pixelg
Rynek Catalyst (dyskusja ze starej wersji forum) - Obligacje dla początkujących - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Rynek Catalyst (dyskusja ze starej wersji forum)

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 13 lutego 2010 16:25:26
Co sądzicie o tym rynku? Inwestuje ktoś?
Ja póki co kupiłem papiery Warszawy bo są chyba najbardziej płynne. Ogólnie to narzekam na wysokie spready, tutaj trzeba mówić o inwestycjach rzędu kilku miesięcy.
Edytowany: 2 lutego 2011 22:33

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 13 lutego 2010 17:07:28
Znam tylko w teorii, nie w praktyce.
Brakuje mi porządnego systemu ratingowania.
A w ogóle co z "normalnymi" obligacjami notowanymi na GPW, są przeniesione na Catalysta czy sobie chodzą tak jak chodziły?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 15 lutego 2010 18:45:28
Cytat:
Warszawie nie udało się sprzedać 500 mln zł puli obligacji. - Zainteresowanie sięgnęło 300 mln zł. Alarmu jednak nie ma - zapewnia Tomasz Andryszczyk, rzecznik prezydent Warszawy.

wyborcza.pl/1,94898,7560015,Mn...

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 17 lutego 2010 01:26:16
z taka plynnoscia ciezko dostrzec tu mozliwosci dla siebie. pojawia sie zamkniete kolo, niemal plynnosc zniecheca potencjalnych zainteresowanych a to przeklada sie z powrotem na marna plynnosc. czarno widze przyszlosc tego rynku

Kamil Gemra
0
Wysłane: 27 września 2010 14:39:20
28 września dojdzie do kolejnego interesującego debiutu na Catalyst:

Cytat:
Segment banków spółdzielczych na Catalyst wzbogaci się jutro o trzech emitentów: Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Bank Spółdzielczy w Piasecznie oraz Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie. Tym samym liczba podmiotów notowanych na rynku Catalyst wzrośnie do 36 (bez Skarbu Państwa). Łączna wartość emisji notowanych na Catalyst wynosi 20,6 mld zł (stan na 27.09.2010, bez Skarbu Państwa).

Banki spółdzielcze są nową kategorią emitentów na rynku obligacji Catalyst, W lipcu br. zadebiutowało pierwszych pięć banków spółdzielczych.: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej, Orzesko Knurowski Bank Spółdzielczy w Knurowie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku oraz Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie. Banki spółdzielcze są ważną grupą podmiotów, która dzięki rynkowi Catalyst może wzmocnić swoją pozycję na rykach lokalnych oraz przyczynić się do istotnego rozwoju samego rynku Catalyst, który 30 września br. będzie obchodził pierwsze urodziny.

Informacje o debiutujących obligacjach i emitentach:

1. Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie - 10.000 obligacji dziesięcioletnich serii BSC0620 o łącznej wartości 10 mln zł,
2. Bank Spółdzielczy w Piasecznie - 5.000 obligacji dziesięcioletnich serii BSP0620 o łącznej wartości 5 mln zł,
3. Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie – 5.000 czternastoletnich obligacji serii BPM0624 łącznej 5 mln zł.

Obligacje notowane będą w alternatywnym systemie obrotu Catalyst prowadzonym przez GPW. Oprocentowanie obligacji jest zmienne oparte na półrocznej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3 punktów procentowych.

Źródło: GPW

Kamil Gemra
0
Wysłane: 29 września 2010 16:37:31
Jutro dojdzie do debiutu spółki Polkomtel Finance AB na rynku obligacji Catalyst.

Jutrzejszy debiut ma znaczenie historyczne, odbędzie się bowiem w dniu kiedy rynek Catalyst świętuje pierwsze urodziny.

Wybrane informacje:

Liczba emitentów, których dłużne instrumenty finansowe są dopuszczone/wprowadzone do obrotu na CATALYST: 38 (wliczając Emitenta, oraz Skarb Państwa).
Obligacje będą notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu prowadzonym przez BondSpot (segment hurtowy).

Data emisji: 6 wrzesień 2010 rok
Liczba obligacji w ofercie: 2000
Liczba objętych obligacji: 2000
Jednostkowa wartość nominalna: 500.000 zł
Cena emisyjna: równa wartości nominalnej
Wartość emisji: 1.000.000.000 zł
Oprocentowanie: zmienne (WIBOR 6M + marża 1,70 %)
Odsetki: wypłacane co 6 miesięcy
Stopa % w pierwszym okresie odsetkowym: 5,70 %
Obligacje będą podlegać wykupowi w dniu 6 września 2015 r.

addison
27
Wpisów: 2 231
Wysłane: 29 września 2010 22:11:53
Na razie używam www.gpwcatalyst.pl/notowania_o... ale dodam, że nic innego nie szukałem. Jest coś lepszego?

Gant swoje wypłacił, teraz czekam na wprowadzenie obligów pragmy.

Obligi Anti poniżej nominału stoją z prawej strony(mała ilość). Spółka w(lub przed) problemach finansowych, ale tak to jest jak mała spółka zabiera się za roboty zielone w całym kraju. Wygląda jakby się zagalopowali, umowy podpisują od Jeleniej Góry przez Kołobrzeg do Białegostoku. Dodam, że planowali zrobić kolejną emisję obligacji, ale popytu nie będzie. Do tego szykowana będzie emisja akcji na poczet wykupu obligacji.

tutaj: www.parkiet.com/artykul/970294...

Dla mnie obligacje anti to kategoria "dla odważnych". Jeszcze jedna mroźna zima i będzie trudno.

Marcin Osiecki
0
Grupa: SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 855
Wysłane: 30 września 2010 11:58:02
addison napisał(a):

Obligi Anti poniżej nominału stoją z prawej strony(mała ilość). Spółka w(lub przed) problemach finansowych, ale tak to jest jak mała spółka zabiera się za roboty zielone w całym kraju. Wygląda jakby się zagalopowali, umowy podpisują od Jeleniej Góry przez Kołobrzeg do Białegostoku. Dodam, że planowali zrobić kolejną emisję obligacji, ale popytu nie będzie. Do tego szykowana będzie emisja akcji na poczet wykupu obligacji.

tutaj: www.parkiet.com/artykul/970294...

Dla mnie obligacje anti to kategoria "dla odważnych". Jeszcze jedna mroźna zima i będzie trudno.

Dla mnie za mała premia za ryzyko. Rentowność brutto YTM przy kursie 99 to tylko niewiele ponad 11 proc. Po odjęciu prowizji i podatku zostanie z tego już poniżej 9 proc. Niewiele jak za dług spółki z takimi problemami. StockWatch'owy rating to D. Ciężko będzie z ANTI, no ale trzeba by się tej spółce dokładniej przyjrzeć.Think
Edytowany: 30 września 2010 11:59

Kamil Gemra
0
Wysłane: 2 października 2010 14:04:11
Informacja o nowych papierach:

Cytat:

Debiutu spółki BUDOSTAL-5 na rynku obligacji Catalyst odbędzie się 4 października br.

Jest to 39. emitent na rynku Catalyst. Spółka jest również emitentem akcji notowanych w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Spółka Budostal-5 S.A. zadebiutowała na rynku NewConenct 24.06.2010 r.

Emitent prowadzi działalność gospodarczą w branży inżynieryjno-budowlanej.
Do podstawowego zakresu jego działalności należy budowa dróg wraz z obiektami inżynieryjnymi takimi jak mosty, sieci kanalizacyjne czy oczyszczalnie ścieków oraz budowa torowisk.

Informacje o wyemitowanych dłużnych instrumentach finansowych

Obligacje Serii A są obligacjami na okaziciela z kuponem odsetkowym, o zmiennym oprocentowaniu.
Liczba obligacji w ofercie: do 6.000
Liczba objętych obligacji: 1.717
Jednostkowa wartość nominalna: 1.000 zł
Wartość emisji: 1.717.000 zł

Cele emisji

Obligacje emitowane są w celu finansowania bieżącej działalności gospodarczej emitenta.
Obligacje objęte zostały przez 5 inwestorów.

addison
27
Wysłane: 4 października 2010 23:45:41
Ok, ale info trochę spóźnione, wolałbym nie kupować na rynku płacąc zapewne premię i ... prowizję :-)

Zapodam takie tematy (spółki niepubliczne), nazwy spółek jak i doradcę ujawnię zainteresowanym na PW.

branża farmaceutyczna

- emisja 7mln, 3 lata, kupon kwartalny, oprocentowanie stałe 11%, możliwość wykupu po 2 latach po stronie Emitenta, notowane na Catalyst, próg wejścia: 100 000 PLN, obligacje niezabezpieczone.

znany deweloper z dużego miasta:

- emisja 20mln, 3 lata, kupon kwartalny, oprocentowanie stałe ok. 10%, notowane na Catalyst, próg wejścia: 200 000 PLN, obligacje zabezpieczone hipotecznie
Edytowany: 19 lutego 2011 00:14

Kamil Gemra
0
Wysłane: 5 października 2010 09:06:55
Ja napisałem o debiucie na Catalyst a nie o ofertach prywatnych. Jak masz takie infa to super :) Problem jednak polega na tym, że nie wiadomo czy tak na forum można ogłaszać się co do emisji prywatnej. Podobnie jak z NewConnect.
Edytowany: 12 lutego 2011 15:17

addison
27
Wysłane: 5 października 2010 10:42:12
Szczerze mówiąc nie wiem. Na wszelki wypadek trochę zasłoniłem.
Jeżeli mimo to za dużo odsłoniłem to prośba o edycję wpisu tak aby spełnił warunki, ewentualnie skasowanie.

To jak dzielić się tym co oferuje rynek?

Kamil Gemra
0
Wysłane: 5 października 2010 11:11:46
Moim zdaniem wszystko z Twoim wpisem ok ponieważ nie podawałeś nazw firm.

To jest dobre pytanie jak się dzielić informacjami. Jak pisałem artykuł o NewConnect to znalazłem informacje, że planowane są zmiany w przepisach dotyczących ofert prywatnych. Przecież ograniczenie do 99 osób jest iluzoryczne.

Kamil Gemra
0
Wysłane: 7 października 2010 09:00:34
Dzisiaj dojdzie do debiutu spółki IPF INVESTMENTS POLSKA Sp. z o.o. na rynku Catalyst.

Liczba emitentów, których dłużne instrumenty finansowe są dopuszczone/wprowadzone do obrotu na CATALYST: 40 (wliczając Emitenta, oraz Skarb Państwa)

Emitentem obligacji jest IPF Investments Polska Sp. z o.o Emitent należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance plc. Częścią grupy IPF jest znany na polskim rynku Provident Polska S.A. który specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek z opcją obsługi w domu klienta.

Transmisja z debiutu na żywo dostępna będzie na portalu http://www.wseinfoengine.pl

Informacje o wyemitowanych dłużnych instrumentach finansowych:

Data emisji: 1 październik 2010 rok
Liczba obligacji w ofercie: 2000
Liczba objętych obligacji: 2000
Jednostkowa wartość nominalna: 100.000 zł
Wartość emisji: 200.000.000 zł
Oprocentowanie: zmienne (WIBOR 6M + marża 7,50 %)
Odsetki: wypłacane co 6 miesięcy
Stopa % w pierwszym okresie odsetkowym: 11,54 %

Wykup obligacji
Obligacje będą podlegać wykupowi w dniu 30 czerwca 2015 r.

Kamil Gemra
0
Wysłane: 7 października 2010 21:26:08
Catalystem interesują się coraz poważniejsze instytucje:

Cytat:
Globalny bank inwestycyjny rozpoczyna działalność na rynku Catalyst, w ramach ASO (Alternatywnego Systemu Obrotu).

Decyzją Zarządu GPW, JP Morgan Securities Limited rozpoczyna 7 października 2010 r. działalność na rynku Catalyst, w ramach ASO. JP Morgan Securities Ltd jest pierwszym zdalnym Członkiem funkcjonującym w tym segmencie.

Rozpoczęcie działalności przez jeden z wiodących globalnych banków inwestycyjnych na Catalyst, w ramach ASO, jest dowodem rosnącego znaczenia rynków organizowanych przez GPW wśród międzynarodowych inwestorów. Funkcjonowanie i zaangażowanie renomowanych instytucji finansowych na polskim rynku kapitałowym jest istotnym elementem prowadzącym do stworzenia w Warszawie centrum finansowego Europy Środkowej i Wschodniej.

JP Morgan Securities Limited z Wielkiej Brytanii działa operacyjnie na GPW od 2006. Członkiem Giełdy jest od 19 października 2005 roku.

addison
27
Wysłane: 7 października 2010 22:08:46
Na potrzeby takich polkomtelów nie wystarczą doradcy obecni na liście czasem z IV ligi.

Z drugiej strony za jakiś czas pewnie pojawi się pierwszy podmiot, który będzie restrukturyzował swój dług, skoro lawina emitentów się rozpędza.

To w sumie jest dobry biznes dla TFI, a może już jakieś są na rynku?

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 8 października 2010 21:17:13
addison napisał(a):
Na razie używam www.gpwcatalyst.pl/notowania_o... ale dodam, że nic innego nie szukałem. Jest coś lepszego?

mi to potrzebna jest tabelka taka żeby mi wyświetlała ile procent zarobie w skali roku już po podatku, aż do okresu wykupu, jak kupie obligacje danego dnia za np. 103% wartości. jak będę miał chwile to zrobię taką tabelkę tylko będzie w niej trzeba aktualizować daty od których się liczy odsetki skumulowane i % dla zmiennego oprocentowania.
pełen luksus to by był jakby na stronie catalista coś takiego było, wystarczyłoby posortować po tej kolumnie i oszacować ryzyko. na podstawie tabel z notowaniami nie potrafię oszacować ile dokładnie zarobię do wykupu obligacji. interesuje mnie długi okres inwestycji. na debiuty raczej za krótki jestem, bo w obligację chcę zainwestować kwotę 5cyfrową raczej z dolnego zakresu.

Kamil Gemra
0
Wysłane: 12 października 2010 17:13:07
Informacja ze strony GPW o kolejnym debiucie na Catalyst.

Cytat:
Debiut obligacji Miasta Wodzisław Śląski odbędzie się w środę 13 października br.

Będzie to 42. emitent, którego dłużne instrumenty finansowe będą notowane na Catalyst.

Informacje o wyemitowanych dłużnych instrumentach finansowych:

Liczba obligacji serii A10: 2.000
Wartość emisji: 2.000.000 zł
Oprocentowanie: zmienne, ustalane półrocznie na podstawie 6 miesięcznej stopy procentowej WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 2,00%. W pierwszym okresie odsetkowym łączna wysokość oprocentowania wynosi: 6,22 %
Wykup obligacji: (obligacje trzyletnie) w dniu 29 marca 2013 r.

Liczba obligacji serii B10: 2.000
Wartość emisji: 2.000.000 zł
Oprocentowanie: zmienne, ustalane półrocznie na podstawie 6 miesięcznej stopy procentowej WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 2,00%. W pierwszym okresie odsetkowym łączna wysokość oprocentowania wynosi: 6,22 %
Wykup obligacji: (obligacje czteroletnie) w dniu 29 marca 2014 r.
Edytowany: 17 lutego 2011 17:01

Kamil Gemra
0
Wysłane: 15 października 2010 12:13:33
Cytat:
Historyczny debiut Pragma Inkaso S.A. na rynku Catalyst

W poniedziałek, 18 października br. obligacje, Spółki Pragma Inkaso S.A. zadebiutują na rynku Catalyst. Jest to pierwszy przypadek w historii polskiej giełdy, gdy w ciągu jednego roku ten sam podmiot był obecny na rynkach: NewConnect, głównym GPW oraz Catalyst.

Pragma Inkaso S.A., jako lider branży zarządzania wierzytelnościami w segmencie B2B, przeprowadzi emisję 2 letnich obligacji o łącznej wartości 20 milionów złotych. Kapitał, jaki pozyska, będzie przeznaczony na finansowanie wierzytelności w ramach faktoringu od firm z sektora MSP.

Spółka, do maja br. była notowana na rynku NewConnect, później przeniosła się na parkiet główny. W dniu 23 sierpnia bieżącego roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Pragma Inkaso S.A. podjęło decyzję o przyjęciu programu emisji obligacji. Są one zabezpieczone zastawem rejestrowym na portfelu wierzytelności faktoringowych. W ramach programu, planowane są emisje w kilkumiesięcznych odstępach.

Nasza firma przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Emisja obligacji pomoże nam go utrzymać przyszłości tempo wzrostu. Odnotowujemy znaczne zainteresowanie usługami z zakresu zarządzania wierzytelnościami, dlatego planujemy dalszą rozbudowę komórek działów operacyjnych. Szacujemy, że wartość naszego portfela wierzytelności faktoringowych po emisji obligacji w krótkim czasie przekroczy 30 milionów złotych – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu Pragma Inkaso S.A.

Debiut Spółki na rynku Catalyst jest wyjątkowy. Dotychczas na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie miała miejsca sytuacja, aby akcje tego samego podmiotu notowane były na NewConnect oraz GPW, natomiast obligacje zadebiutowały na Catalyst. Na dodatek wszystkie te przedsięwzięcia są dokonywane w ciągu jednego roku. Pragma Inkaso S.A. będzie 95 podmiotem, którego obligacje znajdą się na tym rynku.

Źródło: Spółka

Kamil Gemra
0
Wysłane: 18 października 2010 15:04:30
Ja Ci powiem, że w Sidomie z XTB też nigdy nie mogę znaleźć interesujących mnie obligacji. Zazwyczaj szukam nazwy tutaj gielda.wp.pl/POD,64,a,1,b,2,c,... i później wpisuje w wyszukiwarce w Sidomie. Trochę to ułomne ale w działa king

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7