Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stodopl

stodopl

Ostatnie 10 wpisów
3 lata później...
wow, szmat czasu. Dzięki Abner, wyniki z tego co pamiętam nie najgorzej ;).

Spodobał mi się jednak forex i przy nim zostałem ( Ostatnio jednak mam ochote na cfd na akcje ). Przez te 3 lata raczej nie przeglądałem stockwatch, ale fora fx.

A więc ja też zaczynałem od wskaźników ?blah5 ? No jasne, że tak ;)

Co sie działo przez ten czas ?
Wpłacałem kolejne depozyty i je zerowałem ( fx, realny rachunek. Nie liczyłem nigdy ile ich wyzerowałem... na pewno więcej niź 10, bardzo prawdopodobne, że więcej niż 15, a nie zdziwiłbym się jeśli koło 20. Nie straciłem majątku, bo to nie były duże depozyty. Na fx można nawet grać z kilkudziesięcioma złotymi. ).

Generalnie trend kapitału był spadkowy blackeye .
Cały czas się jednak uczyłem - fora, strony internetowe, książki, realna gra...
Zainteresowałem się price action i "czytaniem taśmy".
W miare upływu czasu coraz bardziej rozumiałem co sie dzieje, co z tego co wypisują na forach jest prawdą, a co nie jest, co działa teraz,a co byćmoże działało, ale wiele lat temu ;).

No ! I pojawiły się pierwsze oznaki wiosny - jakieś złote strzały, dzięki, którym konto trzymało się trochę dłużej, tydzień zakończony na plusie, miesiąc zakończony na zero ... Cały czas jednak zerowałem depozyty. Prawie zawsze ( zawsze ? ) był to brak ustawionego SL. SL generalnie stawiałem... oprócz przypadków kiedy nie stawiałem. No właśnie i wtedy jak szło w dół to siedziałem przed monitorem i sie gapiłem, nie mogąc zaakceptować straty ( Dla początkujących - oczywiście, że w każdej chwili mogłem to zrobić fizycznie, ale psychicznie nie bardzo binky ).

Dużo później przeszedłem do etapu kiedy kapitał rośnie każdego dnia przez tydzień,dwa tygodnie, a później wszystko tracę. Z tego samego powodu co wcześniej + zmęczenie. Trading będąc zmęczonym to zabójstwo dla konta. Raz - brak bystrości umysłu, dwa - znudzenie i overtrading, trzy - psychika siada ( podświadomie chce się wtopić, żeby odejść w końcu od monitora ) i wiele innych ;).

Swoją drogą to, oznaką pewnego skoku w świadmości tradera jest zmiana zakresu czytanej literatury.
Z książek o tym jak grać do książek o psychologii. Gdybym miał odpowiednio "zainstalowany" software psychologiczny to pewnie zacząłbym zarabiać po 3-6 miesiącach na fx. Po tym czasie potrafiłem już dosyć dobrze zidentyfikować sytuacje o dużym potencjale. Nawet jeśli wszedłem w nie jednak, to zazwyczaj za szybko brałem zysk, albo pozwalałem, żeby bardzo zyskowny trade zmienił się w stratny ( hah ! sytuacja nominowana do mc ! ).Pozatym wchodziłem również o wiele za często w sytuacje o niskim potencjale... ( gdzie ta cierpliwość ? ). Brak wejścia w dobry trade po serii porażek to przy powyższych błędach bułka z masłem ;).

Ostatnio KNF opublikował statystyki z kont fx, u polskich brokerów.91% nie zarabia.10% przetrzymywało stratne pozycje na następny rok ( po co ? żeby wyższy podatek zapłacić ? a może nie mogli zaakceptować straty ? Shame on you ).91% + kilka procent tych, którzy zarobili minimalnie ... To nie jest gra, gdzie Kowalski ma jakiekolwiek szanse.

