Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1337

1337

Ostatnie 10 wpisów
Jeśli Polimery Police jest dobrą inwestycją to emisja przy tych założeniach ma sens.

projekt zwiększy za 3,5 roku przychody o 2,5 mld rocznie, PCE ma 60 proc. w kapitale, więc sama policka grupa też urośnie.

Słyszałem że marże na PP sięgają 30% EBITDA (tak jest w podobnej spółce w arabii, która klientów ma dalej, surowiec bliżej), a rynki docelowe są blisko (korzystna lokalizacja ku logistyce po Morzu Bałtyckim, jak i na region CEE).

Oczywiście istotne jest dopięcie finansowania według założeń.

Hej, a pomijając samą kwestię emisji, co sądzicie o inwestycji patrząc bardziej operacyjnie i rynkowo?

Mi wydaje się, że to słuszny kierunek który pozwoli na wyższe marże (tak jak teraz w segmencie tworzyw, choć to trochę coś innego jak PP), a przede wszystkim na dywersyfikację wobec segmentu nawozów - widać było co się działo rok temu na wiosnę (długa zima i krótka wiosna, przez co rolnicy nie nabyli tyle co każdego roku nawozów), co pociągnęło cały rok (zapasy, spadek cen itp.).

Pozdrawiam,

Witajcie,
poniżej w linku komentarz spółki do wyników, pozostaje oceniać ją w ciągu kilku kw., bardziej narastająco, bo kwartały potrafią skakać ;)

bik.com.pl/a61,Grupa-BIK-ponad...

Po wynikach półrocza ROE wychodzi 12,5% i nie mam pytań. A przecież dopiero zaczynają budować halę 6 w Sosnowcu

BIK - mijają powoli 2 lata od IPO, zaczynam się spółce przyglądać - ktoś może coś ciekawego powiedzieć?:)

Będę wdzięczny,

Zarząd Murapolu publikuje oświadczenie, w którym odnosi się do kwestii przedterminowego wykupu obligacji serii T, U, W i Z.
Kluczowe zdanie "Ponadto pragniemy zaakcentować, że realizacja żądań przedterminowego wykupu części obligacji serii T, U, W i Z w żaden sposób nie wpłynie na działalność operacyjną Emitenta"

Treść w linku
www.murapol.pl/images/upload/r...

Już w wielu miejscach się pojawiło, więc to pewnie prawda, że Trakcja wygrała przetarg na jeden z odcinków Via Baltica, kwestia tylko podpisania umowy:)

Cytat:
9. Ełk Południe - Wysokie, ok. 23 km (wraz z S16 do Ełku)

wybrano konsorcjum TRAKCJA PRKI, Mostostal Warszawa, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Białystok, (umowa nie podpisana),
wartość ok. 686 mln zł, oddanie planowane III kw. 2021 r.

www.narew.info/wiadomosci/1625...

Już za 2,5 mies. zaczyna pełnić swoją funkcję nowy p. Prezes, myślę, że już teraz ma w głowie plan, w końcu jest w branży od lat. Na pewno świeże pomysły, zaangażowanie, know how i doświadczenie pomogą TRK, co pewnie w pełni zobaczymy w 2019 r.:)
Pzdr.

Hej,
jak oceniacie w Trakcji kwestie związane z dywersyfikacją przychodów w zakresie takich obszarów jak elektroenergetyka, czy rynek miejski? Nie wiem czy słusznie, ale tu marże chyba są bardziej atrakcyjne jak przy PKP czy kontraktach drogowych dla jednostek terytorialnych? Z drugiej strony takie kontrakty niewiele ważą, ale pod wzgl. zysków ich waga pewnie rośnie:)

Pozdrawiam,

Hej,
Kurs Marvipolu został podzielony według ceny 16,77 z ostatniego czwartku, tak że w piątek BAH miał cenę 9,42, a na Marvipol Development POWINNA(?) przypaść cena w dniu debiutu określona na 7,35 zł.

To oznacza, że jak kupiłeś Marvipol po 10 zł, to w bez zmian miałbyś zysku 6,77 i od tej kwoty byłby podatek.

Przy 9,42 zł miałbyś stratę -0,58 zł i zysk 7,35 zł, czyli de facto łączny zysk też wyniósłby 6,77 zł.

Ale kurs BAH wzrósł, weźmy pod uwagę kurs zamknięcia z 13 grudnia, tj. 11,70, czyli tutaj już masz zysk 2,35 zł na akcji.

Czy na moje oko, zakładając że sprzedając deweloperskę po cenie 7,35 (i zakładając, że taki bedzie kurs otwarcia, taki się wydaje najbardziej logiczny), to łączny zysk do opodatkowania wyniósłby wg mnie 9,70 na 1 akcji.

To oczywiście moja osobista analiza i oczywiście nie może być brana jako porada prawna/rekomendacja itp. itd. ;)

Pozdrawiam,

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 28 marca 2019 13:19:31
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d