pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

carringtontomas

carringtontomas

Ostatnie 10 wpisów
gornictwo.wnp.pl/beda-duze-zwo...

Zaczynają się duże cięcia w Grupie KOPEX - prawie 50% załogi w jednym z głównych zakłądów spółki to dość dużo......

Frog napisał(a):
Na forach latają plotki o cenie 19 zł za akcje nowej emisji. Powtarzam za plotkami z forum Parkietu.

Jak to się okaże prawdą, to sądzę że obecni akcjonariusze nieco się zdenerwują...

Hmmm jestem ciekaw tej emisji - mam mały pakiet i zastanawiam się czy sprzedać, czy dokupic....jakiegoś konkretnego info brak.

WatchDog napisał(a):
carringtontomas napisał(a):
KOPEX jest spółką, której przychody uzyskane na rynku krajowym to tylko mały %, większość to kontrakty zagraniczne.

To zdanie nie jest prawdziwe.
Przychody za I półrocze (reprezentatywne, nie odbiegają od wcześniejszych strukturą geograficzną): 1.110 mln zł.
W tym Polska: 569 mln zł
Ponadto, w przychodach rosnącą pozycją jest sprzedaż energii, która realizowana jest praktycznie tylko w Polsce.
Źródło: str. 18 Sprawozdania Zarządu za I półrocze 2009 r.

Właśnie sprzedaż energii "zamazuje" pełny obraz KOPEXU.

Może zapędziłem się z tymi przychodami i nie wyraziłem się zbyt precyzyjne - chodziło mi o to, że Grupa KOPEX generalnie większe zyski czerpie z realizacji kontraktów międzynarodowych.

DDN napisał(a):
Pssssss.... pieniądze kubią ciszę Dancing
Zobacz jak na kopku bez przerwy hałasuja i miotaja kursem.
"Tisze jediesz... dalsze budiesz" jak mawiali starzy towarzysze wave

No tak, ale my chcemy już te 3,00 :)

JakubS napisał(a):
Spółka zapowiada akwizycję m.in. w Australii, co mi się bardzo podoba.
Zadłużenie KPX niewielkie, kredyt gotowy do wykorzystania, dobry timing na zagraniczne zakupy i rozwój Spółki, który zaprocentuje w przyszłości.
Moim zdaniem:
Kopex=Perła.
Niestety nasza kopalnie nie będą miały dużo pieniędzy na inwestycje, ale może kiedyś w sektorze rozpoczną się prywatyzacje??
Bogdanka dała dobry przykład, a dzięki nowym srodkom z emisjii, kopalnie znalazłyby fundusze na rozwój.
Na czym skorzystałaby nasza Spółka. Ale to tylko hipoteza.

Z konkretów to czekam też na zapowiadane kontrakty zagraniczne....
pozdrawiam akcjonariuszy.
J.

KOPEX jest spółką, której przychody uzyskane na rynku krajowym to tylko mały %, większość to kontrakty zagraniczne.
Dlatego nie można aż tak bardzo patrzeć na tą spółkę przez pryzmat polskiego górnictwa.

Dodatkowo, jak wiemy, KPX czyni inwestycje w innych branżach wobec czego jej typowo górniczy charakter zacznie się powoli zmieniać.

No to pozostaje tylko czekać - umowy jeszcze podpisanej nie ma.

Czyżby znowu poziom 22,20?

martinezo napisał(a):

Tak sobie o tym myślałem, a tym czasem pojawiło się następne info które to potwierdza.Anxious Kopex pomału zmienia branżę. Mi się to podoba.
www.parkiet.com/artykul/23,844...

Cytat:
Katowicka spółka kojarzona dotąd głównie z produkcją maszyn i urządzeń dla górnictwa coraz śmielej angażuje się w działalność energetyczną.
Możliwe, że już za trzy do pięciu lat będą to porównywalne segmenty, a zyski z energetyki mają przekraczać 100 mln zł rocznie.

To, że powstała w zeszłym roku spółka KOPEX-EKO wie już praktycznie każdy. Póki co, rąbią lasy w biedniejszych regionach kraju i uczą się produkowac biomasę. Duzo wody w wiśle upłynie zanim zacznie generowac jakis zysk.

Co do elektrowni wiatrowych, to temat w sumie jeszcze nawet nieogarnięty w KOPEX - narazie spólka skupiona na EEE handluje energią angażując bardzo duże środki opierając się (jak to jest w tej branży niestety) na minimalnej marży.
Nie wiem, czy dojdzie w ogóle do powstania farm wiatrowych sygnowanych przez KPX - jesli Zarząd pójdzie w tym kietunku, to potrwa to jeszcz eprzynajmnije 2-3 lata minimum.

Dlatego też, ni eliczyłbym na spore zyski z tych dziedzin w najbliższym czasie.

nocnygracz napisał(a):
Ja oczywiście żartowałem i liczb od Ciebie ani nie pożądałem, ani nie pożądam.
A tych 31,5 zł zarówno Tobie jak i sobie życzę.
Oby prędzej niż później.

Może jeszcze w tym roku, chociaż ciężko będzie.

DDN napisał(a):
Ja jestem z Famurkiem od 0,80... wiem, wiem.... niewiarygodne. Shhh
Z jedną przerwą: 1,40 - 1,61.
Na 2,19 jak wiadomo była solidna wymiana rąk a teraz uklepują na 2,27 - 2,28.
Co raz to śmignie 25k papiera.
Moim zdaniem zbieranko spokojne trwa w najlepsze.
Nie ma się czego obawiać, technika OK, wskaźniki chłodne, MACD juz podciąga... będzie dobrze.

Też jestem dobrej mysli - ja FMF zacząłem kupowac od 1,00 jednak miałem chwile zwątpienia okraszone DT z różnym skutkiem. Teraz siedzę w spółce od ~1,8

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 6 lipca 2011 14:11:51
Liczba wpisów: 91
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,402 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +104,16% +20 832,60 zł 40 832,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d