Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mysiauek

mysiauek

Ostatnie 10 wpisów
piotrsobien napisał(a):
krewa napisał(a):
@tratata
ja jestem człowiekiem starej daty - co oznacza "pożyczyć na flipy"?

Flipowanie to zakup mieszkania, jego remont i sprzedaż z zyskiem. Ostatnio bardzo popularny temat. Sam usłyszałem o tym po raz pierwszy rok temu na spotkaniu Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik". A prelegentem był wspomniany kilka postów wcześniej Wojciech Orzechowski.

Nie ostatnio i nie jest to takie proste. Głównie zakup jest problemem.

Tak dokładnie tyle, ze dla mnie to obrót teoretycznymi akcjami na Twoim rachunku.

To jest zbyt piękne aby bylo prawdziwe.

@mrJackson
Ciekawe, masz tego więcej?

Jedna uwaga, generalna, kto dzisiaj używa na BI "standardowych query sql'owych"?
Fajnie by było jakby porównali swoje narzędzie z czymkolwiek dostępnym na rynku.
W tym przypadku testowym, porownywali do czego wyniki swojego narzedzia?
Do zapytania sql developerem?

Chętnie obejrzę tego więcej.

@mrJackson
Nie zdradzając za wiele ;) stack ELK (w devie i opsie) mam przed sobą codziennie, a Splunka używałem zanim został płatny.
Rozwiązanie Datawalk, największy plus to właśnie zespół i jego wiedza oraz chęć/możliwość doradztwa z czym przy ELK trudniej. Zakładam, że pojawi się lub może się pojawić firma wykorzystująca EŁK do tego samego co Datawalk.

Jeśli ktoś wie w czym jest magia produktu Datawalk i przewaga nad innymi rozwiązaniami, zapraszam na priva.

IMHO Elasticsearch (ELK stack) ma całkiem inne użycie.
Szeroko rozumiany monitoring/zbieranie logów.
Natomiast, dostarczaony jest "pusty", porównując: jak zainstalowany excell.
Co na tym zbudujesz zależy tylko od Ciebie.
Porownałbym ELK bardziej do SPLUNKa niż do tego co proponuje DATAWALK.

O ile dobrze rozumiem DATAWALK dostarcza nie tylko rozwiązanie (jak ELK stack) ale i wiedzę ?

Kiedy to na kursie będzie widać? king

sahar napisał(a):
Witam,

Można prosić o re-analizę obecnej sytuacji? Dokąd technicznie zmierzamy?d'oh!

Bardzo polubilem TPE odkąd Wojetek dodał ją do biuletynu. Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie, jak nisko, tak duża spółka, może się znalezc w ciągu 1,5 roku?
Roczny zjazd wygląda imponująco i dna nie widać...

addison napisał(a):
Po 10 latach ryzyko przesuwa się z banku i klienta tylko na klienta. Z każdym rokiem bankowi będzie coraz lżej. Oby tylko chf nie skoczył o kolejne 20% a tego niestety nikt nie zagwarantuje. Tamte kredyty mają jeszcze inną wadę, były dawne na rekordowo niskie marże. Teraz nowe kredyty sprzedają się drożej.

Ryzyko jest spore o czym świadczy i wycena.

Jeden z dodatków to dodatkowe wymogi dla Tier1 w przypadku posiadania kredytów chf w portfelu. Chyba, że coś się zmieniło?
Ogólnie to kukulcze jajo getinu musiałby ktoś wziąć na siebie.
Ciekawostka: w przypadku przejęcia Nordei każdy klient miał robioną umowę od zera... wraz z badaniem zdolności. No i wychodzily kwiatki, bo Nordea miała dobre warunki i szeroko dawała kredyty.
Trochę zachodu z tym PKO miał z tym zachodu.

Patrzac przez pryzmat zaangażowania w kredyty w chfach, nie byłbym pewien czy znajdzie się wielu chętnych.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 października 2018 21:23:51
Liczba wpisów: 122
[0,04% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,180 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d