pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cor

cor

Ostatnie 10 wpisów
Skąd pojawił się taki nagły dwucyfrowy wzrost?

Mocne spadki Kruka. Rząd ukręci handel wierzytelnościami? - czy to jest legalne? Naprawdę mogą coś takiego zrobić, czy ludzie zaczęli panikować na fake news?

Kakarotto napisał(a):
Nie pisałem że ludzka głupota jest usprawniedliwieniem. Człowiek nie musi znać się na wszystkim, stąd pojawiają się liczne regulację prawne.


Zgadzam się, państwo powinno i od tego między innymi jest żeby wprowadzać różne regulacje prawne. W mojej opinii powinny to być przede wszystkim regulacje dotyczące obowiązków informacyjnych. Bo chociaż już wiele w tym temacie zrobiono, to często sprowadza się informowanie konsumenta na odsyłaniu do wielostronicowych regulaminów itd.. Nie przeczę także, że regulacje państwa powinny się odnosić do ograniczania pewnej swobody konsumenta. Nikt na przykład nie powie że ograniczenia prędkości na drogach są zamachem na jego wolność - bezpieczeństwo jednej jednostki, kosztem pewnych swobód. Natomiast odnosząc się do ustawy i do stwierdzenia że człowiek nie musi znać się na wszystkim - jeśli chcesz jeździć samochodem, państwo jest od tego żeby ci tą wiedzę umożliwić i ewentualnie sprawdzić. Natomiast w mojej opinii, powstały projekt ustawy mówi "nie wszyscy potrafią jeździć samochodem, zabrońmy sprzedaży samochodów". Jak już zauważono kilka postów wyżej, branża chwilówek istnieje bo jest na to popyt na rynku. Zamiast dążyć do edukacji klientów, obowiązków informacyjnych o kosztach itd., państwo stawia na rozwiązanie siłowe, zamknięcie podaży dla powstałego popytu.

Kakarotto napisał(a):
...żerują na ludzkiej głupocie...


Dlaczego głupota stała się dobrym usprawiedliwieniem w dzisiejszym świecie? Czy jeśli jakiś idiota zabije Ci syna jadąc 100 km/h przez miasto, będzie Cię interesować że to idiota? Czy jeśli głupek zrzuci cegłę z mostu na przejeżdżający samochód, to usprawiedliwienie że to facet bez wyobraźni coś zmienia?

Jeżeli uważasz, że ludzie żerują na innych to zrób całkowity zakaz handlu bo w końcu zawsze przy wymianie występuje marża. A kto powiedział, że marża 100% jest zbójecka, a nie 10%, 1% lub nawet 0. Jak dla mnie jeśli obie strony kontraktu są świadome kosztów i odpowiedzialności, to ich dil. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy jedna strona ukrywa fakty przed drugą. Ale przy biznesie pożyczkowym nie zdziwił bym się, gdyby stroną ukrywającą różne fakty, był pożyczkobiorca.

A co myślicie o rozumowaniu, że wspomniany projekt ustawy jest szansą dla Wonga? Ze względu na dłuższy okres pożyczkowy nie uderzy tak mocno w Wonga, jak w inną konkurencję. Mniejsza konkurencję, łatwiejsze funkcjonowanie.

Dla Kruka natomiast może oznaczać pojawienie się na rynku licznych portfeli z chwilówek, które poprawiając bilans będą chętniej sprzedawać swoje wierzytelności?

Kurs od trzech lat w lekkim trendzie spadkowym, ale już niedługo raczej powinien się skończyć okres budowy nowej linii produkcyjnej. Pytanie tylko czy wtedy trend zostanie przełamany i kurs powróci w okolice 60-70 złotych? Jeżeli tak, to może tu się ukrywać ładny zysk do ugrania. Nawet plus 50%.


Kluczowe przy Tauron jest otwarcie się na rynek alternatywnych źródeł energii względem węgla. Widać, że ze względu na średni rozmiar spółki i możliwości dostosowania dostał jako pierwszy zielone światło od rządu odejścia od węgla i inwestycje w pozostałe. A to oznacza, że o ile dzisiaj trzeba będzie wydać mnustwo pieniędzy, inwestować, sprzedawać stare czasem ze stratą. To za 5-10 lat to Tauron będzie w czołówce, gdy inni będą dopiero się przedstawiać.

Zakup Wonga sprzyja dywersyfikacji lini przychodowej Kruka. Napewno istnieją też punkty synergii. Oczywiste to np. rozbudowa baz klientów zarówno w przypadku Wonga, jak i dłużników w przypadku Kruka. Znajomość procesów przed i po sprzedażowych. Lepsza lub tansza werfikacja zdolności kredytowej, poprzez weryfikację klientów w bazach Kruka. Lepsza lub tańsza ściągalność wysypanych pożyczek. Itd..

Wszystko jednak sprowadza się jak już napisano do ceny. Czy przepłacili, czy kupili po okazji. A to się dopiero okaże w przyszłości.

Nie przywiązywałbym też zbyt dużej wagi do tej transakcji. Patrząc na roczne inwestycje Kruka oraz przychody Wonga, transakcja ta nie wydaje się mieć potencjału aż tak znaczącego.

anty_teresa napisał(a):

... Choć Kruk we Włoszech działa już parę lat to poziom rentowności portfela rozumiany jako spłaty do wartości bilansowej jest dwukrotnie niższy niż na innych młodych rynkach jak Hiszpania czy Niemcy. ...


Czy nie jest tak, że wartość tego wskaźnika będzie mocno zależeć od rodzaju wierzytelności kupowanych na danym rynku? Przykładowo firma pożyczkowa udzielające chwilówek na mniej niż rok powinna mieć wskazaną rentowność blisko 100%, natomiast bank udzielający hipotek na ponad 15 lat będzie w okolicach 10%. Dobrze to rozumiem?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 marca 2019
Ostatnia wizyta: 17 lutego 2020 10:16:15
Liczba wpisów: 10
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,292 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,93% +26 585,27 zł 46 585,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d