pixelg
COLIAN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

COLIAN [COL]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (+0,00%) 19-07-2018 12:56
enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 9 stycznia 2010 11:58:26 przy kursie: 4,57 zł
mnie swojego czasu zainteresowało info o opatentowaniu innowacyjnej metody robienia chipsów z jakiś bulw podobnej rośliny co ziemniak przez firmę Paula z Kalisza http://www.crispy.com.pl/index.html i http://www.paula.com.pl/pl/(po sąsiedzku z Kolańskim). No i pomyślałem o tym że może takie marki, które są eksporterami były by dobrym kąskiem dla Jutrzenki. Dużo nie musieli by wyłożyć, Paola bodajże eksportuje dużo, ma sieć kontaktów, można wykorzystać pomysł, sieć dystrubucji albo Pauli albo Jutrzenki i zwiększyć moce i w świat uderzyć. To też jest szansa. A mała dywersyfikacja nie zaszkodzi.

a co ciekawe Jutrzenka jest jednym z kluczowych klientów Paoli :P I nie tylko Jutrzenka. Przejmując Paulę można uderzyć min. w Nestle itd. czyli konkurencje
Edytowany: 9 stycznia 2010 12:12

imbir
0
Wpisów: 29
Wysłane: 11 stycznia 2010 14:08:30 przy kursie: 4,58 zł
11.01. Warszawa (PAP) - Grupa Jutrzenki zrealizowała plan na 2009 rok dotyczący wyników - poinformował PAP prezes Jutrzenki Jan Kolański. Spółka zakładała wypracowanie około 30 mln zł zysku netto.
"Grupa wykonała zakładany na 2009 rok plan" - powiedział Kolański.
Jutrzenka szacowała także, że w 2009 roku grupa osiągnie do 600 mln zł przychodów.
Prezes Jutrzenki poinformował, że z wyprzedzeniem wobec terminu przekazania raportu kwartalnego Jutrzenka opublikuje wstępne wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku. Przedstawi w nich przedział, w jakim znajdą się ostateczne wyniki.
Po trzech kwartałach 2009 roku grupa miała 24,3 mln zł zysku netto i 422 mln zł przychodów.
W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie brytyjskiego Cadbury przez amerykański koncern spożywczy Kraft Foods, m.in. pod warunkiem zbycia przez spółkę brytyjską polskiego Wedla.
Prezes Jutrzenki potwierdził wcześniejsze informacje, że w razie oferty sprzedaży Wedla, Jutrzenka rozważy zakup tej firmy.
"Jeżeli będzie taka sytuacja, że spółka Wedel zostanie wystawiona na sprzedaż, to Jutrzenka zastanowi się nad tym, jednak dzisiaj jest to tylko gdybanie" - powiedział.
"Podejmę temat, kiedy będą znane szczegóły - czy na sprzedaż wystawiona byłaby cała firma, czy tylko część i za ile" - dodał.
Jego zdaniem, Jutrzenka mogłaby znaleźć finansowanie na to przejęcie.
Paulina Bełżecka(PAP)

Bardzo fajne info , wiec czekac az pojdzie ostro w góreBoo hoo!

infinito
0
Wpisów: 12
Wysłane: 11 stycznia 2010 15:33:52 przy kursie: 4,58 zł
Szkoda, że brakło mi kasy aby dobrać jeszcze po 4zł.. : )
Z jutrzenką widze zero stresu.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

enforces
0
Wysłane: 11 stycznia 2010 15:39:37 przy kursie: 4,58 zł
infinito napisał(a):
Szkoda, że brakło mi kasy aby dobrać jeszcze po 4zł.. : )
Z jutrzenką widze zero stresu.

no ja właśnie zastanawiam się co by nie dobrać. albo będzie jeszcze szansa albo odjedzie totalnie. Mały FF jest więc jak zacznie się ładować jakiś fund to będzie wtedy ciekawie.

edit: dobrane na fixie
Edytowany: 11 stycznia 2010 16:25

mirekadam74
0
Wpisów: 43
Wysłane: 13 stycznia 2010 21:12:11 przy kursie: 4,48 zł
www.portalspozywczy.pl/inne/sl...
mieszka-moze-byc-zainteresowana-jutrzenka,26572.html

i oto kolejne info na temat ewentualnego przejecia przez jutrzenke,tylko te opinie analityków jakos nie pomagają kursowi, wręcz przeciwnie.mam cichą nadzieje,że usłyszymy z ust władzy spólki konkrety a wtedy przekonamy sie ile naprawde jest warta

mirekadam74
0
Wysłane: 13 stycznia 2010 21:16:14 przy kursie: 4,48 zł

przepraszam oto poprawny link

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 135
Wysłane: 13 stycznia 2010 21:18:13 przy kursie: 4,48 zł
mirekadam74 napisał(a):
i oto kolejne info na temat ewentualnego przejecia przez jutrzenke,tylko te opinie analityków jakos nie pomagają kursowi...

z reguły rośnie kurs podmiotu przejmowanego - i właśnie tak się zachował dzisiaj kurs MSO.

mirekadam74
0
Wysłane: 13 stycznia 2010 21:30:09 przy kursie: 4,48 zł
krewa napisał(a):
mirekadam74 napisał(a):
i oto kolejne info na temat ewentualnego przejecia przez jutrzenke,tylko te opinie analityków jakos nie pomagają kursowi...

z reguły rośnie kurs podmiotu przejmowanego - i właśnie tak się zachował dzisiaj kurs MSO.

jednak sama chęć przejecia innej spółki(mając oczywiscie takie możliwosci finansowe),a juz napewno z tej samej branży, daje wiele mozliwości także dla przejmującego z czego najważniejsze to umocnienie pozycji rynkowej(kazda spółka dąży do monopolu)

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 13 stycznia 2010 21:56:24 przy kursie: 4,48 zł
zgoda, ale szanse MSO na zostanie przejętym są zdecydowanie wyższe aniżeli szanse JTZ na przejęcie Mieszka.
MSO ma dwie perspektywy - zostanie przejęty lub nie Angel
natomiast JTZ ma konkurentów, chociażby w postaci Wawelu - przecież nie jest powiedziane, że tylko Jutrzenka (o ile w ogóle) jest zainteresowana).
swoją drogą - po wyjściu z JTZ zastanawiałem się nad kolejną słodką spółką i padło na MSO Angel tyle, że małe obroty nie zachęcały do zakupu większego pakietu (kłopoty z ewakuacją), ale bezpieczną ilość akcji nabyłem.

mirekadam74
0
Wysłane: 13 stycznia 2010 22:05:19 przy kursie: 4,48 zł

jeden ewentualny konkurent mniej

krewa
krewa PREMIUM
436
Wysłane: 13 stycznia 2010 22:24:34 przy kursie: 4,48 zł
Cytat:
"Na tym etapie i poziomach cenowych z naszego punktu widzenia to nie ma sensu"

nie spodziewałeś się chyba entuzjastycznego okrzyku "tak! kupimy! wezwanie będzie po 5 zł"

enforces
0
Wysłane: 14 stycznia 2010 08:53:12 przy kursie: 4,48 zł
kurcze to z tym mieszkiem mnie coś ominęło. rok temu mowa była o tym przejęciu ale jakoś to ucichło a prezes sam tłumił sprawe i nie chciał gadać...aczkolwiek miał zapewne pewien błysk w oku na samą myśl. kto wie, niespodziewanie wszyscy o wedlu a ten tylnymi drzwiami zupełnie gdzie indziej, aczkolwiek wolałbym nieco inną kategorie produktów :)

tmsglc
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 173
Wysłane: 14 stycznia 2010 16:55:03 przy kursie: 4,39 zł
enforces napisał(a):
kurcze to z tym mieszkiem mnie coś ominęło. rok temu mowa była o tym przejęciu ale jakoś to ucichło a prezes sam tłumił sprawe i nie chciał gadać...aczkolwiek miał zapewne pewien błysk w oku na samą myśl. kto wie, niespodziewanie wszyscy o wedlu a ten tylnymi drzwiami zupełnie gdzie indziej, aczkolwiek wolałbym nieco inną kategorie produktów :)

Przejecie Mieszka uzupełniłoby ofertę w kilku miejscach gdzie Jutrzenka jest słaba (cukierki, praliny).
edit:
Jednak w innych kategoriach musieli by poważnie przemyśleć strategie - jest tam za dużo konkurujących ze sobą produktów. To przejęcie jest bardziej prawdopodobne niż Wedla, jednak nie uważałbym tego za dobry ruch - kolejny, niepotrzebny zakład produkcyjny, niezbyt mocna marka bez wyraźnego hitu, dużo roboty z porządkowaniem strategii ofertowej i rynkowej,itp. itd. Wynikiem zaś mógłby być niezły pasztet, gdyż połączone firmy nie generowałyby spodziewanych przychodów i zysków. Wg mnie lepiej byłoby więcej zainwestować w marketing i rozwój obecnego portfolio.
Hipotetyczne przejęcie Wedla byłoby znacznie korzystniejsze z "ofertowego" punktu widzenia. Jednak to czyste gdybanie, gdyż do walki o Cadbury stanął amerykański Hershey i wówczas przymusu sprzedaży by nie było. O ile do jakiegokolwiek przejęcia Cadbury dojdzie...
Edytowany: 14 stycznia 2010 21:13

SUPER_INWESTOR
0
Wpisów: 11
Wysłane: 14 stycznia 2010 17:00:48 przy kursie: 4,39 zł
a ja stawiam ze jakiekolwiek przejecie tylko by skomplikowalo sytuacje jutrzenki

wyceny dobrych spolek jak mieszko nie sa wcale niskie

enforces
0
Wysłane: 14 stycznia 2010 21:30:51 przy kursie: 4,39 zł
tmsglc napisał(a):
Jednak w innych kategoriach musieli by poważnie przemyśleć strategie - jest tam za dużo konkurujących ze sobą produktów. To przejęcie jest bardziej prawdopodobne niż Wedla, jednak nie uważałbym tego za dobry ruch - kolejny, niepotrzebny zakład produkcyjny, niezbyt mocna marka bez wyraźnego hitu, dużo roboty z porządkowaniem strategii ofertowej i rynkowej,itp. itd. Wynikiem zaś mógłby być niezły pasztet, gdyż połączone firmy nie generowałyby spodziewanych przychodów i zysków. Wg mnie lepiej byłoby więcej zainwestować w marketing i rozwój obecnego portfolio.
Hipotetyczne przejęcie Wedla byłoby znacznie korzystniejsze z "ofertowego" punktu widzenia. Jednak to czyste gdybanie, gdyż do walki o Cadbury stanął amerykański Hershey i wówczas przymusu sprzedaży by nie było. O ile do jakiegokolwiek przejęcia Cadbury dojdzie...

no jeszcze dochodzi efekt kanibalizmu marki i konkurowania wielu własnych marek w tej samej kategorii... to wielki kłopot.

np. Ferrero ma dobrą strategię - towar luksusowy. Na tym można dużo zarobić. Na pewno mają kapitalne marże.

btw. ładnie szliśmy w stronę 5zł i coś cofka się zrobiła mała. 4,6 w stronę 4,38
Edytowany: 14 stycznia 2010 21:32

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 14 stycznia 2010 22:53:21 przy kursie: 4,39 zł
I bedzie jeszcze nizej.. kanal spadkowy sie wyrysowal

tmsglc
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 173
Wysłane: 14 stycznia 2010 23:04:46 przy kursie: 4,39 zł
enforces napisał(a):
tmsglc napisał(a):

no jeszcze dochodzi efekt kanibalizmu marki i konkurowania wielu własnych marek w tej samej kategorii... to wielki kłopot.

np. Ferrero ma dobrą strategię - towar luksusowy. Na tym można dużo zarobić. Na pewno mają kapitalne marże.

btw. ładnie szliśmy w stronę 5zł i coś cofka się zrobiła mała. 4,6 w stronę 4,38

O wiele lepszy byłby zakup Pauli - zgadzam się. Lepiej uzupełniły ofertę holdingu. Pytanie tylko czy jest do sprzedania.
Co do ceny to nawet się cieszę, bo przespałem jak było ok. 4. A teraz z chęcią dobiorę trochę :-)

enforces
0
Wysłane: 17 stycznia 2010 17:18:19 przy kursie: 4,37 zł
tmsglc napisał(a):
enforces napisał(a):
tmsglc napisał(a):

O wiele lepszy byłby zakup Pauli - zgadzam się. Lepiej uzupełniły ofertę holdingu. Pytanie tylko czy jest do sprzedania.
Co do ceny to nawet się cieszę, bo przespałem jak było ok. 4. A teraz z chęcią dobiorę trochę :-)

ja sądzę ze wszystko jest kwestią ceny.

a co do dobierania - zawsze mam to szczęście ze jak dobiore to mi kurs oklapnie [tak jak teraz] :P

btw. ja nie widze kanału spadkowego. widze coś takiego

kliknij, aby powiększyć

przy czym zaraz powinien paść sygnał K
Edytowany: 17 stycznia 2010 17:19

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 19 stycznia 2010 12:44:49 przy kursie: 4,55 zł
I wyglada na to ze Kraft przejal Cadbury :) ciekawe kto sie zuci na Wedla

wyborcza.biz/biznes/1,100896,7...

Jak by Jutrzenka przejela oznaczaloby to nowa jakosc i polskiego mini giganta :)

dolarman
0
Wpisów: 594
Wysłane: 19 stycznia 2010 12:53:25 przy kursie: 4,55 zł
Teraz dopiero zaczna sie spekulacjesalute

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20