Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Abner1984

Abner1984

Ostatnie 10 wpisów
I faktycznie tak jak pisałeś SP zmniejszył swoje zaangażowane na rzecz EBOiR...

Wszystko ładnie tylko ta cena...52pln za akcję. Prawie 20% poniżej wczorajszego kursu zamknięcia. Czyżbyśmy mogli spodziewać się przeceny tutaj?Think
Mój Portfel

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

W tym tygodniu postanowiłem pozbyć się jednej ze spółek. Sprzedałem cały pakiet Puław. Łącznie na tej inwestycji osiągnąłem 16%. Liczyłem na trochę więcej jednak plany pokrzyżował mi SP i ATTblackeye . Pozbyłem się tych akcji po cenie aktualnej nie korzystając z wezwania ponieważ mogę potrzebować gotówki w najbliższych dniach...
Mój Portfel

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Czyżby Pan Jakubas walczył o wyższą cenę za swój pakiet?Think

Cytat:
Część inwestorów instytucjonalnych ma wątpliwości, czy cena, jaką Azoty Tarnów zaproponowały w wezwaniu na papiery Zakładów Azotowych Puławy, została wyliczona właściwie. Azoty oferują 132,6 zł. Czy powinno to być o osiem złotych więcej?

Azoty zapłacą więcej za Tarnów?

Ciekawe czy i kiedy KNF wypowie się w tym temacie?
Mój Portfel

Wydaje się że najwięcej zależy w tej chwili od Jakubasa.
Jeśli nie zdecyduje się on odpowiedzieć na wezwanie wtedy jest szansa na ponowne wezwanie z wyższą ceną. Jednak o tym dowiemy się pewnie dopiero po fakcie...
Mój Portfel

Nic nie zmieniło się w składzie portfela...

Mamy wreszcie wezwanie na ZAP. Cena jest niewiele wyższa niż aktualna. Na chwilę obecną nie jestem pewien jak postąpie. Jest jeszcze sporo czasu do zakończenia wezwania. Najwięcej zależy od p.Jakubasa i jego decyzji. Jeśli nie odpowie on na wezwanie jest szansa na wyższą cenę w ponownym wezwaniu... Ciekawe jak rozwinie się ta sytuacja?Think
Mój Portfel

Nowy rok...nowe postanowienia...king

Nie było mnie tu, tzn nie pisałem nic, prawie rok. Od tego czasu bardzo trochę się zmieniło.

Środki które wtedy zdobyłem ze sprzedaży Kernel'a i Helio przeznaczyłem na Tarnów(34,20) i Puławy(92,93). CentrumKlime trzymałem nadal. Przyszedł moment w którym na wszystkie trzy walory które posiadałem pojawiły się wezwania. Plus z tego jedynie taki że utwierdziłem się w trafnym wyborze spółek. Wszystkie spółki stanowiły mniejwiecej 1/3 portfela.

CentrumKlime sprzedałem w wezwaniu wychodząc na całej inwystecji na sporym plusie, 32%.
Pozyskane środki przeznaczyłem w znacznej części ne dokupienie puław. Obecna średnia cena zakupu to 112,46.
Teraz w portfelu posiadam ZA Tarnów i Puławy oraz mały zapas gotówki.
Puławy (112,46) stanowi 59% portfela i na chwile obecną przynosi 16% zysku. Czekam na dywidendę której nie wliczałem w wyliczenia.

Tarnów (34,20) stanowi 33% portfela i na chwilę obecną przynosi 62% zysku.

Reszte stanowi gotówka.

Na chwile obecną posiadane akcje przynoszą mi 23%. Od ostatnich postów, prawie rok temu, portfel akcji przyniósł około 33%.

W tym roku postaram się częściej opisywać sytuację w portfelu. A może podawać miesięczne podsumowania.salute

Mój Portfel

A wolno spytać czym uzasadniasz wycenę 4pln za jedną akcję Trakcji do końca roku? Pierwszy kwartał za nami a do 4 bardzo daleko...
Mój Portfel

Gratuluje wyniku kwartalnego.

Mam pytanie odnośnie tytułu Twojej kroniki: "Czemu postanowiłeś sprzedać teraz te spółki?" Nie miałeś zamiaru trzymać tych spółek dłużej (3-5lat)? Co sprawiło że postanowiłeś terz zrealizować zyski? salute
Mój Portfel

Wspólczuje... Mało brakowało a niedawno i ja bym wszedł w DSS. Na papierze, wskaznikowo i biznesowo wszystko wyglądało naprawdę bardzo dobrze. Z fundamentalnej strony na pirwszy rzut oka wydawała się to być bardzo ciekawa spółka która wydawała się mieć stabilny biznes. Jednak na giełdzie tak jak i w życiu pozory często mylą i po dokładniejszym zapoznaniu się z DSS postanowiłem ominąć ją szerokim łukiem.

Najważniejsze że podjąłeś decyzję o wyjściu ze stratą szybko i nie liczyłeś na "cud"salute
Mój Portfel

Spółka DSS ma coraz większe kłopoty wynikające z zamieszania z naszymi Polskimi autostradami...

To ciekawe bo z mojej niedawnej prostej analizy spółek z GPW DSS była w czołówce spółek do nabycia. Jak wcześniej wspomniałem była to prosta analiza na podstawie założeń Greenblatta i jego "magicznej formule". DSS na papierze wygląda całkiem dobrze zarówno wskaznikowo jak i branżowo. Jednak po delikatnej analizie ostatnich wiadomości o spółce obraz zaczyna wyglądać dużo słabiej... Ciekawe jak potoczy się dalszy los tej spółki?

Ciekawe informacje ze świata wielkich pieniędzy pojawiają się ostatnio. Wczorajsza informacja o odejściu jednego z dyrektorów wszechmocnego Goldmanablackeye i jego krytycznym liście. Wcześniej była informacja o 23 letnim traderze z Angli który urządził sobie imprezę za milion...
W dosyć młodym wieku chłopak dopchał się do takich pieniędzy... a co do artykułu to ja chyba wolałbym mieć na stoliku 30litrowego szampana niż 90 tysięcy kufli piwa, no ale to rzecz gustublackeye
Mój Portfel

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 7 sierpnia 2019 14:17:35
Liczba wpisów: 686
[0,21% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,459 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d