pixelg
studia związane z giełdą? - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

studia związane z giełdą?

stodopl
Wpisów: 26
Wysłane: 23 stycznia 2010 23:45:56
Hej, myślicie że warto iść na studia związane z giełdą?
Np matematyka stosowana ze specjalnością matematyka finansowa (Politechnika Łódzka)?
Albo inzynieria finansowa lub matematyka finansowa (uniwersytet Łódzki) ?
Dodam jeszcze że jestem młody i planuje być baardzo bogatyblah5 .
Nie chciałbym później robić żadnych analiz tylko grać dla jakiejś instytucji na giełdzie...
No, generalnie może być też forex(ale na forexie jeszcze nie grałem).Może lepiej sobie odpuścić (bo i tak grać trzeba nauczyć sie samemu) i iść na inne studia?Z góry thx za odpowiedzi.

robertkajzer
Wpisów: 70
Wysłane: 24 stycznia 2010 09:52:40
Czyli niezaleznie jakie studia skonczysz i tak bedziesz musial zdobyc licencje doradcy inwestycyjnego badz tez CFA. Studia o tematyce gieldowej z pewnoscia pomoga. Zeby jednak zdobyc licencje DI bedziesz musial duzo wiecej rzeczy sie nauczyc niz to co wymagaja na studiach.
http://www.growandgo.pl ---> darmowy kurs o Papierach Wartościowych
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 603
Wysłane: 24 stycznia 2010 11:52:07
Mawiają, że na studiach (np. biznesowych) uczą ci, którym nie wyszło w biznesie.
Fakt faktem, na pewno szkoła jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Jeśli chcesz zarabiać graniem, ucz się od tych, którzy grają. I zacznij jak najwcześniej. Studiować możesz w międzyczasie...

kijekjjk
Wpisów: 336
Wysłane: 24 stycznia 2010 13:38:15
jestem na pł na matmie..

polecam ten watek..
www.stockwatch.pl/forum/Defaul...

jezeli masz jakies pytania..nie krepuj sie

pozdrawiamwave
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

stodopl
Wpisów: 26
Wysłane: 24 stycznia 2010 16:39:49
Oczywiście że mam pytaniaAngel .Wiesz coś o specjalności instrumenty finansowe na kierunku zarządzanie, wydział organizacji i zarządzania?To są studia licencjackie i później nie ma takiej specjalności na studiach inżynierskich...

ps:Na giełdzie gram od pół roku i będe dalej grał. Z tymże po maturze zamierzam pograć sobie na platformach demo na forexie.Jak narazie przekonaliście mnie że nie warto iść na takie kierunki.

songe-creux
Wpisów: 180
Wysłane: 24 stycznia 2010 17:12:06
Wiem ze np we Francji jest tylko jedna uczelnia ktora proponuje studia o profilu "Gielda&rynki finansowe". O ile sie nie myle w Polsce takiego kierunku nie ma. To tylko taka ciekawostkawave

Vox
Wpisów: 5 516
Wysłane: 24 stycznia 2010 17:54:42
żadne studia nie zastąpią własnej praktyki. na studiach związanych z giełdą
najczęściej nauczają teoretycy, którzy sami nigdy na niej nie zainwestowali.

co prawda nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć. chcesz zdawać egzamin na maklera?

Cytat:
Nie chciałbym później robić żadnych analiz tylko grać dla jakiejś instytucji na giełdzie...

proponuję Goldman Sachs. Godziwa pensja, wysokie premie. Zobacz czego chcą w ogłoszeniu o pracę, a będziesz wiedział na jakie studia iść (jeśli wogóle) thumbright
Edytowany: 24 stycznia 2010 17:57

bartekm
Wpisów: 213
Wysłane: 24 stycznia 2010 20:19:33
nie głupim pomysłem było by zainteresowanie się rachunkowością jako studia licencjackie, a potem podyplomówka z rynków finansowych (jest trochę ofert uczelni w tym kierunku)

plynacyzrynkiem
Wpisów: 1 357
Wysłane: 24 stycznia 2010 22:38:59
songe-creux napisał(a):
Wiem ze np we Francji jest tylko jedna uczelnia ktora proponuje studia o profilu "Gielda&rynki finansowe". O ile sie nie myle w Polsce takiego kierunku nie ma. To tylko taka ciekawostkawave

uczelnie uznaly, ze gielda to za wiele na to, zeby stworzyc kierunek gieldowy - w koncu to tylko kup/sprzedaj ;)

na powaznie, kierunek to finanse, ale sa sciezki (podkierunki) dotyczace rynkow finansowych (np na SGH) - nie ma po co robic nowego kierunku dla gieldy bo potem zamiast 5 kierunkow byloby 150 na uczelni ekonomicznej

inna sprawa, ze zeby byly studia musi najpierw istniec odpowiedni przemysl - troche nam jeszcze brakuje do rynkow rozwinietych

bernie
Wpisów: 394
Wysłane: 25 stycznia 2010 18:59:56
są ekonomie, firy itp grunt to jeżeli chcesz sie uczyć to uderzaj na dobrą uczelnie !szczególnie tyczy się to własnie tych kierunków "biznesowo-finansowych" to powstało mnóstwo smiesznych szkół o poziomie równym zero a na takie coś to szkoda czasu, choć co do samej giełdy to w dzisiejszych czasach raczej nie potrzeba szkoły zeby zdobyć wiedze jak się chce no chyba ze potrzebny Ci papierek ;]

markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 350
Wysłane: 25 stycznia 2010 20:21:09
www.ckp.wsfiz.edu.pl/gielda.as...

witam to jest link do studiow podyplomowych z mojego miasta ..nie chodzilem wiec nie mam tez opinii..
pozdrawiam

bB86
Wpisów: 743
Wysłane: 25 stycznia 2010 22:55:27
stodopl napisał(a):
(...)inzynieria finansowa (...) planuje być baardzo bogatyblah5 .

o tototo ;-) ale spiesz sie, bo Obama probuje przykrecic chlopakom srube.. ;-)
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...
• Diehard value investor ;) •
• PND GNT MCI TSG YWL •

tomekinv
Wpisów: 8
Wysłane: 16 lutego 2010 09:59:31
stodopl napisał(a):
Hej, myślicie że warto iść na studia związane z giełdą?
Np matematyka stosowana ze specjalnością matematyka finansowa (Politechnika Łódzka)?
Albo inzynieria finansowa lub matematyka finansowa (uniwersytet Łódzki) ?
Dodam jeszcze że jestem młody i planuje być baardzo bogatyblah5 .
No, generalnie może być też forex(ale na forexie jeszcze nie grałem).Może lepiej sobie odpuścić (bo i tak grać trzeba nauczyć sie samemu) i iść na inne studia?Z góry thx za odpowiedzi.

Jestem absolwentem Inzynierii Finansowej w Katedrze Matematyki Stosowanej na Akademii Ekonomicznej. Ładnie brzmi, ale to wszystko. Przynajmniej wedlug mnie.
Tutaj wiedz jedno:
-> tego typu przedmioty nie naucza Cie pracy tradera (bo rozumiem, ze to Cie interesuje), bo nie wiem jak procesy stochastyczne, metody aktuarialne, sztuczna inteligencja w inzynierii finansowej itd. ma sie do grania.
-> nauczy Cie to matematyki teoretycznej, roznego rodzaju teorii, schematow - ktore pozniej moglbys wykorzystac w instytucji finansowej do przygotowania nowych produktow bankowych na przyklad, badz w kierunku aktuariusza w segmencie ubezpieczen (b. dobrze platna praca)
-> rzadko trafisz na wykladowce/cwiczeniowca, ktora przelozy Ci ta teoretyczna wiedze na konkretne przyklady

Jezeli chcesz grac wybierz studia, ktore Cie zainteresuja, taka prawda ze wiedze zdobedziesz ogolna. Ale nie trac czasu i przez lata studiow graj - i to nie tylko na koncie demo. Codzienne granie Ci pomoze - przez kilka lat studiow zdobedziesz solidne umiejetnosci i na starcie bedziesz do przodu.

