pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ann

Ann

Ostatnie 10 wpisów
Wczoraj pani prezes kupowała od "panikujących". Odebrała prawie połowę dziennego obrotu :

mojeinwestycje.interia.pl/news...

Magiel napisał(a):
Wydaje mi się, że spadki wywołała ta informacja o planowanej emisji:

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Emitent , Spółka ), mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju Emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej Emitenta. Przegląd ten ma na celu wybór optymalnego wariantu dalszego rozwoju Spółki. Spółka rozważa m.in. równorzędne scenariusze rozwoju polegające na: (i) pozyskaniu dla Spółki inwestora krajowego lub zagranicznego oraz (ii) publicznej emisji akcji w ramach planów przeniesienia notowań na rynek główny.

Spółka dokonała wyboru doradcy biznesowego do przeprowadzenia przeglądu wybranych opcji strategicznych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że dotychczas nie zostały podjęte decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta.

Emitent poinformuje o wyniku procesu przeglądu opcji strategicznych odrębnym komunikatem.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...


No nie wiem...Informacja o potencjalnym przejściu na rynek główny jest znana od czerwca 2017

Cytat:
Zarząd NESTMEDIC Spółka Akcyjna ("Emitent", "Spółka") z siedzibą we Wrocławiu, informuje, że w dniu 12.06.2017 r., Rada Nadzorcza Spółki, pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu skierowany do Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia dotyczący podjęcia działań niezbędnych do przeniesienia notowań akcji Emitenta z rynku NewConnect na rynek podstawowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do dnia 12 czerwca 2018 roku. Ostateczną decyzję dotyczącą przeniesienia notowań akcji Emitenta podejmie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta. Podstawa prawna: § 5 ust. 4.1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect (według stanu prawnego na dzień 8 sierpnia 2016 r.)

Osoby reprezentujące spółkę:
Patrycja Wizińska-Socha - Prezes Zarządu


mojeinwestycje.interia.pl/news...

Vox napisał(a):
Cytat:
Pamiętam wywiad z Panem Duszyńskim, który twierdził że "już za chwileczkę, już za momencik" a tak naprawdę to prawdopodobnie dopiero pieniądze z IPO pozwoliły im zacząć cokolwiek robić.


Pan Duszynski sie ewakuowal wkrotce po debiucie. Czyny znacza wiecej niz slowa.
Insiderzy zawsze maja lepszy dostep do informacji.

W mojej opinii jesli komercjalizacja postepuje tak powoli jak to ma miejsce, to urzadzenie jest zwyczajnie slabe i sie nie przyjelo.


Chwila...Pan Duszyński jest prezesem Capital One Advisers, spółki która zajmuje się doradztwem biznesowym, wprowadzaniem spółek na New Connect oraz fuzjami i przejęciami. Spółka tego Pana wprowadzała na NC np. MDG, 11 bit i wiele innych. Z tego co wiem zajmuje się głównie wprowadzaniem tych spółek, a później nie siedzi w ich zarządach. Zwłaszcza, że 12 lipca 2017 podjęto taką uchwałę :

Cytat:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Nestmedic S.A. z siedzibą we Wrocławiu na podstawie art. 392 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz §18 pkt 1 lit. b Statutu Spółki przyznaje wynagrodzenie członkom Rady Nadzorczej i ustala jego wysokość:
(i) za okres od marca 2017 roku do maja 2017 roku – łącznie 5.000,00 zł brutto (pięć tysięcy złotych 00/100) dla każdego członka Rady Nadzorczej pełniącego funkcję w tym okresie. Wynagrodzenie w łącznej wysokości zostanie wypłacone do dnia 31 lipca 2017 roku.
(ii) począwszy od czerwca 2017 roku – stałe, miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2.000,00 zł brutto (dwa tysiące złotych 00/100), dla każdego członka Rady Nadzorczej. Wynagrodzenie płatne będzie do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, za który jest należne, z zastrzeżeniem że pierwsze wynagrodzenie za czerwiec 2017 r. zostanie wypłacone do 31 lipca 2017 roku.


Dzień wcześniej, tj 11 lipca Państwo Duszyńscy zrezygnowali z bycia członkami rady nadzorczej.
Zapewne wiedzieli o tej uchwale, no i sorry ale dla nich 2 tysiące brutto, to jakieś marne grosze.
Czy sprzedali swoje akcje nie wiemy tego, wiemy tylko, że zrezygnowali z bycia członkami rady nadzorczej. Pisanie, że się ewakuował jest nadinterpretacją i dopisywaniem własnej historii.

Dalej piszesz :

Cytat:
W mojej opinii jesli komercjalizacja postepuje tak powoli jak to ma miejsce, to urzadzenie jest zwyczajnie slabe i sie nie przyjelo.[/


MDG nie sprzedaje w Polsce, bo tu wysokie technologie w służbie zdrowia nie hulają. Być może podobnie będzie z Nestmedic, dochody będą głównie z zagranicy. Z drugiej zaś strony Nestmedic nawiązał współpracę z Polmedem czy Medicoverem, co prawda są to pilotaże, ale nie zrobił tego MDG czy Braster, czy też Cormay ze swoim BB. Dlatego niedorzecznym jest pisanie, że urządzenie się nie przyjęło, bo jak na polski, trudny rynek, to nie jest źle. MDG od razu założył, że w Polsce się nie uda, a Nestmedic próbuje. Czy na tej podstawie można pisać, że urządzenie jest słabe ?
Co ciekawe na "Banksterze" to już piszą, że urządzenie Nestmedic, to pewnie w ogóle nie działa :)

A co do "zachowania poufności" w przypadku negocjacji, to raczej norma - nic dziwnego.

Cóż...spółka o niewielkiej płynności i tak naprawdę wystarczy jeden inwestor, który chce się pozbyć akcji, by kurs zjechał tak jak dziś. Bywa...Można się złościć i zastanawiać się nad merytorycznymi przyczynami spadków, choć takich nie ma. Spółka idzie do przodu, być może za wolno. Niemniej jednak większość widzi tylko spadek kursu akcji i wywala. Brak cierpliwości inwestorów plus efekt stada tj.inni sprzedają, to ja też i tyle. Na pocieszenie - większość nie ma racji:)

Jest umowa pilotażowa z Medicoverem :

Cytat:
Finalizacja negocjacji z Medicover Polska to kolejny etap komercjalizacji systemu Pregnabit - mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu i współzałożycielka Nestmedic.

- Innowacje telemedyczne, takie jak system Pregnabit, pozwalają na poprawę jakości opieki zdrowotnej. Dlatego Medicover aktywnie sprawdza i wspiera rozwiązania w tym zakresie. Mobilne KTG daje nowe możliwości pacjentkom jak i lekarzom Medicover Polska, wierzymy, że w niedalekiej przyszłości tego rodzaju rozwiązania telemedyczne będą standardem w medycynie – tłumaczy dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. systemów medycznych w Medicover Polska.


www.pb.pl/spolka-zalezna-nestm...

i z raportu miesięcznego :

Cytat:
Rozwój ekspansji zagranicznej - na koniec miesiąca objętego raportem Spółka podpisała wstępne porozumienia o zachowaniu poufności w celu rozpoczęcia bardziej zaawansowanych rozmów
o współpracy z potencjalnymi partnerami z Iranu, Dubaju, Wietnamu, Finlandii oraz Norwegii. To efekt pracy przedstawicieli Spółki na targach Arab Health. Zawarcie przedmiotowych porozumień
z odbiorcami reprezentującymi rynki o znacznych nakładach finansowych na służbę zdrowia lub
o wysokim współczynniku dzietności stanowi istotny element realizacji założonej strategii ekspansji
i jest kolejnym krokiem ku dalszej komercjalizacji systemu Pregnabit zagranicą.


www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kod:
mod:zmieniono link na wewnętrzny

I znowu zakupy członków rady nadzorczej :

- 8 tys. akcji pan Kamil Cisło
mojeinwestycje.interia.pl/news...

- 8 tys. pan Jacek Szkurłat
mojeinwestycje.interia.pl/news...

Cóż, drobni nie kupują, to cieszy, że chociaż zarząd ratuje sytuację.

Prezes o planach spółki w inwestorzy TV :

Cytat:
Dlaczego Nestmedic inwestuje w rozwój w Skandynawii? Jakie będą kolejne obszary ekspansji wrocławskiej spółki i skąd ma ona na to finansowanie? – na te jak i inne pytania odpowiada dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic S.A. w rozmowie z Inwestorzy.tv.


www.pregnabit.com/blog/categor...

Spółka uzyskała finansowanie z PARP na ekspansję zagraniczną :

Cytat:
Rozwiązania spółki telemedycznej będą prezentowane na największych targach w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Bliskim Wschodzie. System Pregnabit będzie też przygotowywany do procesu certyfikacji w Stanach Zjednoczonych (FDA).

Nestmedic podpisał właśnie umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), obejmującą działania w ramach programu Go to Brand. Producent urządzeń Pregnabit do mobilnego badania KTG oraz dedykowanej do systemu platformy do przesyłu i analizy zapisów teleKTG, dostał tym samym mocne wsparcie w procesie ekspansji zagranicznej. Dzięki środkom z PARP Nestmedic zaprezentuje swe rozwiązania przed kluczowymi partnerami biznesowymi oraz dystrybutorami z Europy, Azji, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.

- W tym roku rozwój zagraniczny to kluczowy element w strategii rozwoju Nestmedic. Globalne zapotrzebowanie na telemedycynę rośnie dynamicznie. Jesteśmy częścią tego trendu, mamy już umowy z partnerami z Niemiec i Kenii, pracujemy nad kolejnymi partnerstwami. Ponad 0,5 mln zł finansowania z PARP otworzy przed nami szanse na nowych rynkach – podkreśla dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic.


http://evertiq.pl/news/20618

Dziś było o spółce w panoramie na TVP2 - 22 minuta materiału :

vod.tvp.pl/video/panorama,2312...

Spółka jest wytypowana do nagrody gazety Focus w kategorii innowacje medyczne. Można zagłosować :

soczewki.focus.pl/innowacje-me...

Ostatnio wygrali w konkursie startup awords :

Cytat:
Udało się! To właśnie system Pregnabit wygrał polski etap konkursu Startup Europe Awards 2017 w kategorii Health. Teraz czas na pokazanie się wśród kilkudziesięciu wybranych projektów technologicznych z całej Europy.

Miejsce w finale oznacza, że wkrótce będziecie mieli jeszcze jedną okazję oddać głos na Pregnabit. Na co mogą liczyć zwycięzcy Startup Europe Awards 2017? Nagrodą jest m.in. intensywny program mentoringowy w Brukseli, mający wesprzeć firmę na ścieżce do globalnego sukcesu. Więcej informacji o głosowaniu wkrótce! Informacje o konkursie http://startupeuropeawards.com


www.pregnabit.com/blog/categor...


Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 11 kwietnia 2012
Ostatnia wizyta: 8 maja 2019 23:46:26
Liczba wpisów: 703
[0,19% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,386 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +123,93% +24 786,98 zł 44 786,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d