pixelg
Portfel fundamentalny (wirtualny) - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Portfel fundamentalny (wirtualny)

ucofb
1
Wpisów: 1 199
Wysłane: 15 maja 2011 16:04:17
money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,11823.html

Wszelkie uwagi mile widziane.

"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett

Tomek84
0
Wpisów: 22
Wysłane: 15 maja 2011 16:41:41
cześć Uco. Mój portfel 100%-kapitału akcyjnego- OIL, niewiele tego -jakieś 5k.
Ogólnie na SW jest moim zdaniem kopalnia informacji, fora dla każdej spółki, analizy raportów ze spółek.

Na Novita i Ronsonie mogłes być nieźle do przodu. Speak to the hand
pytania:
czym byłą podyktowana decyzja o wyborze ;fundamenty , technika ?
Jaką stratę tolerujesz, przy jakiej wychodzisz ze spółki?. Od jakiego czasu jesteś na GPW - na to nie musisz odpowiadać?
na Jaki okres czasu jest/bedzie to portfel długoterminowy?
uwagi: azoty i puławy razem blackeye , . Nie kuszą Cię spółki branży z gier komputerowych, multimediów, poszukiwawcze - spekulacyjne? chociażby na taktykę; doskocz prz.. odskocz.
Jak Twoje opinia o koncie na money.pl, jest coś innowacyjnego?
Powodzenia.
Edytowany: 15 maja 2011 16:46

ucofb
1
Wysłane: 15 maja 2011 19:51:33
Spółki wybierane w 95% pod względem fundamentalnym, 5% technika (raczej unikam wykresów).
Dobrze wybrane spółki i kupione w miarę tanio nie przynoszą dużych strat (staram się wtedy uśredniać).
Sprzedaję kiedy uważam, że są przewartościowane.

Spółek z branży informatycznej unikam jak ognia, chyba, że są one skrajnie niedowartościowane.
Doskocz, przeskocz to nie dla mnie.

Jeśli chodzi o money.pl to mam tylko tam portfel wirtualny nic poza tym (uważam, że jest to bardzo słaba strona pod względem aktualności wskaźników).

Nie kupuję plotek, kupuję fakty.

Pozdrawiam ;)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

ucofb
1
Wysłane: 15 maja 2011 20:14:08
Na giełdzie jestem 6 miesięcy i jestem początkującym inwestorem.

Każdemu polecam także następujące książki, które przeczytałem i są podstawowym źródłem mojej wiedzy:
- Inteligentny inwestor - Benjamin Graham,
- Mała książeczka o inwestowaniu w wartość, Ch. Browne,
- Inwestowanie w wartość - Glen Arnold,
- Na sposób Warrena Buffeta - Robert Hagstrom,
- Analiza fundamentalna - John Ritchie,
- Analiza techniczna rynków finansowych - John Murphy,
- Zawód: inwestor giełdowy - Alexander Elder,
- Jak zarobiłem 2 miliony $ na giełdzie - Nicolas Darvas,

Kolejność podanych pozycji: od najważniejszych do niewiele wnoszących w mój sposób inwestowania.
Edytowany: 15 maja 2011 20:16

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 15 maja 2011 20:25:50
Witam w kronikach i odrazu życzę powodzenia.thumbright

Podoba mi się Twój zbiór książek gdyż sam korzystałem/czytałem wiele z tych pozycji. Myślę że głownie dlatego dosyć bliska jest mi Twoja filozofia inwestycyjna. Też staram się unikać techniki kiedy to możliwe. Rozumiem że określiłbyś siebie jako "długoterminowca" raczej?

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

ucofb
1
Wysłane: 15 maja 2011 20:41:03
Długoterminowiec na pewno w tym sensie, że nie chcę pójść z torbami, natomiast jeżeli będę widział "lepsze" spółki to dokonam korekty w składzie portfela.

ucofb
1
Wysłane: 18 maja 2011 21:05:34
Mam nadzieję, że portfel ten w ciągu 3 lat da zarobić około 100%

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 20 maja 2011 18:05:12
ucofb napisał(a):
money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,11823.html
Wszelkie uwagi mile widziane.

linka coś nie teges...Angel

ucofb
1
Wysłane: 21 maja 2011 19:45:19
Na chwilę obecną zysk z portfela to 4,51%, z akcji 5,51%.

ucofb
1
Wysłane: 27 maja 2011 19:19:36
Skład portfela:
1. Alterco
2. Aplisens
3. Fasing
4. Forte
5. Instal KRK
6. Mercor
7. Orzeł Biały
8. Ronson
9. Stalprodukt

Nie jestem zwolennikiem nadmiernej dywersyfikacji ale też bardzo mocnego inwestowania skoncentrowanego.

Wszystkie spółki w portfelu mają wskaźnik ogólnego zadłużenia poniżej 50&. Każda przynosi zyski netto oraz zyski operacyjne.

6 spośród 9 spółek ma c/wk poniżej 1, oraz wszystkie spółki mając c/z oraz c/zo poniżej 20.

W chwili obecnej jedynym moim zmartwieniem pomimo dywersyfikacji, jest to, że 5 spółek jest pośrednio lub bezpośrednio powiązana z koniunkturą w budownictwie. Jednak Merco czy Forte są spółkami których zasięg działalności wykracza poza tereny Polski.

Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 lat portfel da zarobić w okolicach 80%, oczywiście jeśli dopadnie nas kolejna bessa założenia idą do kosza.

Jeżeli zauważę zdecydowanie bardziej atrakcyjne spółki (w chwili obecnej widzę 3, 4 ciekawe spółki) to będą następowały zmiany w portfelu.

W chwili obecnej zwrot z portfela akcji to 7,39%.

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 28 maja 2011 23:14:56
jako stary (khe, khe) value zgred...

powitać i powodzenia :)
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

ucofb
1
Wysłane: 31 maja 2011 01:52:48
Witam,

Nie spodziewałem się, że "value zgred" napisze na moim wątku. Jak sobie poczytałem Twoje komentarze i wątek chociażby o value investing to stwierdziłem, że cholernie dłuuuuga droga przede mną.

Pozdrawiam :)

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 1 czerwca 2011 22:34:50
bez przesady, ja mam moze z 5 lat doswiadczenia, intensywnego bo intensywnego, ale jesli o dosw. i umiejetnosci to najwyzej wnuczkiem prawdziwych amerykanskich value zgredow jestem, a Irvinga Kahna to prawnuczkiem ;-)

• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

ucofb
1
Wysłane: 30 lipca 2011 15:57:19
Mocno zmodyfikowałem swój portfel, w chwili obecnej wygląda on następująco.
Komentarze, sugestie mile widziane :)

kliknij, aby powiększyć

ucofb
1
Wysłane: 2 sierpnia 2011 12:18:35
Kolejne modyfikacje, portfel zaczyna nabierać ostatecznego kształtu. Zamierzam jedynie modyfikować portfel poprzez zwiększanie lub zmniejszanie poszczególnych pozycji oraz wywalić jedną spółkę, ponieważ chciałbym aby docelowo portfel składał się z 10 spółek.

Portfel fundamentalny.

kliknij, aby powiększyć

media.stockwatch.pl/data/2011/...

Nie wiem dlaczego to zdjęcie nie chce się ładować...

Kod:
mod: bo link do zdjęcia jest inny:
media.stockwatch.pl/data/2011/...
poprawiłem wyżej
Edytowany: 2 sierpnia 2011 12:36

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 2 sierpnia 2011 12:35:41
ucofb napisał(a):
Mocno zmodyfikowałem swój portfel, w chwili obecnej wygląda on następująco.
Komentarze, sugestie mile widziane :)

Główna myśl,która mi przychodzi do głowy,to taka,że wszystkie te spółki są typowo spekulacyjne,jedyny zarobek na takich-to kupić w miarę tanio,by zaraz sprzedać przy jakimkolwiek zysku. To na pewno nie są spółki ani mocno-rozwojowe, ani innowacyjne,ani do trzymania na długi termin.Owszem,możesz na nich coś zarobić,czemu nie,ale tylko pod warunkiem,że będziesz bardzo konsekwentny i jeśli pojawi się jakiś zysk,to go szybko zainkasujesz...
W przypadku spółek typowo spekulacyjnych,trzymanie na długi termin jest szczególnie ryzykowne...salute
W dodatku masz ich za dużo,po co aż tyle...?
Wystarczą 3-4 dobre papiery (ja mam na ogół 2),takie łatwiej kontrolować...salute
Edytowany: 2 sierpnia 2011 12:40

ucofb
1
Wysłane: 2 sierpnia 2011 12:53:09
Pozwolę się nie zgodzić z Twoją opinią, na 11 spółek które są w portfelu 9 jest kupionych poniżej c/wk=1, wszystkie mają zysk operacyjny, są wybierane w ten sposób aby były jak najbliżej wartości likwidacyjnej. Zgodzę się, że nie są innowacyjne bo nie próbują produkować czegoś spektakularnie nowego typu iphone itd.

Uważam jednak, że spółka typu Atrem czyli spółka inżynieryjna potrafiąca wykonać skomplikowane instalacje i być podwykonawcą przy projektach infrastrukturalnych (np przy energetyce ma przyszłość)

Pekaes to spółka transportowa, nie pokazuje zysku z core businessu i tutaj pozwolę sobie twierdzić, że spółka stosuje sztuczki księgowe. A to dlatego, że osobiście nie znam właściciela firmy transportowej, który by narzekał na brak pieniędzy a do tego przeprowadzana jest restrukturyzacja firmy.

Fasing, wbrew temu co się mówi uważam, że węgiel zawsze będzie w cenie pokazują to chociażby ostatnie wyniki polskich kopalń.

Drop, na "śmieciach" się zarabia, spółka przeżywa trudności związane z przegraną sprawą w sądzie, natomiast patrząc z dłuższej perspektywy czasu są to chwilowe trudności.

InstalKRK podobnie jak Atrem, tutaj też na + przy wyborze tej spółki było to, że dokupywał go Legg Mason Skoncentrowany (podkreślam skoncentrowany)

Muza, Elzab, Novita tanio.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że wszyskie spółki mają poziom zadłużenia mniej niż 50% ( w okolicach 50% ma fasing i atrem), pozostałych 9 poniżej 40%.

Nie oczekuję, że będę zarabiał po 100% rocznie, moim celem jest pobicie indeksu WIG w długim okresie czasu.

PS Dzięki za poprawienie tego linka :)

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 2 sierpnia 2011 13:06:58
Cytat:
Pozwolę się nie zgodzić z Twoją opinią, na 11 spółek które są w portfelu 9 jest kupionych poniżej c/wk=1, wszystkie mają zysk operacyjny, są wybierane w ten sposób aby były jak najbliżej wartości likwidacyjnej. Zgodzę się, że nie są innowacyjne bo nie próbują produkować czegoś spektakularnie nowego typu iphone itd.

Jak będziesz patrzył na C/WK-to na giełdzie nie zarobisz...
Jak sądzisz,dlaczego huty szkła mające C/WK poniżej 1 spadały ostro w dół ,a takie spółki internetowe, MW Trade,producenci gier mający C/WK kilkanaście (kilkadziesiąt) potrafiły urosnąć setki procent? Giełda się myli...?
Ale nie będę przekonywał,każdy sam szuka okazji,jedynie zadaj sobie pytanie-które z tych spółek mają wzrosty przychodów chociaż 100% rocznie,bo z tych które masz,to niewm która to byłaby na tyle mocna...?Think
P.S.
A co do zadłużenia...
Taka ERA GSM miała wręcz gigantyczny poziom zadłużenia,i co...? Core business był na tyle rewelacyjny,że stać ją było i na obsługę długów,jak też na wypracowanie mega-zysków...salute
Edytowany: 2 sierpnia 2011 13:12

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 2 sierpnia 2011 13:15:51
Cytat:
Jak będziesz patrzył na C/WK-to na giełdzie nie zarobisz...

Byłbym ostrożny z takimi radami. Na giełdzie można zarobić nie patrząc na nic, a także stracić patrząc na wszystko.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 2 sierpnia 2011 14:11

ucofb
1
Wysłane: 2 sierpnia 2011 14:08:33
@pop, tak uważam, że giełda często się myli swoich wycenach dlatego mamy wzrosty i spadki.

Pisząc w taki sposób można wszystko zakwestionować, że MWTrade czy inne spółki urosły o ileś tam setek procent, ok zgoda.

Przypadek Ery, że mieli mega zadłużenie tylko, ze ich działalność opiera się na abonamencie, zatem wzrost czy też spadek przychodów nie może być drastyczny, a zatem nagła strata czy też nagły wzrost zysku nie jest możliwy. Mógłbym kupić Netię, która fundamentalnie stoi bardzo dobrze ale wtedy byłbym posądzony o duży wzrost przychodów tej firmy czy też brak innowacyjności.

Jeżeli będę patrzył tylko na c/wk to pewnie, że nie zarobię, na 10 spółek może zarobię na 6 bardzo dużo, a pozostałe 4 zbankrutują.

Jeżeli spojrzę na c/wk, c/z, c/zo, inne wskaźniki, wyceny, ogólny charakter branży w której funkcjonują oraz na niski poziom zadłużenie to wybierając takie spółki jest większe prawdopodobieństwo, że zarobię niż stracę przy odpowiedniej dywersyfikacji (a, ze zarobię 10%, 15% a nie 200% w ciągu roku czy dwóch to już inna kwestia).

Mam zasadę, że nie kupuję spółki która ma c/wk powyżej 1,5. Nie sztuką jest kupić drogo dobrą spółkę, nie sztuką jest kupić tanio złą firmę, ale sztuką jest kupić dobrą firmę w miarę tanio.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7