pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Vox

Vox

Ostatnie 10 wpisów
Cóż masz do czynienia z tak zwanym "januszem".
Na twoim miejscu bym zamknął rachunek w tym BM i nigdy nie wracał.

Ciekawostka - artykuł ze strefy inwestorów. Najbogatsi ludzie świata widza potencjał w rolnictwie :-)

Cytat:
Bill Gates inwestuje w ziemię rolną i stał się największym obszarnikiem w USA.
Założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata Bill Gates kontroluje około 242 000 akrów (96,8 tys. hektarów) ziemi uprawnej w USA i tym samym jest… największym amerykańskim farmerem – wynika z danych portalu The Land Report.

strefainwestorow.pl/artykuly/l...

mały obrazek - pożyczony ze stooq.
https://stooq.pl/n/?f=1399528

kliknij, aby powiększyć

Grains / Corn na pierwszym miejscu... Palm Oil w odwrocie - jest zastępowany właśnie przez olej słonecznikowy. (olej palmowy rujnuje środowisko - www.rainforest-rescue.org/topi...)

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
ceny pszenicy poszły w górę po zapowiedzi ze strony Rosji, że jej nowy podatek od eksportu tego zboża, który w połączeniu z ograniczeniem eksportu wejdzie w życie 15 lutego, zostanie podwyższony jeszcze bardziej, aby zahamować wzrost krajowych cen żywności. W efekcie ceny pszenicy na giełdzie w Chicago osiągnęły nowe sześcioletnie maksimum.

Dalsze mocne wzrosty surowców rolnych, pszenicy, kukurydzy ciągną akcje spółek rolniczych. Zyski będą rekordowe za kolejne kwartały.

Cały rynek rośnie, Astarta, Kernel, Agroliga.

wczoraj pszenica i kukurydza urosły w USA o kolejne 5%.
wszystko powinno przełożyć się na kurs spółek rolniczych

Ładny debiut. 6 miesięcy czekania dla akcjonariuszy i 70%.
dminc.pl/portfolio/incuvo-s-a/...
Hossa gamedev ma się dobrze.

Platforma archaiczna, ale dzięki temu super stabilna, po prostu zawsze działa.
Są funkcje specjalne, np. trailing stopy, jest API dla programistow.
Maklerzy bardziej profesjonalni niż w Alior.

Cytat:
Dalej nie potrafię zrozumieć jak na tak ogromną wishlist(700tys przed premierą), przy tak świetnych ocenach i przy rabacie -20% sprzedało się tak nieproporcjonalnie mało kopii.

A bo to trudno kupić sobie plusy na wishliscie? W Azji/Afryce ceny są od 1$ za plusa z konta.
Oczywiście nie ma jak tego sprawdzić.

Tak samo jest jak z opiniami produktów AGD, opinii internetowych o hotelach, wpisów politycznych... farmy trolli do wynajęcia nie śpią.

Ślepe ufanie w wishlistę jest zdradliwe... Oczywiście może być tak że jest po prostu mała konwersja wishlisty, ale czemu?

Cytat:
Zobowiązania długoterminowe

5 192 638,44

newconnect.pl/zapowiedzi-debiu...

O właśnie te 5 baniek z hakiem długu mi się nie podobało... I jest zdaje się dług wobec głównego właściciela/akcjonariusza... Pod tym względem mina.
Główny akcjonariusz zamiast uczciwie włożyć pieniądze w spółkę i zaryzykować, to zrobił taki trick.

Mi tutaj nie podobała się ta pożyczka od głównego akcjonariusza która chyba nadal jest do zwrotu. Tak jakby obecne gry są na kredyt od akcjonariuszy z crowdfundingu (tj. ich emisja spłaca kredyt)?

Giełda ma się nijak do gospodarki. Liczy się jedynie dodruk i tylko dodruk.
Hossa.
Ujemne stopy % wygonią lokaty na giełdę...

Cytat:
być wykazana w PIT strata już na poziomie tego co dostaje się z banku..

tylko od kiedy prawo jest dla ludzi

Dziura w budżecie sama się nie załata. nie można uszczuplać dochodów budżetu. Whistle
Strata na akcjach idea banku to równe 119% (100% wartości akcji +19% nierozliczalnej belki)

Zakładając że będzie jak na Idei, najpierw wymuszą spłatę obligatariuszy, a resolution potem. Oczywiscie o ile historia się powtarza.

Wg. Strefy Inwestorów Insignis zarobił pomimo umorzenia akcji.

strefainwestorow.pl/artykuly/a...

tomcio46 napisał(a):
Mi skarbówka odpowiedziała wprost czy jak w końcu znikną mi z rachunku akcje zbankrutowanego Fluida to czy będę mógł odliczyć stratę. Nie ma transakcji nie ma straty. No ale w tym kraju co urząd to inna wykładnia, można spróbować odliczyć a potem jest jeszcze Izba Skarbowa.

Mam tą samą sytuację z umorzonymi w PPU obligacjami Getback - brak transakcji sprzedaży = brak straty w PIT. KDPW blokuje transakcje sprzedaży na umowę cywilną. I tak zapłaciłem podatek Belki za rok w którym miałem de facto stratę.

Taki mamy klimat. Jest to specjalnie tak zrobione, więcej kasy na 500+.

juz wiadomo czemu rezygnowali vice w pekao

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

powinni zostawić to LC Whistle

Joker napisał(a):
Kojarzę, że chyba jeszcze ok 700 mln obligacji jest w rękach indywidualnych. Echo umorzenia uderzyłoby już w rząd, bo chodzi o tysiące wyborców.

z tym że w większości wyborców opozycji. wiec nie ma sprawy.

Reanoe napisał(a):

I faktycznie nie mam już akcji na koncie maklerskim. Rozpłynęły się :D.
Nic to, wliczę skarbówce stratę, wszak stratę poniosłem.

A skarbowka poczeka lat 5, aż magia procentu składanego się uzbiera,
i upomni się o swoje z odsetkami + grzywną.
gov.legalis.pl/wyzsze-kary-za-...

Czy PEKAO SA przejmuje roszczenia frankowiczów/getbackowców i innych? Czy czysty bank?

Ładne lokaty dali na koniec - 2.90%
ideabank.pl/klienci-indywidual...

W dłuższym terminie wieloletnim możliwa zrzuta podatników.
w krótszym terminie klamka zapadła

Getin Noble jest następny do golenia.

A czy rynek nie oceni że szanse na ten sam scenariusz getin nobla są poważne, a w związku z tym wzrosną drastycznie składki na BFG na które zrzucają się wszystkie banki?

Ten mechanizm będzie moim zdaniem motorem spadków na bankach.

Wątpie czy KDPW przeniesie akcje które nie istnieją - rejestracja w BM nie ma znaczenia, po tej rejestracji kilka dni trwa proces przeniesienia w KDPW

No chyba że umorzenie akcji będzie efektywne np z datą np. 14 stycznia.

Casus CEDC powinien dużo powiedzieć.
www.xelion.pl/aktualnosci/1537...

W poniedziałek panika na bankach po dzisiejszym resolution IDEA BANKU?

Cytat:
Ciekaw jestem jak ten deal wygląda po stronie Insignisa - 100% stopy zwrotu, zakładając że nie robili mniejszych transakcji po drodze Think

Raczej Isignis zaliczy stratę 100% bo nie będzie w stanie oddać akcji które nie istnieją.

Cytat:
No to IB znika. Ciekawe co teraz z obligatariuszami GetBack co sądzą się z bankiem, który jest likwidowany?

Być może będa musieli pozywać BFG. Swoją drogą akcjonariusze IDEI tak samo nie rozliczą straty podatkowej - bo akcje magicznie "znikną" z rachunków. Nie da się sprzedać czegoś co nie istnieje.

Ambitny i skuteczny. Nagroda od głównego akcjonariusza za brak konwersji. Pensja prezesa tak dużej spółki giełdowej pewno nie licha. Doświadczenie zdobywał wiele lat -

Z komunikatu spółki - urywek życiorysu:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
W okresie od 2011 do 2014 r. widniał w Krajowym Rejestrze Sądowym jako prokurent spółki Lama Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąspółka komandytowa (obecnie Wertex Poznań Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa w upadłościlikwidacyjnej)

Oraz sama spółka Lama - pierwszy losowy wynik z google.pl
nowosci.com.pl/ugotowani-w-tur...

W sumie Getback i jego obligacje tak bardzo od garnków się nie różnią... Obydwa produkty docelowo dla osób starszych.

P.S
Przykre że sam też dałem się nabrać. Jestem naiwniakiem. No ale w końcu kupiłem te obligacje, reszta to już konsekwencja. Dopiero wolta w sprawie konwersji na ZW otworzyła mi oczy. Ale wtedy byliśmy już ugotowani tak jak ci z turboindukcji.
Bardzo droga lekcja

Ale brak przeniesienia powoduje iż umowa sprzedaży jest nieważna dla US.

@Joker, problem teoretyczny, mam oficjalna odpowiedz z KDPW że takie przeniesienie jest niemożliwe, dla obligacji zdematerializowanych. Chyba że coś się w prawie zmieniło za ostatnie miesiące.

W Alior próbowałem przenosić, dyspozycję przyjęto, KDPW odrzuciła i nici z realizacji straty.
Jeśli komuś się udało to proszę o info...

Cytat:
Czy jest możliwość wygenerowania straty podatkowej od obligacji Getback na obecnym etapie. Czy w przypadku układu część umorzoną mogę odliczyć od potencjalnych zysków przyszłych z inwestycji?

Niestety nie. KDPW nie zezwala na przeniesienie obligacji Getback. No chyba ze masz je w wersji papierowej, to możesz.

Co do umorzenia to też chciałbym wiedzieć ....

Glapiński zapowiada obniżkę stóp %.
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

No to chyba będą ujemne? hello1

Kolejna interwencja NBP mająca za zadanie wywołanie inflacji poprzez osłabienie waluty.

Cytat:
Wtorek przyniósł drastyczne osłabienie złotego względem euro. Na rynku spekuluje się, że mamy do czynienia z drugą bezpośrednią interwencją walutową Narodowego Banku Polskiego.

www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-z...

gdyby Answear miał mieć +6% jak dadelo, to trzeba dodać 30% obniżki ceny której na dadelo nie było i już jest 36% Whistle

od ostatniej emisji publicznej w INC. 5.50zl - to jest prawidłowy kurs odniesienia.

Wybacz ale nie uważam jakiś nierynkowych transakcji za znaczące,
i dziwię się że GPW na takie coś przystaje.
bananowa gielda.

A tu link dla @Spin gdzie inwestorzy ciesza się z udanego debiutu Detalion
www.bankier.pl/forum/pokaz-tre...

Ładny debiut prawie 100% na plusie od ceny emisyjnej akcji - 5.50 zł.
Widziałem lepsze, ale przygotówki detalion są lekko niszowe, takie gry w starym stylu.

Kolejny artykuł ze strefy inwestorów - coraz bliżej giełdy?:

Cytat:
Jesteśmy już pół roku od premiery i na tym etapie możemy stwierdzić, że Total Tank Simulator jest już longsellerem. Patrząc na dane na Steamie mamy ponad 2,5 tys. ocen, a w ostatnich 30 dniach przybyło nam ponad 200 komentarzy. Ten wynik może się podwoić w przyszłym roku, co oznacza również większą sprzedaż tytułu. W 2021 roku cyklicznie będziemy dodawać content dla graczy. Prawdopodobnie będą to nowe jednostki, o czym będziemy jeszcze informować.

Cytat:
Chcemy zajmować się grami strategicznymi i taka też jest misja studia, aby zostać numerem jeden w tym segmencie w Polsce. Obecnie pracujemy nad TTS:Generals. W lipcu br. podpisaliśmy drugą umowę wydawniczą z 505 Games. Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że będzie to hexowa gra strategiczna, w stylu gier serii Panzer General. Będzie ona osadzona w świecie TTS, ale zdecydowanie poważniejsza.

Cytat:
cykl produkcji każdej gry Noobz to ok. 2-3 lata. Budżet TTS:Generals, bez kosztów marketingu, będzie wynosić około 1,5 mln zł. Druga, znacznie większa produkcja, o której będziemy mówić więcej w przyszłym roku, będzie mieć budżet rzędu 5-10 mln zł.

strefainwestorow.pl/artykuly/w...

Joker napisał(a):
Warto dzisiaj obserwować Dadelo aby nie wpaść w tą samą pułapkę, a więc oddawanie za wszelką cenę na minusie, gdy po chwili kurs nieco odbija.

Dadelo okazało się zaleszczonym papierem... narybek inwestorów skakał S PKC na otwarciu i debiut był ujemny... Po chwili jednak mamy +7% Whistle

Answear dał zniżkę ceny rzędu 30% więc mimo wszystko debiut będzie udany.

Cytat:
Astarta to w dużej mierze cukier, on rządzi się swoimi prawami. Co z podatkiem od napojów słodzonych?

Bez znaczenia, Astarta cały cukier sprzedaje lokalnie na rynku ukraińskim. Można sprawdzić w raporcie rocznym.

P.S
Agroliga dziś podała że przechodza na rynek główny.

TLDR: ze strony spółki

Cytat:
W odniesieniu do Ukrainy można wyróżnić szereg ważnych wydarzeń mijającego 2020 roku. Ukraina stała się głównym dostawcą olejów roślinnych do Unii Europejskiej. Świadczą o tym dane z raportu Komisji Europejskiej.

Cytat:
A najważniejszym wydarzeniem dla Ukrainy było otwarcie rynku ziemi. Do początku rynku ziemi na Ukrainie pozostaje nieco ponad sześć miesięcy. Zgodnie z ustawą nr 552-IX moratorium zostanie zniesione 1 lipca 2021 r.

Cytat:
Najważniejszym naszym osiągnięciem jest uruchomienie TPP. W ciągu pierwszych 3 miesięcy pracy TPP osiągnęła planowane wskaźniki produkcji. Nie licząc drobnych opóźnień, płatność za wytworzoną energię trafia na nasze konta w całości.

Cytat:
Praca naszej olejarni na pełnych obrotach pozwoliła nam podwoić przychody w 2020 roku. Nie planujemy zwalniać tempa, nawet w okresie wysokich cen surowców.

Cytat:
Od października cena naszych akcji pewnie idzie w górę. W związku, z czym podjęto decyzję o przejściu na teren główny. W tej chwili trwają wszystkie prace przygotowawcze do szybkiego wdrożenia przejścia.

agroliga.com.ua/pl/2020/12/28/...

Elliott napisał(a):
Each ADR represents 1/4th of one ordinary share in CDR. This means that the ADRs represent more than 27% of all outstanding stock in CD Projekt, with a market value of PLN 7.5 billion ($2.0 bn) based on the last closing price.

7.5 mld zł - to przeciez zje cały zysk z gry "Cyberpunk" ???
Swoją drogą ciekawe że bank może sobie rozmnożyć akcje x4... czyli mając 100 akcji CDPROJEKT wypuszcza 400 ADR-ów.

micmak napisał(a):
SUNFLOWER OIL już prawie po 1200, a jeszcze w wakacje był po 670...Think

Jak przyjdzie inflacja, to można nie kupić sobie nowych ubrań, nowej gry, przeżyjemy bez rękawiczek, ale jeść każdy musi. Ukraina i Kernel jest spichlerzem całej Europy.

Mam podobne obserwacje. Inflacja na surowcach rolnych zaczyna swój bieg.
Na GPW ekspozycję na surowce rolne dają głównie spółki Ukraińskie, z których najlepsze perspektywy ma Kernel, Astarta, Agroliga. (Scoring AA-AAA Altmana plus szybki rozwój organiczny przez inwestycje w moce produkcyjne)

Cytat:
Rozmawiałem dziś z DM mBanku - akcje zapiszą i oddadzą kasę dopiero po sesji. Jak miło...

Dzieki temu kilkadziesiąt mln złotych poleży na rachunkach do poniedziałku Whistle
W Aliorze wszystko oddali ok godziny 11.00.

A czemu nie bierzesz pod uwagę chęci oddania?
Większość inwestorów dostała 97.6% mniej niż chciała, więc w sumie nie mają nawet za bardzo czego oddawać.

Redukcja jest porównywalna z People Can Fly

Po uwzględnieniu zmniejszenia ceny mam 97.6% redukcji od kapitału.

No to chyba przy takim popycie, można liczyć na debiut w okolicy 50zł?

Cytat:
Bralem ostatnio udzial w book buildingu, nie bylo zadnych wymogow poza minimalna liczba akcji jaka trzeba bylo zadeklarowac (oczywiscie bez blokowania srodkow jak w transzy dla inwestorow indywidualnych)

Czyli jest sposób na obejście redukcji 98% :-) I nawet kasy blokować nie trzeba...

