pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Abner1984

Abner1984

Ostatnie 10 wpisów
inwestor intuicyjny napisał(a):
Tia, z jakiegoś powodu zresetowało ich pozycję w rankingu, i musieli zaczynać od samego dołu. W tej chwili po 40 minutach 910 osób w grze.

Normalna praktyka na Steam. Pre-order jest odcinany i wersja po debiucie buduje sobie pozycję niezależnie od pre-orderów.

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Premiera raczej słaba niż dobra. Wiadomo, Top1 to zawsze powód do zadowolenia jednak nie pozycja jest tutaj najistotniejsza. Na Top1 złożyło się kilka czynników takich jak brak pre-ordera(jak wyżej wspomniano) oraz relatywnie słaby rynek jeśli chodzi o konkurencję.

Każdego kto liczy na znaczący sukces F51 powinien martwić PEAK. W szczytowym momencie nie doszedł wczoraj nawet do 1000 a później dramatycznie opadł. Jak dla mnie to mizerny wynik biorąco pod uwagę oczekiwania i hype.

Od grających można usłyszeć że to bardzo wczesny dostęp jest, bardzo.

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

anty_teresa napisał(a):
Kania źle się kojarzy inwestorom, których jest kilkadziesiąt tysięcy, natomiast potencjalnych nabywców produktów jest kilkadziesiąt milionów - 3 rzędy wielkości więcej.

Jasne, do samej marki jakiś sentyment klientów może być. Chociaż tego sentymentu klientów chociażby Biedronki bym nie przeceniał. Na pewno nie jest to taka silna marka żeby przejmować firmę przez giełdę.

Przejęcie Kani przez Cedrob poprzez giełdę i kilkakrotny wzrost kursu to bardzo życzeniowe myślenie. Moim zdaniem szanse na taki scenariusz są bardzo bliskie zeru. Wszystko czym zainteresowany może być Cedrob, łącznie z marką, można dużo taniej pozyskać poza parkietem w przypadku likwidacji.

Ja w IPO brałem udział ale od początku celowałem w wyjście chwilę po debiucie. Za bardzo to wszystko było pompowane i pudrowane zewsząd.

Teraz wiadomo już czemu nie widzieliśmy całości raportów przed IPO. Spółka ma wiele problemów i daleka, bardzo daleka, droga do tego żeby aktualna wycena była uzasadniona.

Ten ostatni raport naprawdę nie napawa optymizmem...

Cedrob chce raczej skorzystać z mocy przerobowych/infrastruktury ZM Kania. Nie sądzę żeby w takiej sytuacji ktokolwiek chciał przejmować spółkę z takim zadłużeniem oraz potencjalnym problemem z karuzelą Vatowską. Jeśli już to wyciągną z masy likwidacyjnej co się da.

Moim zdaniem dla drobnych akcjonariuszy kończy się powoli możliwość wyciągnięcia czegokolwiek z tych akcji. Dziś rynek pokazał jak zareagował na piątkowe rewelacje. Od jutra będzie jeszcze trudniej gdyż spółka przestaje być notowana ciągle.

Jasne, mogą być obecne jakieś podbitki ale nie liczyłbym na nic dłuższego. Moim zdaniem tutaj jest blisko wykluczenia spółki z obrotu a wtedy nikt z drobnych akcjonariuszy nic nie dostanie raczej.

Reasumując, moim zdaniem nie podskoczy ;)

I faktycznie tak jak pisałeś SP zmniejszył swoje zaangażowane na rzecz EBOiR...

Wszystko ładnie tylko ta cena...52pln za akcję. Prawie 20% poniżej wczorajszego kursu zamknięcia. Czyżbyśmy mogli spodziewać się przeceny tutaj?Think

W tym tygodniu postanowiłem pozbyć się jednej ze spółek. Sprzedałem cały pakiet Puław. Łącznie na tej inwestycji osiągnąłem 16%. Liczyłem na trochę więcej jednak plany pokrzyżował mi SP i ATTblackeye . Pozbyłem się tych akcji po cenie aktualnej nie korzystając z wezwania ponieważ mogę potrzebować gotówki w najbliższych dniach...

Czyżby Pan Jakubas walczył o wyższą cenę za swój pakiet?Think

Cytat:
Część inwestorów instytucjonalnych ma wątpliwości, czy cena, jaką Azoty Tarnów zaproponowały w wezwaniu na papiery Zakładów Azotowych Puławy, została wyliczona właściwie. Azoty oferują 132,6 zł. Czy powinno to być o osiem złotych więcej?

Azoty zapłacą więcej za Tarnów?

Ciekawe czy i kiedy KNF wypowie się w tym temacie?

Wydaje się że najwięcej zależy w tej chwili od Jakubasa.
Jeśli nie zdecyduje się on odpowiedzieć na wezwanie wtedy jest szansa na ponowne wezwanie z wyższą ceną. Jednak o tym dowiemy się pewnie dopiero po fakcie...

Nic nie zmieniło się w składzie portfela...

Mamy wreszcie wezwanie na ZAP. Cena jest niewiele wyższa niż aktualna. Na chwilę obecną nie jestem pewien jak postąpie. Jest jeszcze sporo czasu do zakończenia wezwania. Najwięcej zależy od p.Jakubasa i jego decyzji. Jeśli nie odpowie on na wezwanie jest szansa na wyższą cenę w ponownym wezwaniu... Ciekawe jak rozwinie się ta sytuacja?Think

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 25 listopada 2019 17:57:58
Liczba wpisów: 691
[0,21% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,608 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d