pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1337

1337

Ostatnie 10 wpisów
Wydaje mi się, że to walor do obserwacji. Sprzedaż rośnie, silna specjalizacja w rozwiązaniach dla seniorów, a wiadomo jakie są prognozy demograficzne.

Co roku powinna być dywidenda i zero długu (niewykorzystane linie).

No i nowe biznesy, jak napęd do rowerów czy produkty dla prowadzących zdrowy styl życia. Liczę na dużo lepszy 2020, ale wiadomo jak wszędzie może być różnie ;)

Jeśli Polimery Police jest dobrą inwestycją to emisja przy tych założeniach ma sens.

projekt zwiększy za 3,5 roku przychody o 2,5 mld rocznie, PCE ma 60 proc. w kapitale, więc sama policka grupa też urośnie.

Słyszałem że marże na PP sięgają 30% EBITDA (tak jest w podobnej spółce w arabii, która klientów ma dalej, surowiec bliżej), a rynki docelowe są blisko (korzystna lokalizacja ku logistyce po Morzu Bałtyckim, jak i na region CEE).

Oczywiście istotne jest dopięcie finansowania według założeń.

Hej, a pomijając samą kwestię emisji, co sądzicie o inwestycji patrząc bardziej operacyjnie i rynkowo?

Mi wydaje się, że to słuszny kierunek który pozwoli na wyższe marże (tak jak teraz w segmencie tworzyw, choć to trochę coś innego jak PP), a przede wszystkim na dywersyfikację wobec segmentu nawozów - widać było co się działo rok temu na wiosnę (długa zima i krótka wiosna, przez co rolnicy nie nabyli tyle co każdego roku nawozów), co pociągnęło cały rok (zapasy, spadek cen itp.).

Pozdrawiam,

Witajcie,
poniżej w linku komentarz spółki do wyników, pozostaje oceniać ją w ciągu kilku kw., bardziej narastająco, bo kwartały potrafią skakać ;)

bik.com.pl/a61,Grupa-BIK-ponad...

Po wynikach półrocza ROE wychodzi 12,5% i nie mam pytań. A przecież dopiero zaczynają budować halę 6 w Sosnowcu

BIK - mijają powoli 2 lata od IPO, zaczynam się spółce przyglądać - ktoś może coś ciekawego powiedzieć?:)

Będę wdzięczny,

Zarząd Murapolu publikuje oświadczenie, w którym odnosi się do kwestii przedterminowego wykupu obligacji serii T, U, W i Z.
Kluczowe zdanie "Ponadto pragniemy zaakcentować, że realizacja żądań przedterminowego wykupu części obligacji serii T, U, W i Z w żaden sposób nie wpłynie na działalność operacyjną Emitenta"

Treść w linku
www.murapol.pl/images/upload/r...

Już w wielu miejscach się pojawiło, więc to pewnie prawda, że Trakcja wygrała przetarg na jeden z odcinków Via Baltica, kwestia tylko podpisania umowy:)

Cytat:
9. Ełk Południe - Wysokie, ok. 23 km (wraz z S16 do Ełku)

wybrano konsorcjum TRAKCJA PRKI, Mostostal Warszawa, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Białystok, (umowa nie podpisana),
wartość ok. 686 mln zł, oddanie planowane III kw. 2021 r.

www.narew.info/wiadomosci/1625...

Już za 2,5 mies. zaczyna pełnić swoją funkcję nowy p. Prezes, myślę, że już teraz ma w głowie plan, w końcu jest w branży od lat. Na pewno świeże pomysły, zaangażowanie, know how i doświadczenie pomogą TRK, co pewnie w pełni zobaczymy w 2019 r.:)
Pzdr.

Hej,
jak oceniacie w Trakcji kwestie związane z dywersyfikacją przychodów w zakresie takich obszarów jak elektroenergetyka, czy rynek miejski? Nie wiem czy słusznie, ale tu marże chyba są bardziej atrakcyjne jak przy PKP czy kontraktach drogowych dla jednostek terytorialnych? Z drugiej strony takie kontrakty niewiele ważą, ale pod wzgl. zysków ich waga pewnie rośnie:)

Pozdrawiam,

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 listopada 2019 15:13:59
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,410 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d