pixelg
IDMSA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

IDMSA [IDM]

AKTUALNY KURS: 1,46 zł (-3,95%) 18-06-2021 17:00
liczbero
0
Wpisów: 123
Wysłane: 25 października 2010 21:16:25 przy kursie: 687,36 zł
Szkoda ze Leszczynski wczesniej tego nie wiedzial, ze go odetna od taniego kapitalubinky
Oszalal czy co!!!
Jakos jestem spokojny. Kto inny jak nie ON zdaje sobie z tego swietnie sprawe. Przeciez to jego(nasza) kasa.
A jak sprawy przybiora inny obrot to coz...
Panowie nie przywiazujmy sie do spolek i jak puszcza SLe to zegnajmy bez bolu

magellan
9
Wpisów: 141
Wysłane: 25 października 2010 21:30:04 przy kursie: 687,36 zł
tez czytałem i podziwiam wszystkich, którzy do tej pory myśleli, że bank tworzy się tak prosto jak kiosk z gazetami(nie ubliżając nikomu). Problemy tutaj opisane i wiele, wiele innych występują naprzemiennie w każdym banku, zarówno istniejącym jak i nowo powstającym.
Nie wiem czy dobre odniosłem wrażenie, że Autor artykułu najwięcej zagrożeń widzi w mentalności samego Leszczyńskiego i jego skłonności/chęci do zarabiania szybkich i dużych pieniędzy i że tym zgubnym nałogiem może zainfekować bank ;)
Otóż jako stary (stażem) bankowiec powtarzam za moim profesorem z SGH, że nie mam banku bez ryzyka, tak jak nie ma zarabiania bez ryzyka i jeżeli bank nie chce ryzykować, to on nie będzie trzymał tam kasy, bo wcześniej, czy później taki bank pójdzie z torbami i jego lokatami!! Przecież cały system bankowy opiera się na ryzyku, nie należy jednak mylić ryzyka z szaleństwem, ignorancją, amatorstwem.
Ja osobiście inwestując w akcje, chciałbym zarabiać szybko i dużo i tego jak zakładam spodziewają się tez inni. Oczywiście potocznie można mówić, że pewne biznesy są mniej ryzykowne, ale proszę odpowiedzieć co to znaczy "mniej" z punktu widzenia przedsiębiorcy??

ale najbardziej podobał mi się fragment zestawiający poczynania "małego" IDMSA z potęgą "Carlo Tessara o 70 letniej tradycji!!!
"Jeszcze szybciej żywota dokonał wcześniejszy projekt IDMSA zbudowania własnego banku. Leszczyński ściągnął z HSBC Lecha Kurklińskiego, zainwestował w ludzi, samochody i komputery, a po sześciu miesiącach wycofał z Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zgodę na otwarcie banku.
– To był środek kryzysu i nie najlepszy moment do otwierania takiej instytucji – tłumaczy Leszczyński.

Kryzys jednak nie przeszkodził na przykład Wojciechowi Sobierajowi w ot­warciu Alior Banku w listopadzie 2008 roku, mimo że było to półtora miesiąca po upadku Lehman Brothers."

z drugiej strony, to pokazało, ze jednak Leszczyński nie jest w gorącej wodzie kąpany i że ma ograniczona sklonność do ryzyka;)

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 26 października 2010 11:24:13 przy kursie: 666,24 zł
marhabal napisał(a):
Czytałem rzeczywiście z bankiem może nie być tak różowo głownie z uwagi na to, że odetną go od niemieckiej spółki matki i od taniego kapitału. Ale piszą tam też o IDEI i tam prezes IDEI potwierdza debiut na GPW w IV kwartale i to może dać kursowi wiekszego kopa niż bank.

Jeśli nawet, to tylko na krótką metę. Przed TFI nie ma świetlanej przyszłości bo:
-urosła i tym samym szybko pogorszy wyniki zarządzania, w konsekwencji czego dalszy wzrost będzie w znacznie wolniejszym tempie (o ile w ogóle będzie)
-w branży niedługo rażąco spadną marże, sytuacja gdy opłaty za zarządzanie w polskich TFI są dwa razy wyższe niż odpowiednie opłaty w innych państwach już długo nie potrwa
-ETFy u nas dopiero raczkują, ale z czasem będzie tak jak wszędzie czyli będą bardzo groźną konkurencją dla tradycyjnych funduszy
-fundusze luksemburskie (także te kupujące akcje Europy Środkowej) są bez podatku, przyjdzie taki dzień że tą informację mocno nagłośnią media i to nie będzie dobry dzień dla krajowych TFI

Podsumowując: pięknie i szybko rozwinęli to TFI Idea, ale dalej już tylko schody i czarne chmury.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

discopolo
0
Wysłane: 26 października 2010 11:40:13 przy kursie: 666,24 zł
magellan napisał(a):

Kryzys jednak nie przeszkodził na przykład Wojciechowi Sobierajowi w ot­warciu Alior Banku w listopadzie 2008 roku, mimo że było to półtora miesiąca po upadku Lehman Brothers."

z drugiej strony, to pokazało, ze jednak Leszczyński nie jest w gorącej wodzie kąpany i że ma ograniczona sklonność do ryzyka;)

Przede wszystkim o pokazało że Leszczyńskiemu daleko do umiejętności Sobieraja.
A szkoda, bo bank będzie musiał robic prawie od nowa.
Niby kupił dobry, dobrze działajacy bank, ale z "Forbes" wynika że to wszystko lipa.
Będzie musiał tam zmienic właściwie wszystko. A przecież wcale nie kupił marki - samograja. Więc bank robi prawie od początku i jeszcze sporo za to zapłacił.

Mam do IDMSA sentyment bo dwa razy na nim ładnie pojechałem. Raz z 0.72 (to nie żart, kupowałem PDA) do 2.61, a ostatnio z 2.28 do 3.07. Planowałem że na silnej korekcie (chyba jest nieunikniona wobec zaprzestania skupu) wrócę bo widziałem w spółce potencjał na 6-7zł. Jednak już tu nie wrócę, bo nie wygląda mi to dobrze.
Bank jak wyżej, TFI jak wyżej. Może nawet najważniejsze jest to że Electus świetnie prosperuje, ale to się może łatwo i radykalnie zakończyc. Przypuszczam że prędzej lub później (podobno prędzej, nawet jeszcze w tym roku) uniemożliwią szpitalom zadłużanie się i......Electus wyląduje w ciemnej d.
Oczywiście pozostaje sam IDM i spółeczki portfelowe. Ale główną nadzieją dla akcjonariuszy jest to że się mylę. Czego wszystkim tu pozostającym życzę. Powodzenia!

joooo
0
Wpisów: 12
Wysłane: 26 października 2010 18:01:54 przy kursie: 666,24 zł
artykuł w Forbsie to dobry przykład złego dziennikarstwa. dużo twierdzeń i dywagacji a mało konkretów. zupełnie tak jak na tym forum ;-)
na forum Bankiera ktoś zestawił wykres rankingu popularności IDM z kursem. proszę zauważyć gdzie gdzie się obecnie znajdujemy. można dodać do wykresu kurs waloru. jeśli dotychczasowa korelacja zostanie zachowana to zapowiadają się wzrosty.
oto ten wykres:
www.bankier.pl/inwestowanie/pr...

magellan
9
Wpisów: 141
Wysłane: 26 października 2010 18:58:22 przy kursie: 666,24 zł

póki co kupują, więc pogłoski o ich śmierci są mocno przesadzone;)

parę ładnych lat temu (lata 90), brałem dość intensywny udział w powstawaniu dwóch banków, a właściwie to zostały zakupione zwłoki, które inwestorzy postanowili reanimować...dzisiaj są perełkami wśród wszystkich inwestycji jakie te dwie korporacje mają/miały.
Zgadza się! czasy się zmieniły...ale patrząc z tamtej perspektywy, też uważaliśmy, że to niedorzeczny pomysł aby inwestować w polskie banki, przecież wszyscy wiedzieli jaka jest sytuacja w Polsce, jak siermiężnie wygląda lokalna bankowość, jak mało pojęcia o nowoczesnym banku mają pracownicy, jak działają urzędy i ministerstwa wydające zgodę, jak wygląda rynek między bankowy, KIR ;) wszędzie bariery, itp itd...ale Oni najpierw przekonali do swojego pomysłu nas, my pracowników ..a pracownicy klientów..taka praca u podstaw. Dzisiaj już nikt tego nie pamięta i po ostatnich tłustych latach wydaje się, że kiedyś to było łatwo, bo przecież tak się wszystko ładnie rozwineło;)

Nigdy nie było i nie będzie łatwo,bo zawsze jest jakieś ale, zawsze są jakieś przeszkody i będzie miało je tez IDMSA.
Z naszej perspektywy (obserwatorów) zbyt mało mamy danych, aby oceniać nowy biznes IDMSA i szanse jego powodzenia.

Lotos..wycena zero, to coś z tego samego podwórka, w to też dużo "inwestorów" uwierzyło;)

Osobiście wolę jak ktoś próbuje i w praktyce sprawdza biznes, niż gdy zawsze pozostaje na etapie planów lub co gorsze, zajmuje się tylko produkcją optymistycznych plotek o kierunkach rozwoju firmy;)

Więc nie przesadzajmy, z tymi kłopotami, bo wszyscy na starcie je mają

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 26 października 2010 20:58:15 przy kursie: 666,24 zł
discopolo napisał(a):
...

IDM urośnie sobie bez względu na Twoje zaklinania disco. Mam tu na myśli wzrost organiczny, wzrost kursu akcji będzie tylko pochodną tego pierwszego.

W kwestii TFI też można by znaleźć jedną czy dwie historyjki jaki to trudny biznes.

discopolo
0
Wysłane: 26 października 2010 21:44:02 przy kursie: 666,24 zł
nocnygracz napisał(a):

IDM urośnie sobie bez względu na Twoje zaklinania disco.

Lub spadnie sobie bez względu na Twoje nocne zaklinania. Czas pokaże.

A na serio to myślę że niedługo sporo spadnie wobec końca skupu, ale docelowo będzie wyżej niż obecnie. Jednak nie tak wysoko jak kiedyś myślałem i nie z tak dużym prawdopodobieństwem jak kiedyś myślałem.
Leszczyński jest dobry, ale w średnim terminie Electus i Idea mają przed sobą kłopoty, a bank to bardziej trudne wyzwanie niż sukces.
Podsumowując: nie jest tak dobrze jak byś chciał. Oczywiście nie twierdzę że jest źle.
Więc ducha nie gaście!
Edytowany: 26 października 2010 21:45

PAWCIOPS
0
Wpisów: 33
Wysłane: 26 października 2010 22:51:35 przy kursie: 666,24 zł
a ile jest spółek w mWig40? uważacie ze index będzie szedł do góry bez IDM? jest wiele gorszych spółek w 40-tce... ręce mi opadają jak czytam te Wasze wróżby :-)...

nocnygracz
0
Wysłane: 26 października 2010 22:51:48 przy kursie: 666,24 zł
@ disco

Przecież knowałem przede wszystkim w kwestii wzrostu organicznego. Organicznie nic mi tu raczej nie spadnie.
Ty widzisz wyzwania i trudności, a ja widzę perspektywy na najtańszy na GPW polski bank, w dodatku mały (łatwo o wzrost), z ambicjami, który ma być przejęty i kierowany przez zdolnych (jeśli Idea nie wyszła im tylko przypadkiem) ludzi.
Ludzi tych można nie za bardzo lubić (co wielu z inwestorów pewnie sobie w zaciszu domowym po cichu praktykuje), ale trzeba przyznać, że dotąd byli skuteczni.

C/WK powyżej 1 mają nawet najgorzej zarządzane obecne na giełdzie polskie banki. Duże i bez większych perspektyw na naprawdę znaczący wzrost. Czy sądzisz, że WESTLB - nowy na parkiecie (mówi się przecież o jego wprowadzeniu na GPW), ambitny gracz byłby pod względem tego wskaźnika najgorszym z najgorszych? Jeśli nie - IDM ma szanse na duże zyski. W długiej perspektywie.

Zaprzestanie skupu jakoś przeżyję. Życzę Ci głębokiej korekty, żebyś jeszcze mógł tu sobie wrócić, ale jeśli ta się (z obecnych poziomów) nie zdarzy - (najprawdopodobniej) przeżyję.

Jakoś mnie ta GPW już tak nie kręci jak to drzewiej bywało. Wzrosty i spadki już nie wywołują tylu emocji, a gdzieś w okolicach kamienia łupanego było przecież i tak, że na swój sposób emocjonował mnie nawet boczniak. Też tak masz?
Edytowany: 26 października 2010 22:52

discopolo
0
Wysłane: 26 października 2010 23:16:34 przy kursie: 666,24 zł
Myślałem że pisząc "rozwój organiczny" wspominałeś o domu maklerskim.
Natomiast w sprawie banku zupełnie nie podzielam Twojego optymizmu. Nawet zaryzykuję twierdzenie że tego banku prawie nie ma. Bo bez taniej kasy z Niemiec nie ma, a tej kasy już nie będzie. W związku z tym na pewno nie wrócę.
Co mnie kręci? Jest parę tematów Angel z niezłą figurą. GPW przy nich wysiada, ale jeśli miałbym się ograniczyć do giełdy to MCI jest wciąż sexy, KOV także.
Czarnym koniem będzie Petrol. Powszechnie uważany za impotenta już w listopadzie konkretnie urośnie, a za rok powyżej 50zł. W tym momencie się uśmiechasz z politowaniem, ale mi to nie przeszkadza.

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 26 października 2010 23:47:29 przy kursie: 666,24 zł
discopolo napisał(a):

Czarnym koniem będzie Petrol. Powszechnie uważany za impotenta już w listopadzie konkretnie urośnie, a za rok powyżej 50zł. W tym momencie się uśmiechasz z politowaniem, ale mi to nie przeszkadza.

Ja też się uśmiecham z politowaniem. Przepraszam za odejście od tematu IDMu, ale z takim samym przekonaniem wieszczyłeś podczas marcowego wybicia, że OIL nie zejdzie już poniżej 20 PLN. Tymczasem tydzień czy półtora po tych wróżbach zwalił się na łeb i zatrzymał w okolicy dyszki, gdzie ugrzązł chwilowo, ale moim zdaniem nie na długo. Poza tym, skoro "konkretnie urośnie" - rozumiem, że doładowałeś "pod korek"? :)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

nocnygracz
0
Wysłane: 27 października 2010 00:33:08 przy kursie: 666,24 zł
discopolo napisał(a):
Myślałem że pisząc "rozwój organiczny" wspominałeś o domu maklerskim.

Wspominałem o całej grupie. W przyszłości mogą do niej dojść jeszcze ubezpieczenia. Widzę w tym sens i dostrzegam szanse powodzenia.

Przeczytałeś jeden artykuł i nagle Twoje widzenie IDMu uległo zwrotowi o 180 stopni?
Edytowany: 27 października 2010 00:42

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 27 października 2010 10:28:27 przy kursie: 668,16 zł

dziś posiedzenie KNF.

Think

Boo hoo!
każdy swoim sterem i żeglarzem.

PAWCIOPS
0
Wysłane: 27 października 2010 11:26:09 przy kursie: 668,16 zł
DOM MAKLERSKI IDM SA spełnienie jednego z warunków zawieszających umowy sprzedaży akcji WestLB Bank Polska SA
DOM MAKLERSKI IDM SA spełnienie jednego z warunków zawieszających umowy sprzedaży akcji
WestLB Bank Polska SA

27.10. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 91/2010

Zarząd Domu Maklerskiego IDM Spółka Akcyjna (DM IDM S.A. lub Spółka), stosownie do treści
ő10 w zw. z ő5 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w
sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów
wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa
państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009, nr 33, poz. 259), niniejszym
informuje o powzięciu wiadomości, iż spełnił się jeden z warunków zawieszających umowy
sprzedaży akcji WestLB Bank Polska S.A., zawartej pomiędzy DM IDM S.A. i PL Holdings Sarl
(podmiot zależny od Abris Capital Partners) jako Nabywającymi, a WestLB AG jako
Zbywającym, o której Spółka informowała raportem bieżącym nr 7/2010 z dnia 12 marca 2010
r.
Zarząd DM IDM S.A. powziął informację, że Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na
nabycie przez DM IDM S.A. akcji WestLB Bank Polska S.A. stanowiących 45% udziału w
kapitale zakładowym tego podmiotu.

kom espi abs

irfy
0
Wpisów: 1 143
Wysłane: 27 października 2010 11:35:34 przy kursie: 668,16 zł
No to jedziemy:) Stopy i alerty ustawione, graj muzyko:) I śledzimy, aby czmychnąć na czas:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

PAWCIOPS
0
Wysłane: 27 października 2010 11:38:16 przy kursie: 668,16 zł
martwi mnie ze coś słabo się rozpędzamy, może Forbes namieszał trochę...

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 27 października 2010 11:39:00 przy kursie: 668,16 zł
irfy napisał(a):
No to jedziemy:) Stopy i alerty ustawione, graj muzyko:) I śledzimy, aby czmychnąć na czas:)

Moim zdaniem to z grubsza było już w cenach. Na razie nigdzie nie jedziemy, marne +2% Angel

Irfy, Twój makler musi Cię bardzo lubić, a w POK na pewno masz darmową kawę Angel
Klika się i sprzedaje ;-)

xp32
0
Wpisów: 63
Wysłane: 27 października 2010 11:39:13 przy kursie: 668,16 zł
"2010-10-27 11:28:15 Komunikat dot. zawieszenia
Informujemy, ze obrot akcjami IDM zostaje zawieszony ze wzgledu na wniosek emitenta. O wznowieniu obrotu poinformujemy w osobnym komunikacie.Nadzor."
ze strony GPW

discopolo
0
Wysłane: 27 października 2010 11:40:53 przy kursie: 668,16 zł
nocnygracz napisał(a):

Przeczytałeś jeden artykuł i nagle Twoje widzenie IDMu uległo zwrotowi o 180 stopni?

Nie. Skoro sprzedałem przed miesiącem to jednak wcześniej straciłem wiarę.
Jestem człowiek wierzący, muszę wierzyć w spółkę żeby ją mieć. Czasem wierzę w dziwne spółki, czasem nie wierzę w fajne.
Electus i TFI Idea nie podobały mi się już wcześniej tzn. nie podobały mi się w tym sensie że widziałem przyszłe problemy bo na bieżąco wyglądają bardzo fajnie.
Natomiast w sprawie banku artykuł z "Forbes" umocnił moje krytyczne spojrzenie.
Ale tutaj wcześniej też kręciłem nosem. Nie podobał mi się układ gdzie finansowy ma 55%, a Leszczyński 45%. Naturalną byłaby sytuacja odwrotna. Tej nie rozumiem i uważam za dużą słabość i ryzyko. Artykuł uprzytomnił mi że dotychczasowa działalność tego banku jest zakończona. Nie będzie ani tych klientów, ani tego źródła kapitału co było.
Moim zdaniem zrobili na tym kiepściuteńki interes.

Nie rozumiem czemu tak czekacie na decyzję KNF. Jest oczywiste że będzie pozytywna więc jest w cenach. Conajwyżej ma potencjał do kilkudniowej zadymy. To bez znaczenia czy na tym czy na następnym posiedzeniu KNF.
Inna sprawa że wkurzają człowieka super powolni biurokraci. Już dawno powinni dać zgodę.

Wszystkie moje obiekcje względem IDMSA zależą też od ceny po jakiej jest notowany, bo pomimo nich kurs poniżej 3zł uważam za niski. Ale już 4zł to za wysoko jak na obecne wątpliwości. Owszem, jeśli Leszczyński świetnie sobie poradzi z bankiem to nawet 5zł będzie tanio, ale skąd wiemy czy sobie poradzi? Mam na myśli bardzo dobre poradzenie sobie tak jak Sobieraj z Alliorem, bo jeśli poradzi sobie tylko jako tako to papier nie jest tani.
Edytowany: 27 października 2010 11:42

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96