pixelg
AILLERON - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

AILLERON [ALL]

AKTUALNY KURS: 7,78 zł (-1,27%) 27-11-2020 17:02
soonny
0
Wpisów: 178
Wysłane: 9 czerwca 2011 19:47:16
Jak komuś jeszcze mało ofert prywatnych to mam jeszcze tą wave
Edytowany: 6 listopada 2015 13:49

taipan
0
Wpisów: 189
Wysłane: 9 czerwca 2011 20:56:49
Skoro nikt się nie kwapi, to ja wrzucę parę słów o spółce.

Wind Mobile jest wiodącym dostawcą rozwiązań mobilnych w Polsce. Spółka dostarcza kompleksowe rozwiązania w obszarach mobilnej rozrywki, mobilnego marketingu i mobilnej infrastruktury. Oferta kierowana jest do operatorów w Polsce i za granicą. (źródło)

Głównym produktem firmy jest platforma RBT (wkurzające wariacje blackeye 'granie na czekanie' wykorzystywane przez wszystkich operatorów )

taipan
0
Wpisów: 189
Wysłane: 14 czerwca 2011 09:45:55
Ja dostałem memorandum wczoraj, ale z tak agresywnymi timingami muszę sobie odpuścić. Zaskoczył mnie niski numer memorandum jak na tą chwilę. Nie wiem czy wynika to z małego zainteresowania ofertą, czy z jakichś bardziej pokrętnych zabiegów blackeye. Spółka ciekawa, ale wygląda na to, że potencjał krajowy już im się wyczerpał (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie), a przyspieszenia na rynku międzynarodowym próżno na razie szukać, więc mówię pas. W każdym razie będę się przyglądał debiutowi.

indyan
16
Wpisów: 160
Wysłane: 14 czerwca 2011 10:25:37
A mi się akurat podoba tak dynamiczne podejście do przebiegu oferty, dzięki temu czas do dnia debiutu skraca się do niezbędnego minimum.

Co do wyczerpanego potencjału krajowego, muszę się z Toba nie zgodzić. Jeśli sprawa dotyczyłaby tylko "dzwonków" przyznałbym Ci rację, ale spółka ma potencjał właśnie w nowych produktach, które będzie lub już wprowadza na rynek.

Gambling
0
Wpisów: 73
Wysłane: 14 czerwca 2011 10:56:25
Wszystko zależy od tego czy będą w stanie zaproponować dobre produkty. Jeśli chodzi o popyt krajowy to operatorzy szukają cały czas usług dodatkowych które wypełnią im rosnącą utratę przychodów z usług core'owych i każda udana usługa na pewno znajdzie ich zainteresowanie
God laid down his hand. The Devil had won again. Even Satan has his triumphs. Even God has his failures.

daniels
4
Wpisów: 30
Wysłane: 16 czerwca 2011 11:58:27
Znam nieco branżę i uważam, że tu jest potencjał.
Wspomniał ktoś o nasyceniu runku. To nie tak. Spółka oferuje różne produkty. Rzeczywiście dzwonki sa u wszystkich operatorów ale co ważne, teraz spółka wchodzi rozwija ten temat na zasadzie oferowania pewnego „rozwiązanie” dla partnera (czyli operatora), sprzedaje usługę a nie same dzwonki. Mam to juz wdrożone u jednego, pozostaje jeszcze 3.
Nie można patrzeć tez jedynie na r.polski. Wszyscy operatorzy to międzynarodowe sieci, to daje możliwości wejścia na inne rynki (najlepszy przykład to T-Mobile, a nie już Era. To nie tylko zmiana marki ale globalna firma).
Reklama mobilna na która stawiają to przyszłość. Rynek reklamowy jest nie tylko w Polsce ale i na świecie olbrzymi, tradycyjne kanały tracą na znaczeniu. Maja zasięg (czyli ilość) ale są drogie. Tu jest tylko jeden kierunek, trend – rośnie. W tym zakresie akurat Polska szybciej będzie gonić świat, bo technologia jest wszechobecna. Coraz więcej smartphonów, coraz bardziej dostępne, popularne (czytałem ostatnio analizę), tego nie da się zatrzymać. Z drugiej strony dążenie do wyróżnienia się w masie komunikatów reklamowych (zleceniodawców), którzy wolą dotrzeć do mniejszej ale konkretnej grupy (co tańsze ale skuteczniejsze). To się już dzieje, rozwija. Jak wiele osób dałoby „zainstalować” u siebie w komórce jakąś reklamę (ich zdaniem fajną) w zamian za np. dodatkowe minuty, sms, czy nawet z przekonania, że jest ona fajna (np. jakis czas temu abstrakcyjne Ani Mru Mru )? Zapewniam, że wiele. Tu rynkiem jest masa,a nie przedsiębiorcy, czy osoby wydające po kilka stów na telefon. Przeciętne dochód z użytkownika to kilkadziesiąt zl (to się nazwy chyba jakoś ARPU – Average Revenue per user)
Kolejny argument, to taniejące rozmowy (i Polska i Unia grają do tej samej bramki). Operatorzy szukają możliwości zwiększenia dochodów i to sa usługi dodane. To własnie robi spółka. Daje zarabiać operatorom, oferuje nowe rozwiązania, możliwości.
Obserwowałem PR na i3D. Spółka fajna, znam nieco technologię, a raczej zastosowania. Nie są one jeszcze tak tanie. Porównując do WM, to inny segment ale również rozwojowy. Tam mamy wizualizację, technologię. Tu mam mówiąc prosto narzędzia, rozwiązania, dzięki którym „nasz” klient zarabia kasę. Dajemy im zarabiać i sami zarabiamy. Proste.
Porównywałem wskaźniki, prognozy vs. cena emisyjna (nie już z notowań). Są praktycznie identyczne. Co więcej, biorąc pod uwage prognozę na 2011, C/Z jest dużo niższe dla WM niż i3D (nie oznacza to oczywiście, że i3D nie zaskoczy czymś jeszcze więcej). Dlaczego prognoza 2011 ? Bo tu są już wyniki za I kw.
Myślę, że i3D skorzystało na fali „gier”nie tyle samej technologii. Tą technologie wykorzystuje się nie tylko w grach ale to zawładnęło myśleniem inwestorów.
Patrząc na WM nie w kontekście debiutu ale tylko roku, czy dwóch to jest to przemyślane rozwiązanie, to naprawdę szukanie i oferowanie fajnych rozwiązań, to światowy trend, który się nie zmieni (czy ktoś z was wróciłby teraz do czarno-białego TV? Tak samo tu), to konkretne wyniki.
Jeszcze jedna osobista dygresja. Często pojawiaja się info o Polakach, studentach, którzy zdobywaja czołowe miejsca w jakiś konkursach technologicznych, są po psotu „smart” . Znajduja potem prace w dolinie krzemowej albo dużych firmach. Część z nich zakłada własne interesy na bazie pasji, nie zawsze będąc w stanie zarabiać na tej pasji. Uważam, że taki WM, i3d i kilka innych to są właśnie takie przykłady (jeśli nawet bezpośrednio nie pracują w nich ci „studenci”), że myślą nie tylko o fajnych, technologicznych rozwiązaniach, o przewadze konkurencyjnej ale też o biznesie. Fajnie,że takie spółki sie pojawiają, że idą za tym nie tylko pieniądze ale i info, świadomości, że mam zaj...ste pomysły na biznes i nie jest to tylko wódzia Angel

indyan
16
Wysłane: 23 czerwca 2011 20:44:06
"Przedruk" artykułu z Pulsu Biznesu. Krótko o samej spółce, emisji akcji (Newconnect) i nowych, będących na etapie wdrażania produktach:

www.windmobile.pl/Default.aspx...
Edytowany: 3 listopada 2011 19:16

marius09
0
Wpisów: 72
Wysłane: 23 czerwca 2011 22:04:13
"Kolejny cel emisji to wprowadzenie nowej usługi. Czas, wykorzystywany na halodzwonki, Wind Mobile chce wykorzystać do nadawania reklam. Osoba, która się na to zgodzi, w zamian dostanie bonus od operatora. Reklamy będzie można wybrać. Wszystkie maja być mało inwazyjne.
- Chcemy wejść z tym jeszcze w tym roku. Usługa zapewni nam dużą dynamikę, co będzie widać w wynikach finansowych już w 2012r. – zapowiada prezes."