Dlaczego nie ?
- Kowalski (zarówno jak i Nowak) jak każdy z nas pochodzi od małpy... i ewoluował sobie...nabył cech przydatnych do przetrwania w warunkach w jakich żył. Pech chciał, że cechy, które nabył są przyczyną jego porażki na rynkach finansowych.( psychologicznych pułapek jest tu naprawde sporo )
- i w zasadzie powyższy punkt załatwia sprawę bo można nim niemal wszystko wytłumaczyć. Wspomnę jeszcze o tym, że większość książek, które czytałem ma wartość papieru, na którym zostały wydrukowane ( z innymi źródłami jest podobnie). Niestety ( stety stety... ktoś tu musi tracić ) początkujący na wstępie są zalewani materiałami o właśnie takiej wartości i zazwyczaj nie mają ochoty drążyć głębiej.

A jak mi idzie teraz ?
Dzięki ! Jest ok, grunt że krzywa kapitału dąży teraz bardziej do góry niż w dół.
Jest kilka rzeczy do poprawek oczywiście, ale generalnie jestem dobrej myśli :-) .
Do zobaczenia za kolejne 3 lata !

hej,
jestem własnie w trakcie testowania platformy oandy(małe spready, chociaż jak dla mnie najlepsza jest VTT2).Ja wszystkich zachęcam do forexu.Ma w sobie kilka pułapek ale wszystko da sie zrobić ;) .Gwoli ścisłości dźwignia nie musi być duża żeby stawki były o wiele zbyt ryzykowne , 1lot to zawsze 1 lot... 5% zarabia ... i dobrze, ktoś musi finansować te 5%.

Co do GPW i forexu to uważam, że zależność jest dosyć częsta (nie zarabiasz na giełdzie nie zarobisz na forexie)aczkolwiek hehe - to wszystko zależy od człowieka i jego charakteru.Są ludzie, którzy czekają kilka miesięcy/dni na zakończenie transakcji innych to śmiertelnie nudzi(dobrze jest jak to nie wywołuje kompletnie żadnych emocji), przez co handlują dla handlowania ,a nie dla zysku .

Konkurs już ruszył, ale szczerze mówiąc i tak nie wziąłbym w nim udziału.Do trenowania są bezpłatne platformy na których można poćwiczyć swój system i MoneyManagement.

Na forexie można spokojnie zarabiać o wiele więcej niż na giełdzie.(dobre skalpowanie i można zrobić 100% w ... krótko).Z tymże oczywiście mało osób zarabia, wpadają w kilka pułapek albo są niedojrzali psychicznie, no i zostaje nam te 5%.Dużo błędów jest podobnych jak te na giełdzie, forex dużo szybciej te błędy obnaża, dużo szybciej też można na nim trenować, zdobyć doświadczenie.I tym optymistycznym akcentem salute

Cytat:
No to gdzie jest błąd?

wiem gdzie jest błąd.Zmieniam to, a raczej samo się zmienia przez doświadczenie.

Oczywiście, że gram aby zarobić, a nie żeby grać(no... może trocheWhistle ).A chce przerzucić się na forex bo tam gra mi się o wiele lepiej(nawet depozyty przestałem wtapiać ! ).Miedzy tymi dwoma zdaniami nie ma sprzeczności.

Mathu z dźwignią i impulsywnością nie ma racji.Chętnie jednak przeczytałbym dlaczego tak myślicie.Z doświadczenia?

ps:Przez najbliższe dwa miesiące nie będe tutaj pisał.pozdrawiam, trzymajcie się na giełdowych wertepachwave

pisząc impulsywny nie miałem na myśli nieprzemyślanych działań.Chodziło mi po prostu o inwestora, który preferuje częste zmiany pozycji.

Tak Taurus, moje straty wynikały z częstej zmiany portfela.Dodatkowo kiedy zaczynałem byłem kompletnie zielony.Zastanawiające jest to, że trafnie typowałem spółki, które później rosły o wiele szybciej niż giełda.od aktywnych do cierpliwych d'oh!

Nie będe kolegów rozpijał...Prędzej siebieWhistle

Mathu, więc dajesz mi cały tydzień ?blackeye
Nie będe sie zakładał... (uczciwość po prostu... zostawiłbym konto na tydzień w spokoju...)

