pixelg
BIOTON - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

BIOTON [BIO]

AKTUALNY KURS: 5,33 zł (+0,95%) 24-06-2021 14:11
dutesxx
0
Wpisów: 46
Wysłane: 2 stycznia 2010 10:48:47 przy kursie: 23,00 zł
mathu napisał(a):
[quote=konris]

A to jest klasyczne "ja ci pomogę, ty mi pomożesz". Tobie Krauze nie pomoże.

Mathu. Bardzo ładnie "zakończyłeś" swój wywód. To święta prawda, że Nam Krauze nie pomoże a z Solorzem się ułoży i dogada choćby i na innym polu swojej działalności.

Konris przedstawił swoje argumenty "za". Nadal wierzy jak tysiące innych drobnych inwestorów w przyszłość Bio. I przy kursie 0.21 gotów jest zaryzykować swoje duże pieniądze. Tak jak inni. Free float to ponad 60 % wolumenu. Czyli Bio trzyma się na "drobnych", "leszczach" - ogólnie na psychologii i nadziejach. To jest jakiś fenomen swoistego rodzaju. Już o tym tutaj pisano. Ta wiara trwa od 3 lat pomimo tego co dzieje się w tym czasie z kursem i zyskami spółki. I niech trwa bo przez to zabawa na giełdzie jest ciekawsza.

Panowie a czy możliwe jest fiasko umowy z Bayerem i co wtedy wróżycie dla Bio?.

konris
0
Wpisów: 1 249
Wysłane: 2 stycznia 2010 11:13:44 przy kursie: 23,00 zł
Mozliwe jest - jak wiele innych rzeczy. Tylko co z tego?
Ja nie jestem od wróżenia. Jestem, jak inni, na giełdzie dla zysku. Na razie jestem sporo do przodu. I niech tak zostanie.

Polecam lekturę (strategię inwestycyjną - już niekoniecznie):
www.notowany.pl/artykul/8239/l...

Jak kogoś ciekawi, to o swoich rozważaniach giełdowych piszę też tutaj:
www.stockwatch.pl/forum/defaul...

dutesxx
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 11:33:39 przy kursie: 23,00 zł
Polecane strony przeczytałem. Fajna przypowiastka o czarnym łabędziu. Obecnie sam mam 90 % na lokatach bankowych /5,65 % bez pod. belki w Noble Banku/ a tylko 10 % w akcjach i liczę na pojawienie się tego czarnego ptaka aby odzyskać stracone nadzieje. Ty do inwestowania podchodzisz bardziej profesjonalnie niż ja. W Bio "wpadłem" po analizie fundamentalnej a raczej zauroczony planami na przyszłość i mirażami roztaczanymi przez Zarząd. Teraz tylko pozostaje mi czekać na przylot tego łabędzia i to zwiastującego wzloty a nie krach w najbliższym czasie /pół roku, rok/. Wiem, że teoretycznie i praktycznie jest to możliwe. Rozdmuchanie bańki inwestycyjnej wśród inwestorów szerokiego spektrum jest do realizacji przy odrobinie szczęścia i koniunktury dla tej spółki. Szczerze oceniam prawdopodobieństwo takiego scenariusza na 50 % lecz w takim samym stopniu w perspektywie widzę totalną klęskę. A najgorsze, że ta waga zaczyna przechylać się w tę "czarną" stronę. Na jednej szali są m.in.techniczne argumenty, które niedawno wymieniałeś poparte wiarą i nadzieją, zaś na drugiej wciąż przybywa tych kompletnie przeciwstawnych. Zmiany Prezesów jako emanacja "wewnętrznych pęknięć i napięć" w spółce wskutek apodyktycznego stanowiska RK, polityka informacyjna swoistego rodzaju, zapoczątkowana przez Wilczęgę i twórczo kontynuowana przez następców, kochająca zwłaszcza "poślizgi czasowe" w realizacji zamierzeń,niedokładności / ukrywanie rzeczywistej sytuacji finansowej i zamiatanie strat pod dywan/ a zwłaszcza rysująca świetlane wizje przyszłości, mamiące wysokimi dochodami i zyskami nadzwyczajnymi. Pracownicy skarżą się zaś na nepotyzm kadry kierowniczej, wewnętrzny bałagan,wątki kryminalne - ot. Dyrektor Oddziału w Rosji powoduje wypadek, zabija człowieka i ucieka przed wymiarem sprawiedliwości a służby specjalne aresztują go na lotnisku. /Kto za to wszystko zapłacił?/ A tak na marginesie tego wątku bo czegoś tu nie rozumiem. Bioton wybudował fabrykę insuliny w Rosji, która rozpoczęła produkcję, sprzedał ją i teraz planuje na ten rynek wejść ze swoją insuliną wytworzoną w Polsce? A co będzie robiła ta fabryka w Rosji? Przecież Rosjanie dumni z jej posiadania od niej w pierwszej kolejności zakupią insulinę pod swoje potrzeby a nie od Biotonu. Stąd też prawdopodobnie takie trudności z podpisaniem kontraktu na ten kierunek sprzedaży. A sprawa miała być zamknięta do końca 2009 r. A nie jest. Co ze środkami za sprzedany Wostok? Kiedy Bio je otrzyma i spożytkuje? A to nie 500 zł tylko ponad 100 milionów, którymi można by zniwelować zadłużenie długoterminowe w bankach i zmniejszyć koszty jego obsługi, co przy dramatycznie malejącej sprzedaży może mieć istotne znaczenie. Itd. Itd. Ryszard

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

konris
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 13:43:05 przy kursie: 23,00 zł
Przyznaję - kontakt z akcjonaiuszami jest chyna najgorszą stroną Biotonu. Nie wiem, jaki jest krauze jako człowiek. Ale chciałbym, by swe interesy trzymał krótko i skutecznie. I by był precyzyjny w informowaniu oraz dotrzymywaniu publicznie danego słowa.

Dodam jeszcze coś, co pisałem na innym forum:

Moim zdaniem - nikt znaczący z Biotonu nie będzie już ogłaszał czegoś niepewnego (niepodpisanego i niedopiętego). W SciGen zainwestowano spory kapitał i nie sądzę, by było to pochopne, niezweryfikowane i nieopłacalne. Raczej ze względów handlowo-marketingowych na razie jest cisza, bo jest jeszcze moze nawet "przed" podpisaniem majważniejszych umów.

Podobnie - w odniesieniu do finalizacji kontraktu w Indiach w oparciu o zakład SciGenu w Pune. Nie wiem, czy juz dokończono tam budowę fabryki finansowaną przez Marvel (ważnego partnera biotka), ale ta inwestycja, gdy osiagnie pelną moc produkcyjną insuliny i sprzedaż w Afryce i Ameryce Pd., to kurs biotonu raczej nie bedzie już groszowy (najdalej za rok). Zresztą podobnie dzieje sie w Izraelu ze szczepionką watrobową. Być moze ważne jest tu skoordynowanie tych wszystkich kontraktów (w domysle: np. wejście w NASDAQ?)

Najciemniej (ale nie najczarniej) widzę sprawę Biopartners-Rosja-interferon beta (insulina też). Tu same procedury są czaschłonne i kosztowne, a konkurencja nie bedzie spać. Ale z drugiej strony - wszyscy są zainteresowani wspólnym i szybkim doprowadzeniem sprawy do pomyslnego konca.

Niespodziankę może też sprawić Ukraina, bo tu jest najciszej, ale z drugiej strony wiemy, jak wyglada obecna sytuacja Ukrainy, do tego w przededniu wyborów prezydenckich....

Reasumując: myslę, ze raczej nie ma jeszcze ostatecznych umów, bo targi trwają, niż że RK próbował mijać sie z prawdą. Taka wpadka byłaby dla niego raczej biznesowo śmiertelna, o ile planuje jeszcze jakieś emisje (a sądzę, że 1-2 mogą jeszcze być, jesli przychody szybko i znacząco nie wzrosną). W każdym razie najblizsze tygodnie powinny dać odpowiedź na wiele istotnych pytań.

dutesxx
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 16:05:44 przy kursie: 23,00 zł
Konris. Piszesz, że cyt."kurs Biotonu raczej nie będzie już groszowy (najdalej za rok).
Czyli przewidujesz w tym roku wzrost kursu z 0.23 do co najmniej 1.00 zł za akcję tej spółki. To w procentach wyniosłoby 434 % !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nieźle. /dla porównania analitycy przewidują w 2010 wzrost indeksu WIG20 tylko o 10 %/ Ponadto: .....

Dla jasności obrazu napisz jeszcze jakie jest twoim zdaniem prawdopodobieństwo rozwoju takiej sytuacji.

Dodam, że cenię sobie bardzo wysoko twoją opinię, gdyż zaprezentowane przez ciebie analizy tak fundamentalne jak i techniczne są na wysokim merytorycznie poziomie a w praktyce inwestycyjnej, jak sam zaznaczyłeś, osiągnąłeś w ubiegłym roku znaczące zyski.

Natomiast ustosunkowując się do powyższego, moim skromnym zdaniem, taki wzrost kursu w 2010 jest rzeczą całkowicie niemożliwą i to z kilku zasadniczych powodów. /o tym potem/ Ryszard

konris
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 18:06:33 przy kursie: 23,00 zł
Z biotonem jest tak, ze każde znaczące i potwiewrdzone info poderwie go do lotu z długoterminowego szorowania po dnie. Ta spółka potrzebuje iskry, a wszyscy wtedy jej wrogowie stana się staną się pierwszymi zwolennikami i chetnymi do kupowania.

Pytasz o uzasadnienie dla takiego prawdopodobnego rozwoju wypadków. Ja widzę to tak:
- zakończenie emisji w celu zdobywania kapitału (komunikat zarządu lub RK), ewentualnie komunikat o jeszcze jednej emisji
- wyniki za 2009 oraz za IQ 2010 pokazujace zrealizowanie deklaracji o zmniejszeniu długów (w tym wskazanie, że za sprzedaż fabryki w Rosji kasa nie poszła na coś innego)
- konkrety w sprawie samofinansowania i tworzenia przychodów przez SciGen oraz pozostałe inwestycje
- historia pokazała (zerknij na wykres od od listopada 2006), jakie potrafiły byc ruchy na kursie w krótkich cyklach, oraz jak kształtuje sie coraz wyraźniej formacja spodka).
- część swych zobowiazań bioton ma w akcjach i wszyscy sa zainteresowani wzrostem ich wartosci
- przy obecnej cenie start z pułapu 22 groszy przy mocnym odbiciu (tj. popartym znaczacymi obrotami! - to konieczne) z dziennymi wzrostami srednio o 2 grosze to przecież do kursu 1 zł potrzeba 40 sesji. Aż i tylko. Sadzisz, ze w ciągu roku przy dobrych infach i wynikach to niemozliwe? I do tego na biotonie?

Ujmę to tak: jesli do jakiejś spółki ma przylecieć czarny łabedź, to - moim zdaniem - biotek do nich nalezy. Ja jednak jeszcze czekam na spektakularne zejście na 20 - 21 gr, by dokupić...

Jeszcze coś z ostatniej chwili:

Tu mozna sprawdzić, jakie spółki są na aktualnej liście alertów i niskiej płynnosci:

www.pb.pl/rss/a/2010/01/03/7_s...
Edytowany: 3 stycznia 2010 20:35

dutesxx
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 20:11:09 przy kursie: 23,00 zł
Tylko jedna mała uwaga. cyt. "Sadzisz, ze wciągu roku przy dobrych infach i wynikach to niemozliwe? I do tego na biotonie?"

Niestety tak. Przynajmniej przez okres 6-9 miesięcy 2010 r jest to niemożliwe, i to z prostej przyczyny, bo w tym okresie Bioton nie może zaprezentować dobrych wyników. Skąd one mogą się wziąć? Jedynie z realizacji kontraktu z Bayerem, tj. znaczącej sprzedaży insuliny na kierunku chińskim. Aby to nastąpiło musi pozytywnie zakończyć się tam /na chińskim rynku/ cały proces administracyjnej rejestracji tych produktów /opakowań i kto tam wie jeszcze czego - to przecież są Chiny, ze swoją mandaryńską administracją/ a w tym zakresie brak jest jakichkolwiek bliższych informacji tak ze strony Biotonu jak i SciGen. Ponadto moce produkcyjne sztandarowego zakładu w Macierzyszu muszą zostać odpowiednio rozbudowane /potrojone !!!/, tak aby dysponować odpowiednią ilością tego produktu na rynek chiński. Prace w wytwórni krajowej prawdopodobnie już trwają. Jak przebiegają? Kiedy zostaną zakończone? Ile ta inwestycja pochłonie środków? To są pytania bez odpowiedzi jak na razie. Optymistycznie rzecz traktując powinny one zostać zrealizowane w okresie do 3 kwartału br. A więc od tego terminu Bio będzie mógł sprostać przyjętym zobowiązaniom wobec Bayera i otworzą się przed nim możliwości realnego zarabiania na tym kontrakcie. Jakie Bioton będzie osiągał zyski z tej działalności to też jest niewiadoma, bo nie podano akcjonariuszom w jaki sposób podzielono się przyszłą marżą z Bayerem. Może fifty - fifty? Nie wiadomo ale jest pewne, że ta produkcja nie będzie tak zyskowną jak dotychczas, gdy Bio sprzedawał swoje produkty samodzielnie i inkasował 100 % tej marży.

Reasumując, znaczące przychody w Biotonie z tego segmentu działalności mogą pojawić się dopiero pod koniec 2010 roku. Do tego zaś czasu kolejne kwartały najprawdopodobniej zakończą się jak dotąd stratami na działalności - chyba, że zaksięguje się jakieś jednorazowe i nadzwyczajne przychody /np. zamrożone należności za wyłączność od Bayeru./
A co będzie z kursem do tego okresu? Jeśli nie zajdzie nic nadzwyczajnego jak np. pozytywne rejestracje w UE nowo opracowywanych leków lub też jakiegoś innego rodzaju cud, to kurs po kolejnych czarnych odsłonach prawdy o finansach Bio /straty kwartalne, nowe emisje ratunkowe/ spadnie na kolejny niższy poziom a ten będzie oscylował w zakresie 0.18 - 0.15 i ja wtedy dopiero podejmę decyzję o ewentualnym zakupie.
Pozdrawiam. Ryszard

konris
0
Wysłane: 3 stycznia 2010 20:51:31 przy kursie: 23,00 zł
Fakt - wiele wciąż jest pytań bez odpowiedzi. Nawet za wiele. Nowy prezes też z tych małomównych. My wiemy tyle, ile podadzą w wywiadach lub raportach i ile sami z tego wywnioskujemy, wyszperamy, pokojarzymy...
W zasadzie przyznaję Ci rację i nie mogę nie zgodzić się z Twą argumentacją. Ma ona jednak - dla mnie - pewne "ale":
- czy jest tak, jak piszesz?
- czy jest dokładnie tak, jak piszesz?

I w tych wątpliwościach widzę miejsce dla optymistycznego czarnego łabędzia, gdyż - jak uważam - większość Twoich argumentów jest już chyba zdyskontowana w kursie.
Ale nie zdziwiłbym się, gdyby nastapiło tąpniecie poniżej 0,20 zł. Według mnie byłby to przysiad do wyskoku. Tym większego, im więcej byłoby podanych dobrych informacji (juz nie obietnic czy plotek). Zwłaszcza gdyby to tąpnięcie było duze, bliskie terminu ogłoszenia raportu z niezłymi wynikami i na niewielkich obrotach.

dutesxx
0
Wysłane: 4 stycznia 2010 00:50:40 przy kursie: 23,00 zł
Zgadzam się z Tobą. Ja też widzę to "ale" w swojej argumentacji. A przy wystąpieniu Twojej bardziej optymistycznej wersji wydarzeń też będę zadowolony, bo moje straty się samoistnie zmniejszą i to bez konieczności /ratunkowego/ dodatkowego angażowania się w tę spółkę. Więc spokojnie poczekajmy na odsłonięcie kolejnych kart przez RK w tym pasjansie. A może jednak też dojdzie coś nowego z mariażu Bio - Polpharma? Kto to wie. Ryszard

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 4 stycznia 2010 10:19:29 przy kursie: 23,00 zł
Załapalem sie jeszcze po 0.23 bedzie dobrze..

adi
0
Wpisów: 13
Wysłane: 4 stycznia 2010 20:32:03 przy kursie: 23,00 zł
Nie wchodząc w szczegółowe analizy. Dla mnie Bioton to spółka widmo bez solidnych fundamentów, dobrej strategii, itp. Uważam, że gdyby sytuacja była rokująca to w spółce Pan Guy by został. Moim zdaniem miał bardzo dobry pomysł na zarządzanie Biotonem. Jego odejście (oraz dyrektora Finansowego) potwierdziło, że nic dobrego raczej się nie wydarzy. Po co odchodzić, jeżeli w przeciągu 12-24 miesięcy spółka ma wyjść na prostą?

Na dodatek spółka jest w trendzie ewidentnie spadkowym.

Po raz kolejny można oczywiście liczyć na przełom / cud / itp. Ekstrapolując dotychczasowe wyniki, sposób traktowania akcjonariuszy, itp. uważam, że istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo kolejnej wpadki.

Podsumowując, moim zdaniem obecnie spółka dobra jedynie dla spekulantów. Nie wykluczam odbicia w celu odreagowania spadków, ale nie potrwa ono długo.

konris
0
Wysłane: 4 stycznia 2010 20:50:28 przy kursie: 23,00 zł
Dzisiejsze próby wejścia na 0,24 zł nie są chyba (moim zdaniem) sygnałem startu. To raczej wciąż jeszcze trzepotanie skrzydeł.
Z AT wynika, ze rynek wciąż jest jeszcze wykupiony (wstęga Bollingera), a średnie kroczące wciąż dają sygnał sprzedaży. Myślę więc, ze wkrótce nadejdzie okazja (byc może ostatnia) taniego zakupu...

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 4 stycznia 2010 23:49:22 przy kursie: 23,00 zł
Ja uwazam ze dolek na 0,22 z czerwca czy z lipca zostal obroniony i teraz lecimy w gore..

15% zarobie i lece z BIOTONU bo masz racje spolka dno
Edytowany: 4 stycznia 2010 23:50

kselos
0
Wpisów: 21
Wysłane: 14 stycznia 2010 18:38:57 przy kursie: 23,00 zł
Witam! Mam pytanie, czy może ktoś wie o co chodzi z Biotonem. Obroty lekko powyżej 4mln, kilkunastokrotna zamiana kursu w przedziale 0,22 - 0,23. A wystawiłem zlecenie kupna na "nędzne" kilka tyś. i nie udało się zrealizować. Będę wdzięczny za jakieś "pojaśnienie sytuacji". Pozdrawiam

krewa
krewa PREMIUM
441
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 145
Wysłane: 14 stycznia 2010 18:47:56 przy kursie: 23,00 zł
kselos napisał(a):
wystawiłem zlecenie kupna na "nędzne" kilka tyś. i nie udało się zrealizować. Będę wdzięczny za jakieś "pojaśnienie sytuacji".

to omen, nie lekceważ tego znaku Angel
rozumiem, że chciałeś kupić po 0,22. zauważyłeś, ile chętnych było przed Tobą na akcje w tej cenie? co najmniej 500. obowiązuje kolejność składania zleceń. a chętnych do oddania w tej cenie nie było aż tylu, stąd niezrealizowane zlecenie.
pamiętaj jedynie, że cierpliwość anioła-stróża ma swoje granice blackeye
Edytowany: 14 stycznia 2010 18:48

kselos
0
Wysłane: 14 stycznia 2010 18:55:29 przy kursie: 23,00 zł
Cały dzień byłem w ogonie? przecież były zmiany kursu, część zleceni byłą realizowana no i to były 4mln. Oprócz tego było kilka zleceń o większym wolumenie, na realizację których powinno się złożyć kilka mniejszych. W sumie nie znajduję wyjaśnienia dla tego co się tam dzieje. Rozumiem, że trudne będzie zrealizowanie zlecenie kupna po 0,22 i sprzedaży o 0,01 więcej - bo to miał być mój sposób na pozbycie się tego papieru - kupionego wcześniej (nieco drożej).

krewa
krewa PREMIUM
441
Wysłane: 14 stycznia 2010 19:06:26 przy kursie: 23,00 zł
nie cały, może przesunąłeś się na koniec 3-ej setki. jeżeli strasznie Ci zależy - sciągnij listę dzisiejszych transakcji i policz ile zawarto w cenie 0,22.
a potem zastanów się nad sensem pierwszego i ostatniego zdania z mojej poprzedniej odpowiedzi salute

kselos
0
Wysłane: 14 stycznia 2010 19:19:33 przy kursie: 23,00 zł
A może masz jakiś inny pomysł na pozbycie się tego wspaniałego papieru, (oprócz czekania na wzrosty bo to mu raczej nie grozi) bo ja jakoś innego nie widzę.

krewa
krewa PREMIUM
441
Wysłane: 14 stycznia 2010 19:37:10 przy kursie: 23,00 zł
czegoś ja nie rozumiem. chcesz się pozbyć pakietu? to jak rozumieć to?

kselos napisał(a):
A wystawiłem zlecenie kupna na "nędzne" kilka tyś.

gladiq
0
Wpisów: 39
Wysłane: 14 stycznia 2010 19:48:51 przy kursie: 23,00 zł
Polpharma złożyła w XII '09 UOKiK wniosek o przejęcie części majątku Biotonu
PAP - Biznes
14 Sty 2010, 18:08

14.01. Warszawa (PAP) - Polpharma w końcu grudnia 2009 roku złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie części majątku Biotonu - poinformował UOKiK na swojej stronie internetowej.
"Koncentracja przedsiębiorców polega na nabyciu przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA z siedzibą w Starogardzie Gdańskim części mienia Bioton SA z siedzibą w Warszawie" - napisano na stronie UOKiK.

Urząd podał, iż wniosek w sprawie koncentracji wpłynął 31 grudnia 2009 roku oraz że sprawa ta jest w toku.

W połowie listopada 2009 roku Bioton podpisał z należącą do Jerzego Staraka Polpharmą list intencyjny, który zakłada możliwość fuzji obu firm. List przewiduje również możliwość przejęcia przez Polpharmę antybiotykowej części Biotonu oraz jego włoskich spółek zależnych zajmujących się produkcją leków.

Według uzgodnień obu spółek, do 15 grudnia miało zostać opracowane studium połączenia Biotonu z Polpharmą, jednak obie firmy nie chcą udzielać informacji o zaawansowaniu prac nad tym projektem.

Do 28 lutego 2010 roku strony ustalą możliwości ewentualnego połączenia i jego podstawowe parametry, a w razie pozytywnego rezultatu przeprowadzonych prac, do 30 sierpnia podpisany ma być plan połączenia. (PAP)

pam/ ana/

Coś w końcu powinno się ruszyć w kwestii BIO.
Edytowany: 14 stycznia 2010 19:49

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38