pixelg
Motoryzacja - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Motoryzacja

Ann
Wpisów: 703
Wysłane: 9 grudnia 2013 21:57:42
Na forum prawie sami Panowie, a nie ma wątku o motoryzacji. Postanowiłam, więc założyć.
Dla wszystkich, którzy chcą się wypowiedzieć na temat nowości samochodowych, własnych doświadczeń z konkretnymi modelami czy podyskutować o dobrych oponach :) i wszystkim co z autkami związane.

Wątek może być naprawdę ciekawy, ale zakładam go trochę z pobudek egoistycznych, a mianowicie chciałabym poczytać Wasze opinie na temat instalacji lpg w samochodzie. To może zacznę od początku i przedstawię po krótce, o co mi chodzi :
Kupiłam autko. Jest to 3-letni benzyniak 1.6. Jednostka dobrze współpracująca z instalacją lpg.
Średnio spala 8l benzyny na 100 km. Średnio robię 30 tys km rocznie, będę tym autkiem jeździć pewnie z 5-6 lat. Instalacja gazowa do tego samochodu to koszt 2900 zł.
Z prostej kalkulacji wychodzi, że opłaca się instalację wstawić...ale parę lat temu "wszyscy kupowali diesle", a teraz cała masa ludzi krzyczy, że lpg jest the best i to mnie trochę niepokoi. Pięć lat temu kupiłam właśnie diesla, który był droższy od tego samego modelu w benzynie. Potem wyszły problemy z turbiną i inne, a cena ropy zrównała się z benzyną. Fakt, że diesel mniej palił, ale podsumowując wszystkie wydatki, to jednak diesel przegrał...
Mój mąż się upiera, co do tej instalacji lpg, a ja mam wątpliwości...
Czy uważacie, że jest ryzyko, że gaz podrożeje, a np. benzyna stanieje ? Dodatkowo dochodzą jakieś koszty serwisowania tej instalacji. Krótko mówiąc, czy widzicie ryzyka, że inwestowanie w lpg teraz nie przyniesie korzyści finansowych w przeciągu użytkowania w okresie 5-6 letnim ?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 823
Wysłane: 9 grudnia 2013 23:29:41
Edytowany: 9 grudnia 2013 23:30

Ann
Wysłane: 10 grudnia 2013 00:19:49
No właśnie, doszły mnie jakieś słuchy, że gaz do aut ma podrożeć. Z drugiej strony słyszałam, że gaz ten "w domach" do ogrzewania i gotowania ma być tańszy ( przyszłość w łupkach ), ostatnio nawet była nawet obniżka. Kompletnie nic z tego nie rozumiemd'oh!
To warto wstawiać tą instalację, czy nie ?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 585
Wysłane: 10 grudnia 2013 09:00:52
Ann jeśli zakładasz obniżkę cen gazu ziemnego to kupuj auto z instalacją CNG :) W tym przypadku niestety problemem ciągle jest ilość stacji w Polsce - cng.auto.pl/pl/stacje/stacje-c...

Z LPG mam kiepskie doświadczenia (parę razy po zatankowaniu naszego świetnego lpg auto nie chciało zapalić) ale są osoby które sobie to paliwo chwalą. Ponieważ nie robię dużych przebiegów w roku obecnie jeżdżę na benzynie i nie narzekam :).

Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

Ann
Wysłane: 11 grudnia 2013 00:25:40
Dzięki za opinie. Ja generalnie, zakładam podwyżki cen gazu na stacjach, stąd moje wątpliwości. Co do CNG, to dostępność jest główną barierą.

Ann
Wysłane: 11 grudnia 2013 22:00:44
Coś takiego dziś mi się nawinęło :

Cytat:
Pierwsza kobieta na czele General Motors! "Ma benzynę we krwi"

Czytaj więcej na www.rmf24.pl/ekonomia/news-pie...

GRAF78
Wpisów: 1 097
Wysłane: 13 grudnia 2013 08:51:27
Nie zakładaj LPG, pieniędzy zaoszczędzonych i tak nigdy nie zobaczysz w portfelu, poprostu jeździj mniej. Poza tym jesli masz uzywane auto z przebiegiem pewnie 60-100tkm i zamierzasz zrobic jeszcze 150-180tkm na LPG to watpie czy silnik to wytrzyma.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 604
Wysłane: 15 grudnia 2013 13:24:10
Ann napisał(a):
Jest to 3-letni benzyniak 1.6. Jednostka dobrze współpracująca z instalacją lpg.
Średnio spala 8l benzyny na 100 km. Średnio robię 30 tys km rocznie, będę tym autkiem jeździć pewnie z 5-6 lat. Instalacja gazowa do tego samochodu to koszt 2900 zł.

Przy LPG dolicz jeszcze koszty utraty zdrowia spowodowane bardzo częstym tankowaniem i notorycznym poszukiwaniem odpowiedniej stacji. Dodatkowy stres w codziennym życiu do tego wszystkiego, co już przeżywasz.
Tak jak pisze Graf, możesz spróbować jeździć mniej, a do tego oszczędniej - wiele nie wyciśniesz, ale przynajmniej spróbuj.
Ewentualnie szybki przerzut na diesla, który potrafi spalać dużo mniej niż benzyna. Ale to trzeba lubić...

Ann
Wysłane: 21 grudnia 2013 00:44:05
Cytat:
Przejechał milion kilometrów Passatem. 900 tys. - na gazie!

Czytaj więcej na motoryzacja.interia.pl/hity_dn...

Nieźle :)
Takich aut to już chyba teraz nie robią...

prypyat
Wpisów: 2
Wysłane: 7 stycznia 2014 12:29:41
Wojetek napisał(a):
Ann jeśli zakładasz obniżkę cen gazu ziemnego to kupuj auto z instalacją CNG :) W tym przypadku niestety problemem ciągle jest ilość stacji w Polsce

Niestety, pod tym względem nadal Polska kuleje. Z drugiej strony LPG stało się u nas na tyle popularne, że montuje się je teraz również do samochodów napędzanych silnikami diesla, głównie ciężarowych, chociaż spotkałem się również z osobówkami i dostawczakami napędzanymi w ten sposób.

Ann
Wysłane: 9 stycznia 2014 23:18:57
Cytat:
Kolejny raz okazuje się, że Polak potrafi. Po śląskich drogach jeździ samochód, który rozpędza się do 320 km/h, czyli mniej więcej tyle, ile może osiągnąć bolid Formuły 1. Wyjątkowość tego cacka polega na tym, że zostało skonstruowane w garażu mechanika-amatora z Zabrza.

Kopię McLarena F1, bo tak nazywa się ta maszyna, stworzył Jacek Mazur. Oryginał kosztuje 5 mln funtów, ale polski hobbysta na spełnienie jednego ze swoich największych marzeń potrzebował sporo mniej, ale i tak dużo - ok. 100 tys. złotych.

sport.tvn24.pl/inne,132/polak-...

Heh...Przychodzi mi to głowy pewna spółka giełdowa, która też chciała...a jakoś nie szło.
Może warto, by zgłosili się do Pana Jacka na korepetycje.

DLis
Wpisów: 1
Wysłane: 16 stycznia 2018 09:21:11
Gaz w aucie to niby mniejsze koszta, ale butlę trzeba założyć, co jakiś czas wymieniać filtr a do tego uszczelki pod głowicą jak i większość elementów silnika dostaje w d..., a potem remont za grube pieniądze. To także trzeba doliczyć i wtedy już takiej wielkiej różnicy nie widać.

mysiauek
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 173
Wysłane: 16 stycznia 2018 13:52:30
@DLis
Możesz wspomóc się liczbami? Bo takie gadanie to każdy może wrzucić...

Proszę o to, ponieważ miałem sporo samochodów i mimo kosztów dodatkowych, gaz jest najtańszy o ile dobrze zrobiony.
Edytowany: 16 stycznia 2018 13:53

józef00
Wpisów: 2
Wysłane: 18 stycznia 2018 20:48:33
DLis napisał(a):
Gaz w aucie to niby mniejsze koszta, ale butlę trzeba założyć, co jakiś czas wymieniać filtr a do tego uszczelki pod głowicą jak i większość elementów silnika dostaje w d..., a potem remont za grube pieniądze. To także trzeba doliczyć i wtedy już takiej wielkiej różnicy nie widać.

Gaz jest nadal tańszy niż benzyna. Nawet jeśli odejmiemy wszystkie koszta serwisowania i napraw to i tak wyjdzie mniej

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość