pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

konris

konris

Ostatnie 10 wpisów
najpierw cytaty - proszę zwrócić uwagę na wyróżnione daty!

cytat nr 1
30 stycznia 2021 r. Boryszew napisał:
"Zarząd Spółki podjął decyzję, że nie będzie publikować skonsolidowanego raportu kwartalnego za IV kwartał 2020 roku oraz za II kwartał 2021 roku."
A tylko:
"Jednostkowy i skonsolidowany raport roczny za 2020 rok zostaną przekazane do publicznej wiadomości w dniu – 30 kwietnia 2021 roku;"

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...(3-2020)-terminy-publikacji-raportow-okresowych-w-2021-roku

cytat nr 2:

"Zarząd Boryszew S.A. informuje, iż w dniu 16 lutego 2021 roku podjął decyzje o rozpoczęciu procedury, z zaangażowaniem zewnętrznego eksperta, obejmującej dodatkowe analizy możliwego wpływu na wyceny poszczególnych składników aktywów objętych ww. transakcjami, z punktu widzenia wpływu rozliczenia tej transakcji na poszczególne składniki skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej Boryszew". /.../ Decyzja ma również związek z analizą ryzyka związanego z trwającymi postępowaniami kontrolnymi w spółkach zależnych. Wyniki dodatkowych analiz zostaną ujęte w skonsolidowanym sprawozdaniu Boryszewa za IV kwartał 2020 r.

źródło::
stooq.pl/n/?f=1405006&sear...

pytanie brzmi: gdzie napisano prawdę? będzie więc raport za 4Q'20 czy nie będzie?Czy to ma być nacisk na inwestorów poprzez jakieś dziwaczne ostrzeżenie, że teraz jest niby korzystna cena, a może już być tylko taniej?

Nabywanie własnych akcji Boryszew S.A. stwarza możliwość sprzedaży akcji inwestorów, którzy postanowią pozbyć się akcji Spółki uznając, że cena oferowana w ramach skupu jest dla nich korzystna.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Kurs docelowy poniżej 2 zł?! Wczoraj była transakcja pakietowa o wolumenie miliona akcji po 1,90 zł wobec ceny 2,99 na parkiecie
https://stooq.pl/q/g/?s=brs
Nie ma żadnego komunikatu o skupie, choć od końca listopada ub. r. (ogłoszenia skupu akcji własnych) wolumen transakcji pakietowych to kilkanaście milionów akcji . Z akcjonariatu wycofały się OFE
stooq.pl/n/?f=1399597&sear...

Ktoś rozumie, co tu się dzieje i szykuje?

rozgrywka trwa - pozew przeciw Pekao
biznes.interia.pl/gieldy/aktua...

kolejna opinia o GNB - cytuję fragment, ale polecam przeczytać całość:

Wielu obserwatorów skupia się na zyskach, ale jak podkreślają eksperci rynku bankowego, z perspektywy bezpieczeństwa pieniędzy klientów nie to jest najważniejsze. Tu kluczowe są kapitały, a pod tym względem Getin jest dużo mocniejszy od Idei.


www.money.pl/gielda/getin-nobl...

Powtórzę: każdy ma prawo do WŁASNYCH ocen i opinii. Przyjmuję je i szanuję, co nie oznacza, że ze wszystkimi się zgadzam, toteż pozostawiam sobie prawo do własnych ocen i opinii. Dla mnie ta sprawa to jest z jednej strony big problem LC w zarzadzaniu własnym biznesem w konkretnych realiach, zaś z drugiej strony postrzegam to jako big konflikt o podłożu polityczno-społeczno-biznesowy: LC vs. obecna władza.

Nie opowiadam się po żadnej stronie i czekam w sceptycznym dystansie na to, jak ta bajka się zakończy. Chciałbym, by wreszcie wygrało tu obiektywne prawo i autentyczna sprawiedliwość poprzedzona wnikliwym i bezstronnym procesem sądowym.

Dla mnie to nie jest tak, iż jedna strona jest tu fair i cacy, a druga jest be i jest tym złym. Tu każdy ma swoje argumenty i racje. I być może pośrodku też jest jakaś prawda. Bo dla mnie to jest walka nie tylko na fakty i argumenty, ale też na opinie, na insynuacje, na autorytety, na podejrzenia i zarzuty, na wykorzystywanie słabości przeciwnika, a także na fake newsy ad rem i ad personam:

tvn24.pl/polska/fake-newsy-zwi...


Nie oceniaj całości po fragmencie - wbrew pozorom w CAŁEJ rozmowie było bardzo dużo konkretów (faktów, dat, liczb, nazwisk itp.). Jeśli ci się uda, może obejrzyj całość?

Nie bronię LC i oczywiście masz prawo do własnej opinii o nim i jego biznesach, ale na jakiej podstawie czujesz się upoważniony do napisania "CAŁY SEKTOR BANKOWY tak uważa."?

Może i to warto przeczytać, by mieć szerszy ogląd sprawy:
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

fragment dzisiejszego długiego wywiadu z LC w tvn24:
tvn24.pl/biznes/z-kraju/przeje...

GTN traci ponad 151 mln zł, GNB jeszcze nie podał komunikatu

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

problem w tym, ze to wszystko nie odbywa się w próżni, a makrootoczenie jest dziwnie niespójne, np. przyszłość złotego
https://stooq.pl/n/?f=1397437

dorzucę coś do dyskusji - opinia kolejnego analityka:

www.money.pl/gielda/getin-nobl...

@ antyteresa & deogracias
mógłby ktoś z was powyższe skomentować?

Dywidenda dla boryszewa jest z kapitału zapasowego impexmetalu.
Skup akcji boryszewa jest finansowany z kapitału rezerwowego spółki.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

co z tego mogą mieć akcjonariusze boryszewa?
dywidenda pójdzie na zobowiązania?
czy ten cały deal ze skupem i dywidendą z IPX należy rozumieć, że boryszew za akcje impexmetalu kupi akcje boryszewa od impexmetalu?

...a może być jeszcze gorzej
www.parkiet.com/Analizy/310059...

inni też mają problemy
tvn24.pl/biznes/z-kraju/uokik-...

skoro dla sektora to nie problem, dlaczego jest tak (źle), jak jest?


tak wielka strata?! - na pewno nie ma pomyłki w tym raporcie?
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czy przy tak słabym wolumenie i obrotach oraz niesprzyjającym otoczeniu

biznes.autokult.pl/37496,volks...

stooq.pl/n/?f=1355531&c=1&...

nie grozi tej spółce aby spadek na 2 fixy?

jutro raport roczny - dzisiejsze transakcje chyba wskazują, jakby ktoś chciał sprzedać akcje przed wynikami

dlaczego na espi nie ma komunikatu?
czy jest możliwe, by wycofali się z wezwania?

diR napisał(a):
Leci zgodnie z kierunkiem wiatru szerokiego rynku... a dno zapewne na 1 gr. (kwancie) ;-)


raport rozwiał nadzieje i złudzenia...
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Dzięki za odpowiedź. Subtelna ironia jest tu oczywista ;)
Ale na różnych forach ludzie gubią się w domysłach, kiedy i po ile zostanie tu ogłoszone wezwanie

Ponawiam prośbę w poprzednim wpisie, teraz już kontekście tej informacji:

Zarząd LUBAWA S.A. w Ostrowie Wielkopolskim _Emitent, Spółka_ informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych _dalej: "KDPW"_ oświadczenie z dnia 28 lutego 2020 r. _dalej: "Oświadczenie"_, w którym KDPW informuje Spółkę o zawarciu umowy o rejestrację w depozycie akcji zwykłych na okaziciela serii F, o wartości nominalnej 0,20 zł szt., wyemitowanych na podstawie uchwały nr 7/2011 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 15 lutego 2011 r. _dalej: "Akcje"_.

Zgodnie z Oświadczeniem, w odpowiedzi na wniosek Emitenta, KDPW dokona rejestracji w depozycie 41.000.000 _czterdzieści jeden milionów_ Akcji, w terminie 3 dni od otrzymania przez KDPW decyzji o wprowadzeniu Akcji do obrotu na rynku regulowanym, na który zostały wprowadzone inne akcje Emitenta oznaczone kodem ISIN PLLUBAW00013, nie wcześniej jednak niż w dniu wskazanym w tej decyzji jako dzień wprowadzenia tych Akcji do obrotu na tym rynku regulowanym.


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Mógłby ktoś zinterpretować to info:
Spółka_ informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynął do Spółki formularz oświadczenia o objęciu akcji serii F w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym Spółki o wartości nominalnej 0,2 zł każda _Akcje_ przez posiadacza imiennych warrantów subskrypcyjnych serii A _Warranty_, tj. realizacji praw z Warrantów wyemitowanych przez Spółkę na podstawie uchwały nr 7/2011 NWZ Lubawa S.A. z dnia 15 lutego 2011 roku _opublikowanej raportem bieżącym nr 12/2011 z dnia 16 lutego 2011 r. Subskrybentem Akcji jest Silver Hexarion Holdings Limited z siedzibą w Larnace na Cyprze

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czy to korzystne info dla drobnych akcjonariuszy?
I czy ma jakieś znaczenie, że zostało podane właśnie dziś w pierwszych sekundach po sesji, a w dogrywce wywalono ok. 20 K akcji (do fixingu wolumen był ledwo 47 K)?

wg nowych kryteriów GNB byłby już na notowaniach ciągłych, ale zmiany wejdą od kwietnia 2020

Gdyby nowe zasady już obowiązywały, lista uległaby mocnemu odchudzeniu. Zamiast 38 emitentów na liście alertów znalazłoby się tylko 9 spółek. Obniżenie progu groszowości przywróci handel ciągły (obecnie podwójny fixing) na akcjach takich spółek jak Getin Noble Bank, KCI, CFI, Chemos, Czerwona Torebka, Drewex, IFSA czy Resbud.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Sądzisz, że po najbliższym raporcie z wynikami (17 IX) pojawi się info o zamiarze delistingu?

sorry, moje powyższe wpisy dotyczyły taurona a nie trakcji
prośba do moderatora o usunięcie z wątku trakcji

A może chodzi i o to:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Szykują (nie)miłą niespodziankę?
Bo było najpierw przełożenie z 21 sierpnia na 16 września
www.stockwatch.pl/wiadomosci/9...

teraz znowu przełożyli - czyżby dlatego:
www.money.pl/gielda/kopalnie-t...
wysokienapiecie.pl/19777-tauro...

a może za słabo proszono o cud:
stooq.pl/n/?f=1310149&c=1&...

Odpisy w segmencie wydobycie obniżą wynik netto grupy Tauron za I półr. o 218 mln zł

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...
stooq.pl/n/?f=1310275&c=1&...

Będzie kolejne walne za miesiąc

13 września 2019 r., godz. 9:00 w Warszawie, w sali Grodno w Hotelu Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45, z następującym porządkiem obrad:
...
4_ Powzięcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz akcji zwykłych imiennych serii C w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, dematerializacji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. praw do akcji serii B, akcji serii B, akcji serii C oraz zmiany Statutu;


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

stooq.pl/n/?f=1309380&c=1&...

ciekawe, jaki mają problem z tą emisją

ciekwe, czy TSUE to uwzględni i co zdecyduje:
www.parkiet.com/Analizy/308099...


jakich wyników za półrocze można się spodziewać i jakie zmiany w fundamentach dostrzegacie?

Dziś, o godz. 09:00 - Nadzwyczajne walne zgromadzenie w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz akcji zwykłych imiennych serii C, zmiany statutu

Dzięki. W poniedziałek rynek pokaże swą reakcję i może potwierdzi twe przewidywania. Pozostaje otwarte pytanie, czy aby banki nie zgłoszą się z jakimiś roszczeniami...

@ krewa
w swej analizie powyżej napisałeś, iż najbliższe wsparcie plasuje się w strefie 2,37-2,41 zł.
Jak widać po miesiącu, kurs jest znacznie niżej, a dziś dotknięto 2,05.
Gdzie teraz widziałbyś wsparcie?

Otoczenie wciąż nie sprzyja ani giełdzie, ani bankom
stooq.pl/n/?f=1308866&c=1&...

pominąwszy przypadek IdeaB, teraz alior został ukarany
stooq.pl/n/?f=1308865&c=1&...

pozytywnym sygnałem być może jest (albo będzie) to:
stooq.pl/n/?f=1308868&c=1&...

Największe niebezpieczeństwo jest chyba nie w brexicie...
www.parkiet.com/Banki/30806999...

Dla porównania wyniki aliora - zysk o połowę mniejszy. O połowę!
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Chyba mamy jednak problem w sektorze, a nie tylko w jednym banku:

W trakcie sesji Bloomberg Intelligence podał, że w kontekście oczekiwanego wyroku TSUE, według jego wyliczeń, siedem z dziesięciu największych polskich banków stanęłoby w obliczu niedoboru kapitału wynoszącego 19,7 mld zł, gdyby ich walutowe kredyty hipoteczne zostały przeliczone na złote, przy założeniu odpisania 45 proc. z nich.

W skrajnym scenariuszu, gdyby zaszła potrzeba przeliczenia całych portfeli walutowych na złote, to wskaźnik Tier 1 w ośmiu bankach spadłby poniżej wymaganego minimum, a całkowity deficyt kapitałowy wzrósłby do 25 mld zł, przy czym Millennium Bank, mBank i Getin Noble stanowią ponad 70 proc. całości. ING i Pekao są jedynymi kredytodawcami, których kapitał nie spadnie poniżej wymaganego progu w obu scenariuszach.


pl.investing.com/news/stock-ma...

W tej chwili giełdami bujają czynniki globalne. Oto wybrane najnowsze linki:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

stooq.pl/n/?f=1308644&c=1&...

stooq.pl/n/?f=1308631&c=1&...Poniżej jest rozbudowana opinia nt. historii i aktualnej sytuacji spółki
www.parkiet.com/Banki/30722993...

No i z dawnego "wiodącego" dystrybutora IT spółka przeistoczyła się w wypożyczalnię sprzętu różnorodnego... Do tego przymusowy wykup... Amen.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

stooq.pl/n/?f=1306497&c=1&...

stooq.pl/n/?f=1306900&c=1&...

Być może chodzi jeszcze o coś:
cowprawiepiszczy.com/2019/05/2...

Delisting chyba przesądzony:
www.parkiet.com/Technologie/19...

Pani prezes pozbyła się swych akcji. I to dokładnie w dniu walnego oraz ostatnim dniu wezwania
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Zaś sama spółka, cóż, sami przeczytajcie raport:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

No to chyba już wszystko jasne. A miało być inaczej i to ABC miała realizować ekspansję oraz przejmować inne podmioty.

Dzięki przejęciu ABC Daty Also zamierza rozbudować wysokomarżowy biznes.

www.crn.pl/aktualnosci/also-ab...

Ciekawe, co z absolutorium? I ile zarobiło na tym ostatecznie MCI?

Tu jest dość wnikliwa ocena bieżącej sytuacji:
biznes.interia.pl/banki/news/c...

stooq.pl/n/?f=1301263&c=1&...
Czy brakuje im kilku sztuk, skoro przedłużyli wezwanie o 1 dzień?

Dzisiaj na idei to chyba raczej były zabawy spekuły i ew. insiderów


Inni też mają problem
biznes.interia.pl/banki/news/k...

sektor czeka konsolidacja
www.money.pl/gospodarka/w-5-la...

Jak jest możliwe, że jest spora strata przed opodatkowaniem (pkt III), zaś całkowite dochody za rok obrotowy netto są na kilkukrotnie większym plusie (pkt V)?
Raport jest niby za 1 Q 2019, czemu więc dane są za rok obrotowy a nie tylko za okres 1 Q?
Mógłby ktoś wyjaśnić?

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Dodam, ze powyższy raport jest sprostowaniem poniższego:

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

dla porównania - wyniki GTN:
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Idea liczy na poprawę wyników w kolejnych kwartałach:
stooq.pl/n/?f=1299468&c=1&...

www.money.pl/gielda/zle-wyniki...

rozczarowanie i nadzieje nadal w grze

chcą sami sobie poradzić
stooq.pl/n/?f=1299455&c=1&...

kokospl ma rację

przypomnę coś:
wyborcza.pl/7,155287,24167565,...

i coś o Idei:
stooq.pl/n/?f=1299441&c=1&...

teoretycznie - bank jest niejako skazany na znalezienie inwestora, bo inaczej upadek tego jednego banku może zburzyć, a przynajmniej mocno naruszyć system bankowy w PL

jest wzrost aktywów
stooq.pl/n/?f=1299427&c=1&...

stooq.pl/n/?f=1299422&c=1&...


Getin przygotowuje aktualizację planu ochrony kapitału oraz opracowania planu naprawy
stooq.pl/n/?f=1299435&c=1&...

W obecnej sytuacji to chyba dobry nius:

Getin Noble Bank ocenia, że istotnie zmalała szansa na połączenie z Idea Bankiem

stooq.pl/n/?f=1299413&c=1&...

wymyślili, jak oczyścić
stooq.pl/n/?f=1298583&sear...

tu też jest chyba zagrożenie

Ropa naftowa (WTI: CL.F, 58.80 +1.54%, News, Brent: CB.F, 68.97 +1.79%, News) traci mocno na wartości trzeci dzień z rzędu w wyniku rosnących amerykańskich zapasów surowca oraz szerokiej awersji na rynku do aktywów postrzeganych jako ryzykowne. Kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate notowane na giełdzie towarowej New York Mercantile Exchange tracą już ponad 3,3 dolarów czyli aż 5,5% osiągając najniższy poziom od połowy marca. Dzisiejsze tąpnięcie jest kontynuacją wczorajszej 2,7% wyprzedaży kontraktów i stanowi jak na razie najmocniejszy jednodniowy spadek notowań od grudnia ubiegłego roku. Kontrakty na ropę Brent tracą niecałe 4,5% i handlują najniżej od końca marca.

więcej:
stooq.pl/n/?f=1298348&sear...


co może być powodem tak silnego spadku dzisiaj?

a to artykuł z dzisiaj:
www.bankier.pl/wiadomosc/Strat...

wynika z tego, że w interesie sektora jest, by kłopoty Idei i reszty banków znikły jak najszybciej

To artykuł z 2016 r., ale chyba warto poczytać, jak w istocie ma się rzecz z odpisami (na przykładzie KGH):

www.bankier.pl/wiadomosc/Magia...

Morawiecki zabrał głos:
moneyv.wp.pl/gospodarka/miliar...

kolejna opinia o sytuacji banku:

Płynnościowa pozycja Idea Banku jest przyzwoita. Wszystkie wskaźniki się na odpowiednich poziomach, odbudowane zostały bufory płynnościowe - poinformował prezes Idea Banku Jerzy Pruski na konferencji podsumowującej wyniki banku za 2018 rok.

- Wskaźnik LCR znajduje się powyżej 200 proc., to jest wynik powyżej średniej w systemie bankowym. Z punktu widzenia płynnościowego, po kryzysie z listopada zeszłego roku, mamy bezpieczną pozycję - powiedział prezes Pruski.

W komunikacie przed sesją Idea Bank poinformował, że zanotował na koniec 2018 roku skonsolidowaną stratę netto w wysokości 1,892 mld zł, na którą złożyły się głównie czynniki jednorazowe, w tym odpisy i rezerwy.biznes.interia.pl/banki/news/i...

Tu jest streszczenie historii:

www.money.pl/gielda/historia-i...

Wezwanie wciąż niepewne? Spełnił się tylko jeden z warunków wezwania na sprzedaż akcji.

Warszawa, 29.04.2019 (ISBnews) - Roseville Investments - podmiot zależny ALSO Holding - wzywający do sprzedaży akcji ABC Data uzyskał bezwarunkową zgodę organu antymonopolowego w Serbii, podały MCI Venture Projects VI, Roseville Investments oraz Santander Biuro Maklerskie. "Tym samym warunek prawny określony w pkt 29 (iii) wezwania dotyczący uzyskania bezwarunkowej zgody organu antymonopolowego w Serbii ziścił się" - czytamy w komunikacie. Na dzień przekazania niniejszej informacji pozostałe warunki prawne nie ziściły się, podkreślono.

stooq.pl/n/?f=1287283&c=1&...

Dywidendy znowu nie będzie
stooq.pl/n/?f=1287052&c=1&...

Wyniki - ujmując eufemistycznie - nie powalają:
Zysk operacyjny wyniósł 229,6 mln zł wobec 335,45 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 378,5 mln zł wobec 469,2 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 44,72 mln zł wobec 84,5 mln zł zysku rok wcześniej.

stooq.pl/n/?f=1286936&c=1&...

Nierewelacyjne wyniki próbowano przykryć pijarem? Bo jednodniowy wysyp info był spory:
stooq.pl/n/?f=1286980&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1286995&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1287041&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1287047&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1287066&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1287063&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1287059&c=1&...

Po tak wspaniałych wynikach chyba należy się podwyżka honorarium dla zarządu?salute

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

@ analityk fundamentalny - czy sprawy tu opisane oznaczają, iż wezwanie może się nie udać?

stooq.pl/n/?f=1286231&c=1&...

Stan faktyczny wyżej opisanego postępowania podatkowego nie uległ zmianie do dnia publikacji niniejszego raportu bieżącego. Zarząd ABC Data S.A. biorąc pod uwagę kontekst umowy ramowej, kierując się zasadą ostrożnej wyceny, podjął decyzję o zawiązaniu łącznej rezerwy w wysokości 13 673 tys. zł (kwota zobowiązania wraz z odsetkami), ze względu na ryzyko braku skutecznego zakwestionowania decyzji służb skarbowych w zakresie podatku za sierpień 2014 r. oraz ryzyko potencjalnego niekorzystnego rozstrzygnięcia postępowania dotyczącego podatku za styczeń i luty 2016. Rezerwa wpłynie negatywnie na wynik finansowy grupy.

I jeszcze jedno - skoro "Powyższe opisane ewentualne odpisy i przeszacowania będą miały charakter nieoperacyjny i niepieniężny. Spółka pozyskała stosowne zgody dotyczące odstąpienia od badania wskaźników finansowych za okres kończący się w dniu 31 grudnia 2018 roku od wszystkich instytucji finansowych, w których umowach kredytowych występuje warunek weryfikacji wskaźników" - czy to oznacza, że spółka asekuruje się przed jakimiś skutkami w postaci, wstrzymania czy ograniczeń w pozyskiwaniu kredytów?

ile razy jeszcze będą przedłużać to wezwanie?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/m...

"...w związku z niespełnieniem się warunków prawnych nabycia akcji określonych w pkt 29 wezwania w terminie pierwotnie przewidzianym przez wzywających"

Przypomnę ten pkt 29:
Oświadczenie podmiotu nabywającego akcje o ziszczeniu się wszystkich warunków
prawnych nabycia akcji w wezwaniu lub o otrzymaniu wymaganego zawiadomienia o
braku zastrzeżeń wobec nabycia akcji, lub o otrzymaniu wymaganej decyzji właściwego
organu o udzieleniu zgody na nabycie akcji, lub o otrzymaniu decyzji o udzieleniu zgody
na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, lub wskazanie, że wezwanie jest ogłoszone
pod warunkiem ziszczenia się warunków prawnych lub otrzymania wymaganych decyzji
lub zawiadomień, oraz wskazanie terminu, w jakim, według najlepszej wiedzy
wzywającego, ma nastąpić ziszczenie się warunków prawnych i otrzymanie wymaganych
zawiadomień o braku zastrzeżeń lub decyzji o udzieleniu zgody na nabycie akcji lub
decyzji o udzieleniu zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców, nie dłuższego niż
termin zakończenia przyjmowania zapisów w ramach wezwania
Wezwanie jest uzależnione od spełnienia warunków prawnych uzyskania przez Wzywającego
Roseville:
(i) bezwarunkowej zgody Komisji Europejskiej na przejęcie przez Wzywającego
Roseville współkontroli z Wzywającym MCI nad ABC Data poprzez nabycie Akcji
zgodnie z treścią Wezwania (lub upływu ustawowego terminu na jej udzielenie),
(ii) bezwarunkowej zgody organu antymonopolowego na Ukrainie na przejęcie
przez Wzywającego Roseville współkontroli z Wzywającym MCI nad ABC Data
poprzez nabycie Akcji zgodnie z treścią Wezwania (lub upływu ustawowego
terminu na jej udzielenie),
(iii) bezwarunkowej zgody organu antymonopolowego w Serbii na przejęcie przez
Wzywającego Roseville współkontroli z Wzywającym MCI nad ABC Data
poprzez nabycie Akcji zgodnie z treścią Wezwania (lub upływu ustawowego
terminu na jej udzielenie).
Wzywający oczekują się, że warunki, o których mowa w niniejszym pkt 29 niniejszego
Wezwania, zostaną spełnione do 17 kwietnia 2019 r., który to termin może zostać przedłużony
jednokrotnie lub wielokrotnie, do dnia 14 czerwca 2019 r., o ile powyższe warunki nie zostaną
spełnione w pierwotnie przewidywanym terminie.


W arkuszu zleceń ostatnio widać właściwie chyba tylko podtrzymywanie kursu wystawianiem obronnych zleceń kupna i przerzucanie akcji z lewa na prawo i z powrotem na groszowej różnicy, ale bez ubywania wolumenów po stronie sprzedaży. Właściwy popyt na walor jest zerowy, czemu trudno się dziwić, zaś wielu drobnych posiadaczy tego waloru zwyczajnie chyba już tylko czeka na realizację wezwania (termin przesunięto 17 IV):

www.bankier.pl/wiadomosc/Rosev...

Skarbówka nie zamierza odpuszczać w kwestii VAT:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/z...

No i wciąż nie ma decyzji KNF w sprawie skargi złożonej przez SII :
www.sii.org.pl/12514/ochrona-p...

Tu nie nadzieja się liczy, a fakty.

ABC Data straciła zaufanie inwestorów
Przez kilka lat ABC Data tworzyła obraz wysoce dywidendowej spółki. Szczególnie lata 2013-2015 oraz rok 2017, mogły dać duże zadowolenie akcjonariuszom „dywidendowym”. Wówczas spółka wypłacała większość uzyskanego zysku netto, a zdarzało się, że na ten cel była przeznaczana też część kapitału zapasowego. Wysokie stopy dywidendy nie szły jednak w parze ze wzrostem kursu akcji, a obecnie okazuje się, że większość osób kupujących akcje ABC Data i trzymających je nadal, nawet z otrzymanymi dywidendami musi pogodzić się ze stratą na inwestycji.


więcej:
strefainwestorow.pl/artykuly/d...
Pat trwa. Jest chyb mała szansa na kolejne podniesienie ceny wezwania

Roseville i MCI wydłużyły termin przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje ABC Data do 17 IV

stooq.pl/n/?f=1280283&c=0&...

Idea też spłaciła wszystko przed terminem

Idea Bank poinformował, że 19 listopada zawarł z Narodowym Bankiem Polskim umowę o kredyt refinansowy w wysokości 1.050.000.000 zł na okres od 19 listopada 2018 r. do 19 lutego 2019 r. W dniu zawarcia umowy oprocentowanie kredytu wynosiło 3,5 proc. w skali rocznej.

Kredyt ten bank przedterminowo, 14 stycznia, w całości spłacił, a od tego dnia wskaźnik LCR utrzymywał się na poziomie regulacyjnym i 13 marca 2019 r. był on na poziomie 166,28 proc. (PAP Biznes)


stooq.pl/n/?f=1280115&c=1&...
stooq.pl/n/?f=1280114&c=1&...

Ważne, że bank pozyskał środki (z NBP) na przywrócenie płynności (ok. 4,8 mld zł,) które w całości spłacił

Mógłby to ktoś zinterpretować łopatologicznie? - jak to interpretować względem dotychczasowego i przyszłego kursu? chodzi bardziej o szanse czy o zagrożenia?

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Getin Noble Bank S.A. _"Bank"_ na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku _"Rozporządzenie MAR"_ podaje do publicznej wiadomości informacje poufne, w stosunku do których Zarząd Banku podjął decyzję o opóźnieniu podania ich do publicznej wiadomości na podstawie art. 17 ust. 5 Rozporządzenia MAR _"Opóźnione Informacje poufne"_ i w związku z tym wystosował do Komisji Nadzoru Finansowego _"Komisja"_ stosowny wniosek o wyrażenie zgody na przedmiotowe opóźnienie, zgodnie z art. 17 ust. 5 lit. d_ Rozporządzenia MAR.

Bank przekazuje do publicznej wiadomości Opóźnione Informacje poufne według stanu na dzień 15 listopada 2018 r. tj. według stanu na dzień podjęcia decyzji o opóźnieniu z uwzględnieniem zdarzeń mających miejsce w okresie od drugiej połowy listopada 2018 r. do 1 marca 2019 r. posiadających charakter zarówno osobnych informacji poufnych objętych przedmiotowym opóźnieniem, jak i elementów wpływających na stopień ich precyzyjności:

"Getin Noble Bank Spółka Akcyjna _"Emitent", "Bank"_ niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości treść Informacji poufnych dotyczących:

1. naruszenia w dniu 15 listopada 2018 r. poziomu wskaźnika pokrycia wypływów netto _"LCR"_ określonego w art. 4 ust. 2 Rozporządzenia Delegowanego Komisji _UE_ 2015/61 z dnia 10 października 2014 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ nr 575/2013 w odniesieniu do wymogu pokrycia wypływów netto dla instytucji kredytowych, który to wskaźnik na koniec dnia 15 listopada 2018 r. ukształtował się na poziomie 82,67%, czyli był o 17.33 p.p. niższy niż minimalny poziom wymagany przepisami prawa,
2. przyznania kredytu refinansowego na przywrócenie płynności płatniczej w oparciu o art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim w wysokości 3.590.000.000 zł i podpisania przez strony stosownej umowy kredytowej w dniu 19 listopada 2018 r. z terminem jego spłaty przypadającym na dzień 19 lutego 2019 r.,
3. przyznania kredytu refinansowego na przywrócenie płynności płatniczej w oparciu o art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim w wysokości 1.200.000.000 zł i podpisania przez strony stosownej umowy kredytowej w dniu 21 listopada 2018 r. z terminem jego spłaty przypadającym na dzień 21 lutego 2019 r.,
4. osiągnięcia w dniu 3 grudnia 2018 r. przez wskaźnik LCR minimalnego poziomu 21,3%,
5. osiągnięcia w dniu 24 stycznia 2019 r. przez wskaźnik LCR wymaganego przepisami prawa poziomu 100% oraz utrzymania znaczącego i stopniowego wzrostu tegoż wskaźnika w okresie od początku grudnia 2018 r.,
6. dokonania w dniu 11 lutego 2019 r. całkowitej przedterminowej spłaty kredytu, o którym mowa w pkt. 3,
7. dokonania terminowej spłaty kredytu, o którym mowa w pkt. 2 w dniu jego zapadalności tj. 19 lutego 2019 r.,
8. obniżenia się w dniu 19 lutego 2019 r. wskaźnika LCR poniżej poziomu wymaganego przepisami prawa tj. do wartości 62,49% na skutek spłaty kredytu refinansowego na przywrócenie płynności płatniczej, o którym mowa w pkt. 2,
9. osiągnięcia w dniu 1 marca 2019 r. przez wskaźnik LCR wymaganego przepisami prawa poziomu 100% po spadku jego wartości na skutek zdarzeń, o których mowa w pkt. 8.

Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku _MAR_".

Poza powyższym Bank wskazuje, że od spłaty zobowiązania wobec Narodowego Banku Polskiego dokonanej w dniu 19 lutego 2019 r. wskaźnik pokrycia wypływów netto LCR systematycznie rósł i w terminie 10 dni powrócił ponad poziom wymagany przepisami prawa tj. 100%.

Bank dodatkowo informuje, że według danych szacunkowych z dnia 14 marca 2019 r. wartość wskaźnika LCR ukształtowała się na poziomie 143%, czyli była o 43 p.p. wyższa niż minimalny poziom wymagany przepisami prawa.

Do momentu publikacji niniejszego raportu, złożony przez Bank wniosek na podstawie art. 17 ust. 5 lit. d_ Rozporządzenia MAR nie został rozpatrzony przez Komisję.

OK, załóżmy, że delistingu nie będzie - to jaką wtedy przyszłość dla spółki i kursu przewidujesz?

Najnowsze niusy ze stooqa:

W wezwaniu na akcje ABC Daty złożono jak dotąd zapisy na 8,7 % walorów
stooq.pl/n/?f=1279783&c=1&...

Warunek minimalnej liczby akcji w wezwaniu na ABC Data został spełniony
stooq.pl/n/?f=1279794&c=1&...

pozostaje już chyba tylko jedno istotne pytanie: kiedy ogłoszą delisting?

Ano właśnie - nie wiadomo, ile akcji było rzeczywiście kupionych, a ile tylko przerzucanych z kieszeni do kieszeni dla robienia sztucznego wolumenu i presji na zwłaszcza drobnych akcjonariuszach

To chyba pośrednio oznacza, że JUŻ zebrano dostatecznie dużo, by wezwanie powiodło się (90%) i nastąpił przymusowy wykup resztówki, a potem już tylko delisting?
I chyba już jesteśmy w okresie zamkniętym? (raport za 2018 bedzie 28 marca br)

Jest walka o zmianę przepisów, ale chyba drobni akcjonariusze ABC na tym nie zdążą skorzystać.

Przepisy do zmiany

Stowarzyszenie zaapelowało do minister Teresy Czerwińskiej o zmianę przepisów. Chce wprowadzenia trzech warunków, umożliwiających przymusowy wykup.

Pierwszym ma być konieczność uchwały walnego zgromadzenia. Drugim - minimalna cena wykupu ma być nie niższa od wysokości aktywów netto (kapitałów własnych) na akcję i nie niższa niż kurs pierwszego notowania na giełdzie, jeśli nie minęło pięć lat od debiutu.

Jednocześnie SII chce zagwarantowania możliwości sądowej kontroli celowości przymusowego wywłaszczenia akcjonariuszy mniejszościowych oraz ceny wykupu akcji.

- Proponowane zmiany w sposób harmonijny wpisują się w ujęte w projekcie Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego zapowiedzi zwiększenia ochrony uczestników rynku kapitałowego - argumentuje SII.


www.money.pl/gielda/przymusowy...

@ analityk fundamentalny

Jak widać - PZU wciąż o coś walczy:
Udzielenie zabezpieczenia roszczenia OFE PZU "Złota Jesień" w przedmiocie uchylenie uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia ABC Data S.A. z dnia 06 lutego 2019 r.

Na mocy przedmiotowego postanowienia Sąd Okręgowy postanowił:
_i_ udzielić zabezpieczenia roszczeniu wnioskodawcy Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień" z siedzibą w Warszawie w stosunku do Emitenta o uchylenie uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Emitenta z dnia 06 lutego 2019 r. w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przedsiębiorstwa Emitenta, poprzez wstrzymanie wykonania tej uchwały do czasu prawomocnego zakończenia postępowania o uchylenia uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Emitenta z dnia 06 lutego 2019 r.;
_ii_ wyznaczyć wnioskodawcy Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień" z siedzibą w Warszawie z siedzibą w Warszawie termin dwóch tygodni na wytoczenie powództwa o roszczenie opisane w _i_ powyżej, pod rygorem upadku zabezpieczenia;
_iii_ oddalić wniosek o zasądzenie kosztów postępowania zabezpieczającego


No i podano info o czeskim dealu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2019 z dnia 12 lutego 2019 roku, Zarząd ABC Data S.A. _"Emitent"_ informuje, że w dniu 7 marca 2019 r. pomiędzy Emitentem a spółką Investment Gear 2 sp. z o.o. _"Inwestor"_ została zawarta umowa sprzedaży _"Umowa Sprzedaży"_ udziałów w spółce ABC Data s.r.o z siedzibą w Pradze - spółce zależnej Emitenta _"Spółka Zależna"_. Na mocy Umowy Sprzedaży Emitent sprzedał na rzecz Inwestora własność 100 % udziałów w Spółce Zależnej _"Udziały"_ oraz zobowiązał się przenieść własność Udziałów na Inwestora pod warunkiem zapłaty ceny za sprzedaż Udziałów w wysokości 150 tys. zł _słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych_. Umowa Sprzedaży została zawarta pod prawem polskim.
W wykonaniu Umowy Sprzedaży, w dniu 7 marca 2019 r., pomiędzy Emitentem a Inwestorem została zawarta umowa przeniesienia własności Udziałów na rzecz Inwestora, w której potwierdzono zapłatę ceny wyrażonej w Umowie Sprzedaży. Umowa została zawarta pod prawem czeskim.
Na mocy postanowień Umowy Sprzedaży, Emitentowi przysługuje _o ile roszczenie Spółki Zależnej zostanie zaspokojone_ kwota w wysokości 50 % sumy uzyskanej przez Spółkę Zależną tytułem zaspokojenia przez ubezpieczyciela roszczenia Spółki Zależnej _maksymalnie ok. 40 mln koron czeskich oraz 158,7 tys. euro_. Inwestor udzielił Emitentowi gwarancji mających na celu zabezpieczenie procesu dochodzenia ww. roszczenia.
Inwestor zobowiązał się, że w okresie 2 lat nie będzie oraz spowoduje, że żaden jego podmiot powiązany nie będzie podejmować na terytorium Czech, bezpośrednio lub pośrednio, jakiejkolwiek działalności, która jest konkurencyjna wobec działalności Emitenta. Kupujący nie może również wykorzystywać lub używać w jakimkolwiek przypadku i dla jakichkolwiek celów wyrażeń "ABC", "ABC Data" lub innych wyrażeń o charakterze zbliżonym.


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Panie Przemysłąwie, czy Pańskim zdaniem powyższe może radykalnie wpłynąć na (nie)powodzenie wezwania i dalsze perturbacje z tym związane? Wygląda (na podstawie wolumenów z ostatnich tygodni) , iż skup ok. 90% akcji raczej został dokonany, a sprzedaż udziałów przez insidera wygląda na "motywowanie" akcjonariatu do aktywniejszego sprzedawania akcji .

www.bankier.pl/wiadomosc/Zmian...

Zmiana ceny w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji ABC DATA SA - komunikat

W związku z wezwaniem ogłoszonym w dniu 21 grudnia 2018 r. przez MCI Venture Projects spółka z ograniczoną odpowiedzialnością VI spółka komandytowo-akcyjna („MCI”) oraz Roseville Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („Roseville”) (przy czym MCI i Roseville są łącznie zwani „Wzywającymi”) oraz na podstawie §8 ustęp 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 września 2017 r. w sprawie wzorów wezwań do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej, szczegółowego sposobu ich ogłaszania oraz warunków nabywania akcji w wyniku tych wezwań (Dz.U. z 2017 r., poz. 1748), Wzywający oraz Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie informują, że cena, po której nabywane będą akcje objęte wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji ABC Data S.A. ogłoszonym w dniu 21 grudnia 2018 r. („Wezwanie”) została w dniu 5 marca 2019 r. zwiększona z 1,30 zł (słownie: jeden złoty trzydzieści groszy) na 1,44 zł (słownie: jeden złoty czterdzieści cztery grosze) za każdą Akcję („Cena Akcji Proponowana w Wezwaniu”).


Cena "godziwa" jednak była za niska?
Dziwne tylko, że na espi nie ma żadnego komunikatu.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Zarząd ABC Data S.A. z siedzibą w Warszawie _"Spółka"_, informuje o zmianie porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zwołanego na dzień 18 marca 2019 r. _"NWZ"_, w związku z żądaniem umieszczenia określonych spraw w porządku obrad NWZ zgłoszonym w dniu 25 lutego 2019 r. na podstawie art. 401 § 1 k.s.h. przez akcjonariusza reprezentującego co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego Spółki - MCI Venture Projects Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością VI Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Warszawie. Zmiana porządku obrad polega na nadaniu dotychczasowemu pkt 7 numeru 8 oraz dodaniu po pkt 6 nowego pkt 7 w brzmieniu "Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej."

Szykują się jakieś nadzwyczajne ruchy kadrowe?

Na razie to wygląda na podciąganie kursu kroplówką, a potem, gdy pojawi się większa ilość na kupnie, następuje wywalanie akcji kontenerami.

nawiązując do:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...

Czy obecne próby podbicia kursu pod 1,35 to jakaś pokerowa zagrywka pod upłynnienie przez kogoś (PZU?) większego pakietu, skoro członek zarządu kilka dni temu sprzedał cały swój pakiet kilkuset tysięcy akcji?

Czy jest szansa na to, że cena wezwania zostanie podniesiona, skoro już zarząd podpiera się opinią, iż jest ona godziwa?

A może należy rozważyć prawdopodobieństwo, czy w ogóle wezwanie dojdzie do skutku?

Zabrzmi to może absurdalnie, ale może celem tego wezwania było spowodowanie upłynnienia akcji... przed wezwaniem?


Analityku - twa lektura jest pouczająca i porażająca zarazem, zwłaszcza w kwestii zarobków względem wyników spółki. Dzięki za pracowitość i poświęcony czas! salute

Z mojej strony przyjmij szacunek i podziękowanie za tę deklarację - przyda się wnikliwa i kompleksowa ocena sytuacji przez kogoś kompetentnego

Masz rację z tą ironią. Coraz ciekawiej codziennie

Warszawa, 13.02.2019 (ISBnews) - Zarząd ABC Data, po uzyskaniu opinii przez zewnętrznego biegłego, firmę mCorporate Finance, przedstawił stanowisko, z którego wynika, że cena 1,3 zł za akcję spółki, ogłoszona w wezwaniu Grupy ALSO Holding oraz Grupy MCI, jest godziwa dla akcjonariuszy z finansowego punktu widzenia, podała spółka.
Zarząd ABC Data poinformował w stanowisku, że po uzyskaniu informacji o cenie 1,3 zł w wezwaniu, która po przemnożeniu przez ogólną liczbę akcji spółki daje kwotę istotnie niższą od wartości kapitału własnego ABC Data, powziął wątpliwości co do tego, czy zaproponowana cena odpowiada wartości godziwej akcji.

"W celu wyjaśnienia i wyeliminowania wątpliwości zarząd zwrócił się do zewnętrznego podmiotu (biegłego), tj. mCorporate Finace, o sporządzenie opinii odnośnie do adekwatności oferowanej w wezwaniu ceny" - czytamy w komunikacie.

Z opinii mCorporate Finance wynika, że cena jest godziwa dla akcjonariuszy z finansowego punktu widzenia.

21 grudnia 2018 roku Grupa ALSO Holding oraz Grupa MCI wezwały do sprzedaży akcji ABC Data, stanowiących 37,1% głosów na walnym zgromadzeniu po 1,3 zł za sztukę. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 15 lutego do 18 marca 2019 roku.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE. Działa bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2010 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.stooq.pl/n/?f=1274898&c=1&...

To chyba też nie wpłynie na poprawę wizerunku spółki?

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 13/2019 z dnia 12 lutego 2019 roku, Zarząd ABC Data S.A. _"Emitent"_ informuje, że w dniu 12 lutego 2019 roku otrzymał od Investment Gear 2 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie _"Inwestor"_ wiążącą ofertę dotyczącą transakcji polegającej na nabyciu przez Inwestora 100% udziałów w ABC Data s.r.o. z siedzibą w Pradze – spółce zależnej od Emitenta _"Spółka Zależna"_ _"Udział"_ _"Transakcja"_ _"Oferta"_ wraz z projektem umowy zobowiązującej do sprzedaży akcji.

Proponowana cena za nabycie Udziału wynosi 150.000 złotych /.../ Emitent i Inwestor zobowiązali się dodatkowo do tego, że zawrą razem ze Spółką Zależną umowę subpartycypacji, na mocy której określone zostaną warunki spłaty przez Spółkę Zależną określonych, wymagalnych wierzytelności Emitenta od Spółki Zależnej. Oferta jest aktualnie przedmiotem analizy Zarządu Emitenta.

Zarząd Spółki informuje, iż /.../ , Transakcja może mieć negatywny wpływ na jednostkowy wynik finansowy ABC Data S.A. oraz skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej ABC Data za 2018 rok w wysokości odpowiednio około 14,8 mln złotych oraz około 17,3 mln złotych; co wynika z ewentualnej konieczności dokonania odpisu wartości udziałów w sprawozdaniu jednostkowym oraz odpisu z tytułu utraty wartości firmy w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym. Powyższe ewentualne odpisy będą miały charakter nieoperacyjny i niepieniężny. Wskazane dane są wstępnymi, niezaudytowanymi danymi szacunkowymi i mogą ulec zmianie w toku finalizowania prac nad sprawozdaniami finansowymi za 2018 r.


biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Te 150 tyś PLN to mniej niż obrót na akcjach spółki podczas dzisiejszej sesji.


Trudno tu dyskutować o konkretach, skoro jest tak wiele nietransparentności.

Kolejny raport pokazujący spadek w przychodach też nie poprawia wizerunku spółki:

Zarząd ABC Data S.A. informuje, że szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej ABC Data

w styczniu 2018 roku wyniosły 374 mln PLN.

vs.
w styczniu 2019 roku wyniosły 344 mln PLN.

podaję za:
centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/ne...(4-2018)-informacja-o-szacunkowych-skonsolidowanych-przychodach-ze-sprzedazy-w-styczniu-;jsessionid=CglUxuRre0-i8TLrPx3pySXr.undefined

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...


Nie bardzo rozumiem. Gdzie (komu) i kiedy PZU coś zaskarżyło?

Bo jeśli masz na myśli sprzeciw wobec jakiejś uchwały na walnym, to nie jest zaskarżenie, a każdy uczestnik walnego ma prawo wyrazić taki sprzeciw. Decyduje większość.

Wow! Wielkie dzięki za poświęcony czas i wielki szacun za wiedzę. Pewne sprawy mi niejako potwierdziłeś, które postrzegałem podobnie, a inne zaś wciąż można tylko domniemywać , bo tu naprawdę nie wiadomo, co myśleć, póki nie wiadomo, kto jeszcze jest, a kogo już nie ma w akcjonariacie..

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 21 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 2 marca 2021 20:19:26
Liczba wpisów: 1 249
[0,34% wszystkich postów / 0,29 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,157 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d