pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Vox

Vox

Ostatnie 10 wpisów
Nowy komunikat ze strony spółki, prace przejścia na rynek główny są zaawansowane:

Cytat:
The transition is scheduled for the end of 2021

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

PC Gamer dostrzegł grę od LMG

Cytat:
By Morgan Park 1 day ago

Chernobyl Liquidators Simulator is one of the must-play demos of Steam Next Fest.

It's almost frustrating that the game calls itself a simulator because, while dousing fires and cutting a path through the facility are true to the job and feel pretty darn good in action, Chernobyl Liquidators is closer to a story-driven adventure than a blue-collar labor game like Farming Simulator.

www.pcgamer.com/uk/this-heartb...

no bo zyski są ze sprzedaży gier. więc nic dziwnego że trzeba zaczekać.
obecnie jesteśmy na etapie grywalnych dem.

festival steam póki co nie jest łaskawy dla polskich gier.

debiut tragiczny - ludzie tratowali się kto szybciej sprzeda.
A przecież perspektywy spółki są takie same jak w marcu, a może i lepsze.

Dużo ludzi kupiło po prostu tylko pod debiut.

Pojawiło się info o nabyciu:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

oferta publiczna? cos przegapiłem?

patrząc na potencjał tytułu - plus dla spółki.
ogólnie patrząc na stajnie PLW, tutaj atutem jest ogarnięty prezes.

również możliwości produkcyjne są spore - kilka własnych zespołów, a nie outsourcing jaki próbuje uskuteczniać chociażby image power.
jest prawdopodobne że dowiozą kilka tytułów w terminie. Dema prologi regularnie wypuszczane.
jest komunikacja z community, na discordzie, na forum steama.
wishlisty ładnie rosną.

sentyment jest jaki jest do gamedev. zobaczymy jak debiut ale moim zdaniem to dopiero początek - bo gier realnie wydają sporo.

oczywiście masz rację, to chyba brat sądząc po nazwisku.
tak czy siak insider.

Nikt nie wie co będzie, ale ja obstawiam epicki short squeeze zagranicznych fundów.
zakupy akcji przez prezesa nie były przypadkowe - on wiedział że gra wraca do PS Store.

Coś jak historia Tesli... i short squeeza i Muska.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Moderator:
podmiana na link wewnętrzny

wystarczy że pierwszy fund się wyłamie, i pójdzie lawina PKC.

od dołka CDPROJEKT urósł ok. 30%.
Może to już zmiana trendu na wzrostowy? Jak myslicie?

Oferta w INC... Wycena 200.
Co myślicie o spółce?
Zapisy w emisji publicznej do końca czerwca

strefainwestorow.pl/artykuly/d...

a co ma nie wygrywac. rozdaja kase.
Poki kasa sie bedzie zgadzac beda rzadzic, to nie jest matematyka wyższa.

uboczny skutek - inflacja. trzeba sie na nia przygotowac. dzisiejsze 5% to poczatek,
bedzie ponad 10% na luzie wave

Wygląda na to że sentyment do spółek ukraińskich powrócił.
Triggerem był jak się wydaje skup akcji własnych przez Astartę.

pojawił się trailer Builders of China

Opis fabuły
Cytat:
Załoga statku kosmicznego „Prometeusz” wraca na Ziemię po 10 latach czasu pokładowego z wyprawy badawczej w okolice gwiazdy Fomalhaut. W tym czasie na Ziemi z powodu zjawiska dylatacji czasu upłynęło 127 lat. Powrotowi wyprawy towarzyszy zupełny brak zainteresowania opinii publicznej. Główny bohater, kosmonauta Hal Bregg, zastaje społeczeństwo ziemskie całkowicie odmienione. Niesamowity postęp techniczny spowodował, że wyeliminowano z życia wszystkie zagrożenia. Nauczono się np. neutralizować przeciążenie i bezwładność, dzięki czemu nie ma ofiar wypadków komunikacyjnych. Ludzkość korzysta z powszechnego dobrobytu, dostęp do większości dóbr i usług jest darmowy. Czas wypełnia się rozrywkami, pracują wyłącznie roboty i automaty. Zmieniły się obyczaje, nawet w sferze osobistej – małżeństwa są zawierane na okres próbny, posiadanie dzieci jest możliwe po zaliczeniu przez małżonków egzaminu państwowego. Panuje powszechny kult młodości i przedłużania życia poprzez operacje odmładzające. Za pomocą betryzacji – zabiegu chemicznego na mózgu wykonywanego w dzieciństwie, zarówno na ludziach, jak i na wybranych zwierzętach – wyeliminowano agresywne instynkty. Zlikwidowano wojny, stworzono cywilizację pozbawioną lęku. Pojawił się niezamierzony efekt uboczny betryzacji – ludzie stracili skłonność do ryzyka (nie uprawiają nawet sportów wyczynowych) i uważają loty w kosmos za niepotrzebne. Uczestnicy wyprawy badawczej, w której brał udział Hal, są jedynymi osobami na planecie niepoddanymi temu zabiegowi.

ktoś tu został już poddany zabiegowi betryzacji Whistle

dziś mini-krach, -11%.
ciekawe co będzie dalej

pozostaje ufać że gra się robi zgodnie z planem i że będzie dobra.

Problemem liczby 3.5 mln jest game pass... I jak to policzyc.
To nie do konca prawdziwe 3.5 mln sprzedane samodzielnie, lecz mniej.

jak oceniacie wyniki za IQ2021?
Moim zdaniem bardzo ładne, przychody wzrosły do 23 mln euro, zysk też spoko - 3.36 mln euro

moze to koniec bessy gamedev? kolejna wzrostowa sesja na wszystkim.

program jest stricte wyborczy. biedni troszkę zyskają. bogaci troszkę dopłacą.
wysoka inflacja będzie.
dzietność od tego nie wzrośnie. największy wzrost populacji jest w krajach najbiedniejszych - to nie jest przypadek. - patrz Afryka. tam gdzie nie ma emerytur, a dzieci są siłą roboczą oraz zabezpieczeniem rodziców na starość.

no cóż. wczoraj właśnie byliśmy świadkami dokupna.
3ciej - kadencji...

to by było na tyle. Whistle

P.S
hiperinflacja welcome.

Niby to już ostatnia prosta przed debiutem:

Cytat:
Obecnie Live Motion Games S.A. pracuje nad kolejnymi projektami, m.in. Builder Simulator i Chernobyl Liquidators.

- Builder Simulator to rozgrywka, w ramach której gracz może samodzielnie zbudować własny dom, cegła po cegle. Tytuł cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników zimowego festiwalu dem na platformie Steam. Gra osiągnęła najwyższe wyniki w kategorii symulatorów i została pobrana przez blisko 90 000 osób. Obecnie grę dodało do listy życzeń ponad 130 000 użytkowników. Liczymy, że pełna wersja gry również odniesie sukces i osiągnie wysokie wyniki sprzedaży – mówi Kamil Judasz, Head of Community w Live Motion Games S.A.

Cytat:
– Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie prac nad naszym drugim tytułem Chernobyl Liquidators. Akcja gry z gatunku survival-symulator toczy się w Czarnobylu. Gracz wcieli się w rolę Likwidatorów Czarnobyla, wojskowych i personelu cywilnego, który został powołany do walki z konsekwencjami katastrofy jądrowej w 1986 roku. Bardzo dużą uwagę skupiamy na stronie wizualnej rozgrywki, aby jak najdokładniej oddać przestrzeń opuszczonego miasta, które budzi tak duże zainteresowanie wśród społeczności. Postawimy gracza, przed trudnymi wyborami moralnymi oraz zadaniami - od wyganiania ludzi z ich domów po zabijanie niewinnych zwierząt.

strefainwestorow.pl/wiadomosci...

Sentyment do gamedev słaby. zobaczymy.

Czas na bessę.
Sell in May and go away.

kolega widzę mocno inwestuje w spółki playway.
z całym szacunkiem do symulatorów, są to gry tanie, proste i mało ambitne.

inna jest też strategia budowania wishlist - gdzie u PLW jest to obowiązkowo trailer, potem jest obowiązkowo demo i prolog, a na końcu early access.

tak więc ciężko porównywać kartofle i pomarańcze. Angel

słabszy debiut można chyba wyjaśnić przesytem w branży OZE.
wszystko co teraz pcha się na rynek to OZE, gamedev i marichuanen.

wygląda to co najmniej dziwnie...ale taka moda.

Stonowana i enigmatyczna wypowiedź.
jednak pandemia zmniejsza tempo prac w różnych spółkach. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

P.S
Starward zwiększa zatrudnienie - kolejne 2 osoby które tworzą...
www.skillshot.pl/jobs/20097-un...
www.skillshot.pl/jobs/20098-vf...

@Elemis, zatrudnieni?

subiektywnie o grach Drago:

Winter Survival - potencjalny hit
Gas Station - bez rewelacji
Red Frost - raczej porażka, to co widziałem wygląda źle.

sprzedali gdzies kolo 1.5 mln kopii na steam. gra sprzedaje sie calkiem nieźle,
biorą pod uwagę słabą ocenę 65%.

raczej można liczyć że PCF dostanie swoją część zysków po recoup. Ale ile?

gra będzie adaptacją książki - książki zwykle mają liniową fabułę.
wszystko rozbija się o jakość adaptacji, a że będziemy odbiegać twórczo od oryginału jest pewne, bowiem gra ma być nieliniowa.

W raporcie rocznym jest też informacja o pisarzu sci-fi który nadzoruje adaptację, wcześniej mi ta informacja umknęła. Może gdyby Lem żył, poproszono by samego Mistrza.

chodziło zapewne o pokrewny tytuł
lubimyczytac.pl/ksiazka/491185...

Elemis napisał(a):
Byłbym niezmiernie ostrożny z formułowaniem tez, że osoby piszące z jednego IP, bądź wręcz z jednego nicka, niczym karabin maszynowy, niczym nie poparte oskarżenia z gatunku tych ciężkich faktycznie wierzą w to co piszą

Raczej w to wierzą... Tak samo jak popisuja się ignorancją w innych kwestiach.
Nie każdy inwestor jest erudyta z wyższych sfer.
gdyby nie wierzyli, i nie przekonali do tego innych nie mialbys takiego zjazdu na kursie jaki masz.
kurs nie kłamie... część akcjonariatu sie ewakuuje. Może niewielka ale jednak.
druga czesc chroni kapitał - i tak powstaje trend spadkowy

trend sie odwróci jak wystarczająco spadnie... albo jak spółka rozpocznie kampanię marketingową...
no ale do tego jeszcze chyba daleko... jest jak jest.
wycena atrakcyjniejsza z każdym dniem, już 140 mln zdaje sie, dzis trzeci dzień spadkow po ~7-9%

gdzieś jest dno... i gdzieś powinien dokupywać fundusz. ale czy to już? czy 10zl niżej? a może 20?

@Elemis dowiezcie super grę, reszta to nieistotny szum i spekulacja. Mam nadzieje że zespół nie przeżywa zmiany kursu tylko robi robotę. Trzymam kciuki za SI i nie oddam ani 1 akcji, a jak będę mieć za co to dokupię :-)

pierwsza strona watku CRJ to tez pisanie o skoku na kase.
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

wszystko wyglada dziwnie znajomo Whistle

panie moderatorze, jak trudna by to nie byla prawda - to tak ludzie wlasnie mysla...
ludzie w swojej masie nie są ani kulturalni, ani mili... hejt leje sie strumieniami.
Bankierowcy to większość na naszej giełdzie.
po prostu swoją masą.

warto czasem wyjsc ze swojej bańki informacyjnej by zobaczyć co myślą inni. I nawet jesli jest to prymitywne postrzeganie spółki - przez prymitywnych ludzi - to daje jakąś informacje na temat zachowania kursu

cóż, przełożeniem premiery zafundowano inwestorom (kilka?) miesięcy spadków/kiszonki kursu
w polskim gamedev gra się pod newsy.

tu newsów (długo ?) nie będzie.

to nawet było widać na obydwu konferencjach... pytania o "wiele miesięcy" d'oh! ]
a tu potwierdzenie wprost jak ludzie mysla:

Moderator:
Szanujmy się, proszę. Udostępnianie linków do forum B. nie przystoi

kholat napisał(a):
chodziło tylko o podpięcie się pod trend i wykorzystanie bańki gamedev, przecież w Polsce mało kto czytał Lema a co dopiero na świecie, tu nie ma żadnej marki, pokazano parę slajdów i zrobiono PR oparty na inwestorach - weteranach z czasów 11bit... i tyle...

czyli nie ma żadnej gry. w takim razie Elemis jest w spisku... Think

patrzac zupelnie z boku nie ma sie co dziwic... Spolka zjechała juz 50% w dół od ceny z debiutu.
Akcje w stochwatchowym IPO byly jakos po 43 zl, wiec ci co brali wtedy maja nawet nie 100% zysku za 1.5 roku trzymania.
Jak na standardy naszego rozbuchanego polskiego gamedev, to bardzo cienko. Sa spolki playwaya robiace symulatory ktore za te 1.5 roku daly duzo lepsze procenty.

Nie ma sie co dziwic ze ludzie chronia kapital i sprzedaja jak kurs spada. to sie samo nakreca.
Zobaczymy do ilu spadnie. W pewnym momencie cena bedzie okazją i pojedziemy w druga strone.

tu macie co myślą drobni inwestorzy - nie jest to przyjemna lektura
nie bagatelizowałbym tego feedbacku

Cytat:
Zacznijmy od statusu postępu prac nad Niezwyciężonym. Zgodnie z informacjami podanymi na konferencji, na dzień 2021-04-09 nie został zakończony nawet etap ‘pre-alfa’ produkcji. Gra nie jest w żadnym stopniu grywalna, nie da jej się ukończyć, jest mnóstwo bugów, nie ma wersji alfa, nie ma wersji beta, nie ma beta testów bo nie ma czego testować. Nie ruszyły nagrania głosowe, bo warstwa fabularna nadal jest dopieszczana. Nie ruszyły tłumaczenia na obce języki, gdyż po pierwsze nie ma czego tłumaczyć, a po drugie w sumie nie wiadomo na jakie języki miałoby to być tłumaczone (na konferencji poraz pierwszy usłyszeliśmy o koncepcji przetłumaczenia gry na język turecki). Jednoznacznie dowodzi to, że zarząd Starwarda od wielu tygodni musiał być świadomy tego, że nie ma absolutnie żadnej szansy na wydanie gry w roku 2021, a pomimo tego w żaden sposób nie zostało to zakomunikowane akcjonariuszom, chociażby w raporcie rocznym.

www.bankier.pl/forum/temat_pod...

moim zdaniem, AT ma tu niewielkie zastosowanie...
leci w dół bo ludzie są wściekli na przełożenie premiery.

I dopóki się nie wysypią, będą spadki. wsparć poniżej dołków nie ma, jest otchłań.
W otchłani czają się rekiny głodne akcji... ale żeby zaatakowały muszą poczuć krew. Whistle

sprzedajcie teraz odkupicie taniej... albo i nie... wtedy odkupicie drożej lub wcale. miłej zabawy

FilipBonn napisał(a):
Zdajecie sobie sprawę, że "różne ścieżki wyboru" mogą nawet w 80-90% się pokrywać i różnić jedynie kilkoma kwestiami dialogu czy zakończeniem? :)
A na pudełku gry można dopisać :
- Trudne moralnie wybory wpływające na rozgrywkę i zakończenie!

blackeye

No i tak zwykle jest bo tak jest najtaniej
Na to narzekali gracze nowych odsłon TWD.
w Deus Ex HR bodajże wciskało się 3 guziki i były 3 filmiki koncowe :-)

mnie ciekawią zmiany w zespole Polyslash...
wg. nieoficjalnych plotek były zmiany

a ja przekornie odpisze - porażka cyberpunka wzięła się z tego że ludzie którzy robili wiedzmina 3, poszli na swoje, zamiast robic cyberpunka... czego starward jest najlepszym przykładem :-)

ja z prezentacji zrozumiałem że

- reveal wrzesniowy podniosł im prognozę sprzedaży (ale o ile to nie powiedzą)
- jesli chodzi o zakończenia, to fajnie że historia jest nieliniowa. Gracze to lubią, wiem po sobie.

darekbar napisał(a):
Obecnie rynek stara się, przynajmniej moim zdaniem, wycenić zagrożenie sprzedaży części akcji serii C i D, na które lockup znika 19 maja 2021 r

oczywiscie masz rację... Ale to nie jedyna strona transakcji. Jesli gra jest dobra, to fundusz prawdopodobnie dokupi z rynku...
Jesli zaś gra jest słaba, to nastąpi totalne załamanie kursu (ludzie od C i D to przecież znajomi insiderow, i znając polską giełdę mają dostęp do informacji tak czy inaczej)

Wszystko rozbija się o to co firma ma... Jak jest wydmuszką tak jak niektórzy sugerują to wszystko runie jak domek z kart.

Rozwijając teorie wydmuszki:
- spółka trzyma tajemnicę aby za wczesnie nikt się nie dowiedział że nic tam nie ma, zasłaniająć się marketingiem
- spółka przesuwa premierę żeby móc sypać z lockupów
Oraz wybrane tematy z bankiera:
Moderator:
Szanujmy się...

Biorąc pod uwagę że w projekcie mamy Watchdoga, a zespół to ludzie z doświadczeniem/reputacją, Chyba mało prawdopodobne? Chyba bardziej prawdopodobne że gra powstaje i ma się dobrze?
Chociaż biorąc pod uwagę że kiedyś zainwestowałem w getback, nie sugerujcie się tym co piszę Speak to the hand

Elemis sam jest graczem... Jesli pisze że ogrywa buildy i są spoko - patrz co pisze wyżej w tym wątku, to chyba potencjał jest całkiem niezły.
On widział produkt, Zapewne fundusz też.

Ja niestety nie... I raczej to się nie zmieni, spółka trzyma tajemnicę.
Może się sam oszukuję że gra będzie dobra Think

@krewa, a czemu liczysz 5 dni? News jest od piatkowej sesji.
dzis po godzinie notowań już 100 tys, jak na SI to dużo.
Poza tym oczywiście sprzeda tylko część inwestorów, tych szybko spekulujących
i tych co mają lepsze spółki na oku (w ich subiektywnej ocenie)

GRAF78 napisał(a):
średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

no to będą mieli szansę... kurs spada... rozczarowani przełożeniem premiery wychodzą.

ciekawe kiedy będzie dość tanio dla nich.

wydaje mi się że gra będzie miała wymagającą grafikę - tj. bardzo ładną grafikę.
A po sucesie gry rozważą downgrade na PS4.
Tak przynajmniej zrozumiałem z sobotniej prezentacji i Q&A u Longterma - która swoją drogą była dużo bardziej ciekawa od tej na stockwatch.

Odnosząc się do fair value - zdania nie zmienię. Fundusz wycenił spółkę na 97zł, całkiem niedawno. Nie ma lepszej opcji wyceny, dla takich żuczków jak my... Musimy zdać się na tych którzy maja lepszy dostęp do informacji i np. ogrywają buildy - jak nasz człowiek w RN, Elemis.
Tak naprawdę to jest jedynie kwestia zaufania do ludzi.

Co nie znaczy że kurs akcji nie zanurkuje w przyszłym tygodniu. Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje. W przyszłym tygodniu przewiduję spadki.

Ja poczekam na premierę gry. No chyba że nadejdą wieści że zespół się rozpadł albo inny news killer.
Jestem w stanie przeboleć przełożenie premiery o kilka miesięcy. To najmocniejszy zespół jesli chodzi o doświadczenie jaki widziałem w ostatnich 3 latach(a zapoznalem sie z duza liczba spolek) - i liczę że dowiozą.

Disclaimer: to co piszę to moje przypuszczenia i domysly - nie mam żadnych informacji ze spolki. Nie jestem radnym, jedynie mam trochę akcji. Ale to co niżej wydaje mi się to bardzo prawdopodobne:

krishic napisał(a):
Czyli albo premiera gry bedzie miala miejsce w pierwszej polowie 2022r, albo czeka nas dodatkowa/ratunkowa emisja akcji.

Taka ratunkowa emisja miala właśnie miejsce kilka tygodni temu. Fundusz z pewnością wiedział na co pójdzie emisja i że gra jest przełożona... Wycenił spółkę na 97zł i to jest fair value na dzień dzisiejszy.

Co do terminu premiery, będzie to z pewnością pierwsza polowa 2022, 100% zgody. Opóźnienie produkcyjne jest umiarkowane, spółka raportowała w raporcie rocznym znaczny postęp prac (milestony).

Niezmiennie trzymam kciuki za dobrą grę i wielki sukces sprzedażowy. Nie podoba mi się przełożenie terminu premiery, ale takie sytuacje się zdarzaja (CDPROJEKT x3 przekladal Cyberpunka, PCF przelozyl Outriders o 3 miesiące, Techland opoznil Dying Light 2 prawie o rok) takie jest życie w gamedev, a pandemia i praca zdalna wbrew pozorom dokłada swoją cegiełkę.

Peak był ładny ale ocena 53% to porażka.
Cyberpunk 2?

Niską jakość było już widać po demie, które nie uruchamiało się poniżej pewnego builda windows10.
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Zobaczymy czy się nie zmieni przez święta.

Jest nowy raport Agroligi:
www.bankier.pl/wiadomosc/AGROL...

Fajnie że jednak Spółka czyta e-maile inwestorów i stara się na nie odpowiadać, jakiś czas temu poprosiłem o doprecyzowanie przeliczeń walutowych w raporcie rocznym... thumbright

Ale jak ty chcesz zwrot kosztów przy 11 tys sztuk? Żartujesz chyba.
Jaki by ta gra miala mieć budżet?
Zwrot będzie gdzies przy 20 tys....

a premiera nie była sukcesem. Ale nie była też porażką... taka sobie.

Debiut gry mocno średni. Peak 601 wielkiej sprzedaży nie wróży.
to 300% lepiej niż Rustler, ale 50% gorzej niż Lust From Beyound.

Niemniej gra się zwróci i może parę złotych zarobic.

wszystko fajnie, tylko są testy w biedronce za 49.99.
media.biedronka.pl/132634-test...

Czemu Allegro spada? Bo ma z czego.
No i wchodzi AMAZON PL.

Konkurencja to zawsze niższe marże.

Wystarczy spojrzeć w sprawozdanie KSG Agro by wiedzieć co tu będzie w raporcie rocznym.
Strona 12 - za ostanie 9 miesięcy co prawda ale daje pogląd.
www.bankier.pl/static/att/emit...
KSG raportuje w USD a nie w EURO (to plus, bo hrywna nie osłabiła się tak mocno do dolara jak do euro, ale dalej tu będzie z 20% w plecy).
W zalinkowanym raporcie na stronie 12 czytamy:

Cytat:
Currency translation differences (3,207)

No to za cały rok będzie więcej, tym bardziej że USDUAH osiągnał max na sam koniec roku.
To zje większość zysków z 2020, pewno będzie lekko nad kreską.

Rynek zapomniał o ryzyku walutowym, przy zagranicznych spółkach. Gwałtowna reakcja to "przebudzenie inwestorów". Dość idiotyczne. Tym bardziej że powinniśmy patrzyć na zyski w złotówkach... Złotówka też w 2020 się osłabiła.

Tak średnio znam, ale dzięki za link...

No właśnie raportowania jest takie minimalistyczne na Agrolidze w porównaniu z Kernelem, takie leniwe... jak w piosence.

Ale to się będzie musiało zmienić w związku z przejściem na rynek główny. Za co trzymam kciuki, bo też chętnie poczytałbym np. o marży na oleju w raporcie rocznym jak u większego brata.

No ale mowa o raporcie rocznym chyba?
Cytat:
Za jedno euro zapłacimy dzisiaj 4.2585 zł (kurs euro EURPLN).Jan 1, 2020

ostatnio hrywna umacnia się do złotówki też. Wynik przeliczony na złotówki wygląda lepiej... urok walut.
Napisałem do spółki emaila sugerując potrzebę lepszej komunikacji z rynkiem Pray

Sytuacja jest o tyle ciekawa że gdyby to była spółka polska raportująca w EURO sytuacja byłaby analogiczna (choć raczej w mniejszej skali).

Tomasz Gessner prognozuje rychłe 4.90 na euro. Rok temu było 4.24. Różnica 15.2%.
Cytat:
NBP, którego szef nie ukrywa, że w obecnych, trudnych czasach słabszy złoty byłby dla naszej gospodarki cennym bodźcem

https://stooq.pl/mol/?id=18006

Cytat:
Najbardziej mnie ciekawią te ujemne przepływy inwestycyjne.

kliknij, aby powiększyć

cały czas inwestują... najpierw olejarnia, teraz elektrociepłownia, gdzieś po drodze był też tabor kolejowy. Trzymanie gotówki do niedawna było ryzykowne - na Ukrainie szalała dwucyfrowa inflacja.
Pytanie co gdyby potrzebowali szybko gotówki... Nie wiem jak szybko mogliby upłynniać zapasy.
Przychody w walucie... kredyty w walucie... ale majątek w hrywnie...

Wg. indeksu big mac waluta jest mocno niedowartościowana. Tak jak przeszacowania ida na niekorzyść tak kiedys mogą pójść mocno na korzyść
112.international/finance/ukra...

RK to rachunek kapitałowy? Mi się jednak wydaje że przeszacowali wszystkie aktywa wycenione w UAH, bo raportują w EURO.
pomnożyłem aktywa * zmiana EURUAH na przestrzeni roku (to było 31.5%), dodałem dodatni wynik z zysku operacyjnego w 2020 i liczby się mniej więcej zgadzają.

Pytanie brzmi jesli są to np. wartości nieruchomości, czy nie będzie teraz przeszacowania w górę w hrywnie - bo przecież zakład dalej stoi, i pracuje. Nieruchomości raczej trzymają wartość.
A może to po prostu robota pod przejście na rynek główny - żeby były ładna dynamika w prospekcie?

różnice kursowe - dały plus w 2019, i minus w 2020.
cześć tego minusa odzyskaliśmy w IQ2021 (kurs hrywny się umocnił od 31.12.2020).

to jest jedynie przeszacowanie majątku - wycenionego w UAH, więc zabieg księgowy.
(elektrownia, zakład rafinacji itd...)
Spodziewam się mocniejszego IQ i kolejnych kwartałów:

- trochę odrobiliśmy na umocnieniu UAH... liczę na kontynuację tendencji
- zasiewy słonecznika będą w tym sezonie rekordowe co pozytywnie wpłynie na marże przetwórstwa (rolnicy sieją słonecznik, widząc obecne ceny ziarna).
- elektrownia powinna już pracować na 100%, 50% mocy w 4Q)

oczywiście technicznie może być korekta... dziś ludziom SL poleciały a świeca nieładna. Zdziwię się jednak jeśli zejdziemy poniżej 40zl.

dla mnie liczy się jakość wishlisty - a jeśli chodzi o buildera to wishlista rosła wyraźnie wraz z debiutem dema gry, które to demo miało całkiem niezły peak.

tajemnicą poliszynela jest to że w grupie PLW nie wszystkie WL są do końca świeże i prawdziwe. Tu jest ok.

Bo liczy się jakość a nie ilość wave

No i nareszcie jest o czym pisać. Jak oceniacie raport roczny?
Jak dla mnie fajnie napisany raport.
Brakuje mi jednak daty debiutu gry Whistle

Wygląda na to że dużo zrobiono - skończona jest fabuła i pojazdy i wiele innych rzeczy.
Więc może jednak debiut w roku Lema się uda?

Mały dom maklerski zrobił swoje. Czekamy na debiut.... przede wszystkim debiut gier. Whistle

Właścicielem jest wciąż A, B jest posiadaczem, a C będzie właścicielem. Ale niekoniecznie tych samych akcji, zgadzać się będzie jedynie ilość i rozliczenie gotówkowe.

Sekretem jest to, że akcje faktycznie są "kwantowe". Bo gdzieś w tle czuwa, dajmy na to dom maklerski który robi owo rozliczenie krótkiej sprzedaży... I on dostarczy "C" akcje, wtedy kiedy "C" będzie ich potrzebować, choć niekoniecznie te same akcje (wg. numerów akcji).
Tak samo gdy "A" zażąda swoich akcji z powrotem, dostanie jakieś akcje tej samej spółki. Ale raczej nie te same lecz wcześniej należące do jakiegoś "Z" czy "X".

W takim De giro duża część zleceń jest wykonywana wewnątrz domu maklerskiego nigdy nawet nie wychodząc na giełdę. Jestem w stanie sobie wyobrazić że wszystkich akcji jest np 1000 łącznie do kupy a ludzie na rachunkach mają łącznie np 2000 akcji. Tak jak z depozytami bankowymi :-), problem powstałby tylko gdyby wszyscy na raz zażądali świadectw depozytowych...

Tak to sobie właśnie wyobrażam... Ale jak ktoś pracuje w BM czy innym KDPW, niech mnie wyprowadzi z błędu.

P.S
Co ciekawe De giro nie dopuszcza do kolapsu funkcji kwantowej:
Cytat:
Co do zasady nie wydajemy świadectw depozytowych, rozumianych zgodnie z definicją polskiego prawa rynku kapitałowego.

www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

P.S 2
Ze strony KDPW:
Cytat:
1.1.4. Rozliczenia
Opisane w punkcie 1.1.3 zawarcie transakcji jest pierwszym etapem jej realizacji, rozpoczynającym tzw. łańcuch transakcyjny. (...)
Po zawarciu transakcji konieczne jest ustalenie wysokości wynikających z niej zobowiązań
stron transakcji oraz sprawdzenie dostępności aktywów (papierów wartościowych i środków pieniężnych) potrzebnych do wypełnienia tych zobowiązań37
. Proces ten jest określany jako rozliczenie. Rozliczenie jest wykonywane w izbach rozliczeniowych, które mogą być prowadzone
w ramach centralnego depozytu papierów wartościowych lub przez odrębne podmioty

Jak widać dostępność papierów jest sprawdzana dopiero po zawarciu transakcji Boo hoo!
www.kdpw.pl/pl/press_room/Docu...

marter napisał(a):
.. i obaj głosują na WZA?

Głosuje ten kto ma świadectwo depozytowe na WZA. Wtedy w tym momencie następuje "sprawdzam" prawa własności.

Posiadanie i własność to dwie różne rzeczy:
Cytat:
Art. 336. K.c. Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz zależny).

Posiadanie należy odróżnić od własności. Prawo własności jest prawem rzeczowym o najszerszym zakresie, właściciel może z wyłączeniem innych osób, w granicach określonych ustawami, zasadami współżycia społecznego i społeczno-gospodarczym przeznaczeniem rzeczy korzystać z niej oraz nią rozporządzać. Własność określa więc stan prawny. Posiadanie jest zaś jedynie stanem faktycznym, posiadacz ma zatem fizyczne władztwo nad rzeczą, ale władztwo to nie oznacza, że ma tytuł prawny do rzeczy.

e-prawnik.pl/porady-prawne/pos...

Tak więc grający na krótko ma akcje w posiadaniu, i może nimi dysponować, ale właścicielem nadal jest ten kto wypożycza. I nie ma tu sprzeczności.

Założmy taka "abstrakcyjną" sytuację: - akcje Starward trafiają do brokera De Giro:

Cytat:
Oct 9, 2017 — Degiro – nietypowy broker, który oferuje Polakom tani dostęp do większości ... Pierwszy to taki, że broker daje sobie prawo do wypożyczania naszych akcji innym, aby ci mogli ... Otwarcie rachunku wcale nie trwa 10 minut.

www.degiro.pl/informacje-o-deg...

Tak więc te akcje mogą być wypożyczane nawet bez wiedzy właściciela, bowiem zakładając tam rachunek zgadzasz się na to... A akcje cały czas widnieją u ciebie na rachunku...
Jedyne "sprawdzam" to WZA, całą resztę da się po prostu rozliczyć gotówkowo.

ta spółka ma teraz na bankierze totalny spam, 3 strony wątków tylko z jednego dnia...
dziwnie to wygląda jak się spojrzy z boku.

emisja po 9.50... no ale tylko dla wybranych. wiec niby nie ma aż takiego znaczenia.
zobaczymy jak premiera mechów.

Cytat:
nastąpił cud zwielokrotnienia i akcje mają zarówno A i C?

No przecież tak jest przy każdej pożyczce. Na przykład banki dokonują kreacji pieniądza,
zwielokrotniając depozyty 200x (stopa rezerwy obowiązkowej to 0.5%)
www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/...

Gość wpłacił 100zł na konto a udzielono z tego 20 000zł kredytu... za które ludzie kupili domy i samochody... Cud?

Tak długo jak zarówno A jak i C wierzą że są właścicielami akcji, patrząc na swoje wirtualne rachunki maklerskie wszystko gra i buczy...
kreatywny finansista mógłby do łańcuszka wrzucić więcej literek.

aircanada15 napisał(a):
Tak, aczkolwiek rzadko.
Patrz np. Forever Entertainment.

ok, jestem w szoku... myślałem że to zupełnie niemożliwe.
człowiek się uczy całe życie

vilnouve napisał(a):
teoretyzując pozostaje jeszcze możliwość krótkiej sprzedaży - tylko czy któreś z biur maklerskich praktykuje pożyczanie akcji będących w obrocie na NC ?

pożyczający akcje nie naraża się zarzut złamania lockupu ...

W rejestrze Starwarda jeszcze nie widzę... pewno pojawi się lada dzień wave
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

to zapewne pierdółka bez znaczenia, tu nikt lockupów łamać nie będzie.
może po prostu hurtem było im wygodniej wprowadzić wszystko do obrotu.
zresztą niech wypowie się Elemis.

tymczasem cyberpunk ma 67% za ostatnie 30 dni... na PC.
wygląda to bardzo źle. Niech spółka coś działa... chyba się już ogarnęli po hakerach?

Cytat:
Dodatkowo chcemy zapewnić, że akcje serii A będą dopuszczone do obrotu dopiero po 12 miesiącach od debiutu spółki.

no to coś tu nie gra :-) 12 miesięcy jeszcze nie minęło.

No dokładnie jak piszesz, na te akcje są lockupy oprócz serii F, która była obejmowana relatywnie w podobnej cenie jak seria G. Dlatego nie spodziewałbym się nagłej zmiany sytuacji...
(lockupy F i G wygasły już).

graf_2007 napisał(a):
Fakt, Kernel bez znieczulenia testuje nasza cierpliwość.....
Cóż takiego jest, ze nie chce stać się bycza spółka ?!

Zgaduję że może OFE w akcjonariacie? Coś głośno teraz o tym.

podali komunikat... koszt pozyskania tych 2.7 mln złotych praktycznie zerowy.
czyli wynika z tego że na 100% to inwestor się zgłosił do Spółki a nie na odwrót.
Pięknie. Whistle

co do nowych serii, płynność raczej będzie jaka jest. Większość inwestorów czeka po prostu na debiut gry.

obejrzałem filmik i jest lepiej w stosunku do dema.
ale czy będzie hitem? zobaczymy.

Wystarczy kilka % niezadowolonych by wywołać falę hejtu... przypominam historię cyberpunka :-)
na szczęście to tylko demo, więc gracze sporo wybaczą.

30%, dla mnie to sporo. Windows 10 też wpada do builda 1807 bodajże.

Cytat:
Here is Steam's operating system market share list
Windows 10: 67.15%
Windows 8.1: 3.31%
Windows 8: 0.28%
Windows 7: 25.1%
Mac OS X: 3.27%
Linux: 0.82%

quoramarketing.com/fix-outride...

Chciałbym żeby outriders wypaliło, polepszył by się sentyment w gamedev.
póki co jednak fail. demo nawet się nie uruchamia na windowsie 7, windowsie 8, windowsie 10, do jakiegoś tam builda.

dla mnie patologią jest to że po historii z CEDC, polski nadzór (KNF) dopuszcza spółki prawa Delaware na rynek polski. Liczą się prowizje, a nie ochrona obywateli. Piszę ogólnie bo spólka HUUGE póki co ma wyniki finansowe.

zapisy w BDM, więc redukcja powinna być umiarkowana, bodajże do 17.03.
Jednak założenie rachunku w niszowym biurze maklerskim to wysiłek.

Ciekawe fragmenty czatu:

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:54
Z firmą związanych stałą współpracą jest ok 80 osób. Blisko 60 z nich jest zatrudnionych bezpośrednio przez Live Motion Games, pozostałe zespoły to partnerzy na regularnej współpracy B2B. Obecnie trwa u nas rekrutacja, w najbliższym roku planujemy wzrost zatrudnienia.

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:23
Suma naszych Wishlist Outstanding na dzień 28 lutego br., wynosi 376,8 tysięcy.

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:50
Builder Sim został pobrany 100 000 razy w trakcie festiwalu, a gracze dodali grę do swoich wishlist 42 000 razy w tym czasie. Wishlista gry przekroczyła już 100 000 zapisów.
Będziemy stale obecni na festiwalach i innych wydarzeniach steam.

Cytat:
Michał Kaczmarek 13:08
Tytuły, których można spodziewać się w tym roku to:
z naszych gier: Builder Simulator, Chernobyl Liquidators
Gry dla partnera: Saper - defuse the bomb, Bakery Simulator
oraz FatEX

Wydaje mi się że to jedna z nielicznych spółek z grupy PLW która dowiezie gry w zakładanych terminach. Po prostu mają dość ludzi żeby było to możliwe.

mi mech nie podszedł.. grałem w demo i tak sobie bym powiedział.
z gier polyslash o wiele bardziej przemawia do mnie tribe.

nie podano ceny, więc

- albo trwają negocjacje i szukanie kupca
- albo się wstydzą podać za ile.

Hmm Think

Na moje oko Playway powinien wspomóc finansowo jako główny akcjonariusz, po coś ta grupa PLW jest.

jak oceniacie emisję akcji? Na bankierze piszą że spółce skończyła się gotówka.

Christof_martin napisał(a):
mój serdeczny Przyjaciel z Krakowa tam pracuje i mówi że jest świetna atmosfera w pracy

Czyli masz dojście do informacji z pierwszej ręki.
Jak oceniasz, Tribe będzie wydany bez poślizgu od podanej daty?

Tak z grubsza widzę 3 wzrostowe kwartały, patrząc tylko po cenach oleju słonecznikowego.
(Dziś już 1415$ na przełomie roku było to jedynie 1100$)
Ale to tak z grubsza, bo nie znam dokładnej marży na przetwórstwie słonecznika.
Historycznie była trochę lepsza niż dla Kernela, a Spółka ma też własną uprawę słonecznika.

Chyba IPO rusza - jest czat na strefie:
strefainwestorow.pl/artykuly/c...

Nie martwi was opinia pracowników o firmie?
www.gowork.pl/opinie_czytaj,21...

Cytat:
ZnajomaZGamedevu
11.12.2020 08:02Użytkownicy czekają na odpowiedź 77 dni.
Były pracownik
Pytanie
Czym Polyslash zachęca? Tym, że będzie można pooglądać laureata Paszportu Polityki w naturalnym środowisku, co nie jest przyjemnym doświadczeniem.
Hasło "Twórcy “We. the Revolution”", które pojawia się w ogłoszeniach o pracę, jest śmiechu warte. Po premierze zostały tylko dwie osoby, szef i grafik 2D, a cała reszta zespołu odeszła. Powód? Koszmarne warunki pracy.

Jak ludzie są słabo zmotywowani/duża rotacja to i gry będą słabsze. pytanie na ile jest to reprezentatywne.

Cytat:
Wiedzmin 3 to gra fabularna?
W3 to action RPG, przegoogluj kilka serwisów i doczytaj stopki w kategorii gatunek.

Jak grałem, to dla fabuły :-) Niektóre wątki były bardzo dobre.
elementy RPG to był raczej dodatek.
Ogólnie gra to mix gatunków. I na taki mix liczę i w przypadku Invincible.
Dajmy na to mix survivalu, fabuły, ciekawych wyborów no i akcji. co-opa też dałoby się tu zrobić, w materiale źródłowym załoga statku to kilka osób.

Hehe, a wiedźmin 3 źle się sprzedał? A to przecież gra fabularna.
Nie ma recepty na sukces, ale najlepiej czerpać z wielu gatunków niż dać się zaklasyfikować.

WL jest jak każdy widzi. Bez szału.

Ale ostatecznie liczy się sprzedaż a nie wishlista. A spółka zapewnia że myśli o marketingu,
więc trzeba jej zaufać. Przecież tutaj mamy weteranów a nie żółtodziobów.
Widzę tu podobieństwa do 11BIT, który też skąpi informacji.

Mysle że mogli by pomyśleć o pre-orderach. Taki tytuł jak Lem mógłby być odpowiedni - nawet chyba forum gry na steam jakiś gracz o to pytał.

Rif napisał(a):
Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja.

No to czemu jeszcze masz akcje skoro załoga to zwykli wyrobnicy a zysków z gry nie będzie?
Nie widzę tu większej logiki.

Rif napisał(a):
gdy jeden z akcjonariuszy po cichu opuścił 11bit długo sypiąc po cichu akcjami w rynek.

Ciekawe kogo masz na myśli... Tak czy siak słabo na tym wyszedł patrząc na dzisiejszy kurs 11 Bit.

grelmann napisał(a):
Wygląda na to że 40 zł już pękło - naprawdę trudno mi zrozumieć to co się tu stało. Rozczarowana drobnica pewnie się już wyprzedała, ale ona nie była w stanie wygenerować sama takich obrotów. Skoro nie ulica to fundusze i duzi gracze. Nie do końca rozumiem takie zachowanie instytucjonalnych, którzy dopiero co prześcigiwali się by brać akcje w IPO po 50 zł a teraz po kilku dniach wywalaja bez opamiętania 20% niżej? Czy wchodzili czysto spekulacyjnie?

Nie mam na to żadnych dowodów, ale na mój chłopski rozum lockupy zostały złamane i sypie sami-wiecie-kto.
Po prostu dodajcie 2 + 2. Spolka Delaware, nie podlega pod KNF, więc nawet nikt kary nie nałoży. Lockupy tyle warte co obiecanki zza wielkiego morza. Whistle

Prędzej czy później się dowiemy.

Niby czemu spółka amerykańska wybrała się na trzeciorzędny parkiet skoro mogła na NYSE?

Wishlista daje początkowy peak, a co będzie dalej zależy już od tego czy gra jest dobra, czy nie.
Tylko tyle i aż tyle.

anty_teresa napisał(a):
Tutaj jest też taki problem, podobny do tego w TEN, że aby wycenić spółkę trzeba oszacować koszty potrzebne do utrzymania bazy i wzrost.

Tu jest fundamentalny problem o nazwie "DELAWARE". Do poczytania:
www.parkiet.com/artykul/131968...

To nie są normalne akcje. To pseudo-papiery akcjo podobne, oznaczone specjalnym kodem 144 którym znaczna część Domów Maklerskich nawet nie chce handlować. Papiery które mogą zniknąć bez wynagrodzenia w dowolnym momencie.

www.sec.gov/reportspubs/invest...

no i wszyscy drobni pięknie zarobili na debiucie blackeye

Cytat:
Osobiście uważam że komunikacja Spółki jest bardzo dobra, nie wiem czego oczekujecie? wysypu ESPI jak kiedys na SIMF.... i jazdy na 500?

Tylko doprecyzowania na co emisja pójdzie/dlaczego jest potrzebna. wystarczy mi jedno zdanie więcej.
Rozwodnienie jest tak nieznaczne że dla mnie to nie problem. Ale gdyby poszła emisja na dużo większą ilość akcji, byłoby mi smutno ze jest bez PP.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2021 02:07:28
Liczba wpisów: 6 639
[1,75% wszystkich postów / 1,45 postów dziennie]
Punkty respektu: 134

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,452 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło