pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Vox

Vox

Ostatnie 10 wpisów
FilipBonn napisał(a):
Zdajecie sobie sprawę, że "różne ścieżki wyboru" mogą nawet w 80-90% się pokrywać i różnić jedynie kilkoma kwestiami dialogu czy zakończeniem? :)
A na pudełku gry można dopisać :
- Trudne moralnie wybory wpływające na rozgrywkę i zakończenie!

blackeye

No i tak zwykle jest bo tak jest najtaniej
Na to narzekali gracze nowych odsłon TWD.
w Deus Ex HR bodajże wciskało się 3 guziki i były 3 filmiki koncowe :-)

mnie ciekawią zmiany w zespole Polyslash...
wg. nieoficjalnych plotek były zmiany

a ja przekornie odpisze - porażka cyberpunka wzięła się z tego że ludzie którzy robili wiedzmina 3, poszli na swoje, zamiast robic cyberpunka... czego starward jest najlepszym przykładem :-)

ja z prezentacji zrozumiałem że

- reveal wrzesniowy podniosł im prognozę sprzedaży (ale o ile to nie powiedzą)
- jesli chodzi o zakończenia, to fajnie że historia jest nieliniowa. Gracze to lubią, wiem po sobie.

darekbar napisał(a):
Obecnie rynek stara się, przynajmniej moim zdaniem, wycenić zagrożenie sprzedaży części akcji serii C i D, na które lockup znika 19 maja 2021 r

oczywiscie masz rację... Ale to nie jedyna strona transakcji. Jesli gra jest dobra, to fundusz prawdopodobnie dokupi z rynku...
Jesli zaś gra jest słaba, to nastąpi totalne załamanie kursu (ludzie od C i D to przecież znajomi insiderow, i znając polską giełdę mają dostęp do informacji tak czy inaczej)

Wszystko rozbija się o to co firma ma... Jak jest wydmuszką tak jak niektórzy sugerują to wszystko runie jak domek z kart.

Rozwijając teorie wydmuszki:
- spółka trzyma tajemnicę aby za wczesnie nikt się nie dowiedział że nic tam nie ma, zasłaniająć się marketingiem
- spółka przesuwa premierę żeby móc sypać z lockupów
Oraz wybrane tematy z bankiera:
www.bankier.pl/forum/temat_prz...
www.bankier.pl/forum/temat_oj-...
www.bankier.pl/forum/temat_kur...
www.bankier.pl/forum/temat_ale...

Biorąc pod uwagę że w projekcie mamy Watchdoga, a zespół to ludzie z doświadczeniem/reputacją, Chyba mało prawdopodobne? Chyba bardziej prawdopodobne że gra powstaje i ma się dobrze?
Chociaż biorąc pod uwagę że kiedyś zainwestowałem w getback, nie sugerujcie się tym co piszę Speak to the hand

Elemis sam jest graczem... Jesli pisze że ogrywa buildy i są spoko - patrz co pisze wyżej w tym wątku, to chyba potencjał jest całkiem niezły.
On widział produkt, Zapewne fundusz też.

Ja niestety nie... I raczej to się nie zmieni, spółka trzyma tajemnicę.
Może się sam oszukuję że gra będzie dobra Think

@krewa, a czemu liczysz 5 dni? News jest od piatkowej sesji.
dzis po godzinie notowań już 100 tys, jak na SI to dużo.
Poza tym oczywiście sprzeda tylko część inwestorów, tych szybko spekulujących
i tych co mają lepsze spółki na oku (w ich subiektywnej ocenie)

GRAF78 napisał(a):
średni rozważają skorzystać z okazji i powiększyć swoje pozycje

no to będą mieli szansę... kurs spada... rozczarowani przełożeniem premiery wychodzą.

ciekawe kiedy będzie dość tanio dla nich.

wydaje mi się że gra będzie miała wymagającą grafikę - tj. bardzo ładną grafikę.
A po sucesie gry rozważą downgrade na PS4.
Tak przynajmniej zrozumiałem z sobotniej prezentacji i Q&A u Longterma - która swoją drogą była dużo bardziej ciekawa od tej na stockwatch.

Odnosząc się do fair value - zdania nie zmienię. Fundusz wycenił spółkę na 97zł, całkiem niedawno. Nie ma lepszej opcji wyceny, dla takich żuczków jak my... Musimy zdać się na tych którzy maja lepszy dostęp do informacji i np. ogrywają buildy - jak nasz człowiek w RN, Elemis.
Tak naprawdę to jest jedynie kwestia zaufania do ludzi.

Co nie znaczy że kurs akcji nie zanurkuje w przyszłym tygodniu. Inwestorzy są wręcz wściekli na przełożenie premiery. Rozmawiałem z kilkoma osobami i część pogoniła akcje lub mocno zredukowała pozycje. W przyszłym tygodniu przewiduję spadki.

Ja poczekam na premierę gry. No chyba że nadejdą wieści że zespół się rozpadł albo inny news killer.
Jestem w stanie przeboleć przełożenie premiery o kilka miesięcy. To najmocniejszy zespół jesli chodzi o doświadczenie jaki widziałem w ostatnich 3 latach(a zapoznalem sie z duza liczba spolek) - i liczę że dowiozą.

Disclaimer: to co piszę to moje przypuszczenia i domysly - nie mam żadnych informacji ze spolki. Nie jestem radnym, jedynie mam trochę akcji. Ale to co niżej wydaje mi się to bardzo prawdopodobne:

krishic napisał(a):
Czyli albo premiera gry bedzie miala miejsce w pierwszej polowie 2022r, albo czeka nas dodatkowa/ratunkowa emisja akcji.

Taka ratunkowa emisja miala właśnie miejsce kilka tygodni temu. Fundusz z pewnością wiedział na co pójdzie emisja i że gra jest przełożona... Wycenił spółkę na 97zł i to jest fair value na dzień dzisiejszy.

Co do terminu premiery, będzie to z pewnością pierwsza polowa 2022, 100% zgody. Opóźnienie produkcyjne jest umiarkowane, spółka raportowała w raporcie rocznym znaczny postęp prac (milestony).

Niezmiennie trzymam kciuki za dobrą grę i wielki sukces sprzedażowy. Nie podoba mi się przełożenie terminu premiery, ale takie sytuacje się zdarzaja (CDPROJEKT x3 przekladal Cyberpunka, PCF przelozyl Outriders o 3 miesiące, Techland opoznil Dying Light 2 prawie o rok) takie jest życie w gamedev, a pandemia i praca zdalna wbrew pozorom dokłada swoją cegiełkę.

Peak był ładny ale ocena 53% to porażka.
Cyberpunk 2?

Niską jakość było już widać po demie, które nie uruchamiało się poniżej pewnego builda windows10.
www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Zobaczymy czy się nie zmieni przez święta.

Jest nowy raport Agroligi:
www.bankier.pl/wiadomosc/AGROL...

Fajnie że jednak Spółka czyta e-maile inwestorów i stara się na nie odpowiadać, jakiś czas temu poprosiłem o doprecyzowanie przeliczeń walutowych w raporcie rocznym... thumbright

Ale jak ty chcesz zwrot kosztów przy 11 tys sztuk? Żartujesz chyba.
Jaki by ta gra miala mieć budżet?
Zwrot będzie gdzies przy 20 tys....

a premiera nie była sukcesem. Ale nie była też porażką... taka sobie.

Debiut gry mocno średni. Peak 601 wielkiej sprzedaży nie wróży.
to 300% lepiej niż Rustler, ale 50% gorzej niż Lust From Beyound.

Niemniej gra się zwróci i może parę złotych zarobic.

wszystko fajnie, tylko są testy w biedronce za 49.99.
media.biedronka.pl/132634-test...

Czemu Allegro spada? Bo ma z czego.
No i wchodzi AMAZON PL.

Konkurencja to zawsze niższe marże.

Wystarczy spojrzeć w sprawozdanie KSG Agro by wiedzieć co tu będzie w raporcie rocznym.
Strona 12 - za ostanie 9 miesięcy co prawda ale daje pogląd.
www.bankier.pl/static/att/emit...
KSG raportuje w USD a nie w EURO (to plus, bo hrywna nie osłabiła się tak mocno do dolara jak do euro, ale dalej tu będzie z 20% w plecy).
W zalinkowanym raporcie na stronie 12 czytamy:

Cytat:
Currency translation differences (3,207)

No to za cały rok będzie więcej, tym bardziej że USDUAH osiągnał max na sam koniec roku.
To zje większość zysków z 2020, pewno będzie lekko nad kreską.

Rynek zapomniał o ryzyku walutowym, przy zagranicznych spółkach. Gwałtowna reakcja to "przebudzenie inwestorów". Dość idiotyczne. Tym bardziej że powinniśmy patrzyć na zyski w złotówkach... Złotówka też w 2020 się osłabiła.

Tak średnio znam, ale dzięki za link...

No właśnie raportowania jest takie minimalistyczne na Agrolidze w porównaniu z Kernelem, takie leniwe... jak w piosence.

Ale to się będzie musiało zmienić w związku z przejściem na rynek główny. Za co trzymam kciuki, bo też chętnie poczytałbym np. o marży na oleju w raporcie rocznym jak u większego brata.

No ale mowa o raporcie rocznym chyba?
Cytat:
Za jedno euro zapłacimy dzisiaj 4.2585 zł (kurs euro EURPLN).Jan 1, 2020

ostatnio hrywna umacnia się do złotówki też. Wynik przeliczony na złotówki wygląda lepiej... urok walut.
Napisałem do spółki emaila sugerując potrzebę lepszej komunikacji z rynkiem Pray

Sytuacja jest o tyle ciekawa że gdyby to była spółka polska raportująca w EURO sytuacja byłaby analogiczna (choć raczej w mniejszej skali).

Tomasz Gessner prognozuje rychłe 4.90 na euro. Rok temu było 4.24. Różnica 15.2%.
Cytat:
NBP, którego szef nie ukrywa, że w obecnych, trudnych czasach słabszy złoty byłby dla naszej gospodarki cennym bodźcem

https://stooq.pl/mol/?id=18006

Cytat:
Najbardziej mnie ciekawią te ujemne przepływy inwestycyjne.

kliknij, aby powiększyć

cały czas inwestują... najpierw olejarnia, teraz elektrociepłownia, gdzieś po drodze był też tabor kolejowy. Trzymanie gotówki do niedawna było ryzykowne - na Ukrainie szalała dwucyfrowa inflacja.
Pytanie co gdyby potrzebowali szybko gotówki... Nie wiem jak szybko mogliby upłynniać zapasy.
Przychody w walucie... kredyty w walucie... ale majątek w hrywnie...

Wg. indeksu big mac waluta jest mocno niedowartościowana. Tak jak przeszacowania ida na niekorzyść tak kiedys mogą pójść mocno na korzyść
112.international/finance/ukra...

RK to rachunek kapitałowy? Mi się jednak wydaje że przeszacowali wszystkie aktywa wycenione w UAH, bo raportują w EURO.
pomnożyłem aktywa * zmiana EURUAH na przestrzeni roku (to było 31.5%), dodałem dodatni wynik z zysku operacyjnego w 2020 i liczby się mniej więcej zgadzają.

Pytanie brzmi jesli są to np. wartości nieruchomości, czy nie będzie teraz przeszacowania w górę w hrywnie - bo przecież zakład dalej stoi, i pracuje. Nieruchomości raczej trzymają wartość.
A może to po prostu robota pod przejście na rynek główny - żeby były ładna dynamika w prospekcie?

różnice kursowe - dały plus w 2019, i minus w 2020.
cześć tego minusa odzyskaliśmy w IQ2021 (kurs hrywny się umocnił od 31.12.2020).

to jest jedynie przeszacowanie majątku - wycenionego w UAH, więc zabieg księgowy.
(elektrownia, zakład rafinacji itd...)
Spodziewam się mocniejszego IQ i kolejnych kwartałów:

- trochę odrobiliśmy na umocnieniu UAH... liczę na kontynuację tendencji
- zasiewy słonecznika będą w tym sezonie rekordowe co pozytywnie wpłynie na marże przetwórstwa (rolnicy sieją słonecznik, widząc obecne ceny ziarna).
- elektrownia powinna już pracować na 100%, 50% mocy w 4Q)

oczywiście technicznie może być korekta... dziś ludziom SL poleciały a świeca nieładna. Zdziwię się jednak jeśli zejdziemy poniżej 40zl.

dla mnie liczy się jakość wishlisty - a jeśli chodzi o buildera to wishlista rosła wyraźnie wraz z debiutem dema gry, które to demo miało całkiem niezły peak.

tajemnicą poliszynela jest to że w grupie PLW nie wszystkie WL są do końca świeże i prawdziwe. Tu jest ok.

Bo liczy się jakość a nie ilość wave

No i nareszcie jest o czym pisać. Jak oceniacie raport roczny?
Jak dla mnie fajnie napisany raport.
Brakuje mi jednak daty debiutu gry Whistle

Wygląda na to że dużo zrobiono - skończona jest fabuła i pojazdy i wiele innych rzeczy.
Więc może jednak debiut w roku Lema się uda?

Mały dom maklerski zrobił swoje. Czekamy na debiut.... przede wszystkim debiut gier. Whistle

Właścicielem jest wciąż A, B jest posiadaczem, a C będzie właścicielem. Ale niekoniecznie tych samych akcji, zgadzać się będzie jedynie ilość i rozliczenie gotówkowe.

Sekretem jest to, że akcje faktycznie są "kwantowe". Bo gdzieś w tle czuwa, dajmy na to dom maklerski który robi owo rozliczenie krótkiej sprzedaży... I on dostarczy "C" akcje, wtedy kiedy "C" będzie ich potrzebować, choć niekoniecznie te same akcje (wg. numerów akcji).
Tak samo gdy "A" zażąda swoich akcji z powrotem, dostanie jakieś akcje tej samej spółki. Ale raczej nie te same lecz wcześniej należące do jakiegoś "Z" czy "X".

W takim De giro duża część zleceń jest wykonywana wewnątrz domu maklerskiego nigdy nawet nie wychodząc na giełdę. Jestem w stanie sobie wyobrazić że wszystkich akcji jest np 1000 łącznie do kupy a ludzie na rachunkach mają łącznie np 2000 akcji. Tak jak z depozytami bankowymi :-), problem powstałby tylko gdyby wszyscy na raz zażądali świadectw depozytowych...

Tak to sobie właśnie wyobrażam... Ale jak ktoś pracuje w BM czy innym KDPW, niech mnie wyprowadzi z błędu.

P.S
Co ciekawe De giro nie dopuszcza do kolapsu funkcji kwantowej:
Cytat:
Co do zasady nie wydajemy świadectw depozytowych, rozumianych zgodnie z definicją polskiego prawa rynku kapitałowego.

www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

P.S 2
Ze strony KDPW:
Cytat:
1.1.4. Rozliczenia
Opisane w punkcie 1.1.3 zawarcie transakcji jest pierwszym etapem jej realizacji, rozpoczynającym tzw. łańcuch transakcyjny. (...)
Po zawarciu transakcji konieczne jest ustalenie wysokości wynikających z niej zobowiązań
stron transakcji oraz sprawdzenie dostępności aktywów (papierów wartościowych i środków pieniężnych) potrzebnych do wypełnienia tych zobowiązań37
. Proces ten jest określany jako rozliczenie. Rozliczenie jest wykonywane w izbach rozliczeniowych, które mogą być prowadzone
w ramach centralnego depozytu papierów wartościowych lub przez odrębne podmioty

Jak widać dostępność papierów jest sprawdzana dopiero po zawarciu transakcji Boo hoo!
www.kdpw.pl/pl/press_room/Docu...

marter napisał(a):
.. i obaj głosują na WZA?

