pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

miko231

miko231

Ostatnie 10 wpisów
Przecież ten raport został opublikowany tydzień temu. Z takim opóźnieniem rynek odkrył perłę i podbił kurs o kilkadziesiąt procent? Nie sądzę.

Cytat:
Osiągniętą sprzedaż w drugim kwartale br. oceniamy jako dobrą. Jest ona powyżej naszych założeń zweryfikowanych w reakcji na rozwój pandemii Covid-19. Widzimy wciąż silny popyt na nowe mieszkania. Zanotowana mniejsza kontraktacja wynika natomiast w dużym stopniu z wyprzedania naszej oferty i ograniczonej podaży. Nowe projekty wprowadzamy z opóźnieniem ze względu na wydłużenie się okresu uzyskiwania odpowiednich pozwoleń na budowę i zgód administracyjnych. Obecnie zdecydowana większość naszych inwestycji, których termin przekazania mieszkań planowany jest na ten rok, jest już sprzedana. Oferujemy głównie lokale, które będziemy oddawać do użytkowania w kolejnych latach – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/v...

slawek_wr napisał(a):

Kolejna rzecz , odnosisz się do wyników za Q4 2019 i piszesz, że baza klientów optymistycznie może wzrośnie dwukrotnie.
To chcę zauważyć, że baza aktywnych na koniec Q4 2019 wynosiła ok. 20 tys , a po Q1 2020 ponad 40 tys aktywnych klientów. Co już jest wzrostem dwukrotnym i jakoś dziwnie jestem przekonany, że będzie wyższa na koniec Q2 2020. Co pewnie zobaczymy już za 1,5 miesiąca w wynikach wstępnych.


Dwukrotny wzrost z 20 do 40 to 20 tys. Dwukrotny wzrost z 40 do 80 to 40 tys.
Na rynkach działy się rzeczy, które nigdy się wcześniej nie działy. Stawki reklamowe były niższe.

Co do ryzyk, myślicie że ludzie w ESMA są głupi i zignorują fakt, że brokerzy po prostu omijają przepisy? Od pewnego czasu widać trend zaostrzania przepisów. Ich celem jest ochrona inwestorów, którzy z lokat przesiadają się na forex i zerują konta. W środowisku zerowych stóp procentowych ludzie będą szukać ryzykowniejszych inwestycji, a regulatorzy będą starać się narzucić stopniową edukację, utrudnić skakanie na głęboką wodę.

Mam też taką obserwację, że na siłę próbujecie przekonywać się do swoich racji. Każdy podejmuje własną decyzję inwestycyjną. Anty jedynie przypomina o ryzykach. Jeżeli spółka jest tania przy konserwatywnych założeniach to super. Jeżeli jedynie przy optymistycznych (podwojenie bazy klientów, utrzymanie wysokich zysków z klienta, brak dalszego zaostrzania regulacji) to po prostu kupując akcje podejmujemy wyższe ryzyko.

Kurs rośnie, ale właściwie dlaczego? Informacje o sprzedaży części działalności są takie pozytywne? Jakie ma to konsekwencje dla akcjonariuszy?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 8 lutego 2019
Ostatnia wizyta: 8 lipca 2020 16:37:55
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,236 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d