pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

toa

toa

Ostatnie 10 wpisów
toa napisał(a):
Nie wiem czy coś jest nie tak z raportami akcjonariatu ale wygląda, że ff to tylko 0,5 % czyli 420k akcji. To raczej nie mogło spowodować takiej podaży jaka była na otwarciu.

https://stooq.pl/q/h/?s=huge

Moim zdaniem wszystkie raporty akcjonariatu są złe niestety.
Bardziej realne jest to, że poprzedni mają

Anton Gauffin 25.849.505 - czyli 29,39%
Raine Group 12.203.045 - czyli 13,88

co by dawało ff na poziomie 13-14 % więc też całkiem ok.

Nie wiem czy coś jest nie tak z raportami akcjonariatu ale wygląda, że ff to tylko 0,5 % czyli 420k akcji. To raczej nie mogło spowodować takiej podaży jaka była na otwarciu.

https://stooq.pl/q/h/?s=huge

Uważam, że kompromitacją jest to, że dopuścili do tak dużej podaży po debiucie. Przy sprzedaży funduszom powinni umowami zapobiec temu, jeśli chodzi o lock to mogli objąć 100% akcji albo zainteresowanym pozwolić wyjść na IPO.

Debit słaby tak jak pisałem wyżej i zgadzam się, że to kompromitacja zarządu. Nie zgadzam się z tezą, że to koniec gamingu - myślę, że za 10 lat będzie on jeszcze bardziej wszechobecny i bardziej cashowalny.

Moim zdaniem jesteśmy bliscy przesilenia na Huuuge i raczej kurs powinien się stabilizować albo nawet odwaracać - ale poczekamy i zobaczymy.

No dobrze ale w takim razie co jest przyczyną - przecież nie jest możliwe, że drobni mając akcji za 80 mln powodują takie spadki - ktoś gra w drugą stronę albo coś tu jest nie tak.

Rozumiem, że IPO to klapa, rozmumiem że spółka wyceniona wysoko i rozumiem, że przejęcia mogą nie wyjść. Ale była stabilizacja - 166 mln, zakładam że już zjedzona więc ktoś musiał grać w drugą stronę bardzo mocno i to nie inwestorzy indywidualni.
Skoro więc to fundusze to muszą shortować w jakimś celu - tzn chcą odkupić niżej pewnie. Ale spółka powinna się zabezpieczyć umownie przed tym bo jednak prezes parę akcji też posiada a jego wiarygodność na rynku też coś jest warta.

No mnie też to zastanawia. Wszystko mogę zrozumieć ale spadek codziennie od debiutu przy redukcji 96% pokazuje tylko i wyłącznie że prezes Huuuge wszystkich zrobił w c.... bo nie dograł czegoś albo fundusze jego oszukały.

Najprawdopodobniej jest tak, że któryś z funduszy np JPM pożyczył akcje jakiemuś innemu funduszowi (albo on sam) i ten wali w rynek sporym pakietem. Pewnie będzie musiał odwrócić pozycję ale do tego czasu kurs na pewno jeszcze zleci i trochę to potrwa.

Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy - czemu sprzedając funduszom nie zabezpieczyli się umownie przed tym. I skoro 125 funduszy się zapisało to czemu nikt nie gra w drugą stronę? No i ostatnia rzecz - robi im to bardzo złą reklamę - naprawdę nie sądzę aby im na tym zależało chyba bo prospekt był profesjonalny - wszystko zorganizowane ok, sami mają akcje, wyniki pewnie podkręcone ale nie tak aby miało lecieć po IPO. Co więc poszło nie tak?

I to jest moim zdaniem odpowiedź czemu spada. Lock jest po 1 dniu - czyli dziś sprzedawali managerowie bo potem mają lock.

Po przeprowadzeniu oferty spółkę, jej dyrektorów, akcjonariuszy sprzedających oraz niektórych innych akcjonariuszy obowiązywać będzie umowa ograniczająca możliwość zbywania papierów wartościowych po dniu pierwszego notowania.

Czytałem w dwóch miejscach - pierwszego nie pamiętam drugie jest tu :

www.stockwatch.pl/wiadomosci/h...

Warto przypomnieć, że Huuuge jeszcze przed debiutem zawarł z IPOPEMA Securities umowę o tzw. stabilizację. Zgodnie z nią firma może nabywać akcje producenta gier, jeśli jego kurs będzie mocniej spadał.

Pomijając aspekt czy spółka jest warta tej kasy nie nie to nie do końca potrafię zrozumieć kto wychodzi po 50 zł. Zakładam, że robią to albo pracownicy albo fundusze które zainwestowały w spółkę wcześniej a nie miały zablokowanych akcji.

Nie zmienia to jednak faktu, że debiut bardzo słaby.

Mega dziwny debiut. Jak ktoś angażuje grube miliony to nie po to aby sprzedać po kursie z zapisu. Pewnie skonczy się 10-15% w górę ale i tak to klapa moim zdaniem

Już jutro debiut. Jakie macie typy na otwarcie i na maksymalny kurs jutro?

Ja od siebie dodam, że stawiam na około +80% maks i otwarcie powyżej 60% w górę.

Mój portfel Vidis, PKN, Wittchen, Huuuge, CCC

AnalizujWgrywaj napisał(a):

przy takiej redukcji ciężko będzie zarobic -fakt,ale ja liczę na dwucyfrowy wzrostDancing

Ja liczę na co najmniej 40% zysku a czuję, że będzie nawet 50-90% w górę pierwszego dnia.

Racja - moja pomyłka. Tak czy inaczej jakie macie typy na 19.02?

W mbanku nie ma jeszcze odcięcia ale jeśli to 97 % to mogło być lepiej. Ciekaw jestem jaki kurs jutro będzie.

Redukcja jest duża więc może będzie 50-70 % w górę - co sądzicie?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 25 lutego 2021 11:44:10
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,696 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło