pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Drew76

Drew76

Ostatnie 10 wpisów
Jelen napisał(a):
Jeśli wierzyciele (Quercus) zaczynaja już publicznie rozmawiać z dłużnikiem (GBK) na temat jak mu pomoc w obsłudze długu to jest to w mojej ocenie już sytuacja przeddefaultowa. Poprostu wszystkim zaczyna się to już wymykać spod kontroli. Zaraz może się okazać ze jedynym wyjściem będzie sanacja żeby chronić się przed wierzycielami. Nigdy by mi to do głowy nie przyszło jeszcze pół rok temu. Tutaj będzie można napisać dobra książkę „od szczytu do upadku”.


Quercus podstawił fundusz na wykupu przede wszystkim aby uspokoić swoich inwestorów i wstrzymać ich przed składaniem żądań wykupu. Te 86 mln to nic w porównaniu do tego co mogliby stracić, gdyby inwestorzy sie od nich odwrócili i wypłacali by kasę. To z kolei spowodowałoby jeszcze więcej problemów (część portfela pewnie nie jest zbyt płynna..)

anty_teresa napisał(a):
Zerknij Vox ile były warte wierzytelności PRESCO w ich bilansie ile odpisali, a ile zapłacił za to Kruk i co się stało z kursem PRESCO (obecnie YOLO). Nie jest tak jak napisałeś, ale z pewnością Getback po cenie za którą kupił nie sprzeda.


Od co najmniej dwóch lat związani z branżą powtarzają, że zakupy robione przez GetBack psuły rynek. Kupowali po znacznie wyższych cenach niż doświadczeni gracze byliby w stanie zaoferować. Nie było opcji aby to się spięło. No chyba, że wprowadzili do procesu windykacyjnego know how, którego nikt do tej pory nie miał. Jak widać nie wprowadzili.

Witam,
proszę o wpisanie na listę rezerwowych.


Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 24 czerwca 2015
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2019 21:54:04
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,198 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło