pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Silverr

Silverr

Ostatnie 10 wpisów
Cześć! Nie znalazłem podobnego wątku wiec pozwoliłem sobie założyć. Zakładam portfel inwestycyjny pod spłatę hipoteki.

Plan jest taki, żeby zamiast nadpłacać raty kredytowe, nadwyżki inwestować w ETF-y, co powinno dać lepszy zwrot od inwestycji w obligacje skarbowe czy rynek pieniężny, ale jednocześnie ryzyko takiej inwestycji uważam za akceptowalne przy +/- 15-letnim horyzoncie. Chciałbym taką inwestycję zabezpieczyć przed ryzykiem walutowym. Czy ktoś z forumowiczów zna instrument który pozwoliłby mi na shedgeowanie złotówki przeciwko koszykowi walut obcych (USD, EUR, GBP)? Bardziej niż na idealnym odwzorowaniu wahań kursu zależy mi na tym, żeby instrumenty te były tanie w użytku dla inwestora indywidualnego.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Poproszę o sprzedaż ATT i kupno ETL. Widzę duży potencjał wzrostu związany między innymi z rozwojem segmentu iDream, natomiast na kursie ATT przedłuża się korekta.

Ciekawe przemyślenia na temat cyklów giełdowych (w Polsce) można poczytać na blogu 10 procent rocznie. Tam bazowy scenariusz zakłada ze hossę zaczynamy lada moment.

10-procent-rocznie.blogspot.co...

@Analityk - czyżby wyjazd na investment cuffs? :)

Proszę o zakup ATT. Fundamentalnie powody takie jak podałem w styczniu, technicznie kształtuje się dzisiaj świeca z długim, popytowym cieniem. Myślę, ze to koniec korekty I powrót do wzrostów.

Proszę o sprzedanie Ciechu. Narazie wstrzymam się z wyborem spółki

Proszę o sprzedaż ATT na jutrzejszej sesji - pora na zasłużoną korektę.

Proszę też o kupno innej spółki z branży chemicznej - Ciecha. Powody kupna podobne jak w przypadku Azotów - sprzyjające otoczenie makro, a kurs spółki od listopada rośnie po mocnej przecenie która miała miejsce od marca 2017. Ciech od dna urósł o wiele mniej niż ATT i myślę, że w najbliższych tygodniach może nadgonić.

Kilka miesięcy temu sporo mówiło się o planowanym wprowadzeniu opcji na poszczególne akcje spółek z WIG20. Wczoraj zrobiłem mały research i nie mogę znaleźć żadnych w miare aktualnych informacji na ten temat. Czy ktoś może słyszał coś na ten temat? Projekt upadł, czy może wciąż jest coś w tym kierunku robione?

Poproszę o zakup ATT. Spółka w 2018 roku straciła ponad 50% kapitalizacji, moim zdaniem rynek zbyt okrutnie się z nią obszedł. W ostatnich dwóch miesiącach ma miejsce odreagowanie na kursie, które powinny wspierać niższe ceny gazu na TGE

Rownież zgłaszam chęć udziału

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2020 22:24:57
Liczba wpisów: 179
[0,05% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,594 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,43% +26 686,62 zł 46 686,62 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d