pixelg
MABION - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

MABION [MAB]

AKTUALNY KURS: 70,10 zł (-4,76%) 21-10-2019 17:00
empel
Wpisów: 244
Wysłane: 9 sierpnia 2010 11:04:02
Debiut 10 sierpnia, wg mnie najciekawsza spółka biotechnologiczna notowana na NC. Cena emisyjna 12 zł, ilość akcji w obrocie 1.900.000.
Do czasu przenosin na rynek główny firma nie deklaruje dodatkowych emisji akcji, a być może emisja w ogóle nie odbędzie się, jeśli firma dostanie dotacje z UE.

Przede wszystkim - ciekawa inwestycja długoterminowa.
Edytowany: 9 sierpnia 2010 11:06

ZORBA
Wpisów: 11
Wysłane: 22 grudnia 2010 14:17:16 przy kursie: 15,35 zł
Zawarcie znaczącej umowy
Zarząd spółki Mabion S.A informuje, że w dniu 21.12.2010 zawarł umowę ze spółką Celon Pharma sp z o.o. dotyczącą rozwoju przez Mabion S.A. na rzecz Celon Pharma białka rekombinowanego będącego lekiem biotechnologicznym stosowanym w schorzeniach immunologicznych. Umowa składa się z części bazowej w zakresie prac badawczo-rozwojowych efektem których będzie wytworzenie leku w małej laboratoryjnej skali oraz części opcjonalnej obejmującej optymalizację, " upscaling", walidację a także wytwarzanie leku do badań przedklinicznych i klinicznych.
Wartość umowy w części bazowej to kwota 350 tys Euro. W części opcjonalnej wartość umowy może osiągnąć dodatkowo kwotę od 1,2 do 3,5 mln Euro, w zależności od wybranego przez Celon Pharmę zakresu. Do realizacji umowy Mabion wykorzysta opracowane przez siebie technologie. Termin realizacji umowy w części bazowej to 18 miesięcy, w części opcjonalnej może trwać nawet do 36 miesięcy.
Celon Pharma jest polską firmą farmaceutyczną specjalizującą się w rozwoju i sprzedaży zaawansowanych leków specjalistycznych, stosowanych w terapiach neuropsychiatrycznych, immunologicznych, onkologicznych i kardiometabolocznych. Firma jest eksporterem swoich produktów na wiele rynków zarówno UE jak i azjatyckich. Spółka jest akcjonariuszem Mabion SA posiadającym około 17% akcji spółki.

Podstawa prawna: §3 ust.2 pkt. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu " Informacje bieżące i okresowe."

www.newconnect.pl/?page=1045&a...
Dancing

Dapi
Dapi PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 22 grudnia 2010 14:34:48 przy kursie: 15,35 zł
Celon jest udziałowcem Mabion - zwracam tylko na ten fakt uwagę.
Nie jest to więc klient zewnętrzny.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: www.attrader.pl

OPIK
Wpisów: 4
Wysłane: 30 stycznia 2011 16:33:49 przy kursie: 13,65 zł
O firmach sadowniczych na NC ;)

www.forbes.pl/investor/gpw/art...

Cytat:
Na NewConnect znalazło przystań wiele przedsiębiorstw reprezentujących branże już dojrzałe, które bynajmniej w nich nie błyszczą: mamy więc licznych doradców (prawnych, finansowych, marketingowych, PR-owskich), spółki budowlane, deweloperskie, operatorów stron internetowych, których adresu nikt nie zna, firmy handlowe. Swoje miejsce znalazł też dystrybutor landrynek. – Nie sądzę, żeby na NewConnect już była notowana firma, szczególnie z branży zaawansowanych technologii, która zrobi światową karierę. Można nawet przypuszczać, że nigdy się taka nie znajdzie – mówi Radosław Tadajewski.

Nasz rynek jest coraz lepiej rozpoznany przez fundusze typu venture capital czy private equity oraz przez inwestorów branżowych. Jeśli tylko pojawia się jakiś podmiot wyrastający ponad przeciętność, jest przechwytywany, zanim znajdzie się na rynku publicznym. – Szansa trafienia na taką firmę jest minimalna, ale warto szukać z prostego powodu: zainwestowane pieniądze można przemnożyć kilka-kilkanaście razy – przekonuje Konrad Łapiński, zarządzający funduszem Total FIZ.

Jego zdaniem warte uwagi są takie firmy reprezentujące zaawansowane technologie, które działają na styku nauki i biznesu, starając się skomercjalizować badania naukowe.
Edytowany: 30 stycznia 2011 17:13

empel
Wysłane: 9 stycznia 2012 21:32:24 przy kursie: 11,23 zł
Sponsorem dzisiejszych wzrostów był Mercurius:

„Wartość jednej akcji Mabion S.A. szacujemy na 14,98 zł – jako średnią wartość z wyceny metodami DCF i porównawczej wskaźnikowej na bazie scenariusza podstawowego dla działalności gospodarczej Mabion S.A., prognozowanego przez Mercurius Dom Maklerski.”

empel
Wysłane: 9 marca 2012 10:44:21 przy kursie: 15,00 zł
Zgodnie z zapowiedziami z czasów IPO, w 2012 roku będzie emisja - i jest:
gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...
Dodatkowo formalna decyzja o zakupie działki pod fabrykę.

Emisja jest bez PP, więc raczej boją się o trend na giełdzie, albo udziałowcy nie chcą wchodzić w pełni wg udziałów.
Cena nieustalona, przypominam, że poprzednia emisja była po 12 zł.

Dla Mabionu zacznie się teraz najtrudniejsza część - wdrożenie leku na rynek.

Bushido
Wpisów: 253
Wysłane: 11 marca 2012 22:24:32 przy kursie: 15,00 zł
Emisja do 2,6 mln akcji i chcą z niej pozyskać 40mln zł- to po ile moga być te akcje??!15 zł - 16zł

Ann
Wpisów: 703
Wysłane: 16 grudnia 2012 21:21:36 przy kursie: 15,00 zł
Poniżej raport firmy Roche, dotyczący perspektyw rynku Rituxan i Herceptin.
W raporcie pojawia się Mabion jako " key local player "

www.roche.com/de/irp121203.pdf...

Ann
Wysłane: 3 stycznia 2013 11:16:17 przy kursie: 14,80 zł
Mabion ma zgodę bioetyki na badania kliniczne na ludziach w Rosji :

"Mabion SA – polska firma biotechnologiczna, uzyskała zgodę komisji bioetycznej w Rosji na prowadzenie badań klinicznych leku MabionCD20. Spółka oczekuje na zgodę rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, co pozwoli na rozpoczęcie podań preparatu w Rosji. Mabion zamierza przeprowadzić badania kliniczne we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami w 8 krajach Europy. Badania na ludziach to ostatni etap procedury poprzedzającej rejestrację leku."

biotechnologia.pl/biotechnolog...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 779
Wysłane: 13 stycznia 2013 09:38:51 przy kursie: 15,71 zł
A ja się tak zastanawiam...
Obecna kapitalizacja spółki to około 100M, czyli rynek zakłada w chwili obecnej około 10M powtarzalnego zysku netto, co daje 12M EBIT.
Roche uzyskuje marże na poziomie 30%. No, ale przy takiej cenie nie da się sprzedać tego leku, więc niech Mabion uzyska 20% marży EBIT. Z tego wniosek, że przychody muszą wynieść około 60M złotych.

EDIT: W raporcie rocznym prezentowane są inne dane. Mamy sprzedaż Rituxanu na poziomie 6 MLD CHF, w związku z czym rynek to 20MLD PLN
- > oczekiwany udział Mabionu to promile.

Tak jak napisałaś Samsung, czy Teva zatrzymały badania kliniczne, ale :
www.biosimilarnews.com/teva-ha...
Sandoz i Celltrion mają już badania w III fazie. Wniosek z tego, że będą szybciej na rynku. Dodatkowo na największym rynku-> USA patenty Rocha wygasają dopiero w 2018r, więc potencjał sprzedażowy znacznie spada -> ca o połowę
Co więcej Boehringer(Duży niemiecki koncern) też pracuje nad lekiem biopodobnym dla produktu Roche i też jest już w fazie III badań klinicznych.
Konkurencja będzie wiec spora, a dodatkowo posiadająca już rozległe sieci sprzedażowe i kontakty. W tym momencie trzeba sobie odpowiedzieć, czy wspomniane promile to dużo czy mało, a to już jest w kursie. Oczywiście to są bardzo zgrubne wyliczenia, ale pokazują pewien pryzmat przez który należy patrzeć na spółkę. Kurs dotarł w pobliże okolic rekomendacji wydanej przed rokiem. Pytaniem pozostaje czy Mabion posiada jeszcze jakiś ponadprzeciętny potencjał do wzrostu?
Edytowany: 13 stycznia 2013 13:38

Ann
Wysłane: 13 stycznia 2013 20:35:42 przy kursie: 15,71 zł
@anty_teresa
Dziękuję za cenne uwagi. Z mojego punktu widzenia jest jednak potencjał do wzrostu.

Cytat:

Roche uzyskuje marże na poziomie 30%. No, ale przy takiej cenie nie da się sprzedać tego leku, więc niech Mabion uzyska 20% marży EBIT. Z tego wniosek, że przychody muszą wynieść około 60M złotych.

Jeśli chodzi o rentowność tego konkretnie leku, to nie wiem ile wynosi. Te 30 % wzięło się z tego, że w raporcie Mercuriusa czytałam o rentownościach firm biotechnologicznych i na str 18 jest dokładne zestawienie i jest to średnia z ostatnich 4 lat : Roche 34%,Eli Lily 27%, Biogen 35%, Amgen 38 %. średnia 34 %.Docelową rentowność z działalności operacyjnej Mabion dla CD20 i Her2 Mercurius szacuje na poziomie 34 %.Co do ceny leku, ma być on 30-40 procent tanśzy od Mabthera, przy zachowaniu wysokich marż - słowa prezesa.
Przy wyliczeniach należałoby uzwględnić również przychody z usług na rzecz innych firm ( Mabion rozwija jedno przeciwciało dla Polfarmy ), w 2011 roczny przychód był ok 10 mln.
Nie wiem, jak podejść do sprawy dofinansowania z UE, Mabion dostał 63 mln ( czyli jakby roczny zakładany przez Ciebie przychód ). Być może, będzie też dofinansowanie na Her2.
Rynek przeciwciał, ma rosnąć w tempie dwucyfrowym. W raporcie Roche ( str 45 ) jest symulacjia - 2012 niecały bilon dolarów, 2015 3,7 biliona dolarów.
Bierzesz pod uwagę sprzedaż tylko CD20, a w kolejce stoją Her2, przeciwciało antyVEGF, przeciwciało antyEGFR, analogi insulin. Być może pojawią się nowe kontrakty, takie jak z polfarmą.
Konkurencja? oj będzie zażarta w to nie wątpie. Na dzień dzisiejszy, z tego co ja wiem, to na rynek europejski wejdą pierwsze firmy, o których piszesz, czyli Sandoz,Celtrion,Boehringer są w trzeciej fazie. Być może Mabion będzie w pierwszej piątce rejestrującej lek w UE.

Sieci sprzedażowe są bardzo istotne w tej branży dlatego Mabion ma zamiar sprzedawać sam tylko w Polsce i krajach ościennych, w pozostałych krajach mają się tym zająć lokalni liderzy.
Jeśli chodzi o Polskę i okolicę, to są przygotowani - Celon Pharma prezesa Wieczorka i Polfarmex - udziałowiec, to przecież firmy, które od lat sobie świetnie radzą na rynku.

I teraz jakbym miała się podpiąć pod Twoje obliczenia i zastanowić się co na dzień dzisiejszy mamy w kursie ? Napisałeś, że rynek zakłada 60 mln ze sprzedaży przy marży 20 % = kurs 16. Wychodzi mi, że w kursie mamy założenie, że udział w rynku będzie na poziomie 0,3 %. Tak wygląda aktualna wycena rynku.
A czy jest możliwe, że Mabion będzie miał 3 % tego rynku ( docelowo zakładają pięć ). Nie wiem czy tak się stanie, ale jest to możliwe. Jeśli tak to kurs będzie 16 zł X 10.
A jeśli dodatkowo przyjmiesz moją marżę na poziomie 30 % i weźmiesz pod uwagę owe 10 mln z usług, to wyjdzie jeszcze więcej.
Piszesz, że kurs wzrósł do poziomu rekomendaji Mercuriusa, tyle że to wycena była na styczeń zeszłego roku. Na str 21 piszą, że :
Cytat:
wycena spółki metodą dcf jest bardzo wrażliwa na zmiany dotyczące zaawansowania prac nad lekiem oraz założeń. Przeskok o dwa etapy względem bieżącego zaawansowania projektów skutkuje blisko dwukrotnym wzrostem wyceny spółki

Od tamtej pory jest przeskok o jeden etap, czyli wg tego co napisali Mabion powinien kosztować dzisiaj 30 zł.
Dodam, że Mercurius szacował wszystko bardzo osrożnie. Pierwsze zyski założyli dopiero na 2015 r.
Przychód w 2014 na poziomie 26 mln, a w 2015 69 mln.

No nie wiem, ja tak to widzę...być może się mylę.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2013 21:16:51 przy kursie: 15,71 zł
Cytat:
Rynek przeciwciał, ma rosnąć w tempie dwucyfrowym. W raporcie Roche ( str 45 ) jest symulacjia - 2012 niecały bilon dolarów, 2015 3,7 biliona dolarów.

Hmmm. Chba piszesz o miliardach? Po angielski bilion to odpowiednik naszego miliarda

Cytat:
Nie bierzesz pod uwagę sprzedaż tylko CD20, a w kolejce stoją Her2, przeciwciało antyVEGF, przeciwciało antyEGFR, analogi insulin. Być może pojawią się nowe kontrakty, takie jak z polfarmą.

No nie biorę, bo to na tyle odległa sprawa, że ciężko tutaj coś szacować. Tak mi się wydaje.

Cytat:
I teraz jakbym miała się podpiąć pod Twoje obliczenia i zastanowić się co na dzień dzisiejszy mamy w kursie ? Napisałeś, że rynek zakłada 60 mln ze sprzedaży przy marży 20 % = kurs 16. Wychodzi mi, że w kursie mamy założenie, że udział w rynku będzie na poziomie 0,3 %. Tak wygląda aktualna wycena rynku.
A czy jest możliwe, że Mabion będzie miał 3 % tego rynku ( docelowo zakładają pięć ). Nie wiem czy tak się stanie, ale jest to możliwe. Jeśli tak to kurs będzie 16 zł X 10.

Jeśli weźmiemy Twoje liczby(Przepraszam, ale zakładam, że pomyliłaś rząd wielkości), to mamy na dziś dzień 2% światowego rynku, a jak napisałaś spółka:
Cytat:
Mabion ma zamiar sprzedawać sam tylko w Polsce i krajach ościennych, w pozostałych krajach mają się tym zająć lokalni liderzy.

Sama wysokie marże będzie mieć w Polsce.

Cytat:
czy jest możliwe, że Mabion będzie miał 3 % tego rynku ( docelowo zakładają pięć ). Nie wiem czy tak się stanie, ale jest to możliwe. Jeśli tak to kurs będzie 16 zł X 10.

No, tak, ale co jak będzie miał tylko 1%?

Cytat:
Piszesz, że kurs wzrósł do poziomu rekomendaji Mercuriusa, tyle że to wycena była na styczeń zeszłego roku. Na str 21 piszą, że :
Cytat:
wycena spółki metodą dcf jest bardzo wrażliwa na zmiany dotyczące zaawansowania prac nad lekiem oraz założeń. Przeskok o dwa etapy względem bieżącego zaawansowania projektów skutkuje blisko dwukrotnym wzrostem wyceny spółki

Od tamtej pory jest przeskok o jeden etap, czyli wg tego co napisali Mabion powinien kosztować dzisiaj 30 zł.
Dodam, że Mercurius szacował wszystko bardzo osrożnie. Pierwsze zyski założyli dopiero na 2015 r.

A pokazali wyliczenia jakieś? Gdzie wpływa ten przeskok? Tylko na czas? Na stopę? Na przepływy? Na koszty?
Edytowany: 13 stycznia 2013 21:26

Ann
Wysłane: 13 stycznia 2013 21:44:45 przy kursie: 15,71 zł
Cytat:
Cytat:

Hmmm. Chba piszesz o miliardach? Po angielski bilion to odpowiednik naszego miliarda

anty_teresa
Jak mogę pisać o miliardach dolarów, skoro Mabthera sprzedaje się za ponad 6 miliardów dolarów rocznie, a to nie jedyne przeciwciało w sprzedaży. Mowa jest o całym rynku przeciwciał i tu są biliony a nie miliardy

Cytat:
Obecna kapitalizacja spółki to około 100M, czyli rynek zakłada w chwili obecnej około 10M powtarzalnego zysku netto, co daje 12M EBIT.

EDIT: W raporcie rocznym prezentowane są inne dane. Mamy sprzedaż Rituxanu na poziomie 6 MLD CHF, w związku z czym rynek to 20MLD PLN
- > oczekiwany udział Mabionu to promile.

Cały rynek to 20 miliardów, z tego 60 milionów dla Mabionu. Ile to procent? 0,3 % ?
Nie rozumiem gdzie popełniam błąd ?
Jeśli mógłbyś jaśniej, to byłabym wdzięczna.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2013 21:49:36 przy kursie: 15,71 zł
Ok, ok pomyliłem cały rynek przeciwciał, z rynkiem raka, którego leczy się mabtherą. Jest jak napisałaś, z tym, że udział w rynku na razie liczyłbym tylko dla MB20.

Z resztą nie chcę nastawiać nikogo negatywnie do spółki, tylko znaleźć odpowiednią perspektywę do postrzegania. Kibicuję Mabionowi jak też innym POLSKIM spółkom technologicznym. Z tym, że ja w wycenach zawsze niemal jestem sceptyczny... Mało kiedy uznaję, że jest naprawdę tanio :)

wapkil
Wpisów: 1 472
Wysłane: 14 stycznia 2013 00:52:57 przy kursie: 15,71 zł
Ann napisał(a):
Cytat:
Cytat:

anty_teresa
Jak mogę pisać o miliardach dolarów, skoro Mabthera sprzedaje się za ponad 6 miliardów dolarów rocznie, a to nie jedyne przeciwciało w sprzedaży. Mowa jest o całym rynku przeciwciał i tu są biliony a nie miliardy

Przepraszam że się wtrącę, ale trzy rzędy wielkości to trochę dużo. 3,7 biliona dolarów? Na dzisiaj jakieś 5% PKB całego świata i pewnie sporo ponad połowa światowego rynku healthcare? Zasymulować można sobie wszystko, ale naprawdę?

Ann
Wysłane: 14 stycznia 2013 01:30:46 przy kursie: 15,71 zł
@wapkil
Ja sobie tego nie wymyśliłam, to są dane z raportu firmy Roche, poniżej :
www.roche.com/de/irp121203.pdf...
str.45.
Tak jak pisałam, nie może być tu mowy, o błędzie w rzędzie wielkości ponieważ tylko jedno z przeciwciał monoklonalnych, a mianowicie Mabthera firmy Roche sprzedaje się rocznie za 6 miliardów dolarów.
O tym piszą wszystkie portale medyczne. Przeciwciała monoklonalne mają być przyszłością medycyny. Dlaczego ? Ponieważ to jest terapaia wybiórcza, tj w przypadku chemioterapi - niszczony jest cały organizm i nowotwór przy okazji. W przypadku przeciwciał monoklonalnych, niszczony jest sam nowotwór - organizm zaczyna widzieć, że to ciało obce i uruchamia system immunologiczny. To tak najprościej jak mogę to opisać.
Jeśli masz nadal wątpliwości, to sprawdź jaki przychód ma Roche, jaki ma zysk i zestaw to z KGHM.

wapkil
Wysłane: 14 stycznia 2013 01:39:30 przy kursie: 15,71 zł
Ech, przecież na tej stronie 45 wyraźnie jest napisane "USD bn", czyli, jak pisał AT, po polsku miliardy dolarów. Jesteś pewna, że ten Mabthera to biosimilar? Bo wykres nie jest o całym rynku przeciwciał, tylko rynku biosimilars.

Tak swoją drogą, w wykresie na str. 45 kluczowe jest słowo "were". "Biosimilars were expected to be a large market by 2015" - ,,miały być dużym rynkiem''. Dalej prezentujący wyjaśniał dlaczego (według autorów) nim się nie staną, a na str. 54 jest rewizja prognozy, jak rozumiem do $1,3 mld w 2015.
Edytowany: 14 stycznia 2013 01:41

Ann
Wysłane: 14 stycznia 2013 02:18:24 przy kursie: 15,71 zł
Jeszcze raz Mabthera firmy Roche, przeciwciało monoklonalne, czyli Rituxan sprzedaje się za 6 miliardów dolarów rocznie. Jestem w 100% pewna, że to przeciwciało monoklonalne. Śledzę to od ponad pół roku. Są to biliony, a nie jak AT napisał miliardy. Przy czym sam przyznał, że się pomylił. Dlaczego, więć cytujesz jego wypowiedż skoro masz poniżej jego kolejną wypowiedź :
Cytat:
Ok, ok pomyliłem cały rynek przeciwciał, z rynkiem raka, którego leczy się mabtherą. Jest jak napisałaś, z tym, że udział w rynku na razie liczyłbym tylko dla MB20.
Cytat:

@wapkil,
Druga rzecz, przeciwciało monoklonolane = biosimilars, więc wykres dotyczy również Mabthera ( a może przede wszystkim, bo to najlepiej sprzedające się przeciwciało monoklonalne = biosimilars firmy Roche )
Wapkil pisze :
[quote]"Biosimilars were expected to be a large market by 2015"

Ja bym to przetłumaczyła, że się spodziewają - krótko mówiąc prognoza
Cytat:

Dalej prezentujący wyjaśniał dlaczego (według autorów) nim się nie staną, a na str. 54 jest rewizja prognozy, jak rozumiem do $1,3 mld w 2015.

Ja widzę na str 54 słupki pod nazwą "Market uptake barriers are likely to limit biosimilars sales poetentaial " i nadal słupek na 2015 wynosi 3,7 biliona dolarów.
Moim zdaniem zasugerowałeś się wypowiedzią anty_teresy, który się pomylił.
Jeszcze raz sprzedaż Rituxanu w tej chwili 6 milirdów dolarów rocznie. Rynek wszystkich przeciwciał monoklonalnych to nie miliardy dolarów, a biliony już w 2013.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2013 11:06:19 przy kursie: 15,71 zł
Hmmm...

Faktycznie coś jest nie tak. Zerknijcie do raportu iMSHealth W 2016 cały rynek ma wynieść 1,2 biliona w 2016r.
Cytat:
Napisane jest takżę:
There will be an accelerated shift in spending to generics; biologic medicines
are expected to account for $200-210Bn of global spending, while biosimilars
will be between $4-6Bn
, or 2% of biologics spending
, czyli pomiędzy 4, a 6 Miliardów dolarów.

Na stronie 9 masz napisane, że 2011 roku rynek wynosił 693 Miliony dolarów.

Tutaj też jest napisane, że:
Cytat:
Decision Resources, one of the world's leading research and advisory firms for pharmaceutical and healthcare issues, forecasts that U.S. and European (France, Germany, Italy, Spain and U.K.) sales of Roche/Biogen Idec's Rituxan/MabThera, Bristol-Myers Squibb/Merck's Erbitux and Roche's Herceptin will peak at almost $16 billion in 2014, before falling to roughly $10 billion in 2018. Biosimilars of these three branded agents are forecasted to erode $8.2 billion in U.S. and European sales in 2018 but they are expected to capture only $4.6 billion in sales due to their lower prices.

W raporcie, który sama podałaś :http://www.novartis.com/downloads/investors/event-calendar/2012/2012-11-novartis-credit-suisse-presentation.pdf

Piszą o "bn" dolarów, czyli po polski miliardach. Rituxan w 2012 to 6 Miliardów Dolarów.

Podobnie jest w niemieckiej wersji, gdzie nie ma już problemu tłumaczenia:

Zobacz na niemieckiej wiki:
de.wikipedia.org/wiki/Biogen_I...

Cytat:
Rituxan alleine in den USA einen Umsatz von 1,57 Milliarden USD.

A najlepiej do niemieckiej wersji raportu za 2011:

http://www.roche.com/gb11d.pdf

s78 - sprzedaż Rituxan/Mabthera - 6000 milionów CHF, czyli około 6 miliardów dolarów.

Natomiast sprzedaż leków rocha to tylko 20 miliardów USD w sumie.

No i w ostatniej kwestii: Rituxan nie jest lekiem biopodobnym(biosymilars), ale lekiem oryginalnym. Biopodobnym ma być MB20
Edytowany: 14 stycznia 2013 11:22

wapkil
Wysłane: 14 stycznia 2013 11:25:24 przy kursie: 15,71 zł
Ann napisał(a):
Cytat:
Dalej prezentujący wyjaśniał dlaczego (według autorów) nim się nie staną, a na str. 54 jest rewizja prognozy, jak rozumiem do $1,3 mld w 2015.

Ja widzę na str 54 słupki pod nazwą "Market uptake barriers are likely to limit biosimilars sales poetentaial " i nadal słupek na 2015 wynosi 3,7 biliona dolarów.

Przeczytaj jeszcze raz ten tytuł - "Bariery wejścia na rynek prawdopodobnie ograniczą potencjał sprzedaży leków biopodobnych''. Tam są dwie serie słupków, wyszarzona z tyłu (powtórzenie niepoprawnej ich zdaniem prognozy ze strony 45 - np. $3,7 mld. dla 2015) i nowa z przodu, pokazująca, że rynek leków biopodobnych będzie ich zdaniem rósł znacznie słabiej niż te wcześniejsze oczekiwania (np. $1,3 mld. dla 2015).

To tylko prezentacja firmy farmaceutycznej, która ma interes, żeby przedstawić sytuację w taki, a nie inny sposób. Zawsze możesz znaleźć inną prezentację, innej firmy, która mając inną pozycję przedstawi to bardziej różowo, ale nie ma sensu wkładać do prezentacji czegoś, czego tam nie ma - akurat ta prezentacja polemizuje z twierdzeniami Datamonitor.

Ann napisał(a):
Są to biliony, a nie jak AT napisał miliardy. Przy czym sam przyznał, że się pomylił. Dlaczego, więć cytujesz jego wypowiedż skoro masz poniżej jego kolejną wypowiedź

Przywołałem jego wypowiedź, żeby pokazać, że ktoś przede mną zwrócił Ci już na to uwagę. Nie wiem, dlaczego później się z tego na chwilę wycofał, ale zarówno w pierwszym odruchu, jak i teraz ma rację.

Ann napisał(a):
Moim zdaniem zasugerowałeś się wypowiedzią anty_teresy (...) Rynek wszystkich przeciwciał monoklonalnych to nie miliardy dolarów, a biliony już w 2013.

Niczym się nie zasugerowałem. Kilka bilionów dolarów to wartość całego światowego rynku ochrony zdrowia. Rynek ochrony zdrowia to zdecydowanie więcej, niż rynek przeciwciał monoklonalnych, nawet najbardziej obiecujących. Rynek wszystkich przeciwciał monoklonalnych jest prawdopodobnie jakieś sto razy mniejszy niż Twoje ,,biliony dolarów''. Rynek leków biopodobnych prawdopodobnie jakieś tysiąc razy mniejszy. ,,Biliony dolarów'' to duża kwota. Bardzo duża.
Edytowany: 14 stycznia 2013 11:38

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7