Kris59 napisał(a):
Vox.
Zerknij w prospekt tam powinno być napisane kto może sie zapisać w puli dla "instytucjonalnych".

Brak w prospekcie definicji kim jest inwestor instytucjonalny, który może brać udział w budowie księgi popytu

Cytat:
Ktoś cię chyba podpuscil z tym zapisem na 130k bo to na kwotę ca 5 mln zł. Z tak duzym zapisem to facet powinien "startować" wśród instytucjonalnych. Przy małym zainteresowaniu funduszy miałby chyba tam szansę na wyzszy przydział.

a własnie, jakie są kryteria "bycia instytucjonalnym" ?

Wielkość zapisu?
Posiadanie firmy sp. z.o.o?
Czy też jakaś licencja TFI?

Niby tak, ale czwartek 24.12 jest dniem bez sesji i biura maklerskie nie pracują.
Jesli rozliczenie będzie w środę 23.12 o 17.00 to maklerzy pójdą do domu, i dowiemy się dopiero w poniedziałek 28.12.

Albo dopiero po świętach, teraz raczej nie mają głowy do takich rzeczy w biurach maklerskich. Trzeba kupić karpia, itd...

Cytat:
Proste:
Prognozowane tempo wzrostu w 2021- Dadelo >> Answear
Ocena spółki przez instytucje- Dadelo > Answear
Ocena szans na lepszy debut- Dadelo > Answear
Ocena perspektyw tempa wzrostu w średnim terminie- Dadelo > Answear
Dojrzałość organizacji na moment debiutu- Dadelo <<Answer

Jak anulują to ocalą was przed stratami na debiucie... podobno dadelo lepsze a tu jest jeszcze jakiś Czechowicz wave

Cytat:
p.s Pan Czechowicz: konflikt z Maciejewskim, konflikt ze Smorszczewskim, konflikt z Egginkiem, teraz bezczelne wezwanie na PEM pod groźbą szantażu, obietnice dywidendy itd itd Zresztą dyskonto na MCI od kilku już lat mówi samo za siebie!

dramat inwestorow Answear trwa salute

do 3 muszkieterów dołączył d'Artagnan.
mamy już 4 fundy grające na spadki...

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Jednocześnie Melvin zwiększył krótką pozycję do 0.87.
Jesli mam obstawiać kto zarobi, drobni czy amerykańskie fundy, obstawiam amerykańskie fundy.

Rekomendacja Bank Of America to 100zł
www.pb.pl/bofa-wycenil-akcje-c...

dobrze że działają, w tym biznesie marketing to podstawa sukcesu.

COVID 20" ???

Cytat:
Nowy szczep wirusa "wymknął się spod kontroli". Pilne spotkanie państw Unii Europejskiej

www.polsatnews.pl/wiadomosc/20...

To w końcu jak będzie bo już się pogubiłem.

- Answear lepszy czy gorszy od Dadelo?
- Debiut na plusie czy na minusie?

Wartość Integera to 36 mld zł. Za ile był squeeze-out 3 lata temu? Chociaż 1 miliard zł? No właśnie.

Cytat:
InPost wejdzie na giełdę w Amsterdamie. Wartość spółki to niemal 36 mld zł

www.wykop.pl/link/5859499/inpo...

Cytat:
istotnie gorsze zachowania Answear w krótkim terminie niż np. Dadelo

Dadelo dużo lepsze. Dancing Dramat inwestorów trwa wave

Cytat:
Ja sie po prostu obawiam,ze JSW realizuje kontrakty zgodnie z cena benchmarkowa i zamiast wykorzystac okazje wciaz generuje straty

luzik, poplynie kolejna kasiorka z budzetu jak do TVP czy LOT-u.

Cytat:
Typ powinien w końcu zrozumieć, że nie ma szans na wygranie wojny ze wszystkimi na rynku!

Czyli grono forumowe już ustaliło jak głęboki minus będzie na tym walorze?

Ja licze na otwarcie powyżej pierwotnej ceny 36.5 ZŁ Whistle

a czemu jest pod ścianą?

pod wpisem na twitterze zalinkowanym wyżej trwa dyskusja na ten temat "delisting of game".
Pewno do poniedziałku okaże się czy MS podejmie taką decyzję.

MS zwraca pieniądze każdemu posiadaczowi:

Cytat:
Cyberpunk 2077: To ensure that every player can get the experience they expect on Xbox, we will be expanding our existing refund policy to offer full refunds to anyone who purchased Cyberpunk 2077 digitally from the Microsoft Store, until further notice.

twitter.com/XboxSupport/status...

Cytat:
transza dla instytucji jest zapełniona ale została ograniczona, częściowo na rzecz indywidualnych - powiększenie ich transzy obniży redukcję

Tylko że transza dla drobnych tez jest zmniejszona - licząc w sztukach akcji,
o jakim powiększeniu mówisz?

Cytat:
Nie ma czegoś takiego, jak redukcja wśród inwestorów instytucjonalnych

Czyzby? na PCF była i to 90%.
strefainwestorow.pl/artykuly/d...

Cos w tym jest, Melviny mogą liczyć setki mln zł zysku jak nie lepiej.

Pewnie w przyszłym tygodniu dowiemy się więcej.
Z tego artykułu faktycznie niewiele wynika, poza tym że kontaktowali się z adwokatem,
i z KNF.

Pozew to jednak nie żart, sprawą zajęło się SII.

Cytat:
- Inwestorzy byli przygotowani na ryzyka np. mniejszej sprzedaży, ale nie zakładali w kontekście wcześniejszej komunikacji spółki, że wystąpią aż tak wielkie problemy z wersjami konsolowymi gry. Tym bardziej, że kilkukrotnie przesuwano termin premiery, co miało zapewnić dostarczenie na rynek pełnowartościowego produktu - komentuje dla Business Insidera Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

businessinsider.com.pl/gielda/...

Cytat:
Jak się sprzedaje CyberPunk na konsole nowej generacji? Szacunki na ten rok?

Na PS5 nie sprzedaje się w ogóle od dziś.

ja się cieszę i z mniejszej redukcji i z mniejszej ceny.

co komu po debiucie takim jak PCF jak redukcja była 98.5?
zarobek 1% minus belka? żarty?

Było przesunięcie transzy z 15 do 20% wiec możecie anulować zapisy.
Zróbcie to.

Spółka ma swoje plusy i minusy. Jeśli nie odpisują mają swoje powody.
A może wszystko ląduje w spamie?

Kiedyś mi odpisywali na e-maile. Ale raczej nic z nic nie wyciągniesz poza tym co jest publicznie wiadome. Może ktoś ich uświadomił że musi być równy dostęp do informacji?

Raporty są, wiadomości na stronie są. Nie jest najgorzej jeśli chodzi o informacje.
Ja po rosyjsku mówię niewiele. Znajdź kogoś kto gada, dam ci telefon i dzwoń :-)
podziel się z nami tym czego się dowiesz.

o dywidendę też mam żal. zawiedli. dopóki coś nie jest uchwalone to są takie obiecanki, taka prawda.

P.S
kontakt daje na priv, bo inaczej zostanie on zaspamowany. Milko sprawdź skrzynkę SW.

Panikujecie... ale mam radę - anulujcie zapisy.
Będę miec mniejszą redukcję.

Cena jest obniżona o 35%, więc debiut będzie znakomity.
O tyle więcej jest pola do wzrostów.

Sporo jest na stronie spółki w dziale wiadomości - np tradycyjnie informacja na temat zbiorów.

Cytat:
Agroliga jest również gotowa do podsumowania 2019/2020 MG. W kontekście upraw zbożowych namłócono:

– pszenica ozima – 16788,04 t., o wydajności 6,2 t / ha (2019 r. – 15461,73 t.);

– słonecznik – 10515,7 t., o wydajności 4,02 t / ha (rok 2019 – 17850,64 t.);

– jęczmień jarski – 1571,35 t., o wydajności 5,7 t / ha (2019 r. – 1414,2 t.);

– rzepak ozimy — 1644,1 t, o wydajności 2,2 t / ha (niewysiewany w 2018 r.).

agroliga.com.ua/pl/2020/10/30/...

Być może nie chcą się dzielić polityką sprzedaży publicznie, bo może to jakoś wpłynąć na negocjacje cenowe.
Mogę ci dać numer telefonu na priv. Ale uprzedzam że musisz gadać po rosyjsku/ukraińsku Whistle

Czyli debiut będzie udany - skoro kupiliśmy taniej, to jest większy potencjał wzrostu. Think

Debiut Games Operators czy BOOMBIT-a potwierdza tę tezę.

www.bankier.pl/wiadomosc/Kurs-...

www.sii.org.pl/13571/analizy/n...

Cytat:
Panowie, czy pisanie o zepsutym debiucie przez CDR nie jest przesadzone?
Czy 60% na debiucie można uznać za słaby wynik?

Tak bo redukcja była kosmiczna. CDPROJEKT spada 20% i lekko licząc te 20% na PCF zabrał... no ale to gdybanie.

No właśnie nie wiem czy spółka udziela takich informacji, wszak są one cenotwórcze i powinny iść przez ESPI.

Tak czy siak kurs wydaje się kończyć korektę.

Cytat:
mBank to tak zawsze na sesjach o zwiększonym ruchu. Ostatnio po nieudanym debiucie CYberpunka było identycznie i dzisiaj po komunikacie od Sony jest to samo. System się zawiesił. Niektóre zlecenia wówczas mi powchodziły, a niektóre nie.

Alior tez zdechl wkrotce po otwarciu notowañ na PCF.

Te nasze domy maklerskie to porazka, tylko chyba BOS jest niezawodny?

CDPROJEKT zniszczyl nam debiut. Ale cóz takie zycie.

takiego obrotu sprawy nikt sie nie spodziewal poza Melvinami.

Cytat:
Obecnie zapotrzebowanie spółki na deweloperów do CP2077 wygląda wg. mnie na wysokie (skoro chwila po premierze potrzebują wielu ludzi).

@Bohun
Skad wiesz że rekrutacja do Cyberpunka? Na poprawki nowych ludzi zatrudniać? Przecież gra już wydana... To bez sensu, nie znają kodu ani nic.

A co z nowymi konsolami? Co z XBOX?
zostanie tylko wersja pecetowa?

Czyli Melvin i muszkieterowie wiedzieli co robią.
To usunięcie z PS store jest na stałe?

Management w CDPROJEKT nie jest wysokiej jakości, skoro podjęli decyzję o pchaniu gry w 15 fps na stare konsole licząc że "jakoś się uda".

Ładny debiut... pytanie czy sie dzis otworzy

Cytat:
Ktoś ma pomysł, dlaczego wyskakuje mi błąd blokady środków na rachunku w BOS?

Była awaria ING, Alior... wiec teraz kolej na? Ja sie zapisałem już wczoraj.

Narodowa Kwarantanna jest pozytywna dla gamedev.
Ja obstawiam 150% i brak otwarcia notowań pierwszego dnia

oczywiście przez redukcje zarobek minimalny.

Też myślę że Gamedev i Sklepy online takie jak Answear skorzystają
na Narodowej Kwarantannie Boo hoo!

szkoda tylko że ogłosili to dziś a nie np. jutro, bo redukcję podbiją.

No chyba że rząd wspiera CDPROJEKT.
Zamknięte galerie = wersji pudełkowych nie będzie się dało zwrócić,
a do 17.01 będzie patch hello1

Kwarantanna to świetny news dla GAMEDEV. Ludzie z nudów będą grać.

Ale jak to? Lokdown? Przecież zakażenia cały czas spadają?
Gdzie sens gdzie logika?

No chyba że mamy podwójną księgowość i rząd ma zupełnie inne dane na użytek rządowy, a zupełnie inne publikuje?

@Kakarotto
Cytat:
Coś tu pokręciłeś chyba że to skrót myślowy. To zdanie miałoby sens: gdyby nie powstawałby nowy dług to po pierwsze. Po drugie dług musiałby być stały a inflacja nawet nie tyle rosnąć co po prostu być.

Wystarczy że tempo inflacji > tempo przyrostu długu. Moim zdaniem inflacja wkrótce wybuchnie, zapewne po zakończeniu pandemii będzie >10%

Wiadomo już jakie jest zainteresowanie/redukcja dla instytucji?

Ile % na otwarciu obstawiacie? CDPROJEKT się pozbierał, powinno być całkiem nieźle.

AD 1)
Ten wskaźnik nie wynosi 12.5x, ale 200x.
Stopa rezerwy obowiązkowej została obniżona przez NBP do 0.5%

Cytat:
Od 30 kwietnia 2020 r. stopa rezerwy obowiązkowej wynosi 0,5 proc. dla wszystkich rodzajów depozytów, z wyjątkiem środków uzyskanych z tytułu transakcji repo i sell-buy-back oraz środków pozyskanych co najmniej na 2 lata, dla których stopa rezerwy obowiązkowej wynosi 0 proc.

www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/...

pl.wikipedia.org/wiki/Stopa_re...

AD 2)
Rentowność obligacji jest ręcznie sterowana przez FED. Mechanizm nazywa się "yield curve control'
www.brookings.edu/blog/up-fron...

Czyli jest taka jaka pasuje Bankowi Centalnemu.
Inflacja zaś jest opóźniona przez pandemię.

AD 3)
Nic takiego nie będzie miało miejsca bo Banki Centralne koordynują swoje akcje nawzajem.

P.S
Mam wrażenie że masz wiedzę i dane ekonomiczne z lat 90". Żyjemy w Nowej Ekonomii.

Cytat:
Wysokość stopy rezerw obowiązkowych w Polsce ustala Rada Polityki Pieniężnej NBP. Od 31 października 2003 r. stopa rezerwy obowiązkowej wynosiła 3,50% dla wszystkich rodzajów depozytów. W maju 2009 r. została obniżona do 3%. Od 31.12.2010 r. stopa rezerwy obowiązkowej została podwyższona do 3,50%. 17.03.2020 r. stopa rezerwy obowiązkowej została obniżona do 0,5%.

W 1990 roku stopa rezerwy obowiązkowej wynosiła 30%.

Szutnik napisał(a):
Vox napisał(a):
permanentna hossa inflacyjna może trwać w nieskończoność.
papieru nie zabraknie bo dodruk jest cyfrowy. Boo hoo!

Ale wiesz o tym, że obecny pieniądz = czyjś dług?
Nie da się zadłużać w nieskończoność....

Da się bo przy dużej inflacji nominalnie rosnący dług realnie spada. Na tym polega polityka FED, EBC BoE, BoJ, NBP.
Tam zasiadają tęgie głowy, profesorowie ekonomii. Na pewno wiedzą co robią.

Jednym z trików jest np. zakup obligacji SP przez NBP. Przecież nie ma limitu takich zakupów Boo hoo!

Obrazek z USA bo NBP nie publikuje

dodruk pieniądza:

kliknij, aby powiększyć

Inflacja dolarowa:

kliknij, aby powiększyć

Co więcej gdzies od kryzysu 2008 FED postanowił ratować giełdy za każdym razem gdy spadną >20%. Myślę że dużego kryzysu już nie zobaczymy nigdy.
Wprost skupują papiery z rynku przez np. BlackRock.

www.institutionalinvestor.com/...

Spokojnie po 17:05 wszystko wróci do normy. Tak jak wczoraj.
Tu trzeba grać offline - składasz zlecenia między 17:05 a 9:00 rano wave

permanentna hossa inflacyjna może trwać w nieskończoność.
papieru nie zabraknie bo dodruk jest cyfrowy. Boo hoo!

To kiedy ten debiut? W mediach cisza...

Nie inaczej.

zwrócili im już teraz na Dadelo i zrobią nam tłum na Answear.
No chyba że awaria w Alior potrwa, to zmniejszy redukcję.

prezes oszukał drobnych inwestorów. nie pierwszy i nie ostatni.
fajnie się czyta swoje własne wpisy z 2017 - nawet z rokiem ponownego IPO trafiłem.

Zabrakło 2%, dziękujemy polskim idiotycznym funduszom.

Dziś praktycznie cały dzień nie działa Dom Maklerski Alior.
Nie da się składać zleceń, ani nawet wyświetlić strony banku.

Najpierw ING teraz to. Długo to nie trwało.

Dziś całodzienna awaria banku Alior.

Nie działa strona nie działa nic. puke_l

to 91 czy 94%?

Stilo nie jest ostatnie, w kolejce jest kilkanascie innych spolek PV.
Robi sie druga branża modna jak gaming.

Moge zaproponować obligi getbacku. sa jednak po terminie, i zadne Biuro Maklerskie nie zrealizuje transakcji. Podobno niezbędna jest profesjonalna firma czy coś takiego nasi poslowie uchwalili.

Informacje
Stopień: Opętany
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 01:20:23
Liczba wpisów: 6 498
[1,77% wszystkich postów / 1,46 postów dziennie]
Punkty respektu: 92

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,958 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d