Cytat:
Jest dokładnie odwrotnie, jak ktoś jest impulsywny to powinien grać z niewielką dźwignią na dłuższy termin, a jak ktoś się długo zastanawia nad zajęciem pozycji, powinien szukać krótkoterminowych okazji które przyniosą duże zyski przy małym ryzyku.

Nie rozumiem tego.Mógłbyś to wyjaśnić?

Z uporem powtarzasz, że sie wyzeruje.Ok,wyzeruje się.Z tymże czasem nie można nauczyć się na cudzych błędach(a napewno ja nie potrafie).Trzeba się... wyzerować.
Swoją drogą, zanim zaczne forex to jeszcze troche czasu minie.Przydałoby się przetestować swój system w dłuższym okresie no i zainwestować w wiedze.

30 kwietnia?Sporo czasu, zdąże.
Co do forexu i czerwonego szlaku... Ja jestem innyblackeye... naprawde.Mi sie uda, uda mi sie na krótkim interwale czasowym.
Co do interwału to, to jest kwestia osobowości.Jak ktoś jest impulsywny, potrafi szybko przyznać się do błędu to powinien grać w krótkich przedziałach, jak ktoś długo sie zastanawia i... mówi że potrzeba mu więcej czasu to dla niego jest gra długoterminowa.Nie wyobrażam sobie żeby np. impulsywny grał długoterminowo... to by była po prostu katorga, albo ktoś flegmatyczny daytradeował ...
Mi sie wydaje, że krótki termin (jeśli to kogoś nie zniechęci, że cały czas przegrywa... no ale to zniechęca... więc jakbym kiedyś w przyszłości radził jakiemuś początkującemu to radziłbym tak jak Ty rafsty.)to jest najlepsza droga do szybszego nauczenia się podstaw tradeowania.W koncu trening czyni mistrza, a tu jest go dużo.
Pozatym jak ma sie mały kapitał to daytradowanie daje większe szanse(tak... u większości nadzieje, a u mnie szanse... bo ja jestem innyblackeye ) na spore pomnożenie gotówki.Gramy przeciez dla pieniędzy...
Na forexie moja pierwsza strategia już się krystalizuje.Jest własnej produkcji czyli mi bardzo pasuje i będzie trzeba potestować jak sie sprawdza w dłuzszym okresie.

Co moge powiedzieć o giełdzie przed maturą? No, tylko że masz racje.
Dzięki za życzenia.

Dzięki, jak bede miał troche wolnego czasu to zajme się podatkami.

Dzisiaj złożyłem zlecenie kupna vistuli za 2,86.Cena ostatnio wzrosła i korekta to tylko 1/3 (3 razy doszło równo do 1/3)więc wnioskuje że trend silny.Jak nie chce spadać dalej to powinno wzrosnąć... no nie ma rady Whistle .Plusem zakupu będzie też, że przy sprzedaży pozbęde się 2 (tak - dwóch) akcji, które mi się kiedyś nie sprzedały.

Dzięki za wyjaśnienia.Angel

A kto mówi że na demie daje rade?Eh? Tak naprawde to jeszcze nie daje i czyszcze kolejne konta.Tak, wiem ze gra realna to inna bajka... .No, ale kto nie ryzykuje ten ... Zresztą wierze w siebie.Nie uda mi się raz to dam sobie drugą szanse ... i trzecią...do skutku.

pit 38...Czyli musze iść do Urzędu Skarbowego, poprosić o pit 38 i wypełnić, tak?
A jak tego nie zrobie?

Trenuje na demo.platforma VTT2 z forex-desk.

Przez ostatni czas nie inwestowałem (nie licząc igroup jak był ten duży wolumen) i właśnie przyszedł mi pit-8c.Jeśli mam strate to musze go gdzieś zanieść?Swoją drogą to przymierzam się do rezygnacji z giełdy.Zacząłem trenować granie na forexie i to bardziej mi pasuje jak na razie.No, ale jeszcze przez kilka miesięcy jak będą jakieś okazje...

sprzedane za 6,32.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 25 lipca 2013 01:30:41
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,476 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d