pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mysiauek

mysiauek

Ostatnie 10 wpisów
Poproszęo sprzedaz 06 Magna - wydaje się, że bez informacji raczej pójdzie w dół.
I zakup KCI, ładnie podskoczyło po nowym roku i dalej ma ochotę na kontynuacje. W sumie to była druga spółka o ktorej myślałem od początku.

@Wojetek
Na której sesji będą kupowane walory?

cheron napisał(a):
Publikacja wyników to był tylko przykład. Bardziej chodziło mi o luki, w których SL nie ochroni kapitału. Można to podciągnąć pod jakikolwiek komunikat dający duży ruch na kursie albo nawet zjazd w USA po naszej sesji, wtedy nasza giełda może się otworzyć sporo niżej.
To o czym piszesz miałoby rację bytu przy zamykaniu pozycji przed zamknięciem sesji - wtedy unikasz wszelkich bodźców z zewnątrz na które nie można na bieżąco reagować.

Wybacz myster77777 za dyskusję w Twoim wątku, ale imo jest w temacie portfela Angel

Rozumiem, ale mimo wszystko komunikaty np o zmianie w zakresie podatku węglowego ;) rzadko się zdarzają. Kończac dyzkusje:każdy ma swój apetyt na ryzyko i niweluje ryzyko na swój sposób (książkowy bądź nie). Ja skłaniam się ku podejściu jakie ma "właściciel" wątku.

cheron napisał(a):
@mysiauek stop loss to oczywista sprawa, najgorsze w tym przypadku może być otwarcie luką poniżej ciasnego SL- wtedy duża pozycja może mocno poturbować portfel. Tym bardziej, że mówimy to o Mercatorze - walorze o ogromnej zmienności. Nie daj Boże pokazałby wyniki bardzo dobre, ale poniżej oczekiwań i mamy lawinę choćby jak na XTB po wynikach za Q2 (-14% luki i dalszy zjazd w trakcie sesji). Oczekiwania w stosunku do wyników MRC są tę chwilę b. wysokie.

Zakładasz, że czekam na wyniki.
Natomiast ja nigdy przenigdy nie zostawiam otwartej pozycji na ogłoszenie wyników.
Powód jest dość specyficzny, osobisty, a określę go jednym stwierdzeniem: bananowa giełda.

Ile czasu poświecasz codziennie/tygodniowo "na giełdę" ?
Pytam, bo ja bym tego po prostu nie ogarnął.

Podoba mi sie Twoje podejście do kontraktów bo mam podobne, z bardzo ciasnym stoplossem.
To pozwala na ryzykowną zabawę i trochę adrenaliny a raz na jakiś czas zadowalające one offy'y na kontraktach. Ogólnie, w rocznych rozrachunkach na kontraktach jestem do przodu :)

Wojetek napisał(a):
Lista zaktualizowana. Na tą chwilę zapisy są zamknięte, mamy 4 rezerwowych. Zgodnie z życzeniem sebastian88 flesz powędrował w jego miejsce z rezerwy na listę zapisanych i vice versa. Osoby na liście rezerwowej które mają wybrane spółki w momencie wejścia do konkursu będą je mieć z automatu kupione (chyba że zdecydują inaczej).

Hej Wojetek,
widzę, że udało mi się zapisać ale po aktualizacji dalej nie mam spółki przypisanej.
Na drugiej stronie wątku wspomniałem, że chciałbym wybrać 06Magna - powód prosty, nadzieje związane z Applem.

Chciałbym pogratulować zwycięzcom.

A dodatkowo chciałbym podziękować @Wojetek za wspomnienie o mnie przy publikacji wyników oraz szczegolnie @flesz za utrzymanie i powiększenie wyniku a finalnie za podzielenie się główna nagrodą.

Życzę wszystkim powodzenia w edycji 2021!!
I.... czytajcie regulamin konkursu :)

Obserwacja: kogo nie zapytam ze znajomych to ma akcje Pyramid i/lub The Dust.

Zgłaszam się do nowej edycji. Jeśli jest miejsce to poproszę 06Magna - współpraca z Apple i nadzieje z tym związane.

P.S. @Wojetek Mysle, ze fajnie by było opisac w regulaminie konkursu w jakis sposób i od kiedy będą uruchomione zapisy do portfela. Sam nie zapisałem się w poprzednim wątku, bo było to dla mnie nielogiczne... a mogłem.

Skimixa napisał(a):
A ja mam pytanie.
Z powodu , ze będę poza granicami Polski do 18.01.2021 i mogę nie mieć dostępu do internetu mogę obstawić spółkę na rok 2021?
Jeśli tak to proszę : Arctic
uzasadnienie: spodziewam się poprawy wyników za 4q 2020 oraz wysokiej dywidendy w 2021
Gratuluję Zwycięzcy i wszystkim Uczestnikom.
Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia

Dobrze by było jakby Wojetek już określił zasady zapisu na 2021.
O ile będzie dalej prowadził zabawę :)

Jozef99 napisał(a):
mysiauek napisał(a):
Taki przypadek nie miał do tej pory miejsca i pada pytanie: czy to jedyny dostawca, który został w ten sposób zhakowany? Jezeli "ktos" potrafil podpisac paczki SolarWindsa to ... mkze kogos jeszcze? Trochę skóra cierpnie.

SolarWinds to był sam początek. "Mając" SolarWinds, widzisz co się dzieje w sieci.
Atakujący bardzo dobrze zna Active Directory (dokładniej SAML), i wykorzystuje to do zdobycia tokenów uwierzytelniających, dających "wjazd" w kolejne miejsca sieci (łącznie z chmurkami VMware i Azure).
Czyli SolarWinds (i być może coś więcej) -> oglądasz sobie przez parę miesięcy, uczysz się -> tworzysz nowe tokeny -> masz dostęp do coraz większej liczby informacji.
Chapeau bas, panowie hakerzy.

To o czym piszesz to jest jedna sprawa - wydarzyło się.

Utrata zaufania do podpisanych pakietów to druga sprawa.
Czy SolarWinds był/jest jedyny?
Czy ufamy, że drugi raz podobny przypadek się nie wydarzy?
Czy może trzeba zbudować nowy system uwierzytniania paczek?

Moje "dwa centy".

Na SolarWindsie nic nie może stać. To jest platforma do monitorowanie i analizy sieci (w telegraficznym skrócie opisujac).
Problemem jest, że to narzędzie praktycznie "ma wjazd wszędzie".

I druga sprawa, pierwszy zdarzyło się, aby ktoś umieścił "co chcial" w narzedziu uzywanym przez bodajze ~18000 instytucji i firm na całym świecie. Taki przypadek nie miał do tej pory miejsca i pada pytanie: czy to jedyny dostawca, który został w ten sposób zhakowany? Jezeli "ktos" potrafil podpisac paczki SolarWindsa to ... mkze kogos jeszcze? Trochę skóra cierpnie.

Dwa centy: dobra, wydane, hype jest, marketing jest, trochę tego do poprawek też jest ale, co dalej?
Strategicznie.

Joker napisał(a):
To już euforia?

Szaleństwo ciągłego dodruku pieniądza?

Co tu sie przed chwilą podziało?
Palec się ... omsknął ? :)

darebar napisał(a):
Cytat:
Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Z tego co mi wiadomo po rozmowach z infolinią biura, maklerzy też nie są w stanie zrealizować zleceń, bo sami nie mają dostępu do systemu. Mnie poproszono, żebym napisał na reklamacje i wskazał za jaką kwotę chcę sprzedać dany papier, żeby była potem podstawa do uznania (lub nie) roszczenia. Sam potraktowałem tę propozycję jako niepoważną.

No to grubo.

GRAF78 napisał(a):
Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Wątek z takim tytułem dawno powinien iść do zamknięcia king

A mozesz powiedziec cos wiecej dlaczego te dwie spółeczki?
O ile AITONa kiedyś obserwowałem i "kojarzę" to druga nigdy nie była w moim akresie zainteresowań.
Natomiast nie widzę na obu nic interesującego w tym momencie.

flesz napisał(a):
uzasadnienie: Sporo urosło, rośnie ryzyko korekty, więc zabieram zysk, który dał sporą przewagę nad konkurencją :)

Teraz dopiero zauważyłem, że mój poprzednik @mysiauek sporą część zysku wypracował na tej samej spółce :)

Wypada teraz znaleźć coś spokojnego, żeby utrzymać fotel lidera :)

Liczę na piwko za zbudowanie dobrej bazy.
Żarcik oczywiście :)
Powodzenia!!

Pytanie czy sytuacja rynkowa teżwygląda tak samo?

Dzięki, muszę się zainteresować W moim banku/na koncie maklerskim, obsługa mobile jest bajka ale... spróbować czegoś innego warto.

@myster77777
To za co się płaci?

krewa napisał(a):
mysiauek napisał(a):

Tak sie zastanawiam, czy wszyscy wiedzą, że jeden lekarz jest w stanie obsłużyc 3-4 respiratory w ciągu swojej dniówki ?

Nie musisz się zastanawiać, ja np. nie wiem, ale zakładam, że 5,5 tys lekarzy zdolnych obsługiwać ten sprzęt się znajdzie. Jeżeli nie - powstaje pytanie po co nam tyle sprzętu.

Ja piszę o wpływie mediów na postrzeganie sytuacji epidemiologicznej, nie o wydajności systemu ochrony zdrowia.

~11tysiecy respiratorów obsługiwane przez 5,5 lekarzy? To byłby cud na miarę naszego rządu.

Co do mediów, nic się nie zmienia, żyjemy uderzani kolejnymi wiadomościami na czerowno, na czerwonych paskach, a tekst starej piosenki Kazika o tytule "Konsument" pozostaje nadal aktualny:

Konsument mówi, że je aby jeść
Konsument pli aby pleść
Jego bracia stoją, radia wokół
Słuchają politycznego bełkotu
Potem wszyscy razem siadają do stołu
Piją wódkę, gadają, fioletowe twarze mają
A gdy więcej nie zjedzą i nie wypiją
Gromadzą się tłumnie przed telewizją
Konsument gdy wie, że to jest w modzie
Rozmawia o wojnie na Wschodzie
Mówi to co słyszał w radio i z gazety
Czy konsument to ty?
Tak im zależy, byś ty był konsument
Nie myślał, ale działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl - czy jesz aby jeść?
Wszyscy oni bombardowani śmieciami
Wszyscy oni zasypywani informacjami

autor: Kazimierz Piotr Staszewski

krewa napisał(a):
Cytat:
Jak tak dalej pójdzie to Święta i Sylwester Polacy spędzą w miejscu zamieszkania.

Jeżeli w szpitalach mamy około 11 tysięcy respiratorów a zajęte zaledwie 4,24% to faktycznie jest tak źle?

Tak sie zastanawiam, czy wszyscy wiedzą, że jeden lekarz jest w stanie obsłużyc 3-4 respiratory w ciągu swojej dniówki ?

Jak tak można pisać nie podając konkretów - żart oczywiście.;)

Nie było tak samo przed W3?

@bankrucik
Możesz coś więcej powiedzieć dlaczego LUG wpadł do portfela?
Nadzieje z nimi związane miało wielu inwestorów, od paru lat...
Przejście na główny parkiet zastopowane, wyniki no... takie sobie... inwestycja w Argentynie, której losami spółka się "mało" chwali.

Wojetek napisał(a):
Cytat:
@Wojetek
Dzięki za informacje. Wykluczony pewnie nie moze spowrotem trafić na listę rezerwową? :)
Jeden wniosek do regulaminu z mojej strony na przyszły rok: wydłużyć 14 dni w okresie wakacyjnym do 21 dni (od 01.06 do 30.09). To mnie ugotowało... w ogóle nie patrzyłem na portfel konkursowy i ... zapomniałem daty. WAKACJE!

Nie ma takiego zapisu w regulaminie więc mogę Cię wpisać na R2 :)

Poproszę. Nigdy nie wiadomo co tu się jeszcze podzieje king
Może flesz i kolejny kandydat nie podejmą walki i wrócę na swoją pozycję ?hello1

@Wojetek
Dzięki za informacje. Wykluczony pewnie nie moze spowrotem trafić na listę rezerwową? :)
Jeden wniosek do regulaminu z mojej strony na przyszły rok: wydłużyć 14 dni w okresie wakacyjnym do 21 dni (od 01.06 do 30.09). To mnie ugotowało... w ogóle nie patrzyłem na portfel konkursowy i ... zapomniałem daty. WAKACJE!

@flesz
Nie skopsaj tego, bo ciut ciut i będziesz w pierwszej trójce a to nie byle co Pray
Patrzę Ci na ręce 3some

Rozumiem, czy mogę prosić o informację, kto jest tym szczęśliwcem i przejmuje mój całkiem ładny zarobek?

Eh, to pozostaje mi oglądać w tym roku ciąg dalszy konkursu. A tak się cieszyłem na nadchodzącą jesień po wakacyjnej flaucie. Pozdrawiam.

