pixelg
Import Danych do Excela - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Import Danych do Excela

SERG
Wpisów: 50
Wysłane: 12 grudnia 2010 16:46:50
Mam w Excelu zrobiony swój portfel i chciałbym, aby kursy zamknięcia moich walorów były automatycznie wpisywane w odpowiednie komórki z ogólnodostępnych notowań dostępnych na serwisie Bossa.pl.
Wie ktoś jak coś takiego zrobić i mógł by mnie trochę naprowadzić.

SERG
Wysłane: 12 grudnia 2010 21:07:26
Udało mi się problem rozwiązać.
Jak ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić pliczek z Arkuszem i ewentualnie służyć poradą w miarę swojej wiedzy :)

mar_on
Wysłane: 10 grudnia 2018 20:12:43
Czy ktos z was ma strone godna polecenia do pobierania danych archiwalnych cen akcji? Chce zrobic exela w ktorym bede mogl dokladnie prowadzic swoj portfel.

widzialem takowa mozliwosc na stooq.com ale niestety na jednej stronie nie wyswietla sie pelna lista tylko np z roku. Zaimportowac chcialbym cala historie ale potrzebuje strony gdzie nie szatkuje mi tego po 60 pozycji...

Za wszelka porade bede bardzo wdzieczny!

gandalfp
Wpisów: 169
Wysłane: 10 grudnia 2018 21:41:15
Na stooq jak zaimportujesz sobie spółkę w plik csv (wybierasz spółkę, dane historyczne, na dole opcja "pobierz dane w pliku csv"), to możesz odczytać ten plik w notatniku i masz całe nieposzatkowane. Nie wiem czy o to Ci chodzi?

Silverr
Wpisów: 178
Wysłane: 10 grudnia 2018 22:15:52
Kiedyś na pewno była taka możliwość na http://infostrefa.com/
Teraz rzuciłem okiem i w 2-3 minuty nie udało mi się tego znaleźć - ale może przenieśli tą funkcję w jakies inne miejsce na stronie. Poszukaj, może znajdziesz.

marek84
Wpisów: 24
Wysłane: 11 grudnia 2018 08:26:21
Na wskazanym powyżej http://infostrefa.com się da, ale trochę ciężko znaleźć. Trzeba wybrać spółkę, później kliknąć -> notowania -> i taki niebieski trójkąt poniżej "notowania historyczne". Potem już tylko zakres dat i guzik XLS

mar_on
Wysłane: 11 grudnia 2018 12:09:10
Dziekuje Wam za odzew. Chyba nie bede kombinowal i w sumie poprzestane na histori danej spolki z 3 miesiecy. Do pilnowania portfela i tak mi to wystarczy a analizy techniczne i tak sie lepiej w innych programach prowadzi. Nie ma co tworzyc czegos co juz w sumie gdzie indziej jest gotowe. A sam excel ma mi sluzyc do wyliczenia rzeczywistej stopy zwrotu z inwestycji i pozwoli trzymac sie zalozonych celow -marginesow strat i zyskow.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość