pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
Z jednej strony analitycy piszą, że alior ma wyższą szkodowość portfela (o czym pisał niedawno Fitch)a z drugiej sam bank zawiązuje najwyższe rezerwy w skali do innych banków na małe tsue związane z przedterminową spłacalnością kredytów(dane historyczne- zwrot prowizji, pozostałych kosztów).

ten bank wciąż zaskakuje negatywnie. leci jak kamień. Do tego program emisji obligacji podporządkowanych, sekurytyzacja portfela leasingowego pokazuje, że kapitału im potrzeba.

Wyniki za kilka dni, ale już wiadomo, że zwrotu w wynikach nie będzie. Zatem oczekiwanie na kolejny kwartał czy tam 6 miesięcy.

Wk napisał(a):
Wyniki coraz bliżej.
Będzie dobrze czy źle?


Ankietowani przez PAP Biznes analitycy spodziewają się, że w czwartym kwartale 2019 roku zysk netto Alior Banku wyniesie 147,2 mln zł. (PAP Biznes)

całość: https://stooq.pl/n/?f=1338124


Po latach pakowania kasy w bank oni mają strategię, plany o dywidendzie.. czyli pierwsza dywi dopiero za 2021?

Każdy ma taką gospodarkę na jaką sobie zapracował. Niemcy importują węgiel, bo mają przewagi gdzie indziej. Nam do tego daleko, dlatego o bilansie handlu zagranicznego u nas w ostatnich latach decydowały ceny surowców(ropa gaz i pewnie węgiel).

Rozumiem, że mając naturalne bogactwo i do tego drogie w wydobyciu nie będzie nam łatwo znaleźć w UE sprzymierzeńców do nakładania ceł. UE dawno położyła krzyżyk na wydobyciu.


Przecież wystarczy zarzucić im dumping i dowalić cła. W mediach pisano, że tamtejsze koleje obniżyły stawki za transport węgla na zachód o kilkadziesiąt procent.

nasza KNF zawiniła przy Getbacku to jak nazwać to co robi w przypadku banków leszkowych?

Wiadomo, że to się rozleje i im później tym będzie droższe, dają sobie czas na zebranie odpowiednich mld w BFG?

A Pani Anna nadal spokojnie upycha towar?

Prokuratura ma dużo pracy, uboat line też czeka. A wystarczyło aby KNF przy sprzedaży obligów postawiła twardsze warunki.

Niestety cały świat idzie w kierunku luzowania wszystkich norm jakościowych. Sama nasza GPW za chwilę będzie miała działalność crowdfundingową, zobaczymy jakich emitentów wrzuci na do systemu.

5 lat od bankructwa, brak słów.

Miałeś rację, w ten sposób zawsze chętnie będę się mylił.

Papier z takim bilansem leżał długo na dnie, na niskiej, wręcz skrajnie niskiej wycenie. Widać banki z wozu to papier lżejszy.

Hossa nabiera rozpędu, ludzie już mają nieruchomości inwestycyjne, teraz PPK i za chwilę napływy do funduszy przyspieszą. Wiele spółek zostało wycofanych po tych skrajnie niskich cenach.

Wczoraj był piękny zwrot. Dzisiaj kolejna dobra wiadomość dla banku, że mBank zauważa mocny wzrost spraw frankowych. Tutaj jak wiadomo są inne gnioty, ale nie ma przynajmniej tego największego.

spółka wraca do emisji:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...W art. jest ładnie napisane, że strata została powiększona o odpisy na obligacje lureny, ówczesnego właściciela. Nikt się nawet nie zająknął o wyprowadzeniu ponad 200mln majątku z Ruchu, prokurator, banki finansujące. NIKT, wrzucili to na garb dostawców a Chalupec przytulił ponad 200mln.

Kasa idąca do Luksemurga, Lichtensteinu na Cypr itd. nigdy nie wraca tym samym kanałem. NIGDY! Akcjonariusze wielu spółek przerabiali to wielokrotnie i nic się tutaj nie zmieni.

To jest to ryzyko w tym banku. Nie ma CHF, ale były kredyty przyznawane na zasadzie jak w SKOK Wołomin, z góry było wiadomo, że to wydmuchy. Dlatego weszła kontrola KNF.

Przydałoby się info z KNF, banku o wynikach tej kontroli.

Chalupec i Ruch, za który zapłacili akcjonariusze Aliora i wydawcy, dostawcy Ruchu(okroili ich równo). gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/1...

Informacje
Stopień: Złotousty
Dołączył: 6 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 25 lutego 2020 15:34:23
Liczba wpisów: 1 852
[0,55% wszystkich postów / 0,46 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,811 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d