pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

limakslimak

limakslimak

Ostatnie 10 wpisów
Jakie waszym zdaniem Merkator może osiągać zyski w postcovidowej rzeczywistość. W przeszłości mieli stały skokowy wzrost przychodów ale mieli ogromne kłopoty z marżą. Czy założenia , że z nową fabryką będą wstanie sprzedawać towarów za 2 miliardy uzyskując marże w 10% można uznać za coś prawdopodobnego czy raczej można to włożyć między bajki? Wydaję mi się że ta firma była do tej pory dość mocno nie doceniania, walka z Malezyjskimi spółkami rękawiczkowymi była na pewno bardzo trudna a oni mimo wszystko jakoś sobie radzili.

Dyskusja o tym czy skup jest lepszy od dywidendy czy też odwrotnie jest bezcelowa, są fani jednego jak i drugiego rozwiązania.
Najgorsze jest to ,że kolejny raz nie przedstawiono żadnych konkretów, planów i pomysłów na przyszłość. Jedyny konkretny ruch w tym roku - czyli budowa fabryki był moim zdaniem już w planach przed pandemią a jego realizacja została po prostu przyśpieszona.
Poza tym jest chaos , raz mówią że skupują po 50 potem się wycofują, potem mówią że godziwa cena to 800 a sprzedają w ABB za 400, następnie że 35% zysku na skup i dywidendę ale więcej na to drugie, po czym przeznaczają całość na skup i to nie z rynku. Kompletny brak konsekwencji i korelacji słów z czynami. Do tego brak strategi, ciągle rzucają ogólnikami , może fabryka może przejęcie a tak w ogóle to nie możemy mówić bo nasz genialny plan wykradnie nam konkurencja. Powinni zatrudnić kogoś kto profesjonalnie zajmie się relacjami z inwestorami.

Odpowiem nikt. Zwłaszcza jak zestawi się to z rekomendacjami takiego CCC , które już przed pandemią miało sporo kłopotów a teraz to już balans na krawędzi. Ich e-obuwie nic tu nie zmienia bo ma puki co za mały wpływ na wynik grupy i dużą konkurencje. Trudno , trzeba się pogodzić z tym że rynek już się znudził Mercatorem.

Trudno tu o logiczne wyjaśnienie, pandemia nie odpuszcza, a sytuacja jest rozwojowa ( nowe szczepy, powolne tempo szczepień w niektórych krajach, i zyskujący poklask antyszczepionkowcy), a przecież to nie tylko szczepienia generują popyt ale intensyfikacja badań i inwestycje w biotech także go nakręcają. Trudno mi dostrzec powody tak niskiej wyceny. Może czegoś nie widzimy , albo nie wiemy.

Zbycie akcji przez członka zarządu, chyba mamy wyjaśnienie- www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA... "MERCATOR MEDICAL S.A.: Transakcje osoby pełniącej obowiązki zarządcze"

Jestem ciekawy czy stan wyjątkowy w Malezji wpłynie jakoś na produkcję w zakładach TOP GLOVE.

Wydaję się że wyniki powinny być dobre, marże nie spadły a akcja szczepień będzie generowała ogromny popyt. Jeśli porównywać wycenę Mercatora z CCC czy CDR to wydaje się ona mocno niesprawiedliwa.

Chyba trochę przesadzasz. Będzie spowolnienie , ale wydaję mi się że będzie krótkotrwałe. Azja ma to już za sobą, Europa jest na górce, a stany dopiero rozpoczynają zabawę. I dopóki nie będzie u nich przegięcia krzywej zachorowań dopóty będzie kiepsko. Czyli jeszcze jakiś miesiąc. A giełda pewnie za 2 tygodnie zacznie stałe wzrosty, Amerykanie tak pokochali "wieczną hossę" ,że za nic w świecie nie pozwolą na dłuższy zjazd. Ich giełda i tak jest oderwana od fundamentów wiec czemu nie miała by zacząć rosnąc ?

Dlaczego uważasz opcje z Comsa za bardziej prawdopodobną ?

