Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ucofb

ucofb

Ostatnie 10 wpisów
Czy któryś z szanownych forumowiczów interesował się tą spółką lub ma określone zdanie na jej temat?
Z góry dzięki za opinie.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett

ucofb napisał(a):
Gdybym ja tak trafiał w rzeczywistym portfelu jak w tych wirtualnych to byłbym już dawno milionerem...

MGS -> 12 stycznia przed sesją jak pisałem post -> 0,56 zł
MGS -> 19 stycznia (teraz) -> 0,96 zł

71,43% w ciągu 6 sesji.

PS zwróciłem też uwagę na PLI

MDG obecnie 1,33 zł czyli jakieś 137%, gdyby to było zawsze takie łatwe. Przy tym fajny trend powoli zaczyna się tworzyć, z drugiej strony rośnie to jednak zdecydowanie za szybko, jest już mocno wygrzane.

Gdybym ja tak trafiał w rzeczywistym portfelu jak w tych wirtualnych to byłbym już dawno milionerem...

MGS -> 12 stycznia przed sesją jak pisałem post -> 0,56 zł
MGS -> 19 stycznia (teraz) -> 0,96 zł

71,43% w ciągu 6 sesji.

A i jeszcze jedna inna informacja, dzwoniła do mnie koleżanka, która pracuje w jakimś pośrednictwie finansowym czy innym cudzie i mówi, że cały czas może mi to sprzedać po 0,50 zł. Jak to usłyszałem to od razu zniechęciłem się do spółki, do koleżanki nie :P

PS zwróciłem też uwagę na PLI

uzasadnienie wyjście z trójkąta z zasięgiem ok 46 zł, spółka w trendzie wzrostowym, a takie lubimy.
stooq.pl/q/a/?s=pli&i=d&am...

Co uważacie o samej idei inwestowania społecznościowego i powstających platform typu etoro w zmieniającym się świecie, który jakby to powiedzieć jest coraz bardziej "social"?

Macie może jakieś doświadczenie? Dlaczego piszę... otóż patrzę, na to co robimy od kilku lat w portfelu stockwatch, który można powiedzieć jest zarządzany przez pasjonatów z bardzo dużą wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Zapewne są też osoby, który kopiują transakcje zawierane przez użytkowników portfela widząc jakie osiągaliśmy stopy zwrotu w poprzednich latach.

Z góry dzięki za opinie :)

Nie ma w nim miejsca przecież :)

MGS z uzasadnieniem (nie mogłem już edytować)

stooq.pl/q/a/?s=mgs&i=d&am...

Tak z perspektywy czasu po roku od decyzji o akumulacji kontraktów KGHM gdzie większość osób niemal pukała się w głowę i zastanawiała się co ja wyrabiam, można powiedzieć, że ten mój tok rozumowania był całkiem słuszny i racjonalny.

Rok temu w okolicach 15 stycznia miałem około 100 tys. zł w KGHM ze średnia kontraktów na poziomie ok 57 zł, w dużym stopniu dzięki spostrzeżeniom anty_teresy trafiłem praktycznie idealnie w dołek. Portfel był zlewarowany prawie x4, istne szaleństwo.

A teraz najważniejsze, na tej transakcji zarobiłem jedynie około 20% i nic więcej, sprzedałem, puściłem.
Cały 2016 r. zamknąłem ze stratą kilka procent przy czym już we wrześniu praktycznie wycofałem się z giełdy z różnych przyczyn. Od tego czasu jestem praktycznie poza giełda, czasami obserwuję, spoglądam ale jakoś nie specjalnie mnie na chwilę obecną do niej ciągnie. Nie udzielam się też na forum jak to miało miejsce wcześniej.

Ot takie krótkie podsumowanie 2016 r. Życzę wszystkim wysokich stóp zwrotu :)

MGS

Wiem, wiem, groszówka i nc, ale wygląda ciekawie.

leniuch napisał(a):
Na tym rynku dokonuje się obecnie rewolucja, związana z modą na "boty" napędzane często AI/machine learningiem. Coraz powszechniej stosowane są technologie rozpoznawania mowy (a nawet emocji). Pytanie, czy będzie to rewolucja, która LIVECHAT wyniesie, czy pogrąży.

Odnosząc się do tej kwestii warto spojrzeć na VOI. Nikt tej spółki nie dostrzegł na forum co jest dla mnie wręcz zadziwiające...

To jest opis pułapki średniego dochodu czyli to jak "zostaliśmy monterami", te wszystkie peany przez polityków, że zmontujemy auto dostawcze bodajże craftera dla vw i astre w gliwicach.

Pytanie jest jak zrobić to, żeby zamiast montować, samemu projektować... wg mnie nie ma innej drogi niż naśladownictwo i początkowe pewnie nieudane kopiowanie. Robią to jednak tylko prywatne firmy typu solaris czy pesa, prawdopodobnie żadnej firmie z udziałem SP nie udało się wejść na wyższy poziom technologiczny czy innowacyjny, pewnie dlatego, że zarządzający czyli siłą rzeczy politycy mają zupełnie inny cel niż zarządzający prywatnymi firmami.

Jeśli politycy w Polsce nie zrozumieją, że pochodną silnej gospodarki jest silny rynek kapitałowy i giełda to nic z tego nie będzie. Oni tymczasem chcą ten rynek jak najbardziej zniechęcić, chcą giełdę osłabić, przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Skład WIG20 każdy zna, nie ma tam ani jednej firmy technologicznej i to jest niezmiernie smutne.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 11 września 2019 12:49:53
Liczba wpisów: 1 131
[0,34% wszystkich postów / 0,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,433 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d