Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

InwestorAmator

InwestorAmator

Ostatnie 10 wpisów
Ponowie swoje pytanie sprzed kilku/kilkunastu dni zważywszy na ostatnie newsy:

Czy to czas żeby ewakuować się z lokatami póki jeszcze się da, czy jednak poniżej 100 tys. EUR w dalszym ciągu jest bezpiecznie?

Drodzy,

Czy w tym przypadku należałoby się już ewakuować z Lokatami?
Czy raczej poniżej limitu BFG jest wciąż bezpiecznie trzymać tam środki na lokatach?

Istnieje realna szansa, że w przypadku upadku IDEI - BFG nie byłby w stanie wypłacić wszystkim limitu 100 tys. EUR?

Taki mini off-top:

Czy ktoś z was obecnych tu na forum został również dzisiaj usunięty z grupy "GetBack - grupa poszkodowanych osób (m.in. klientów Idea Banku)" ?

Albo mi się wydaje albo zrobili czystki i usunęli połowę grupy. Tylko nie bardzo wiem, na bazie jakich kryteriów wybrali kto ma zostać.

Jest to o tyle przykre, że człowiek na prawdę jest poszkodowanym i przeglądał grupę aby być na bieżąco ze sprawą, a tu taka niemiła niespodzianka dzisiaj.

InwestorAmator napisał(a):

3) Przydział ewentualnych akcji - jak to się będzie odbywało gdy ktoś taki jak ja nie ma konta maklerskiego? W jaki sposób będę wiedział czy i ile mam akcji?

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Dodatkowo - czy ktoś w ostatnim czasie (miesiąc) otrzymał od PDM zaświadczenie depozytowe?

1) Czy ktoś wie gdzie aktualnie można się zgłosić po wystawienie aktualnego zaświadczenia depozytowego? Czy wystarczy na biuro@polskidm.com.pl czy teraz jest to jakiś bardziej skomplikowany proces z racji utraty licencji?

2) Doradźcie proszę dla kogoś kto nie czuje się nie siłach (i nie ma kompletnie ochoty) ciągnąć i walczyć w sądach zarówno z bankiem jak i z PDM/GB która z konwersji będzie lepsza? (chodzi tutaj o potencjalne odzyski w przyszłości - co bardziej się opłaca)
Nie gram na giełdzie - obligacje wydawały mi się w miarę bezpieczne (sprawdziłem firmę gdzieś w okolicach września 2017, więc wszystko wyglądało ok). Uznałem ten etap w moim życiu za lekcję życia i z każdym kolejnym miesiącem coraz mniej mi zależy na tych pieniądzach (wsadziłem <50 000, więc z racji wieku i kwoty uznałem, że gra jest nie warta moich nerwów bo najzwyczajniej w świecie mam za co jeść i żyć - co prawda kupno samochodu trzeba odłożyć na kolejne lata :) )

3) Przydział ewentualnych akcji - jak to się będzie odbywało gdy ktoś taki jak ja nie ma konta maklerskiego? W jaki sposób będę wiedział czy i ile mam akcji?

InwestorAmator napisał(a):
Pytanie osoby mało doświadczonej na rynku kapitałowym:

1) Jeżeli nie posiadam konta maklerskiego (bo kupowałem te obligacje przez LB) - to w jaki sposób ewentualnie zostaną mi przydzielone te akcje? Gdzie je znajdę, w sensie takim czy wtedy bank w którym kupowałem z automatu w jakiś sposób założy mi konto maklerskie czy ja sam muszę gdziekolwiek takie założyć i wskazać gdzie mają przydzielić akcje? Jak taka konwersja odbywa się z technicznego punktu widzenia osoby która na ten moment nie posiada rachunku maklerskiego?
2) Jak wygląda PIT w przypadku takich obligacji (kupionych poza rynkiem)? Zakładam, że wypłacane odsetki był już potrącone podatkiem belki, natomiast w momencie gdyby przekonwertowali część na akcje, a reszta byłaby przez te X lat wypłacana w formie kapitału a nie odsetek + na koniec nominał - to w jakiś sposób wykazuje się to w PIT rocznie?
3) Dużo ludzi pisze o wykazaniu straty w PIT - na czym to polega?

Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ktokolwiek obeznany może doradzić? :)

Pytanie osoby mało doświadczonej na rynku kapitałowym:

1) Jeżeli nie posiadam konta maklerskiego (bo kupowałem te obligacje przez LB) - to w jaki sposób ewentualnie zostaną mi przydzielone te akcje? Gdzie je znajdę, w sensie takim czy wtedy bank w którym kupowałem z automatu w jakiś sposób założy mi konto maklerskie czy ja sam muszę gdziekolwiek takie założyć i wskazać gdzie mają przydzielić akcje? Jak taka konwersja odbywa się z technicznego punktu widzenia osoby która na ten moment nie posiada rachunku maklerskiego?
2) Jak wygląda PIT w przypadku takich obligacji (kupionych poza rynkiem)? Zakładam, że wypłacane odsetki był już potrącone podatkiem belki, natomiast w momencie gdyby przekonwertowali część na akcje, a reszta byłaby przez te X lat wypłacana w formie kapitału a nie odsetek + na koniec nominał - to w jakiś sposób wykazuje się to w PIT rocznie?
3) Dużo ludzi pisze o wykazaniu straty w PIT - na czym to polega?

Będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jest raport w ESPI. Pojawił się o 00:50. Niestety nie jest kolorowo, ale wygląda na to, że strata utrzymała się na poziomie 1.3mld.

Ale mamy ciekawy przypadek. Jeżeli dobrze widzę - Deloitte umywa ręce i "nie wyraża opinii o tym jednostkowym sprawozdaniu finansowym". Czyli de facto raport jest - ale nikt go nie potwierdza?

Nie tylko. Mamy też komunikat który raczej puści spółkę w piach:

"Wstępna szacunkowa skonsolidowana strata netto Grupy Kapitałowej GetBack za rok 2017 wyniesie ok. 1 mld zł."

Komunikat GB

Od mniej więcej 20 krąży już po twitterze i nie tylko plotka, że dzisiaj do sądu wpłynął wniosek o uchylenie zarządu własnego dłużnika i ustalenie zarządcy przymusowego. Nie wróży to nic dobrego, więc jest duża szansa, że jednak tego raportu w ciągu kolejnych dwóch godzin nie dostaniemy :)

Ciekawe co wtedy.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 10 czerwca 2019 21:18:50
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,477 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d