Panie Le rom , jaka Pana zdaniem może być wielkość emisji akcji? bo przy tych poziomach cenowych musiało by to być strasznie bolesne dla akcjonariuszy mniejszościowych.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć rozbieżności w wycenie środków trwałych z ostatniego raportu półrocznego, a ostatnim komunikatem spółki? Dane za okres do 30.06.2018 wyrażone w tys. złotych.

Środki trwałe, w tym: 257 055
- grunty (w tym prawo użytkowania wieczystego gruntu) 22 425
- budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej 18 697
- urządzenia techniczne i maszyny 131 166
- środki transportu 72 338
- inne środki trwałe 12 429
Środki trwałe w budowie 29 905
Razem 286 960

Wynika z tego ,że wartość gruntów w posiadaniu spółki to około 22,5 milionów złotych. A ostatni komunikat mówi ,że spółka ze sprzedaży gruntów chce pozyskać ponad 100 milinów złotych.

Czy Pana zdaniem Panie Krewa, dzisiejsze lądowanie na poziomie 3,29 jest ostatecznym potwierdzeniem zmiany kursu na południowy? Zawsze przy takich sesjach w których spółka spada o 10 procent, bez towarzyszących temu spadkowi negatywnych komunikatów powstaje pytanie czy ktoś nie wiem czegoś czego nie wiem szeroki rynek.

Podpinam się do prośby !

Nie byłem optymistą... ale to przerosło moje najgorsze wyobrażenia...Nie wiem co K.K. robi jeszcze na wolności.Przecież tu nie chodzi już o nieudolne zarządzanie czy głupie opcje put, to była zwykła pralnia kasy. Nie rozumiem dlaczego on jeszcze jest na wolności, udziela wywiadów, rad, i przedstawia się o zgrozo jako rycerz na białym koniu. Ja wiem , że Polska to nie jest jeszcze zachód zwłaszcza w sprawach takich jak praworządność, społeczeństwo obywatelskie czy szeroko pojęta dobra legislatura, ale chyba jakieś tam standardy mamy... a on chodzi sobie niczym młody jelonek na zielonej łące ,, ten kraj to jednak tylko przypudrowana Ukraina 2.0

To jest jakaś kpina, a kto podpisywał wcześniejsze raporty ? Deloitte wysłał tam stażystów ? 1 miliard w jeden kwartał? My naprawdę żyjemy w państwie teoretycznym. Każda transakcja zakupu portfeli powinna być zbadana przez prokuraturę.

Tu już jest pozamiatane. Efekt kuli śnieżnej. Żal tylko zwykłych ludzi. Rynek obligacji będzie się po tej lawinie długo podnosił. Dziwi mnie tylko ,że tak wiele osób ze środowiska dało się nabrać na to przedstawienie. NN,Buczek a nawet jak pisze parkiet kilku najbogatszych polaków. Morał z tego taki ,że rynkiem kierują tacy sami ludzie jak my-podatni na oszustwa i manipulacje, i to pomimo dużo lepszego dostępu do informacji. Mam nadzieję ,że winni tym razem zostaną ukarani.

Wydaje mi się ,że jedynym argumentem który mógł by spowodować podtrzymanie dotychczasowego poziomu BB, był by właśnie nowy akcjonariusz chętny do wzięcia udziału w emisji.

A sprawa z NN jest bardziej niż zastanawiająca. Na ostatnim WZA grali do tej samej bramki co główny akcjonariusz a teraz nagle schodzą z poziomu 5%. I znów informacja o tym podawana jest w newralgicznym momencie w czasie przerwy w WZA, i znów mamy panikę i snucie teorii spiskowych, wygląda na to ,że NN ma to już w nosie i chyba nie zależy im już na pozorach.

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał skład akcjonariatu na 17 kwietnia. W takiej stacji dalsze granie na czas i kolejne przedłużanie WZA wydaje mi się bardzo prawdopodobne.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest to ,że nie wierzą w udaną emisje. Bardzo zła wiadomość.

Legolas:

Bardzo ciekawe, widać ,że masz systematyczne podejście do czytanych dokumentów. Ja tego nie zauważałem. Czy można założyć ,że dostarczyli im wiarygodny dowód na to ,że mają odbiorców na nową emisje?

NN mając swojego człowieka w radzie nadzorczej wychodzi dopiero przy tych poziomach cenowych? Bardzo dziwne, widocznie też nie wiedzieli wszystkiego, albo co bardziej prawdopodobne liczyli na to że emisja się powiedzie i wszystko się unormuje. Widocznie oceniają że szanse na udaną emisje są niewielkie wiec pakują walizki.

Ponawiam pytanie, dlaczego wyszli po gotówkę akcjonariuszy tak późno? Były do tego dużo lepsze momenty, kiedy otoczenie rynkowe i cenna akcji były dużo bardziej dogodne. To że będzie problem z rolowaniem długo było widać pewnie dużo dużo wcześniej. Panie Anty_Teresa gdyby miał pan chwilę był bym wdzięczny za odpowiedź która będzie miała choć trochę sensu, bo sam takiej odpowiedzi znaleźć nie mogę.

Zastanawia mnie tylko nieporadność działań zarządu. Jeśli szybkość ich rozwoju była zasługą głownie tanich i dobrych portfeli od Getin banku to trudno mi uwierzyć że nie wzięli pod uwagę tego ,że portfele nabywane na rynku będą dużo trudniejsze w obsłudze i dużo mniej rentowne.
Już wcześniej ktoś zadał to pytanie, dlaczego wyszli po gotówkę akcjonariuszy tak późno? Były do tego dużo lepsze momenty, kiedy otoczenie rynkowe i cenna akcji były dużo bardziej dogodne. To że będzie problem z rolowaniem długo było widać pewnie dużo dużo wcześniej.

Czy ktoś potrafi mi merytorycznie odpowiedzieć czym spowodowany jest tak duży obrót? Przez tydzień przemieliła się 1/3 ff. To jest coś niepojętego na spółce z tak małą ilością ff.

anty_teresa napisał(a):
Cytat:
A czy nie może być tak że zbierają z rynku zarówno akcje jak i przecenione obligacje?

Przestańmy uprawiać wpisy rodem z bankiera ok?
Oni czyli kto? DNLD musiałby poinformować o zmianie zaangażowania większej niż 2 proc. Jeśli ma 60 mln akcji to znaczy, że jak sprzeda/nabędzie 1,2 mln akcji musi o tym poinformować, a tylko dziś wolumen wyniósł 1,58 mln sztuk akcji. Dodatkowo ostrej gry na krótko tutaj nie ma. Ta jest na Kruku :)
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Jakiś czas temu, w grudniu podajże była gra na krótko, teraz nie ma.

Cytat:
rok 2017 - GetBack nonstop podaje komunikaty o wygraniu przetargów, 2018 (tylko jeden który był na przełomie, wprawdzie duży ale był z Hiszpanii) w związku z tym skoro nie skupuja to pieniądze powinny być z bieżących odzysków które według danych za ostatni kwartał 2017 są bardzo dobre.

Ale pamiętamy wszyscy, że GBK zarządza znaczną liczbą funduszy obcych i nabycia mogą być realizowane do tych funduszy i za kasę z tych funduszy? Do momentu kiedy nie ma raportu to tak naprawdę niewiadomo gdzie to zostało nabyte

Zacznę od tego, że anty_teresa ma racje, i to forum zaczyna przypominać forum bankiera, z ich teoriami spiskowymi i mitycznymi dużymi.

Mam wrażenie, że zarząd sam się pogubił i chyba nie wie jak wyjść z tego impasu. Moment na emisje jest co najmniej nie fortunny, były lepsze momenty na to, żeby zakomunikować taką wiadomość akcjonariuszom.
Abstrahując od teorii spiskowych to czy ktoś może mi wyjaśnić, w jaki sens ma emisja przy tych poziomach kursu? Nie rozumiem tego, bo wydaje mi się, że będzie to jak gaszenie pożaru szklanką wody!

Kod:
mod: usunięto treści niezgodne z regulaminem forum

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 kwietnia 2021 22:29:04
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,735 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło