pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

carringtontomas

carringtontomas

Ostatnie 10 wpisów
gornictwo.wnp.pl/beda-duze-zwo...

Zaczynają się duże cięcia w Grupie KOPEX - prawie 50% załogi w jednym z głównych zakłądów spółki to dość dużo......

Frog napisał(a):
Na forach latają plotki o cenie 19 zł za akcje nowej emisji. Powtarzam za plotkami z forum Parkietu.

Jak to się okaże prawdą, to sądzę że obecni akcjonariusze nieco się zdenerwują...

Hmmm jestem ciekaw tej emisji - mam mały pakiet i zastanawiam się czy sprzedać, czy dokupic....jakiegoś konkretnego info brak.

WatchDog napisał(a):
carringtontomas napisał(a):
KOPEX jest spółką, której przychody uzyskane na rynku krajowym to tylko mały %, większość to kontrakty zagraniczne.

To zdanie nie jest prawdziwe.
Przychody za I półrocze (reprezentatywne, nie odbiegają od wcześniejszych strukturą geograficzną): 1.110 mln zł.
W tym Polska: 569 mln zł
Ponadto, w przychodach rosnącą pozycją jest sprzedaż energii, która realizowana jest praktycznie tylko w Polsce.
Źródło: str. 18 Sprawozdania Zarządu za I półrocze 2009 r.

Właśnie sprzedaż energii "zamazuje" pełny obraz KOPEXU.

Może zapędziłem się z tymi przychodami i nie wyraziłem się zbyt precyzyjne - chodziło mi o to, że Grupa KOPEX generalnie większe zyski czerpie z realizacji kontraktów międzynarodowych.

DDN napisał(a):
Pssssss.... pieniądze kubią ciszę Dancing
Zobacz jak na kopku bez przerwy hałasuja i miotaja kursem.
"Tisze jediesz... dalsze budiesz" jak mawiali starzy towarzysze wave

No tak, ale my chcemy już te 3,00 :)

JakubS napisał(a):
Spółka zapowiada akwizycję m.in. w Australii, co mi się bardzo podoba.
Zadłużenie KPX niewielkie, kredyt gotowy do wykorzystania, dobry timing na zagraniczne zakupy i rozwój Spółki, który zaprocentuje w przyszłości.
Moim zdaniem:
Kopex=Perła.
Niestety nasza kopalnie nie będą miały dużo pieniędzy na inwestycje, ale może kiedyś w sektorze rozpoczną się prywatyzacje??
Bogdanka dała dobry przykład, a dzięki nowym srodkom z emisjii, kopalnie znalazłyby fundusze na rozwój.
Na czym skorzystałaby nasza Spółka. Ale to tylko hipoteza.

Z konkretów to czekam też na zapowiadane kontrakty zagraniczne....
pozdrawiam akcjonariuszy.
J.

KOPEX jest spółką, której przychody uzyskane na rynku krajowym to tylko mały %, większość to kontrakty zagraniczne.
Dlatego nie można aż tak bardzo patrzeć na tą spółkę przez pryzmat polskiego górnictwa.

Dodatkowo, jak wiemy, KPX czyni inwestycje w innych branżach wobec czego jej typowo górniczy charakter zacznie się powoli zmieniać.

No to pozostaje tylko czekać - umowy jeszcze podpisanej nie ma.

Czyżby znowu poziom 22,20?

martinezo napisał(a):

Tak sobie o tym myślałem, a tym czasem pojawiło się następne info które to potwierdza.Anxious Kopex pomału zmienia branżę. Mi się to podoba.
www.parkiet.com/artykul/23,844...

Cytat:
Katowicka spółka kojarzona dotąd głównie z produkcją maszyn i urządzeń dla górnictwa coraz śmielej angażuje się w działalność energetyczną.
Możliwe, że już za trzy do pięciu lat będą to porównywalne segmenty, a zyski z energetyki mają przekraczać 100 mln zł rocznie.

To, że powstała w zeszłym roku spółka KOPEX-EKO wie już praktycznie każdy. Póki co, rąbią lasy w biedniejszych regionach kraju i uczą się produkowac biomasę. Duzo wody w wiśle upłynie zanim zacznie generowac jakis zysk.

Co do elektrowni wiatrowych, to temat w sumie jeszcze nawet nieogarnięty w KOPEX - narazie spólka skupiona na EEE handluje energią angażując bardzo duże środki opierając się (jak to jest w tej branży niestety) na minimalnej marży.
Nie wiem, czy dojdzie w ogóle do powstania farm wiatrowych sygnowanych przez KPX - jesli Zarząd pójdzie w tym kietunku, to potrwa to jeszcz eprzynajmnije 2-3 lata minimum.

Dlatego też, ni eliczyłbym na spore zyski z tych dziedzin w najbliższym czasie.

nocnygracz napisał(a):
Ja oczywiście żartowałem i liczb od Ciebie ani nie pożądałem, ani nie pożądam.
A tych 31,5 zł zarówno Tobie jak i sobie życzę.
Oby prędzej niż później.

Może jeszcze w tym roku, chociaż ciężko będzie.

DDN napisał(a):
Ja jestem z Famurkiem od 0,80... wiem, wiem.... niewiarygodne. Shhh
Z jedną przerwą: 1,40 - 1,61.
Na 2,19 jak wiadomo była solidna wymiana rąk a teraz uklepują na 2,27 - 2,28.
Co raz to śmignie 25k papiera.
Moim zdaniem zbieranko spokojne trwa w najlepsze.
Nie ma się czego obawiać, technika OK, wskaźniki chłodne, MACD juz podciąga... będzie dobrze.

Też jestem dobrej mysli - ja FMF zacząłem kupowac od 1,00 jednak miałem chwile zwątpienia okraszone DT z różnym skutkiem. Teraz siedzę w spółce od ~1,8

nocnygracz napisał(a):

wolałbym dojść na KPX do 100tys pln :)

A ile zainwestowałeś?
Bo jak 110 tys. to masz spore szanse Angel

Ciekawośc to pierwszy stopień do piekła jak mówią moi siostrzeńcy :P

powiem tak: osiągne poziom 100tys w momencie, kiedy KPX będzie ~31-31,5 pln.
reszta pozostaje moją słodka tajemnicą :)

nocnygracz napisał(a):
Nie wiem czy zauważyliście, ale wątek Kopexu na SW jako pierwszy stuknął 100 tys. odsłon Boo hoo!

wolałbym dojść na KPX do 100tys pln :)

fabularasa napisał(a):
apropos fundamentów dla nowej hossy http://www.usdebtclock.org ;)

niezłe - ciekawe, czy kiedyś opracowany zostanie zegar złotówkowy :)

Gangi napisał(a):
CZy ktos kto sie zna dobrze na AT moze zamiescic kreseczki wraz z komentarzem

z gory dziekuje

Natknęliśmy się na kolejny opór - tym razem na 23,00 :)
ehhhhh

Frog napisał(a):
fabularasa napisał(a):

Co takiego dzieje się obecnie na świecie co przemawiałoby za nową hossą?

Pewne rzeczy dzieją się w gospodarce i na giełdach w cyklach od dziesiątek lat. Zawsze znajdują się ludzie którzy twierdzą, że tym razem będzie inaczej, że cykle się zaburzą itp. Za każdym razem rynek weryfikuje ich tezy.

Panowie nie ma co się przekomarzać - KPX rośnie i to jest najważniejsze.
Należy tylko bacznie go obserwować, by nie sprzedać zbyt wcześnie lub zbyt późno :)

Może ktoś wstawi wykresik z prognozą?

Swierszczu napisał(a):
Z kresek wynikalo ze spadniemy do 2,25 wiec kupilem maly pakiet 1000 sztuk.. tylko czy odbijemy?

Jeszcze niedawno sądziłem, że FMF szybciej osiągnie 3,00 pln niż KPX 30,00 - teraz sam już nie wiem. Siedzę w obu spółkach po uszy.....

Chyba tylko ja, bo tu cisza jak makiem zasiał.

Swierszczu napisał(a):
Z kresek wynikalo ze spadniemy do 2,25 wiec kupilem maly pakiet 1000 sztuk.. tylko czy odbijemy?

Jeszcze niedawno sądziłem, że FMF szybciej osiągnie 3,00 pln niż KPX 30,00 - teraz sam już nie wiem. Siedzę w obu spółkach po uszy.....

enforces napisał(a):
enforces napisał(a):

a ja slyszałem o zniesieniu na 30zł

kiedyś napewno - jednak nie we wrześniu.

no to zobaczymy :P

Życzę sobie również, by te 30pln było jak najszybciej, jednak wolę zakłądać pesymistyczny wariant i moło się zaskoczyć niż się łudzić szybkim zyskiem i potem rozczarować :)

DDN napisał(a):
Dziś 510 papiera wziąłem w dogrywce bo tak to byśmy 2,27 skończyli
i świeczka by koszmarnie wyglądała.
Jutro niech kto inny sie poświęci. Shhh

No wiesz, jak już zacząłeś :)

enforces napisał(a):

a ja slyszałem o zniesieniu na 30zł

kiedyś napewno - jednak nie we wrześniu.

Gortal napisał(a):
teraz pozostaje dojść do 21,0 by pod koniec dnia ustalić kurs na poziomie 20,8.
Wtedy jest szansa na dalsze wzrosty i galop do 23-25pln we wrześniu

Się zrobiło się ;-) Czekamy na ciąg dalszy

thumbright

szkodnik07 napisał(a):
ja mam pare kafli w tym umoczone???, zaczolem kupowac od 1,2. widac troche za wczesnie,

Pytanie, czy nie lepiej sprzedac od razu z mniejszą stratą niż póxniej, kiedy kurs dojdzie do poziomu dzisiejszego Sanwilu.....

DDN napisał(a):
Wymianka dzis piękna. Obroty dawno nie widziane.
Będzie z tego chleb...

mam nadzieję - ileż można czekać :)
pojawiło się światełko w tunelu po ostatnich notowaniach i jest szansa, że wzrost się utrzyma również dzisiaj - pozostaje pytanie co będzie w poniedziałek...

Nie zapeszam Angel

Nie jest źle na początku notowań - opór na 20,2 przekroczony - teraz pozostaje dojść do 21,0 by pod koniec dnia ustalić kurs na poziomie 20,8.
Wtedy jest szansa na dalsze wzrosty i galop do 23-25pln we wrześniu

Pitufo napisał(a):
Ostatecznie zamiast Synthos kupiłem Sygnity i póki co nie mam też czego żałować hello1

teraz już chyba jest czego...

fabularasa napisał(a):
konsolidacja trwa bo jak dla mnie jesteśmy w 4 i przybrała ona postać coś jakby trójkąt więc czekamy na wybicie - a dzisiejsze zachowanie może podpowiedzieć w którą stronę to wszystko zmierza binky

zmierza znów do oporu na 20,20 :)

DDN napisał(a):
Wymianka dzis piękna. Obroty dawno nie widziane.
Będzie z tego chleb...

mam nadzieję - ileż można czekać :)
pojawiło się światełko w tunelu po ostatnich notowaniach i jest szansa, że wzrost się utrzyma również dzisiaj - pozostaje pytanie co będzie w poniedziałek...

nocnygracz napisał(a):
Do marca 2010 złotówka może się jeszcze sporo umocnić.

Zapomniałeś chyba, że w transakcjach zagranicznych kurs się zabezpiecza.
Co z tego, że dolar będzie po 3,2 jak do KPX wpłynie należnośc po kursie np. 2,3

Gangi napisał(a):
czyli jak dobrze rozumiem w tym roku pokaza strate z okazji odpisow???

Kontrakt na 80 mln USD kończy się w przyszłym roku w okolicach marca - być może część strat rozpiszą w tym roku a część dopiero w 2010.

mrk napisał(a):
Frog napisał(a):
tiger napisał(a):
Ktos na forumie Parkietu napial email i otrzymal nastepna odpowiedz:

Cytat:
Witam,

Spółka Kopex nie poniosła strat na transakcjach walutowych. Informacje jakie się pojawiają są nieuzasadnione. Z dużym prawdopodobieństwem, aby nie było watpliwości, spółka rozważa przygotowanie komunikatu w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Michał Wierzchoławski
Corporate Communications

Przejrzałem cały wątek i co znalazłem? Znajomy wpis.

PS. To ja pisałem tego maila do KPX i wkleiłem odpowiedź na Parkiecie. Widzę że odpowiedź była szeroko cytowana :)

Pytanie czy ten człowiek naprawdę wie co się dzieje w KOPEX'ie.
W powyższym cytacie przekręcono jego nazwisko - powinno być Michał Wierzchowski (więcej tutaj
Siedzi w Warszawie w spółce CC Group - ciekaw jestem czy otrzymuje kompletne raporty.
Taka wiadomośc miała by inne znaczenie, jakby pochodziła z samego KOPEX'u

myślę ze nie ma już co tego roztrząsać cała ta sprawa jest z przed ponad pół roku

tyle, że kontrakt chiński na 80 mln USD jest realizowany dopiero teraz. KPX miał go realizować wspólnie z FMF, ale z tej współpracy zbyt wiele dobrego nie wyszło.
FMF już dokonał odpisu na opcje w zeszłym roku - KPX zostawił to na ten rok.

investkid napisał(a):
troche wyskoczyla :)

Może ktoś wie coś więcej?

Frog napisał(a):
tiger napisał(a):
Ktos na forumie Parkietu napial email i otrzymal nastepna odpowiedz:

Cytat:
Witam,

Spółka Kopex nie poniosła strat na transakcjach walutowych. Informacje jakie się pojawiają są nieuzasadnione. Z dużym prawdopodobieństwem, aby nie było watpliwości, spółka rozważa przygotowanie komunikatu w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Michał Wierzchoławski
Corporate Communications

Przejrzałem cały wątek i co znalazłem? Znajomy wpis.

PS. To ja pisałem tego maila do KPX i wkleiłem odpowiedź na Parkiecie. Widzę że odpowiedź była szeroko cytowana :)

Pytanie czy ten człowiek naprawdę wie co się dzieje w KOPEX'ie.
W powyższym cytacie przekręcono jego nazwisko - powinno być Michał Wierzchowski (więcej tutaj
Siedzi w Warszawie w spółce CC Group - ciekaw jestem czy otrzymuje kompletne raporty.
Taka wiadomośc miała by inne znaczenie, jakby pochodziła z samego KOPEX'u

Frog napisał(a):
Jak się szeroki rynek skoryguje, to KPX może być jeszcze do kupienia w super cenie. Nadal trzymam w obserwowanych.

Myślę, że poniżej 18.00 pln już nie będzie.

karab44 napisał(a):
Wg praw rynku do konca tygodnia spolka powinna odrobic straty i gonic do przodu, bo ma nieco do nadrobienia w stosunku do pozostalych :)

A ja myślę, że DUD i tak pozostanie w granicach 1,4 - 1,5 na dłużej z lekkimi wahaniami.
Kto będzie miał ochotę pobawić się w DT to coś ugra.
Na longa papier chyba niezbyt - jestem sceptykiem bo też odsprzedałem swoje :)

jrubczewski napisał(a):
mam przeczucie ze ktos malymi ilosciami chce utrzymac kurs jak najnizej, jak tylko jest komunikat zaraz pojawiaja sie batoniki po prawej stronie po 1-2k co odstrasza malych , a zaden duzy jak widac niestety nie chce wejsc....
hmmm, ciekawe czemu... i co bedzie dalej...

Dalej ciężko określić - to jest istna zgadywanka.
Albo pokona te 20 pln i się utrzyma przez kilka nootowań na tym poziomie (wtedy możliwy będzie kierunek północ), albo się będzie wahać ciągle od 18,50 - 20,00.
Wydaje mi się, że większych spadków nie będzie.

co to dziś za odpał?

elborg napisał(a):
szooler napisał(a):
(do)Kupić,Sprzedać,zredukować.confused5
Wiecznie ten sam dylemat.
;)

szkoda że w internecie nigdzie nie można znaleźć notowań na następny dzień computer confused1

Można, tylko niestety z jednodniowym opóźnieniem :)

morfeusz napisał(a):
kreski wrzucałem wcześniej ale zaraz coś się skołuje, dla mnie pocieszający jest fakt że na 20 nie ma żadnych batoników

Ja spodziewam się formacji spodka na kopku i to już drugiej w tym ruchu wzrostowym, kluczową sprawą dla zaistnienia tej formacji jest wybicie się przy prawym ramieniu a do tego potrzebne jest spełnienie dwóch warunków:
1) przebicie oporu 20,20
2) większy wolumen na prawym ramieniu tak jak to miało miejsce przy pierwszej formacji

RSI ma jeszcze troche zapasu przynajmniej do poziomu rynkowego
MACD pokazał sygnał kupna

Jak widać opór przy 28 zł pozostaje silny, między 20,2 a 28 droga wolna

Najpierw KPX musiałby się ustabilizować na tych 20,00, bo póki co, jak tylko przekroczy tą "magiczną" dla niego wartośc zaraz następouje korekta w okolice 19,50

Jurek28 napisał(a):
tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)

Pieniądze pewnie już są na wkład własny,poczytaj ostatnie komunikaty Famura.W komunikatach tych popojawia się nazwa
Nowomag.W ofercie Nowomagu jest produkcja elektrowni wiatrowych,prawdopodobnie ta produkcja będzie dofinansowana
ze środków UE.

KOPEX od dawna inwestuje w przedsięwzięcie jakimi są elektrownie wiatrowe - ciekaw jestem, czy czasem nie będzie wspólnych projektów z FMF - wszak jeden chiński kontrakt już wspólny był.

tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)

Cóż.....mają trochę kasy na zbyciu to inwestują - pomijam sposób w jaki to robią.

Jasio napisał(a):
W dłuższej perspektywie pewnie tak.
Ale podejrzewam że dziś więcej już nie będzie - wprost przeciwnie..

Czyżby znów zapowiadał się mocno zielony wtorek?

babibabu napisał(a):
ale strzal!! przeciek czy zagranie taktyczne?? jak sadzicie?

Nie pytaj tylko kupuj!

przemcio79 napisał(a):
No i ja pierdziu poleciało, a tak dzisiaj ładnie żarło i zdechło salute

Sprzedają ci, którym się wydawało, że DUD po komunikacie skoczy na 3.00 pln :)

bldn napisał(a):
wyczekiwania ciag dalszy ;)

Lepiej się czeka na zielono :)

Versace napisał(a):
babibabu napisał(a):
Versace napisał(a):
kiedy dokładnie ma się dokonać finalizacja tych negocjacji z bankami ?

gdzie najszybciej będzie jutro info ?
na stronie DUDA , czy macie jakieś portale które ich wyprzedzą ?

Pozdrawiam czekających Pray

do zakonczenia okresu naprawczego (czyli do 24 lipca - piatek) nie maja prawa publikowac zadnych informacji. tak wiec mysle ze najwczeniej w trakcie piatkowej sesji a najpozniej juz po jej zakonczeniu sie cos pojawi, a do tego czasu czeka nas takie tasowanie akcjonariatu jak dzis i niewielkie spadki. ja juz przestalem sie podgrzewac tym co sie teraz dzieje, zostawilem to i niech lezy i czeka na info. choc z drugiej strony zurawie mi uciekaja!! no ale 2 srok za ogon lapac nie bede:))

dzięki, nie wiem gdzie mi się obiło o uszy że to jutro mają być jakieś rozstrzygnięcia

Jutro będą decyzje (i ewentualne przecieki) a rozstrzygnięcie w piątek - w poniedziałek będzie kursowe Judgment day :)

Vox napisał(a):
jesli analogia z dudą ma być pełna, to i 2 zł na krośnie być może...

eeee chyba nie tak prędko - w DUDĘ przynajmniej chce ktoś wpompowac kasę, no i produkt "trochę" inny :)

TOMEK napisał(a):
Węgiel jak zdrożał to trzeba kupic Bogdanke Angel

Dokładnie:) - KOPEX z węglem ma tyle wspólnego co LOTOS z produkcją samochodów

Versace napisał(a):
będzie dłuższa konsolidacja na 1.7 do 1.8 ???

zastanawiam się czy nie wycofać się puki jeszcze mogę z zyskiem

jak ruszy w góre to znów się dołącze d'oh!

Nikt nie jest alfą i omegą, tym bardziej teraz trudno jest okreśłić jak będą wyglądały jutrzejsze notowania.
Musisz niestety przyjacielu polegać na własnym nosie :)

P.S.
ja trzymam - wszak do czwartku tylko 2 dni :)

babibabu napisał(a):
Witajcie, wtorkowa sesja nas narazie nie rozpieszcza wiec dla poprawienia humorow przytocze wypowiedz z innego forum:

Można powiedzieć, że jestem pół-insiderem tej spółki. wiem niektóre rzeczy szybciej itd.

przechodząc do meritum... chcecie sporozarobić? ładujecie się w dude. ja jetsem zapakowany, już jestem troche w przód, bo kupowałem po 90gr, a ostatnio dokupiłem jeszcze po 1,49. dlaczego twierdzę, że zarobie?

po pierwsze, spółka miała zysk operacyjny większy niż w tym samym kwartale roku poprzedniego, stracili na opcjach co się odbiło na zysko netto, no cóż, bywa, ale branża jest zdrowa, z tego co wiem zwiększyli obroty, w czerwcu o kilka % chcieli jeszcze więcej bo popyt był jednak podaż nienadążała... druga sprawa, kapitalizacja obecnie ok 144mln, wartość ksiegowa ok 500mln... z bankami się dogadają, bo ani Dudzie ani bankom się nie opłaca likwidować spółki, bo banki sporo by straciły, bardziej opłaca im siędogadać i ssać spółke z regularnych, sporych zysków.

załuje jedynie, że nie kupiłem po 50gr... no ale cóż;)

osobiście realnie obstawiam na 10zł za akcje do września... po opublikowaniu raportu półrocznego.

my tu z niecierpliwoscia wyczekujemy ataku na 2 zl a sa i tacy ktorzy juz w dyszke sie zapatrujaoccasion9

tylko ze jakos obawiam sie ta wypowiedz skrytykowac, nie takie cuda sie zdarzały!

eeeee Shame on you jakiś kolejny mitoman z mystock.pl, który inwestując 5000 pln chciałby zarobić 1mln do września :)
Oczywiście ja również życzyłbym sobei takiego kursu jednak bądźmy realistami - po ewentualnym dogadaniu się z bankami jest szansa na przełamanie 2.00pln i możliwe dojście do 3.00 po dobrym sierpniu-wrześniu.

DDN napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia

Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln

Chyba jednak nas nie czeka. Sypacz się uspokoił a zlecenia stoją w dużym rozstrzeleniu.
Dziś II liga pauzowała ale jak się dosadzą to powrót na 2,25.

Ja jednak byłem pewny swego i sprzedałem FMF w piątek - cóż, może odkuję się na innych walorach z mojego portfela....duda?

babibabu napisał(a):
kontrakty za oceanem ponownie wystrzelily w gore, stracilem nadzieje na korekte. wszystko dzis idzie w gore, ropa w gore, miedz w gore, europejskie indeksy w gore. wiec pewnie masz racje ze dzis korekty nie bedzie. odkupilem po 1,80 i tak chyba zostawie juz do jutra

zawsze masz (teoretycznie) 0.02/akcję do przodu na dziśAngel

babibabu napisał(a):
babibabu napisał(a):
nie wytrzymalem nerwowo i sprzedalem za 1,82. licze ze sie posypie zaraz.

Jak już nie masz, to nie licz, że się posypie :)
Ja należę do tych, którzy liczą dziś na 1.9

licze bo na bank odkupie dzisiaj, przeciez jutro strzal wtorkowy murowanybounce

Myślę, że poziom 1.8 to od tej pory minimum, taniej dzisiaj nie będzie.

babibabu napisał(a):
nie wytrzymalem nerwowo i sprzedalem za 1,82. licze ze sie posypie zaraz.

Jak już nie masz, to nie licz, że się posypie :)
Ja należę do tych, którzy liczą dziś na 1.9

Henryk_Anatol_Rzezucha napisał(a):
O, widze ze nie jestem jedynym tutaj ktory trzyma Kopex od 60zl... kupilem na absolutnej gorce :). Dyskomfort jest, bo - jak podejrzewam wszyscy tutaj - zupelnie nie znam na branzy, trudno zrozumiec co sygnalizuja kontrakty, czy zarobki sa powtarzalne, jakie sa ich moce wytworcze itd.

duuuuużo wody w Wiśle upłynie zanim KPX wróci na poziom 60 pln - realny poziom akcji to 34-45 pln nie więcej.

Vox napisał(a):
ja bym uciekał, bo owner rzadko się myli king

kto nie ryzykuje, ten nie je - kto ryzykuje ten czasem też nie je, bo już nie ma za co :)

babibabu napisał(a):
no szkoda chlopaka:)) ciekawe za ile dokupil. ja kupilem na dolku pod koniec sesji liczac ze poniedzialek bedzie lepszy niz te wszystkie poniedzialki z ostatnich 3 tygodni, tez taki sobie ryzyk fizyk:))

Międzylądowanie.....i od razu szybki przegląd zamknięcia sesji (to forum to chyab mój nałóg :)) - cóż, "troszkę" spadły notowania na koniec - dokupowałem po 1,78, ale średnią mam 1,52 tak więc nie jest najgorzej. Liczę na poniedziałkowy wzrost, bo nieoficjalnie dowiedziłem się, że jest na niego szansa :)

Pozdrawiam i życze miłego weekendu.

babibabu napisał(a):
Dzis swoje wyniki opublikują Bank of America Corp. oraz Citigroup Inc. Duzo bedzie od tego zalezalo. Jak dotad pojawiaja sie dobre raporty z bankow amerykanskich, wiec licze ze wyjdzie dobry raport i rynek wystrzeli juz dzis. A za nim oczywiscie takze DudaAngel

Dokupiłem dośc sporo dzisiaj: ryzyk-fizyk jak to mówią - wyjeżdżam zaraz na cały weekend więc umknie mi koniec sesji.....

DDN napisał(a):
No wiesz carringtontomas....
Żeby Cię trochę zmotywować do dziś pokazał się sygnał kupna na MACD Dancing
Pozdr,

no tak, ale póki co nie zanosi się na jakieś rewolucyjne zmiany - nie wiem dlaczego, ale psychiucznie się nastawiłem na te 16.00 a w dalszym ciągu to jednak dalekie od takiego kursu :)
Nie wiem czy czekac na raport czy zaryzykowac już teraz - sam sygnał "kupuj" z MACD niewiele w sumie dla mnie znaczy...

TheBlackHorse napisał(a):
A to ci temat zagwozdka blah5 . Rozumiem, że nikt tego nie przerabiał...

Sądzę, że po prostu mało jest osób, które pobierając zasiłek dla bezrobotnych w kwocie 650.00 pln graja na giełdzie :-]

Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia

Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln

Jarbas napisał(a):
ciekawy tekst o Dudzie na pb.pl

do poczytania tutaj

Wypowiedź "panów ekspertów" sprowadza się do jednego: kup i trzymaj czekając na wyniki negocjacji w przysżłym tyg. lub sprzedaj teraz - krótko mówiąc: nic nowego.

babibabu napisał(a):
czy ktos wie jak sie tu wstawia wykresy ??

musisz zapisać wykres jako .jpg (robiąc np. screena czyli zrzut ekranu), później wrzucić to na jakiś darmowy serwer z hostingiem zdjęć i później w treści wiadomości wpisać [img] link do zdjęcia na serewrze [ /img]

Mam nadzieję, że wszytsko jasne...

doncarlos napisał(a):
666 napisał(a):
Tutaj link do tekstu z rzepy o Zofiówce.

www.rp.pl/artykul/309904,33157...

Opisują szyb i kontrakt to już wiadomo, ale istotniejszy jest ten fragment:

- To największe roboty szybowe w Polsce – ocenia Krzysztof Jędrzejewski, wiceprezes Kopeksu. – Polskie górnictwo potrzebuje takich inwestycji, przewidujemy więc, że będą kolejne przetargi. Prowadzimy też rozmowy w różnych miejscach na świecie na temat budowy szybów i wykonania bardziej kompleksowych prac górniczych. Po wybudowaniu szybu 1 Bzie będą przetargi na dalsze etapy rozbudowy Zofiówki, w tym na dostawy sprzętu górniczego. Będziemy chcieli w nich uczestniczyć – dodał.

To już dotyczy przyszłości.

Tej przyszłości?
Jastrzębska Spółka Węglowa może chcieć przesunąć termin podpisania umowy z Kopeksem na nowy szyb kopalni Zofiówka.
Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik JSW, powiedział,że w obecnej sytuacji finansowej spółce nie zależy na czasie, ale z inwestycji nie zamierza rezygnować.

JSW powinna podpisać kontrakt z Przedsiębiorstwem Budowy Szybów (z grupy Kopex) do 14 sierpnia. "Rz" uzyskała informacje, z których wynika, że górnicza spółka będzie chciała przesunąć ten termin za porozumieniem stron, co pozwoliłoby na późniejsze rozpoczęcie inwestycji.
Według Mariana Kostępskiego, prezesa Kopeksu nie ma na razie podstaw by do przypuszczeń, by termin umowy był przesunięty.

Coś od kilku dni KPX zaczyna pomalutku zwyżkować - chyab przesadziłem ostatnio z tymi 16,00 pln :) Cały czas się waham czy już wsiąść do tego pociągu już teraz, czy czekać na przystanek i wsiąść jak już będzie pospieszny :)

i znów kolejny ładny poranek....

babibabu napisał(a):
no wiec wszystko planowo:)) nie wiem jak wy ale ja polowe portfela sprzedalem na zamknieciu po 1,7. widac jak na dłoni ze duzy bialy korpus swiecy z 19ego czerwca wznaczyl kanal trendu wzrostowego, w ktorym poruszamy sie do dzis dnia. sciezka kursu porusza sie w tym kanale na zasadzie sinusoidy. istnieje wiec duze prawdopodobienstwo ze jutro powtorzy sie odwrocenie krotkoterminowego trendu wzrostowego przy gornej krawedzi kanalu wzrostowego. ostatnie 3 swiece wygladaja identycznie jak 3 swiece z 29.06, 30.06 i 1.07, wiec istnieje duze prawdopodobienstwo powtorki z 2 czerwca!!! wiec prosze uwazac jutro i jezeli duda otworzy sie z luka bardzo wysoko to trzeba miec na uwadze ze w trakcie sesji kurs moze zanurkowac gleboko w okolice 1.65!!!

sprzedalem polowe portfela bo z jednej strony nadal licze na wzrosty i powtorke z 2 czerwca, a z drugiej strony biore pod uwage mozliwosc porannej korekty i mozliwosc odkupienia polowy portfela po nizszej cenie niz dzisiejsze zamkniecie:)

Kurcze - czytając rano, myślałem ż efaktycznei scenariusz się sprawdzi - teraz nie wiem co o tym mysleć. Duda jest na poziomie 1,79....ustawiłem na 1,85 - jak się sprzeda to jest dobrze, jak nie, to trzymam dalej :)

tadekmazur napisał(a):
Dzięki. Rzeczywiście przed chwilą wygrałem mój (jednostronny) zakład z Vandee'm.

Gratuluję :-]

bldn napisał(a):
piekny poranek king

Póki co sprawdza się to, co mówił kolega babibabu :)

Dzisiaj niezła zwyżka - ciekaw jestem, czy wejdzie powyżej górnych widełek 2,29

mateush29 napisał(a):
Mam nadzieję że cierpliwość popłaca thumbright

Ale info z AVIVĄ to kolejny sygnał do kupna akcji

juz 3 notowania na zero :( pokona kiedyś ten opór 2,03?

JAG napisał(a):
Pozwólcie zyskom rosnąćDancing . Sprzedam jak pojawi 5 na początku

aż tak wielkim optymista jesteś??

bldn napisał(a):
a co to dzis za zwała ? :/

ogólnie jakis czerwony ten poniedziałek...

doncarlos napisał(a):
morfeusz napisał(a):
DDN napisał(a):
DDN napisał(a):
WatchDog napisał(a):
(Wreszcie) pogadaliśmy z wiceprezesem, od serca:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Przeczytałem z uwagą. Papier trzymam długoterminowo. Podobnie FMF.

Bajdurzenie i wishful thinking Pana wiceprezesa..... kupię po 16.00

Carringtontomas... jeżeli prezes Kopexu Twoim zdaniem bajdurzył to jak nazwałbyś wypowiedzi takiego np. Wilczęgi Adama z ostatniego roku? Hę ?

Albo pana DUDY - Pray

Bajdurzenie... to dlaczego chce kupowac po 16?

ps po 16 zł, czy po 16.00.. godzinie..?

po 16.00 pln - juz niebawem....niestety.

Cytat:
Skorzystał ktoś z mojej bezpłatnej rekomendacji?

yes sir!salute

Czekamy na dzisiejsze info dot. rozmów z Bankami - zakładam, że będzie dobrze - w końcu więcej tu optymistów.

DDN napisał(a):
WatchDog napisał(a):
(Wreszcie) pogadaliśmy z wiceprezesem, od serca:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Przeczytałem z uwagą. Papier trzymam długoterminowo. Podobnie FMF.

Bajdurzenie i wishful thinking Pana wiceprezesa..... kupię po 16.00

bartekbb napisał(a):
dzisiaj coś spokojnie tylko 3%...:)

wyjdzie powyżej tych 1.34 ???

leonik napisał(a):
enforces napisał(a):
ciekawe czy ipx to już koniec? bo właściwie nic nie pokazał kurs oprócz dywidendy 15gr

bef może pokazać rogi, i cały czas czekam na żurawie. lcc w końcu coś rusza ze sky tower

Skad masz takie info? Ja gdzies wyczytalem, ze Sky Tower to projekt Czarneckiego a nie LCC.

Twoim zdaniem Czarnecki nie ma nic wspólnego z LCC?? :-]

Nie kiełbasa....ale się dzisiaj znowu zapakowałem - może chociaż krótki powrót w okolice 19.00?

Za parę minut debiut :-]

mateush29 napisał(a):
No to teraz pozostaje nam przebić się ponad 1.90 Angel

Postraszył dzisiaj FMF na początku sesji - spanikowałem z nim tak samo jak z KPX, ale w porę udało mi się odkupićAngel

doncarlos napisał(a):
Swierszczu napisał(a):
Dla mnie ten papier potrzebuje dobrej korekty niz ciaglego wyciagania na fixach w gore dlatego nie mogle sie powstrzymac i sprzedalem go dzisiaj za 20.90..

;-)) kolejny zaklinacz korekt.. korekta bedzie niedługo z poziomu 28 na 22..

Musze przyznać, że miał nosa :) Ja sprzedałem dopiero dzisiaj za 19.80, ale zastanawiam się czy nie spanikowałem, bo wczesniej walor przeznaczony na longa.
Ciekaw jestem na ilu korekta się zatrzyma......dobrych sygnałów brak......niestety

WatchDog napisał(a):
Wiesz co, ja też zostałem w shitku.
za to że kiedyś włożyłem jakiś grosz w TFI, to dopóki go nie wyjme, mam dożywotnio bezpłatnie CitiGold. Dla mnie oznacza to tyle: bankomat 0 zł prowizji na całym świecie, konto 0 zł prowizji za cokolwiek, wszystkie karty za darmo. I styka. Zabroniłem też do siebie dzwonić z czymkolwiek - i mam spokój.

Jednym słowem uległeś, wiadomo - lepszy swój wróg niż obcy Angel

Czytając watek nie doszukałem się negatywnych opinii na temat ING, a własnie temu bankowi powierzyłem swoje pieniądze.

Zalety wg mnie:
- dużo bankomatów
- łatwa w obsłudze platforma ING online
- Sidoma na rachunku maklerskim (do podstawowych działań wystarczy)
- karta kredytowa bez opłat pow 5000/rok
- oprocentowane subkonto OKO z mozliwością wpłaty/wypłaty

mateush29 napisał(a):
MOJA "trójca":

FAMUR - jak już Wam wiadomo WatchDog robił porównanie KOPEX vs FAMUR solidny fundament może nie na już ale w okresie dobrej koniunktury spółka ma BARDZO DUŻE szanse na powroty w okolcach 4 PLN (Stabilna Firma, Jasna strategia i misja firmy, a poza tym klienci - w 80% KOPALNIE zawszę były są i będą miały pieniądze na inwestycje !!!)

jeśli FAMUR jest bliski KOPEX'u, to dlaczego nie KOPEX?

właśnie myślałem o tym samym :-]
Dam sobie chyba jeszcze trochę czasu.... do poniedziałku.

:)
No dobrze, poprawię się - napiszę, że jest DUŻA SZANSA na wzrosty.

Oby tak dalej :-]
KOPEX (firmy z grupy) złożył też kilka ofert, które w najbliższym czasie czeka rozstrzygnięcie - jeśli wypali tylko kilka z tych tematów to 25,00 gwarantowane :)

Cytat z biznes.interia.pl:

BIO:Zła wiadomość dla akcjonariuszy Biotonu

"Walne zgromadzenie Biotonu ma zająć się 29 czerwca m.in. zmianami w statucie, które zwiększą możliwości zarządu co do podwyższania kapitału spółki w ramach kapitału docelowego o 300 mln zł wobec wcześniejszych 175 mln zł - podała spółka w komunikacie.

"W związku z wykorzystaniem przez zarząd spółki większości obecnego kapitału docelowego, w porządku obrad Zgromadzenia zamieszczone zostało podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia nowego kapitału docelowego spółki" - podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie.

"Celem powyższej uchwały jest zapewnienie spółce możliwości elastycznego podwyższania kapitału zakładowego dla pozyskania dodatkowego finansowania przeznaczonego na realizację celów Spółki, w tym w ramach umowy zawartej z PROKOM Investments SA (o której spółka informowała w raportach bieżących: 3/2009 z 24.01.2009 r. i 15/209 z 01.04.2009 r. ), w razie pojawienia się nowych potrzeb inwestycyjnych służących dalszemu rozwojowi Spółki i budowaniu wartości dla jej akcjonariuszy" - podano.
czytaj dalej

Do tej pory w statucie był zapis, że zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 175 mln zł, w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego.

Propozycja zmian w statucie zakłada, że zarząd ma być uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 300 mln zł w drodze jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego.

W kwietniu Bioton, dzięki emisji akcji i warrantów, pozyskał od inwestorów 277,1 mln zł na finansowanie m.in. strategii dalszego rozwoju w obszarze sprzedaży i dystrybucji insuliny i innych produktów na nowych rynkach, w tym w Chinach, Indiach, Rosji, na Ukrainie i w krajach UE."

biznes.interia.pl/news/zla-wia...

Poważnie się zastanawiam czy nie zapodać "kilku" akcji - ma ktoś jakiś cynk? Angel

SlawekW napisał(a):

Mając kilkanaście lat więcej, żonę, dom, samochód i psa pomyślałem o motocyklu :) [...]

Kiedyś miałem kupić samochód i się udało zarobić to dlaczego miało by być inaczej teraz? :)

Pozdrawiam serdecznie,

To taki watek, ze jak sobie pozwole na ewidentny off topic, to pewnie WD przymknie oko ;)

Jakie moto?Angel

Pozwole sobie zgadnac... Kawasaki Vulcan? (Jak odpowiesz, to powiem dlaczego tak zgaduje) wave

Jeśli Admin mnie nie wyrzuci lub nie skasuje posta to również OFFtopicowo przyznam się, że owszem - Kawasaki ale nie betoniarkowaty Vulcan tylko Z750 Angel

koszyk napisał(a):
Dlaczego 19,5?

\
Pewnie chodziło o 17,5 - takie przekliknięczenie Angel

Wszędzie można wyczytać, że spółka jest mocno niedowartościowana - patrząc na wartość portfela zamówień na ten rok można chyba byc spokojnym o +

mateush29 napisał(a):
Famur przygotowuje ofertę przetargową na nowe instalacje i modernizacje urządzeń w kilku kopalniach w Australii - pragnę nadmienić iż FAMUR wygrał już przetarg na podobne realizacje w tym regionie.

oferta to jedno a kontrakt to drugie..... jednak również jestem dobrej myśli.
Na obecną chwilę FMF idzie łeb w łeb z KPX - ciekaw jestem czy ten trend (wzrostowy ) się utrzyma.

WatchDog napisał(a):
Witaj! Dobre podejście thumbright
Podstawa to wiedzieć kiedy wyjść z kasyna.

:)
Czasem niestety to nie Ty decydujesz tylko kończą się żetony...

Witajcie!

Dopiero dzisiaj trafiłem na to forum i z racji tego, że jestem początkującym inwestorem postanowiłem swoją pierwszą wypowiedź wyrazić w tym temacie :)

Swoją przygodę z GPW zacząłem przy okazji emisji Banku Śląskiego inwestując pieniądze otrzymane od babci na 17ste urodziny (miałem kupić samochód - wtedy chyba fiata 125p Angel )
Nie posiadałem nawet własnego rachunku - założyłem go na swoją mamę. W zakupie akcji pomogła znajoma, która korzystała z priorytetowego zakupu dla pracowników Banku Śląskiego (w sumie, jeśłi dobrze sobie przypominam chyba nawet od niej usłyszałem o emisji BSK).

Jakież to było święto w domu przy pierwszym notowaniu !!!!! king

Niestety, z uwagi na młody wiek i wode sodową, która nagle pojawiła się w mojej głowie część (duuuża część) zarobionych pieniędzy została w pospolity sposób przejedzona a swoją przygodę z giełdą porzuciłem na kilkanaście lat aż do lutego tego roku.
Mając kilkanaście lat więcej, żonę, dom, samochód i psa pomyślałem o motocyklu :) Do upragnionego modelu brakowało "parę złotych" więc postanowiłem zaryzykować i dysponując wolną kwotą zrobiłem sobie prezent urodzinowy w postaci rachunku w ING Securities :) Zakupy poczyniłem niestety dopiero w kwietniu poprzedzając je analizą wybranych spółek - na obecną chwilę jestem średnio +12% i jeśli dobrze pójdzie, to pod koniec sezonu spełnię swoje kolejne marzenie - jeśli coś zostanie "pobawię" się w giełdę.

Wiem, że nie umywam się do Was, drodzy koledzy, bo czytając niektóre wypowiedzi stwierdzam, ze wielu z Was praktycznie żyje z giełdy - dla mnie jest ona narzędziem do spełniania marzeń. Kiedyś miałem kupić samochód i się udało zarobić to dlaczego miało by być inaczej teraz? :)

Pozdrawiam serdecznie,

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 6 lipca 2011 14:11:51
Liczba wpisów: 91
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,004 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło