pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
Ja liczę się z tym, że mi to zabiorą, ale nic nie zrobię w tym kierunku. Niech wyciskają a jeżeli ktoś się znajdzie do walki to może i wejdę w spór.

Ostatnio mali zablokowali wyjście z giełdy spółki MOJ. Poszli do sądu, czy wygrają, oby. Nie wiem czy była już zakończona chociaż jedna sprawa o wyprowadzenie spółki. Kto zna taki przypadek?

Na pewno ten ruch będzie się nasilał. Wiele spółek czy tam głównych chciałoby wyjść z rynku, zmienić na sp. z o. o. Tylko mali i Fundy przeszkadzają. O majątku o cenie godziwej nikt nie myśli.

Warto śledzić ten MOJ, chociaż pewnie potrwa ze dwa lata a i nie wiadomo, czy nie dogadają się pod stołem i sprawę wycofają.... Kwestia PLN.

no tak. jeszcze FF.

Bardziej zobaczyłem tutaj przychody w stosunku do kapitalizacji. A sam główny powód to spory wzrost cen frachtu azja-europa. Jeżeli mają sztywną marżę to powinni pokazać dobre wyniki.

Muszę poświęcić trochę czasu. Jedno jest pewne, cisza o niej i tutaj i wszędzie.

odnośnie zadłużenia, czasy takie, że wygrywają ci co idą na długu.

1.5roku po ostatnim poście w wątku.

Zaciekawiła mnie spółka, szczególnie, branża, przychody i artykuł sprzed kilku lat www.wnp.pl/logistyka/atc-cargo...

Do tego akcjonariat stabilny.

Największy minus: obroty, ale skoro 85% zaparkowane to czemu się dziwić.

https://stooq.pl/q/h/?s=ata

Mają wrócić do planów przejścia na rynek główny, brakuje kapitalizacji. Albo emisja albo wzrost ceny. Po tej cenie akcji chyba nikt rozsądny nie chciałby się dać rozwodnić więc o ile nie zmienili planów to raczej wzrost ceny.

mamy dzisiaj potężny skok na Helio:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

czy i tutaj będzie poprawa? rynek zareagował.

obserwując arkusz dochodzę do wniosku, że fundusze już kliknęły sprzedaż akcji...

no nic, potem wyciskanie przymusowe.

co za banan co za fundusze. Żadnej lekcji z vantage jak ich dzik wybrał jak rybki z sieci.

widać fundusze chcą wyjść ze spółki do końca. Dzisiaj komunikat na 53mln a podaż cały czas dokłada.

Już wczoraj było widać wyskok pod komunikat? został zgaszony.

mamy podniesienie ceny na 1.45

Śmiem powiedzieć, że to bardzo atrakcyjna cena dla kupującego, dla sprzedającego w żadnym wypadku :)

addison napisał(a):
podobnie było na małym drozapolu ale z dobrą wartością w środku a niską wyceną do wezwania.

Obecnie trwa wezwanie na spółkę PGO, na 100%, warto sobie spojrzeć na wycenę biznesu. Trwa też wezwanie na wielki Impel, kasę od spółki pożyczył też główny akcjonariusz Seleny, może się szykować pod wezwanie za kasę spółki.

Przy tak niskim koszcie pieniądza wielu inwestorom nie opłaca się wchodzić na giełdę. No chyba, że banki nie są skłonne finansować ich biznesu(bo wysokie ryzyko innowacje medyczne czy gaming). Tradycyjne biznesy ukształtowane nie będą wchodziły na GPW. Teraz one wychodzą z giełdy.

Nic nie przebije w mojej opinii złodziejskiego modelu zabrania elementalu z giełdy. Nasze fundusze dały się zrobić jak małe dzieci w piaskownicy. Nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi dlaczego to oddały zamiast walczyć. Brak słów

i mamy podniesienie ceny na PGO, czy ona jest atrakcyjna? Tak jest atrakcyjna dla kupującego, dla sprzedającego w żadnym wypadku.

Jak jest drogo to się kasuje popularność i sprzedaje akcje w nowej emisji. Wcale się zarządowi nie dziwię, że chce skasować sukces wyceny. Normalna praktyka. Tanio się kupuje, drogo sprzedaje.

ale jakiś rozum wypadałoby mieć :)

Odnośnie Seleny to napisałem maila do wszystkich funduszy, które są w akcjonariacie spółki. Może był od nich kontakt ze spółką, skoro mieliśmy doprecyzowanie pożyczki. Powinni skupować akcje, najlepiej po wyższej cenie tak, aby główny też był zainteresowany oddaniem akcji lub wypłatą dywidendy.

Zaszalałem i jako akcjonariusz Seleny napisałem i do spółki, że chętnie też pożyczę na podobnych warunkach środki ze spółki.

podobnie było na małym drozapolu ale z dobrą wartością w środku a niską wyceną do wezwania.

Obecnie trwa wezwanie na spółkę PGO, na 100%, warto sobie spojrzeć na wycenę biznesu. Trwa też wezwanie na wielki Impel, kasę od spółki pożyczył też główny akcjonariusz Seleny, może się szykować pod wezwanie za kasę spółki.

Przy tak niskim koszcie pieniądza wielu inwestorom nie opłaca się wchodzić na giełdę. No chyba, że banki nie są skłonne finansować ich biznesu(bo wysokie ryzyko innowacje medyczne czy gaming). Tradycyjne biznesy ukształtowane nie będą wchodziły na GPW. Teraz one wychodzą z giełdy.

Nic nie przebije w mojej opinii złodziejskiego modelu zabrania elementalu z giełdy. Nasze fundusze dały się zrobić jak małe dzieci w piaskownicy. Nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi dlaczego to oddały zamiast walczyć. Brak słów

i mamy reakcję... papier mierzy się z ostanimi szczytami, obroty jak na spółkę wysokie.
Podobnie jak na gobarto, sprężyna puszcza a kolejny etap hossy to poszukiwania przez rynek zapomnianych spółek, w tym przypadku(jak i gobarto) na życzenie głównego akcjonariusza.

przychody, kapitalizacja, koszt pieniądza, bilans. i wtedy warto sobie odpowiedzieć ile to powinno być warte?

od kilku już lat patrząc na wyceny wielu firm można zadać sobie pytanie ile domów jest warta ta spółka.
Nieruchomości/akcje(biznesów). ten parametr w wielu przypadkach pokazuje absurdalne poziomy rynkowe wielu biznesów..

Czy hossa na tych spółkach gdzie główny chce zabrać akcje za cenę złomu się utrzyma?
Niedawno duży bowim miał kap ok 30mln, 30 mln za firmę 3 na rynku! 1.2mld przychodów(która zainwestowała ponad 30mln w ostatnich latach). Coś było nie halo.

Jak będzie tutaj? nie wiemy, bo nikt nie wie czy główny pokaże ludzką twarz, trzeba zakładać, że nie zmieni podejścia do nas.

Na moje sprężyna pokazująca kapitalizację na poziomie mułu w końcu puściła.nprzychody biznesu na 2.3 mld rocznie, lider na rynku i kapitalizajca 140mln ? Komedia.

To samo Impel. Wielkie firmy mają kapitalizację jak niektóre warzywniaki na NC.

Dlaczego? Bo w interesie głównych akcjonariuszy normalna wycena jest niewskazana. Oni chcą tanio skupić z rynku III i wyjsc z giełdy. Robią wszystko aby znudzić i zamęczyć akcjonariuszy aby Fundy i mali im oddały akcje.

Przykład, elemental, KCI... Takich spółek jest spora grupa. Tam jest wartośćci niska wycena a główny już nie chce spółki na giełdzie.

Teraz jest spór o spółkę MOJ, popatrz na wycenę. Dodam, że na gobarto też kilkamlat temu był temat emisji do głównego. Tylko mali podjęli rękawice i wygrali w sądzie z bogaczami z cedrobu.

W niektórych przypadkach jak dzisiaj tutaj sprężyny puszczają..

Lista spółek w tym modelu jest długa...

bez komentarza

jak drapieżnik łapie słabszego na terenie gdzie czasem obudzi się strażnik z teksasu to też musi mieć z tyłu głowy pytanie, "czy warto?"

jeżeli przekroczył progi 33% i nie ogłosił wezwania to różnie może się to skończyć. utrata głosów na wza? działanie w porozumieniu?

Z tego co mi wiadomo KNF ogląda temat.

Ostatnio CFI spłaciło obligacje do Efektu, dlaczego? Może CFI zrozumie, że lepiej robić na bazie zdrowego i bardzo bogatego Efektu(grunty to ogromny majątek) biznes i budować wartość dla wszystkich niż małych okradać, szczególnie, że mali tutaj za chwilę mogą mieć 20% głosów na WZA.

Dodam, że na ostatnim NWZA, które zostało odwołane lista zarejestrowanych akcjonariuszy były długa, bardzo długa.

tutaj się nic nie podziało, tu jest gra o ochronę majątku spółki przez mniejszościowych przed CFI.

Mniejszościowi mają 16% i walczą. Bitwa trwa i będzie trwać.

między 2-6 wycena? to po cenie złomu i niżej. popatrz bliżej na aktywa.

Kupują miejsce na GPW? Był już taki model w poprzedniej hossie.

Niektórzy szukali spółek gdzie główny chciałby zabrać aktywa z giełdy w zamian za miejsce. Tak patrowicz pozwolił kilku firmom zabrać aktywa z GPW. Na moje z jakością to nie ma wiele wspólnego, ale dopóki orkiestra gra...

Np budvar. Dlatego spółki z GPW o niskiej kapitalizacji mogą być kąskiem dla takich projektów, szczególnie gdzie główny chce zabrać aktywa poza GPW.

Johnny Bravo napisał(a):
czy chociaż się pofatygowałeś, żeby zajrzeć do raportu z oszacowania? jeżeli nie to proszę link: MATERIAŁY NA STRONIE BFG
w skrócie: raport został przygotowany z datą 22.12.2020 wg danych na dzień 31.08.2020. nie może być mowy o czekaniu kilka miesięcy, faktycznie było to 9 dni, pewnie ze względu na okres świąteczny

Dzięki za sprostowanie. Fakt data raportu wiele zmienia.

Pytań odnośnie jakości badania i tak pewnie będzie sporo.

1ketjoW napisał(a):
Addison ten bank ma ujemne kapitały na 500 mln zł. 160 mln zł i obiecane 200 mln nic nie zmienia.

Po lockdown ach ten bank jest w d...e.

Z aferami to trzeba by się cofnąć do FOZZ u.

Według KNF i BFG ten stan miał już na koniec sierpnia.

A mimo to czekali kilka miesięcy.

Ciekawostką jest to, że zabrali bank który w ostatnich 2 tyg pozyskał 160 mln kapitałów a nie zabrali go miesiąc temu.

Wiadomo polityka. Ze SKOKow wyciągnęli grube mld, grube i tam nie ma problemów.

Polecam przeczytać historię SKOK Wołomin, czy nasz wrocławski południowo zachodni. Swoich nie dotykają. Do teraz uważam, że największym błędem PO bylo podpięcie SKOK ów pod piecze KNF i BFG w momencie, kiedy co trzeci to już było widmo.

Rozliczenia za ten numer poznamy za kilka lat i chyba nikt nie wie jakie będą.

Na pewno taki numer pokaże co zamożniejszym Polakom, że aktywów to lepiej nad Wisłą nie trzymać.

Mocne niedopatrzenie, post do skasowania. Przepraszam

Moska Zaczął zbierać akcje w momencie debiutu PP. Brał PP, potem PDA a potem akcje. PDA weszły przy cenie 2.5, dzisiaj kurs ponad 4. Brawa dla tego Pana.

Teraz biznes.

Na pulsie biznesu dzisiaj o skarbcu a bardziej o jego alcjonariszu.

www.pb.pl/perla-wlala-sie-do-s...

Dobrze przewidziałes. W sumie kto normalny oddałby akcje po proponowanej cenie? Chyba tylko słup.

Duży bowim rośnie, mały drozapol stoi. Czeka na kasę z US? Tutaj mają sprawę do wygrania na ponad 2.5 mln. Ten sam model co w bowim, tylko trochę później. Bowim już wygrał.

Do tego tutaj nieruchomości inwestycyjnych jest na 40 mln i czeka na mpzp, bez kredytów. Czy będzie propozycja skupu po bardziej realnej cenie? Kapit 10 mln, 7 domów pod Warszawą :)

Taki klimat

i pyk, ktoś przeliczył, że taki wzrost?

to, że dziury z prawej to mnie nie dziwi.

Stal na rekordowych poziomach w tym roku, to są ceny najwyższe od ponad 2 lat a może i dalej, nie śledzę starszych poziomów cen.

www.wnp.pl/hutnictwo/notowania...

tak wygląda zmiana tygodniowa. W tym tygodniu zamykamy poziom cen roczny. Ceny stali wybuchły dosłownie w IV kw, rosnąc o 20% kw/kw.

Do tego rozwiązana będzie rezerwa na ponad 5mln plus odsetki. Zanosi się na bardzo dobry IVkw. pytanie co z dywidendą.
To samo u producentów stali.

Zgadza się, bardziej w tym przypadku nastawiam się na ogłoszenie wezwania za pieniądze spółki jako wątpliwej jakości działania głównego akcjonariusza. Uderzy w kurs spółki zabierając od niej pieniądze a potem skupi bo tanio.

Potem fuzja spółek i dług się anuluje.

W takim przypadku fundusze nie powinny odpowiadać na wezwanie. Na nawet dobierać akcji i wyciągnąć papier na godziwe poziomy.

Aż dziwne, że porozumienie nie wywalczyło sądownie powołania biegłego do spraw szczególnych. A potem oskarżenie zarządu i rady nadzorczej o działanie na szkodę spółki...

No, ale może wszystko jeszcze przed nami.

i lepiej zostań z boku. ratują trupa a aby go uratować trzeba wsypać dużo nowych środków. papier dla odważnych.

od blisko 10 lat cisza na spółce.

Nie znam spółki, ale przyjdzie czas poznać ich produkt. Nabyłem właśnie wędkę tej marki, zobaczymy, sprawdzimy.

Patrząc na spółkę spokojnie i powoli się rozwija, rosnąca szerokość oferty. Jednak patrząc na kurs po 10 latach znowu 7...

Taka branża, spokój i na ryby :)

chcieli skupić spółkę ale rynek nie chciał oddać to wrzucą mu aktywa za akcje i w końcu dobiją do 95% i zabiorą całość z rynku.

na szybko papier 20% w dół. Mogli zabić a tylko zranili. co za banan

wszędzie gdzie spółka wartościowa robią takie manewry.

Ja napisałem maile do funduszy obecnych w akcjonariacie... Oczywiście bez odzewu.

Do tego napisałem do spółki z zapytaniem, czy jako akcjonariusz także mogę pożyczyć środki na podobnych warunkach co główny.

Kupić spółkę za pieniądza spółki.

Do tego tanio bo samo info o wyprowadzeniu pieniędzy powoduje niechęć inwestorów do spółki co przekłada się na niższą cenę. Banan

zdrowa grupa przemysłowa działająca na wielu rynkach. Niestety Pan domaracki postanowił, że wykorzysta pozycję dominującą w spółce i zamiast dywidend będzie sam sobie wypłacał środki. Coś co robią inni emitenci.

Jaki cel takich środków, ameryki nie odkryję. Zakładam zbliżające się wezwanie na spółkę. Ufam, że fundusze w obliczu zerowych stóp procentowych nie odpowiedzą na wezwanie. Spółki rosnącej, zdrowej, zyskownej.

Oddały już wiele dobrych spółek, czy w końcu się obudzą?

Kilka lat temu Bloomberg na liście spółek z PL, które mogą zabłysnąć globalnie wskazał dwie spółki. Mercator i Selenę.

Szkoda by było aby akcjonariusze byli zmuszeni oddać selenę już teraz. Wszystko w rękach funduszy.

Zarząd Spółki Selena FM S.A. (Emitent) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 18.12.2020 r. Emitent zawarł ze spółką Elis Consulting sp. z o.o. (Pożyczkobiorca) umowę pożyczki na łączną kwotę 40.000.000,00 złotych (Umowa pożyczki).
Oprocentowanie Umowy pożyczki zostało ustalone na 5% w skali roku.
Umowa pożyczki została zawarta z terminem spłaty na dzień 31 stycznia 2022 r., przy czym Pożyczkobiorca może dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki.

czy rynek odda akcje?

Niestety kolejna spółka co obdarowuje głownie głównego akcjonariusza. Dlaczego nie dywidenda? Zakładam, że kasa jest potrzebna na wezwanie na zakup spółki.

forum nie powiązane ze spółką. Ktoś pochylił się ostatnio nad kursem.

W ogóle na wielu spółkach zapomnianych widać jakieś ruchy. Widać szukają czym tu ruszyć, gdzie są spore dziury w arkuszach i nie ma ryzyka, że ktoś wysypie wiadro akcji na głowę.

kurs najwyżej od 10 lat...

hossa przypomina sobie o małych zapomnianych, wartościowych spółkach.

najśmieszniejsze jest to, że w rękach tej spółki jest gazeta giełdy parkiet.

co za banan... no, ale jak mają plantację bananów.

z ryzykiem wysypania na głowę akcji przez mniejszościowego, który wisi w tej spółce już lata. warto sprawdzić po ile wchodził.

A moz aż zacytowac art z.parkietu o kci. ciekawi mnie jak sami o sobie piszą....pewnie że drogo ich rynek wycenia hehe

Czy Pan hajdarowicz dzisiaj też zawiadomi KNF, że mu papier urósł o 40% a przecież on chce kupić tanio, taniej, najchętniej za darmo?

lodówki nie otwieram, towar się nie psuje.

Zależy kto ile ma czasu i jaki procent aktywów włożony do tej lodówki.

Czasami lodówka szybko wypłaca, przykład procadu. Ale to trzeba chęci i chociaż w części normalnego podejścia. Przy tak niskim koszcie pieniądza aby wchodzić na giełdę trzeba sprzedawać akcje bardzo drogo bo taniej się finansować długiem. Natomiast skupy akcji są i będą coraz bardziej powszechne. Tylko jeszcze kwestia wycen. Na razie chciwość głównych jest ogromna.

Lista spółek które główni każą nam wrzucić do lodówki i grają na Zmęczenie mniejszościowych jest coraz dłuższa.

Hajdarowicz nie pokazał ludzkiej twarzy i nie ma sygnałów do zmiany podejścia. Nie zakładam, że coś się zmieni szybko. Kupuję, zakopuję i czekam, na pewno nie zgnije.

I już... www.bankier.pl/wiadomosc/Spolk...

Dojna krowa za 13 PLN.... Śmiech na sali. Za 160 mln taki biznes, taki rynek, takie przychody, bilans....

Dzik dwa razy wyrolował rynek, rynek jest po prostu ślepy.

Pisałem o tym scenariuszu od 8 PLN, niby zarobek jest, ale to wciąż daleko od ceny godziwej.

Posiada, dokupuje i czeka na rozwój wypadków. Widziałem info, plotki.

Nawet jak dojdzie do repolonizacji to wcale nie jest powiedziane że coś spłynie na akcjonariuszy.

Orbanizm w Polsce rozwija się coraz szybciej.

Za rok okaże się ile za firmę zapłacili Francuzi? Kiedyś już się przymierzali aby odkupić o dzika spółkę.

Przypomnę dzik sprzedał vantage Niemcom ponad 250% wyżej niż wycisnął małych zabierając im akcje.

Cena żartobliwa, ale co zrobią Fundy to już inna sprawa. One lubią oddawać w wezwaniach tanio, szczególnie jak im wzywający podniesie o 5% cenę od wyjściowej.

Przy takim koszcie pieniądze akcje są bardzo tanie więc ilość wezwań nie dziwi, dziwi tylko, że ktoś im to oddaje.

To samo jest w spółkach Alta, Triton itp. dzieci poprzedniej hossy.... Tylko nic z tych spółek nie spływa do akcjonariuszy i to jest największy problem.

Tu bardziej chodzi o metodę, straszenie emisja spuszczenie kursu i Ładowanie akcji.

To samo było na kci, ale tam mali się postawili.

Tutaj było długie zbieranie a jak papier wyskoczył do góry to ogłosili emisję dla siebie....

Niestety rola naszych funduszy nie czyni z nich bohaterów, raczej teagedia jak podchodzą do środków klientów.

Alior sprzedawał, ale to Raiffeisen był depozytariuszem. Jak pilnował wycen? Pójście na likwidację funduszy to pójście na rękę temu drugiemu.

Zdrowy rozsądek zadaje pytanie, dlaczego Fundy oddały elementalu a kupią mobruk? To samo dotyczy inwestorów indywidualnych.

i papiery zostały zgłoszone. Kolejny skup akcji i po tym skupie co dalej?

tutaj już nie ma akcjonariuszy. Można tylko opisywać co się będzie działo.

Ja na miejscu głównych ogłosiłbym wezwanie na resztówkę nawet po 2PLN. Tak czy inaczej spółka zmierza w ręce głównych.

Tanio się kupuje a drogo sprzedaje akcje ulicy.

tylko, że ty sprzedałeś sam z siebie pod presją. to trochę inny temat, inna sprawa.

posiadam akcje i zostanę wyciśnięty. Pytanie czy będzie grupa która pójdzie do sądu sądzić się o cenę godziwą.

Lista spółek do wyciągnięcia z giełdy po cenie znacznie odbiegającej od wartości godziwej:

Numer jeden dla mnie to Impel, wielka grupa o kapitalizacja 120 mln. śmiech na sali. Dzik robi to samo co zrobił z vantage.

gobarto!!

popatrzcie, wielkie spółki są notowane na 2 fixach w jednym celu... skup i wyjście. Rozumiem chęć wyjścia, ale ceny po jakich wychodzą to ułamek wartości, ułamek.

patologia na rynku. Gdyby nie covidy i gaming to gpw nie miałaby się czym chwalić. tyle, że wiele gamingów to jak widma.

fundy już bez akcji...

www.bankier.pl/wiadomosc/Proje...

całość projektu 384 mln.

Dostali za free furę kasy. kapitalizacja 400mln.

Wrócą na giełdę w USA z kapitalizacją 2-3mld.

brak słów. teraz fundy kupią mobruk :)

idzie skup akcji, planują skupić 100k akcji po cenie do 4 PLN

niewiele, ale mała spółka i mała płynność

zgodnie ze schematem i obserwacjami arkusza i obrotów.

Najpierw akcje na rachunku potem działania.

Moska przekroczył 20% skupując odpowiednio:
09.11 110k akcji
10.11 6k akcji
12.11 115k akcji

w sumie w 3 dni 230k akcji a arkusz na popycie nadal pełny.

Moska pięknie poszedł po spółkę wykorzystując emisję, brawa dla tego Pana.

Mrówka ma kapitał...

wiem, wiem, nudna spółka :)

Z ostatniego komunikatu:

Skonsolidowany zysk operacyjny Grupy Kapitałowej Emitenta za III kwartały 2020 r. wyniósł 14.560 tys. zł, co stanowi wzrost o 4.368 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Kapitałowej Emitenta za III kwartały 2020 r. wyniósł 5.127 tys. zł, co stanowi wzrost o 6.691 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Ceny stali wciąż nie spadają...

Pytanie o poziom dywidendy w przyszłym roku no i oczywiście moment wyjścia spółki z giełdy. Po co im giełda?

mrówka dalej mocny up. już 3.15 na popycie. Do teg oobroty w ostatnich dniach mocno w górę.

a rejestracj akcji wynika, że moska zbierał z rynku PP lub PDA. ale nei jakieś znaczące ilości odzwierciedlające ruchy i obroty na PP i PDA.

Cena na rynku i determinajca sugeruje, że ugoda za rogiem, lub wręcz wygrana mrówki.

To może uda się z prezesami zrobić wywiad po latach, jak zagospodarowali środki, kiedy zyski zaczną spływać do akcjonariuszy.

Ot wywiad, nie musi być czat inwestorski. Tylko czy prezes jest skłonny i wyrazi chęć wyjścia czy raczej uśmiechnie się na takiego maila i napije się kawy.

Gdzie są pieniądze akcjonariuszy?

Przy okazji przejścia z NC na GPW spółka wyemitowała akcje, 500k po 45 PLN Tym samym powstała wartość w spółce Spółka pozyskała 22mln PLN. dzisiaj cena 13 PLN.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Oczywiście na potrzeby emisji spółka tworzyła popularność także wywiady, autografy były:

bartosz-kazimierczuk-prezes-tower-investments-jeszcze-w-tym-roku-chcemy-zadebiutowac-na-gpw

Od tego czasu cisza jak makiem zasiał a papier w jednym kierunku, dzisiaj 13.1PLN. Cel został zrealizowany, kasa w spółce. Kolejny krok tutaj to skup, wezwanie i wycofanie. Najpierw zmęczenie przeciwników, bo akcjonariusze to przeciwnicy dla głównego akcjonariusza.

Po to są IPO, kasa do spółki a potem to już różnie bywa.

Oby nie było, nie byłem akcjonariuszem spółki. Z natury nie lubię takich emisji... bo nigdy nie jest tanio, tanio się kupuje a drogo się sprzedaje.

czeka na panikę, która może będzie, a może nie będzie.

Ktoś stał dzisiaj w ukryciu po lewej stronie zgarniając 15k akcji.

EURPLN idzie w górę co utrzymuje ceny stali na dobrych poziomach. Ten biznes jak i wiele wiele innych tradycyjnych na rynku już praktycznie nie istnieje. Spokojnie można by wymieniać nisko wyceniane aktywa, lista jest bardzo długa. Powoli te spółki będą zabierane z rynku po absurdalnie niskich cenach.

zamiast dywidendy pewnie chcieliby rządzący aby pzu coś kupiło...

wydawałoby się, że naturalnym odruchem będzie obniżanie premii, potem pensji, zatrudnienia w Orlenie. Na razie tną inwestycje.

Wydawałoby się :)

szachy?

biznes.trojmiasto.pl/Polwax-od...

PDA na popycie po 2.7 najwyżej od dnia debiutu, całe 2 gr niżej niż popyt na akcjach. Nie są to wielkie ilości, ale zauważ, że kompletnie nie ma już podaży w tych cenach.

aby być precyzyjnym:

Wartość firmy 2.01mld PLN,
WNiP 332mln

Jeszcze są aktywa z tytułu prawa do użytkowania- nie wiem czy tam mogą być jakieś kwiatki, może specjaliści pokażą co tam może się kryć a nie trzymać wartości: 1.8 mld

WK to raptem 915mln PLN

aktywa obrotowe 3.2mld a zobowiązania krótkie to 5.5mld. Spora dziura jak na handel. Nie ma towaru, nie ma gotówki i należności ale są zobowiązania.

Przejmowali biznesy za dług, a to frisco wciąż woła o środki. Pytanie kto ich finansuje może być za chwilę zasadne, jednak są na tyle duzi, że finansujący będą zmuszeni się dogadywać.

libet też nigdy nie był czysty więc trafił swój na swego.. będą się przeciągać.

Dzisiaj Polwax, w który według mnie moich obserwacji mocno wszedł moska i sobik zaskarżył fuzję lotosu i Orlenu. Pytanie za ile?

Moska jak wiadomo naście lat temu był spekulantem, ale przeszedł tę drogę i od kilku lat idzie po biznesy jak Letnex, polwax, gamrat i teraz libet.

Na gamracie zrobił chyba największe pieniądze. Kupił, posprzątał, sprzedał część francuzom za grube mln.

WK 1mld, WNIP ponad 2mld :)

kto ich finansuje? bo sami się raczej nie finansują.

po takim ruchu i zanegowaniu kara za wyskoki powinna być wysoka. Papier na historyczne dno.

czyli kilka podmiotów zainteresowanych by się pewnie znalazło, kwestia ceny. Covidowo słaby okres na sprzedaż.

ING? Santander, Millenium.

Pytanie osobne, za ile? i bardziej patrzyłbym tutaj na bilans niż na wycenę rynkową.

Alior, jego chyba największym plusem jets brak franków.

Zgadza się, jeżeli patrzymy wstecz czy na dzień dzisiejszy... Dlatego jak wyżej. Klucz to emisja, jej poziom i pochodzenie akcjonariusza.

Pierwsza emisja da sygnał.

A inne banki? Np boś, gnb? skala banków z problemami będzie rosła. Idea wcale nie jest pierwsza do zaorania.

Tutaj według mnie dużo zależy od skali pierwszej emisji. Od wyników. Wtedy piszą program dla KNF a w międzyczasie emisja druga, ale już na podstawie prospektu więc trudniejsza i może zabrać sporo czasu, którego bank nie ma.

Oglądając ostatnie notowania, kapitalizację każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie on szanse i ryzyka.

a jak jest z wprowadzeniem tych akcji do obrotu. KNF i GPW łatwo im dopuści, czy dopiero będą się starać. Zakładam, że wchodzą na podstawie polskich przepisów a nie unijnych.

Dodam, że być może inny przypadek, ale emisja spółki EFEKT nie jest wprowadzona do obrotu. Miała być wprowadzona od obrotu na podstawie jakiś przepisów unijnych. Jednak mimo podstaw prawnych GPW ich zmęczyło i każe pisać prospekt.

Jest jakaś spółka która już to przechodziła i bez prospektu wprowadziła akcje na GPW?

schemat akcje na rachunku dla mnie mocno widoczny.

PDA chodzą w cenie akcji, obroty na PDA ogromne w stosunku do starych akcji. Zwiększanie udziału trwa. Po rejestracji dowiemy się co i jak, ale ilość PP jaka się obróciła i PDA daje do myślenia.

Potem czas na działania.

walne poszło, emisje dwie uchwalone, publikacja wyników przyspieszona.

Cena na rynku poniżej ceny emisyjnej, jest tutaj jakiś bufor bezpieczeństwa. Klucz to sukces pierwszej emisji. Wtedy jakieś światełko będzie. Bo jak pójdą pierwsze pieniądze to o drugie powinno być łatwiej.

Druga emisja też uchwalona, z PP w grudniu. oczywiście do spełnienia warunków droga daleka, ale skoro KNF, BGK nie zabrał tego do tej pory to w przypadku dokapitalizowania raczej tym bardziej nie zabierze.

Warto zobaczyć co pokażą w wynikach, obniżenie bilansu, obniżenie kosztów(odsetkowe już mocno spadły). Ostatnie 4 kw zysków, na jakość nie patrzyłem.
Leasing pewnie sprzedaż siadła, ale dział windykacji też przynosi pieniądze.

Warunek konieczny to sprzedanie najbliższej emisji w normalnych kwotach i oczywiście pytanie kto to kupi.

ceny stali nadal lekko up.

Przy niższych przychodach powinny być lepsze wyniki.

Do tego dzisiaj info, że US zwróci spółce 5.5mln PLN. Kapitalizacja 37mln, przychody roczne 1.2 mld :)

Spółka zejdzie z giełdy, pytanie po jakich cenach.

PDA w obrocie....

Najpierw akcje na rachunku potem biznes :)

lekka panika była wywołana sporym udziałem darmowych akcji, ale w pewnym momencie pojawiła się wielka łapa(Moski?) i zebrała wszystko co stało do 2.5. Teraz stoi w ukryciu na K na 2.53 i zbiera.

PDA widać, nie wracają do arkusza bo w arkuszu na S do 3 PLN wisi zaledwie ok 35k akcji.

O pakietach rynek dowie się po rejestracji i zakładam tutaj zaskoczenie ze strony Moska+Sobik.

KaWalec napisał(a):
addison napisał(a):

Ale Giertych to duży wydawałoby się chłopiec a zachowuje się jak w piaskownicy. Te jego tweety "kochani.." co to jest? dostał kasę, niech się teraz wytłumaczy, że jest czysty.

A to w Państwie prawa nie powinno funkcjonować tak ze najpierw należy udowodnić winę ?? Tak tylko pytam, bo może do Ciebie tez zapukają i udowadniaj ze jesteś czysty? A tu się jednak okazuje ze sędzia widzi to ciut inaczej niż Szanowny Przedstawiciel Zera- weź mnie tam przymknij Mecenasa od Carnego bo mam sprawę aresztową...

Moja opinia na temat winny czy niewinny nie ma tu nic do rzeczy, tylko jakoś sposób załatwienia nie wyglada zbyt dobrze...

Wiadomo, niech prokurator udowodni winę przed sądem ale Giertych i spółka będzie starał się obalić zarzuty prokuratury. Bezczynnie siedział nie będzie. Na razie zajmuje się twitterem, mało to poważne. Celebryta się zrobił. "Kochany człowiek" parodia...

Zajmie to oczywiście sporo czasu, czym obok polityków powinni być zainteresowani rozmienieni akcjonariusze polnordu. Niestety giełda przez wielu jest wykorzystywana do wyciąga kasy przez głównych, grubej kasy i to w różnych formach. To jest patologia na rynku, mali są bezsilni, bici po kieszeniach bezlitośnie.

Może kiedyś ktoś zrobi takie podsumowanie gieldy. Ile spółki pozyskały kasy od inwestorów, ile są warte, ile wpłynęło dywidend, ile skupów a ile wykupów przy wyjściach z giełdy i ile bankruct wraz z obligami. Tak za ostatnie 30 lat. Ciekawe jaki liczby by wypłynęły i porównać to z obecna kapitalizacja rynków. To by była ciekawa lektura, niby suche liczby ale pokazane w którą stronę płyną środki na rynku. pomarzyć ludzka rzecz.

dokładnie, jak widzę takie transakcje, wierzytelności bez pokrycia to winę każdy widzi. Zobaczymy jak się będą bronić.

Ale Giertych to duży wydawałoby się chłopiec a zachowuje się jak w piaskownicy. Te jego tweety "kochani.." co to jest? dostał kasę, niech się teraz wytłumaczy, że jest czysty.

Kolego, wydaje mi się, że pierwsi walczący to powinny być jednak fundusze, które posiadają działy prawne i mają kasę na spory. My mali.... Jesteśmy do pozamiatania, szczególnie jak jesteśmy rozproszeni. Mam swoje życie, jedno :)

Przypomnę tylko spółkę Solar o której tutaj pisałem. Quercus został tam złapany w kleszcze i rozmieniony kasa z IPO wyszła, quercus straszył ale do sądu nie poszedł. Bo to kasa klientów a nie jego, jemu nie jest potrzebny PR, że dał się okraść. Jak się skończy historia, quercus wywali akcje i zapomni o ile już tego nie zrobił, nie śledzę tej historii. Żenada. Work service i IPO... Lista jest długa, bardzo długa.

W tym tygodniu spędziłem 3 h na komisariacie na przesłuchaniu w sprawie spółki, gdzie główny akcjonariusz postanowił zabrać wartość ponad 1500 małych akcjonariuszy. szczęśliwie, tutaj prokurator został skutecznie zachęcony przez małych.

To rzadkość, ale pytanie jest wciąż aktualne, dlaczego Fundy nie walczą?

Ciekawe czy prokuratura jest gotowa rozpocząć działania w innych spółkach gdzie główni wyciągają gotówkę w zamian za wątpliwej jakości przepłacone aktywa. Sam znalazłbym kilka spółek, gdzie transakcje są mocno naciągane i mało realne gdyby były kupowane na wolnym rynku.

I nie pije tutaj do polnordu, czy Krauze bo tu wałek aż bije po oczach i żal, że tak późno. Podpowiadam, skoro nie lubią leszka (słusznie zresztą) powinni przejrzec jego umowy choćby nabycie home brokera przez open finanse.

Od tego dla wielu jest giełda, aby kasa od inwestorów szła do prywatnej kieszeni głównego akcjonariusza.

piec w nowej Hucie trwale wygaszony, rudy wozić nie trzeba.

Z roku na rok PKP Cargo traci udział w rynku. Przepala gotówkę cały czas, zadłużenie rośnie.

Taka kopalnia na szynach.

orlen to potrafi inwestować w perpsektywiczne branże. najpierw Ruch, teraz polskapress.

Oczywiście patrząc z punktu widzenia rządzących jest to świetna inwestycja. spokojnie pozwoli utrzymać się przy władzy.

a orlenolotospzupko itd. dalej w swoim trendzie.

ciekawy dzień.

rawplug operacyjnie idzie do Wietnamu, ale na giełdzie już go nie będzie. Zabrali po wycenie 250mln i ostatnio 20mln netto w I pół 2020.

Dojna krowa powinna być a quercus posiadając 4% oddał za pół darmo, żenada.

dosyć zbierania? arkusz z lewej jak i z prawej pusty. dzisiaj maks od ponad 3 lat został zaliczony.

kiedy z giełdy?

Prawa poboru były intensywnie zbierane. Gdyby nie mała stosunkowo redukcja w zapisach dodatkowych zakładałbym w momencie debiutu pda dalszy intensywny skup. Jednak redukcja była taka, że wielu pokusi się o realizację zysków.

Dopiero po rejestracji w KRS dowiemy się o zwiększeniu pakietów a dopiero potem o biznesie. Najpierw akcje na rachunku, potem biznes :)

Ceny stali po wzroście cen z początkiem roku przed covidem potem covidowy zjazd i w ostatnich tygodniach powrót do cen z początku roku. W sumie wygląda na płaski rok cenowy na stali(HEB blacha pręty, profile).

Tutaj zapewne pomaga wygaszony piec w Krakowie i kurs EURPLN.

Zobaczymy co pokażą w III kw, w przyszłym roku kończy się skup akcji realizowany w ramach ugody z Konsorcjum stali.

Papier jak jeden z wielu, który notowany jest nisko po niskich wskaźnikach. Taki sentyment na rynku, spółki z NC warte są setki mln a tuta 38 mln :) funduszy brak.

w poszukiwaniu dna i wyjścia z mułu.

Analityczka Wood & Company Marta Jeżewska-Wasilewska podwyższyła rekomendację dla Alior
Banku do "kupuj" ze "sprzedaj", wyznaczając cenę docelową dla akcji banku na poziomie
18,18 zł - poinformowała agencja Bloomberg.

Z danych Bloomberga wynika, że średnia
cena docelowa dla akcji spółki wynosi 20,01 zł, w przedziale od 8 zł do 43,4 zł.

całość: https://stooq.pl/q/n/?s=alr

Nikt już tutaj nie buduje od podstaw. tylko przejęcia biznesów, łączenia, fuzje.

Raz wejdziesz na rynek dużego miasta na śmieciach komunalnych to masz sporą przewagę.

Śmieci przemysłowe, coraz więcej obostrzeń, pozwoleń, bez kapitału nie podchodź, dlatego ta branża się będzie systematyzować i łączyć.

Np. małe skupy metali zostały wykoszone przez regulacje(odpowiednie grunty bo jak się olej wyleje to koszty). Jak się rynek mocno reguluje i porządkuje to marże tym co zostaną później rosną. Rynek będzie podzielony, ale stabilny i trudno będzie się potem pojawić komuś nowemu. Budimex i inni idą w biznesy takie abonamentowe, utrzymanie autostrad.

Elemental, szkoda, że znika a bezczelnością jest model w jakim zastraszyli rynek.

inni też widzą potencjał w branży... www.pb.pl/budimex-zainwestuje-...

budimex zamieni developerkę na śmieci o czymś to świadczy. Elemental wróci na giełdę za dwa lata i 5 razy droższy, pewnie w US.

To samo inpost, ktoś widział info o obecnej wycenie spółki?

tak jak mówisz inżynieria finansowa czechowicza na aktywach spółki i swoich prywatnych.

Możesz naświetlić jak Czechowicz łączy prywatne biznesy z MCI, jak idą przepływy finansowe i dlaczego tylko w jednym kierunku?

Byłłoby miło poczytać taką lekturę.

Ok rozumiem, zakładasz, że chcą mieć 95% aby zrobić przymusowy.

Będzie trudno po tej cenie i w ogóle, akcji uśpionych jest sporo, spółka od 14 lat na gpw. Kiedyś była grzana, skasowana a od kilku lat grana pod wyjście i jak widać skuteczne.

Zakładam, że po małym skupie zrobią nwza i wyjdą bez wyciskania. Można zostać z akcjami w papierze, ale jak masz takich biznesmenów po drugiej stronie to nie ma co się łudzić, że zapłacą cenę godziwą.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

cyt: Sytuację banków Leszka Czarneckiego z pewnością śledzi też Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który w ostatnim czasie utworzył 3 podmioty, które w każdej chwili mogą być wykorzystane do ratowania zagrożonych banków. Mowa o Pierwszym Banku BFG, Drugim Banku BFG i Nowym Banku BFG. Ten ostatni już poszedł w ruch i został użyty do przejęcia Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Cała operacja trwała ledwo kilka tygodni

i .... W wyniku resolution akcjonariusze i wierzyciele banku z dnia na dzień stracili wszystko, bo akcje i obligacje umorzono.

to jeszcze nie ten weekend, ale w końcu przyjdzie. Akcjonariuszy już wielu nie ma w sensie wartości, ale obligatariusze i duzi klienci, depozytariusze zapłacą. No i oczywiście BFG. Oby to był jedyny bank przejęty w wirusowym czasie.

Pytanie jak się czarny (charakter) będzie bronił. Pewnie czeka aż mu zabiorą a potem o odszkodowanie, dlatego i KNF i BFG musi się starannie do tego przygotować aby nie płacić dwa razy.

Pod to info zabrałem dzisiaj całość z prawej :)

Dlaczego uważasz, że podniosą po wezwaniu na wyższy poziom. Zakładam, że to ostatnie i koniec.

Tanio było i leżało to zabrali. Tak się zabiera wartość z giełdy. Biznes wyceniony na 0 :)

Mamy info, że kolejny mały pakiecik 8.1k akcji po 11 PLN został zakupiony na rynku.

Ktoś widział taką transakcję? data transakcji 22.09.2020 a ja tam nie widzę takiego obrotu.
edit: jest w transakcji pakietowej. Wydawało mi się, że transakcje pakietowe od 100k są.

Osobiście czekam z akcjami na wyjście z giełdy, jeżeli będzie przymusowy wykup ufam, że znajdą się akcjonariusze którzy pójdą walczyć o swoje.

Wycenić taką firmę na 120 mln a do niedawna na 80mln to żart.

A widział ktoś bilans?

100 mln a rzucone jak za płot. Kto to dołoży?

Kredyty dopiero zaczynają się wysypywać, nowej sprzedaży nie ma.

Ostatnie kilka lat to fuzje i przejęcia banków. Bilanse puchną, roe maleje ale jak się wywraca to od razu grubo.

Pomyslcie co musi być w bankach we Włoszech, Hiszpanii i innych krajach na zachodzie.

spółka zostaje na giełdzie póki co. ostatnio mocno rośnie. Uwagę może przykuwać według mnie spore przychody na spółce produkcyjnej w stosunku do kapitalizacji i WK.

emisja zamknięta.

Do tego redukcja w zapisach dodatkowych dla tych zapisujących się bardzo obiecująca :)

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2021 21:55:21
Liczba wpisów: 2 111
[0,57% wszystkich postów / 0,48 postów dziennie]
Punkty respektu: 20

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,771 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d