pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

marter

marter

Ostatnie 10 wpisów
marter napisał(a):

Nie jestem co prawda prawnikiem, więc mogę się mylić, ale w USA są jeszcze ADRy. Co prawda chyba "unsponsored", więc powinno być to problemem depozytariusza, a nie spółki, ale jeśli CDR ma jakieś aktywa w Stanach, to nie będzie mógł pozwu zignorować.

Ech i pomieszałem sprawę o przestępstwo (i wtedy miałyby znaczenie czy spółka sama oferowała papiery w USA) ze sprawą cywilną o odszkodowanie - w takiej wystarczy, że poszkodowany jest obywatel USA i da się w USA zająć zasądzoną sumę.

d2fan napisał(a):

Odnośnie pozwów, to może jakiś prawnik niech się wypowie. Mi się wydaje, że polską spółkę notowaną na warszawskiej giełdzie można pozwać jedynie w Polsce.

Nie jestem co prawda prawnikiem, więc mogę się mylić, ale w USA są jeszcze ADRy. Co prawda chyba "unsponsored", więc powinno być to problemem depozytariusza, a nie spółki, ale jeśli CDR ma jakieś aktywa w Stanach, to nie będzie mógł pozwu zignorować.

baks napisał(a):

Na razie należy się żółta kartka dla Zarządu co pokazał rynek.

W sumie to należała się już za PM, bo jak widać opowieści o planach (by nie powiedzieć - bajki) to jedno, ale gdy miało to mieć odzwierciedlenie w kasie, to już wyglądało to dużo gorzej

marter napisał(a):

Stąd uważam, że propozycja programu jest przy założeniu dużo wolniejszego rozwoju firmy niż oficjalnie ogłaszany.

Z drugiej strony - a co jeśli odsiejemy jeszcze trochę oficjalnego optymizmu z konferencji i się jeszcze okaże, że ten PM był jednak ambitny?

pandorinium napisał(a):
Bo uważają, że P8 lepiej zrobić na unreal. Silnik rozwijają pod kolejne projekty. Tak rozumiem.

Dodatkowo jesienią była mowa o tym, że P8 ma być ukierunkowany przede wszystkim na konsole a czas portowania FP pokazuje, że na własnym silniku może to nie być łatwe. Choć oczywiście otwarrta będzie kwestia kolejnych projektów

andy_dufresne napisał(a):
@marter Przyznam, że zdziwiłem się, kiedy przeczytałem, że program zakłada wydanie aż 10 gier, bo sądziłem, że mniej. Jednak, jak napisałem w poście, nie utożsamiam cyfr z PM z prognozami, a faktyczne wyniki będą z dużym prawdopodobieństwem wyższe.

Pytanie jest takie, czego powinniśmy oczekiwać od komunikatów zarządu i programu motywacyjnego.
Jeśli chodzi o to pierwsze, to oczekiwałbym spójności - a tej nie widzę i jak dla mnie - sprzeczne komunikaty obniżają wiarygodność. Co do programu motywacyjnego: to nie jest startup, w którym pracownicy zarabiają poniżej rynku, licząc na to, że odbiją sobie na sukcesie produktu. Tu mamy normalne płace i premie od zysku, więc jak dla mnie program motywacyjny powinien wynagradzać za coś "ekstra". Tymczasem, jak na szybko posumowałem lata 2016-2019 (czyli 2 lata "ogonów" TWOM, 2 lata FP i ML, 1 rok CoM) to samo powtórzenie tych wyników daje 55% proponowanego programu na kolejne 4 lata i już uprawniałoby do premii.

A wracając do wiarygodności komunikatów: gdyby przyjąć, że zarząd wierzy w swoje obietnice 3 gier własnych i 7 z wydawnictwa do 2024 (powiedzmy P8 w 2021, P9 w 2023 i P10 w 2024, wydawnictwo 2020-0, 2021-1, potem po 2) oraz temu, że P8 ma być 2 razy większy od FP, podobnie gry z wydawnictwa względem ML/CoM - to by oznaczało spodziewane przychody przynajmniej na poziomie 600mln do 2023 i 950mln do 2024. Stąd uważam, że propozycja programu jest przy założeniu dużo wolniejszego rozwoju firmy niż oficjalnie ogłaszany.

4.
Dziwię się tym, którzy się dziwią, że spółka prowadzi bardzo konserwatywną politykę i komunikację. Było dużo czasu, żeby się do tego przyzwyczaić ;)

Kłopot w tym, że komunikacja co do planów to jedno , a program zakłada jakby co innego. I ta komunikacja wcale taka konserwatywna nie jest, bo według niej masz:

Na koniec poniższa prymitywna „mapa drogowa” premier.

kliknij, aby powiększyć

podczas gdy program pasuje bardziej do

kliknij, aby powiększyć

przy czym, jak przypomniał @Utnapisztim, motywuje się za wykonanie nieco więcej niż połowy z tego.

Na szybko wrzuciłem takie cyfry do tabeli:

[...]

W takim ujęciu wychodzi, że na lata 2021-2023 zakładają 300M przychodu vs. 200M przychodu w latach 2018-2020. Jeżeli takie wyniki miałby pociągnąć sam P8, gry z wydawnictwa i stare portfolio, to nie wydaje mi się to takie zachowawcze, jak na pierwszy rzut oka.

Chyba jednak jest, biorąc pod uwagę, że według zapowiedzi kolejna gra ma być 2 razy większa od FP i podobnie mówią o grach z wydawnictwa (względem ML/CoM)

Czyli do 2023 jeden tytuł własny i niewiele więcej niż 3 już zapowiedziane z wydawnictwa?

sledzik007 napisał(a):
Ciekaw jestem co napiszą w programie motywacyjnym bo cdr zrobił na mnie wrażenie.

No to już wiadomo:
W latach 2020-23 przychody ze sprzedaży 357mln / zysk brutto 156mln
lub do 2024 534mln/239mln

Trudno porównywać do CDR

https://stooq.pl/n/?f=1350374

Cytat:

"Inną kwestią pozostaje wskaźnik śmiertelności. Wskazówką mogą być wycieczkowce poddane kwarantannie np: Diamond Princessa tam śmiertelność wśród zakażonych pasażerów była nie powyżej 1%. Większość turystów była grubo powyżej 60 lat."

Narazie ilu się wyleczyło? A Ty już podajesz statystyki o 1% śmiertelności.
To tak jakby na początku bitwy liczyć ilu zmarło po bitwie.

W sumie to ani jedno, ani drugie nie jest prawdą - z 712 zarażonych: 619 wyleczonych, 11 zmarło, 82 chorych - więc to nie jest początek, ale i nie poniżej 1%
www.worldometers.info/coronavi...

PS. Tak wiem, miało być o dnie.

Rif napisał(a):
Temat dywidendy był na ostatnich konferencjach albo czacie którymś poruszany i Prezes już tak mocno jej nie negował. Oczywiście nie dotyczyło to bieżącego roku, ale bliżej nieokreślonej przyszłości.

Chciałbym zauważyć jednak, że na spotkaniu była mowa o planach wypłaty dywidendy "w dłuższym terminie", natomiast na tym samym spotkaniu kwestia równolegle pracujących 3 zespołów wypuszczających nową grę co roku była nazywana planem "średnioterminowym"

krishic napisał(a):
W schemacie dot. lock-up'ów (w dokumencie ofertowym i aneksie nr 2) nie ma uwzględnionej serii B (390 tys szt.) W dokumencie ofertowym seria ta wymieniona jest na str. 30 w ogólnych warunkach dot. lock-up'ów. Pytanie czy na tę serię jest lock-up (i w jakiej części)?

W wywiadzie dla SW nie ma co prawda konkretnie o serii B, ale jest "objęcie ograniczeniami obrotu łącznie 99,58 proc. wszystkich akcji wyemitowanych przed ofertą publiczną."

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

t0m4s napisał(a):
mrJackoson Ty tak na serio?

kunoj napisał(a):
Dobry Boże, co jeden to lepszy.Że co, ma się sprzedać Frosta w całym cyklu życia gry[...]Człowieku, czy ty sam siebie czytasz?

Na pewno dobrze przeczytaliście @mrJackson? Bo ja rozumiem jego wpis tak, że do uzasadnienia wyceny P8 musi zrobić sprzedaż 4x większą niż FP

Rif napisał(a):

Odnośnie planów, to nic wielkiego, że celują z P9 na 2022. Ustalili, że zespół robi grę przez trzy lata. P9 jest w fazie prototypowania, a może już i dalej. Jeśli robi to zespół od TWOM i uruchomil twiiter TWOM, to sprawa wydaje się prosta, a 2022 wcale nie jest nierealne.

W kuluarach wyglądało to nieco mniej optymistycznie - obecnie nad P9 pracuje kilkanaście osób z zespołu TWOM i nie jest to dalej niż prototypowanie. Co więcej po pytaniu o 3 lata na P9 odpowiedź była, że przy tak dużym budżecie to na grę potrzeba 3-4 lat (co odebrałem, że raczej 4 niż 3 i na dodatek - nie jestem pewien, czy stoper już powinien być włączony)

chris_martin napisał(a):
Jutro będę na spotkaniu inwestorskim
Zadam pytania o premiery wydawnictwa na 2020-2021
Progres prac nad P8

Z dzisiejszego spotkania: wydawnictwo ma 2 umowy podpisane, trzecią negocjują, budżet bliżej górnej granicy widełek (która jest ustawiona na 5-5.5mln).
Na pytanie o termin jakiejś premiery - starają się, by pierwsza z tych 3 jeszcze w 2020 (ale nie powiem, by było to powiedziane z pełnym przekonaniem).

P8 - tak jak napisał pandorinium.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 24 grudnia 2020 23:21:19
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,443 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d