pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

konik

konik

Ostatnie 10 wpisów
A nie podpada ta historia pod działanie na szkodę spółki i inwestorów mniejszościowych?
Gdybym był na miejscu złożyłbym zawiadomienie do prokuratury.

Przy tej skali działalności firmy zabawka za milion złotych jest wytłumaczanla, za 36 już nie.

Vox napisał(a):
Hosanna.... I tak do następnego kryzysu. Koronawirus historia zakonczona - można się rozejść.

Hola, hola. Nie tak szybko. We Włoszech przybywa chorych w tempie ok 500 dziennie. W całej zachodniej Europie rozprzestrzenianie się wirusa przyspiesza. Jeśli dołączy do tego Rosja i bliski wschód, a tam może być trudniej kontrolować sytuację, to być może zobaczymy jeszcze jedną falę paniki.

Z drugiej strony w Chinach sytuacja wydaje się być pod kontrolą, zbliżająca się wiosna też powinna pomagać i może ludzie sobie uświadomią, że nie jest to, aż tak groźny wirus.

Pewne jest, że strach pokazał wielkie oczy i łańcuchy dostaw zostały zaburzone. Ucierpiało też masę drobnych biznesów (restauracje, hotele itd). Nie pozostanie to bez wpływu na gospodarkę. Pytanie czy i kiedy rynki finansowe skorelują się z gospodarką a nie z drukarkami banków centralnych.

Ta cała historia z epidemią w dłuższej perspektywie może nawet pomóc polskiej gospodarce. Globalne koncerny produkcję i łańcuchy logistyczne rozsieją bardziej równomiernie na mapie. Być może Chiny przestaną być jedyną (wiem, że to na wyrost) fabryką świata.

le rom napisał(a):
angry3 Nieosiągalny do zbadania jest zamysł Najwyższego. Hiobowe żale na krzywdy i upodlenie, zapewne słuszne, wobec bezgranicznej uczciwości Hioba, ale w końcu przyjdzie mu przeprosić się w pojednaniu z przyjaciółmi o jakże go raniącymi i z Bogiem o jakże odmiennym w rzeczywistości od słów wypowiadanych w cierpieniach, aby odzyskać z powrotem pomyślność i opatrzność Jego.
...
Opatrzność jednak, przezwycięża w końcu wszelkie ukrywanie prawdy i jak w przypadku Hioba
i JSW odzyska pomyślność dla inwestorów i Załogi, przy tym ratując owych ją raniących "przyjaciół",
a decydenci miejcie na pieczy, że nie "mędrcy" stworzyli ten świat i nie oni są wyrocznią odnośnie węgla czy klimatu.

Wow. Dopalaczom mówię stop blackeye

Multiplayer w 2022 lub później. A jakiego zysku można się z niego spodziewać? W jakim przedziale?

W ciągu ostatnich 5 lat zarobili jakiś 1mld zł. Ile zarobią w ciągu najbliższych 5 lat? 3-5 mld? A później co?
Walor jest bardzo silny, ale czy poza instynktem stadnym jest jakieś uzasadnienie tego?

Mam wielką prośbę do ekipy SW. Czy możliwe jest wygenerowanie listy top10 najwyższych wartości C/Z w historii GPW.
Sam powoli zaczynam wierzyć, że ten papier będzie drożał w nieskończoność a to już niezdrowe.

Wyniki fatalne. Czy są jakieś nadzieję, że firma będzie miała stabilne i przyzwoite zyski? Think

Wydaje mi się, że największym problemem tej spółki są uprzywilejowane akcje pana prezesa. Wszystkie wyceny od dawna wskazują niedowartościowanie, ale zdaje się, że jest to stan permanentny puke_l Sam dawno temu skusiłem się wskaźnikami i do tej pory nie wiem co zrobić z tym papierem, choć najrozsądniej byłoby rozstać się dawno temu.
Zdaje się też, że rynek spodziewa się jakiegoś spowolnienia w deweloperce a instal od dłuższego czasu tu robi wynik.

Zapomniana spółka na forum. Czy jest ktoś kto ma wiedzę na temat branży i samej spółki. Wiadomo,że nasza energetyka nie ucieknie od olbrzymich inwestycji, na krórych ZPUE może skorzystać. Czy te inwestycje już ruszyły? Czy ZPUE ma silną konkurencję na naszym rynku? (notowaną na naszej giełdzie?) Dlaczego spółka nie zarabia? Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą

Nie jestem przekonany czy analiza techniczna jest odpowiednim narzędziem przy spółce o tak niskim freefloat i takiej płynności

Dodam, że dwie ostatnie zwały na SPX miały zasięg ok 300 pkt a intraday ok 340. Obecna właśnie wypełniła ten zasięg

win1248 napisał(a):
@konik Nie wiem czy zauważyłeś, że tak naprawdę nikogo nie obchodzą zyski, które średnio rozkładają się na kwartały. Przed Frostpunk 11b ledwo wyciągnęli rok na plus, a cdp zarobił ostatnio jakieś 20 baniek. Prawda jest taka, że o wzrostach decydują dwie rzeczy. Po pierwsze ostatnia premiera - musi być udana i druga rzecz - oczekiwania na nową premierę, bo robi się od razu ekstrapolację zysku na kolejne okresy, a jak trzeba to się podciąga prognozy kolejną grą, projektem 8, cyberpunkiem 2 czy gwintem 7. Nie inaczej było przy PLW, tam nawet Agony 2 już wchodziła do wycen, ale domek z kart się załamał po porażce jedynki.

No tak. Ja jedynie staram się tą ekstrapolację o której mówisz przedstawić sobie w jakichś liczbach. Inwestorzy albo spodziewają się pięknych zysków jeszcze przez długie lata albo to tak modnie zwany hype (moim zdaniem żeby uzasadnić tą wycenę trzeba spodziewać się ok. 7 mld zł zysków w ciągu następnych 10 lat)

Nie wiem jakie będą koszty prac i przede wszystkim jakie będą koszty promocji. Myślałem bardziej o cenie 60$

Mam pytanie do wszystkich śledzących wątek. Ile według was CDR zarobi na Cyberpunku i na ile kwartałów się to rozłoży.
Proszę wpisujcie przedział (od wersji pesymistycznej do optymistycznej)

Ja sam na tym się nie znam ale strzelam 50 mln kopii i przy tym wolumenie 20 dolarów zysku netto na każdej. To daje 1mld dolarów rozłożony na 10 kwartałów w wersji pesymistycznej 30proc tego

Prośba do wszystkich którzy lubią czytać sprawozdania.

Spółka wydaje się w ostatnich miesiącach korzystać z rządowego programu doposażania szkół, wskaźnikowo wygląda ciekawie. Co prawda w ostatnim raporcie mamy wzmiankę o jednorazowym odpisie w związku z wyłudzeniem, co miało istotny wpływ na wynik ostatniego kwartału. Mimo to wygląda na to, że biznes jest stabilny i najbliższe kwartały są z perspektywą na skok.

Moje pytanie jest takie. Jak oceniacie ryzyko zaangażowania się (przyznaję, że w moim przypadku zwiększenia zaangażowania) w akcje o tak niskim free float i tak niskiej płynności i biznesie opartym w sporej części o zamówienia publiczne?

Co jakiś czas przeglądam zakładki "wyniki historyczne" dla interesujących mnie spółek. Szoda, że trzymacie dane tylko za ostatnie osiem kwartałów. Dwa lata to trochę mało, żeby zaobserwować jakieś trendy. Podpatrzyłem jak robią to na marketwatch.com tam są wyniki za ostatnie pięć lat (choć bez rozbicia na poszczególne kwartały) Czy istaniałaby możliwość prezentowania dłuższego horyzontu niż obecnie?

W wątku spółki vidis nie ma aktualizacja historycznych wyników. Wszystko zatrzymało się na ostanim kwartale 2016. Jest też błąd w zysku operacyjnym IV kw. 2016. Z góry dziękuję za naniesienie nowych danych.

@ aircanada15

Przyznaję Ci rację, rozrywka rozrywce nierówna. Słusznie przywołałeś czarny czwartek a eMPe zwrócił uwagę na efekt szminki. Wniosek jest taki, że w obliczu kryzysu pod choinkami może się znaleźć więcej gier niż zwykle, zastępując droższe upominki. Pytanie jak będzie wyglądała sprzedaż gier w pozostałych kwartałach. Drugie pytanie to czy będą to akurat produkty CDR, czy z roku na rok będą na listach hitów.

Druga sprawa. Będę się upierał do istotności analizy wskaźnikowej. Sektor jak sektor, jedne są postrzegane jako bardziej przyszłościowe inne mniej. Jednak koniec końców cel jest jeden. Zysk. Inwestorzy odpuszczą sobie nawet najbardziej modne segmenty jeżeli nie będzie gotówki w kasie ani widoków na dywidendy.
Wiadomo P/E jest lepszym wskaźnikiem niż P/BV. Jeszcze lepszym jest cena do przyszłych zysków ale tu mamy do czynienia jedynie z prawdopodobieństwem. Natomiast gdy zysków brak przez krótszy lub dłuższy czas musimy się na czymś oprzeć i tu mamy między innymi P/BV.

Teraz musimy określić jakie jest prawdopodobieństwo, że zyski CDR będą ciągle rosły i to w szybkim tempie a jakie jest prawdopodobieństwo, że pojawią się kwartały lub lata pod kreską. Dla mnie CDR jest organizacją na tyle młodą i ma jeszcze zbyt małe portfolio produktów, żeby pierwszy scenariusz uznać za bardziej realny niż drugi. Jak widać rynek widzi to inaczej. Czy większość ma zawsze rację?

Historia uczy, że rację mają ci, którzy ujrzeli potencjał jako pierwsi. Później bywa różnie.

eMPe napisał(a):
Cytat:
Zniesienie 80% kapitalizacji przy biznesie niepodatnym na kryzys finasowy ?

@aircanada15
Mocne stwierdzenieThink Jakieś argumenty na poparcie tej tezy?

Dołączę się. Ja w obliczu kryzysu w pierwszym rzędzie ciąłbym wydatki na szeroko rozumianą rozrywkę

aircanada15 napisał(a):
konik napisał(a):
przy obecnych cenach jednoprocentowy ruch to 100 mln do kapitalizacji. Trochę sporo patrząc choćby na wartość księgową spółki.

Ty na powaznie rozwazasz wartosc ksiegowa CDR I wysuwasz z niej jakies wnioski ?

Oczywiście, że tak. Wartość księgowa w pewien sposób odzwierciedla co do tej pory zrobili. W wielkim uproszczeniu wszystko ponad to patrzenie w przyszłość, a ta potrafi zaskakiwać zarówno na plus i minus.
Jeżeli wolisz to napiszę tak: 100 mln to ok. półroczny zysk. To chyba jest jakoś miarodajne

Też mnie zastanawia ten pakiet na zamknięciu.Siła papieru jest imponująca ale zwracam uwagę, że przy obecnych cenach jednoprocentowy ruch to 100 mln do kapitalizacji. Trochę sporo patrząc choćby na wartość księgową spółki.

lelo-pakero napisał(a):
Porównywanie sytuacji z Petrolivestem do obecnej z CD Projektem pokazuje, że niestety zupełnie nie rozumiesz giełdy. Twój ton wpisuje się idealnie w lament na bankierze o CDR. Wystarczy poczytać - wpis za wpisem o bańce i porównania to historii giełdowych trupów. Tyle, że tam inwestorzy kupowali wyłącznie plotki, a tu masz regularnie od kilku kwartałów, wzrosty po publikacji wyników finansowych. Giełda dyskontuje przyszłość, ale jeżeli widzisz ryzyko porównywalne z Petrolem to porównaj sobie nawet obecne wskaźniki C/Z CD Projektu z największymi spółkami gamingowymi na świecie. Zamiast jednak pisać nic nie znaczące frazesy o owczym pędzie i o tym jak to sytuacja zaszła za daleko w twojej ocenie to proponuję żebyś napisał coś merytorycznego. Oświeć nas i uzasadnij twoją wycenę fundamentalną spółki. Uwzględnij jakie przychody i zyski prognozujesz z CP2077 i Gwinta w następnych trzech latach. Wtedy będzie można z tobą polemizować na poziomie stockwatcha a nie bankiera.

Może i nie rozumiem.

Nie porównuję tych spółek tylko nastroje i przyznaję, że lepszym przykładem byłaby może Nokia. Swego czasu potężny lider rynku, maszynka do robienia pieniędzy i wystarczyło, że ktoś wykreował inną modę a gigant ugiął się pod ciężarem własnej organizacji i jej kosztów.

Nie mówię, że kurs nie poszybuje dalej i wyżej ale przy obecnej kapitalizacji i tempie jej wzrostu zapalają mi się czerwone lampki. Co do mojej wyceny to wskaźnik c/zo w okolicach 15-max20 byłby wytłumaczalny.

Co do przyszłych przychodów i zysków. No cóż, może świat zadziwią, może dołączą do światowej czołówki a może będziemy mieli jakiś kryzys gospodarczy, może polityczny, może ufo wyląduje i dadzą ludziom lepsze zabawki. Nikt nie wie. Może jestem zbyt ostrożny ale decyzje inwestycyjne opieram na tym co tu i teraz i ile może pójść nie tak. Przewidywanie przyszłości zostawiam innym.

Tak czy inaczej inwestorom tym którzy dawno uwierzyli w CDR i tym o nastawieniu spekulacyjnym życzę satysfakcjonujących wyników

Dlatego zarząd już skomplementowałem. Naprawdę rozpiera mnie gospodarczy patriotyzm thumbleft .
Miałem na myśli raczej wizje inwestorów. W mojej ocenie zaszło to trochę za daleko, przeraża mnie ten owczy pęd i obawiam się finału jaki wiele razy widzieliśmy.bandhead

To mnie właśnie martwi. Inwestorzy chętnie kupują piękne wizje przyszłości. Lista jest długa: Petrolinvest, Cormay, Bioton, Techmex itd itd. Nie mówię, że nikt na tym nie zarobił ale wskakiwanie i wyskakiwanie z pędzącego pociągu to trudna sztuka Whistle Potrzeba więcej szczęścia niż umiejętności

Czy tylko ja dostrzegam to szaleństwo?
Moim zdaniem taką kapitalizację usprawiedliwiałyby lata powtarzalnych wyników a nie sukces dwóch tytułów. A co jeśli kolejna gra nie będzie miała entuzjastycznego przyjęcia.

Brawa dla twórców firmy, że na polskim podwórku coś takiego się udało. Brawa dla zespołu za, jak widac, udane produkty. Brawa za utrzymywanie zdrowych finansów ale ja wchodzę w krótkie pozycje. Mogę uwierzyć w firmę ale nie racjonalność rynku.

BTW. Czy ktoś wie ile osób obecnie zatrudniają? Dotarłem tylko do starych danych o okolo 150 pracownikach i artykułu, że planują mieć około 500.

Proszę o poprawienie wyników spółki vidis. błąd dotyczy zysku operacyjnego (więcej się nie dopatrzyłem). Z góry dziękuję

Witam. Pozwolę sobie króciutko odświeżyć temat.

Sprawa wygląda tak:
Konto maklerskie w polskim biurze, obrót tylko i wyłącznie instrumentami z GPW
Do tej pory podatek od zbycia instrumentów finansowych płacony w US miejsca zameldowania

obecnie miejsce zameldowania ciągle to samo ale centrum interesów życiowych już nie. zbiegiem okoliczności to centrum znajduje się w kraju gdzie nie ma takiego podatku (jest podatek od dywidend)

i co teraz? płacić, nie płacić? czy trzeba wypełniać jakieś oświadczenie o centrum interesów życiowych a może z tutejszego US trzeba zorganizować jakiś papier i przesłać do Polski.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi

jest dywidenda. 8 gr na akcje co daje jakies 4proc. dzien prawa do dywidenty 16 stycznia wyplata 30 stycznia

taaa...., i marciniak i jarczewski, obaj sie zalapali... ups przyczynili do swiatowej hossy w branzy. spojrzcie skad byl poprzedni minister skarbu skad jest obecny. zaraz bedziemy wymieniali akcje tarnowa na pulawy ;)

ja tez podzielam watpliwosci robertusa.
szczegolnie podejrzane wydaje mi sie to umowa zostala rozwiazana na zasadzie "zapomnijmy o calej sprawie".
wyobrazam to sobie tak ze ktos musial poswiecic czas, zbadac aktywa, zrobic due diligence, skonsultowac umowe z prawnikami. to wszystko kosztuje. a teraz tak po prostu bye bye.
tak nikt nie prowadzi biznesu.

gdy buldi przedstawial swoj wykres podziekowalem mu uznalem to za sygnal kupna i napisalem ze czekam tydzien na potwierdzenie. niestety zbyt duzo napisalem i moj post zostal skasowany.

mp1 jak widzisz sygnal sie nie potwiedzil, wg mnie obicie intraday to zadne odbicie a obecnie mamy do czynienia ze spadajacym nozem, trzeba miec sporo szczescia zeby sie nie skaleczyc na lapaniu.
dla mnie nastepnym sygnalem bedzie przebicie od dolu lini sma150.

swoja droga ciekawe dlaczego rynek tak niedocenia spolki. jak zwykle dowiemy sie po czasie.
chyba ze mamy do czynienia z nieefektywnoscia rynku Eh?

to nielogiczne co piszesz.
jesli ktos by chcial wyrzucic wieksza ilosc a nie byloby zainteresowanych to cena by spadla.

generalnie im wiekszy obrot tym mniejsze prawdopodobienstwo ze ruch jest przypadkowy

zapytam kolego skad masz takie wiadomosci odnosnie przychodow acco. :)

nawet jesli jest to zgodne z prawda to pozostaje pytanie ile z tego uda sie firmie zagospodarowac.
przyznam sie ze info o dystrybucji wzbudzilo moje zainteresowanie z racji tego ze acco bylo bardzo mocne w kilku grupach produktowych i mam nadzieje ze mozna z tego wycisnac dobre marze

wynik pko jest wrazliwy na poziom stop procentowych. analitycy twierdza ze najbardziej ze wszystkich bankow

nigdy nie pokusilem sie o stwierdzenie ze sytuacja jest normalna. chociaz cykle kryzys hossa i wszelke dzialania w nim nawet te nietypowe nalezaloby uznac za normalne.
nie twierdze ze inflacja przyspiesza twierdze ze przyspieszy. jak nie core inflation to cpi a jak nie cpi to paliwa.
tak czy inaczej kierunek wg mnie jest up. a nawet jesli bedzie down to zastrzege ze mialem na mysli dluzy horyzont blackeye

kazdy indeks jest po to by bic rekordy. sp osiagnie i 3000pkt. tyle ze kawa w mcdonaldzie bedzie kosztowala 10dol.
wydaje mi sie ze wartosc indeksu przepowiada sciezke inflacji i wartosci pieniadza.
gospodarka koniec koncow wyceni te wydrukowane biliony

witam po dluzszej przerwie.

pokusilby sie ktos o rozrysowanie fal bo mi nic sensownego nie wychodzi.
dzieki

wiem ze po terminie ale z checia dowiedzialbym sie czy sa jakies sygnaly zainteresowania kopexem ze strony graczy na tym rynku.

czy pan jedrzejewski bylby gotow sprzedac swoje udzialy gdyby pojawilo sie jakies wezwanie.

czy kopex ma realne szanse na przebicie sie na swiatowym rynku czy moze jedyna szansa dla akcjonariuszy na prawdziwe zyski jest przejecie przez wielkich branzy

rzeczywiście ten wdm to jakies lepsze cwaniaczki. ale z drugiej strony wskazniki dla vidis wygladaja ciekawie dla zyskow nie widac zagrozen.problemem jest plynnosc i poki co brak perspektyw na dywidende

jimmi napisał(a):
Jestem pewien na 99%, ze kazdy na tym forum mial stycznosc z oilem lub ma nadal Dancing , a kto twierdzi inaczej oszukuje sam siebie Liar. Konkluzja jest taka, ze kazdy skazil swoj portwel petrolem wczesniej lub pozniej, a jak wiedomo oil smierdzi i nawet jak sie go wywali, jakies recztki zawsze zostaja Think

ja nidgy nie mialem :) szczytem mojej spekulacji bylo kupowanie biotka po 20 i wywalanie po 21. w zamysle jest to portal dla inwestujacych w oparciu o fundamenty. oil ich nie ma. dlatego mysle ze jest wiecej takich ktorzy sie nie dotkneli

tez zgoda. dlatego nie bawie sie juz w dt na ktorym zjadlem troche nerwow i stracilem sporo pieniedzy. dzialam srednioterminowo i nie probuje nawet zlapac wszystkiego w punkt. efekty nie sa moze imponujace ale stabilne.
obecnie po wylamaniu sie z konsolidacji jestem na s. zlecenie tp w odrobine nad ostatnim dolkiem. jesli wyjdzie to czekam na wyklarowanie czy przebije dolek czy obije. aczkolwiek przypuszczam ze do konca marca bedzie trwala korekta (ale przypuszczenie to za malo)

ok, z tym dolkiem sie zgadzam ale wydaje mi sie ze mozna reagowac dopiero po obronie dolka. wiele razy zlapalem sie na tym ze chcialem byc madrzejszy niz rynek.
moja zasada to reagowac nie przewidywac

dlaczego akurat 2680?

czasami sie czeka i czeka na te dobre informacje a one nigdy nie przychodza

buldi napisał(a):
Białek skupił się na zyskach statystycznie osiąganych w okresie miedzy świętami Bożego Narodzenia a Trzech Króli.
Zgadzam sie że eSki mogą w tym czasię poparzyć niedźwiedzie łapy.
To nie są wyssane z palca zabobony. Z przyczyn podatkowych, inwestorzy nie często decydują się na realizację zysków przed zakończeniem roku fiskalnego a marazm obrotów jaki panuje do 6 stycznia na parkietach powoduje że do istotniejszych ruchów dochodzi po tej dacie.
Białek nie chciał psuć świątecznego chumoru inwestorom, dlatego skupił się w swoich wyliczeniach ryzyko/zysk na długich pozycjach w tym okresie.
Powtarzalne statystycznie są jednak również spadki następujące po udanym początku roku, że nie wspomnę o dnie bessy czy uroczystych obchodach pierwszej jego rocznicy w lutym tego roku.

i ja tylko w tym kontekscie czasowym sie wypowiadalem. z reszta pan bialek tez. w innych wpisach zaklada istotna korekte w pierwszym kwartale i spodziewa sie trupow wylatujacych z szaf.

polecam lekturze wpis wojciecha bialka na jego blogu. ja identyfikuje sie z jego obserwacja i ocena relacji zysk/ryzyko. idzie za tym zlecenie

@anty_teresa
rozumiem ze nie bedziesz publikowal portfela zaproponowanego przez Olshinho i dasz nam szanse na biezaco obserwowac ruchy w twoim portfelu.
przyznam watek przyciagajacy uwage. w poszukiwaniu inwestycyjnego swietego graala bede bacznie sledzil twoje poczynania :)

buldi, dobra robota, ciekawe uwagi. plus za zmiane na roszady kwartalne.
wniosek jaki dla mnie plynie z twojej pracy to to ze:
-po silnej bessie wybieramy najpierw spolki skrajnie niedowartosciowane majatkowo.
-gdy robi sie jasne ze to koniec bessy inwestujemy w spolki plynne o ciekawych wycenach majatkowych.
-a gdy mamy wyrysowana czwarta fale, duze spolki sa juz "drogie" i spodziewamy sie euforycznej piatki bierzemy sie za spolki male i wskaznikowo wydawaloby sie "tansze" niz rynek

ja tak z innej beczki, mam nadzieje ze blizej tematu watku.
mianowicie brakuje mi wyszczegolnionej zakladki z prognozami wynikow przedstawianymi przez zarzad i analitykow. w gaszczu informacji trudno to wszystko wylapac. mozna by tez pokusic sie o rozszerzenie wskaznikow oprocz kroczacych historycznych miec tez prognozowane

@ Bartosz

Z twojej analizy wynikalo ze najlepiej wyglada fasing, nawet mialem chec wziac tylko brakowalo srodkow. a teraz widac ze stockwatch czytaja tez silniejsi inwestorzy :)

wydaje mi sie ze cos jest nie tak z wycenami a wzasadzie z potencjalem zmiany kursu. na przykladzie orlenu czy mieszko widac ze wszedzie wskazniki niedowartosciowane a potencjal na minus. to samo w zakladce wyceny. wyceny "od do" a chmurka przy ludziku mowi inne "od do"

odnawiam temat i podpisuje sie pod pytaniem. wyglada mi na to ze cos sie nie zaktualizowalo

super analiza. naprawde wielkie uznanie. bardo fajna branza do analizowania. garstka krajowych firm, kilku swiatowych potentatow, dzieki temu analiza bardzo przejrzysta.

oby wiecej takich prob. moze masz na oku inne hermetyczne branze do analizy? (mi sie marzy poczytac taka analize producentow oprogramowania dla biznesu Angel )

@buldi

i jak wytrzymales?
tez mam elki i ta luka na otwarciu jakos nie sklania mnie do zamkniecia. czekam na kontratak bykow.
niestety dax coraz nizej ale przed godz 11 ciezko wyrokowac

wizjonerzy kurna jego raz. zgazowanie wegla, anwil, elektrownia, ciekawe co jeszcze wymysla, chyba przejecie wytworni papierow wartosciowych zeby kase na to wszystko wydrukowac. znajac zycie i tak nic z tego nie wyjdzie

rgr wyglada na wyrysowane. ale przestrzegam to samo bylo pod koniec czerwca. trzeba trzymac reke na pulsie a w zasadzie palec na enterze. 2490 na futach jest w tej chwili oporem. dopiero poniedzialek da nam odpowiedz

Taurus80 napisał(a):
Tak czytam i sie zastanawiam :) i przypominam ze od ponad roku chyba kazdy ORGR byl wypelniony ale za to chyba zaden RGR sie nie spelnil a niektore RGRy widzieli wszyscy nawet te najmniejsze za to nawet gigantycznych ORGRow nikt nie staral sie nawet zauwazyc :) wcale sie nie zdziwie jak i tym razem ten niby mini RGR sie nie spelni.
Jakos tak dziwnie od roku kazdy widzi RGRy a nigdy sie nie spelniaja, ktos "rynek" zawsze reaguje znacznie wczesniej

no tak, tylko gielda nie lubi powtarzac scenariuszy wiec teraz moze byc inaczej. tak czy inaczej powtarzam ze jeszcze za wczesnie zeby obecna sytuacje na wykresie nazwac rgr

problem w tym ze rynek zamnim przypomni sobie o luce potrafi daleka droge przebyc. ciezko zajac pozycje w dobrym momencie

moim zdaniem za szybko zeby odtrabic rgr. imho trzeba najpierw pokonac 2490. tak czy owak skapitulowalem z elek na zamknieciu

jestesy bardzo blisko zniesienia polowy bessy. wskazniki wykupione. wiadomo,rosnac w nieskonczonosc nie moze. ale z drugiej strony czy to wystarczajace argumenty zeby zaczac kopac sie z koniem i brac eski. z kolei rozsadek mowi ze granie z trendem polega na dobieraniu przy spadkach ktore nalezy z zalozenia uznac za korekty ale niestety trend uklada sie w wachlarz i nie sposob ocenic zasiegow tych korekt.

poki co po poniedzialkowych przejsciach wrocilem wczoraj do elek i ustawiam stop profit w okolicach linii ktora wyrysowal buldi i poczekam kilka dni poza rynkiem. zostalo ok 2,5% ale bedzie to istna wspinaczka po scianie strachu. oby sie udalo nie zleciec w przepasc

Irek_2 napisał(a):
Mam prośbę do kolegi "Konik" aby napisał z jakich przesłanek wyszła mu cena ok 17 zł jako docelowa wartość spadków ? Miejmy nadzieję, że ta prognoza się sprawdzi.

Zawsze uważałem i nadal uważam, że rekomendacje i wyceny analityków i Domów Maklerskich powinny odzwierciedlać wartość "fundamentalną", która raczej nie uległa obniżeniu o 25% w ciągu 32 dni.

Na podstawie AT. ale teraz sie waham czy brac. obraz szerokiego rynku i te ceny celulozy o ktorych tutaj pisano(choc to drugie wg teorii analiza techniczna juz dyskontuje) . warto chwile poczekac.

co do rekomendacji to cenie sobie jedynie te z DI BRE. jakos mam wrazenie (niczym nie poparte) ze oni akurat wystawiajac wyceny dbaja o interes swoich klientow.

czy ktos moze slyszal ostatnio cos na temat zgazowania wegla.
jakos to ucichlo i ten anwil ni stad ni zowad wyskaczyl. swaja droga to strasznie profesjonalne. mowia o czys calkiem sporo i nagle temat znika a chca wylozyc kase na cos zupelnie nowego. nikt nawet nie wie czy temat dobrze zbadali

mogly to byc umowione transakcje. i najprawdobpodbniej tak bylo.
dlaczego wszyscy mysla wylacznie optymistycznie. a moze mielismy do czynienia z gorka, zmiana trendu i teraz czekaja nas tylko spadki a o ich przyczynach dowiemy sie za pol roku. przeciez nie mozna wykluczyc takiego scenariusza.

ad irek
im dluzej sie bedziesz zastanawial tym glupszy ruch zrobisz. wchodzac w inwestycje od razu miej plan i gotowe scenariusze na kazdy rozwoj wypadkow. skoro spada to przynajmniej w glowie powinien byc stop loss chyba ze jestes gotowy na state calej kasy.

jesli sie pojawi. a moze sie pojawi negatywne.

wszedlem dzis czysto spekulacyjnie w okolicach 20.40 ze stopem 19.40 czyli wplynalem na pojawienie sie podazy na spadkach. nie mozna zakladac ze za chwile beda lecialy kolejne stopy i kolejne fale podazy, teraz dgy kurs nie ma zadnej psychologicznej podporki jaka bylo 20 zl o popyt bedzie trudno. niewykluczone zatem ze kurs bedzie sie zblizal do 13 i wtedy beda wywalac najwieksi twardziele ktorzy kupili po tej cenie, i trzymaja do tej pory, zeby nie zakonczyc ze strata. to moze pociagnac kurs ponizej ostatnich dolkow a wtedy wywala najwieksi twardziele ktorzy kupili po 40 i tez jeszcze trzymaja. i tak kurs moze zejsc do jednocyfrowki.

pamietajmy ze gielda czesto ma w powazaniu fundamenty.
lub ich brak :)

morfeusz, dzieki za zwrocenie uwagi. rzeczywiscie osobliwa sytuacja.

bedzie analiza sprawozdania? :)

Kanoniers napisał(a):
konik napisał(a):
nie ma podstaw zeby stwierdzic ze trend boczny o zakresie 18-25 sie skonczyl.
nie pomoze gorszy 4 kwartal. rsi wygenerowal sygnal sprzedazy. ostre wspiecie kursu tez nie wrozy fajerwerkow.

powiem tak w przypadku Ganta raz zaufalem bezgranicznie technikom ktorzy przy spadkach do okolo 18 pln zapowiadali pewna 15 i co do tego byli wszyscy zgodni jak sie okazalo strasznie sie pomylili bo kurs poszybowal w gore ...

tez sie wtedy wyleszczylem. mialem ustawiony w glowie stoploss na 18. gdy kurs przebil 18 ustawilem sobie filtr. jak sie okazalo bledny bo dzien po strzedaniu kurs z powrotem wyszedl powyzej 18.
nie docenilem nastrojow. tzn tu wszyscy plakali w parkiecie pisali ze wskazniki to nie wszystko. jak wspomniales wszyscy widzieli 15 zl. no i to chyba byl najlepszy sygnal zeby brac tym bardziej ze wskazniki mocno wyprzedane byly. no ale plan to plan. mowi sie trudno. przekonalem sie ze bardziej moze bolec nie trzymanie sie planu.

nie mowie ze spolki nie czekaja wzrosty. moze nawet bajeczne. mowie tylko ze poki co nie ma przeslanek ze trend boczny sie skonczyl. ale jak wiadomo at nie jest nieomylna. co do bezgranicznego zaufania to chyba wszyscy wiemy jak to jest.

w kazdym razie ja czekam. jesli spadnie ponizej 20 to zaczne zbierac. jesli wyjdzie powyzej 25 tez zrobie to samo. w obecnym przedziale sie powstrzymam

nie ma podstaw zeby stwierdzic ze trend boczny o zakresie 18-25 sie skonczyl.
nie pomoze gorszy 4 kwartal. rsi wygenerowal sygnal sprzedazy. ostre wspiecie kursu tez nie wrozy fajerwerkow.

tego nie wiem. wiem ze przy obecnej cenie nie widze na siebie okazji. nauczylem sie tez ze warto byc cierpliwym. dlaczego 17 nie np 16? bo tak na chwile obecna wychodzi z mojej at ale wiadomo ze kazdy na wykresach widzi co innego.

mam sentyment do tej spoleczki. niestety dalszy spadek przychodow i poniesiona strata operacyjna w iv kwartale kaza mi poczekac z ponownym wejsciem

wiemy juz kto wypuszczal te duze pakiety. drugi fundusz zszedl ponizej 5 proc. szkoda ze nie ujawnila sie druga strona tych transakcji.

Karolek napisał(a):
Witam JAK SĄDZICIE KONIEC KOREKTY KONSOLIDACJA CZY JESZCZE W DÓŁ

czekaj, niech no spojerze w moja krysztalowa kule. :)

jesli to w czyms pomoze to powiem ze czekam z kupnem w okolicach 17 zeta

ruch na watku nieduzy ale pokusicie sie mimo to o analize?

jaki moze byc powod tego ze pda sa notowane troche nizej niz akcje?
wiaza sie z jakimis dodatkowymi prowizjami? akcje nowej emisji nie beda mialy prawa do ewentualnej dywidenty za 2009? moglby mi ktos pomoc to zrozumiec?

poprawil sie humor losiowi? :)

kurs lekko spada. paradoksalnie to dobry znak. najlepszy scenariusz to spadek do 20-21 zl. schlodza sie wskazniki, beda obronione srednie, dolek sie pojawi w dobrym miejscu. stworzy to szanse na przebicie szytow i rozpoczecie trendu wzrostowego

ciagle pojawiaja sie te paczki po 50k akcji, niemal codziennie. pewnie pzu ciagle wywala. pytanie kto zbiera? czyzby ciagle nie mial 5% zeby sie ujawnic. nowy akcjonariusz?

tarnow tez ruszyl, moze cos jest na rzeczy

anty_teresa, dzieki wielkie

dopatrzylem sie informacji ze od nowej serii nie bedzie dotychczasowych kontraktow na akcje. wchodza nbatomiast kontrakty na pge, pgnig i asseco poland. czyzby w ten sposo zarzad gieldy przygotowywal sie do wprowadzenia krotkiej sprzedazy? co o tym myslicie?

jutro pi-em-aje moga zdecydowac o kierunku. chociaz te z przemyslu nie zareagowaly na zime. tym ktorzy nie maja otwartych pozycji sugerowalbym wstrzymanie sie do konca tygodnia pelnego danych makro. moze nerwowo bujac

limagraf napisał(a):

1.Wzrost ubojow trzody chlewnej w Grabkowie - 871tys sztuk to jest 12% wiecej niz 2008r.

wow. masowa eksterminacja

nie wiem czy to na pewno blad ale podejrzanie wyglada strona glowna instalu krakow.
w biezacych wynikach wskaznik zadluzenia wynosi 42proc a w glownej tabelce po prawej stronie jest juz 49.
wyceny dochodowe sa niemozliwe? dlaczego? przeciez zyski sa na stabilnym i podobnym poziomie do poprzednich kwartalow. srednia z wycen wykonala obrot o 180 st. choc raport nie wzbudza podejrzen. podejrzanie wysoki jest sWacc.

o, super zrobione. niby wasz produkt sie pod tym wzgledem nie zmienil ale marketingowo wyglada to pieknie.

raport na pierwszy rzut oka wyglada dobrze. bez wczytywania mozna powiedziec ze biznes jest stabilny, wyniki potwierdzone przeplywami i podatkami.

firma uprzedza ze pierwszy kwartal ze wzgledu na zime bedzie gorszy, ale powinien byc na plusie.

ponizej 30 zl nie oddam.

czy ktos w ekipy znalazlby chwile na przejrzenie raportu i napisanie kilku slow?

szkoda ze w bloku redakcyjnym nie piszecie o wrzuconych komentarzach do raportow. wogole sa one jedna z najwartosciowszych rzerczy na SW a tak niesmialo uwypulone i to tylko na stronie danej spolki

dacie rade chlopaki wrzucic kilka slow o raporcie?

ostatnio jak wyrysowali mlot to my popoludnu nastepnego dnia mielismy nowe minima (a ja z rana wzialem wtedy L). z drugiej strony rynek nie lubi powtarzac scenariuszy. jedno jest pewne nudna ta sesja nie bedzie

juz wiem dlaczego przemysl rozrywkowy jest najlepiej rozwiniety w stanach. trzeba im przyznac ze potrafia dostarczyc emocji. kto mogl wiedziec ze juz dzis trzeba bylo zamknac eski.

no coz, jutro kolejne podejscie,rewizja danych o pkb w usa. spdziewam sie ze nie bedzie tak pieknie. takze sprzedaz domow na rynku wtornym nie bedzie oszalamiajaca. sniezyce mogly odciagnac potencjalnych kupujacych od poszukiwan.

