pixelg
GOBARTO - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

GOBARTO [GOB]

AKTUALNY KURS: 5,90 zł (+0,00%) 19-04-2021 16:17
TheBlackHorse
0
Wpisów: 1 410
Wysłane: 18 lutego 2009 13:47:16 przy kursie: 7,70 zł
Może nie będzie tak źle, do złotówki powinno dojechać bardzo szybko.
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

tmuchowski
0
Wpisów: 13
Wysłane: 19 lutego 2009 15:11:36 przy kursie: 7,30 zł
kuzi napisał(a):
tmuchowski napisał(a):
kuzi napisał(a):
A jednak to DT rządziShame on you

za wcześnie wyciągać takie wnioski Angel

dokupiłem po 0,72

niech to posłuży za komentarz

:) no jeszcze parenaście miesięcy i możliwe ze do 1,1 dojdzie kurs :)
Powodzenia

Piszę bardziej dla siebie, żeby po czasie zweryfikować słuszność:

każdy robi jakieś założenia, mniej lub bardziej poważne,
ja oparłem swoją strategię na 4 głównych założeniach:

1. to dobry moment, żeby kupować, bo mamy do czynienia z apogeum kryzysu o czym świadczy agenda setting w mediach
2. przy zakupie należy wziąć pod uwagę nawet horyzont 24-36 m-cy tzn. nie inwestować środków, które zamierzam wydać w ciągu najbl. 24 m-cy
3. należy obowiązkowo dywersyfikować portfel
4. należy wybierać przecenione aktywa z branży spożywczej i energetycznej

dlatego w lutym 2009 kupiłem DUD, RFK, MAK, JTZ, LTS, PEP

każdą z tych spółek zamierzam trzymać do kolejnej hossy i dokupować w miarę możliwości
liczę na 500% zysku na DUD w ciągu 24-36 m-cy i 200-300% średnio na całości
i to mnie zadowoli

Cheed
0
Wpisów: 136
Wysłane: 19 lutego 2009 15:25:23 przy kursie: 7,30 zł
Gratuluję odwagi :)
Inwestycje Giełdowe - blog o skutecznym pomnażaniu pieniędzy

MOCKBA80
0
Wpisów: 24
Wysłane: 23 lutego 2009 14:13:11 przy kursie: 6,90 zł
Raport bieżący nr 17/2009
Data sporządzenia: 23.02.2009
Temat: Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. – rejestracja przez KDPW S.A. jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii H
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
W oparciu o § 34 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r., Nr 209, poz. 1744), Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie informuje o otrzymaniu treści Uchwały nr 77/09 Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. z dnia 20 lutego 2009 r., na podstawie której w myśl § 40 ust. 2 oraz § 2 ust. 1 i 4 Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, po rozpatrzeniu wniosku spółki Polski Koncern Mięsny DUDA S.A., Zarząd postanowił zarejestrować w dniu 25 lutego 2009 roku w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych 97 300 000 (słownie: dziewięćdziesiąt siedem milionów trzysta tysięcy) jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 1 zł (słownie: jeden złoty) każda, emitowanych na podstawie Uchwały nr 5/08/12/2008 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. z dnia 08 grudnia 2008 r. w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji serii H i nadać im kod PLDUDA000107, z zastrzeżeniem ust. 2 Uchwały.
Ustęp 2 wymienionej Uchwały wskazuje, iż w razie nie wystąpienia wszystkich przesłanek dematerializacji jednostkowych praw poboru, o których mowa w ust. 1, w dniu 25 lutego 2009 r. Krajowy Depozyt dokona czynności rejestracyjnych mających na celu wyłącznie wykonanie obsługi realizacji praw pierwszeństwa do objęcia akcji zwykłych na okaziciela serii H spółki Polski Koncern Mięsny DUDA S.A., przysługujących akcjonariuszom tej Spółki.
Przedmiotowa uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

jarod_e
0
Wysłane: 2 marca 2009 23:36:45 przy kursie: 5,90 zł
No i pojawił się wreszcie raport za IV Q ... więcej tutaj:
www.bankier.pl/wiadomosc/DUDA-...

Czyżby jazda na północ? Angel

INWESTORQ
0
Wpisów: 130
Wysłane: 4 marca 2009 08:39:53 przy kursie: 5,50 zł
PKM Duda śrubuje rekordy produkcji

Wiktor Szczepaniak
04.03.2009 07:10
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})

Mimo problemu z kontraktami walutowymi, PKM Duda nie wycofuje się z nowej emisji akcji i zapowiada rekordy w produkcji.
Maciej Duda, prezes PKM Duda, w czasie wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie, pierwszej po ujawnieniu przez jego firmę strat na kontraktach walutowych, zdołał zachować zimną krew i przekonywał, że prowadzony przez firmę biznes ma się coraz lepiej.

Twarde liczby

— Podstawowa działalność biznesowa rozwija się bardzo pomyślnie, mimo niedoborów surowca na rynku. Dzieje się tak dzięki trafionym inwestycjom w rozwój własnego zaplecza hodowlanego. W czwartym kwartale zakład w Grąbkowie zanotował rekordową wielkość uboju trzody chlewnej (240 tys. sztuk). Chcemy utrzymać wysoki poziom ubojów także w kolejnych miesiącach, tak by w całym 2009 r. sięgnął 1 mln sztuk, wobec 744 tys. w 2008 r. — deklaruje Maciej Duda, prezes PKM Duda.

Dodatkowo jego firma planuje w tym roku podwoić wielkość hodowli na swoich fermach z 90 tys. tuczników aż do 180 tys. Dzięki temu udział własnego surowca w jej przetwórstwie zbliży się do 18-20 proc. To jednak nie wszystko.

— Chciałbym stanowczo zaprzeczyć, że nasza firma zalega rolnikom za dostarczone świnie. Płacimy w terminie, a podobne rewelacje to skutek nagonki na PKM Duda i czarnego PR mającego zaszkodzić naszej emisji — dodaje szef mięsnego koncernu.

Będzie emisja

Co ważne, zarząd PKM Duda nie zamierza wycofać się z planowanej od dawna nowej emisji akcji, która ma pomóc sfinansować szereg ważnych dla rozwoju firmy inwestycji.

— Mimo wszystko zamierzamy przeprowadzić nową emisję akcji w II kwartale. Jeśli nie obejmą jej w całości dotychczasowi akcjonariusze, to i tak powinna dojść do skutku. Pozostałe akcje obejmie w miarę możliwości moja rodzina, a także inwestorzy spoza rynku kapitałowego, z którymi już w tej sprawie rozmawiamy (fundusze private equity) — zapewnia Maciej Duda.

Jego zdaniem, funduszy tych nie przeraża ani sytuacja na rynku, ani problem opcji walutowych.

— Trudno zgadywać, czy PKM Duda powiedzie się nowa emisja akcji. Wydaje się jednak, że nawet bez nowych inwestycji firma jest w stanie, opierając się na obecnych zdolnościach wytwórczych, wypracować w tym roku wzrost produkcji — mówi Dorota Puchlew, analityk ING Securities.

PKM Duda zwiększył przychody o 12 proc. Prześlij »
Drukuj »

Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl
03-03-2009, 17:30
PKM Duda osiągnął w IV kwartale 2008 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 414,4 mln zł. Oznacza to zwiększenie przychodów o 12 proc. wobec odpowiedniego okresu 2007 roku. Całoroczna sprzedaż grupy wyniosła 1,46 mld zł - o 10 proc. więcej niż w 2007 roku.
Skonsolidowany zysk operacyjny wzrósł w IV kwartale czterokrotnie - do 52,9 mln zł, a zysk netto o 61 proc. - do 8,34 mln zł. Narastająco w 2008 roku pozycje te wyniosły odpowiednio 94, 8 mln zł oraz 30,8 mln zł.

W 2008 roku Grupa PKM Duda znacząco zwiększyła poziom przychodów eksportowych - o 26 proc. w skali roku, do 185 mln zł. Dynamika wzrostu sprzedaży eksportowej była szczególnie wysoka w IV kwartale, rosnąc o 34 proc. Największe przychody ze sprzedaży przyniósł Grupie rynek ukraiński, gdzie sprzedaż prowadzona była przede wszystkim poprzez lokalny podmiot zależny - spółkę Rosana. - Takie rozwiązanie zwiększa zarówno bezpieczeństwo płatności, jak i możliwość pozyskiwania nowych odbiorców - wskazuje Maciej Duda, prezes spółki.

- Wzrost eksportu, jaki odnotowaliśmy w ostatnim półroczu, jest przede wszystkim efektem zwiększenia mocy ubojowych przez spółkę matkę - PKM Duda - podkreśla Maciej Duda. - Z końcem III kwartału zakończyliśmy modernizację linii ubojowej w zakładzie w Grąbkowie, dzięki czemu moce produkcyjne wzrosły o około 30 proc. W IV kwartale poziom ubojów wyniósł ponad 240 tys. sztuk trzody chlewnej, co jest wynikiem o około 50% lepszym niż średnia w trzech poprzednich kwartałach bieżącego roku. Tak duże zwiększanie skali uboju jest możliwe dzięki zabezpieczeniu dostaw żywca wieprzowego do zakładu w Grąbkowie poprzez własne fermy oraz zakontraktowane dostawy, które pozwalają ponadto na uzyskanie wysokiej jakości mięsa oraz optymalizację logistyki dostaw - dodaje Maciej Duda.

W IV kwartale przychody spółki dominującej wzrosły o 66 proc. - do 184,5 mln zł, natomiast sprzedaż zagraniczna zwiększyła się aż o 89 proc. - do 32,2 mln zł.

Znaczny wpływ na wynik 2008 roku miały dwa wydarzenia o charakterze jednorazowym. Spółka dokonała aktualizacji nieruchomości inwestycyjnych, co spowodowało zwiększenie zysku netto o 35,4 mln zł. Wynik finansowy jednostki dominującej został jednak równocześnie obciążony ujemną wyceną instrumentów pochodnych w kwocie 29,5 mln zł. - Wycena ta jest jednak w dużym stopniu teoretyczna - faktyczny wpływ transakcji zabezpieczających na nasze wyniki w latach 2009-2010 będzie zależał od poziomu kursów walut w dniu rozliczenia. Jednak nawet w przypadku, gdyby kursy walutowe były nadal wysokie, na nasze wyniki pozytywnie wpływa wzrost przychodów eksportowych - podkreśla Maciej Duda.

Edytowany: 4 marca 2009 08:41

majama
1
Wpisów: 1 176
Wysłane: 4 marca 2009 19:08:10 przy kursie: 5,60 zł
Kto im teraz uwierzy w to co piszą po tym jak nakłamali?
edit: zwiekszaja maksymalnie sprzedaz bo pewnie ilośc kredytów ich dożyna, a nowa emisja nie zapowiada sie sukcesem
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 4 marca 2009 19:55

JANERR
0
Wpisów: 244
Wysłane: 5 marca 2009 14:50:39 przy kursie: 4,90 zł
Wielcy tego rynku postanowili jednak srogo ukarać Dude za wprowadzanie w błąd akcjonariuszy .

Obroty dzisiejsze wręcz gigantyczne Whistle

Ale gdzie jest dno Liar

Mogą też być kiedyś spektakularne wzrosty tutaj .

JANERR
0
Wpisów: 244
Wysłane: 5 marca 2009 17:13:56 przy kursie: 4,90 zł
Nasz pan Maciuś chcąc przeprowadzić nową emisje rozmawiał z naszymi finasowymi .

Podczas takich rozmów zainteresowana firma przedstawia tajniki biznesu nie koniecznie znane drobnym inwestorom i dochodzi do podpisania wstępnych gwarancji o obięciu emisji.
Niestety nasz pan Duda pominą fakt posiadania toksycznych papierów a finansowi poczuli sie oszukani i mamy to co mamy.

Z drugiej strony tak naprawde to Dudowie nie mają wiele akcji a wręcz własciwie minima ledwo przekraczaja 5 % na jedną osobe bo reszte opchneli
po znacznie lepszym kursie .( a wręcz po gigantycznie wysokim i mogą sie tylko śmiać z inwestorów )

Jak na rodzinną firme to mają tych akcyjek tyle co śmiech binky

MOŻE COS PRZEWIDYWALI ?

Wszystko wskazuje że drobni inwestorzy jak narazie będą pozostawieni na pastwe losu - ciekawe na jak długo i do jakiej ceny zejdzie cena jednej akcji

Oby nie było tak jak z Torą - bo zadarli i to ostro szkoda tylko że Dudowie mają tak mało akcji a posiadają sporo pieniędzy po sprzedaży swoich akcji co zapewni im luxsusowe życie nawet bez biznesu mięsnego wave
Edytowany: 5 marca 2009 17:18

Cheed
0
Wpisów: 136
Wysłane: 5 marca 2009 17:15:30 przy kursie: 4,90 zł
Zauważcie że Duda mówiąc o nowej emisji nie wspomina już o zainteresowaniu OFE czy funduszy a private equity. Nie muszę chyba więcej tłumaczyć ;-) Później będzie się tłumaczył, że jednak przestrzegał inwestorów przed ryzykiem upadku...
Inwestycje Giełdowe - blog o skutecznym pomnażaniu pieniędzy

TheBlackHorse
0
Wysłane: 5 marca 2009 17:28:29 przy kursie: 4,90 zł
tmuchowski napisał(a):
kuzi napisał(a):
A jednak to DT rządziShame on you

za wcześnie wyciągać takie wnioski Angel

dokupiłem po 0,72

niech to posłuży za komentarz

Ajjj, naprawdę współczuję tard .

MOCKBA80
0
Wysłane: 5 marca 2009 18:43:31 przy kursie: 4,90 zł
Przemyślenia akcjonariusza Dudy.

1. Członkowie rodziny Duda na początku 2007 roku utworzyli prywatny zamknięty fundusz inwestycyjny Opoka TFI. Akcje Dudy oscylowały wtedy w okolicach 14zł.
2. W raporcie za IVQ czytamy, że „konieczność spłaty zapadalnych kredytów może doprowadzić do napięć w sytuacji płynnościowej”.
3. Wykres Dudy od początku notowań wygląda jak równia pochyła.

Ad1.
Jeśli właściciele rodzinnej firmy wolą nie trzymać swoich pieniędzy w akcjach swojej firmy tylko wyprowadzają je do TFI to co najmniej uważają, że inne inwestycje są bardziej dochodowe lub bezpieczniejsze.

Ad2.
Czyli zawarte przez spółkę kontrakty pochodne mogą uniemożliwić spółce przedłużenie umów kredytowych lub doprowadzić do braku możliwości spłaty długu.

Ad3.
Czy ta spółka ZAWSZE idzie tylko w dół?!?

Kupowałem drogo także będę trzymał, ale uśredniać chyba się nie odważę. dontknow

cruiser
0
Wpisów: 2
Wysłane: 5 marca 2009 18:59:55 przy kursie: 4,90 zł
Wywalanie jest maksymalne. Papier parzy. Ja bym ciął straty, jak duzi chłopcy od dłuższego czasu.

TheBlackHorse
0
Wysłane: 5 marca 2009 19:46:51 przy kursie: 4,90 zł
Są trzy wyjścia:
1.Uśredniać
2.Trzymać
3.Ciąć

Mając pieniądze na dobranie, uśredniłbym. Nie mając wywalił papier już dawno. Jeżeli komuś wszystko jedno niech trzyma.

Jarbas
0
Wpisów: 1 169
Wysłane: 5 marca 2009 20:53:31 przy kursie: 4,90 zł
Macie zdrowie do tej spółki... salute

yoss66
0
Wpisów: 13
Wysłane: 5 marca 2009 21:25:10 przy kursie: 4,90 zł
Czytam te komentarze o jakims usrednianiu i tak sobie mysle kurcze wydawało mi sie ,ze osoby ktore tu piszą jednak choc troche powinny juz umiec i troszke wiedziec o inwestowaniu lub grze na giełdzie .We wszystkich podrecznikach o grze na giełdzie jest jasno i wyraznie powiedziane nie ma czegos takiego jak usrednianie w dół na spadającym kursie ,jest to szybka i najlepsza metoda na to żeby strate na jakis akcjach zamienic na jeszcze większa strate na tych akcjach. Jesli ma sie jakies akcje i sie straciło na nich/a kto nie teraz takich akcji/ to albo siedziec i w zalęzności od tego czy ma sie silne nerwy lub słabe pozostaje albo płacz albo sprzedaż akcji .Nie dokupuje sie akcji gdy one spadaja /no chyba ,ze ma sie worek bez dna jak np nasze OFE ale i one mimo ,ze maja kasy to nie maja wyników/.
Akcje powinno sie dokupywac jak trend sie odwróci i zacznie rosnąc wtedy dopiero powinno sie zwiekszac pozycję.
Natomiast to co teraz jest na Dudzie to raczej zmiana trendu na rosnacy nie wyglada.Pomyslec czasem warto co dało usrednianie w dół na takich akcjach jak bioton ,JWconstruction czy lcorp a to tylko te najprostsze przykłady no było jeszcze uśrednianie na toorze/hahaha/.Wiec moze w końcu warto przestac pisa\c o jakims uśrednianiu w dół tylko czekac na zmianę trendu.BO TO JEST PODSTAWA a nie jakies wygłupianie sie z łapaniem kolejnych dołków i pisanie szkoda ,ze nie mam juz kasy bo bym uśrednił !!!

Jarbas
0
Wpisów: 1 169
Wysłane: 5 marca 2009 21:40:41 przy kursie: 4,90 zł
yoss66 napisał(a):
nie mam juz kasy bo bym uśrednił !!!

O widzisz!

A o obniżaniu przed odpałem słyszałeś? ;) blah5

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 5 marca 2009 21:51:15 przy kursie: 4,90 zł
Powiem szczerze i pewnie naiwnie, ale nigdy nie potrafilem zrozumiec idei usredniania w dol. Chetnie poslucham argumentow ZA ta metoda.

Tzn. potrafie sobie wyobrazic lagodzace psychologiczne dzialanie takiego sposobu inwestowania, ale nie bardzo widze jakiekolwiek inne zalety.
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....

TheBlackHorse
0
Wysłane: 5 marca 2009 22:17:42 przy kursie: 4,90 zł
yoss66 napisał(a):
a nie jakies wygłupianie sie z łapaniem kolejnych dołków i pisanie szkoda ,ze nie mam juz kasy bo bym uśrednił !!!

Jakoś lubię takie wygłupybinky . Jakoś nie raz zyskałem zamiast stracić. Jakoś mnie nie przekonałeś.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 5 marca 2009 22:45:34 przy kursie: 4,90 zł
Dajcie spokoj. Każdy ma jakąś strategie. Jeżeli ktoś chce wejść na dłużej, bo uważa - z czym się zresztą zgadzam, że "dzisiaj" jest dobry moment do inwestycji giełdowych - to może uśredniać w dół. Tylko przypadkowo można trafić w idealny dołek, albo górkę. Te opwieści o łapaniu spadających noży i uśrednianiu w dół nie są dla mnie takie jednoznaczne.
Ja na przykład uśredniam w dół, ale na trochę innych zasadach.
Wlazłem na trzy fundamentalnie zbadane walory 27 pażdziernika zeszłego roku - połową portfela. Wiedziałem że prawdopodobnie to nie koniec zjazdów, ale wlazłem by być na bieżąco. Nie czekałem długo, bo po trzech tygodniach o trafności mojej decyzji przekonała mnie ponad -30% strata. Powiecie pewno, że to znowu nie zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, bo powinienem ciąć SL. Pewnie racja, ale drugą połową portfela zacząłem grać na krótko, podobnie jak kol. Jarbas. Okopy, czajenie się na dzienne minima, jazda dwa przystanki i wysiadka. Przy czym grając tak na papierach które już kisisz, powodujesz jednak zaniżanie średniej zakupu. Trochę wirtualnie, bo zamiast odnotować zysk wyrównujesz w dół. Na dzień dzisiejszy udało mi się zredukować stratę do -15%. Wiem, że najlogiczniej było by grać dzisiaj tylko na krótko, gdyż tylko tak w czasie bessy można coś zyskać, ale obawiam się że nie będę sie wtedy potrafił właściwie zachować kiedy przyjdzie - bo w koncu kiedyś musi - czas trwałych wzrostów. Ja mam nadzieję że wtedy ze swoimi papierami będę 15 a może 30% powyżej idealnego dna, ale to już byłby i tak dobrze rokujący na przyszłość wynik.
Ale póki co czajanka, okopy i ciężka praca.
Edytowany: 5 marca 2009 22:48

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11