I pamietaj przy okazji - jest to smutne i bolesne, ale niestety: nie kazdy do bycia traderem sie nadaje. Wiec lepiej smak poznac juz teraz, by wiedziec czy sie to "czuje". Pamietaj przy okazji ze taka praca moze psychicznie czlowieka wykonczyc.

Jest rewelacyjna jezeli dla kogos jest pasja :)

Bartosz
Wpisów: 349
Wysłane: 9 września 2013 12:51:54
www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/pod... - Ten kierunek dla mnie wygląda ciekawie.

Ktoś był albo ma jakieś doświadczenia z prowadzącymi ten kierunek?

Właśnie zastanawiam się czy nie pójść.

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 9 września 2013 14:24:26
a są gdzieś ci prowadzący wymienieni z nazwiska?

Bartosz
Wpisów: 349
Wysłane: 9 września 2013 16:37:34

Staropolaczka
Wpisów: 3
Wysłane: 26 listopada 2013 13:29:40
Ja myślę że zamiast studiów warto ukończyć jakiś kurs, bo na nim zdobędziesz wiedzę w pigułce,same konkresy. Tak naprawdę to trening czyni mistrza, dlatego myślę że w to właśnie warto zainwestować.

MateuszDaniec
Wpisów: 1
Wysłane: 3 lutego 2015 10:29:27
Jeśli chodzi o te studia podyplomowe to ktoś miał dobry pomysł. Z własnego doświadczenia wiem, że ciągle trzeba się rozwijać, szczególnie w tej branży nie ma mowy o zastaniu się. W prawdzie nie studiowałem wcześniej (licencjat/magister) aż tak zaawansowanej matematyki jak co poniektórzy tutaj, ale na podyplomówkę wybrałem finanse i rachunkowość w biznesie. W prawdzie dopiero się zapisałem, ale u mnie w pracy bardzo liczą sobie chęć rozwijania się i ciągłego zdobywania wiedzy. Do tej pory byłem na kursie z rozliczania, ale stwierdziłem, że kursy nie dadzą mi tego co studia. A więc znów wracam w mury swojej uczelni (UTH w Warszawie) tylko, że na podyplomówkę :). Mam bardzo dobre wspomnienia z tych lat, ciekawe jak bardzo ta uczelnia się zmieniła bo słyszałem, że zrobiła ogromny krok do przodu.

czexon
Wpisów: 16
Wysłane: 17 kwietnia 2015 12:58:45
Na studiach się inwestowania nie nauczyc, to znaczy lepiej mieć wiedzę teoretyczną niż nie. Ale to praktyka czyni mistrza.

Mikaelson
Wpisów: 8
Wysłane: 26 czerwca 2015 11:09:11
Osoby zainteresowane karierą zw. z giełdą nie powinny słuchać głosów typu 'studia się nie przydadzą, inwestuj w praktykę, kursy'
Raz - oczywiście inwestuj w praktykę, kurs
Dwa- egzamin musisz mieć, ale jednak żadna szanująca się firma z branży nie przyjmie bez wyższego wykształcenia... cóż takie czasy
Trzy - postawić trzeba na jakiekolwiek studia uczące cyferek i podstaw ekonomii i finansów, byle na dobrej uczelni, a nie wyższej szkole tworzenia magistrów. Giełda to cyferki przede wszystkim, grunt z takich studiów zawsze będzie procentował przyszłości. Ostatecznie nauczą liczyć zarobione na giełdzie pieniądze

Wywód dla kogokolwiek kto stawia przed sobą pytanie jak w temacie, bo post tego konkretnego autora jest z 2010, więc już powinien być wyjadaczem blackeye

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2