pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

decimus

decimus

Ostatnie 10 wpisów
Według mnie raport jest dobry a widoki na jeszcze lepsze wyniki być może są. W raporcie nie ma nic o wpływie pandemii, a prezes mówił o boomie na produkty w wywiadzie pod koniec czerwca. Być może efekt finansowy tego boomu będzie widoczny bardziej w wynikach za 2 kwartał, Bursztyn zakładał że boom jest od początku kwietnia, licząc zresztą bardzo optymistycznie.

Historycznie:
2011 zysk netto 58 tys zysk z działalności operacyjnej 9091 tys EBITDA 15585 tys
2012 zysk netto 7463 tys zysk z działalności operacyjnej 15305 tys EBITDA 22248 tys
2013 zysk netto 10377 tys zysk z działalności operacyjnej 16970 tys EBITDA 24600 tys

Historyczne szczyty to październik 2013 roku - kurs około 53-55 zł.

Teraz być może będzie zysk netto 25000 tys, zysk z działalności operacyjnej 40000 tys EBITDA 40000 tys

Zmniejszyli koszty, zakupili nowe linie, więc ja poczekam na lepszy kurs.

Czy ten raport naprawdę taki kiepski jest czy to jakaś rozgrywka/realizacja zysków?

Nie jestem biegły w czytaniu raportów finansowych więc nie bardzo wiem o co chodzi z pozycją na stronie 7: zmiana stanu zapasów -12536,7 tys. zł. Pozycja zapasy w aktywach obrotowych na stronie 3 powiększyła się o tę właśnie kwotę. Ktoś może wyjaśnić?

Wskaźnikowo:

Średni wskaźnik C/ZO dla sektora wynosi 14,84. Dla dzisiejszej ceny akcji aby osiągnąć odpowiedni wskaźnik C/ZO zysk operacyjny powinien wynieść 15,6 mln.

Jeśli roczny zysk operacyjny wyniósłby 148 mln jak pisał Bursztyn, a więc zysk operacyjny kwartalny wyniósłby 37 mln, to Harper powinien kosztować 246 zł za akcję.

Coś pomyliłem?

Posiadacze akcji lubią pisać, że spółka przyspiesza raport "bo ma się czym chwalić". A tak naprawdę, czym zwykle są spowodowane takie ruchy? A może nie mają żadnego znaczenia?

Ciekawe kto obstawiał taki scenariusz :) Ciekawe czy tym razem również mój post będzie skasowany. Może powinienem pisać "Ciekawe kto obstawiał taki scenariusz na Merkatorze" bo inaczej to nie o spółce? Wszystkie moje posty są kasowane.

Moderator:
Zastanów się jaką wartość będzie miał ten wpis po upływie tygodnia/miesiąca i czy będzie przydatny dla kogoś poszukującego istotnych informacji o spółce.

Generalnie to HGW co będzie, ja niestety mam już negatywne doświadczenie z tej spółki - spadek o 40% po kilku dniach spadków nie musi oznaczać, że to koniec spadków:) Przestrzegam przed rozumowaniem, że "jest już tanio". Tanio to może będzie po 30 groszy teraz to czysta spekuła.

wow, obrót będzie niezły

Dosyć to niesamowite: niedawno panika po 45 groszy, w spółce bez zmian, a teraz ponad milion na kupnie PKC po 1,7.

Czy ktoś rozumie to co się tu dzieje?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 30 października 2020 16:33:02
Liczba wpisów: 92
[0,03% wszystkich postów / 0,45 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,330 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d