RANKPROGR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

RANKPROGR [RNK]

AKTUALNY KURS: 1,32 zł (-1,49%) 19-09-2019 11:14
Californian
Wpisów: 100
Wysłane: 15 października 2010 10:13:48 przy kursie: 10,00 zł
Zakładam spółce wątek gdyż uważam, że zasługuje na to aby się nią zainteresować Angel

Zwrócił ktoś w ogóle uwagę na spółkę RANK PROGRESS SA ?
Zadebiutowali niedawno i praktycznie niezauważenie.

Raportuje w połowie listopada i spodziewam się dobrego raportu.
Piszcie co wiecie i co myślicie o tej spółce.

Ricco
Wpisów: 45
Wysłane: 31 maja 2011 09:39:50 przy kursie: 12,90 zł
Parkiet napisał:

2,2 mld zł inwestycji Rank Progress

Deweloper do końca 2014 r. chce oddać do użytku 16 centrów handlowych. Z emisją akcji czeka do znaczącej zwyżki kursu

Od roku powtarzamy inwestorom giełdowym, że najbliższe lata przyniosą skokowy wzrost Rank Progress i pozwolą na wypracowanie rekordowych wyników, a w ciągu ostatnich miesięcy pokazaliśmy, że nie rzucamy słów na wiatr

– oświadczył Jan Mroczka, prezes dewelopera z Legnicy, prezentując plany inwestycyjne Rank Progress.

więcej tutaj

federer
Wpisów: 255
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:30:04 przy kursie: 11,70 zł
Dostało się jej jak całej deweloperce, ale chyba jednak niesłusznie...
W drodze dywidenda zaliczkowa coś koło 1,35 pln po jej odcięciu cały czas będzie forsa w kasie na inwestycje.
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

OriUL
Wpisów: 77
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:31:01 przy kursie: 11,70 zł
Tak, tylko, że te wskaźniki są nieco "stuningowane".
Jeżeli przychody są niższe niż zysk netto!!! co nie zdarza się często to musiała to być jakaś jednorazowa akcja(vide wpływ na wskaźniki pokazujące niedowartościowanie).

Nie wgłębiałem się w sprawozdania(może ktoś z SW mógłby to wyjaśnić), ale po za tym spółka rzeczywiście wygląda zachęcająco, biorąc pod uwagę wysoką dywidendę "na dniach".

Generalnie liczyłem, że nikt się nie odezwie. Lepiej jak jest cisza...a nie szum :P
Unia Leszno - Drużynowy Mistrz Polski 2010!

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 243
Wysłane: 31 stycznia 2012 18:43:23 przy kursie: 11,70 zł
Ocena czy to są dobre wyniki, czy nie wymagałaby dłuższego posiedzenia, ale tak na szybko w kwestii wspomnianego "tunningu":
- wycena nieruchomości do wartości godziwej +76,9m
- zysk ze zbycia aktywów trwałych do sprzedaży + 19,0m
- pozostałe przychody operacyjne +20,4m (przy kosztach = -7,6m).

Przy okazji zwracam uwagę na koszty finansowe: -42,9m wobec -13,7m rok temu.

SteV
Wpisów: 302
Wysłane: 13 lutego 2012 10:08:02 przy kursie: 12,91 zł
Cytat:
Za 37 mln euro netto amerykański fundusz Blackstone Real Estate kupił od grupy Rank Progress Galerię Tęcza w Kaliszu. Oznacza to, że całkowita wartość nieruchomości sprzedanych przez giełdową spółkę w ostatnich dziewięciu miesiącach grubo przekroczyła pół miliarda złotych.

Grupa kapitałowa Rank Progress podpisała umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu. Nabywcą nieruchomości jest jedna z firm z portfela funduszy Blackstone Real Estate. Kwota transakcji to 37 mln euro netto, czyli około 154,3 mln zł

- Galeria Tęcza w Kaliszu to jedna z naszych najbardziej udanych inwestycji. Dość powiedzieć, że w ciągu miesiąca od otwarcia centrum odwiedziło je ponad pół miliona klientów. Możliwości, jakie stwarza obiekt w Kaliszu, dostrzegł nasz sprawdzony partner – Blackstone Real Estate, który kupił od nas już centra handlowe w Kłodzku i Zamościu. Niewykluczone, że wkrótce dokonanym kolejnych transakcji, bo zainteresowanie naszymi inwestycjami ze strony potencjalnych nabywców jest bardzo duże – mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA.

Dokonana transakcja to kolejna duża umowa sfinalizowana przez Rank Progress w ostatnich trzech kwartałach, a całkowita wartość sprzedanych w tym okresie przez legnicką firmę nieruchomości wyniosła ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła spółce dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to 44 mln euro netto, czyli około 190 mln zł. Zysk ujęty przez grupę kapitałową to 90 mln zł. Według raportu Jones Lang LaSalle, była to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w 2011 r.

Jak zapowiada zarząd Rank Progress, spółka nie zamierza zwalniać tempa. - Wielu deweloperów wstrzymuje swoje działania, ale my nie widzimy takiej konieczności. Paradoksalnie kryzys może być dla nas szansą na jeszcze szybszy rozwój. W 2012 r. rozpoczniemy równocześnie realizację kolejnych kilku lub kilkunastu projektów, zarówno deweloperskich, jak i predeweloperskich – zapowiada Jan Mroczka.

Wśród projektów tych są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Pile, Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu. W marcu 2012 r. do użytku oddana zostanie Galeria Świdnicka w Świdnicy.

źródło: www.rankprogress.pl/cms_68_41....

Split
Wpisów: 24
Wysłane: 24 lutego 2012 16:54:15 przy kursie: 14,00 zł
Mam pytanie dopiero uczę się analizy fundamentalnej i szukam perełek we własnym zakresie.
Czy ta spółka ma jakieś ale czy można ją zaliczyć do tych lepszych. Zastanawia mnie ich rentowność
sprzedaży na tle sektora 53%. Dosypują coś kontrahentom do herbaty czy ja coś przeoczyłem

Split
Wysłane: 24 lutego 2012 17:21:53 przy kursie: 14,00 zł
Nikt nic mi nie napisze? WD może ty coś powiesz? Czy spółka jest niezauważona bo nie warta uwagi
czy może odwrotnie?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 24 lutego 2012 18:11:10 przy kursie: 14,00 zł
26 minut to trochę mało na wyważoną opinię.

Split
Wysłane: 24 lutego 2012 18:18:46 przy kursie: 14,00 zł
Myślałem,że może ktoś już liczył wcześniej i da radę z biegu coś powiedzieć.
Ale za wyważone podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Nestor
Wpisów: 144
Wysłane: 9 marca 2012 14:11:54 przy kursie: 16,00 zł
Bylem w srode na otwarciu galerii w Swidnicy. Wypowiadal sie zalozyciel Rank Progress. Zrobil na mnie wrazenie ze jako firma rodzinna rozkrecil taki biznes, wypowiadal sie na temat przyszlych inwestycji i planow firmy.
Galeria swidnicka zostala wybudowana praktycznie w ciagu 12 miesiecy, i na pierwszy rzut oka niczym nie ustepuje chociazby wroclawskim czy szczecinskim centrom jakie widzialem.

Patrzac na roczny kurs firmy, widac rzeczywiscie skokowy wzrost, w ciagu ostatnich kilku miesiecy mozna bylo zarobic prawie 100% na tym walorze. Firma wydaje sie preznie rozwijajaca, z bardzo silnym i skoncentrowanym zarzadem i dobrej strategii.
To co mnie powstrzymuje przed wskoczeniem w tym momencie, to fakt ze walor wydaje sie wlasnie zblizac do gorki, od strony technicznej. Aczkolwiek juz nie raz widzielismy (chociazby na przykladzie CDP Red) ze do tej pory abstrakcyjne poziomy staja sie dolnymi wsparciami w niedalekiej przyszlosci..

Mysle ze to walor wart uwagi, zwlaszcza z racji niskiej popularnosci.

mam5lat
Wpisów: 39
Wysłane: 14 marca 2012 19:45:48 przy kursie: 16,89 zł
Proszę o wprowadzenie danych i dogłębną analizę myślę że nie będzie z tym problemu przy tak sporządzanym przejrzystym raporcie :)

zimnylehc
Wpisów: 18
Wysłane: 14 marca 2012 21:49:51 przy kursie: 16,89 zł
Zarząd chce upłynnić od 20% do 30% posiadanych akcji do tego celu wynajęli już biuro maklerskie. Prezes wycenia akcje na co najmniej 20zł. Więc po co sprzedaje? Chętnie widział by swoją firmę w WIG 20. Czy to serio?