ale to tak w ramach wishfull thinking

wszyscy obserwujemy dane makro. czesc z nas reaguje na nie blyskawicznie, czesc uwzglednia je tylko w ograniczonym stopniu.

zastanawiam sie tylko czy wielcy gracze, szczegolnie na rynku terminowym, nie maja nad nad nami przewagi w postaci przeciekow.

ktos wie jak, glownie w stanach, takie dane sa chronione od momentu opracowania do pulbikacji?

znowu sie ruch tu zrobil.

mnie przypomina sie ZNK lapy, tez piekne obicie bylo po plotce o katarskich wagonach. tu na 99proc koniec bedzie podobny.

jesli ktos lubi spekulacje to chyba lepsze bylyby spolki takie jak aton, nicogames, czy ekoexport. moim zdaniem sensowniejsze sa firmy na poczatku drogi niz na jej koncu

albo po majmniejszej lini oporu, wybiez sobie jakies formacje odwrocenia, pokaz przyklady kiedy zadzialaly, kiedy nie zadzialaly i policz jakies statystyki z tego. no chyba ze chcesz startowac w jakims konkursie na najlepsza prace.

swoja droga AT to nie nauka,jest niejednoznaczna. to raczej sztuka. z drugiej strony gdzie na polskich uczelniach uprawia sie jeszcze prawdziwa nauke wiec pewnie nikt sie nie zorientuje. wzystko to pic na wode, masowka za ktora bieze sie kase, przy totalnej anarchii i braku odpowiedzialnosci. nic tylko jakim doktorzyna byc.

sorry za offtopa

dzis z rana chyba dalszy ciag wymiany mielismy

po godz 13 poszedl pakiecik na 150k akcji

a mnie lekko niepokoja pewne fakty

wykresy tygodniowe na nich mcad, rsi na wszystkich glownych indeksach
zaciesnianie polityki pienieznej w australi i chinach
zapowiedzi u nas
na goraco, reakcja na wynik ing
mam wrazenie ze surowce sa przegrzane.
eurusd, sytuacja w grecji i kolejni kandydaci

zapala sie zolta lampka, ale nie wykluczam ze wyrownamy ostatnie szczyty

z taka plynnoscia ciezko dostrzec tu mozliwosci dla siebie. pojawia sie zamkniete kolo, niemal plynnosc zniecheca potencjalnych zainteresowanych a to przeklada sie z powrotem na marna plynnosc. czarno widze przyszlosc tego rynku

czyli co, trzeba zabrac sie za prace domowa i liczyc na intuicje i odrobine szczescia. a wynikami swojej pracy i dochodzen, dzielic sie na forum.
dalszy wniostek to to ze nalezaloby wziasc sobie do serca to do czego forum zostalo stworzone i nie zaklinac na nim rzeczywistosci ani nic nie wnoszacych komentarzy, a w kazdym razie nie na watkach spolek.
pisac dlaczego pordukty i uslugi sa niepowatarzale, jaki element organizacji biznesu bije konkurencje na glowe,dlaczego firma na najwieksze szanse w zblizajacych sie przetargach, istotne przecieki od pracownikow itp.
tym bardziej ze niesieni natchnieniem z forum powoli robimy taki smietnik ze az WD dobitnie zatytulowal jeden watek w tym dziale. niestety badz stety jest tak ze kazdy z osobna nie jest w stanie sprawdzic wszystkiego wiec pozostaje liczyc na kolezanki i kolegow skupionych wokol serwisu

ostatnio mocno skupilismy sie na funkcjonalnosci forum natomiast mnie dreczy jedna rzecz zwiazana z pierwotna funkcja serwisu czyli analiza fundamentalna.

Buldi ciagle prowadzi testy porfeli, WD swego czasu naklanial do oceniania spolek,cala ekipa udoskonala screenery, wprowadza nowe funkcjonalnosci analizuje raporty a ja ciagle mam problem z wytypowaniem najlepszych fundamentalnie firm. a wy?

wg srednich z wycen wychodza spolki typu gant czy jupiter a ich kurs jak zaczarowane nie chca rosnac.
pytanie jak wytypowac te powiedzmy 10 najmocniejszych fundamentalnie firm. takich ktorych nie zmogl kryzys, ktore stabilnie sie rozwijaja i pozwalaja wierzyc ze dalej rozwijac sie beda, maja produkt lub usluge ktore daja im przewage rynkowa i wydoki na stabline zyski i wysokie marze. z pewnoscia nie wszystkie dadza najwyzsze stopy zwrotu dla akcjonariuszy ale nie o to chodzi w tym przypadku. chodzi o stabilna wartosc dodana i ewentualne godziwe dywidendy.

moze przeprowadzic jakis plebiscyt, glosowanie, a najczesciej pojawiajace sie typy krytycznym okiem zweryfikuje ekipa SW. a moze macie jakies inne pomysly. a moze moja propozycja jest pozbawiona sensu. co wogole o tym sadzicie?

czasem nie zapisuja sie posty lub nie wysylaja wiadomosci prive.wydaje mi sie ze ma to miejsce gdy mam otwarte sw w dwoch zakladkach, chyba

pytanie do ekipy.

przed publikacja wynikow z tego co pamietam potencjal zmiany kursu byl na -1 a teraz zrobilo sie -50 proc. przeciez wyniki nie byly chyba takie zle zeby tak lupnelo. co tak wpylnelo na wyceny?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 23 lipca 2020 19:50:07
Liczba wpisów: 468
[0,12% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,153 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d