Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

GRAF78

GRAF78

Ostatnie 10 wpisów
@Krewa jak uważasz, jest szansa na testowanie poziomów 100 lub 115 czy bardziej prawdopodobne jest tylko ponowne zejście w okolice 125 i wyrysowanie formacji podwójnego dna?

Wojetek napisał(a):
Moim zdaniem 1-2 spółki to już naprawdę jazda "po bandzie", bo dajmy na to jeśli miałbyś CDR i 11B kupione na początku tego roku w równym udziale masz dziś +39,63% stopy zwrotu YTD. Niby super i to jeszcze na spadkowym rynku, ale drawdown (obsunięcie kapitału) masz na poziomie -42% od sierpnia. Czy takie coś łatwo jest psychicznie wytrzymać ?

Akurat miałem 11B i przez swój błąd i brak postępowania zgodnie z planem którym było napisane że mam sprzedać przed raportem sprzedałem po, po kursie ok 350... a jeśli chodzi o CDR to obecnie trzymam ponownie shorty - najważniejsze to napisać dobry plan a potem już tylko realizacja i liczenie zysków.

Yaroman napisał(a):
W przypadku mojego portfela ( o większej wartości), przy uwzględnieniu moich cech osobistych (psychologia) - szczególnie akceptowanego poziomu ryzyka, zarówno pojedynczej transakcji jak i ryzyka portfela jako całości mój poziom komfortu + możliwość „ ogarnięcia” walorów to +/- 12 walorów.

Zauważam tendencje im więcej walorów w portfelu tym gorsze wyniki, ja mam przeważnie 1 instrument/akcje czasem 2. I też nie były to drobne kwoty. Pisze o tym dlatego że mając mniej spółek więcej się wie o ich sytuacji fundamentalnej i technicznej oraz o rozwoju branży w jakiej działają. Dywersyfikacja w mojej ocenie jest dobra w przypadku spółek dywidendowych i nastawieniu się tylko na tego typu zyski.

investped napisał(a):
Na początku też skupiałem swą uwagę na tych spektakularnych wynikach ale doszedłem do wniosku, że bardzo trudno będzie powtórzyć taki wynik. Dlatego też wybieram takie firmy jak:

Pozdrawiam :)

Żeby było jasne ja tych spółek absolutnie nie polecam, podaje tylko jako przykłady jakich podmiotów należy szukać we wczesnej fazie rozwoju, często wiąże się to np. z wyjazdem na WZA i poznaniem osobiście Zarządu oraz testowaniem produktów danej firmy itd.

@Bankrucik
PGS warto się było interesować wiele lat temu gdy kosztował w okolicy 1 pln teraz moim zdaniem jak w przypadku wielu "gwiazd hossy" jest już za późno.

investped napisał(a):
Ktoś kiedyś powiedział: „znajdź cudowną firmę i trzymaj ją tak długo jak tylko możesz. A kiedy cudowna firma przestanie być cudowną, znajdź kolejną taką i powtarzaj proces do czasu, aż staniesz się bogaty”.

Ale jak znaleźć taką wspaniałą firmę, i skąd mam wiedzieć kiedy ją sprzedać?

Ja znam 3 takie firmy na naszym rynku LPP, CDR i 11BIT ... takie Spółki muszą działać w rozwijającej się branży, muszą mieć relatywnie niska kapitalizację (inaczej nie ma szans na zarobek rzędu kilu tys %) i najważniejsze musi nimi kierować KOMPETENTY i UCZCIWY Prezes/Zarząd który doskonale zna swoją branżę, jest profesjonalistą wizjonerem i posiada udziały w danym podmiocie.

A kiedy sprzedać? kiedyś się zarobiło już tyle że wystarczy albo kiedy Spółka wypadnie z trendu rosnącego.

A nie lepiej skupić się na jednej branży poznać ją jak najlepiej się da wybrać 1-3 spółki liderów w danej branży i tylko w te podmioty inwestować?

@vox
obecnie najciekawszym projektem nad jakim pracuje studio jest "Deadliest Catch: The Game" którego premiera na PC planowana jest na przyszły rok.
link do artykułu:
https://graczpospolita.pl/polawianie-krabow-na-trailerze-deadliest-catch-the-game/?fbclid=IwAR3Y2BrK3UPNXTE8t3JdUiUjbIDFCRJqgywZrl_a_A3iUDAWqOWrAqQFsFQ

prognozowany przeze mnie poziom 150 został osiągnięty i pytanie do Krewy co dalej z kursem CDR ?

lelo-pakero napisał(a):
Wygląda na to, że Marshall Wace LLP ostro wczoraj szortował CD Projekt. Zwiększyli pozycję o 0,12% do obecnych 0,82%. Pewnie liczyli na przełamanie wsparcia.

https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/start2OuterView.xhtml

Ponownie zwiększyli pozycję krótka tym razem o 0,11% do 0,91% dane na dzien 27.11.2018
https://rss.knf.gov.pl/RssOuterView/faces/start2OuterView.xhtml

Jesli projekty okażą się sukcesem rynkowym bessą nie należy się przejmować przy obecnej kapitalizacji.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Ostatnia wizyta: 13 grudnia 2018 18:52:29
Liczba wpisów: 1 038
[0,33% wszystkich postów / 0,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,189 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d