Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
przejęcie idealnie trafione przez włodarzy azotów.

wszędzie zwroty na rynkach, mocne zejścia w dół, wchodzenie w bessę a oni kupują zapewne na zasadzie ceny wynegocjowanej 6-9 miesięcy temu.

cieszy, że PZU zwiększył udział akcji. jeszcze trochę fundom brakuje aby stworzyć przewagę i zażądać coś więcej od spółki.

Na pierwszy ogień zamknąłbym dział maklerski, tam już nie ma biznesu a angażuje spore kwoty. Ok, nikt na spółkę nie zerka to i ja zamilknę bo sam tu pisuję.

i mamy to co powinno mieć miejsce ponad półtora roku temu.

Wtedy zarząd naciągnął jeszcze fundusze do nowych akcji. Tym samym problemy banków zostały przerzucone na klientów tfi.

Potem historia z euviciem, mydlenie oczu, euvic odszedł, jedno tfi podało, że jest gotowe wspierać spółkę(jaką spółkę- to widmo!). Czyli znowu chronimy bank?

smród był od dawna, ale to nie przeszkadzało fundom wrzucać kasę klientów.

Papier spadł do poziomów widzianych ostatni raz w 2012. Wydaje się. że to co dobre dla biznesu spółki nie zawsze jest dobre dla jej akcjonariuszy. Rynek bardzo źle podszedł do transakcji, widać tłumaczenia zarządu na nic się zdały. Do tego operacyjne problemy w branży, energia, niskie ceny zbiorów, susza i jest klops na wykresie.

Lawina ruszyła po info o przejęciu biznesu za 250mld EUR, dla akcjonariuszy najlepsze w tym momencie byłoby ogłoszenie skupu akcji do umorzenia. Tylko, czy finansowo da się połączyć te dwie rzeczy?

Za chwilę może się okazać, że wartość rynkowa całej grupy będzie na poziomie połowy przejmowanej spółki. Tym samym sprzedający biznes niemiecki mógłby nabyć to z powrotem i do tego dokładając jeszcze inne aktywa gdyby udało mu się całe 250mln eur zamienić na akcje azotów.

Oczywiście kupno akcji azotów za 250mln eur nie jest raczej możliwe, bo według stooqa 85% jest w rękach funduszy - ktoś sprzedaje, bo kurs leci w otchłań, ale podaż skumulowana jest zapewne niższa niż 1.1mld jakie azoty wydadzą na aktywa.
Drugi największy akcjonariusz ma blisko 20%, widać nie korzysta z ceny do powiększenia pozycji, a może to on redukuje? Nawozy w Rosji są konkurencyjne z uwagi na tańszy gaz, są też sankcje, ale nie znam sytuacji czy dotykają branży i akcjonariusza azotów.

na stronie spółki jest ceremonia otwarcia: http://agroliga.com.ua/en/2018/10/08/ceremonial-opening-of-the-oil-extraction-plant/

filmik z budowy w przyspieszeniu pokazuje jaka to inwestycja.

ehh Wrocław.

Misztal, założyciel powiązanej indaty, wcześniej tromedia poszedł w deweloperkę, i2 development. audytor do niedawna pani Luiza B, obecnie aresztowana za wałki w Gancie.

Mały ten Wrocław, mały.

Spółka gdzie dywidendy idą spore a bilans w tym zadłużenie wzrasta.

bank podpisał porozumienie z ruchem. Odczytuję to jednoznacznie, bank był więźniem ruchu i jedyne co mógł zrobić to odroczyć problemy z kredytem więc odroczył.

Ruch jak pisali w prasie został wydrenowany przez Chalupca, nieruchomości już nie ma, kasy nie ma, zostały długi i problemy z płynnością a bank... przespał czas kiedy kredyt był bezpieczny do ściągnięcia, teraz jest tylko pudrowanie.

Audyt za 2018 to dopiero gdzieś od lutego to jeszcze szanowna pani Luiza może spokojnie opuścić areszt i będzie mogła audyt robić.

Plus za szybka reakcje dla spółki, zobaczymy kogo wybiorą tym razem.

a dług na przejęcia odliczony?

oj żeby to było takie proste. Lata temu była hossa na takie przenoszenie wartości.

addison napisał(a):
To teraz niech ktoś policzy ile Enterprise Inwestors zarobił, ale uwaga! proszę policzyć ile zarobił na akcjach które dokupił za kasę z wyemitowanych obligacji. Obligacje te nabył Harper a kasę wziął z kredytu bankowego(za prezesem z dzisiejszego wywiadu).

Teraz wszystko wraca do domu. Akcje sprzedał EI, wykupi obligacje a harper spłaci kredyty. Pytanie ile PLN zostanie w EI?

Nie wczytywałem się w ilości, ale wcale bym się nie zdziwił, że ilość akcji sprzedanych w ofercie nie różni się od ilości akcji które EI objął za wyemitowane obligacje.


Zjeść ciastko i mieć ciastko. Majstersztyk


Tak wyglądała historia inwestora finansowego w spółce i jego zyski. Układ to maks co może z tego być.

Dlatego trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do IPO, bardzo.

Dzisiaj układ to maks co może z tego być. Widać, że upadłości jest coraz więcej, według mnie to wpływ , teraz instytucje dokładniej patrzą czyje obligacje kupują, do tego oprocentowanie poszło w górę na tym rynku. W wielu przypadkach fundy i banki są zakładnikami poprzedniej polityki i muszą rolować aby nie robić potężnych odpisów(alior- ruch) pomimo, że klient nie rokuje..


Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 6 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 23 października 2018 17:07:59
Liczba wpisów: 1 471
[0,47% wszystkich postów / 0,41 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,177 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d