Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

konik

konik

Ostatnie 10 wpisów
Wyniki fatalne. Czy są jakieś nadzieję, że firma będzie miała stabilne i przyzwoite zyski? Think

Wydaje mi się, że największym problemem tej spółki są uprzywilejowane akcje pana prezesa. Wszystkie wyceny od dawna wskazują niedowartościowanie, ale zdaje się, że jest to stan permanentny puke_l Sam dawno temu skusiłem się wskaźnikami i do tej pory nie wiem co zrobić z tym papierem, choć najrozsądniej byłoby rozstać się dawno temu.
Zdaje się też, że rynek spodziewa się jakiegoś spowolnienia w deweloperce a instal od dłuższego czasu tu robi wynik.

Zapomniana spółka na forum. Czy jest ktoś kto ma wiedzę na temat branży i samej spółki. Wiadomo,że nasza energetyka nie ucieknie od olbrzymich inwestycji, na krórych ZPUE może skorzystać. Czy te inwestycje już ruszyły? Czy ZPUE ma silną konkurencję na naszym rynku? (notowaną na naszej giełdzie?) Dlaczego spółka nie zarabia? Z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą

Nie jestem przekonany czy analiza techniczna jest odpowiednim narzędziem przy spółce o tak niskim freefloat i takiej płynności

Dodam, że dwie ostatnie zwały na SPX miały zasięg ok 300 pkt a intraday ok 340. Obecna właśnie wypełniła ten zasięg

win1248 napisał(a):
@konik Nie wiem czy zauważyłeś, że tak naprawdę nikogo nie obchodzą zyski, które średnio rozkładają się na kwartały. Przed Frostpunk 11b ledwo wyciągnęli rok na plus, a cdp zarobił ostatnio jakieś 20 baniek. Prawda jest taka, że o wzrostach decydują dwie rzeczy. Po pierwsze ostatnia premiera - musi być udana i druga rzecz - oczekiwania na nową premierę, bo robi się od razu ekstrapolację zysku na kolejne okresy, a jak trzeba to się podciąga prognozy kolejną grą, projektem 8, cyberpunkiem 2 czy gwintem 7. Nie inaczej było przy PLW, tam nawet Agony 2 już wchodziła do wycen, ale domek z kart się załamał po porażce jedynki.

No tak. Ja jedynie staram się tą ekstrapolację o której mówisz przedstawić sobie w jakichś liczbach. Inwestorzy albo spodziewają się pięknych zysków jeszcze przez długie lata albo to tak modnie zwany hype (moim zdaniem żeby uzasadnić tą wycenę trzeba spodziewać się ok. 7 mld zł zysków w ciągu następnych 10 lat)

Nie wiem jakie będą koszty prac i przede wszystkim jakie będą koszty promocji. Myślałem bardziej o cenie 60$

Mam pytanie do wszystkich śledzących wątek. Ile według was CDR zarobi na Cyberpunku i na ile kwartałów się to rozłoży.
Proszę wpisujcie przedział (od wersji pesymistycznej do optymistycznej)

Ja sam na tym się nie znam ale strzelam 50 mln kopii i przy tym wolumenie 20 dolarów zysku netto na każdej. To daje 1mld dolarów rozłożony na 10 kwartałów w wersji pesymistycznej 30proc tego

Prośba do wszystkich którzy lubią czytać sprawozdania.

Spółka wydaje się w ostatnich miesiącach korzystać z rządowego programu doposażania szkół, wskaźnikowo wygląda ciekawie. Co prawda w ostatnim raporcie mamy wzmiankę o jednorazowym odpisie w związku z wyłudzeniem, co miało istotny wpływ na wynik ostatniego kwartału. Mimo to wygląda na to, że biznes jest stabilny i najbliższe kwartały są z perspektywą na skok.

Moje pytanie jest takie. Jak oceniacie ryzyko zaangażowania się (przyznaję, że w moim przypadku zwiększenia zaangażowania) w akcje o tak niskim free float i tak niskiej płynności i biznesie opartym w sporej części o zamówienia publiczne?

Co jakiś czas przeglądam zakładki "wyniki historyczne" dla interesujących mnie spółek. Szoda, że trzymacie dane tylko za ostatnie osiem kwartałów. Dwa lata to trochę mało, żeby zaobserwować jakieś trendy. Podpatrzyłem jak robią to na marketwatch.com tam są wyniki za ostatnie pięć lat (choć bez rozbicia na poszczególne kwartały) Czy istaniałaby możliwość prezentowania dłuższego horyzontu niż obecnie?

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 8 maja 2019 08:47:24
Liczba wpisów: 462
[0,14% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,502 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d