Proszę o zakup TPE jeżeli któs nie ma. Spekulacja - może będzie rosło dalej pod dograną umowę z górnikami.

Mam wrażenie, że ten wątek żyje w takt czerwieni na GPW.

Do tego Nasdaq mocno czerwono.

Chyba, ze tego "poważniejszego szczytu" przewidywanego przez Szutnika jednak nie będzie.

W sytuacji z poprzednich trzech postów, chciałbym zapytać jeszcze jedną osobę @krewa co o tym sądzi ? wave

Wojtku nie myslales o Interaolt ?
Pytam, bo mam i co roku dokupuje w lato.

Proszę o sprzedaż Airway na koniec sesji.
Chyba już mi starczy :)

Zostaję na gotówce. Nie widzę w tym momencie nic sensownego do zakupu.

Tym razem w komunikacie nie ma nic o Partnerze ale tez nic o Projekcie czy udziale w Projekcie. Tylko (?) sprzedaz licencji?

Ja mam nadzieję, że czują jednak, że to kurczak, który zgodnie z planami będzie kurą ... i będzie ona, ta kura, znosila te zlote jajka ;)

Żeby dokładniej opisać :

"Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu _“Spółka", “Emitent"_ informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację od spółki zależnej od Emitenta, tj. DataWalk Inc., o otrzymaniu zamówienia na realizację projektu testowego _“Projekt"_ z Integratorem Systemów w USA _“Partner"_. Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji tymczasowej w celu wsparcia Projektu z jedną z sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w celu analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z COVID-19."

za:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Pewnie nie ma to znaczenia ale w samym komunikacie są jeszcze słowa, na które sam zwróciłem uwagę:
1) “Projekt"_ z Integratorem Systemów w USA _“Partner"
2) licencja tymczasowa.
To prowadzi mnie do pytania: ile z tego mają i w jakim horyzoncie czasowym będą zarabiali na licencji tymczasowej.

Czy będą im potrzebne kolejne emisje? ;)

Na espi nowość i kolejny kontrakt w USA.

greqq napisał(a):
Gdzie się ustawiacie na odkupienie CDR, 340-350?

"Krewa" dał wykres - góra strony.

Amerykańskie wykresy, wydaje się, delikatnie zakręcają dzis na południe.
Delikatnie.
Chwilowo.

No i bardzo ładna dywidenda. Jak tu nie lubić tej spółki.
www.stockwatch.pl/wiadomosci/i...

pandorinium napisał(a):
Potrzeba jeszcze kilku pokoleń.

Potrzeba zubożenia społeczeństwa, któremu teraz z wygody nie chce się walczyć o jeszcze lepsze jutro.

Michi09 napisał(a):
Też jestem ciekaw, kiedy ukaże się jakieś konkretne info ze spółki....??

A czego oczekujesz?

BearHand napisał(a):
Wczoraj sie widzialem ze znajomym, firma transportowa, glownie obsluga kurierska. Nie wyrabiaja sie, mowi ze od kwietnia chyba bedzie musial przyjac nowe osoby. Mowi ze w dowozie jedzenia tez niewyrabiaja.

U innego natomiast, zejscie na 40% wynagrodzenia, brak nowych dostaw, zeby przetrwac - hurtownia elektryczna.

Gospodarka sobie poradzi, obecny kryzys porownuja do katastrofy naturalnej (bloomberg).

Wygląda na to, że jedne galęzie ruszą inne padną a Ci którzy szybko znajdą sobie pracę będą mieli szansę na normalne życie. Pytanie brzmi jak to będzie sie balansować.

Vox napisał(a):

może rządzący szykują jakiś pasztet? wybory prezydenckie za pasem, strajki górnicze też.

Oby Pan, który właśnie wylądował na stołku w JSW a bywał wcześniej w Tauronie, nie był zapowiedzią tego pasztetu.

mysiauek napisał(a):
I ja się dołączę, pewnie już w rezerwie...
Gdyby nie to wybieram Airway z tych samych powodów co rok temu.

Rozbudowujac uzasadnienie, obserwuje spółkę od początku istnienia na giełdzie, moim skromnym zdaniem zarząd wraz ze spolka matką zrobiły z Airway eldorado.
Są dwie opcje: wykup i usuniecie z gieldy na czym teoretycznie bedzie mozna zarobic lub przejedzenie gotówki do zera przez zarząd i Adiuvo. Ta druga opcja moim zdaniem zamknie osobom z zarządu możliwość pozyskania środków w przyszłości na kolejne przedsięwzięcia, dlatego mimo historii spółki i notowań wydaje się mało prawdopodobna.
Liczę na usunięcie z giełdy -wykup- w 2020 roku za cenę wyższą niz bieżącą.

I ja się dołączę, pewnie już w rezerwie...
Gdyby nie to wybieram Airway z tych samych powodów co rok temu.

Wydaje mi się, zenpodobne komunikaty już były przekazywane tylko mówiły o roku 2019?

Powtórzę mój komentarz z 11 kwietnia 2018 13:50:34 :
"...obserwuję tą spółkę od początku i do tej pory wygląda to na wydmuszkę do trzepania kasy dla dwóch osób.".

magellan napisał(a):
prawie wszystkie branże mające szeroką paletę produktów stosują zróżnicowane (od czegoś tam) prowizje dla sprzedawców/agentów i czym to świadczy? że taki "wysokoprowizyjny" towar jest trefny?

Nie, nie jest. Ale zwracam uwagę na to jakie były wtedy pensje a jakiej wysokości premie z prowizji. Ot taka mała pokusa żeby mieć więcej.

magellan napisał(a):
Wiele argumentów jest za i przeciw, ale tu najbardziej przyczyniła się chciwość jednych i drugich.

I niewiedza oraz niedoszacowanie jednych i drugich. Nie mamy za sobą X lat demokracji tylko komunizm gdzie ludzie nie mieli czasu się nauczyć porządnej ekonomii na poziomie swojego gospodarstwa. My jesteśmy na stockwatchu i coś może wiemy, co niektórzy chociaż. Nie przypasowałbym tej miary do całego narodu.

magellan napisał(a):
A co do "przymusowych" frankowiczów "zmuszonych" do kredytu - gdy nie mam kasy lub nie znam ryzyka to nie kupuję czegoś za kilkaset tysięcy - przecież to nie był stan wyższej konieczności (leki/żywność).

Ty tak, ale ile osób żyję na kredycie? To styl życia.

Zapomniałem o jeszcze jednym wczoraj.
Ja bym dodał jeszcze jedno, niektórzy w końcu mieli możliwość kupna mieszkania bo mieli zdolność TYLKO w CHFach wziąć 1*0% wartości nieruchomości kredytu. I to są poszkodowani swoją naiwnością z jednej strony, a z drugiej "fachowością" doradców kredytowych.

Nie wiem czy ktoś wspomniał, a ja nie zamierzam czytać całego bełkotu godnego bankier.pl, wiec doloze Wam jeden dodatkowy fakt. Każdy sprzedawca/doradca miał mocno wyższą prowizję od kredytu w CHF w porównaniu do kredytu w PLN. Prowizja była od wysokości kredytu lub wysokości kwoty kredytów sprzedanych w danym czasie (miesiąc, kwartał). W przypadku najwiekszego doradcy na rynku bylo to -o ile dobrze pamietam- okolo 30% różnicy.
Zakładam, że 80% (zasada 80/20) zrobiłoby wszystko żeby wcisnąć klientowi kredyt w chfie zamiast w plnie, żeby dostać np 12kpln zamiast 10kpln premii np KWARTALNEJ zwyklego doradcy zyjacego z premii a pensje byly jakie byly.

Ta sytuacja przypomina mi zawsze rozmowy z targu:
- Pani, ta kiełbasa jest świeża?
- No cóżesz Pani pyta, mąż w nocy po nią jechał do rzeźnika!
- Ale teraz nie ma rzeźników!
- Niech się Pani nie martwi, lepszej Pani nie dostanie, mówię Pani, a do pętle dorzucę dwie parówki.
I jak tu odmówić?

Można winić i kupującego i sprzedającego. Jednego za "głupie gadanie" a drugiego za naiwność.
Punkt widzenia zależy od punktu...

Jeżeli pojawi się jedna informacja, że od memorandum, pilota przeszliśmy do następnej fazy to sky is the limit. I podobnie może być w drugą stronę.

krewa napisał(a):

Patrzę na ten wykres i uświadamiam sobie, że on jest sprzed dwóch tygodni i gdzie my teraz jesteśmy?
Co to też się podziało?

tomasz321 napisał(a):
Bardzo dobry wywiad DarkCyber z Chrisem Wesphaldem xenky.com/cyber-wizards-speak/.... Facet zdaje się wie, co mówi, a jego wieloletnie doświadczenie technik analitycznych ukierunkowaną na terroryzm i przestępczość zorganizowaną, połączone z technologią Datawalk to zdaje się, bardzo dobry kierunek spółki.

Error 404 - Page not found!
The page you trying to reach does not exist, or has been moved. Please use the menus or the search box to find what you are looking for.

A jaki powód i czemu nie kontrakty?

krewa napisał(a):
DATAWALK - analiza techniczna

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od powstania "amerykańskiej" luki hossy, ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Walor znajduje się w trendzie spadkowym, co widać chociażby po przebiegu średnich, skierowanych w dół. Dzisiejsza świeca pokonała linię przyśpieszonych spadków, ale do zmiany sentymentu jeszcze daleko, gdyż nawet sekwencja opadających szczytów nie została naruszona. O takowej można byłoby mówić dopiero po pokonaniu czerwonej strefy oporu, wzmocnionej długoterminową średnią. Kolejnego oporu spodziewałbym się na ekstrapolacji linii łączącej szczyty z ostatnich 12 miesięcy notowań.

Hmmm... kurs przekroczył na ten moment wszystkie założenia (?) z analizy.
Czy zakończenie tygodnia może być jeszcze ważnym momentem?

@FilipBonn
Cytowałem tylko nagłówek. Dokladnie jest tak jak piszesz.

Dalej nie wiemy czy w ogole coś z tortu dostaną... a kasy na kontach coraz mniej.

https://stooq.pl/n/?f=1300300

DataWalk na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA wdroży platformę analityczną

rubik napisał(a):
Gdyby ktoś jeszcze interesował się LUG - to w najbliższy piątek (po wynikach za 2018) odbędzie się chat z Prezesem

kliknij, aby powiększyć

www.lug.com.pl/relacje-inwesto...

Moje pytania:
- czy Zarząd LUG planuje rekomendować wypłatę dywidendy?
- kiedy Zarząd planuje wznowić proces przejścia na rynek główny?
- kiedy w ofercie LUG pojawią się rozwiązania opracowane przez BIOT?
- kiedy premiera nowych modeli opraw?
- jak wygląda współpraca z CISCO - czy pojawią się z tego aliansu większe kontrakty?
- czy są oznaki ożywienia sprzedaży w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie (po słabym Q1)?
- jak rozwija się fabryka w Argentynie - czy są zawierane kontrakty w innych prowincjach, zaczyna się eksport?

Kluczem do wzrostu zainteresowanie LUG jest poprawa wyników oraz postaranie się o wsparcie analityczne, rekomendacje, artykuły - trudno się wyrwać z zapomnienia ;)

I jak tam czat? Lanie wody jak poprzednio?

Zaczekajmy z decyzją Mirbudu czy w ogóle podpisze umowę po takim czasie oczekiwania na wybór oferty...

dontknow W górę czy w dół ?

Wycinek z ESPI:
Zarząd Spółki DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu (“Emitent”, “Spółka”) niniejszym informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o uzyskaniu przez Spółkę w dniu 2 kwietnia 2019 r. potwierdzenia przyznania ochrony patentowej przez United States Patent and Trademark Office na wynalazek pn. “Database Hierarchy-Independent Data Drilling”.

Co dalej, kiedy pieniądze przypłyną? walk

Mam jakieś dziwne przeświadczenie, że w dlugim terminie kurs będzie jechał na południe aż firma zniknie z parkietu.

Nie widzę nigdzie informacji, że spółka ma parę ciekawych działek, które wystawiła na sprzedaż.
Katowickie grunty powinny zejść "na pniu" i przynieść pare złotych.

A jaki jest powód trzymania dalej Pilabu?

Ewentualnie niedoszacowanie projektu na dostarczenie opraw.
Bo chyba nie domknięcie kolanem Argentyny?

A kurs sobie spada banalnym tik tak ... powtórka z rozrywki?

constant napisał(a):
@mysiauek

Mozliwosci programistyczne, konceptualne, finansowe, itd itp.

In laymans' terms. Nie widze przewagi zadnej tej firmy, taka jaka byl kiedys
algorytm googla, ponad swiatem. Ale tez nie znam sie na specyfice tego -
stad prosba o wyjasnienie - czym DataWalk bije googla?

Przeciez to mrowka ktora nie pokona T-rexa. Sorry, IMHO.

I wiadomo ze nie chodzi tu juz o ads, To jest "Big Data", biggest then anyone can imagine.
Google holds a key to total knowledge ... Hard to imagine polish startup to challenge it.

Only crazy pppls in gamedev have a chance to distrup that world order - tallent, and briliance.

Dwie główne składowe to:
1) patenty
2) gdzie się zaczepią i czy dostarczą coś sensownego.
Jedno i drugie a już na pewno obydwa w połączeniu mogą być kosmosem dla kursu.

Równie dobrze można zapytać: jeżeli mamy google'a to po co to wszystko:
datafloq.com/big-data-open-sou...
?

Mm mm ciekawe czy chodzi o Knurów.
I obiekt już istnieje. No ciekawe na skalę całego kraju.
Zadzwonię do Pana Sylwestra i dowiem się bo bardzo dobrze znam okolice węzła i warunki ekonomiczne okolicy i to 10% to kosmos Boo hoo!

Poproszę o zakup Airway.
Moim zdaniem ogłoszenie skupu to kwestia czasu. Dodatkowo, kurs jest na minimach po -prawdopodobnie- optymalizacji podatkowej.
Oczywiście zawsze jest zagrożenia, że będzie to groszówka, dostarczająca tylko pieniądze Adiuvo. Zobaczymy :)

@constant
Nie bardzo rozumiem

Zgłaszam chęć udzialu w konkursie 2019... choć pewnie jak zwykle za późno :/

No i mamy "małe" co nieco:
DataWalk rozpoczyna ofertę publiczną do 1,35 mln nowych akcji i chce przejść na rynek główny GPW

Jeśli pojawi się cokolwiek we współpracy z Cisco to będzie to mega trampolina.
Ktokolwiek, kto używał urządzeń tej firmy wie, że cena jest wysoka ale jakość jest nie do pobicia.
Oby tylko coś wyszło z tego, to firma ma przed sobą wspaniale perspektywy.

Czy ktoś wie skad dzisiejszy wzrost?

Ciekawe czy rusza z wejściem na główny parkiet. Może to by coś ruszyło.

piotrsobien napisał(a):
krewa napisał(a):
@tratata
ja jestem człowiekiem starej daty - co oznacza "pożyczyć na flipy"?

Flipowanie to zakup mieszkania, jego remont i sprzedaż z zyskiem. Ostatnio bardzo popularny temat. Sam usłyszałem o tym po raz pierwszy rok temu na spotkaniu Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik". A prelegentem był wspomniany kilka postów wcześniej Wojciech Orzechowski.

Nie ostatnio i nie jest to takie proste. Głównie zakup jest problemem.

Tak dokładnie tyle, ze dla mnie to obrót teoretycznymi akcjami na Twoim rachunku.

To jest zbyt piękne aby bylo prawdziwe.

@mrJackson
Ciekawe, masz tego więcej?

Jedna uwaga, generalna, kto dzisiaj używa na BI "standardowych query sql'owych"?
Fajnie by było jakby porównali swoje narzędzie z czymkolwiek dostępnym na rynku.
W tym przypadku testowym, porownywali do czego wyniki swojego narzedzia?
Do zapytania sql developerem?

Chętnie obejrzę tego więcej.

@mrJackson
Nie zdradzając za wiele ;) stack ELK (w devie i opsie) mam przed sobą codziennie, a Splunka używałem zanim został płatny.
Rozwiązanie Datawalk, największy plus to właśnie zespół i jego wiedza oraz chęć/możliwość doradztwa z czym przy ELK trudniej. Zakładam, że pojawi się lub może się pojawić firma wykorzystująca EŁK do tego samego co Datawalk.

Jeśli ktoś wie w czym jest magia produktu Datawalk i przewaga nad innymi rozwiązaniami, zapraszam na priva.

IMHO Elasticsearch (ELK stack) ma całkiem inne użycie.
Szeroko rozumiany monitoring/zbieranie logów.
Natomiast, dostarczaony jest "pusty", porównując: jak zainstalowany excell.
Co na tym zbudujesz zależy tylko od Ciebie.
Porownałbym ELK bardziej do SPLUNKa niż do tego co proponuje DATAWALK.

O ile dobrze rozumiem DATAWALK dostarcza nie tylko rozwiązanie (jak ELK stack) ale i wiedzę ?

Kiedy to na kursie będzie widać? king

sahar napisał(a):
Witam,

Można prosić o re-analizę obecnej sytuacji? Dokąd technicznie zmierzamy?d'oh!

Bardzo polubilem TPE odkąd Wojetek dodał ją do biuletynu. Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie, jak nisko, tak duża spółka, może się znalezc w ciągu 1,5 roku?
Roczny zjazd wygląda imponująco i dna nie widać...

addison napisał(a):
Po 10 latach ryzyko przesuwa się z banku i klienta tylko na klienta. Z każdym rokiem bankowi będzie coraz lżej. Oby tylko chf nie skoczył o kolejne 20% a tego niestety nikt nie zagwarantuje. Tamte kredyty mają jeszcze inną wadę, były dawne na rekordowo niskie marże. Teraz nowe kredyty sprzedają się drożej.

Ryzyko jest spore o czym świadczy i wycena.

Jeden z dodatków to dodatkowe wymogi dla Tier1 w przypadku posiadania kredytów chf w portfelu. Chyba, że coś się zmieniło?
Ogólnie to kukulcze jajo getinu musiałby ktoś wziąć na siebie.
Ciekawostka: w przypadku przejęcia Nordei każdy klient miał robioną umowę od zera... wraz z badaniem zdolności. No i wychodzily kwiatki, bo Nordea miała dobre warunki i szeroko dawała kredyty.
Trochę zachodu z tym PKO miał z tym zachodu.

Patrzac przez pryzmat zaangażowania w kredyty w chfach, nie byłbym pewien czy znajdzie się wielu chętnych.

A ja, patrząc przez pryzmat doświadczenia zawodowego, zainwestowalbym te środki w sensowną podyplomowke, może porzadnego MBA (ACCA albo coś innego w zależności od wykształcenia), kursy, certy itp zeby zwielokrotnic pensje stając się ekspertem w swoim fachu. Potem myślałbym dopiero gdzie zainwestować sensowne środki.

A co jest tym okrętem? :)
Mabio, Celon czy XTPL?

timon napisał(a):
Poszukałem trochę informacji i nie zdecydowałbym się na taką inwestycję. Żeby dobrze wybierać projekty trzeba się na tym znać, a żeby rozsądnie zdywersyfikować portfel trzeba mieć z 10 mln zł na ten cel. W razie chęci wycofania pieniędzy mamy małą płynność rynku i koszty transakcyjne. Ryzyko, że rentowność projektu będzie niska lub że trafimy na oszustów jest w mojej ocenie wysokie. To już wolę inwestycje na giełdzie.

Możesz czymś poprzeć swoje tezy?
Tzn szczególnie te o dziesięciu milionach, małej płynności i oszustach?

Dzien dobry, od paru dni po załadowaniu strony z defaultu rozwija się główne menu.
Mimo kliknięcia (palcem na tablecie/telefonie) opcji "Schowaj Menu", po przewinięciu strony rozwija się ono ponownie i to samo dzieje się się na stronach otwieranych w kolejnych oknach.
Prosba o zbadanie sprawy.

Wiemy skąd nagły skok na Polimeksie?

Z wynajmem jest jak sprzedażą. Cena/standard.
Na przykład, w Katowicach i okolicy ceny wynajmu mocno się ustabilizowały.
Co nie zmienia faktu, że "dobre" mieszkania są wynajmowane najdalej w ciągu dnia.

Obserwuję sobie tą spółkę i widzę ciekawą sytuację.
Kurs spadł dość mocno a do sprzedaży nikt specjalnie się nie kwapi.

Jak myślicie, oczekiwanie na pierwsze informacje z nowej fabryki i wtedy dopiero kolejne ruchy na kursie?

jankowski90 napisał(a):
Budimex znów zaliczy rajd jaki miał miejsce od Euro2012. To wciąż największa spółka budowlana w Polsce, do tego bardzo mądrze zarządzana.

Ja bym tego nie powiedział.
A przynajmniej nie na poziomie najniższych pracowników biurowych, specjalistów.
Znam dobrze trzy ich budowy i bardzo dobrze budowę elektrociepłowni w Zabrzu.
Nie sądzę, że kogoś motywuje brak jakiejkolwiek zapłaty nadgodzin (o wybraniu zapomnij), praca nadzoru w soboty gdy nic się nie dzieje na budowie ale szef rozkazuje, że trzeba przyjść itp Typowa po polsku zarządzana korporacja.

Aż szkoda, że nie ma kontraktów na wszystkie z wymienionych przez Ciebie indeksów...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 14:46:45
Liczba wpisów: 253
[0,07% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,709 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d