze strony spółki wydaje się dla mniejszościowych akcjonariuszy jednoznacznie negatywny.
Poczekajmy do 28.06.

1. Na papierze papier bardzo ciekawy, oczywiście przyszłościowo.
2. Nie wiem dlaczego wejście funduszy miałoby oznaczać cokolwiek dobrego. Z reguły jest odwrotnie.
3. Zwiększenie emisji ponad dwukrotnie, jeżeli na chwilę obecną nie było takiej potrzeby uważam za błąd. Można było zrobić później po wyższej cenie, jeżeli ma być tak dobrze.
4. Ze spółką jest bardzo dobry kontakt. Napisałem e-maila, że jestem zainteresowany udziałem w ofercie. Odzew był natychmiastowy i to z samej góry zarówno spółki jak dm.
5. Koniec końców, nie wziąłem udziału, ponieważ nie lubię jak ktoś pogrywa w ten sposób, że pompuje kurs przed i w takcie budowania księgi popytu, żeby zwiększyć popyt i cenę.
6. Wykorzystałem tę sytuację do sprzedaży akcji po całkiem sympatycznej cenie, przynajmniej z dzisiejszej perspektywy.
7. Przed spółką długa droga, kurz opadnie kasa będzie i trzeba będzie ciężko pracować i nie będzie żadnych nośnych niusów. Działalność usługowa też niewiele będzie wnosić. Jak wpłynie to na kurs, zobaczymy.

KBJ_IR napisał(a):
Zwracamy uwagę, iż zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych (więcej niż 1) na rynku NC, przy Spółce o niskiej płynności nie jest często spotykane i w naszej opinii jest istotnym i pozytywnym sygnałem dla rynku.

Czy ta transakcja będzie mieć pozytywny wpływ na obroty odpowiedź poznamy w ciągu kilku najbliższych miesięcy obserwując jak będą wyglądały obroty na akcjach Spółki. Już na ten moment mamy istotną zmianę w strukturze akcjonariatu, wymagany próg akcji w wolnym obrocie do przejścia na GPW oraz partnerów finansowych z którymi Spółka zamierza budować długoterminowe relacje.

Pozdrawiamy,

--
Relacje Inwestorskie KBJ S.A.

Cytat powyżej z wypowiedzi zarządu po sprzedaży akcji instytucjom. Jak nie wiele czasu minęło, żeby rynek to zweryfikował. Do tego dołożyły się wyniki i podważone zaufanie do zarządu ze strony drobnych inwestorów.

Również dziękuję za rzetelną analizę.

Myślę, że Prezes i cały zarząd spółki czytając ,,dość dobre wyniki" obrażą się.
Dla mnie skala wzrostu oraz osiągane marże są imponujące. Czy to wynik wdrażania strategii 4D, czy splot korzystnego mixu cenowego, nie wiem. Ale patrząc wstecz, widać że poprawa marż, to nie jednorazowy wyskok tylko wejście na wyższy poziom marż.
Prezes mówi, że wyższe marże to efekt wdrożenia mi.in strategii 4D.
W firmie, przynajmniej tak mówi Prezes nie ma problemu z pracownikami. Nastąpiła zmiana pokoleniowa i zatrudnienie wzrosło w pierwszym kwartale o kilkanaście procent. Patrząc na profile kluczowych pracowników w firmie na portalach branżowych widać, że Ropczyce przejęły częściowo kluczowych pracowników ZM Invest. Plusem spółki jest to, że działa na ścianie wschodniej. Tutaj presja na wzrost wynagrodzeń zapewne jest niższa.
Odnośnie mocy przerobowych, czytałem jakiś wywiad z Prezesem, że to nie stanowi większego problemu.
Miejsce jest, tylko wstawić co tam potrzeba (piece, linie technologiczne). Także wydaje mi się, że tutaj jeżeli będą potrzebne nowe inwestycje, to ich koszt nie będzie znaczący.
Utrzymanie tego poziomu marż i zysków co w ostatnim kwartale (a Prezes zakłada, że do końca roku przychody będą rosły w tempie dwucyfrowym), przy założeniu umorzenie akcji (30 proc. wszystkich akcji), czyni spółkę wg mnie ciekawą okazją inwestycyjną.

Wg not objaśniających do sprawozdania za 2017 wynika że spółka dołożyła do oddziału niemieckiego.
Trochę to dziwne, nawet zakładając wzrost wynagrodzeń i umocnienie złotówki.
Nawet rok 2016 nie był pod tym względem zachwycający, mimo że nie było takiej presji na wynagrodzenia, braku rąk do pracy i złotówka była słabsza.
Widać, że jest to działalność nisko marżowa, obniżająca mocno rentowność całej firmy.
Ciekawe, czy spółka działalność usługową w Niemczech prowadzi, żeby zarobić, czy jedynie zabezpiecza sobie ręce do pracy jakby zabrakło pracowników w macierzystym zakładzie i czy nowa umowa podpisana we wrześniu urealnia wycenę tych usług?

Puszczacie Państwo oko do indywidulnych inwestorów, organizując czaty,
prezentując wywiady TV. Pokazujecie Państwo jacy jesteście transparentni.
Dziwicie się, dlaczego jest tak niskie zainteresowanie spółką i tak niskie obroty.
A wycena zdecydowanie za niska.

No właśnie dlatego. Ostatnie transakcje zarządu to pokazują. Szkoda że nie byliście Państwo tacy szczodrzy dla inwestorów indywidualnych.

Cytat:
Cytat:
Pragniemy ponadto zwrócić Państwa uwagę na kilka kwestii: W ubiegłym roku, w pierwszej kolejności główni akcjonariusze Spółki w odpowiedzi na oczekiwania inwestorów indywidualnych dot. niewystarczającej podaży udostępnili bez ograniczeń w arkuszu zleceń pakiety akcji, które były przez kilka miesięcy możliwe do nabycia po cenach rynkowych. Część akcji była udostępniania w arkuszu na poziomie cenowym 10-12 zł jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji nt. emisji. Wyniki finansowe potwierdzały bardzo dobrą kondycję spółki. Pomimo to, oraz pomimo deklaracji inwestorów indywidualnych, zaoferowany pakiet nie został wykorzystany.

Proszę nie pisać, że wystawiliście nieograniczoną liczbę akcji. W przedziale 10-11 była bardzo ograniczona liczba akcji.

Z powyższego tłumaczenia rozumiem, że zapowiadają się gorsze czasy dla spółki, skoro Zarząd sprzedaje akcje z takim dyskontem do ceny rynkowej i takie ilości.

Ponieważ jeżeli byłoby odwrotnie, a spółka w chwili obecnej nie musi pozyskać kapitału przez emisję akcji lepiej byłoby to zrobić później, przy przejściu na główny parkiet przy zupełnie innych poziomach cenowych.

Mam pytanie do spółki odnośnie wczorajszego komunikatu:
link:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czy w związku z powyższym spółka zrezygnowała definitywnie z emisji nowych akcji,
czy jedynie zawiesiła w czasie ten proces?
Czy brak emisji zmienia plany spółki odnośnie planowanej ekspansji, która miała się
wiązać z większym zapotrzebowaniem na kapitał?
Czy spółka podtrzymuję deklarację wypłaty dywidendy za 2017 rok?

Na marginesie dodam, że cena zakupu akcji przez inwestorów instytucjonalnych jest bardzo atrakcyjna dla instytucjonalnych i nie współgra z sygnałami wysyłanymi przez Pana Prezesa, że cena akcja jest mocno niedowartościowana przy wyższych poziomach cenowych. Mam jako akcjonariusz jedynie nadzieję, że deal jest wiązany.

Szkoda, że podobny pakiet w tej cenie nie został zaproponowany inwestorom indywidualnym, przynajmniej tym którzy są w spółce i nie mogą kupić większej ilości akcji ze względu na brak podaży. Ja np. inwestuję w spółkę od początku 2017, zbieram powoli, bo inaczej tutaj się nie da. A instytucjonalny przychodzi na gotowe i dostaje akcję za 9,50 zł niezły pakiet, jak na rynku są po 15 zł. I gdzie tu sprawiedliwość?

A informacja w komunikacie, że sprzedaż instytucjonalnym zwiększy płynność obrotu.
Panie Prezesie, proszę traktować nas poważnie.

A ja jak patrzę na ilość odwiedzić wątku Mabiona na konkurencyjnym portalu oraz ilości komentarzy i zachwytów nad spółką, to myślę że czas się ewakuować.
Szkoda, że nie pisałeś komentarzy o zagrożeniach jak spółki biotech cały 2017 spadały. Jak zaczęły rosnąć już widzisz super perspektywy dla Mabiona w związku z powyższym faktem.
Dobry jesteś.

Lubię takie spółki. Cisza na forach, a kurs wybija opór na ładnych obrotach.
Zaczyna się dyskontowanie zapowiadanych dobrych wyników i jeszcze lepszych perspektyw i przede wszystkim wydzielenie segmentu płatności,
które ma dokonać się w przyszłym roku i urealnić wycenę całej grupy. Case Esotiq i Marvipol może się powtórzyć.
Generalnie segment IT mocny dzisiaj. LSI, PGS również w ciekawych miejscach.

Ja posiłkuję się jeszcze na bieżąco cenami złomu stalowego na LME.

link:
https://stooq.pl/q/?s=c-.f

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 września 2019 11:29:23
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,354 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d