pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ucofb

ucofb

Ostatnie 10 wpisów
Czy ktoś mi może wytłumaczyć logikę działania fedu? Ja serio tego nie rozumiem, wrzucają tyle pieniędzy w rynek, po co? Inaczej, jakby wyglądało zachowanie giełdy gdyby fed nie drukował kasy?
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett

Porównując dwie największe marki na rynku ccc i lpp widać, ze firmy obrały nieco inne sposoby zdobywania rynku. CCC bardzo agresywne, LPP bardziej konserwatyne. Widać po zadłużeniu i wskaźniku dług netto/ebitda. Dla mnie jest ciekawe samo w sobie to, że czytając wywiady z Miłkiem i Piechockim można zobaczyć jakie właściciele maja podejście do budowania biznesu...

Przekładając na inne spółki, tak samo można wyczytać z wywiadów jakie podejście miał Brzoska, a jakie np. Kruk. Przy czym Kruk to takie wypośrodkowane pomiędzy MIłkiem a Piechockim.

To jest tylko gdybanie, bo oceniamy przeszłość, ale jednak daje do myślenia.

@Frog to doprecyzuję, czuję tak: na rynku amerykańskim i rynkach rozwiniętych mamy "przecież już niżej nie spadnie"/"co za idioci sprzedają tak tanio?!", na rynku polskim "i tak spadnie".

Oprócz emocji, które są teraz najważniejsze jakieś aspekty fundamentalne/wyceny także powinny mieć znaczenie.

Żeby była jasność od dokładnie tygodnia jestem zaangażowany w 8 spółek łącznie z WIG20 i mwig40.
Moje myślenie może być tylko i wyłącznie życzeniowe!

@mlutek68 kiedyś mówiono, że rynki dyskontują zachowanie gospodarki z wyprzedzeniem 6-9 msc. W dobie automatów moim zdaniem dyskontuje z wyprzedzeniem 9-12 msc, czyli znaczenie szybciej.
Sądzę, że to automaty są odpowiedzielne za tak dużą zmienność rynków, taka jest moja teoria spiskowa.

Na wig20 domknęli lukę, czyli co teraz ostatnia fala spadkowa i ubijanie dna w okolicach 1200 pkt.
Tak to widzę na chwilę obecną.

Czy jesteśmy na etapie "i tak spadnie"? z linku poniżej? Przy czym spadki widziałbym już bardziej spokojne na wymęczenie, a później od maja powolne wzrosty, które utworzą w perspektywie 2-3 lat prawdziwą hossę na EM.

www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-i...

To, że masz krótką pozycje, czyli zarobisz jak indeks spadnie lub stracisz jak wzrośnie.
PS Serio grasz na kontraktach i nie wiesz co oznacza -1?

krewa napisał(a):
Średnia wartość transakcji dzisiaj to raptem 1,98 tys zł

wiem, bardzo mała.

Jeśli do tego poziomu nie spadnie tzn. do 2 zł/akcja, nawet 1 zł nie zaangażuje.

I wtedy kiedy będzie po 2 zł czyli jeden z dwóch historycznych dołków notowań, to zamierzam kupić, z założeniem pożegnania się 10% kapitału czyli wóz albo przewóz :-)

Oxygene21 zapewne miał na myśli wolumen w ostatniej godzinie handlu.
Sprawdziłem, nie była to transakcja pakietowa. Ktoś zaczął kupować, albo przekładać z wora do wora.
Spory wolumen często pojawia się tuż przed ostatecznym spadkiem do dna.

Będzie mocno bujać. Mam wrażenie, że kolejne cięcie stóp to jedynie kupienie czasu, żeby Ci co mają wyjść z pozycji z nich wyszli. Obecna sytuacja gospodarcza jest zła, o ile tydzień czy dwa byliśmy na etapie wyparcia tego co się dzieje i większość myślałą jakoś to będzie, to teraz już zdecydowana większość zdałą sobie sprawę co nam grozi. W firmie w której pracuje, w piątek zapadła decyzja o absolutnym zakazie zakupu dodatkowego towaru, który sprzedajemy nawet jeśli jest na ten towar klient. Mamy czyścić magazyn, sprzedawać tylko to co jest na stanie. Mamy wygenerować jak największą ilość gotówki w celu przetrwania i zapewnienia płynności. Padlo nawet zdanie na nadzwyczajnym spotkaniu od głownego dyrektora zarządzającego, "jeśli sytuacja będzie wyglądała z zamówieniami tak jak w poprzednim tygodniu przez następne dwa miesiące to nas nie ma". Mówimy o firmie, która jest na rynku ponad 30 lat, generuje około 250 mln przychodu rocznie i kilanaście milionów zysku.

Plany sprzedażowe i inne cele zostały anulowane. Nie walczymy o dodatkową sprzedaż, walczymy o przetrwanie. W mojej branży każdy z konkurentów chce oddawać towar za wszelką ceną to tak jakby na giełdzie wszyscy walili po pkc.

Wg mnie odbicie będzie, ale to jeszcze nie ten moment na zakupy akcji. NIe ten moment, ale jesteśmy już blisko tej chwili. Stawiam 1 zł, że ten moment przyjdzie w ciągu miesiąca maksymalnie dwóch :-)

Pytanie nie brzmiało: kto im pomoże? i jak? Tylko czy wg innych szanownych forumowiczów przetrwa i nie padnie :-)

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 01:20:48
Liczba wpisów: 1 188
[0,35% wszystkich postów / 0,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,755 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,16% +16 031,65 zł 36 031,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d