pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

yoss66

yoss66

Ostatnie 10 wpisów
No prosze jaki jest odzemw na mój wpis.Tak po prawdzie to bardziej ta dyskusja powinna byc w dziale o analizie tech ?! niz na watku Dudy lecz skora tu sie zaczęła to doprecyzuje bo jestem naprawde zdziwiony ,ze tak oczywista sprawa jest tak kontrowersyjna.
Napisałem ,ze uśrednianie pozycji na spółce ,ktora jest w trendzie spadkowym jest nielogiczne bo za chwile /nast notowanie kurs bedzie jeszcze nizej/.Jesli kurs jest boczny brak lub jest wyraznego trendu , i jest się przekonanym o własciwym wyborze spółki to jasne czemu nie kupic na spadku. Natomiast jesli kurs wali w dół jak przecinak gdy jest tylko jeden kierunek zobacz bioton jw construction lccorp toora swrzedz agora lub tym podobne przypadki to co tu usredniac? Czekac trzeba tylko na sygnały zmiany trendu trwałe a nie jednodniowe wyskoki. Cała sztuka to zdefiniowac trend
bo trend is your friend !.Koniec kropka.
Widzi ktos tu jakąs zapowiedz zmiany trendu na dudzie ?? Nie jest tylko kolejne dno .A jak ma sie w pamiecii niedawne notowania 4/3/2 zł to moze kusic ,ze niby powinno odbic .

Czarny koniu ja nie musze Ciebie przekonywac to rynek Ciebie przekona, bo nie ja to wymysliłem.Takie po prostu sa zasady !

Twoje pisanie nienormalne nie jest dla mnie normalne

Czytam te komentarze o jakims usrednianiu i tak sobie mysle kurcze wydawało mi sie ,ze osoby ktore tu piszą jednak choc troche powinny juz umiec i troszke wiedziec o inwestowaniu lub grze na giełdzie .We wszystkich podrecznikach o grze na giełdzie jest jasno i wyraznie powiedziane nie ma czegos takiego jak usrednianie w dół na spadającym kursie ,jest to szybka i najlepsza metoda na to żeby strate na jakis akcjach zamienic na jeszcze większa strate na tych akcjach. Jesli ma sie jakies akcje i sie straciło na nich/a kto nie teraz takich akcji/ to albo siedziec i w zalęzności od tego czy ma sie silne nerwy lub słabe pozostaje albo płacz albo sprzedaż akcji .Nie dokupuje sie akcji gdy one spadaja /no chyba ,ze ma sie worek bez dna jak np nasze OFE ale i one mimo ,ze maja kasy to nie maja wyników/.
Akcje powinno sie dokupywac jak trend sie odwróci i zacznie rosnąc wtedy dopiero powinno sie zwiekszac pozycję.
Natomiast to co teraz jest na Dudzie to raczej zmiana trendu na rosnacy nie wyglada.Pomyslec czasem warto co dało usrednianie w dół na takich akcjach jak bioton ,JWconstruction czy lcorp a to tylko te najprostsze przykłady no było jeszcze uśrednianie na toorze/hahaha/.Wiec moze w końcu warto przestac pisa\c o jakims uśrednianiu w dół tylko czekac na zmianę trendu.BO TO JEST PODSTAWA a nie jakies wygłupianie sie z łapaniem kolejnych dołków i pisanie szkoda ,ze nie mam juz kasy bo bym uśrednił !!!

sorry nie pamietam na watku ,ktorej spółki ktos pisał ,że mozna kupowac bo RSI było ponizej 13 no więc dzis dla Monnari RSI wynosi 6

owner napisałeś "...wystarczy poczekac czy się zrobi to drugie dno ..." właśnie o tym pisałem to widac gdy sie uformuje dzień dwa PO FAKCIE.
Nie pisałem nigdzie ,ze trzeba łapac samiutki dołek.
PS..jeśli to dla Ciebie takie proste to zazdroszczę Ci

DEX masz własnie okazje zaobserwowac jak robi sie podwójne? dno np na drozapolu. Chyba cos takiego sie tam teraz szykuje. Skoro piszesz ,ze to takie łatwe to spróbuj przewidziec czy kurs odbije w góre i powstanie formacja podwójbnego dna czy poleci w dół. i pogłębi spadki.
Niestety nie jest to takie proste ,analiza techniczna NAJLEPIEJ sprawdza się w tłumaczeniu zachowania kursu w przeszłości jesli chodzi o przyszłośc to tylko daje wskazówki jakie sa ewentualne mozliwe scenariusze.
Niestety na ma uniwersalnego graala .

Miałem bardzo długo ,jeszcze w zamierzchłych czasach z emisji .Nudna spółka na której nic się nie dzieje ot takie prawie obligacje.Jeśli ktoś chce się się choc trochę ekscytowac to stanowczo odradzam ,mocno "usypający " walor.

Nie rozumiem tej fuzji .najpierw była duża kampaniea reklamowa promujaca Noble bank jako bank elitarny niszowy z zalożenia a teraz fuzja z Getn Bankiem dajacym pieniadze na samochów kazdemu .to teraz reklamy noble getin banku beda wisiały na słupkach komisów samochodowych ?? Dziwne.

Najprosciej rzecz ujmując akcjonariusze sie pokłocili ,były główny udziałowiec p.Morawski został wykiwany przez p.MacGoverna /Amrest/ mimo słownej umowy???!!! nie odkupił od p.Morawskiego całego uzgodnionego pakietu. Amrest kupił ok 33 % powołał "swój" zarzad i to mu na razie wystarcza efektem tego jest np zupełnie kuriozalna wg mnie umowa o przekazywaniu 7% wpływów za zarzadzanie na rzecz Amresta!?.
Pan Morawski został z pakietem ok 25 % ,poczuł się oszukany/bo Amrest nie chce odkupic reszty/ i próbuje walczyc o wpływy ,mają? w tym pomóc akcjonariusze instytucjonalni?.
Walne jest zwołane na luty zarząd kontratakuje projektem uchwały o nowej emisji akcji co rozwodni troche akcjonariat .
Byc może teraz p.Morawski na szybko chce trochę zwiększyc pakiet przed walnym lub podciagnąc kurs ,żeby emisja była po wyższej cenie.
Ot takie tam zabawy dużych chłopców za pieniądze drobnych akcjonariuszy
.
Tak na marginesie p. Morawski okazał się delikatnie mówiąc ciężkim frajerem /mam nadzieje,ze WD nie uzna tego za zbyt obrazliwy epitet/, umowa na słowo? bo niby szef Amrestu jest człowiekiem honoru??sam przyznał ,ze sprzedaje bo ma kłopoty finansowe to tamten go przycisnął lekko a teraz pretensje do całego świata i żalenie się w Wielkim Formacie -patrzcie oszukali mnie!!

Opennetpr alez jestes podejrzliwy i byc moze masz rację .Ja jednak wolę sie łudzic ,ze spółki z tzw stajni p.Sołowowa prezentuja wyższy standard etyczny niż spółki p.Karkosika. Przecież nawet mimo bessy jednak troche mu tego majatku jeszcze pozostało więc skoro kasa jest , to może i klasa tez byc powinna.A może jestem tylko naiwnym idealistą?.
Wracając do zakupu akcji przez głównego akcjonariusza ziekszył pakiet prawie o 1 % kupujac ok 13,5 mln akcji przy średniej ok 0,40 -0,45 wydał ok 5 -6mln złotych niby dużo ale biorac pod uwage skalę firmy i plany skupu akcji juz przez Synthos to az takiego wrażenia nie robi

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 23 września 2010 19:12:28
Liczba wpisów: 13
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,225 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,54% +27 707,47 zł 47 707,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d