Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Silverr

Silverr

Ostatnie 10 wpisów
@Analityk - czyżby wyjazd na investment cuffs? :)

Proszę o zakup ATT. Fundamentalnie powody takie jak podałem w styczniu, technicznie kształtuje się dzisiaj świeca z długim, popytowym cieniem. Myślę, ze to koniec korekty I powrót do wzrostów.

Proszę o sprzedanie Ciechu. Narazie wstrzymam się z wyborem spółki

Proszę o sprzedaż ATT na jutrzejszej sesji - pora na zasłużoną korektę.

Proszę też o kupno innej spółki z branży chemicznej - Ciecha. Powody kupna podobne jak w przypadku Azotów - sprzyjające otoczenie makro, a kurs spółki od listopada rośnie po mocnej przecenie która miała miejsce od marca 2017. Ciech od dna urósł o wiele mniej niż ATT i myślę, że w najbliższych tygodniach może nadgonić.

Kilka miesięcy temu sporo mówiło się o planowanym wprowadzeniu opcji na poszczególne akcje spółek z WIG20. Wczoraj zrobiłem mały research i nie mogę znaleźć żadnych w miare aktualnych informacji na ten temat. Czy ktoś może słyszał coś na ten temat? Projekt upadł, czy może wciąż jest coś w tym kierunku robione?

Poproszę o zakup ATT. Spółka w 2018 roku straciła ponad 50% kapitalizacji, moim zdaniem rynek zbyt okrutnie się z nią obszedł. W ostatnich dwóch miesiącach ma miejsce odreagowanie na kursie, które powinny wspierać niższe ceny gazu na TGE

Rownież zgłaszam chęć udziału

qcio napisał(a):
marek84 napisał(a):
Witajcie,

Inwestorem jestem raczej początkującym, ale mam pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałem poniższe:

Jak rozumiem powyższe:
W tym momencie, jeśli mam już osiągnięty zysk na innych akcjach, to w celach optymalizacji podatkowej opłaca się sprzedać wszystkie pozycje, na których mamy potencjalnie stratę podatkową i następnie odkupić powtórnie te, które chcemy trzymać w portfelu (nie powinno być problemów w przypadku spółek płynnych). Wtedy na jednych akcjach mamy zysk, na drugich stratę i jest optymalizacja.

Nie zgodziłym się z tak postawionym twierdzeniem. Ja osobiście nigdy bym nie zrobił tego w ten sposób, bez zapatrywania się na liczby.

Ja mam zysk za ten rok 3000 zł. Chcę zredukować zysk w celach podatkowych. Jednak nie zamierzam sprzedawać WSZYSTKICH POZYCJI na których mam stratę. Zamierzam sprzedać takie akcje i tyle akcji, aby zredukować zysk w okolice zera. Jeśli sprzedałbym wszystkie pozycje stratne, to za ten rok zaksięgowałbym 20 tysięcy straty. Dlatego chcę jedynie pozbyć się najgorzej rokujących akcji - czyli takich, co do których nie ma już nadzieji, że przyczynią się do znacznej poprawy mojego wyniku inwestycyjnego w przyszłości.

Gdyby marek84 zrobił to, o czym pisze, popełniłby błąd - sprzedałby zbyt dużo, a nawet przy założeniu, że odkupi (w wierze, że te akcje wzrosną), to zapłaciłby tylko niepotrzebnie prowizje maklerskie.

"Wtedy na jednych akcjach mamy zysk, na drugich stratę i jest optymalizacja." - to brzmi bardzo czarno-biało. A chodzi przecież o ugranie najlepszego odcienia szarości;)

Zgadzacie się, czy to ja jestem w błędzie?

Opłaca się mieć jak największą stratę podatkową. Jeśli przykładowo w tym roku wykażesz 20 tysięcy straty, a za rok 10 tysięcy zysku to za zysk w przyszłym roku nie zapłacisz podatku Belki. Stratami odniesionymi do 5 lat wstecz można zmniejszać opodatkowany zysk w kolejnych latach, przy czym w każdym roku można wykorzystać maksymalnie 50% strat z poprzednich lat.

Kiedyś na pewno była taka możliwość na http://infostrefa.com/
Teraz rzuciłem okiem i w 2-3 minuty nie udało mi się tego znaleźć - ale może przenieśli tą funkcję w jakies inne miejsce na stronie. Poszukaj, może znajdziesz.

Kurz opadł, fundamentalnie niewiele się zmieniło, administracyjnego umorzenia obligacji raczej (?) nie będzie, a obligacje notowanye z YTM netto w granicach 35%. Okazja?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 25 marca 2019 23:54:41
Liczba wpisów: 173
[0,05% wszystkich postów / 0,22 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,184 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d