SteV
Wysłane: 15 marca 2012 11:01:21 przy kursie: 16,97 zł
O ile dobrze pamiętam Rank Progress chciał zrobić emisje nowych akcji żeby jeszcze lepiej wykorzystać swój niewątpliwy talent inwestycyjny (Ci co spółke śledzą oraz jej poczynania na pewno się ze mną zgodzą). Prezes mówił jednak iż z emisją wstrzymają się do czasu aż kurs będzie bardziej doceniony przez inwestorów. Być może owa decyzja o upłynnieniu (sprzedaży części akcji własnych biurowi maklerskiemu) ma to właśnie na celu. Z resztą kto śledzi kurs ten widzi, że codziennie praktycznie zawsze na początku sesji jest testowanie zleceń a potem adekwatnie realizacja optymalnego (dzisiaj np wolumen >40k).

@zimnylehc
Mógłbyś mi powiedzieć jednak skąd wziąłeś swoją informacje? Szczerze powiedziawszy nigdzie takowej nie zauważyłem..

Jedynie to, iż w projekcie uchwał na NWZA jest:

Cytat:
Uchwała Nr 4/2012
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki
Rank Progress Spółka Akcyjna w Legnicy
z dnia 10 kwietnia 2012 r.
w sprawie nabycia akcji własnych
oraz upoważnienia udzielonego przez Walne Zgromadzenia

źródło: www.rankprogress.pl/relacje_in...

Co też mogłoby oznaczać, że ogłoszenie planów emisji nowych akcji jest dość możliwe w niedługim czasie po większej podbitce kursu i przyciągnięciu większego zainteresowania spółką.

mam5lat
Wysłane: 18 marca 2012 17:17:28 przy kursie: 16,47 zł
Prezesi nie mowili o emisji tylko o odsprzedazy części swoich ackji funduszom pukającym do drzwi tylko po dużo wyższej cenie niż aktualna. Troche sie pomyliłeś :) Aktualnie czynią do tego przygotowania przenosząc swoje udziały do spółek na Cyprze żeby uniknąć płatności podatku od zyskow z dywidendy jak i odsprzedazy ich funduszą :)

JerryBo
Wpisów: 31
Wysłane: 18 marca 2012 20:47:32 przy kursie: 16,47 zł
No właśnie ja szukam wszędzie informacji o tej emisji, ale wręcz przeciwnie jedynie jest info o SKUPIE akcji, co ciekawe do ceny max 40zł.
Wygląda na to, że papier ma jeszcze wielki potencjał...

mam5lat
Wysłane: 18 marca 2012 22:22:10 przy kursie: 16,47 zł
Ma potencjał i to duży ale wiadomo zawsze sie znajdą naganiacze na spadki jak i na wzrosty kazdy ocenia wedlug siebie tylko wkurza mnie jak pierdoly piszą bez podania źródła :) Spółka jest naprawdę dobra a będzie jeszcze lepsza jak będą ciągle zwiększone obroty moze bardzo szybko wskoczyc do mwig80 :)

mam5lat
Wysłane: 18 marca 2012 22:42:28 przy kursie: 16,47 zł
Kolejne dobre info

Firma Rank Progress zamierza brać udział budowie kompleksu Alchemia. Spółka realizuje podobne projekty w całym kraju. W naszym regionie zbudowała zamojską galerię Twierdza.

www.strefabiznesu.dziennikwsch...

–Jesteśmy w zaawansowanych negocjacjach z firmą Arkady, która ma przygotowany projekt centrum handlowego Alchemia. Inwestycja o 24,7 tys. mkw. powierzchni najmu ma zostać zbudowana w partnerstwie – przyznał w rozmowie z Pulsem Biznesu Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

mcrc
Wpisów: 28
Wysłane: 19 marca 2012 13:00:12 przy kursie: 15,42 zł
Widać po dzisiejszej sesji że nie wszyscy inwestorzy traktują tą spółkę perspektywicznie, widać po obrotach że ktoś sprzedaje większe ilości, ciekawe kto to jest i jaki będzie dalszy rozwój wypadków. Może ktoś coś więcej wie ? Czy to już czas uciekać z tych akcji czy jednak potrzymać jeszcze jakiś czas ?.

SteV
Wysłane: 19 marca 2012 14:31:18 przy kursie: 15,42 zł
Na moje oko może to być zdrowa korekta, której tutaj nie było od długiego czasu po bardzo dużym wzroście kursu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7