pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

GRAF78

GRAF78

Ostatnie 10 wpisów
Powoli startują z akcja marketingową gry. Bardzo dobry pomysł z nawiązaniem współpracy z Astrography i sprzedażą materiałów z Niezwyciężonego bo jednocześnie zapewni pierwsze przychody spółce jak i rozpocznie promocję tytułu.

www.starwardinvestors.com/post...

1ketjoW napisał(a):
, bo w styczniu mają wydać istotnego patcha i każdy dzień nas do tego przybliża.
...
Rysują się więc, co najmniej dwie-trzy pozytywne informacje w ciągu 1-3 miesięcy: dwa istotne patcha-e (tu spółka ma 100% kontroli) i przywrócenie do PlayStation Store (tu na dwoje babka wróżyła).


Nie bierzesz pod uwagę ze ów gorąco wyczekiwany (chyba bardziej przez inwestorow niż graczy) patch może być już w cenie CDR? wynoszącej dziś 25MLD PLN. Dopiero przywrócenie CP2077 do PS Store zapewne da implus do mocne odbicia na kursie ale to od poziomu sprzedaży gry będzie zależec cena akcji w srednim terminie.

X43-Y12 napisał(a):
A ja tu przychodzę się tylko dowiedzieć, kiedy wreszcie będzie dematerializacja?
Może jakiś Elemis odpowie?

Jeśli mnie pamięć nie myli, miała być w grudniu. Jest połowa stycznia. Lock-upy dobiegają końca niedługo i fajnie byłoby mieć możliwość ruchu.


Dematerializacja właśnie się odbywa ale powinieneś wiedzieć że nie jest to jedno-dobowa czynność tylko złożony proces gdzie poza Spółka zaangażowane są takie instytucje jak KDPW oraz GPW.

@cmc nie wiem jak sie Krewa na to zapatruje ale to "odbicie" dla mnie nie jest nawet "odbiciem zdechłego kota"


toronto_84 napisał(a):
Przyznam się szczerze że nie widzę teraz trybu multi. Z grą w tym stanie to będzie po prostu klon jakich wiele z fajnym światem tylko. Znowu hype, zawiedzione oczekiwania i lot w dół. Redzi musieliby coś ekstra wymyśleć.

Z tego co czytalem wynika że CP2077 multiplayer jest zapowiadany jako osobna nowa gra, a nie dodatek do obecnej, i ma miec premiere za rok-dwa?

1ketjoW napisał(a):

Problem polega na czym innym. Na tym, co Ty przyjąłeś za pewnik. Dla Krewy swoją drogą to komplement takie podejście do jego analiz.


Ja nie przyjmuje nigdy AT jako pewnik, ale zaskoczyła mnie diametralnie inna interpretacja Krewy którego uważam za super fachowca od techniki (obok Szkutnika ktorego tez lubie czytac). Dodatkowo jak pamietam wiele srednioterminowych trendów spadkowych kończyło się tzw. sesja przesilenia z bardzo duzymi obrotkami o której również wspominał Joker a której nie było.

krewa napisał(a):
Spójrz na czerwoną przerywaną linię na RSI - ona pokazuje, że pierwszy dołek jest niżej, niż kolejny. Natomiast na wykresie w tym samym czasie mamy nowe minimum w cenach zamknięcia. Jest rozbieżność.
Oznacza to, że za kolejnym dołkiem na wykresie cenowym nie stoi siła podaży, ten dołek powstał siłą rozpędu.

Jak to sie ma do wcześniejszych analiz (nie tak dawno), gdzie prognozowany zasięg spadków był ok 215-218? Czy sytuacja na walorze sie tak zmieniła że tamta analiza straciła ważność? Obserwując sesje widać że spadki wytraciły impet i spadły obroty, kurs probował odbijac ale jak narazie slabo mu to wychodzi.

krewa napisał(a):
I jak należy ją interpretować? To dobrze czy źle?

Mocne podbicie na na obrotach 100mln w ciagu 2 pierwszych godzin sesji potem powolne osuwanie sie kursu przez 6 godzin. Raczej napewno nie byla to sesja przesilenia o której wspominał Joker kilka postów wyżej. A czy dobrze czy źle to zalezy od tego czy się ma akcje czy chce sie kupić. Do tego dochodzi ciagle spadająca ilość graczy wg steamdb, oraz coraz mniejszy dobowy przyrost recenzji na steam.

Odbicie jest prawdopodobne, w piatekt pod koniec sesji na wykresie 30 min widać 2 biale swieczki, a w ciagu dnia na certyfikatach long ingturbo widać było duży popyt - czyżby ktoś wiedział o poźniejszym komunikacieThink

swiezaczek napisał(a):
Czyli jak rozumiem to Morgan skupował akcje i zapobiegł dalszemu spadkowi?


Jak obserwuje regularnie sesje CDR to widać kiedy ktoś skupuje kurs przestaje spadac i wyglada jak odlinijki (wachania sa nie normalnie niskie) w piatek też widzialem takie zachowanie kursu.

Natomiast z tego co rozmawialem z doświadczonymi graczami to wyczekiwane odbioru gry nie zmienia, CP sam sobie nawet bez błędów nie jest rewolucyjny a po prostu dobry. Żaden z nich gry nie zwrócił, nie załuje zakupu ale jeśli miałby doradzić coś mniej zamożnym kolegą to radzą poczekać na promocje.

Wg. moich codzniennych szacunków na podstawie przyrostu recenzji obecna dzienna sprzedaż jest na poziomie 30% sprzedaży z okresu światecznego.

cmc napisał(a):
Joker napisał(a):
Oczywiście, że nie dzisiaj. d'oh!


Ok
Tym czasem Marshall wychodzi, ma 0,6%
Kurde a może dzisiaj wyjdzie na plus, paczcie jakie branie

Odnoszę wrażenie że cześć osób nie ma pojęcia co oznacza wychodzenie z krótkiej pozycji - jeśli Marshall wychodzi to kupuje a jesli kupuje to zapobiega głebszym spadkom. Wiec te krótkie są lub będą korzystne dla kursu. Jak dziś obserwowałem sesje to tak miedzy 11 a 12 tez skupowano papier i poźniej chyba też przej jakis okres.

@Krewa tzn ze spadamy do 21 stycznia (okolice 215) potem podbitka pod wyniki w lutym i znow spadamyking

Nie którzy rysuja niewiarygodnie niskie poziomy


kliknij, aby powiększyć


osobiście bez jakiegoś mocnego tąpniecia za oceanem nie zabardzo wieże w kurs ponizej 100...
choć sprzedaz CD powoli ale systematycznie spada na steamie... co bedzie gdy sprzeda sie w 2021 poniżej 10mln kopii w pełnej cenie?


tak to mniej wiecej widzialem, w innej skali (bardziej rozciągniety wykres na bok) wyglada bardziej czytelnie

rozumiem już że nie należy brać wielkości ruchu nominalnie tylko wyrażonym jako ruch %, jeśli zatem zakładamy że wybicie nastąpiło dziś z poziomu 265PLN to zasięg mniej wiecej jest na poziomie ok 212. (luźno licząc ruch 400->320 to 20% spadku, 265->212 to też 20% spadku)

ja jako maszt widzę ruch 400->320, a chorągiewka ma kształt trójkąta o lewym boku wysokosci w przybliżeniu 80 (320-240)

@Krewa
zasięg ruchu zależy od postrzegania formacji, ty narysowałeś formację flagi, a inni widzą chorągiewkę gdzie zasięg wybicia jest równy wysokości masztu która wg mnie wynosi ok 80PLN

@hasisz
jest wprost znakomicie -> CDR najsłabszym walorem w rosnacym WIG20

ps: JOKER chyba prawidłowo odczytał kurs

Jakubniekuba napisał(a):
@GRAF78

Zastanawia mnie sens Twojego postu.
Wklejasz link podczas ostatniego dnia wyprzedaży na Steam. Jutro z dużą dozą prawdopodobieństwa CP2077 będzie na 1 lub 2 miejscu.

Dodatkowo łamiesz, w mojej opinii, minimum dwa punkty regulaminu forum:

„c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,”

Moderator:
żółty kartonik za usuniętą treść

Przesledź sobie miejsca na steam od czasu winter sale przeanalizuj dobowe przyrosty recenzji, liczbę grających a potem zastanów się nad treścia mojego postu jeszcze raz.

sprzedaż siadła...-> 5 miejsce
store.steampowered.com/search/...
koniec marzeń o 500+ wave

Tak, tak DogTrainerlove4 ma zdecydowanie większy potencjał sprzedażowy i szanse na komercyjny sukces. Mam nadzieje na jego rychła premierę, ale też z tego co mowił Prezes Model Builder od czasu wspomnianej prezentacji został rozbudowany i dalej trwaja pracę nad zwiększeniem zawartości i atrakcyjności tego projektu. Z godnie z zapowiedziami czekamy na info o umowie z wybranym wydawcą.

Vox napisał(a):
Nie ma transakcji nie ma straty. No ale w tym kraju co urząd to inna wykładnia, można spróbować odliczyć a potem jest jeszcze Izba Skarbowa.


Panowie nie rozumiem, przepisy podatkowe są jasne i od dawna niezmienne skoro sytuacja na danej spółce jest niepewna dlaczego nie sprzedaliście papieru? lub gdy żyliście nadzieją i chceliście dalej trzymać aktywa to nie zrealizowaliście straty podatkowej (sprzedaż i odkup) odpowiednio wcześnie?

Nie wiem czy było ale chyba nie więc zamieszczam linka do nowych materiałów:
store.steampowered.com/news/ap...


kliknij, aby powiększyć


oraz link do prezentacji Spółki na GPWInnovationDay


Średni dzienny przyrost recenzji za ostanie 4 dni to 5900, ktoś wspominał o przeliczniku 30 wiec dawało by to dzienna sprzedaż na Steamie na poziomie 177k kopii.

MrBlue2 napisał(a):
Zastanawia mnie czemu ludzie tak uparcie inwestują w akcje w trendzie spadkowym.

to proste ludzie lubia kupować taniej a jak spadnie potem to jeszcze lepiej bo dokupia więcej jeszcze taniejblah5

250 działa chyba jako wsparcie (analitycy wskazywali chyba 219?)
ślepe shortowanie przy tych poziomach może być ryzykowne - szczególnie że "drobnica" właśnie wpadła na ten genialny pomysłAngel

na PCF raczej mocne wsparcie na poziomie ok 50-55PLN

Vox napisał(a):
Cytat:
mBank to tak zawsze na sesjach o zwiększonym ruchu. Ostatnio po nieudanym debiucie CYberpunka było identycznie i dzisiaj po komunikacie od Sony jest to samo. System się zawiesił. Niektóre zlecenia wówczas mi powchodziły, a niektóre nie.


Alior tez zdechl wkrotce po otwarciu notowañ na PCF.

Te nasze domy maklerskie to porazka, tylko chyba BOS jest niezawodny?.


ING za to działa love4
polecam miec kilka rachunkow

Joker napisał(a):
No no jasne. :)

dane na stooq.pl pokazują zmniejszenie stanu posiadania i nie wynika to z podwyższenia kapitału,
ostatnia zmiana -482254, data aktualizacji 09.12.2020.

z tego:
https://stooq.pl/q/h/?s=cdr
wynika że Michał Kiciński sprzedał trochę akcji tj.482254. Transakcje raportował w środę 9XII miał na to 3 dni więc podejrzewam rozpoczął sprzewać w poniedziałek 7XII i te dolne widły to jego transakcjablackeye

Wszystkich recenzji na Steamie jest 144k jeśli przyjąć standardowy mnożnik 70 (określony tu na forum przy okazji premiery This War Of Mine) sprzedaż na same PC wynosi obecnie ok 10mln kopii + konsole (może ktoś umie oszacować?) - zwroty.

Vox napisał(a):
Melvin zamyka krótką na CDPROJEKT.
ale fakt że troche siadł sentyment i debiut PCF moze byc umairkowany

nie zamyka a zmniejsza bo nie jest łatwo kupić akcje o obecnej wartośći ponad 200MLN PLN nie podbijając kursu

Scarry napisał(a):
[quote]...firmę pochłonęła chciwość...

a ja myślę ze musieli wydać bo "duzi" inwestorzy naciskali ... kolejne przesuniecie premiery gdzies na 2021r zapewne spowodowało by zjad kursu na okolice 200PLN i wieka krytykę w dodatku zepsło by to plany "grubych ryb" Obecny rozwój wydarzeń idealnie pasuje do charakteru giełdy, kupic tanio sprzedac drogo i odkupic kiedys taniej (mam na mysli przedziały wieloletnie a nie miesięczne). Podejrzewam ze CP2077 poprawia albo zrobia W4 i kurs przebije kiedys historyczne szczyty

Scarry napisał(a):

sorry, nagrody nie będzie.

@Scarry nagroda była i jest (choć może troche niższa) -> CP2077 odniósł nie samowity sukces bo dał zarobić długoterminowym ponad 10.000% i napewno jest sukcesem rynkowym ale nie dla Spółki wycenionej na 32MLD PLN.

ps: zajrzałem na początek wątku a tam cena akcji (jeszcze chyba OPT) ponizej 1PLN

MrBlue2 napisał(a):
Goldman Sachs: CD Projekt sprzeda 22,5 mln szt. 'Cyberpunk 2077' w ciągu roku.

jaki szacunkowy zysk wygeneruje taki poziom sprzedaży? ok 2,3MLD PLN?

aircanada15 napisał(a):
...Na Steam póki co 74%, czyli tak sobie. Ale czy W3 miało od początku 90% pozytywów, nie wspominając o dzisiejszych 98% ? Nie miało....

W dniu premiery W3 kapitalizacja była poniżej 3MLD dziś jest 12x większa i chyba tylko nieliczni z tutaj obecnych dostrzegają tę drobną acz istotna różnicę. Jakiekolwiek porównanie CP2077 do W3 jest tutaj nie na miejscu.

aircanada15 napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):

Patrząc jak spółka wykonała podwójny szczyt i jakim "rozczarowaniem" okazała się gra to ruch w kierunku dołka na 200 zł wydaje się pewny.


W którym miejscu wynik finansowy gry rozczarował ?

@aircanada - tyle lat na forum a piszesz jak przysłowiowy "leszcz" - nie zaczarujesz rzeczywistości - gra jest rozczarowaniem (oceny 73%) dla inwestorów wyceniających CDR jeszcze nie dawno na ponad 40MLD PLN. Owszem zyski będą nominalnie olbrzymie ale czy np 2MLD za 2021r usatysfakcjonuje dużych graczy?

ps: gdyby to była produkcja np. z F51 wtedy napewno byłby to gigantyczny sukces przynajmniej w mojej ocenie.

vladinho napisał(a):
@Graf78 można, ale biorąc pod uwagę 7k negatywów (a raczej niepozytywnych recenzji), raczej jest mało prawdopodobne aby przy liczbie 8mln liczba zwrotów ważyła więcej niż 1%.


1% zwrotów przy 28% negatywów hmm Think brzmi mało realnie

vladinho napisał(a):
@Joker,
wyobrażalną, wyobrażalną, acz sprzedane preordery pokrywają się przecież - czy też lekko przekraczają oczekiwania analityków, nie ma powodu ...

Preorder chyba można zwrócić jeśli gra nie ma przegrane więcej jak określony czas? a gracz jest niezadowolony z produktu

aircanada15 napisał(a):
Mr Money: nie za dużo tego naganiania ? W każdym poście piszesz praktycznie to samo :D

po wpisach widać kto ma jaką pozycję3some
osobiście uważam że zajmowanie obecnie pozycji na tej spółce jest wielce ryzykowne

mysiauek napisał(a):
GRAF78 napisał(a):
Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.


Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Rozmawiałem z maklerem spokojnie poinstruował mnie o krokach postępowania i z rozmowy wynikło że obecnie nie może dokonać żadnej transakcji w moim imieniu.

Dodatkowo zostałem odcięty od gotówki znajdującej się na rachunku maklerskim i nie mam możliwości przelania jej na inny rachunek.

Nie wiem czy zapis na IPO PCF zostanie zrealizowany? Bo też składałem w ING ale jak im padł system to mam wątpliwości.

Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

Nie można było składać zapisów na PCF, nie można było wypłacić gotówki z rachunku maklerskiego. Sytuacja wygląda jak by rachunku w DM w ogule nie było. Składać zleceń telefonicznie też nie można w praktyce bo się nie dodzwonisz, chyba że masz prywatna komurke to maklera i do ciebie oddzwoni ze służbowego?

W poniedziałek rano też była krótka awaria która mi uniemożliwiła transakcje. Ale tamto szybko naprawili. Generalnie współczuje trayderom z otwartymi pozycjami na kontraktach.

Ja mam zamiar na dobrze pożegnać sie z DM ING gdyż 2 raz uniemożliwili mi zawarcie zyskownej transakcji przez awarie (poprzednio w czerwcu 2018).

pitr23 napisał(a):
Sytuacja jest niedopuszczalna, mamy godzinę 11:20 i nadal nie można się dostać do konta maklerskiego.
Czy w innych bankach, PKO/PEKAO/MBANK sytuacja wygląda lepiej? Użytkownicy nie mieli takich negatywnych doświadczeń?

w PEKAO mam drugi rachunek, tam awarii jest duzo mniej, mBank tez chyba nie ma problemow, natomiast slyszalem od kolegi ze miewał awarie w Aliorze

Skimixa napisał(a):
Z małym opóźnieniem ale Melvin wisi . Teraz pytanie jak będzie ściągany : na szybko czy powoli aż się zmęczy ?Bo wypasiony był .Ale co się odwlecze ...

nie chwalił bym dnia przed zachodem słońca Shame on you

MrBlue2 napisał(a):
(...)Duży wpływ na wyniki z debiutu będzie miał Cyberpunk, jeśli gra będzie udana skorzysta na tym PCF, jeśli Cyberpunk będzie wtopą to debiut może być słaby, zwłaszcza, że wycena spółki to 1,36 mld w IPO.(...) ale w czasie kiedy gotówka będzie zamrożona pod wezwanie, ucieknie nam inna okazja inwestycyjna która może być dużo bardziej zyskowna.

masz na myśli shorty na CDR?Angel king

To mnie martwi troche:
- Perspektywa rozwodnienia z tytułu emisji warrantów subskrypcyjnych na rzecz Square Enix (warunki porozumienia są szczegółowo opisane na str. 132 Prospektu)

1ketjoW napisał(a):
Czy ktoś wie jakie % z przychodów dostaje PCF za wyprodukowanie gry?... Z prospektu wynikają jakieś grosze. To znaczy że PCF żyje głównie z kasy za produkcje. (...) Spółka zamierza rozwijać działalność pod nowe produkcje...


W mojej ocenie długookresowo warto inwestować w tą Spółkę jeśli dokona zmiany modelu biznesowego z software house`u na samodzielnego producenta i wydawcę produkcji AAA. W krótkim okresie może być podobnie jak na debiucie Allegro.

anty_teresa napisał(a):
... w momencie debiutu będą notowane zarówno akcje spółki, jak i PDA spółki. Historycznie patrząc PDA są notowane z reguły nieco niżej niż akcje, bo teoretycznie istnieje ryzyko niezarejestrowania emisji i brak przydziału.

Kto lub co decyduje o tym czy otrzymam na rachunek akcje lub PDA? Kolejność zapisu? Czy losowy przypadek?

Osobiście mam wrażenie że wyniki historyczne zostały "podrasowane" pod IPO - jakie jest wasze zadnie? Wydaje się trochę drogo choć gdyby Spółka miała robić w przyszłości tytuły AAA i samodzielnie je wydawać to już kapitalizacja nie jest zła a nawet przystępna.

pivovarit napisał(a):


włąsnie sprawdziłem w ING ani w PKO S.A. nie możliwości złożenia zapisu

Dziwna sesja, po wycieku jeszcze przed oficjalną informacja zjazd kursu z 389 na 372Think

Już wiadomo co przygotował.. nowy zwiastun
www.youtube.com/watch?v=AxUlhP...

Rif napisał(a):
...Niegdyś 11bit akcjonariuszy porównywano do tych z KOV... Na innych forach Starward nawet komentuje się, że to spółka sekty SW...

@Rif ale ten kto się podłączył do tej sekty "SW" zarobił ok 5000% na 11Bit jeśli był wytrwały ... Tutaj może być podobnie jeśli duch "SW" będzie czuwał Angel

Ja tutaj w sumie w innej sprawie, dziś nastąpiły zmiany w Radzie Nadzorczej Spółki rezygnacje złożył Pan Dawid Sękowski a na jego miejsce został powołany Pan Michał Siennicki jako przedstawiciel inwestorów indywidualnych. Nie związany wcześniej z założycielami studia spełniajacy przesłanki niezależności.
link do komunikatu:
www.bankier.pl/wiadomosc/STARW...

Premier02 napisał(a):
Cytat:
Czy majac kapital np 60 K zl
Cytat:
Mając taki kapitał (60K) to wybierz dwie właściwe spółki pro wzrostowe z NC (game dev czy biotech ... ) i kup ich akcje, a nie baw sie w dywidndowe. Dopiero jak zrobisz z tych 60K -> 2KK to mozesz o nich pomyśleć.

Premiera Model Buildera zbliża się szybkimi krokami, zgodnie z tym artykułem Spółka jest już na końcowym etapie wyboru wydawcy:
www.isbtech.pl/2020/10/moonlit...
a w sieci pojawił się pierwszy materiał polskiego youtubera z ogrywania dema:


Bardzo powoli zbliżamy się do premiery pierwszej całkowicie własnej gry młodego studia.
Moonlit zaprezentował nowe demo Model Buildera na targach PAX online 2020, kolejnym etapem promocji będzie Tokio Game Show.
Zgodnie z zapowiedzią Prezesa już po targach Gamescom do krakowskiej spółki zgłosiło się 11 wydawców wyrażających chęć wydania gry, studio chce do końca października wybrać wydawcę dla tego projektu, a premiera gry w Early Accessie gry Model Builder zaplanowana jest wstępnie na czwarty kwartał bieżącego roku.
Link:
www.isbtech.pl/2020/09/model-b...

Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

Moderator:
Usunięto treść niezgodą z regulaminem

Vox napisał(a):
Z tego co czytałem kolejnych kilkadziesiąt spółek PLW czeka w pipeline Whistle

1-2 gry = 1 Spółka na NC - może taka jest strategia PLW? Większy gry sukces zapewni w takim wypadky skokowy wzrost Studia i eksplozje na kursie. Studia które sobie nie poradzą (brak kompetencji, pech itd) odejda po pewnym czasie w niebyt.

Bardzo dobra robota, wykład super ciekawy. Pawła Miechowskiego poznałem jeszcze przed sukcesem TWOM, na jednym ze spotkań z inwestorami - w tamtym okresie 11Bitstudios to była jeszcze inna firma. Jestem pod wrażeniem jak wraz rozwojem studia rośnie profesjonalizm całego core teamuthumbright . Z perspektywy czasu widać że seria premier zakończonych sukcesem nie była przypadkowa a jest efektem profesjonalnego podejścia do tematu, posiadanej wiedzy i zdobywanego z każdym projektem doświadczenia.

Dziś miał miejsce ciekawy webinar z Prezesem Markiem na temat przebiegu produkcji gry – omówienie poszczególnych etapów - być może wyjaśni to wiele wątpliwości inwestorów i udzieli odpowiedzi na pojawiające się pytania.
Kto zapomniał lub nie miał możliwości posłuchać to wklejam linka:
www.stockwatch.pl/czat-inwesto...Nikt się spółką na forum nie interesuje - wiadomo diament jest dopiero w trakcje szlifowania - niemniej wypada dla porządku wspomnieć że emisja akcji serii E zakończyła się dla Moonlit S.A. pełnym sukcesem (wszystkie oferowane przez Spółkę akcje w cenie 5PLN zostały objęte i pozyskano 2,5MLN PLN) a dla inwestorów trochę mniejszym ponieważ stopa redukcji wyniosła aż 62,07% i trzeba będzie uzupełnić braki w portfelu dokonując zakupu na rynku.

źródło:
www.bankier.pl/wiadomosc/MOONL...

Z radością witam nowych forumowiczów należących do ciągle powiększającego się grona potencjalnych akcjonariuszy Starward Industries wave Nie dziwię się bo Spółka przyciąga jak magnes (mocny magnes) i życzę wam aby wasze starania (mające na celu dalszy spadek kursu) choć w niewielkim stopniu odniosły sukces żebyście mogli wreszcie spokojnie wskoczyć na podkład i zmienić retorykę forumowych wypowiedzi.

Panowie zupełnie nie rozumiem o co tyle bicia piany? Bo do merytorycznej dyskusji na temat potencjału gry tu wiele brakuje. Nie szkoda wam tracic czasu na pisanie tych wypocin? Skoro nie zamierzacie akcji kupić to napewno większą korzyścia dla waszego zdrowia i portfela będzie gdy poświęcicie tracony tutaj czas na poszukanie nowych inwestycji. Zasada rynku jest jedna papier kosztuje tyle ile ludzie są w stanie płacic za niego. Akcje TESLI obecnie kosztuja 2,1k$ dla mnie dużo za dużo ale nie marnuje czasu i nerwów na narzekanie na kurs. Może posiadacze pakietów z PREIPO widza w Starward II CDR i wiedza ile można na takiej spółce zarobic w perspektywie 10 lat, dlatego nie chca sprzedawać?

chris_martin napisał(a):
Lock-up loose up......

Fatalna postawa pana prezesa.... nie wierzy w przyszły sukces spolki...? Nie rozumiem tej postawy korporacyjnej......


a ja nie rozumiem postawy niektorych inwestorow?
a z czego ma żyć Prezes każdego Studia?
prosze o wyjaśnienie bo:
- sprzedać akcji nie może
- pensji tez lepiej żeby nie brał bo znow wyższe koszta zarządu do prowadzają do wściekłości drobnych
Rozumiem ze chcelibyście aby Prezesi byli wolontariuszami i w imię waszych zysków za darmo harowali po 12 godzin dziennie pisząc gry i zarządzając Spółka.

aircanada15 napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

Nie prawda, przed premiera W2 było 7PLN czyli ok 700kk kapitalizacji


Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś. Premiera pierwszego Wiedźmina miała miejsce na długo przed wejściem CD Projektu na giełdę. Ech...

były 2 lokalne szczyty na kursie w 2011 i w 2012 widać to na 10 letnim wykresie, jeśli 1 wszy był przed premiera W2 to drugi był przed czym?

aircanada15 napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

CDR w 2010 wyceniano na 270-350kk a tuż przed premiera Wieśka nr 1 nawet na 900kk. Pamietam bo miewiałem w tamtym okresie ich akcje, ale mi było za drogo i zamienilem na 11Bitstudios z powodu niższej kapitalizacji (20kk)


To było przed premierą Wiedźmina 2, a nie W1. To trochę zmienia obraz sytuacji, prawda ?

Nie prawda, przed premiera W2 było 7PLN czyli ok 700kk kapitalizacji

Scarry napisał(a):
@Graf78
jesteś pewny?

tak, nigdy tego nie zapomne w 2010 za 500zl zakupiłem pakiecik akcji CDR-a w cenie 2,69PLN za sztuke, aby 3 dni później sprzedać te akcje po 3,15PLN d'oh!

Vox napisał(a):
a po ile wyceniany byl CDPROJEKT przed wiedźminem? złotówkę?
a po ile 11ka czy CREEPY na starcie?

wątki na stockwatch są - polecam poczytać - poczujecie deja vu.


CDR w 2010 wyceniano na 270-350kk a tuż przed premiera Wieśka nr 1 nawet na 900kk. Pamietam bo miewiałem w tamtym okresie ich akcje, ale mi było za drogo i zamienilem na 11Bitstudios z powodu niższej kapitalizacji (20kk)

Vox napisał(a):
Z czystej ciekawości:

Kto przeprowadzał ofertę pre-IPO Piramid Games? Gdzie można było nabyć akcje i kiedy?

to była emisja prywatna:
"Data rozpoczęcia i zakończenia subskrypcji lub sprzedaży: Akcje serii D wyemitowane zostały w trybie art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych, tj. w trybie subskrypcji prywatnej. Otwarcie subskrypcji nastąpiło w dniu 13.03.2020r. Zakończenie subskrypcji nastąpiło wdniu 24.04.2020r"

"Zarząd Moonlit S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, iż podjął decyzję o publikacji w dniu 10.08.2020 r. Dokumentu Ofertowego, dotyczącego oferty publicznej akcji zwykłych na okaziciela serii E, realizowanej w ramach subskrypcji otwartej."

źródło:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Emisja w celu sfinasowanie produkcji Dog Trainer thumbright

Jaka jest wycena Spółki skoro sie tak wszyscy rzucili na te akcje?

Ten skup akcji jest skrajnie nie korzystny dla drobnych!!! sprzedalem te akcje zdaje sie w okolicy 8PLN w 2014 roku w momencie ogłoszenia skupu akcji. Zawsze do skupu zgłasza cały swój pakiet mistrz Buczek i dlatego jest redukcja ponad 90%.

Wycena 47MLN - mało to nie jest

Rynek zazwyczaj reaguje wcześniej na pozytywne wydarzenia (emisja, premiera Model Buildera, premiera Dog Trainera), szczególnie że ...
... W ramach wszystkich 4 konkursów GameINN dofinansowania w wysokości 474,3 mln zł przyznano 150 projektom" - czytamy w komunikacie.

Wśród zakwalifikowanych są m.in. (kolejność wg punktacji):

- Moonlit (Opracowanie technologii High Definition Water System HDWS, realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity za 1,48 mln zł, dofinansowanie 1,13 mln zł),...
źródło:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/n...

Niedługo pewnie będzie miała miejsce zapowiadana od dawna emisja akcji więc może ktoś większy postanowił zebrać "pakiet startowy" z rynku?


Myślę że warto poczekać w akcjonariacie na kolejne tytuły, nawet lider branży CD projekt prawdziwy sukces odniósł dopiero z 3 częścią Wiedźmina, a i 11Bit też się dość długo bawiło w serie Anomaly zanim osiągneli sukces TWOM i potwierdzili go FP - o czym już prawie nikt nie pamięta.

ps: @Scarry zdaje sie że miałeś racje co do dalszego rozwoju 11Bit

Wrzucam link do prezentacji, dla tych którzy nie ogladali:


Może będzie druga szansa Nasdaq doszedł do 10k pkt więc zaczyna się mówić o powrocie drugiej fali "przyjaciela wirusa" Boo hoo!

Nie można ograniczyć importu węgla bo poprostu on jest dużo lepszy jakościowo i często używa się go do mieszania z naszym niskokalorycznym aby osiągnać odpowiednia do sprzedaży mieszkankę.

W grupie PLW wydawca może mieć miedzy 80 a 100% zysku. Cześć tytułów (albo wszystkie?) była robiona przez zewnętrzne małe studia na zlecenie i w pełni opłacona.

Jest lepszy sposób na wyciągniecie kasy przez SP niż dywidenda - obecnie procedowany w PKN

Spółka właśnie pokazała drugi projekt "Dog Trainer" którego wydawcą ma być Frozen District.
store.steampowered.com/app/111...

kunoj napisał(a):
...pokażmy ile kosztowałyby akcje 11bit, gdyby spółka miała dzisiaj taką kapitalizację jak ma TSGames. Otóż jest to 928 PLN. A ile to będzie w przypadku porównania z Playwayem? Tutaj to jest dopiero - 1115 PLN. Słownie: tysiąc sto piętnaście złotych. I stało się to dosłownie w ciągu kilkunastu miesięcy. Jeżeli to nie jest dramat dla akcjonariuszy 11bit to co nim jest

a ile by kosztowały gdyby 11bit miał kapitalizacje jak CDR?

ps: w mojej ocenie obecne działanie ma na celu odbudowanie pakietów akcji przez Zarząd, o ile się nie myle obejmą oni więcej akcji niż sprzedali?

Utnapisztim napisał(a):
O właśnie, jeszcze napisz po ile będą obejmować motywacyjne akcje na CDR bo raczej nie pół czy ćwierćdarmo.

Po 22,5 czyli za ca 1/15 ceny rynkowej. I rynek ma to gdzieś.

Interesujące będzie zobaczyć w założeniach nowego programu motywacyjnego 11b jaką cenę objęcia akcji ustalą tym razem - życzyłbym sobie min. 400zł i żeby po 3 latach znów te cfaniaki mogli je objąć za po taniosci za ćwierćdarmo.


Przeciez Ci ludzie stoją za sukcesami tych Spółek bez nich nawet 9zl by się nie utrzymało. To bardzo dobre ze uchwalili programy motywacyjne które związały kluczowych pracowników ze firmą.

kroll napisał(a):
https://www.ingturbo.pl/rynki/akcje/jsw/page/1?q=jsw
Chyba gra jest o to aby osiągać stop loss na kolejnych certyfikatach INGTURBO.


Wybijanie stoplossów na certyfikatach odbywa się regularne od dawna i czesto po tym kurs zawrca w przeciwna strone.

le rom napisał(a):
Dziwnym trafem Polska importu węgla nie może zablokować?.

Węgiel z Rosji jest poprostu lepszy ma wyższa kaloryczność i mniejsza zawartość siarki i chyba popiołu dlatego musi być sprowadzany i mieszany z naszym bardzo słabym zalegającym hałdy ktory sam w sobie nie zabardzo nadaje sie nawet to spalania w elektrowniach i nie spełnia norm zawaratosci siarki.

Wychodzi 90+pare osób tylko? Czy nie Spółka nie miała zwiększyć zatrudnienia do 120-130 osób?

We wtorek spółka organizuje spotkanie:
"...W najbliższy wtorek, 11 lutego 2020, o godzinie 11:30 w Warsaw River View (ul. Wybrzeże kościuszkowskie 43 w Warszawie) odbędzie się spotkanie z inwestorami naszej Spółki.

W trakcie spotkania prezes Spółki, Michał Gardeła, zaprezentuje nasze plany wydawnicze i strategię Spółki na najbliższy rok. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Wszystkich zaintersowanych prosimy o zapisy drogą mailową, pod adresem: a.potentas@strictminds.com. Liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona..."

moonlit.games/spotkanie-z-inwe...

A 25 lutego o godzinie 11:00 w Krakowie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, ul. Podole 60,sala Showroom, ma się odbyć NWZA, jeśli ktoś się interesuje Spółka to warto się wybrać. Spółka zmienia całkowicie strategie działania.

Wycena stanie się problemem po premierze, podejrzewam że będą duże skoki na kursie.

@Krewa dobrze rozumiem że wsparciem jest dolne ograniczenie kanału wzrostowego? na poziomie 270-275?

JSW to w głównej mierze wiegiel koksujący a nie energetyczny należy o tym pamiętać bo to całkiem inny surowiec jest.
Moderator:
Usunięto treści niezgodne z regulaminem

ile wynosi obecne zadłużenie spółki? kredyty i wyemitowane obligacje łącznie?

być może ci którzy sypali z poziomów 300+ aż do teraz?

tak warto mieć obie, to co stracisz na F51 może odrobisz na CRJ

tjankow2 napisał(a):
Po ponad roku inwestycji na szerokim rynku, przyszła pora na przyjrzenie się 'okazjom' na NC ;-)

Zastanawiam się nad FARMem.,

F51 z wycena ok 150kk to jeden z lepszych kandydatow na strate kapitału salute
szukaj spółek z potencjałem i z niska wycena, a w podobnej to masz znacznie lepsze CRJ

Vox kupiles akcje w pre-ipo?

nie narzekaj doradcy z PKO się to opłacało zainkasował sowita prowizję

Vox napisał(a):
ciężko powiedzieć - ja brałem w publicznej po 21,20...

Jestem zaskoczony że wskoczyłeś na pokład przy wycenie 30kk, rozwazałeś też Klabater czy Simfabric?

Grupa społeczna MB systematycznie rośnie i dziś osiągnęła liczbę 1000 członków a sam projekt pnie się w górę na Top Wishlist i aktualnie zajmuje 443 pozycję (18str). Warto śledzić rozwój wydarzeń. Moim zdaniem ten projekt to Piorytet dla Spółki

Jeśli o Deadliest Catch to obecnie są 253 recenzje (72% pozytywne) przyjmując standardowe mnożniki x70 wychodzi ze sprzedało się już kilkanaście tysięcy kopii i zwrot kosztów dla Ultimate Games jest już bliski.

W tym samym okresie gdy 11Bit wchodził na NC, CD projekt miał wycenę w okolicach 300+MLN i tworzył dopiero Wiedźmina 1 - gdzie jest teraz każdy widzi.

Starward Industries musi mieć inna wycenę niż obecny i wchodzący własnie na NC "plankton" gdyż jest nieporównywalną pod względem kompetencji oraz projektu Spółką, a ilość wpisów w temacie świadczy że chętnych na akcje jest sporo tylko chciało by je kupić znacznie taniej - co jest wsumie logiczne. Od siebie dodam że to projekt raczej napewno dla długoterminowych inwestorów podobnie jak kiedys 11B czy CDR.

aircanada15 napisał(a):

By pohamować zapędy co poniektórych podam jeden, doskonały według mnie przykład.
Jest to gra, której jakość i warstwa fabularna to absolutny top.
Disco Elysium - na rynku od półtora miesiąca. Przez wielu już okrzyknięta grą roku.
96% pozytywów na Steam, 10/10 Gamespot, 9,6/10 IGN.


Rzuciłem okiem na gameplay tego "Disco Elysium" na YT i już ci powiem że projekt Starwarda jest dużo bardziej wciągający ladniejszy wizualnie i ciekawszy.

Widać poprawili trochę Deadliest Catch bo dziś widziałem już łapkę w górę i 70% pozytywnych recenzji, to dobry kierunek mimo że ta gra nie ma dużego znaczenia bo była robiona niejako na zlecenie dla Ultimate Games.
Dopiero Model Builder będzie pierwszym własnym tytułem Moonlit i chyba wzbudza znacznie większe zainteresowanie bo grupa społeczna na Steamie systematycznie rośnie a sam projekt pnie się w górę na Top Global Wishlist i obecnie zajmuje okolice 450 miejsca.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 28 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 19:03:03
Liczba wpisów: 1 200
[0,33% wszystkich postów / 0,32 postów dziennie]
Punkty respektu: 30

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,125 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d