To może się udać. Siedzę jak na szpilkach w oczekiwaniu informacji o redukcji.

daniels
4
Wysłane: 27 czerwca 2011 11:46:13
Czytałem (raporty) i rozmawialem ostatni z osobami, które siedza w branzy (w domach mediowych, reklama mobilna itp.). Potwierdzili, ze coraz więcej środków jest kierowanych do netu, na reklamę mobilną. klieci szukaj mozliwosci dotarcia do konsumenta, wyroznienia sie a zwykle media nie daja takiej szansy. To juz nie prognozy, to fakty.
To co dla mnie wazne w tej spólce,to:
- rozwijanie usług w oparciu swoje produkty (halodzwoniki), wchodzenie niejako w pełna usługe, a nie sprzedaż samego produktu (taki outsourcing dla operatorów, zrobimy dla ciebie wszystko, ty tylko dostaniesz kase). To daje wieksze przychody, marze itp.
- branza, tendencje. To nie sa nieruchomosci, na ktore Grecja ma wpływ. to nie sa jednostkowo drogie rzeczy, konsumenci tu nie szukaja oszczędności, tylko korzystają (zwłaszcza młodzi)
- wyniki. Te za I kw. 2011 sa bardzo dobre i nie mówię tu o "nadzwyczajnych" przypadkach, tylko o przychodach, zysky operacyjnym itp.
- ponadto, rosnie rynek smartfonów (juz nie tylko nokia, iphone, Bb ale i samsung czy htc gonią liderów), a to daje szanse na nowe produktu,
To są dla mnie przesłanki, żeby się nimi zainteresować.

daniels
4
Wysłane: 30 czerwca 2011 23:25:44
Czy ktos ma jakies info odnośnie przydziałów?

Zauważyłem, ze ostatnio jest wysyp firm zajmujacych sie 3D i grami. Częsc z nim to solidne, istnieja od dluzszego czasu, maja kadrę, zrealizwoane projekty ale jak poczywacie nawet na tym forum, czesc istniej zaledwie kilka miesiecy, tylko prognozy, brak portfolio i chce od razu zgarna miliony. kreślą wspaniałe wizje ....

jak sie na to zapatrujciecie zwlaszcze w kontekscie wind mobile, czy z hostoria, wynikami, klientami. nie chodzi mi o to po ile wejdzie ale np. w kontekscie roku jak moze sie rozwijac? porównuje wlasnie takie innowacyjne firmy ale z backup'ew i takie tylko z wizją

Znalazłem m.in. takie smaczki:
PricewaterhouseCoopers w raporcie „Globalna branza mediów i rozrywki w latach 2009-
2013” zauwaza co następuje: „W ciągu najblizszych pięciu lat, w miarę jak coraz większa część oferty rynku mediów i rozrywki
będzie trafiać do konsumentów za pośrednictwem platform cyfrowych i mobilnych, reklamodawcy będą przesuwać swoje budŜety do tych kanałów, w celu lepszego dopasowania do bardziej rozdrobnionego rynku reklamowego. Segment mobilny oznacza
bowiem większe mozliwości budowania silnych relacji pomiędzy markami a konsumentami, począwszy od reklam w postaci bannerów
wymagających przekliknięcia, przez reklamy poprzedzające klipy wideo, aŜ po kupony i subskrypcje online.

indyan
16
Wysłane: 7 września 2011 08:43:39
Aktualny wywiad z prezesem spółki Igorem Bokunem:

Cytat:
Wind Mobile wchodzi na NewConnect - taki dżingiel można usłyszeć dzwoniąc na komórkę prezesa firmy Igora Bokuna. To właśnie przedsiębiorstwo z Krakowa wprowadziło na polski rynek usługi znane pod nazwą Czasoumilacz i Granie na czekanie. Teraz Wind Mobile pracuje nad aplikacją, która w miejscu sygnału połączenia pozwoli wyemitować reklamy. Korzystający z usługi abonenci będą nagradzani darmowymi minutami.

www.windmobile.pl/Default.aspx...

Krótka, wczorajsza informacja na temat spółki ze stron gazety Parkiet:

Cytat:
Do końca września na alternatywnym parkiecie powinna zadebiutować spółka Wind Mobile, która oferuje rozwiązania mobilne. Jej klientami są operatorzy komórkowi z Polski i za granicy.

www.parkiet.com/artykul/7,1092...

Z powyższych iformacji możemy dowiedzieć się m.in. o zbliżającym się wrześniowym debiucie na NC, wynikach finansowych, prognozach i planach spółki na najbliższą i nie tylko przyszłość.

Wind Mobile SA
0
Wpisów: 2
Wysłane: 29 września 2011 15:16:10
Witam!

Ponieważ w związku z naszym debiutem na NewConnect pojawiło się dosyć duże zainteresowanie naszą spółką, postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla inwestorów. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z planami firmy oraz zespołem zarządzającym, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Więcej o spotkaniu znajduje się pod linkiem: www.windmobile.pl/Default.aspx... oraz na Facebooku: www.facebook.com/pages/Wind-Mo...

PS Dla osób, które nie będą mogły osobiście pojawić się na spotkaniu, udostępnimy transmisję na żywo:)

Pozdrawiam!

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 30 września 2011 10:12:59
Zapraszamy na wspomnianą transmisję:
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 3 listopada 2011 14:52:01 przy kursie: 3,98 zł
Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z prezesem spółki:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

daniels
4
Wysłane: 7 listopada 2011 00:02:58 przy kursie: 3,96 zł
ciekawy wywiad i więcej informacji dotyczących działalnosci, kierunku rozwoju.
uprzedzając pytania, tak, mam akcje i oczywiście jestem zainteresowany ich największa wartoscia ale w przeciwieństwie do innych inwestycji, tu opierałem się na swojej wiedzy za zakresu "komunikacji marketingowej", tego jakie są tredny, kierunek. do tego fundamenty spółki i to co pisałem wczesnie ogólnie w postach jest dla mnie mocno przekonywujące. poza tym, to nie jest mała, niedawno załozona agencja reklamowa (czy agencja interaktywna), choc model działania podobny tj. usługa. tu jednak nie bazuja na samej kreacji grafika, na tym co robi wiele innych firm (wyszukiwarki, SEO,SEM, pozycjonowanie itp.). w ich przypadku to są innowacyjne produkty, których jednak nie można łatwo powielic (jak w przypadku wspomnianych usług).
szczególnie wierze w rozwój HaloAds. wiem, że od lat mówiono o innych rozwiązaniach, które miały byc przełomowe (np. geolokalizacja, specjalne promocje na smartfon) i które pewnie będą z czasem jak większosc z nas będzie miała smartfony ale powiedzcie, który nastolatek nie zgodzi się na umieszczenie reklamy w swoim mobilu w zamian za darmowe minuty? do tego jesli reklama nie będzie obciachowa ale będzie niejako korespondowac z tym, co lubi, reprezentuje ... (a jest wiele firm, które potrafią to zrobic, ot chocby "oficjalny bezalkoholowy napój EURO 2012, czy ten co doda skrzydeł ;-).
Dlatego uważam, że tu jest większy potencjał niż np. adv czy i3D, bo telefon jest juz w każdej kieszeni i to nie my 30-40 latkowie ale ci młodsi decydują o kierunkach,

donaldlesny
0
Wpisów: 3
Wysłane: 11 listopada 2011 20:24:45 przy kursie: 3,83 zł
Szukam jakichś informacji potwierdzających moje przewidywania, że kurs w styczniu będzie powyżej 5.00 zł - może ktoś coś wie?

Z dokumentu informacyjnego wyczytałem:

Cytat:
Czynnikiem wspierającym realizację strategii rozwojowej Emitenta będzie program opcji
menadżerskich dla kluczowych pracowników Spółki na lata 2011 – 2013, którego wstępne ramy opisano poniżej. Liczba akcji planowanych do wyemitowania w ramach systemu to 475.000 akcji (co stanowi 7,25% kapitału zakładowego Emitenta przed emisją akcji serii C). Organem zarządzającym systemem będzie Rada Nadzorcza Emitenta, która w 2011 r. opracuje szczegółowe zasady oraz uruchomi pierwszą rundę systemu.
Opcje będą przydzielane beneficjentom w przypadku spełnienia następujących kryteriów:
1. średniomiesięczny kurs akcji Emitenta w styczniu 2012 r. osiągnie poziom dający kapitalizację Emitenta na poziomie 40 mln zł,
2. średniomiesięczny kurs akcji Emitenta w styczniu 2013 r. osiągnie poziom dający kapitalizację Emitenta na poziomie 70 mln zł,
3. średniomiesięczny kurs akcji Emitenta w styczniu 2014 r. osiągnie poziom dający kapitalizację Emitenta na poziomie 100 mln zł.

W tej chwili jest 7'252'245 akcji.

Z tego systemu opcyjnego wynika, że żeby kadra zarządzająca dostała opcje, średni kurs w styczniu 2012 powinien wynosić 5.51 zł. A obecny to chyba z 3.80.

To chyba popracują na to trochę, nie? Czyli kurs do stycznie powinien dojść do 5.51, nie?

Czy warto zaryzykować? Chętnie usłyszałbym jakąś opinię, bo trochę niepewnie się czuję. Kupiłem testowo mały pakiet, planuję trochę dokupić, ale jeżeli ktoś wie coś dobrego, a w szczególności jeżeli te przewidywania dotyczące kursu w styczniu są prawidłowe, no to kupiłbym chętnie więcej po obecnym kursie.

cad_man
0
Wpisów: 1 159
Wysłane: 13 listopada 2011 22:36:29 przy kursie: 3,83 zł
a ja do tej pory myślałem, że takie zapisy w programach motywacyjnych mają za zadanie swojego rodzaju zachętę dla kadry zarządzającej do zwiększenia wysiłków by firma rosła w siłę - a tutaj proszę być może kadra sama wyciągnie kurs po to,żeby załapć się na "darmowe" akcje. Ale czy to jest opłacalne?
Byki i niedźwiedzie mają swoje miejsce przy stole, a tylko osły zostają o suchym pysku...
Przyglądaj się jak upór walczy z oporem a zawziętość ze wsparciem - na końcu dołącz do wygranych i zarabiaj

donaldlesny
0
Wpisów: 3
Wysłane: 15 listopada 2011 11:12:33 przy kursie: 3,92 zł
Nie mam pojęcia, czy opłacalne przez czysty skup akcji :).

Ale myślę, że jakieś działania (biznesowe, medialne itp) podejmą, żeby do tych progów dotrzeć. W końcu mają cały wachlarz środków.

daniels
4
Wysłane: 4 stycznia 2012 00:05:44 przy kursie: 3,95 zł
straszenie pusto na wątku, jakis czas człowiek byl nieobecny ale widze, że wiele rzeczy się wydarzyło w spółce. klika ważnych umów, widac ze pracują

Prognozy:
Prognoza zysku netto Wind Mobile S.A. na rok 2012
Zarząd Wind Mobile S.A. z siedzibą w Krakowie ("Spółka") niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości prognozę wyników finansowych Spółki na rok 2012 w zakresie dotyczącym zysku netto.
W ocenie Zarządu Spółki, w roku 2012 możliwe jest osiągnięcie przez Spółkę zysku netto w wysokości 3,30 mln złotych. Powyższe stanowi wzrost o 42 % w stosunku do przewidywanego zysku netto Spółki za rok 2011. Prognoza wyników finansowych została sporządzona w oparciu o przychody z pozyskanych przez Spółkę kontraktów obejmujących 2012 r. Jest to prognoza konserwatywna, która nie uwzględnia nowych projektów, w których Spółka chciałaby uczestniczyć w 2012 r. Sporządzając niniejszą prognozę, Spółka zakłada, że otoczenie rynkowe, prawne i podatkowe oraz koniunktura ekonomiczna, w tym koniunktura na rynku usług oferowanych przez Spółkę, będą zbliżone do tych w roku 2011 oraz że nie wystąpią zdarzenia nadzwyczajne, które miałyby wpływ na sytuację majątkową, gospodarczą i finansową Spółki.

Umowy:
Wind Mobile S.A. dostarczy pocztę głosową dla Play
Zarząd Wind Mobile S.A. ("Spółka") z siedzibą w Krakowie podaje do publicznej wiadomości informację, że w dniu 30.12.2011 r. wpłynęło do Spółki zamówienie od 3GNS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. na dostawę systemu poczty głosowej nowej generacji dla sieci Play.

Wind Mobile dostarczy platformę MRF dla Orange - zawarcie istotnej umowy przez Wind Mobile S.A.
Zarząd Wind Mobile S.A. ("Spółka") z siedzibą w Krakowie podaje do publicznej wiadomości informację, że w dniu 20.12.2011r. Wind Mobile S.A. zawarła umowę ze spółką PTK Centertel Sp. z o.o., (operatora sieci Orange) na dostawę modułu MRF.
"IP Multimedia Subsystem (IMS) to architektura sieci nowej generacji zapewniająca atrakcyjną możliwość budowy nowych usług multimedialnych, szybciej i efektywniej kosztowo w porównaniu z podejściem tradycyjnym. Cieszę się, że zostaliśmy wyróżnieni przez Orange i dostarczymy moduł MRF stanowiący fundament dla dalszych, innowacyjnych usług." - mówi Kamil Nagrodzki, Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny Wind Mobile.

Cyfrowy Polsat wybiera Wind Mobile - zawarcie istotnej umowy przez Wind Mobile S.A.
Zarząd Wind Mobile S.A. ("Spółka") z siedzibą w Krakowie podaje do publicznej wiadomości informację, że w dniu 19.12.2011r. Wind Mobile S.A. zawarła umowę ze spółką Cyfrowy Polsat S.A. na dostawę platformy USSD. Jest to pierwsza umowa Wind Mobile S.A. z tym klientem.

Zawarcie przez Wind Mobile S.A. umowy z France Telecom.
Zarząd Wind Mobile S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, że w dniu 09.12.2011r. spółka Wind Mobile S.A. zawarła umowę przedłużającą obowiązywanie umowy ramowej z France Telecom SA z siedzibą we Francji.
Umowa określa ramy techniczne oraz komercyjne dotyczące globalnej sprzedaży platformy halodzwonków (ringback tones) oraz usług pokrewnych w ramach grupy France Telecom (Orange).

Kod:
[mod: bez wskazania źródeł post jest do usunięcia]

Edytowany: 4 stycznia 2012 08:53

daemon
0
Wpisów: 7
Wysłane: 26 marca 2012 19:28:28 przy kursie: 5,53 zł
ładnie pięknie się tutaj porobiło co prawda może nie w styczniu a w marcu. Dalej tylko pytanie czy w tym roku firma będzie miała potencjał do dalszych wzrostów. Ostatnie sesje sugerują iż wchodzimy w trend boczny może nas czekać dłuższy przestój. Martwi mnie fakt iż po nowym roku nie było (z wyjątkiem Play) żadnych nowych informacji dotyczących podpisania przez firmę nowych ważnych i znaczących umów co może delikatnie sugerować że na pokładzie zabrakło pary. Jak myślicie co dalej na WMO będzie się działo? Jakie sa wasze oceny spółki i prognozy jej bliższych i dalszych notowań? Na razie ktoś dobrze się stara żebyśmy nie wyszli ponad 6 zł.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6