pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

decimus

decimus

Ostatnie 10 wpisów
Wykluczyli z działania na GPW MORGAN STANLEY & CO. INTERNATIONAL PLC MERRILL LYNCH INTERNATIONAL GOLDMAN SACHS INTERNATIONAL CREDIT SUISSE INTERNATIONAL www.gpw.pl/uchwaly-zarzadu-gpw...

Widzę, że dane finansowe już się zaktualizowały. Na podstawie półrocznych zysków uśredniona wycena wskaźnikowa to 30 zł, więc potencjał wzrostowy jest niewątpliwie.

Według mnie raport jest dobry a widoki na jeszcze lepsze wyniki być może są. W raporcie nie ma nic o wpływie pandemii, a prezes mówił o boomie na produkty w wywiadzie pod koniec czerwca. Być może efekt finansowy tego boomu będzie widoczny bardziej w wynikach za 2 kwartał, Bursztyn zakładał że boom jest od początku kwietnia, licząc zresztą bardzo optymistycznie.

Historycznie:
2011 zysk netto 58 tys zysk z działalności operacyjnej 9091 tys EBITDA 15585 tys
2012 zysk netto 7463 tys zysk z działalności operacyjnej 15305 tys EBITDA 22248 tys
2013 zysk netto 10377 tys zysk z działalności operacyjnej 16970 tys EBITDA 24600 tys

Historyczne szczyty to październik 2013 roku - kurs około 53-55 zł.

Teraz być może będzie zysk netto 25000 tys, zysk z działalności operacyjnej 40000 tys EBITDA 40000 tys

Zmniejszyli koszty, zakupili nowe linie, więc ja poczekam na lepszy kurs.

Czy ten raport naprawdę taki kiepski jest czy to jakaś rozgrywka/realizacja zysków?

Nie jestem biegły w czytaniu raportów finansowych więc nie bardzo wiem o co chodzi z pozycją na stronie 7: zmiana stanu zapasów -12536,7 tys. zł. Pozycja zapasy w aktywach obrotowych na stronie 3 powiększyła się o tę właśnie kwotę. Ktoś może wyjaśnić?

Wskaźnikowo:

Średni wskaźnik C/ZO dla sektora wynosi 14,84. Dla dzisiejszej ceny akcji aby osiągnąć odpowiedni wskaźnik C/ZO zysk operacyjny powinien wynieść 15,6 mln.

Jeśli roczny zysk operacyjny wyniósłby 148 mln jak pisał Bursztyn, a więc zysk operacyjny kwartalny wyniósłby 37 mln, to Harper powinien kosztować 246 zł za akcję.

Coś pomyliłem?

Posiadacze akcji lubią pisać, że spółka przyspiesza raport "bo ma się czym chwalić". A tak naprawdę, czym zwykle są spowodowane takie ruchy? A może nie mają żadnego znaczenia?

Ciekawe kto obstawiał taki scenariusz :) Ciekawe czy tym razem również mój post będzie skasowany. Może powinienem pisać "Ciekawe kto obstawiał taki scenariusz na Merkatorze" bo inaczej to nie o spółce? Wszystkie moje posty są kasowane.

Moderator:
Zastanów się jaką wartość będzie miał ten wpis po upływie tygodnia/miesiąca i czy będzie przydatny dla kogoś poszukującego istotnych informacji o spółce.

Generalnie to HGW co będzie, ja niestety mam już negatywne doświadczenie z tej spółki - spadek o 40% po kilku dniach spadków nie musi oznaczać, że to koniec spadków:) Przestrzegam przed rozumowaniem, że "jest już tanio". Tanio to może będzie po 30 groszy teraz to czysta spekuła.

wow, obrót będzie niezły

Dosyć to niesamowite: niedawno panika po 45 groszy, w spółce bez zmian, a teraz ponad milion na kupnie PKC po 1,7.

Czy ktoś rozumie to co się tu dzieje?

