pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

GRAF78

GRAF78

Ostatnie 10 wpisów
Rufusinski napisał(a):
zas przed spolka sporo kolejnych pozytywnych wiadomosci.

Jakie to pozytywne wiadomości? spore przychody i zyski w raportach kwartalnych?

Tak, otóż kurs spada o -5,41%

1ketjoW napisał(a):

Jak wiadomo z ekonomii zwiększenie podaży powoduje spadek ceny z wyjątkiem dóbr Giffena.

Moderator:
...

Nie wiem czy wiesz ale dopuszczenie akcji do obroty i wygaśnięcie lock up-ów nie oznacza powstania automatycznych zleceń sprzedaży PKC ... a może nie wiesz? - polecam mniej książkowej teorii a więcej giełdowej praktyki. Nowicjusze na rynku powinni zrozumieć że kilkuset % zysk na akcjach nie powoduje w doświadczonych inwestorach automatycznej i natychmiastowej chęci sprzedaży akcji.

1ketjoW napisał(a):
Przypominam, że ściągnięte zostaną lock-upy z kilkuset tysięcy akcji serii C (244.505 szt) i D (101.275 szt) (wyemitowanych odpowiednio po 3.95 zł i 8.91 zł).

a dlaczego nie przypomniałeś że nie została wyspana w rynek uwolniona 19 lutego seria D (emitowana po 20zł)

mackopl napisał(a):
obecna wycena to 160 mln, czyli talent 10-cio osobowego zespołu w chwili obecnej to 150 mln, 15 mln na osobę. Jest już tanio?

To wycena nie 10-cio osobowego teamu a prawdopodobieństwa sprzedaży gry w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Czy jest tanio? Tak jeśli Niezwycieżony się sprzeda podobnie jak Green Hell czyli ok 1,5mln kopii, jeśli sprzedaż wyniesie 200tys kopii to jest drogo.
Różnica w tym wypadku polega na tym że Spółka wybrała premierę od razu na wszystkie platformy a nie drugą opcje jak CRJ: early access PC -> premiera PC-> kilka update-ów->premiera switch->premiera konsole, co miało duży wpływ na przesuniecie daty premiery na 2022r. Technicznie to się Krewa wypowie ja widzę 60 albo 40king

1ketjoW napisał(a):
Nie mam akcji tej spółki i nie mam oczekiwań zaleceń itd. co do komunikacji z rynkiem w sprawie gry.

Skoro nie masz akcji to jaki masz cel w produkowaniu się na forurm? rozumiem że chcesz kupić taniej jak większość tutaj no chyba że jesteś opłacany przez grubszy kapitał?

Vox napisał(a):
... Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje...

masz na chyba myśli drobnicę (albo tych bez akcji których najwiecej sie udziela na forum i robi szum) bo z tego co wiem żaden duży inwestor nie sprzedał akcji ba nawet nie był zaskoczony przełożeniem premiery, a średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

Ja mam nadzieję że Spółka nie pójdzie w kierunku: "inwestor driven development" i Zarząd nie będzie słuchał drobnicy mającej kilkadziesiat max kilkaset akcji głośno domagającej się dat, demów, trailerów i bóg wie jeszcze czego w imie bezpieczenstwa i gwarancji zysków ze swoich inwestycji. Jak czytam te wpisy co poniektórych to chyba się w im w głowach poprzewracało.

Scarry napisał(a):
ale zobacz Graf78 jak kompletnie inne nastawienie do gry ma prasa, i to ta poczytna, spidersweb jednak czytają miliony osób LINK

artykuł z ich głównej

Cytat:
chciałbym przedstawić wam listę ciekawych i unikalnych elementów Outriders, które zrobiły na mnie szczególne wrażenie. Warszawskie studio People Can Fly pozytywnie zaskoczyło w kilku zróżnicowanych obszarach.

Dla mnie, mimo problemów z serwerami, gra daje radę. Z mojego punktu widzenia to jest dużo lepiej przemyślana i dopracowana rozrywka niż wielki cyberpunk

Zgadam się z Tobą w pełni i szkoda ze PCF nie był samodzielnym producentem i wydawcą tej gry. Jesli to prawda że otrzmaja tylko 20% przychodów i to dopiero po calkowitym zwrocie kosztów projektu to nie zapewni Spółce znaczących przychodów biorąc pod uwage kapitalizację.

1ketjoW napisał(a):

Dalej nie wiem jakie jest potencjalne zainteresowanie graczy. Steam na tym etapie nie mówi nic IMO.

Tak naprawdę dowiesz się o tym dopiero po premierze, olbrzymie zainteresowanie CP2077 nie przełożyło się na sukces bo gra była słaba, tak samo jak zerowe zainteresowanie nie przeszkodziło odnieść sukcesu This War of Mine.

Kupowanie akcji pod wielkość WL i liczebność grupy społecznej skończyć się może tragicznie (pozdrawiam wiszących na haku 400+ na CDR)

vilnouve napisał(a):
GRAF78 napisał(a):
to ile będzie zakończeń w grze jest bardzo ważne i o tym pownienieś wiedzieć, a jeśli nie wiesz oco chodzi to nie inwestuj w tą branże.

z reguły pycha kroczy przed upadkiem ...

a stres przed zawałem...
może warto mieć na uwadze?

Rif napisał(a):
. Robią tę grę od początku jak 11bit Frostpunka?

myślę że tak długotermiowi akcjonariusze celuja w kurs 500+ jak na 11Bit po FP

a krotkoterminowcy narzekaja na wszystko - może lepiej "inwestujcie" w kontakty terminowe tam dużo szybciej można zarobic dużo wiecej - polecam

@jwk
to ile będzie zakończeń w grze jest bardzo ważne i o tym pownienieś wiedzieć, a jeśli nie wiesz oco chodzi to nie inwestuj w tą branże.

anty_teresa napisał(a):

Nie wiem czy wszyscy, ale pierwotna komunikacja zakładała, że premiera będzie w tym roku, a wrzesień złym miesiącem na premierę chyba nie jest.

Oczywiście po informacji o emisji należało brać pod uwagę, że data premiery się zmieni...

Może to ja źle zrozumiałem ale we wrześniu ma być nie premiera gry a prezentacja i trailer? i rozpoczęcie kampanii marketingowej.

Natomiast jeśli chodzi o inwestycje w gamedev to każdy inwestor musi zakładać przełożenie premiery bo daty premiery przekłada 99% Studiów i jest to raczej reguła a nie wyjątek.

krishic napisał(a):
Prosba, jeśli ktos z Was bedzie na czacie inwestorskim zadajcie pytanie czy przesuniecie premiery na kolejny rok bedzie mialo przelozenie na wydluzenie lockupow?

z tego co pamietam z dokumentów będzie miało bo cześć lockupów wygasa 3 albo 6mcy po premierze grzy jeśli dobrze pamietam

Skąd ta pewność że stulecie nie zostanie uhonorowane? Nie wiem dlaczego wszyscy liczyli na premierę gry w dniu urodzin St. Lema?

Po pozyskaniu dodatkowych środków od funduszu gra zapewne będzie bardziej rozbudowana i ma wyjść od razu na wszystkie platformy więc ta informacja nie powinna nikogo dziwić - wystarczy sprawdzić ile czasu CRJ pracuje już nad GH a wersja konsolowa ma wyjść dopiero w połowie 2021roku.

Utnapisztim napisał(a):
Oho, 2 miejsce na steam.

tydzień od premiery mija, forumowicze już się rozmarzyli o wielomilionowych zyskach a się zaraz okaże że na extra przychody PCF bedzie musiał dlugo poczekać

Elliott napisał(a):
[quote]

To te 2,4 mln sprzedanych kopii będzie tu kluczowe, żeby PCF miał udział w zyskach. Czy osiągną ten wynik, niebawem się okaże.

tak luźno szacując zakładająć wariant optymistyczny gdyby się udało w 2021r sprzedać 3,4mln kopii w pełnej cenie to do spółki trafić powinno (1mln kopii x 125PLN)x20% czyli jakies 25kk przychodu ... dużo to nie jest przy kapitalizacji 2,4kkk

Stockinger napisał(a):
Witam, wydaje mi się czy studio "przegapiło 15 rocznicę śmierci S. Lema ?

nie martw się przed nami rocznica urodzin pisarza tej daty Studio nie przegapi

vilnouve napisał(a):

a jak zechcę pożyczyć akcję w biurze maklerskim na krótką sprzedaż to nie będę mógł sprzedać ?

Umowa lockup ma bardzo szeroki zakres i obostrzeń i zawierania transakcji o charakterze tzw. "krótkiej sprzedaży" rownież jest niedozwolone.
Poza tym nie sądzę aby jakikolwiek DM posiadał ofertę krótkiej sprzedaży na spółkę poniżej mWig40-sWig80 a tym bardziej notowaną na NC.
Jak pewnie zauważyłeś od wczoraj uwolniona została jedna seria akcji i nie widać oznak dystrybucji. Uważam że twoje (oraz forumowiczów) obawy są nieuzadnione i nie wiem skad pomysł że akcjonariusze będą się pozbywać papierów jednej z najlepszych młodych spółek w branży (osobiście uważam ze bezdyskusyjnie najlepszej).

1ketjoW napisał(a):
Czy akcje objęte lock up-em mogą być dopuszczone do obrotu?
Think
Prezes był nieprecyzyjny w tej materii w grudniu 2019 r.

Z tego co wiem to zmieniły się chyba przepisy w 2020r i wszystkie akcje musza być zdematerializowane i dopuszczone do obrotu końca 1 kwartału 2021r? (może pokreciłem datę?)

Kary za złamanie lock upów są ale zapisy umów pomiędzy inwestorem spółka a domem maklerskim sa raczej tajne (albo powinny być) choć Elemis już zacytował swoją umowę,

Żeby wszystkich tu uspokoić oprócz umowy lockupu, u każdego inwestora który ww. umowę podpisał jest fizyczna blokada złożenia zlecenia sprzedaży w domu maklerskim. Sprzedaż jest więc niemożliwa.

ps: Gra na spadki na Spółce przed premiera raczej napewno skończy się źle dla grających bo nawet po premierze jako to było w przypadku CDR i przy srednioterminowym trednie spadkowym można zostać wyciśniętym z kapitału jak cytrynka.

Chania napisał(a):

Plany na najbliższy czas w momencie lepszego nastroju na rynkach zredukować zaangażowanie w akcje do poziomu 20 000-25 000zł,

może trudno ci w to uwierzyć ale nastroje na rynkach są znakomite a wyceny spółek technologicznych kosmiczne

Chania napisał(a):

dokupić akcje dopiero po wypracowaniu strategii przynoszącej większe zyski.

strategia jest bardzo prosta kupić tanio sprzedać drogo

1ketjoW napisał(a):
... Druga opcja jest taka że spółka dostała ofertę i postanowiła ja przyjąć. Co będzie jak pojawia się następne tego typu oferty? Nie wiem...

to chyba dobra wiadomość?
ps: pokaż mi inna spółkę z NC (GPW?) która dostaje takie oferty od tak poważnej międzynarodowej instytucji. Myślisz ze oni kupują na chybił trafił a może się uda coś zarobić?

nie ma co panikować jesteśmy w zaawansowanej hossie i tak szybko CDR nie powinien spasc, Krewa rysował kiedys kanał trendu wzrostowego i obecnie dobijamy chyba do dolnej bandy?

ps: dla mnie abym się zaangażował mocniej w papier i na dłużej wycena musiała by być w okolicach C/Z=10 (biorąc do obliczeń średnioroczny zysk za ostatnie 3-4 lata)

Rif napisał(a):

@GRAF79
Luty 2022, jeśli dobrze widzę, a wcale gwarancji nie ma, że gra do tego czasu zadebiutuje, prawda?

Gwarancje są dla tych którzy nie wiedzą co robią

Rif napisał(a):

Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja...

Przeczytaj prospekt emisyjny jeszcze raz, developerzy nie moga sprzedawać akcji bo maja długie lockupy jeśli dobrze pamietam to ich akcje będą uwolnione dopiero jakiś czas po premierze gry.

Rif napisał(a):
... Ponadto obawiam się o akcjonariat, z którego wielu takich pieniędzy nie widziało, a część widziało, ale potrafi zaskoczyć wyjściem po angielsku.

nie interesuj się cudzymi portfelami a zacznij swoim na dobre ci to wyjdzie... zapamietaj sobie moją złota radę

Zupełnie nie rozumiem o co tyle lamentów? niby kto ma być poszkodowany przez emisje? dla spółki jest ona jak najbardziej korzystna tak samo jak i dla akcjonariuszy mniejszych i większych. Jedynie grupa bez akcji ustawiająca koszyki na poziomie 60-70 może narzekać ze emisja pokrzyżowała im plany i tera ujada na forach jaka to zła ta Spółka/emisja/zarząd...

ps: Cele emisji pewnie na razie pozostaną tajemnicą ale jak znam Zarząd są właściwe.

@toa
moim zdaniem wszystko idzie zgodnie z planem, znajdujemy na świecie rynek z największą banka na game devie i wrzucamy tam dużo za wysoko wycenioną spółkę a potem dosypujemy resztę papieru.... na koniec jeszcze news o umorzeniu akcji i przejeciu przez oligarcheBoo hoo!

Slyvek napisał(a):
Tu jeszcze były opisywane regulacje ze stanu Delaware odnośnie Huuuge:.

a to nie ten stan w którym zgodnie z prawem Zarząd albo WZA może unieważnic wybraną serie akcji? kiedyś był taki przypadek u nas chyba spółka CEDC a później jakaś ze Słoweni jeśli dobrze pamietam?

mackopl napisał(a):

Ile osób planuje skup akcji po te 70 zł?

jak można oszacować z połowa forum bankruta?
mackopl napisał(a):

Będąc akcjonariuszem to bardziej bym się martwił o swoje papiery, a nie o tych co ich nie mają.

ja się nie martwie o cude portfele ale wytykam typowo polskie cechy osobowości

Widzę że moje prawdziwe (aczkolwiek może zbyt dosadne) posty są kasowane
Osobiście uważam że komunikacja Spółki jest bardzo dobra, nie wiem czego oczekujecie? wysypu ESPI jak kiedys na SIMF.... i jazdy na 500?
Starward nie jest producentem komunikatów tylko gry - ale jak to zwykle w Polsce bywa nikt nie jest zadowolony ten co nie ma akcji że nie spada na 60 a ci co maja ze nie ma 500, jeśli chcecie emocji polecam FOREX lub kontakty terminowe.

Widzę ze fundusz pokrzyżował plany wielu forumowiczom nastawiającym już koszyki na poziomach 60-70PLN... i stąd taki lament i próba obrócenia dobrej informacji w złą Shame on you
ps: faktycznieThink jest to zła informacja dla osób nieposiadających akcji

Witamy pierwszy fundusz na pokładzie:thumbright
cyt.: "...Zarząd Starward Industries S.A. („Spółka”; „Emitent”) niniejszym informuje, że w dniu 19 lutego 2021 r. podjął uchwałę (na mocy przysługującego mu upoważnienia określonego w § 8 Statutu) w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w stosunku do akcji nowej emisji oraz dematerializacji akcji nowej emisji i ubiegania się o ich wprowadzenie do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz rozpoczęcie notowań tych akcji w tym systemie („Uchwała”).

Zgodnie z Uchwałą podwyższeniu ulega kapitał zakładowy Spółki o kwotę 3.639,35 zł (trzy tysiące sześćset trzydzieści dziewięć złotych i 35/100 złotych) w drodze emisji 27.995 (dwudziestu siedmiu tysięcy dziewięćset dziewięćdziesięciu pięciu) nowych akcji zwykłych na okaziciela serii I, o wartości nominalnej 0,13 zł każda akcja.
Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję akcji serii I nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej zgodnie z art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych. Oferta objęcia akcji została skierowana w dniu dzisiejszym do jednego podmiotu – funduszu Acion Master Fund, zarządzanego przez Acion Partners Limited - zagraniczną instytucję inwestycyjną wspieraną przez KKR - globalną firmę inwestycyjną i pioniera private equity.

Inwestor wstępnie zaakceptował ofertę, a Emitent oczekuje obecnie na przekazanie formalnych dokumentów.
Zgodnie z Uchwałą Zarząd Spółki, za zgodą Rady Nadzorczej ustalił jednostkową cenę emisyjną akcji serii I w wysokości 97,00 zł (dziewięćdziesiąt siedem złotych)....
"

Ciekawe która instytucja będzie kolejna, choć tym razem zapewne będą już musieli skupować z rynku

Vox napisał(a):
tak by wypadało... zgodnie z wpisami forum bankiera,
czeka nas nieunikniony krach kursu.

www.bankier.pl/forum/forum_o_s...

cieszą takie wpisy bo zazwyczaj (prawie zawsze) jest na odwrót

Z informacji jak uzyskałem z DM Pekao S.A. to jeśli zmieniasz rezydencje podatkową wymeldowujesz sie z PL to zgłaszasz ten fakt do domu maklerskiego aby nie wysyłał juz kopii PIT-8C do twojego byłego US. Prawdopodobnie będzie wysyłać do US w kraju w którym mieszkasz.

Z tego komunikatu:
www.bankier.pl/wiadomosc/MOONL...

wynika że spółka ułożyła harmonogram prac i Model Builder będzie mieć premierę do końca września tego roku.

Vox napisał(a):
Paradoksalnie uwolnienie lock-upów może oznaczać wzrosty.
Sporo osób wstrzymuje się z zakupem czekając na niższe ceny.

Nie sporo a z moich znajomych prawie wszyscy czekają na koniec lock-upów i upragnione zakupy poniżej 100love4
Czy tak się stanie zobaczymy ale zgodnie z teoria ze pięniądź srebrny wypiera z obiegu złoty spadki wcale nie są takie oczywiste, chyba że komuś w emocjach się kliknie o jedno zero za dużo.

Nadszedł ten upragniony czas gdy "ulica" funduje, jachty,wille samochody założycielom nazywając dumnie brzmiącym hasłem "inwestuje"

Powoli startują z akcja marketingową gry. Bardzo dobry pomysł z nawiązaniem współpracy z Astrography i sprzedażą materiałów z Niezwyciężonego bo jednocześnie zapewni pierwsze przychody spółce jak i rozpocznie promocję tytułu.

www.starwardinvestors.com/post...

1ketjoW napisał(a):
, bo w styczniu mają wydać istotnego patcha i każdy dzień nas do tego przybliża.
...
Rysują się więc, co najmniej dwie-trzy pozytywne informacje w ciągu 1-3 miesięcy: dwa istotne patcha-e (tu spółka ma 100% kontroli) i przywrócenie do PlayStation Store (tu na dwoje babka wróżyła).

Nie bierzesz pod uwagę ze ów gorąco wyczekiwany (chyba bardziej przez inwestorow niż graczy) patch może być już w cenie CDR? wynoszącej dziś 25MLD PLN. Dopiero przywrócenie CP2077 do PS Store zapewne da implus do mocne odbicia na kursie ale to od poziomu sprzedaży gry będzie zależec cena akcji w srednim terminie.

X43-Y12 napisał(a):
A ja tu przychodzę się tylko dowiedzieć, kiedy wreszcie będzie dematerializacja?
Może jakiś Elemis odpowie?

Jeśli mnie pamięć nie myli, miała być w grudniu. Jest połowa stycznia. Lock-upy dobiegają końca niedługo i fajnie byłoby mieć możliwość ruchu.

Dematerializacja właśnie się odbywa ale powinieneś wiedzieć że nie jest to jedno-dobowa czynność tylko złożony proces gdzie poza Spółka zaangażowane są takie instytucje jak KDPW oraz GPW.

@cmc nie wiem jak sie Krewa na to zapatruje ale to "odbicie" dla mnie nie jest nawet "odbiciem zdechłego kota"

toronto_84 napisał(a):
Przyznam się szczerze że nie widzę teraz trybu multi. Z grą w tym stanie to będzie po prostu klon jakich wiele z fajnym światem tylko. Znowu hype, zawiedzione oczekiwania i lot w dół. Redzi musieliby coś ekstra wymyśleć.

Z tego co czytalem wynika że CP2077 multiplayer jest zapowiadany jako osobna nowa gra, a nie dodatek do obecnej, i ma miec premiere za rok-dwa?

1ketjoW napisał(a):

Problem polega na czym innym. Na tym, co Ty przyjąłeś za pewnik. Dla Krewy swoją drogą to komplement takie podejście do jego analiz.

Ja nie przyjmuje nigdy AT jako pewnik, ale zaskoczyła mnie diametralnie inna interpretacja Krewy którego uważam za super fachowca od techniki (obok Szkutnika ktorego tez lubie czytac). Dodatkowo jak pamietam wiele srednioterminowych trendów spadkowych kończyło się tzw. sesja przesilenia z bardzo duzymi obrotkami o której również wspominał Joker a której nie było.

krewa napisał(a):
Spójrz na czerwoną przerywaną linię na RSI - ona pokazuje, że pierwszy dołek jest niżej, niż kolejny. Natomiast na wykresie w tym samym czasie mamy nowe minimum w cenach zamknięcia. Jest rozbieżność.
Oznacza to, że za kolejnym dołkiem na wykresie cenowym nie stoi siła podaży, ten dołek powstał siłą rozpędu.

Jak to sie ma do wcześniejszych analiz (nie tak dawno), gdzie prognozowany zasięg spadków był ok 215-218? Czy sytuacja na walorze sie tak zmieniła że tamta analiza straciła ważność? Obserwując sesje widać że spadki wytraciły impet i spadły obroty, kurs probował odbijac ale jak narazie slabo mu to wychodzi.

krewa napisał(a):
I jak należy ją interpretować? To dobrze czy źle?

Mocne podbicie na na obrotach 100mln w ciagu 2 pierwszych godzin sesji potem powolne osuwanie sie kursu przez 6 godzin. Raczej napewno nie byla to sesja przesilenia o której wspominał Joker kilka postów wyżej. A czy dobrze czy źle to zalezy od tego czy się ma akcje czy chce sie kupić. Do tego dochodzi ciagle spadająca ilość graczy wg steamdb, oraz coraz mniejszy dobowy przyrost recenzji na steam.

Odbicie jest prawdopodobne, w piatekt pod koniec sesji na wykresie 30 min widać 2 biale swieczki, a w ciagu dnia na certyfikatach long ingturbo widać było duży popyt - czyżby ktoś wiedział o poźniejszym komunikacieThink

swiezaczek napisał(a):
Czyli jak rozumiem to Morgan skupował akcje i zapobiegł dalszemu spadkowi?

Jak obserwuje regularnie sesje CDR to widać kiedy ktoś skupuje kurs przestaje spadac i wyglada jak odlinijki (wachania sa nie normalnie niskie) w piatek też widzialem takie zachowanie kursu.

Natomiast z tego co rozmawialem z doświadczonymi graczami to wyczekiwane odbioru gry nie zmienia, CP sam sobie nawet bez błędów nie jest rewolucyjny a po prostu dobry. Żaden z nich gry nie zwrócił, nie załuje zakupu ale jeśli miałby doradzić coś mniej zamożnym kolegą to radzą poczekać na promocje.

Wg. moich codzniennych szacunków na podstawie przyrostu recenzji obecna dzienna sprzedaż jest na poziomie 30% sprzedaży z okresu światecznego.

cmc napisał(a):
Joker napisał(a):
Oczywiście, że nie dzisiaj. d'oh!

Ok
Tym czasem Marshall wychodzi, ma 0,6%
Kurde a może dzisiaj wyjdzie na plus, paczcie jakie branie

Odnoszę wrażenie że cześć osób nie ma pojęcia co oznacza wychodzenie z krótkiej pozycji - jeśli Marshall wychodzi to kupuje a jesli kupuje to zapobiega głebszym spadkom. Wiec te krótkie są lub będą korzystne dla kursu. Jak dziś obserwowałem sesje to tak miedzy 11 a 12 tez skupowano papier i poźniej chyba też przej jakis okres.

@Krewa tzn ze spadamy do 21 stycznia (okolice 215) potem podbitka pod wyniki w lutym i znow spadamyking

Nie którzy rysuja niewiarygodnie niskie poziomy

kliknij, aby powiększyć

osobiście bez jakiegoś mocnego tąpniecia za oceanem nie zabardzo wieże w kurs ponizej 100...
choć sprzedaz CD powoli ale systematycznie spada na steamie... co bedzie gdy sprzeda sie w 2021 poniżej 10mln kopii w pełnej cenie?

tak to mniej wiecej widzialem, w innej skali (bardziej rozciągniety wykres na bok) wyglada bardziej czytelnie

rozumiem już że nie należy brać wielkości ruchu nominalnie tylko wyrażonym jako ruch %, jeśli zatem zakładamy że wybicie nastąpiło dziś z poziomu 265PLN to zasięg mniej wiecej jest na poziomie ok 212. (luźno licząc ruch 400->320 to 20% spadku, 265->212 to też 20% spadku)

ja jako maszt widzę ruch 400->320, a chorągiewka ma kształt trójkąta o lewym boku wysokosci w przybliżeniu 80 (320-240)

@Krewa
zasięg ruchu zależy od postrzegania formacji, ty narysowałeś formację flagi, a inni widzą chorągiewkę gdzie zasięg wybicia jest równy wysokości masztu która wg mnie wynosi ok 80PLN

@hasisz
jest wprost znakomicie -> CDR najsłabszym walorem w rosnacym WIG20

ps: JOKER chyba prawidłowo odczytał kurs

Jakubniekuba napisał(a):
@GRAF78

Zastanawia mnie sens Twojego postu.
Wklejasz link podczas ostatniego dnia wyprzedaży na Steam. Jutro z dużą dozą prawdopodobieństwa CP2077 będzie na 1 lub 2 miejscu.

Dodatkowo łamiesz, w mojej opinii, minimum dwa punkty regulaminu forum:

„c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,”

Moderator:
żółty kartonik za usuniętą treść

Przesledź sobie miejsca na steam od czasu winter sale przeanalizuj dobowe przyrosty recenzji, liczbę grających a potem zastanów się nad treścia mojego postu jeszcze raz.

sprzedaż siadła...-> 5 miejsce
store.steampowered.com/search/...
koniec marzeń o 500+ wave

Tak, tak DogTrainerlove4 ma zdecydowanie większy potencjał sprzedażowy i szanse na komercyjny sukces. Mam nadzieje na jego rychła premierę, ale też z tego co mowił Prezes Model Builder od czasu wspomnianej prezentacji został rozbudowany i dalej trwaja pracę nad zwiększeniem zawartości i atrakcyjności tego projektu. Z godnie z zapowiedziami czekamy na info o umowie z wybranym wydawcą.

Vox napisał(a):
Nie ma transakcji nie ma straty. No ale w tym kraju co urząd to inna wykładnia, można spróbować odliczyć a potem jest jeszcze Izba Skarbowa.

Panowie nie rozumiem, przepisy podatkowe są jasne i od dawna niezmienne skoro sytuacja na danej spółce jest niepewna dlaczego nie sprzedaliście papieru? lub gdy żyliście nadzieją i chceliście dalej trzymać aktywa to nie zrealizowaliście straty podatkowej (sprzedaż i odkup) odpowiednio wcześnie?

Nie wiem czy było ale chyba nie więc zamieszczam linka do nowych materiałów:
store.steampowered.com/news/ap...

kliknij, aby powiększyć

oraz link do prezentacji Spółki na GPWInnovationDay

Średni dzienny przyrost recenzji za ostanie 4 dni to 5900, ktoś wspominał o przeliczniku 30 wiec dawało by to dzienna sprzedaż na Steamie na poziomie 177k kopii.

MrBlue2 napisał(a):
Zastanawia mnie czemu ludzie tak uparcie inwestują w akcje w trendzie spadkowym.

to proste ludzie lubia kupować taniej a jak spadnie potem to jeszcze lepiej bo dokupia więcej jeszcze taniejblah5

250 działa chyba jako wsparcie (analitycy wskazywali chyba 219?)
ślepe shortowanie przy tych poziomach może być ryzykowne - szczególnie że "drobnica" właśnie wpadła na ten genialny pomysłAngel

na PCF raczej mocne wsparcie na poziomie ok 50-55PLN

Vox napisał(a):
Cytat:
mBank to tak zawsze na sesjach o zwiększonym ruchu. Ostatnio po nieudanym debiucie CYberpunka było identycznie i dzisiaj po komunikacie od Sony jest to samo. System się zawiesił. Niektóre zlecenia wówczas mi powchodziły, a niektóre nie.

Alior tez zdechl wkrotce po otwarciu notowañ na PCF.

Te nasze domy maklerskie to porazka, tylko chyba BOS jest niezawodny?.

ING za to działa love4
polecam miec kilka rachunkow

Joker napisał(a):
No no jasne. :)

dane na stooq.pl pokazują zmniejszenie stanu posiadania i nie wynika to z podwyższenia kapitału,
ostatnia zmiana -482254, data aktualizacji 09.12.2020.

z tego:
https://stooq.pl/q/h/?s=cdr
wynika że Michał Kiciński sprzedał trochę akcji tj.482254. Transakcje raportował w środę 9XII miał na to 3 dni więc podejrzewam rozpoczął sprzewać w poniedziałek 7XII i te dolne widły to jego transakcjablackeye

Wszystkich recenzji na Steamie jest 144k jeśli przyjąć standardowy mnożnik 70 (określony tu na forum przy okazji premiery This War Of Mine) sprzedaż na same PC wynosi obecnie ok 10mln kopii + konsole (może ktoś umie oszacować?) - zwroty.

Vox napisał(a):
Melvin zamyka krótką na CDPROJEKT.
ale fakt że troche siadł sentyment i debiut PCF moze byc umairkowany

nie zamyka a zmniejsza bo nie jest łatwo kupić akcje o obecnej wartośći ponad 200MLN PLN nie podbijając kursu

Scarry napisał(a):
[quote]...firmę pochłonęła chciwość...

a ja myślę ze musieli wydać bo "duzi" inwestorzy naciskali ... kolejne przesuniecie premiery gdzies na 2021r zapewne spowodowało by zjad kursu na okolice 200PLN i wieka krytykę w dodatku zepsło by to plany "grubych ryb" Obecny rozwój wydarzeń idealnie pasuje do charakteru giełdy, kupic tanio sprzedac drogo i odkupic kiedys taniej (mam na mysli przedziały wieloletnie a nie miesięczne). Podejrzewam ze CP2077 poprawia albo zrobia W4 i kurs przebije kiedys historyczne szczyty

Scarry napisał(a):

sorry, nagrody nie będzie.

@Scarry nagroda była i jest (choć może troche niższa) -> CP2077 odniósł nie samowity sukces bo dał zarobić długoterminowym ponad 10.000% i napewno jest sukcesem rynkowym ale nie dla Spółki wycenionej na 32MLD PLN.

ps: zajrzałem na początek wątku a tam cena akcji (jeszcze chyba OPT) ponizej 1PLN

MrBlue2 napisał(a):
Goldman Sachs: CD Projekt sprzeda 22,5 mln szt. 'Cyberpunk 2077' w ciągu roku.

jaki szacunkowy zysk wygeneruje taki poziom sprzedaży? ok 2,3MLD PLN?

aircanada15 napisał(a):
...Na Steam póki co 74%, czyli tak sobie. Ale czy W3 miało od początku 90% pozytywów, nie wspominając o dzisiejszych 98% ? Nie miało....

W dniu premiery W3 kapitalizacja była poniżej 3MLD dziś jest 12x większa i chyba tylko nieliczni z tutaj obecnych dostrzegają tę drobną acz istotna różnicę. Jakiekolwiek porównanie CP2077 do W3 jest tutaj nie na miejscu.

aircanada15 napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):

Patrząc jak spółka wykonała podwójny szczyt i jakim "rozczarowaniem" okazała się gra to ruch w kierunku dołka na 200 zł wydaje się pewny.

W którym miejscu wynik finansowy gry rozczarował ?

@aircanada - tyle lat na forum a piszesz jak przysłowiowy "leszcz" - nie zaczarujesz rzeczywistości - gra jest rozczarowaniem (oceny 73%) dla inwestorów wyceniających CDR jeszcze nie dawno na ponad 40MLD PLN. Owszem zyski będą nominalnie olbrzymie ale czy np 2MLD za 2021r usatysfakcjonuje dużych graczy?

ps: gdyby to była produkcja np. z F51 wtedy napewno byłby to gigantyczny sukces przynajmniej w mojej ocenie.

vladinho napisał(a):
@Graf78 można, ale biorąc pod uwagę 7k negatywów (a raczej niepozytywnych recenzji), raczej jest mało prawdopodobne aby przy liczbie 8mln liczba zwrotów ważyła więcej niż 1%.

1% zwrotów przy 28% negatywów hmm Think brzmi mało realnie

vladinho napisał(a):
@Joker,
wyobrażalną, wyobrażalną, acz sprzedane preordery pokrywają się przecież - czy też lekko przekraczają oczekiwania analityków, nie ma powodu ...

Preorder chyba można zwrócić jeśli gra nie ma przegrane więcej jak określony czas? a gracz jest niezadowolony z produktu

aircanada15 napisał(a):
Mr Money: nie za dużo tego naganiania ? W każdym poście piszesz praktycznie to samo :D

po wpisach widać kto ma jaką pozycję3some
osobiście uważam że zajmowanie obecnie pozycji na tej spółce jest wielce ryzykowne

mysiauek napisał(a):
GRAF78 napisał(a):
Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Rozmawiałem z maklerem spokojnie poinstruował mnie o krokach postępowania i z rozmowy wynikło że obecnie nie może dokonać żadnej transakcji w moim imieniu.

Dodatkowo zostałem odcięty od gotówki znajdującej się na rachunku maklerskim i nie mam możliwości przelania jej na inny rachunek.

Nie wiem czy zapis na IPO PCF zostanie zrealizowany? Bo też składałem w ING ale jak im padł system to mam wątpliwości.

Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

Nie można było składać zapisów na PCF, nie można było wypłacić gotówki z rachunku maklerskiego. Sytuacja wygląda jak by rachunku w DM w ogule nie było. Składać zleceń telefonicznie też nie można w praktyce bo się nie dodzwonisz, chyba że masz prywatna komurke to maklera i do ciebie oddzwoni ze służbowego?

W poniedziałek rano też była krótka awaria która mi uniemożliwiła transakcje. Ale tamto szybko naprawili. Generalnie współczuje trayderom z otwartymi pozycjami na kontraktach.

Ja mam zamiar na dobrze pożegnać sie z DM ING gdyż 2 raz uniemożliwili mi zawarcie zyskownej transakcji przez awarie (poprzednio w czerwcu 2018).

pitr23 napisał(a):
Sytuacja jest niedopuszczalna, mamy godzinę 11:20 i nadal nie można się dostać do konta maklerskiego.
Czy w innych bankach, PKO/PEKAO/MBANK sytuacja wygląda lepiej? Użytkownicy nie mieli takich negatywnych doświadczeń?

w PEKAO mam drugi rachunek, tam awarii jest duzo mniej, mBank tez chyba nie ma problemow, natomiast slyszalem od kolegi ze miewał awarie w Aliorze

Skimixa napisał(a):
Z małym opóźnieniem ale Melvin wisi . Teraz pytanie jak będzie ściągany : na szybko czy powoli aż się zmęczy ?Bo wypasiony był .Ale co się odwlecze ...

nie chwalił bym dnia przed zachodem słońca Shame on you

MrBlue2 napisał(a):
(...)Duży wpływ na wyniki z debiutu będzie miał Cyberpunk, jeśli gra będzie udana skorzysta na tym PCF, jeśli Cyberpunk będzie wtopą to debiut może być słaby, zwłaszcza, że wycena spółki to 1,36 mld w IPO.(...) ale w czasie kiedy gotówka będzie zamrożona pod wezwanie, ucieknie nam inna okazja inwestycyjna która może być dużo bardziej zyskowna.

masz na myśli shorty na CDR?Angel king

To mnie martwi troche:
- Perspektywa rozwodnienia z tytułu emisji warrantów subskrypcyjnych na rzecz Square Enix (warunki porozumienia są szczegółowo opisane na str. 132 Prospektu)

1ketjoW napisał(a):
Czy ktoś wie jakie % z przychodów dostaje PCF za wyprodukowanie gry?... Z prospektu wynikają jakieś grosze. To znaczy że PCF żyje głównie z kasy za produkcje. (...) Spółka zamierza rozwijać działalność pod nowe produkcje...

W mojej ocenie długookresowo warto inwestować w tą Spółkę jeśli dokona zmiany modelu biznesowego z software house`u na samodzielnego producenta i wydawcę produkcji AAA. W krótkim okresie może być podobnie jak na debiucie Allegro.

anty_teresa napisał(a):
... w momencie debiutu będą notowane zarówno akcje spółki, jak i PDA spółki. Historycznie patrząc PDA są notowane z reguły nieco niżej niż akcje, bo teoretycznie istnieje ryzyko niezarejestrowania emisji i brak przydziału.

Kto lub co decyduje o tym czy otrzymam na rachunek akcje lub PDA? Kolejność zapisu? Czy losowy przypadek?

Osobiście mam wrażenie że wyniki historyczne zostały "podrasowane" pod IPO - jakie jest wasze zadnie? Wydaje się trochę drogo choć gdyby Spółka miała robić w przyszłości tytuły AAA i samodzielnie je wydawać to już kapitalizacja nie jest zła a nawet przystępna.

pivovarit napisał(a):

włąsnie sprawdziłem w ING ani w PKO S.A. nie możliwości złożenia zapisu

Dziwna sesja, po wycieku jeszcze przed oficjalną informacja zjazd kursu z 389 na 372Think

Już wiadomo co przygotował.. nowy zwiastun
www.youtube.com/watch?v=AxUlhP...

Rif napisał(a):
...Niegdyś 11bit akcjonariuszy porównywano do tych z KOV... Na innych forach Starward nawet komentuje się, że to spółka sekty SW...

@Rif ale ten kto się podłączył do tej sekty "SW" zarobił ok 5000% na 11Bit jeśli był wytrwały ... Tutaj może być podobnie jeśli duch "SW" będzie czuwał Angel

Ja tutaj w sumie w innej sprawie, dziś nastąpiły zmiany w Radzie Nadzorczej Spółki rezygnacje złożył Pan Dawid Sękowski a na jego miejsce został powołany Pan Michał Siennicki jako przedstawiciel inwestorów indywidualnych. Nie związany wcześniej z założycielami studia spełniajacy przesłanki niezależności.
link do komunikatu:
www.bankier.pl/wiadomosc/STARW...

Premier02 napisał(a):
Cytat:
Czy majac kapital np 60 K zl
Cytat:

Mając taki kapitał (60K) to wybierz dwie właściwe spółki pro wzrostowe z NC (game dev czy biotech ... ) i kup ich akcje, a nie baw sie w dywidndowe. Dopiero jak zrobisz z tych 60K -> 2KK to mozesz o nich pomyśleć.

Premiera Model Buildera zbliża się szybkimi krokami, zgodnie z tym artykułem Spółka jest już na końcowym etapie wyboru wydawcy:
www.isbtech.pl/2020/10/moonlit...
a w sieci pojawił się pierwszy materiał polskiego youtubera z ogrywania dema:

Bardzo powoli zbliżamy się do premiery pierwszej całkowicie własnej gry młodego studia.
Moonlit zaprezentował nowe demo Model Buildera na targach PAX online 2020, kolejnym etapem promocji będzie Tokio Game Show.
Zgodnie z zapowiedzią Prezesa już po targach Gamescom do krakowskiej spółki zgłosiło się 11 wydawców wyrażających chęć wydania gry, studio chce do końca października wybrać wydawcę dla tego projektu, a premiera gry w Early Accessie gry Model Builder zaplanowana jest wstępnie na czwarty kwartał bieżącego roku.
Link:
www.isbtech.pl/2020/09/model-b...

Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

Moderator:
Usunięto treść niezgodą z regulaminem

Vox napisał(a):
Z tego co czytałem kolejnych kilkadziesiąt spółek PLW czeka w pipeline Whistle

1-2 gry = 1 Spółka na NC - może taka jest strategia PLW? Większy gry sukces zapewni w takim wypadky skokowy wzrost Studia i eksplozje na kursie. Studia które sobie nie poradzą (brak kompetencji, pech itd) odejda po pewnym czasie w niebyt.

Bardzo dobra robota, wykład super ciekawy. Pawła Miechowskiego poznałem jeszcze przed sukcesem TWOM, na jednym ze spotkań z inwestorami - w tamtym okresie 11Bitstudios to była jeszcze inna firma. Jestem pod wrażeniem jak wraz rozwojem studia rośnie profesjonalizm całego core teamuthumbright . Z perspektywy czasu widać że seria premier zakończonych sukcesem nie była przypadkowa a jest efektem profesjonalnego podejścia do tematu, posiadanej wiedzy i zdobywanego z każdym projektem doświadczenia.

Dziś miał miejsce ciekawy webinar z Prezesem Markiem na temat przebiegu produkcji gry – omówienie poszczególnych etapów - być może wyjaśni to wiele wątpliwości inwestorów i udzieli odpowiedzi na pojawiające się pytania.
Kto zapomniał lub nie miał możliwości posłuchać to wklejam linka:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...

Nikt się spółką na forum nie interesuje - wiadomo diament jest dopiero w trakcje szlifowania - niemniej wypada dla porządku wspomnieć że emisja akcji serii E zakończyła się dla Moonlit S.A. pełnym sukcesem (wszystkie oferowane przez Spółkę akcje w cenie 5PLN zostały objęte i pozyskano 2,5MLN PLN) a dla inwestorów trochę mniejszym ponieważ stopa redukcji wyniosła aż 62,07% i trzeba będzie uzupełnić braki w portfelu dokonując zakupu na rynku.

źródło:
www.bankier.pl/wiadomosc/MOONL...

Z radością witam nowych forumowiczów należących do ciągle powiększającego się grona potencjalnych akcjonariuszy Starward Industries wave Nie dziwię się bo Spółka przyciąga jak magnes (mocny magnes) i życzę wam aby wasze starania (mające na celu dalszy spadek kursu) choć w niewielkim stopniu odniosły sukces żebyście mogli wreszcie spokojnie wskoczyć na podkład i zmienić retorykę forumowych wypowiedzi.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 19 czerwca 2021 16:54:22
Liczba wpisów: 1 243
[0,33% wszystkich postów / 0,32 postów dziennie]
Punkty respektu: 45

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,470 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło