pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
Papier zaczyna przyspieszać, warto poczekać aż pokażą bilans za 2020 i za I kw 2021, gdzie ceny odleciały.

Przychody/kapitalizacja =13

Powinni wrócić do dywidend.

A jak to porównać z polimexem i jego 1.3 mld przy 2 razy większych przychodach?

Mostal. To spory eksporter, warto pamiętać patrząc co że zlociszem robi Glapa i spółka.

Papier stoi w blokach. warto popatrzeć jak to co dołowało spółkę w 2020 zmieniło się w 2021, mianowicie ceny tucznika w skupie w I kw 2021.

Nie wiem czy musi pojawić się info, spółka ma kapitalizację ciekawą, renowna, przejęła troche aktywów upadłej elbudowy. Sporo robi w Eur. a kapitalizacja chodziła po 110mln.

byłem u nich na hali, kilkanaście mln w maszynach?... nie wiem, raczej bym tego tak nie szacował.

Oj chyba prezes spółki nie jest zadowolony, że mu kurs rośnie.

A namawiałem na walnym ostatnio na walnym aby się nie wygłupiał i zrobił skup po 2 PLN to by coś skupił a tak patrzył na kurs po 1.4 i zrobił po minimalnej cenie.

Tak by skupił po 2 z 200 k akcji i coś by z tego miał.

Żył sentymentem zamiast dać 30-40% premii od rynku i zgarnąć coś hurtowo.

Oby w tym roku na walnym była większa reprezentacja.

2 miesiące później spółka melduje się 1 pln czyli blisko 50% wyżej. Papier wrócił do notowań ciągłych w ostatni czwartek.

Hossa stalowa i chyba efekt wzrostu cen stali robi swoje na spółce.

www.money.pl/gielda/przez-dwa-...

Albo 1 mld z emisji długu albo restrukturyzacja?

Do dzisiaj zachodze w głowę że banki finansujące godzą się na ten bilans spółki. W kani też długo wnip robił wartość.

Bo o kończy się biznes i są znaki zapytania co z gotówką że sprzedaży.

micmak napisał(a):
Jak spółka wypłaca zbyt dużą dywidendę to też nie dobrze, kasa powinna zostawać w spółce i być reinwestowana. Nigdy wszystkich nie zadowolisz. Silenced

ciężko wszystkich, ale warto pomyśleć o tym aby zadowolić jak największą grupę, aby gra nie nosiła znamion zysk mój jest stratą drugiego. w końcu to kasa spółki czyli wszystkich akcjonariuszy.

pivovarit napisał(a):
hukers napisał(a):
orzech napisał(a):
a mógłby kolega uściślić co ma na myśli mówiąc o pozornie fajnym infie - byłbym wdzięcznyThink

Tak jak pisalem wczoraj i jak widzisz powyżej - problemem nie jest cena skupu tylko sam kup. Jestem pewien, że gdyby tą samą kwotę oglosili w formie dywidendy to kurs byłby teraz gdzie indziej. Nawymyslali, nacudowali i teraz pozostaja dziwaczne komunikaty jak to zwiększają cene na prośby indywidualnych (chociaż prosta kalkulacja wskazuje że najwiecej na skupie właśnie drobni są stratni vs dywidenda).

Jeśli problemem jest to, że wybrano skup zamiast dywidendy, to chyba jednak bardzo źle świadczy o akcjonariacie Mercatora.

Do dywidendy w sumie też się można przyczepić, że większość kasy zgarnia większościowy Boo hoo!

sporo zależy od parametrów skupu. Mali powinni na walnym wskazać głównemu aby skup był realizowany przez dużych graczy na rynku, aby technicznie mali mogli zrobić zapis bez angażowania swojego czasu, bez zbędnej papierologii, wysyłania zaświadczeń. Jak wybiorą trigon to znaczy, że będą muslie mali biegać z papierami. odbieram to jako kłoda rzucona pod nogi inwestorom.

Mali powinni więc walczyć o jak najłatwiejszy dostęp do tego skupu dla szerokiego grona, to w sytuacji skupu sporo powyżej ceny rynkowej jest najistotniejsze.

Treść raportu:
Zarząd Impel S.A. informuje, iż szacowana wartość przychodów netto za luty 2021 roku wyniosła: 177 758 tys. zł.

to za cały rok wychodzi ok 2.2mld.

ukradzione po 13pln/akcja.

z art powyżej:

"Zauważyliśmy, szczególnie w drugim kwartale, bardzo mocny spadek zamówień z zagranicy. Produkujemy głównie konstrukcje, ale też kraty pomostowe - to są rzeczy na rynek budowlany i zauważyliśmy bardzo duże zatrzymanie sprzedaży ze względu na lockdown. Na szczęście w trzecim kwartale sytuacja zaczęła się poprawiać i w tej chwili normalnie pracujemy we wszystkich zakładach produkcyjnych" - powiedział prezes Figat.

Zarząd zakłada, że czwarty kwartał w segmencie produkcji będzie lepszy niż najbardziej dotknięty pandemią drugi kwartał.