Ale włóknina może już mieć coś wspólnego z COVID:)

Mieli nadmiar mocy produkcyjnych a COVID aż tak podbił zapotrzebowanie, że nie dość, że zaczęli je w pełni wykorzystywać to jeszcze zrobili kolejne duże inwestycje? Brzmi mocno optymistycznie. No cóż, zobaczymy. Pozdrawiam,

Nie wiem czy brałeś pod uwagę zakupy w sumie za kwotę prawie 15 mln zł?

Zarząd Spółki Harper Hygienics S.A. informuje o zakupie 4 maszyn marki STREMA S.R.L. (Włochy) do produkcji patyczków papierowych za ponad 1 milion złotych.Zarząd Harper Hygienics S.A. (Spółka) informuje o zakupie najnowszej technologii Full-servo underpads machine - linii produkcyjnej do jednorazowych podkładów higienicznych (zwanych również podkładami chłonnymi lub matami absorpcyjnymi) - za 700 tys. EUR.
Zarząd Harper Hygienics S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Emitent , Spółka ) informuje o otrzymaniu zgody Rady Nadzorczej w dniu 21 sierpnia 2020 r. na podpisanie umowy z ANDRITZ PERFOJET SAS z siedzibą w Montbonnot (Francja) na zakup linii do produkcji włókniny Non-woven oraz na dostawę sprzętu i świadczenie usług związanych z jej uruchomieniem za łączną cenę 2.868.000 EUR.

To mocno wpłynie na przychody, ale też koszty.

Nie bardzo widzę te wyliczenia - z 300 tys zysku nagle 141mln? To ile miałby kosztować Harper?

Czy 10-krotny wzrost zapotrzebowania oznacza że mogli dostarczyć 10 razy więcej? Skąd nagły wzrost mocy produkcyjnych?

Czy ten raport jest aż tak tragiczny? Bo człowiek nieco głupieje przy takim zachowaniu kursu.

Lukasz Konopko napisał(a):
Staramy się wprowadzać dane finansowe w ciągu 24 godzin od publikacji, ale w okresach kumulacji raportów finansowych może to trwać dłużej. O jaką spółkę chodzi? Wrzucimy na początek listy.

Chodziło o Harper, ale dane są już aktualne, dziękuję.

Kiedy mniej więcej aktualizują się wskaźniki dla spółki po opublikowaniu jej wyników?

Akurat w przypadku Unimotu koszt ten wyniósł 4650 zł - jakiś miesiąc temu założyli mi instalację. Dali bardzo dobrą cenę bo dach wielopołaciowy z dachówką, a falownik Solaredge.

EBITDA nieco większa niż w prognozie bo 18,96.

I kwartał 2020 roku:
Przychody 57474tys zł
Zysk z działalności operacyjnej 6287tys zł
Zysk netto 821tys zł

Zysk z działalności operacyjnej po 3 poprzednich kwartałach wynosił 1269tys zł...

Ale te wyniki (2019 rok i pierwszy kwartał 2020) są znane (chyba, że jakaś niespodzianka na plus będzie) a spekulacja jest raczej pod okres covidowy.

A dzisiaj to czysta spekulacja, casus Delko czy co? Najpierw kurs na spadkowych sesjach bardzo mocny, wybicie ponad 20 a teraz wygląda to dosyć dziwnie.

Ja mam wrażenie, że dużo osób obstawiało (słusznie lub niesłusznie) jakieś ekstra zyski z tytułu spekulacji na ropie itp.

Podali wyniki dużo lepsze od konsensusu a kurs reaguje słabo. Czy jest tutaj jakiś haczyk?

Oczywiście nie Ciebie do KNF, ale Mabion i manipulacje jego kursem.

Czy to się nie nadaje do KNF?

Nie wiem dlaczego bez wyjaśnienia moje posty są kasowane w tym wątku - wkleiłem informację na temat ułatwień dla firm zajmujących się fotowoltaiką, co dotyczy Unimotu. Wypadało by chociaż przesyłać powód skasowania na priv.

No cóż, sądząc po reakcji rynku nie miałem racji...

Odnoszę wrażenie, że odnosicie wyniki do swoich oczekiwań, a nie do zapowiedzi samej spółki. Przecież po pierwszym półroczu Grupa wypracowała 48,4 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowana, czyli ponad 60% podwyższonej pod koniec czerwca rocznej prognozy finansowej wynoszącej 80 mln zł.

www.unimot.pl/aktualnosci/szac...

Podczas konferencji chyba mówili, że fotowoltaika będzie widoczna w wynikach dopiero w 2021. Teraz piszą, że już w drugim półroczu:

Biznes prowadzony jest wspólnie z amerykańską firmą Getka. Natomiast w maju br. UNIMOT Energia i Gaz rozpoczęła sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marka AVIA Solar na rynku polskim. Usługa dedykowana jest zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Oczekujemy, iż ten segment pozytywnie wpłynie na wyniki Grupy UNIMOT już w II półroczu 2020 r.

Avia Solar łączy siły z producentem pokryć dachowych
www.unimot.pl/aktualnosci/avia...

Marża na sprzedaży benzyny po lipcu wzrosła o 38,4 proc. wobec '19 - POPIHN
Marża na sprzedaży benzyny Eurosuper95 po lipcu wzrosła w Polsce o 38,4 proc. wobec
średniej marży z 2019 roku i wyniosła 0,21 zł na litrze - podała Polska Organizacja
Przemysłu i Handlu Naftowego.

Średnia marża na sprzedaży oleju napędowego wzrosła o
129,4 proc. i wyniosła 0,20 zł. (PAP Biznes)

Podali szacunkowe wyniki:

Grupa Azoty szacuje, że skonsolidowany zysk netto w drugim kwartale 2020 roku wzrósł do
105,6 mln zł wobec 72,1 mln zł przed rokiem - podała spółka w komunikacie. Przychody
wyniosły 2,269 mld zł wobec 2,74 mld zł rok wcześniej.

Grupa Azoty szacuje ponadto,
że skonsolidowany wynik EBITDA w drugim kwartale wyniósł 353,4 mln zł. Rok wcześniej było
to 332,5 mln zł.

Wyniki uwzględniają rekompensaty dla spółek grupy za 2019 rok oraz pierwsze półrocze
2020 roku z tytułu ustawy o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów
energochłonnych w szacowanej kwocie około 111,6 mln zł.

Jednostkowo Grupa Azoty wypracowała, według szacunków, 160,3 mln zł zysku netto, 25,1
mln zł EBITDA oraz 303,8 mln zł przychodów.

A to potrzebna jest wiedza? Widać przecież że wystawione na sprzedaż 75 sztuk które cały czas się odnawia.

Ktoś z ukrytego cały czas sypie.

Hmm, obserwujecie notowania? Jakoś to słabo wygląda czy tylko mi się tak wydaje?

Ciekawe czy to już ten moment gdy "ktoś właśnie zgasił światło".

Połączenie Orlenu i Lotosu - jest zgoda. Moim zdaniem Unimot może skorzystać na tym.

Przepraszam, ale dyskusja typu "na czym szybciej zarobię" chyba nie ma sensu.

Wszyscy zakładają, że zmienność w kolejnych kwartałach się zmniejszy. Nie wiem czy to takie pewne.

Na stockwatch jest taki dopisek pod wykresem: "Wykresy w StockWatch.pl są korygowane o operacje takie jak dywidendy, scalenia i podziały akcji ", a na prawo od tego napisu jest taki znaczek zapytania na który można kliknąć i troszkę więcej informacji się ukazuje:)

Odcięto dywidendę.

Opór przebity na dużym obrocie, jutro wyniki. Co o tym sądzicie?

Hm, to nie są trzy czarne kruki?

Patrząc na notowania ropy to chyba jednak największa zmienność była w kwietniu.

Miałem na myśli klin ukształtowany krótkoterminowo od wybicia 27 kwietnia.

kliknij, aby powiększyć

A nie ma tu wybicia z klina zniżkującego o zasięgu 14 zł?

Jeszcze dzisiaj coś poszło:
25 XTB PLXTRDM00011 6,0100 93 000 558,93
26 XTB PLXTRDM00011 6,0200 57 400 345,55

Demaskatorski to oświeć nas trochę i napisz więcej :) Ja chętnie podziałam trochę mniej po omacku, chociaż teraz to już wyjścia nie mam bo akcje kupiłem jakiś czas temu, ale na szczęście tylko nieco wyżej niż dzisiejszy kurs.

A możliwe jest że quercus się wysypał i odkupił po 6zł?

I dzisiejsze zamknięcie jest dokładnie 20% wyżej.

To info to prawda, było zresztą na stockwatch: www.stockwatch.pl/wiadomosci/e...

Teraz kwestia szczegółów np. ceny.

Piszą też, że jeden z kupujących dzisiaj sprzedawał po 7zł realizując szybki zysk.

Na bankierze ciągle jakieś szczegóły podają ABB. Skąd oni to biorą?

Czy uważacie, że jest jakiś "trup w szafie", czy też po prostu ci, którzy chcieli wyjść robią to, bo w tym momencie jest duży popyt ze względu na pokazane zyski?

Przed chwilą skończył się wywiad z prezesem. Co do sprzedaży akcji stwierdził, że to decyzja akcjonariusza, która nie wpływa w żaden sposób na ich biznes i nie mają z nią nic wspólnego. Trochę naokoło powiedział, że wyniki za drugi kwartał powinny być podobne jak za pierwszy lub lepsze.

www.pb.pl/enterprise-investors...

Fundusz Enterprise Investors w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) sprzedaje do 19,03 mln akcji XTB Domu Maklerskiego.

To pakiet, stanowiący 16,2 proc. kapitału zakładowego brokera.

Dla mnie to się układa w logiczną całość - kurs jest trzymany w ryzach właśnie ze względu na ABB. Nie postrzegam tego jako "ucieczki".

Ok tylko może to być negatyw jak i mega pozytyw

Demaskatorski napisał(a):
Narazie tylko zajawka na bloomie po sesji , zaraz spadnie pewnie espi. :/

Już Cię cytują na bankierze. Napisz coś więcej, kiedy konkretnie coś było:
www.youtube.com/watch?v=dp8PhL...

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

W którym momencie podali informację, że nie muszą dalej sprzedawać? Podali tylko, że zeszli poniżej 5% oraz uzasadnili sprzedaż. Nie ma żadnej sprzeczności w tym co napisał Drizzt.

Dokładny cytat z PB:
Zarządzający funduszami w Quercus TFI wykorzystali zwyżkę notowań akcji XTB do sprzedaży części pakietu. Fundusze Quercusa zeszły do 4,92 z 5,61 proc.
- Redukcja pozycji wynika z silnego wzrostu kursu i przekroczenia limitów. Spółka pozostaje naszym „czarnym koniem” na najbliższe miesiące ze względu na rekordową zmienność na rynkach - komentuje Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Poza tym muszą sobie zostawić margines na dalsze wzrosty ;)

Ja widzę
pierwszą falę 2,91-4,4 i zniesienie 61,8%
drugą falę 3,4-4,9 i jej zniesienie 38,2%
trzecią falę 4,4-11,1 i dzisiejszy kurs stanowi 50% zniesienia

Ale robię to pierwszy raz w życiu więc pewnie coś widzę nie tak:)

Przepraszam za może głupie pytanie, ale jak Ty to liczysz? Jaki według Ciebie był zasięg fali wzrostowej?

Opór przebity:) Co dalej?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/m...

Czy ta informacja jest korzystna dla akcjonariuszy elektrobudowy? Nie jest dla mnie jasne, czy Mostostal kupi część majątku (kontrakty) od syndyka, czy też przejmie spółkę. Na pierwszy rzut oka kupi od syndyka, więc raczej nie jest to korzystne.

No cóż, 36 faktycznie realne :)

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 12:49:41
Liczba wpisów: 96
[0,03% wszystkich postów / 0,33 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,578 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d