pixelg
Postulaty Użytkowników - Wszystko o StockWatch.pl - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Postulaty Użytkowników

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 1 grudnia 2009 15:22:15
Nie było mnie od rana.
Wjeżdżam właśnie z walcem na Techmeksa.

A guzik Powiadomienia dorobimy. Oprócz tego flagę Ignorowania usera.

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 2 grudnia 2009 15:10:57
mamy pewne zamieszanie z odczytem adp a w zasadzie z prognozami. prognoza wg dostarczyciela kalendarium -175tys, na stooq.pl tez wypatrzylem -175. wg tvncnbc -155, na stooq najpierw napisano komentarz w odniesieniu do -175 pozniej przyznali ze jednak prognoza byla -155tys. rzeczywisty wynik byl -169 a wiec miedzy prognozami. reakcja rynku z poczatku niepewna. zamieszanie skonczylo sie lekka strata.nevermind

postulat jest taki :) przydaloby sie bardziej rozbudowane kalendarium, zupelnie brakuje mi tego co dzieje sie szczegolnie w azjii,nie ma nic o korei, indiach

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 4 grudnia 2009 11:16:43
taki drobiazg przyszedł mi do głowy, dla wygody..do zrobienia kiedyś
proponuję zmienić miejsce publikacji analiz pojawiających się raportów okresowych dokonywanych przez ekipę SW, tzn. dobrze byłoby, gdyby był jakiś odnośnik w stylu "opinia SW o ostatnim raporcie" do analizy gdzieś na profilu spółki (np. obok odnośnika do samego raportu).
prośbę swoją motywuję tym, że jeżeli do tej pory nie interesowałem się jakąś spółką i postanowiłem się czegoś o niej dowiedzieć, to muszę przewertować strony forum (których mogło się trochę namnożyć), aby poznać analizę ostatniego raportu.
Angel
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 4 grudnia 2009 12:00:03
thumbright
tak właśnie będzie. rzecz w opracowaniu. w ten weekend pierwsze kroki, a za nimi kolejne.
dzięki za pracę twórczą przy "postulatach". wszystko widzę i skrzętnie notuję.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 4 grudnia 2009 20:41:23
Postuluję możliwość ustalania własnych wag w skanerze fundamentalnym (rankingu wycen akcji), dla wyceny wg. średniej (lub potencjału wg. średniej).

Niech

W1*wycena1 + W2* wycena2 + .... + Wn*wycena n
średnia z wycen = --------------------------------------
liczba wycen z wagą niezerową

gdzie wagi mają wartość <0...1> lub %

W ten sposób zyskujemy możliwość dowolnego liczenia średniej, poprzez wykluczanie niektórych wycen, itd...
Implementacja nie powinna być trudna skoro w bazie są wyceny cząstkowe.

Co myślisz o takiej funkcjonalności Watchdog?

P.S
na forum dalej jest błąd znikania pisanego postu :-(, pewnie dlatego że
otwarte miałem więcej niż jedno okno / Opera 10
Edytowany: 4 grudnia 2009 20:45

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 6 grudnia 2009 17:23:15

gargi9
0
Wpisów: 73
Wysłane: 8 grudnia 2009 19:06:20
Zgadzam się z opinią uzytownika kijekjjk. Fajnie by było gdyby istniało jakieś przekierowanie z profilu spółki na posty dotyczące opinii o ostatnim raporcie. Może pójść dalej i zrobić coś takiego, żeby każdy użytkownik zgłaszał dany post do tego, aby pojawiał się przy profilu spółki. Choć zrobili coś takiego na GoldenLine i był początkowy opór, żeby wartosciować posty. Może jednak na forum spółki od A do Z przydałoby się coś takiego. Pewnie to głębsza zmiana i trzeba byłoby spytać innych uzytowników o opinię.

przemek_f
0
Wpisów: 166
Wysłane: 8 grudnia 2009 22:07:39
Pewnie to byłoby skomplikowane ale ułatwiłoby przeglądanie starych wątków:

Pomysł polega na tym by posty które otrzymały pozytywne opinie były widoczne tak jak teraz, zaś pozostałe posty po np tygodniu od napisania były 'zwijane' tzn po lewej zamiast avatara byłaby tylko nazwa użytkownika, w treści postu zaś tylko pierwsza linijka z możliwością 'rozwinięcia' całego postu.
Pozwoliłoby to odsiać 'posty istotne' aktualne przez wiele miesięcy spośród 'uroczych przekomarzanek' które po tygodniu już nikogo nie obchodzą.

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 8 grudnia 2009 23:16:04
przemek_f napisał(a):
Pewnie to byłoby skomplikowane ale ułatwiłoby przeglądanie starych wątków:

Pomysł polega na tym by posty które otrzymały pozytywne opinie były widoczne tak jak teraz, zaś pozostałe posty po np tygodniu od napisania były 'zwijane' tzn po lewej zamiast avatara byłaby tylko nazwa użytkownika, w treści postu zaś tylko pierwsza linijka z możliwością 'rozwinięcia' całego postu.
Pozwoliłoby to odsiać 'posty istotne' aktualne przez wiele miesięcy spośród 'uroczych przekomarzanek' które po tygodniu już nikogo nie obchodzą.

Świetny pomysł.
Można by też zrobić bardzo podobne ukrywanie starszych postów przez adminów zamiast ich bezpowrotnego usuwania.
Po pierwsze żaden cenny w oczach uzytkowników post by nie zginął jak to miało miejsce nie tak dawno na MCI z jakimś postem bB.
Po drugie wytrwalsi użytkownicy mogliby jednak przeczytać również te "przekomarzanki" jeśliby mieli na to ochotę.
Po trzecie admini wiedzieliby, że ich praca będzie łatwiejsza do skontrolowania i ocenienia (być może również przez użytkowników), co - chcąc nie chcąc - wymusza trochę staranniejszą pracę.
Pytaniem otwartym pozostaje fakt, czy zaznaczać posty "wnoszące coś do dyskusji" czy właśnie te "nie wnoszące". W każdym przypadku, posty odznaczone byłyby opisane też imieniem "nożycorękiego", który ciecia dokonał. Ów podpis nie usiałby być do wglądu dla wszystkich, ale nawet gdyby tylko bus driver miał do tego wgląd byłoby to pewna dodatkowa motywacja. Ale tak właściwie czemu wszyscy nie mieliby widzieć który admin jakie stosuje sito.
W wersji, w której ocen dokonywaliby zarówno admini jak i "zwykli" użytkownicy po jakimś czasie można by porównać, kto jest bardziej liberalny.
Oczywiście użytkownicy musieliby oceniać posty na bieżąco (bo wstecz nie będzie im się chciało), a z kolei admini ukrywaliby posty archiwalne, co może pociągnąć za sobą róznice w interpretacji. Zwykłe usuwanie postów przez adminów powinno być dalej dokonywane na bieżąco, ale skoro już jakieś posty przejdą przez to sito i wpadną do historii... Grzebanie w niej sprawia, że nigdy nie ma pewności, co tak naprawdę zostało usunięte. Post bB był sztandarowym przykładem, a temat był dostrzeżony bo był zauważony przez samego użytkownika i jeszcze stosunkowo młody. Ale co tam się w zamierzchłej historii dzieje nie wie nikt.

Edytowany: 9 grudnia 2009 02:43

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 9 grudnia 2009 09:02:44
Już działamy.
Zamiast usuwania postów (leciały magicznie całe serie, tam gdzie usuwany był cytowany - przypadłość enginu, pewnie zrobiona dla wygody), są one teraz ukrywane. Nic nie zginie, nie przepadnie.
Wszystkie posty będzie można oznaczać, tylko jeszcze nie wiem czy indywidualnie, czy raczej zliczać kliknięcia "na tak" i "na nie", i na tej podstawie je chować albo nie chować, gdy się będą starzeć.

Bardzo fajny kierunek, przydzieliłem to naszemu najzdolnieszemu człowiekowi wave

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 9 grudnia 2009 15:38:41
Czy na forum "Spółki od A do Z" przy nazwach spółek oraz kursu mógłby pojawić sie również jej symbol?
Albo my ich, albo oni Was.

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 9 grudnia 2009 23:07:47
ciagle stawiamy na analize fundamentalna, prawda? :) brakuje mi jednego uscislenia zebranego w jednym miejscu bo jest porozrzucane gdzies po forum.
chodzi o to jak liczone sa wskazniki typu c/wk czy roe. czy brany jest ostani kwartal czy ostatnie cztery, czy brane sa zyski netto czy operacyjne,to samo przy wycenach. warto by sklasyfikowac metodologie, moim skromnym zdaniem rzecz jasna
Edytowany: 9 grudnia 2009 23:08

nocnygracz
0
Wysłane: 11 grudnia 2009 05:41:05
@ konik: niektóre, ale nie wszystkie z wymienionych przez Ciebie spraw (konkretnie: wyceny) zebrane i opisane są tu:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Wszystko co się da liczone jest dla 4 ostatnich kwartałów, a więc pełnego roku, co m.in. ma na celu wykluczenie sezonowości.

@WD: Wśród wycen brakuje mi opartej na C/Z. Zyski dla spółek i tak mamy, myślę, że dobrze poszerzyć proponowane wyceny i o tę. Zupełnie abstrahując od faktu czy jest to lepsze czy gorsze (Twe zdanie znamy :) od C/ZO.
Mam wrażenie, że brak tej wyceny to zaszłość z początkowego etapu rozwoju SW, że teraz po prostu nikt nie pomyślał, że przy stosunkowo niewielkim nakładzie sił można serwis na polu wycen jeszcze wzbogacić.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 11 grudnia 2009 07:19:28
Spisuję i działam. Niedługo pierwsze efekty Angel

nocnygracz
0
Wysłane: 11 grudnia 2009 12:07:13
WatchDog napisał(a):
Niedługo pierwsze efekty Angel

I wśród "uśmieszków" brakuje zwykłego, najpopularniejszego uśmiechu. Sam użyłeś uśmiechu ozdobionego aureolką. Słabo ją widać, ale jest, a to już nie to samo.
:)

bernie
0
Wpisów: 414
Wysłane: 11 grudnia 2009 13:49:35
to jak już na uśmieszki zeszliśmy, bo wcześniej nie chciałem nic pisać bo WD ma pewnie mnóstwo ważniejszych rzeczy na głowie, ale na stronie "monitor spółki" przy fasingu jako główny akcjonariusz podany jest KARPON a nie KARBON

i żeby nie było że się czepiam, mi to nie przeszkadza pewnie innym też nie ale może administratorzy nie zauważyli
Edytowany: 11 grudnia 2009 18:46

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 11 grudnia 2009 13:53:20
Akcjonariaty mamy cały czas z zewnętrznego źródła. Tego się nie da naprawić, ale zgłoszę "wyżej". Dzięki i proszę, nie miejcie dla mnie żadnej litości blackeye SW ma być doskonały, a to się da osiągnąć tylko jedną metodą: ustawicznym poprawianiem, ulepszaniem i usuwaniem błędów.

przemek_f
0
Wpisów: 166
Wysłane: 11 grudnia 2009 18:57:32
to jeszcze taki drobiazg językowy:
Powinno być "kliknij aby zobaczyć pełny profil spółki" a nie "pełen".
Po "pełen" musi występować rzeczownik w dopełniaczu (czyli prawidłowy byłby "profil pełen szczegółów") w innym przypadku prawidłowa jest tylko forma "pełny".

bernie
0
Wpisów: 414
Wysłane: 11 grudnia 2009 19:06:05
to dobra to lecimy na bieżąco ;)

W mojej wcześniejszej wypowiedzi pojawił się dosyć poważny błąd merytorycznybinky , ale dzięki temu coś zauważyłem.

EDYCJA postów, sama w sobie dobra rzecz, ale o ile chcesz zostawić taką możliwość żeby edytować posty na które jest już odpowiedź ( co ma wątpliwy sens) to w takim wypadku przydało by się żeby na dole takiej wypowiedzi było napisane że była ona edytowana razy X dnia X o godzinie X. Forum trzyma poziom, ale cwaniaków nie uniknieszDancing

Edytowany: 11 grudnia 2009 20:02

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 11 grudnia 2009 21:03:51
Ile razy byla edytowana to nie wiem czy potrzebne, ale warto dac podpis o dacie i czasie ostatniej zmiany, najlepiej takim ktory by sie wcale nie wyswietlal jesli nie ma po edytowanym poscie zadnego nowego lub gdy edycja nastepuje w pierwszych kilku minutach (to powstrzyma niepotrzebne potencjalne komunikaty powstałe przy poprawianiu wlasnych literówek zaraz po klepnieciu wpisu). Ja staram sie dopisywac zaznaczając nowe akapity wstepem "edit" i to jest dobra zasada, ale wiekszosc tak nie robi i dlatego to info o czasie ostatniej edycji sie przyda.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28