Głosuje ten kto ma świadectwo depozytowe na WZA. Wtedy w tym momencie następuje "sprawdzam" prawa własności.

Posiadanie i własność to dwie różne rzeczy:
Cytat:
Art. 336. K.c. Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz zależny).

Posiadanie należy odróżnić od własności. Prawo własności jest prawem rzeczowym o najszerszym zakresie, właściciel może z wyłączeniem innych osób, w granicach określonych ustawami, zasadami współżycia społecznego i społeczno-gospodarczym przeznaczeniem rzeczy korzystać z niej oraz nią rozporządzać. Własność określa więc stan prawny. Posiadanie jest zaś jedynie stanem faktycznym, posiadacz ma zatem fizyczne władztwo nad rzeczą, ale władztwo to nie oznacza, że ma tytuł prawny do rzeczy.

e-prawnik.pl/porady-prawne/pos...

Tak więc grający na krótko ma akcje w posiadaniu, i może nimi dysponować, ale właścicielem nadal jest ten kto wypożycza. I nie ma tu sprzeczności.

Założmy taka "abstrakcyjną" sytuację: - akcje Starward trafiają do brokera De Giro:

Cytat:
Oct 9, 2017 — Degiro – nietypowy broker, który oferuje Polakom tani dostęp do większości ... Pierwszy to taki, że broker daje sobie prawo do wypożyczania naszych akcji innym, aby ci mogli ... Otwarcie rachunku wcale nie trwa 10 minut.

www.degiro.pl/informacje-o-deg...

Tak więc te akcje mogą być wypożyczane nawet bez wiedzy właściciela, bowiem zakładając tam rachunek zgadzasz się na to... A akcje cały czas widnieją u ciebie na rachunku...
Jedyne "sprawdzam" to WZA, całą resztę da się po prostu rozliczyć gotówkowo.

ta spółka ma teraz na bankierze totalny spam, 3 strony wątków tylko z jednego dnia...
dziwnie to wygląda jak się spojrzy z boku.

emisja po 9.50... no ale tylko dla wybranych. wiec niby nie ma aż takiego znaczenia.
zobaczymy jak premiera mechów.

Cytat:
nastąpił cud zwielokrotnienia i akcje mają zarówno A i C?

No przecież tak jest przy każdej pożyczce. Na przykład banki dokonują kreacji pieniądza,
zwielokrotniając depozyty 200x (stopa rezerwy obowiązkowej to 0.5%)
www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/...

Gość wpłacił 100zł na konto a udzielono z tego 20 000zł kredytu... za które ludzie kupili domy i samochody... Cud?

Tak długo jak zarówno A jak i C wierzą że są właścicielami akcji, patrząc na swoje wirtualne rachunki maklerskie wszystko gra i buczy...
kreatywny finansista mógłby do łańcuszka wrzucić więcej literek.

aircanada15 napisał(a):
Tak, aczkolwiek rzadko.
Patrz np. Forever Entertainment.

ok, jestem w szoku... myślałem że to zupełnie niemożliwe.
człowiek się uczy całe życie

vilnouve napisał(a):
teoretyzując pozostaje jeszcze możliwość krótkiej sprzedaży - tylko czy któreś z biur maklerskich praktykuje pożyczanie akcji będących w obrocie na NC ?

pożyczający akcje nie naraża się zarzut złamania lockupu ...

W rejestrze Starwarda jeszcze nie widzę... pewno pojawi się lada dzień wave
rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

to zapewne pierdółka bez znaczenia, tu nikt lockupów łamać nie będzie.
może po prostu hurtem było im wygodniej wprowadzić wszystko do obrotu.
zresztą niech wypowie się Elemis.

tymczasem cyberpunk ma 67% za ostatnie 30 dni... na PC.
wygląda to bardzo źle. Niech spółka coś działa... chyba się już ogarnęli po hakerach?

Cytat:
Dodatkowo chcemy zapewnić, że akcje serii A będą dopuszczone do obrotu dopiero po 12 miesiącach od debiutu spółki.

no to coś tu nie gra :-) 12 miesięcy jeszcze nie minęło.

No dokładnie jak piszesz, na te akcje są lockupy oprócz serii F, która była obejmowana relatywnie w podobnej cenie jak seria G. Dlatego nie spodziewałbym się nagłej zmiany sytuacji...
(lockupy F i G wygasły już).

graf_2007 napisał(a):
Fakt, Kernel bez znieczulenia testuje nasza cierpliwość.....
Cóż takiego jest, ze nie chce stać się bycza spółka ?!

Zgaduję że może OFE w akcjonariacie? Coś głośno teraz o tym.

podali komunikat... koszt pozyskania tych 2.7 mln złotych praktycznie zerowy.
czyli wynika z tego że na 100% to inwestor się zgłosił do Spółki a nie na odwrót.
Pięknie. Whistle

co do nowych serii, płynność raczej będzie jaka jest. Większość inwestorów czeka po prostu na debiut gry.

obejrzałem filmik i jest lepiej w stosunku do dema.
ale czy będzie hitem? zobaczymy.

Wystarczy kilka % niezadowolonych by wywołać falę hejtu... przypominam historię cyberpunka :-)
na szczęście to tylko demo, więc gracze sporo wybaczą.

30%, dla mnie to sporo. Windows 10 też wpada do builda 1807 bodajże.

Cytat:
Here is Steam's operating system market share list
Windows 10: 67.15%
Windows 8.1: 3.31%
Windows 8: 0.28%
Windows 7: 25.1%
Mac OS X: 3.27%
Linux: 0.82%

quoramarketing.com/fix-outride...

Chciałbym żeby outriders wypaliło, polepszył by się sentyment w gamedev.
póki co jednak fail. demo nawet się nie uruchamia na windowsie 7, windowsie 8, windowsie 10, do jakiegoś tam builda.

dla mnie patologią jest to że po historii z CEDC, polski nadzór (KNF) dopuszcza spółki prawa Delaware na rynek polski. Liczą się prowizje, a nie ochrona obywateli. Piszę ogólnie bo spólka HUUGE póki co ma wyniki finansowe.

zapisy w BDM, więc redukcja powinna być umiarkowana, bodajże do 17.03.
Jednak założenie rachunku w niszowym biurze maklerskim to wysiłek.

Ciekawe fragmenty czatu:

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:54
Z firmą związanych stałą współpracą jest ok 80 osób. Blisko 60 z nich jest zatrudnionych bezpośrednio przez Live Motion Games, pozostałe zespoły to partnerzy na regularnej współpracy B2B. Obecnie trwa u nas rekrutacja, w najbliższym roku planujemy wzrost zatrudnienia.

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:23
Suma naszych Wishlist Outstanding na dzień 28 lutego br., wynosi 376,8 tysięcy.

Cytat:
Michał Kaczmarek 12:50
Builder Sim został pobrany 100 000 razy w trakcie festiwalu, a gracze dodali grę do swoich wishlist 42 000 razy w tym czasie. Wishlista gry przekroczyła już 100 000 zapisów.
Będziemy stale obecni na festiwalach i innych wydarzeniach steam.

Cytat:
Michał Kaczmarek 13:08
Tytuły, których można spodziewać się w tym roku to:
z naszych gier: Builder Simulator, Chernobyl Liquidators
Gry dla partnera: Saper - defuse the bomb, Bakery Simulator
oraz FatEX

Wydaje mi się że to jedna z nielicznych spółek z grupy PLW która dowiezie gry w zakładanych terminach. Po prostu mają dość ludzi żeby było to możliwe.

mi mech nie podszedł.. grałem w demo i tak sobie bym powiedział.
z gier polyslash o wiele bardziej przemawia do mnie tribe.

nie podano ceny, więc

- albo trwają negocjacje i szukanie kupca
- albo się wstydzą podać za ile.

Hmm Think

Na moje oko Playway powinien wspomóc finansowo jako główny akcjonariusz, po coś ta grupa PLW jest.

jak oceniacie emisję akcji? Na bankierze piszą że spółce skończyła się gotówka.

Christof_martin napisał(a):
mój serdeczny Przyjaciel z Krakowa tam pracuje i mówi że jest świetna atmosfera w pracy

Czyli masz dojście do informacji z pierwszej ręki.
Jak oceniasz, Tribe będzie wydany bez poślizgu od podanej daty?

Tak z grubsza widzę 3 wzrostowe kwartały, patrząc tylko po cenach oleju słonecznikowego.
(Dziś już 1415$ na przełomie roku było to jedynie 1100$)
Ale to tak z grubsza, bo nie znam dokładnej marży na przetwórstwie słonecznika.
Historycznie była trochę lepsza niż dla Kernela, a Spółka ma też własną uprawę słonecznika.

Chyba IPO rusza - jest czat na strefie:
strefainwestorow.pl/artykuly/c...

Nie martwi was opinia pracowników o firmie?
www.gowork.pl/opinie_czytaj,21...

Cytat:
ZnajomaZGamedevu
11.12.2020 08:02Użytkownicy czekają na odpowiedź 77 dni.
Były pracownik
Pytanie
Czym Polyslash zachęca? Tym, że będzie można pooglądać laureata Paszportu Polityki w naturalnym środowisku, co nie jest przyjemnym doświadczeniem.
Hasło "Twórcy “We. the Revolution”", które pojawia się w ogłoszeniach o pracę, jest śmiechu warte. Po premierze zostały tylko dwie osoby, szef i grafik 2D, a cała reszta zespołu odeszła. Powód? Koszmarne warunki pracy.

Jak ludzie są słabo zmotywowani/duża rotacja to i gry będą słabsze. pytanie na ile jest to reprezentatywne.

Cytat:
Wiedzmin 3 to gra fabularna?
W3 to action RPG, przegoogluj kilka serwisów i doczytaj stopki w kategorii gatunek.

Jak grałem, to dla fabuły :-) Niektóre wątki były bardzo dobre.
elementy RPG to był raczej dodatek.
Ogólnie gra to mix gatunków. I na taki mix liczę i w przypadku Invincible.
Dajmy na to mix survivalu, fabuły, ciekawych wyborów no i akcji. co-opa też dałoby się tu zrobić, w materiale źródłowym załoga statku to kilka osób.

Hehe, a wiedźmin 3 źle się sprzedał? A to przecież gra fabularna.
Nie ma recepty na sukces, ale najlepiej czerpać z wielu gatunków niż dać się zaklasyfikować.

WL jest jak każdy widzi. Bez szału.

Ale ostatecznie liczy się sprzedaż a nie wishlista. A spółka zapewnia że myśli o marketingu,
więc trzeba jej zaufać. Przecież tutaj mamy weteranów a nie żółtodziobów.
Widzę tu podobieństwa do 11BIT, który też skąpi informacji.

Mysle że mogli by pomyśleć o pre-orderach. Taki tytuł jak Lem mógłby być odpowiedni - nawet chyba forum gry na steam jakiś gracz o to pytał.

Rif napisał(a):
Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja.

No to czemu jeszcze masz akcje skoro załoga to zwykli wyrobnicy a zysków z gry nie będzie?
Nie widzę tu większej logiki.

Rif napisał(a):
gdy jeden z akcjonariuszy po cichu opuścił 11bit długo sypiąc po cichu akcjami w rynek.

Ciekawe kogo masz na myśli... Tak czy siak słabo na tym wyszedł patrząc na dzisiejszy kurs 11 Bit.

grelmann napisał(a):
Wygląda na to że 40 zł już pękło - naprawdę trudno mi zrozumieć to co się tu stało. Rozczarowana drobnica pewnie się już wyprzedała, ale ona nie była w stanie wygenerować sama takich obrotów. Skoro nie ulica to fundusze i duzi gracze. Nie do końca rozumiem takie zachowanie instytucjonalnych, którzy dopiero co prześcigiwali się by brać akcje w IPO po 50 zł a teraz po kilku dniach wywalaja bez opamiętania 20% niżej? Czy wchodzili czysto spekulacyjnie?

Nie mam na to żadnych dowodów, ale na mój chłopski rozum lockupy zostały złamane i sypie sami-wiecie-kto.
Po prostu dodajcie 2 + 2. Spolka Delaware, nie podlega pod KNF, więc nawet nikt kary nie nałoży. Lockupy tyle warte co obiecanki zza wielkiego morza. Whistle

Prędzej czy później się dowiemy.

Niby czemu spółka amerykańska wybrała się na trzeciorzędny parkiet skoro mogła na NYSE?

Wishlista daje początkowy peak, a co będzie dalej zależy już od tego czy gra jest dobra, czy nie.
Tylko tyle i aż tyle.

anty_teresa napisał(a):
Tutaj jest też taki problem, podobny do tego w TEN, że aby wycenić spółkę trzeba oszacować koszty potrzebne do utrzymania bazy i wzrost.

Tu jest fundamentalny problem o nazwie "DELAWARE". Do poczytania:
www.parkiet.com/artykul/131968...

To nie są normalne akcje. To pseudo-papiery akcjo podobne, oznaczone specjalnym kodem 144 którym znaczna część Domów Maklerskich nawet nie chce handlować. Papiery które mogą zniknąć bez wynagrodzenia w dowolnym momencie.

www.sec.gov/reportspubs/invest...

no i wszyscy drobni pięknie zarobili na debiucie blackeye

Cytat:
Osobiście uważam że komunikacja Spółki jest bardzo dobra, nie wiem czego oczekujecie? wysypu ESPI jak kiedys na SIMF.... i jazdy na 500?

Tylko doprecyzowania na co emisja pójdzie/dlaczego jest potrzebna. wystarczy mi jedno zdanie więcej.
Rozwodnienie jest tak nieznaczne że dla mnie to nie problem. Ale gdyby poszła emisja na dużo większą ilość akcji, byłoby mi smutno ze jest bez PP.

Bieżąca cena oleju słonecznikowego to już 1350$.
www.cmegroup.com/trading/agric...

wygląda na to że zobaczymy wkrótce rekordowe zyski w raportach spółki.

Może na zachętę a fund dobierze więcej?

Tak czy siak Spółka powinna popracować nad komunikacją :-)
Oczywiście dobra gra jest najważniejsza... ale chłopaki chyba zapomnieli że są inwestorzy którzy nie mają bieżącego dostępu do informacji ze spółki...
Liczę że się zrehabilitują.

vilnouve napisał(a):
@vox , a na czym polega dokładny due diligence startupa ?

Nie wiem, ale na chłopski rozum coś tam musieli badać prawda? Może ograli jakieś buildy z gry?
Myślę że Elemis może powiedzieć więcej... Ja nic nie wiem poza to co publicznie wiadomo.

vilnouve napisał(a):
jutro rynek zweryfikuje czy taka tacka była potrzebna ...
może nawet emisja kierowana nie dojdzie do skutku...

Między słowami zarzucasz Spółce manipulację kursem. Szczerze wątpię aby coś takiego miało miejsce, główni akcjonariusze mają też inne spółki a reputację traci się raz. To się im zwyczajnie nie opłaca i na pewno tego nie zrobią.

Wiadomość o wejściu funduszu zagranicznego oceniam bardzo pozytywnie.
Taki fundusz, z pewnością zrobił dokładny due diligence, i Spółka jest według tego warta minimum 97 zł (a w praktyce więcej, bo fundusz przecież będzie chciał na tym dobrze zarobić).

vilnouve napisał(a):
Mało prawdopodobne, że światowy fundusz wyłuskał na bananowym NC naszą perełkę.

Starward, w odróżnieniu od 99% spółek ma doskonałe kontakty w londyńskim City, a z Londynu do Hong Kongu jest bardzo blisko.... Tak więc zagraniczny fundusz nie powinien dziwić.

Jedyny minus - to to że spółka mało komunikuje się z rynkiem, i mówiąc krótko "tajniaczy się".
Mocno zazdroszczę Elemisowi który ma dostęp do informacji na bieżąco... Mi pozostaje wiara że wszystko pójdzie dobrze, i gdy spółka milczy dłuższy czas różne myśli do głowy przychodzą.

Poprosiłbym o komunikat wyjaśniający:
- na co konkretnie pójdą pozyskane pieniądze?
- czy będą kolejne emisje?

No to chyba był split 1:10...

Znak końca hossy?
Cytat:
Inwestorki amatorki z Tik Toka i Twittera robią coraz większą furorę. Liczbą fanów mogłyby zawstydzić niejednego znanego inwestora

strefainwestorow.pl/artykuly/l...

czyli piątkowa sesja może być ciekawa, nie dość że debiut HUUGE Games, to
jeszcze koniec lockupów na SI. Whistle

tak by wypadało... zgodnie z wpisami forum bankiera,
czeka nas nieunikniony krach kursu.

www.bankier.pl/forum/forum_o_s...

W jakiej wycenie była ostatnia emisja?

Cytat:
Wiąże się to zarówno z innymi niż w Polsce regulacjami, ale i pewnymi utrudnieniami w późniejszym handlu akcjami na giełdzie - wskazują uczestnicy rynku.

Przykładowo BM mBanku zaznaczył, że "jeśli zapiszesz się na akcje Huuuge, będziesz mógł nimi handlować tylko w mInwestorze i eMaklerze na komputerze. Nie kupisz ich i nie sprzedasz w aplikacji mobilnej ze względów regulacyjnych. Nie będziesz mógł też złożyć zlecenia telefonicznie i osobiście".

Powodem jest Regulacja S wydana na podstawie amerykańskiej ustawy o papierach wartościowych.

Ale "murzyńskość" wobec wielkiego brata z USA.
Nasz rynek - a ich zasady. Prawo USA nie powinno nas obchodzić, a to że dom maklerski molestuje pytaniami o amerykańskość to jakieś chore kuriozum.
No ale tak to jest jak jest się krajem "kolonialnym".

Cytat:
obrót akcjami emitenta podlega ograniczeniom obrotu zgodnie z Kategorią 3
Regulacji S oraz Zasadą 144A wydanymi na podstawie amerykańskiej Ustawy
o papierach wartościowych z 1933 r., z późn. zm. (ang. Regulation S under
the United States Securities Act of 1933)”.

Ktoś wytłumaczy o co tu chodzi?

Nowy rekord na oleju. Kurs w końcu to zauważy

Cytat:
11 February 2021, 14:45 617
Export quotations for Ukrainian crude sunflower oil rose to 1,300 USD/t FOB, a new 4-year high, Refinitiv Agriculture reports.

latifundist.com/en/novosti/538...

stooq.pl/n/?f=1404258&sear...
Cytat:
Towarzyszący prezydentowi na konferencji prasowej prezes ML System Dawid Cycoń powiedział, że urządzenie stworzono w kilkadziesiąt dni

Zalecam ostrożność. Brzmi to mocno niewiarygodnie. Whistle

dostali dostępy EBI
www.bankier.pl/wiadomosc/SIMTE...

W porównaniu spółki gamedev są śmiesznie tanie. Whistle

Ale grzanka... C/WK = 7221.
Wzrost za 12m
Cytat:
+40 357.14%

To chyba jakis rekord świata?

No to czemu instytucje nie robią tak częściej? Przecież w PCF też mogli tak zrobić,
a mając nieograniczone zasoby gotówki...

no chyba że tak było tylko się nie pochwalili? Think

Na jakiej zasadzie Ultimate Games mógł brać udział w transzy dla indywidualnych?

Wydaje się że debiut kolejnej spółki z branży gier na dniach:
biznes.pap.pl/pl/news/all/info...

Trochę o spółce:
Cytat:
Simteract to deweloper gier z gatunku premium indie simulation, którego pracownicy posiadają blisko sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych symulacji treningowych. Studio jest autorem między innymi Inteligentnego Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

A była kwota minimalna? Bo mi kiedys w MB zaśpiewali kwotę minimalna 250k.

Cytat:
Nie ma opcji, żeby nie mieli backupów albo przynajmniej developerzy nie mieli lokalnych klonów repozytoriów. Nie powinno to wpłynąć na nic z punktu widzenia developerki.

Gdyby używali gita, to i owszem... Ale oni woleli jakieś perforce. Ktoś zna tego toola?

Gleba3 napisał(a):
Ja też akurat skorzystałem z MDMa, bo mieli całkiem rozsądną linię kredytową na Huuuge. Na co dzień - BOSSA

Jakie warunki oferty specjalnej na Huuge?

Cytat:
To co podkreśla większość osób (i sam się z tym zgadzam) nie ma jak wycenić Bitcoina.

Dzięki temu nikt nie może powiedzieć że to bańka. Bitcoin był przewartościowany i przy 1 gr za bitcoin i jednocześnie niedowartościowany. Występuje tutaj coś w rodzaju dzielenia przez zero Whistle

Cytat:
Tesla kupiła bitcoiny za 1,5 mld USD. Kurs BTC wystrzelił na historyczne maksima

strefainwestorow.pl/artykuly/b...

Jesli teraz wszystkie amerykanskie korpo rzucą się kupować bitcoiny... co za czasy.

Nie wiem czemu się dziwisz, jak ktoś jest w RN to raczej nie chce kłopotów.
Spółka pilnie przestrzega tajemnicy i równego dostępu do informacji. Chcesz się czegoś dowiedzieć czekaj na ESPI.

Wyobraź sobie że Elemis ci zdradza że kampania marketingowa rusza 10.02.2021r.
Kurs rośnie... KNF nie śpi. Spółka dostaje karę.

Podsumowując wspaniałą ofertę HUUGE.
5% dla drobnych, redukcja 98-99%, czyli klasyczna porażka i 100zł zysku minus podatek. hello1

Wygląda na to że demo się spodobało na Festiwalu Steam
www.fxmag.pl/artykul/znakomite...

Wyglada to na free money - jako że spółka została kosmicznie przewartosciowana.
Jednak nie znalazłem póki co brokera który by oferował szorta na CFD czy na akcje.

Kolejne studio gamedev. Co sadzicie o tej spółce? oferta publiczna w lutym.

Cytat:
Studio Live Motion Games poinformowało, że już w drugiej połowie lutego odbędzie się publiczna emisja akcji. Spółka wieńczy Dokument Informacyjny.

lubiegrac.pl/news,publiczna-em...

analiza techniczna to troche starożytna technika.
teraz żyjemy w czasach analizy twittera.

- od twittera trumpa, przez twittera ministra zdrowia do twittera elona muska. Dancing \
Ten ostatni ma marne 41 milionów followersów.

CDPROJEKT ruszył dzieki grupie Muska.

www.bloomberg.com/news/article...

Ciekawe czy wywiozą jak Game Stop?

Moderator:
Vox, nie rób wykopu z SW, dodawaj cytat.

No i jesteśmy na wsparciu z wig20... Jak puści to lecimy w dół. 1850.

No i dobrze, redukcja bedzie mniejsza wave

Paradoksalnie uwolnienie lock-upów może oznaczać wzrosty.
Sporo osób wstrzymuje się z zakupem czekając na niższe ceny.

Jeśli zaś niższe ceny się nie pojawią... Pojawią się wyższe ceny Whistle.
Premiera gry coraz bliżej.

Ciekawe jak się to rozegra

Cóż masz do czynienia z tak zwanym "januszem".
Na twoim miejscu bym zamknął rachunek w tym BM i nigdy nie wracał.

Ciekawostka - artykuł ze strefy inwestorów. Najbogatsi ludzie świata widza potencjał w rolnictwie :-)

Cytat:
Bill Gates inwestuje w ziemię rolną i stał się największym obszarnikiem w USA.
Założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata Bill Gates kontroluje około 242 000 akrów (96,8 tys. hektarów) ziemi uprawnej w USA i tym samym jest… największym amerykańskim farmerem – wynika z danych portalu The Land Report.

strefainwestorow.pl/artykuly/l...

mały obrazek - pożyczony ze stooq.
https://stooq.pl/n/?f=1399528

kliknij, aby powiększyć

Grains / Corn na pierwszym miejscu... Palm Oil w odwrocie - jest zastępowany właśnie przez olej słonecznikowy. (olej palmowy rujnuje środowisko - www.rainforest-rescue.org/topi...)

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
ceny pszenicy poszły w górę po zapowiedzi ze strony Rosji, że jej nowy podatek od eksportu tego zboża, który w połączeniu z ograniczeniem eksportu wejdzie w życie 15 lutego, zostanie podwyższony jeszcze bardziej, aby zahamować wzrost krajowych cen żywności. W efekcie ceny pszenicy na giełdzie w Chicago osiągnęły nowe sześcioletnie maksimum.

Dalsze mocne wzrosty surowców rolnych, pszenicy, kukurydzy ciągną akcje spółek rolniczych. Zyski będą rekordowe za kolejne kwartały.

Cały rynek rośnie, Astarta, Kernel, Agroliga.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 14:38:16
Liczba wpisów: 6 597
[1,76% wszystkich postów / 1,46 postów dziennie]
Punkty respektu: 121

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,334 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,57% +32 113,82 zł 52 113,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d