Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Silverr

Silverr

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawe przemyślenia na temat cyklów giełdowych (w Polsce) można poczytać na blogu 10 procent rocznie. Tam bazowy scenariusz zakłada ze hossę zaczynamy lada moment.

10-procent-rocznie.blogspot.co...

@Analityk - czyżby wyjazd na investment cuffs? :)

Proszę o zakup ATT. Fundamentalnie powody takie jak podałem w styczniu, technicznie kształtuje się dzisiaj świeca z długim, popytowym cieniem. Myślę, ze to koniec korekty I powrót do wzrostów.

Proszę o sprzedanie Ciechu. Narazie wstrzymam się z wyborem spółki

Proszę o sprzedaż ATT na jutrzejszej sesji - pora na zasłużoną korektę.

Proszę też o kupno innej spółki z branży chemicznej - Ciecha. Powody kupna podobne jak w przypadku Azotów - sprzyjające otoczenie makro, a kurs spółki od listopada rośnie po mocnej przecenie która miała miejsce od marca 2017. Ciech od dna urósł o wiele mniej niż ATT i myślę, że w najbliższych tygodniach może nadgonić.

Kilka miesięcy temu sporo mówiło się o planowanym wprowadzeniu opcji na poszczególne akcje spółek z WIG20. Wczoraj zrobiłem mały research i nie mogę znaleźć żadnych w miare aktualnych informacji na ten temat. Czy ktoś może słyszał coś na ten temat? Projekt upadł, czy może wciąż jest coś w tym kierunku robione?

Poproszę o zakup ATT. Spółka w 2018 roku straciła ponad 50% kapitalizacji, moim zdaniem rynek zbyt okrutnie się z nią obszedł. W ostatnich dwóch miesiącach ma miejsce odreagowanie na kursie, które powinny wspierać niższe ceny gazu na TGE

Rownież zgłaszam chęć udziału

qcio napisał(a):
marek84 napisał(a):
Witajcie,

Inwestorem jestem raczej początkującym, ale mam pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałem poniższe:

Jak rozumiem powyższe:
W tym momencie, jeśli mam już osiągnięty zysk na innych akcjach, to w celach optymalizacji podatkowej opłaca się sprzedać wszystkie pozycje, na których mamy potencjalnie stratę podatkową i następnie odkupić powtórnie te, które chcemy trzymać w portfelu (nie powinno być problemów w przypadku spółek płynnych). Wtedy na jednych akcjach mamy zysk, na drugich stratę i jest optymalizacja.

Nie zgodziłym się z tak postawionym twierdzeniem. Ja osobiście nigdy bym nie zrobił tego w ten sposób, bez zapatrywania się na liczby.

Ja mam zysk za ten rok 3000 zł. Chcę zredukować zysk w celach podatkowych. Jednak nie zamierzam sprzedawać WSZYSTKICH POZYCJI na których mam stratę. Zamierzam sprzedać takie akcje i tyle akcji, aby zredukować zysk w okolice zera. Jeśli sprzedałbym wszystkie pozycje stratne, to za ten rok zaksięgowałbym 20 tysięcy straty. Dlatego chcę jedynie pozbyć się najgorzej rokujących akcji - czyli takich, co do których nie ma już nadzieji, że przyczynią się do znacznej poprawy mojego wyniku inwestycyjnego w przyszłości.

Gdyby marek84 zrobił to, o czym pisze, popełniłby błąd - sprzedałby zbyt dużo, a nawet przy założeniu, że odkupi (w wierze, że te akcje wzrosną), to zapłaciłby tylko niepotrzebnie prowizje maklerskie.

"Wtedy na jednych akcjach mamy zysk, na drugich stratę i jest optymalizacja." - to brzmi bardzo czarno-biało. A chodzi przecież o ugranie najlepszego odcienia szarości;)

Zgadzacie się, czy to ja jestem w błędzie?

Opłaca się mieć jak największą stratę podatkową. Jeśli przykładowo w tym roku wykażesz 20 tysięcy straty, a za rok 10 tysięcy zysku to za zysk w przyszłym roku nie zapłacisz podatku Belki. Stratami odniesionymi do 5 lat wstecz można zmniejszać opodatkowany zysk w kolejnych latach, przy czym w każdym roku można wykorzystać maksymalnie 50% strat z poprzednich lat.

Kiedyś na pewno była taka możliwość na http://infostrefa.com/
Teraz rzuciłem okiem i w 2-3 minuty nie udało mi się tego znaleźć - ale może przenieśli tą funkcję w jakies inne miejsce na stronie. Poszukaj, może znajdziesz.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 21 maja 2019 12:44:18
Liczba wpisów: 177
[0,05% wszystkich postów / 0,21 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,516 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d