Mało ambitne założenie na IVkw w produkcji.

no nic, czas pokaże jak zaprezentują wyniki. Pytanie czy nie zechcą na covidowy rok wyrzucić jakiś trupów z szafy i odpisać jakieś zaległe śmieci.

Zawsze to argument by się znalazł, rynek wszystko przyjmie na hasło covid.

C
Dla świadomych akcjonariuszy i pilnujących swoich pozycji na bieżąco skup po wysokiej cenie zawsze daje przewagę.

Jednak ja lubię popatrzeć na taki model też z poziomu biernego akcjonariusza, który w tym modelu jest pomijany, ktoś inny wykorzystuje to, że inni są pasywni. Jest to model w mojej ocenie mało etyczny. Za takie coś żółta kartka dla spółki, zarządu i głównego akcjonariusza.

Warto sobie przeliczyć ile stracili pasywni akcjonariusze np na spółce quercus za ostatnie kilka lat. Nie każdy śledzi rynek na bieżąco, szkoda, że główny i zarząd nie myśli o tych pasywnych.

Też zakładałem siłę papieru patrząc na strukturę akcjonariatu i mały FF. Od piku papier oddał ponad 20%, chociaż w średnim terminie nadal ma wysokie wzrosty.

Skup akcji po cenie sporo wyższej od rynkowej to forma dywidendy po którą trzeba się samemu zgłosić. Bardzo nie fair. Ten model od lat realizuje Buczek w quercusie, bardzo brzydki model i to robi przedstawiciel branży finansowej.

Po ile tutaj będzie skup pokaże walne które uchwali widełki, ale reakcja rynku pokazuje co o tym sądzą inwestorzy.

Z drugiej strony ile na tej spółce jest % do wzięcia i na jakim ryzyku? To pytanie zadaję szukając argumentów do kupna-sprzedaży akcji tej spółki i określenia horyzontu czasowego.

norbert80 napisał(a):
Spolka od wielu lat oszukuje inwestorow(umorzenie akcjii) tymczasem rozdaja za darmo pracownikom ,do tego chca wycofac spolke z GPW oglaszajac wezwanie ze skandalicznie niska cena tj 26,67 gdzie c/wk jest w ok 70 ale rozumiem jest to srednia z 6mcy argumentem jest ze po dwudziestu kilku latach sie spolce nie oplaca...dziwna teoria tym bardziej ze maja nieruchomosci warte ok 70mln pln biznes roziwja sie jak nigdy dotad otwieraja spolka w UsA marze coraz wyzsze i obawiaja sie ze konkurnecja bedzie miala wglad (tak jakby wczesniej nie miala wgladu!!!)to wszystko jest SZEMRANE forum parkietu..stockwatch ..bankier GRZMII jak mozna byc tak nieuczciwym i chciwym..z gory dziekuje mam nadzieje ze PRAWO BEDZIE PO NASZEJ STRONIE I SKUTECZNIE UDA SIE ZABLOKOWAC...z gory dziekuje i pozdrawiam. Jesli cos pominlalem to dopiszcie

bez sądu się nie obędzie.

podobnie było na gobarto i innych spółkach.

Smutne, że w walce są tylko mali inwestorzy, fundy zazwyczaj oddają akcje.

Myślę, że mera chciałaby to zabrać, ale czy mali chcieliby to oddać po takiej cenie?

Sporo uśpionych, będzie trudno. Wino w lodówce powinno nabierać wartości.

pamiętać trzeba, że z tego zysku sporo poszło już na dywidendę. Kto dzisiaj kupuje to kupuje już przyszłe projekty. W końcu inwestycja z końca 2020 przyniosła zyski :)

Co do kapitalizacji, jest to jakaś anomalia, że kapitalizacja jest niższa niż zysk netto za poprzedni rok, ale to się zdarza. tutaj części tej kasy już w spółce nie ma. Teraz gra pod dywidendę. Dodam, że branie wysokiej dywidendy jest kosztowne.

Na Opteam kto wziął dywidendę w ostatnim dniu jest dopiero dzisiaj na zero. Więc takie duże dywi tylko na IKE.

może wzrost stali i hossa w branży dystrybutorów, producentów. patrz cognor.

Value może nadal dobiera akcje. Do tego napływy do funduszy akcyjnych w końcu się rozpędzają, zaczynają brać akcje?

A jak uzasadnisz wejście mocne i zwiększanie pozycji Moski w spółce?

ostatni kontrakt z JMP na ponad 80mln.

Papier na maksach, od emisji zrobił ponad 60%

teraz walne gdzie będzie głosowane wyjście z giełdy.

Kapitalizacja, przychody, zyski :)

Dzisiaj mamy publikację szacunków jednostkowych:

Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów Emitenta za 2020 rok wyniosły 1.262.593 tys. PLN, co stanowi spadek o 111.146 tys. PLN w porównaniu do roku poprzedniego.
Jednostkowy zysk operacyjny Emitenta za 2020 rok wyniósł 24.108 tys. PLN, co stanowi wzrost o 11.482 tys. PLN w porównaniu do roku poprzedniego. Jednostkowy wynik finansowy netto Emitenta za 2020 rok wyniósł 14.693 tys. PLN, co stanowi wzrost o 13.089 tys. PLN w porównaniu do roku poprzedniego.

Przychody ponad 1.2mld rocznie :) do niedawna ta spółka miała kapitalizację poniżej 30 mln.

Jak się bronić przed tą rozszerzającą się patologią?

PGO, Impel w tym tygodniu przymusowe wykupy.

Jak coś jest wartościowe to zabierają po tak niskich cenach, że głowa boli a fundusze oddają bez walki.

Ostatnie 2 lata to była plaga. Dzisiaj Glapa obiecał tani kredyt przez co najmniej 2 lata a zakładam, że już na stałe. Także wezwań będzie coraz więcej.

Od kilku dni w arkuszu na 1.07 wisiała podaż na 100k akcji, dzisiaj została zabrana. teraz czekać na wyniki.

Zawsze warto mieć trochę obligacji w portfelu :)

15 kwietnia 2020 r. oraz raportu bieżącego 12/2020 z dnia 22 czerwca 2020 r., informuje, że w dniu dzisiejszym pełnomocnik Spółki otrzymał w sprawie toczącej się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie pismo Skarbu Państwa reprezentowanego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, zastępowanego przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej, w którym w całości zostały uznane zarzuty Spółki do informacji Wojewody Zachodniopomorskiego w przedmiocie zgłoszenia wierzytelności przysługujących Emitentowi od Gminy Ostrowice, tj. wierzytelności: w kwocie 32 874 003,98 zł oraz wierzytelności w kwocie 2 478 131,77 zł wynikających z tytułów wykonawczych - ugód mediacyjnych zawartych przez Spółkę z Gminą Ostrowice, zatwierdzonych przez sąd oraz zaopatrzonych w klauzule wykonalności.

Wygląda na to, że wyrok to formalność.

Połowa akcji MWT jest w posiadaniu holdingu.

Ile mln wyciągnięto z rynku przy okazji IPO tej spółki? do tego te mln poszły od razu za ocean.

papier zamrożony w okolicach ceny wezwania.

In minus w spółce to zabawy wiceprezesa od finansów na giełdzie za kasę spółki. Do znalezienia w ostatnim raporcie, grali w akcje, na razie do przodu, ale to broń ostra.

Za dużo kasy mają? akcjonariuszom nie dadzą tylko do siebie. Taki świat.

Teraz widzi już więcej osób, czy będzie reakcja?

teraz to już oddechy.

Byłem na walnych kiedy decydowano o emisjach z PP. Nie pamiętam, może pisałem wcześniej jak to wyglądało z boku.

Dodam tylko, że na walnych zarząd zaprosił przedstawiciela citibanku, który siedział obok przedstawiciela zarmenu. namawili na emisję akcji dla zarmenu.

Do teraz nie mogę pojąć dlaczego OFE nie zdecydowały się ratować tej firmy, może nie 6 a 36mln i spółka była do uratowania.

A tak wszystkie kąski po elbie od syndyku wykupione, Mostal zabrze, zarmen, biuro projektowe.

Kupione, rozdrapane, na szybko, tanio... Sąd w tym przypadku był bardzo, bardzo szybki. Pytanie dlaczego elba wciąż jest notowana, nie ma tam jeszcze prawomocnego wyroku o upadłości likwidacyjnej? Za chwilę okaże się, że nie ma tam nic bo ta kasa z pkn zaraz zostanie zabrane, gwarancje, wszystko się posypało.

Szkoda takiej firmy, z takimi kompetencjami, doświadczeniem. Fakt w środku było Bizancjum bo nie było głównego.

Ty to wiesz, ja to wiem i pewnie 3k pozostałych uczestników rynku.... Reszta nie słyszała o spółce.

Dlatego zakładam ruchu po info. Zresztą przygotowania widać było dzisiaj. Papier najwyżej od dnia odcięcia dywidendy.

Mogę się oczywiście mylić bo zakładam wzrost pozytywnego sentymentu na info o wynikach.

Wyniki jutro.

Zakładam, że nie wszyscy monitorują spółkę i ci co na pierwszy rzut oka widzą kapitalizację, bilans odrzucają spółkę.

Raport roczny powinien wywołać krótkoterminową reakcję. Przekonamy się w ciągu najbliższych kilku dni. To trochę jak z Aliorem, nigdy nie był rankingach liderów frankowych, ale dopiero po ostatnich wynikach i jasnej deklaracji prezesa na konferencji, że ich franki nie dotyczą papier ruszył w górę.

Arkusz z prawej jest przygotowany do ruchu w górę, tak ja to widzę na jeden dzień przed wynikami.

dzisiaj w Piku kapitalizacja polimexu sięgnęła 1.5mld PLN.

Na moje bardzo drogo porównując do innych firm z rynku. Tutaj mamy twardy akcjonariat publiczny więc on sypać nie będzie a na małym FF można to ciągnąć. Widać papier bardzo mocny(dla mnie nieuzasadniony), ale z rynkiem się nie dyskutuje, można z nim walczyć lub z nim płynąć.

Zagadką jest PEKAO, które akcje posiada a nie sprzedaje. On mógłby zwiększyć płynność, nawet sygnał o sprzedaży i schowaniu się pod 5%.

Czy to dobry papier do wzięcia S? W grę wchodzi walka z bardzo mocnym sentymentem i do tego w hossie

martin207 napisał(a):
Media: jest źle bardzo źle bankrut
Włodarze: wcale nie jest tak źle jak to media malują.

Co sądzicie o obecnej sytuacji, analizował ktoś jak finansowo miałby wyglądać wyjście z opresji rafako ?
Czy zakończenie obecnych zleceń i restrukturyzacja poprawi znacznie bilans rafako ?

Gdyby tutaj działały normalne prawa rynku to tutaj byłaby już upadłość, ale nie działają. Działa polityka i pieniądz publiczny a tego drugiego obecna władza potrafi i chce wydrukować tyle ile potrzeba i jeszcze więcej.

Z hasłem na ustach... Po nas choćby potop budujemy nowego wielkiego Misia i to niestety nie jest film.

Pfr, arp, ncbr, bgk i pewnie wiele innych agencji i funduszy powstanie aby utrzymywać system.

Nawiązując do braku dywidend, to już kiedyś pisałem, ten bank ma kapitalizację sporo niższą niż pozyskany kapitał z rynku i zatrzymane zyski. sporo niższą a gdzie założycielski?

Wydaje się, że po wybiciu ktoś sobie uświadomił, że tam nie ma franków.

Kiedyś to był bardzo drogi bank, ale zjechał o 80%.

Tak, nigdy nie wypłacał dywidend. Dlatego na ten bank byłem bardzo sceptyczny i pisałem kiedy kosztował 70 i kiedy PZU go kupował To była wielka przysługa dla tassara. Przed covidem podali, że od 2021 zaczną wypłacać, ale covid zmienił reguły.

Odnośnie zysku, bardziej interesowała mnie tutaj wycena porównawcza do innych frankowych banków. Tutaj bez franków a bank był kwotowany w okolicach 0.3 WK. Jak odejmiesz to co banki miałyby odjąć z kosztów frankowych to pewnie byłyby kwotowane powyżej WK.

Właśnie jeden z funduszy grających na S zniknął z rejestru, tzn spadł poniżej 0.5%, może mieć zero.

Stało się to na co czekałem. Bank bez franków a notowany najniżej.

Ma swoje problemy i jak pisałem kiedyś był drogi kiedy chodził po 50. Ale tam tylko poukładać to na nowo. Niedawno wycena była na 15PLN. na poziomie poniżej 0.3WK.

Trzeba pamiętać, że ten bank od lat kisi kapitał, nie płacił dywidend, kilka razy robił emisje akcji. Chyba wystarczy?

Jutro wyniki a tymczasem bank wyskoczył dzisiaj powyżej 20 PLN, najwyżej od blisko roku.

I od razu 7%

1.7 mld z rynku wyszło...

Strzelam.

kurs idzie w kierunku ceny wezwania, którego jeszcze nie ma, ale zakładam, że za chwilę będzie. Wezwanie za kasę spółki.

Główny zrezygnował z prezesury więc nie będzie musiał sam pisać, że cena w wezwaniu jest godziwa.

Kapitalizacja 390mln, zabierze przy pasywnej postawie funduszy.

Widać walkę, papier dzisiaj zamknął się najwyżej od marca 2020.

W przyszłym tygodniu raportują raport roczny. Dodam, że w tym banku nie powinno być rezerw na franki bo tych franków tam nie ma.

Dzisiaj jeden z funduszy grających na spadki zmniejszył pozycję, za chwilę może zejść poniżej 0.5% i się schować w wykazie szortów, drugi też z łatwością może się schować. Czy będą w kasować pozycję do zera? Pewnie nie prędko. Gdyby mieli taki zamiar musieliby odkupić akcje za ok 32 mln PLN, nie jest to dużo, ale zawsze dodatkowy impuls popytowy.

To tak w oczekiwaniu na wyniki.

Jaka może być podstawa dzisiejszego raportu spółki o zleceniu dla spółki zależnej?

Nie ma kwot, nie ma podstawy, jakieś pomysły?

raport roczny dopiero 23 kwietnia.

Czy do tego czasu główny zdąży zrobić wezwanie i zabrać spółkę z giełdy?

businessinsider.com.pl/firmy/r...

Papier rośnie pewnie pod to info i rynek zakłada, że polimex nie będzie za to płacił.

Na zasadzie przejmie aktywa, biznes rafako, ale nie długi. Najlepiej wziąć to od syndyka. Przypadek Elbudowy się kłania.
Tylko tutaj sporo długów jest i pytanie jak to zrobią aby odciąć i nie zatopić wierzycieli. Państwowi wszystko przyjmą na klatę i nawet podziękują.

Sentyment na polimexie jest mocny, wycena 1.4mld patrząc na przychody, czy księgowo to wydaje się za wysoka w porównaniu do innych spółek. Chyba liczą, że do biznesu wejdzie rafako za free?
Do tego mały FF i ciągnie papier. Tutaj akcjonariuszem po układach jest też PKO, po co mu te akcje? Powinien to kasować, normalnie by to kasował, ale to wszystko publiczne to nie rządzi się prawami rynku.

rynek podnosi cenę, pod nadchodzącą transakcję?

List intencyjny wywołał ruch i powrót do bazy, teraz powoli się wspina.

dzisiaj opublikowali wyniki za IV kw...

przychody o blisko 50% up z 52mln do 72mln w IV kw rdr.

Zysk netto za 2020 wychodzi 7.8mln, w samym IV kw wychodzi 2.7mln netto.

orzeł męczony przez głównych. Nowa półka cenowa?

Pojawiło się porozumienie akcjonariuszy. Warto przeczytać w jaki celu powstało.

W skrócie mają obiekcje do zarządzania spółką. Będzie walne na wniosek porozumienia.

Licząc po działkach jakie spółka posiada w wawie i okolicach to mają działek na PUM ponad 100 k m2. Wszystko bez kredytów.

Czy to będzie zmiana? Na razie ruch na akcjach jest.

porozumienie ma 95,28% głosów na WZA.

Ktoś będzie szedł do sądu?

Na początku marca wszyscy zobaczą to co teraz wiedzą tylko akcjonariusze, szczególnie bilans.

Trzeba przyznać ,że co co brali akcje na zwykły rach pod dywidendę w okolicach 30-32 są niezłe pod wodą, głównie przez blisko 3 PLN podatku.

Długo byłeś w uśpieniu, konto na Sw założone 12 lat temu!

20 mln nowych akcji po 1.6. będzie płynność a czy będzie spadek. Trudno powiedzieć, rynek stali jest gorący, wyniki kosmos.

Bo nikt nie wie ile akcji zostało Zaparkowane na słupy...

I stało się dzisiaj, co mnie osobiście mocno zaskoczyło. Papier wybił nowe maksy od kilku(4) lat, a do tego na koniec w arkuszu był popyt na 30 k akcji po 2.25 i nikt nie wrzucał akcji po takim wzroście.

Do tego akcja zrobiona w ciszy medialnej. Aż nasuwa się pytanie, gdzie jest przyczyna tego ruchu, dowiemy się za kilka dni? szczególnie ilość na popycie, 60k akcji to blisko 1% spółki.

Spółki zapomnianej przez rynek.taniej, ale zapomnianej.

Czy to AT kazała kupować?

Dodam, że w tym tyg ceny stali kolejny kroczek do góry, już nie tak dynamiczny, teraz pytanie jak długo utrzymają się te poziomy.

Dzięki za odpowiedź. Brutalny świat, chciwi są jeszcze bardziej chciwi a fundusze w Polandii nie walczą.

Wszystko w rękach małych. KNF z urzędu nie działa.

I nikt nie poszedł z nimi do sądu za tamten skup akcji..

To przecież działanie na szkodę akcjonariuszy mniejszościowych. Czy zarząd miał zgodę rady nadzorczej na sprzedaż tych akcji?

KosZt pieniądza jest jaki jest. Kupowanie akcji to najlepszy sposób. Warto policzyć ile warte są niektóre spółki w przeliczeniu na nieruchomości.

Nie chwal dnia, jeszcze te brakujące 1.5 skupią od kogoś w pakiecie A kilka dni i wyciskanie.

Tutaj już wyciskanie jest tylko kwestią czasu, po raz kolejny fundusze zabłysnęły i oddały dojna krowę za darmo.

1.5% wartość 2 mln... Kwestia czasu, szkoda. Po raz kolejny przegrana sprawa.

Dzik zdążył zabrać akcje, w innych spółkach będzie coraz drożej, hossa trwa.

Lista długa, warto popatrzeć na liderów. Gobarto, wycena, przychody, pamapol. Sporo tego by się znalazło. Niektóre wyceny już podskoczyły, np bowim.

Trochę tak jak inwestycje na euro2012. Na końcu przecinali wstęgi a niektórzy w tym czasie składali wnioski o upadłość...
Z twojej listy mam kilku przedstawicieli.

Z małych od dawna obserwuje bowim, drozapol. Ten pierwszy mały tylko z ówczesnej kapitalizacji.

Remak ruszył ostro, wiele spółek z tradycyjnej gospodarki było niedocenione. Niektóre główni zdążyli zabrać, inne mają szansę na drugie życie na GPW. Branża ma długą listę, każdy coś znajdzie.

Jeszcze kilka takich spółek czeka w obwodzie... Urok hossy, jak długo potrwa?

Szkoda, że wiele spółek zdążono wyprowadzić z giełdy, głównie zdrowych, dużych, stabilnych.

Osobiście od kilku tygodni zastanawiałem się pod co ten papier tak w ciszy rośnie. urósł 100% i dzisiaj mamy info dynamizujące wzrosty. kwoty nie padły

Papier ma problemy z przebiciem 2 PLN, pewnie dwa fixy nie pomagają. Bowim już pika w 4 PLN po ładnych wzrostacg, tutaj ff mało wart to i obrotów dużych nie będzie.

To ulubieniec funduszy, też na moje jest za drogi.

i temat już się sam rozwiązał.

a kiedyś postrzegano fundy jako gwaranta. W tych przypadkach wygląda, że to najgorszy inwestor, który kompletnie nie wie co ma.

Popatrzcie na biznes, wycenę Impela, tam też zabierają. Komedia.

i oczywiście powstaną pytania, czy coś tam pod stołem nie jest rozliczane. każdy lubi nieruchomości :)

Też widzę taki scenariusz.

Nwza o wycofaniu i nawet ceny nie trzeba podnosić...

Tym samym czekam na rozliczenie przy wyciskaniu, sam nic nie zrobię.

Może jakiś list dziękczynny do OFE?

A może wywiad z zarządzającymi OFE, skąd u nich pomysły oddawać spółki po takich pieniądzach?

Tutaj papier ma ochotę wyjść z giełdy więc wzrosty nie są mile widziane... Jak na wielu wartościowych spółkach.

Nie odnajduję słów co re Fundy mają w głowie....

Oddać taką firmę za takie pieniądze.

Za chwilę oddadza impela za 13, potem rawpluga itd itd.

Zakładam, że będzie kolejne wezwanie aby przekroczyć 95% i wycisnąć wszystkich. Ewentualnie granie na zmęczenie przeciwnika, 2 fixy i bujanie. Banan po całości.

To jest papier. Gatunku lodówka. Dobre wino wymaga lodówki.

Osobiście stoję z lewej i czekam. Kiedys wyskoczył na 1.4, ale kiedy?

Z tego wynika, że tak jak w przypadku elementalu papiery mogły być już zbierane na rynku dłuższy czas.

Prywatnie raz otrzymałem takie zaproszenie do działań aby wspomóc głównego przy wyjściu z giełdy a ja mały żuczek jestem..

i pyk mamy 3.9 PLN

Stal nadal galopuje

A wyniki za IV kw będą rekordowe, do tego rozwiązanie rezerwy na ok 6mln plus odsetki. Mały drozapol też na maksach, ale znacznie wolniej bo na 2 fixach.

W samym IV wynik plus rezerwa powinny dać ok 20mln do WK. !

Mamy blisko 100% wzrostu w 4 miesiące, w ciszy, dobrze.

tarczyński, rawplug, gobarto to tylko duzi gracze w swoich kategoriach. Kandydatów jest wielu.

Pewnie główni trochę sobie plują, że nie zrobili tego kroku w zeszłym roku i teraz papier trochę odjechał.

O stelmet pisałem, tam to już był naprawę szybki numer. Emisja, spadek, skup, wyjście. Spółka tylko dzięki kasie z emisji zmieniła się niesamowicie.

W dobie taniego pieniądza fundusze oddadzą impel za grosze, dojną krowę.

Zarząd Impel S.A. informuje, iż szacowana wartość przychodów netto za grudzień 2020 roku wyniosła: 198 044 tys. zł.

Daje to 2.4mld rocznie przychodów. Lider na rynku a dzik skupuje to po kap 167 mln.

To jego prawo, ale co te fundusze mają w głowie, że oddają te akcje tak tanio?

Za 167 mln to byle gaming tyle się wycenia a tutaj lider na rynku, w wielu segmentach. Wejscie na ten rynek to potężne koszty.

Brak słów@!

Ja liczę się z tym, że mi to zabiorą, ale nic nie zrobię w tym kierunku. Niech wyciskają a jeżeli ktoś się znajdzie do walki to może i wejdę w spór.

Ostatnio mali zablokowali wyjście z giełdy spółki MOJ. Poszli do sądu, czy wygrają, oby. Nie wiem czy była już zakończona chociaż jedna sprawa o wyprowadzenie spółki. Kto zna taki przypadek?

Na pewno ten ruch będzie się nasilał. Wiele spółek czy tam głównych chciałoby wyjść z rynku, zmienić na sp. z o. o. Tylko mali i Fundy przeszkadzają. O majątku o cenie godziwej nikt nie myśli.

Warto śledzić ten MOJ, chociaż pewnie potrwa ze dwa lata a i nie wiadomo, czy nie dogadają się pod stołem i sprawę wycofają.... Kwestia PLN.

no tak. jeszcze FF.

Bardziej zobaczyłem tutaj przychody w stosunku do kapitalizacji. A sam główny powód to spory wzrost cen frachtu azja-europa. Jeżeli mają sztywną marżę to powinni pokazać dobre wyniki.

Muszę poświęcić trochę czasu. Jedno jest pewne, cisza o niej i tutaj i wszędzie.

odnośnie zadłużenia, czasy takie, że wygrywają ci co idą na długu.

1.5roku po ostatnim poście w wątku.

Zaciekawiła mnie spółka, szczególnie, branża, przychody i artykuł sprzed kilku lat www.wnp.pl/logistyka/atc-cargo...

Do tego akcjonariat stabilny.

Największy minus: obroty, ale skoro 85% zaparkowane to czemu się dziwić.

https://stooq.pl/q/h/?s=ata

Mają wrócić do planów przejścia na rynek główny, brakuje kapitalizacji. Albo emisja albo wzrost ceny. Po tej cenie akcji chyba nikt rozsądny nie chciałby się dać rozwodnić więc o ile nie zmienili planów to raczej wzrost ceny.

mamy dzisiaj potężny skok na Helio:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

czy i tutaj będzie poprawa? rynek zareagował.

obserwując arkusz dochodzę do wniosku, że fundusze już kliknęły sprzedaż akcji...

no nic, potem wyciskanie przymusowe.

co za banan co za fundusze. Żadnej lekcji z vantage jak ich dzik wybrał jak rybki z sieci.

widać fundusze chcą wyjść ze spółki do końca. Dzisiaj komunikat na 53mln a podaż cały czas dokłada.

Już wczoraj było widać wyskok pod komunikat? został zgaszony.

mamy podniesienie ceny na 1.45

Śmiem powiedzieć, że to bardzo atrakcyjna cena dla kupującego, dla sprzedającego w żadnym wypadku :)

addison napisał(a):
podobnie było na małym drozapolu ale z dobrą wartością w środku a niską wyceną do wezwania.

Obecnie trwa wezwanie na spółkę PGO, na 100%, warto sobie spojrzeć na wycenę biznesu. Trwa też wezwanie na wielki Impel, kasę od spółki pożyczył też główny akcjonariusz Seleny, może się szykować pod wezwanie za kasę spółki.

Przy tak niskim koszcie pieniądza wielu inwestorom nie opłaca się wchodzić na giełdę. No chyba, że banki nie są skłonne finansować ich biznesu(bo wysokie ryzyko innowacje medyczne czy gaming). Tradycyjne biznesy ukształtowane nie będą wchodziły na GPW. Teraz one wychodzą z giełdy.

Nic nie przebije w mojej opinii złodziejskiego modelu zabrania elementalu z giełdy. Nasze fundusze dały się zrobić jak małe dzieci w piaskownicy. Nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi dlaczego to oddały zamiast walczyć. Brak słów

i mamy podniesienie ceny na PGO, czy ona jest atrakcyjna? Tak jest atrakcyjna dla kupującego, dla sprzedającego w żadnym wypadku.

Jak jest drogo to się kasuje popularność i sprzedaje akcje w nowej emisji. Wcale się zarządowi nie dziwię, że chce skasować sukces wyceny. Normalna praktyka. Tanio się kupuje, drogo sprzedaje.

ale jakiś rozum wypadałoby mieć :)

Odnośnie Seleny to napisałem maila do wszystkich funduszy, które są w akcjonariacie spółki. Może był od nich kontakt ze spółką, skoro mieliśmy doprecyzowanie pożyczki. Powinni skupować akcje, najlepiej po wyższej cenie tak, aby główny też był zainteresowany oddaniem akcji lub wypłatą dywidendy.

Zaszalałem i jako akcjonariusz Seleny napisałem i do spółki, że chętnie też pożyczę na podobnych warunkach środki ze spółki.

podobnie było na małym drozapolu ale z dobrą wartością w środku a niską wyceną do wezwania.

Obecnie trwa wezwanie na spółkę PGO, na 100%, warto sobie spojrzeć na wycenę biznesu. Trwa też wezwanie na wielki Impel, kasę od spółki pożyczył też główny akcjonariusz Seleny, może się szykować pod wezwanie za kasę spółki.

Przy tak niskim koszcie pieniądza wielu inwestorom nie opłaca się wchodzić na giełdę. No chyba, że banki nie są skłonne finansować ich biznesu(bo wysokie ryzyko innowacje medyczne czy gaming). Tradycyjne biznesy ukształtowane nie będą wchodziły na GPW. Teraz one wychodzą z giełdy.

Nic nie przebije w mojej opinii złodziejskiego modelu zabrania elementalu z giełdy. Nasze fundusze dały się zrobić jak małe dzieci w piaskownicy. Nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi dlaczego to oddały zamiast walczyć. Brak słów

i mamy reakcję... papier mierzy się z ostanimi szczytami, obroty jak na spółkę wysokie.
Podobnie jak na gobarto, sprężyna puszcza a kolejny etap hossy to poszukiwania przez rynek zapomnianych spółek, w tym przypadku(jak i gobarto) na życzenie głównego akcjonariusza.

przychody, kapitalizacja, koszt pieniądza, bilans. i wtedy warto sobie odpowiedzieć ile to powinno być warte?

od kilku już lat patrząc na wyceny wielu firm można zadać sobie pytanie ile domów jest warta ta spółka.
Nieruchomości/akcje(biznesów). ten parametr w wielu przypadkach pokazuje absurdalne poziomy rynkowe wielu biznesów..

Czy hossa na tych spółkach gdzie główny chce zabrać akcje za cenę złomu się utrzyma?
Niedawno duży bowim miał kap ok 30mln, 30 mln za firmę 3 na rynku! 1.2mld przychodów(która zainwestowała ponad 30mln w ostatnich latach). Coś było nie halo.

Jak będzie tutaj? nie wiemy, bo nikt nie wie czy główny pokaże ludzką twarz, trzeba zakładać, że nie zmieni podejścia do nas.

Na moje sprężyna pokazująca kapitalizację na poziomie mułu w końcu puściła.nprzychody biznesu na 2.3 mld rocznie, lider na rynku i kapitalizajca 140mln ? Komedia.

To samo Impel. Wielkie firmy mają kapitalizację jak niektóre warzywniaki na NC.

Dlaczego? Bo w interesie głównych akcjonariuszy normalna wycena jest niewskazana. Oni chcą tanio skupić z rynku III i wyjsc z giełdy. Robią wszystko aby znudzić i zamęczyć akcjonariuszy aby Fundy i mali im oddały akcje.

Przykład, elemental, KCI... Takich spółek jest spora grupa. Tam jest wartośćci niska wycena a główny już nie chce spółki na giełdzie.

Teraz jest spór o spółkę MOJ, popatrz na wycenę. Dodam, że na gobarto też kilkamlat temu był temat emisji do głównego. Tylko mali podjęli rękawice i wygrali w sądzie z bogaczami z cedrobu.

W niektórych przypadkach jak dzisiaj tutaj sprężyny puszczają..

Lista spółek w tym modelu jest długa...

bez komentarza

jak drapieżnik łapie słabszego na terenie gdzie czasem obudzi się strażnik z teksasu to też musi mieć z tyłu głowy pytanie, "czy warto?"

jeżeli przekroczył progi 33% i nie ogłosił wezwania to różnie może się to skończyć. utrata głosów na wza? działanie w porozumieniu?

Z tego co mi wiadomo KNF ogląda temat.

Ostatnio CFI spłaciło obligacje do Efektu, dlaczego? Może CFI zrozumie, że lepiej robić na bazie zdrowego i bardzo bogatego Efektu(grunty to ogromny majątek) biznes i budować wartość dla wszystkich niż małych okradać, szczególnie, że mali tutaj za chwilę mogą mieć 20% głosów na WZA.

Dodam, że na ostatnim NWZA, które zostało odwołane lista zarejestrowanych akcjonariuszy były długa, bardzo długa.

tutaj się nic nie podziało, tu jest gra o ochronę majątku spółki przez mniejszościowych przed CFI.

Mniejszościowi mają 16% i walczą. Bitwa trwa i będzie trwać.

między 2-6 wycena? to po cenie złomu i niżej. popatrz bliżej na aktywa.

Kupują miejsce na GPW? Był już taki model w poprzedniej hossie.

Niektórzy szukali spółek gdzie główny chciałby zabrać aktywa z giełdy w zamian za miejsce. Tak patrowicz pozwolił kilku firmom zabrać aktywa z GPW. Na moje z jakością to nie ma wiele wspólnego, ale dopóki orkiestra gra...

Np budvar. Dlatego spółki z GPW o niskiej kapitalizacji mogą być kąskiem dla takich projektów, szczególnie gdzie główny chce zabrać aktywa poza GPW.

Johnny Bravo napisał(a):
czy chociaż się pofatygowałeś, żeby zajrzeć do raportu z oszacowania? jeżeli nie to proszę link: MATERIAŁY NA STRONIE BFG
w skrócie: raport został przygotowany z datą 22.12.2020 wg danych na dzień 31.08.2020. nie może być mowy o czekaniu kilka miesięcy, faktycznie było to 9 dni, pewnie ze względu na okres świąteczny

Dzięki za sprostowanie. Fakt data raportu wiele zmienia.

Pytań odnośnie jakości badania i tak pewnie będzie sporo.

1ketjoW napisał(a):
Addison ten bank ma ujemne kapitały na 500 mln zł. 160 mln zł i obiecane 200 mln nic nie zmienia.

Po lockdown ach ten bank jest w d...e.

Z aferami to trzeba by się cofnąć do FOZZ u.

Według KNF i BFG ten stan miał już na koniec sierpnia.

A mimo to czekali kilka miesięcy.

Ciekawostką jest to, że zabrali bank który w ostatnich 2 tyg pozyskał 160 mln kapitałów a nie zabrali go miesiąc temu.

Wiadomo polityka. Ze SKOKow wyciągnęli grube mld, grube i tam nie ma problemów.

Polecam przeczytać historię SKOK Wołomin, czy nasz wrocławski południowo zachodni. Swoich nie dotykają. Do teraz uważam, że największym błędem PO bylo podpięcie SKOK ów pod piecze KNF i BFG w momencie, kiedy co trzeci to już było widmo.

Rozliczenia za ten numer poznamy za kilka lat i chyba nikt nie wie jakie będą.

Na pewno taki numer pokaże co zamożniejszym Polakom, że aktywów to lepiej nad Wisłą nie trzymać.

Mocne niedopatrzenie, post do skasowania. Przepraszam

Moska Zaczął zbierać akcje w momencie debiutu PP. Brał PP, potem PDA a potem akcje. PDA weszły przy cenie 2.5, dzisiaj kurs ponad 4. Brawa dla tego Pana.

Teraz biznes.

Dobrze przewidziałes. W sumie kto normalny oddałby akcje po proponowanej cenie? Chyba tylko słup.

Duży bowim rośnie, mały drozapol stoi. Czeka na kasę z US? Tutaj mają sprawę do wygrania na ponad 2.5 mln. Ten sam model co w bowim, tylko trochę później. Bowim już wygrał.

Do tego tutaj nieruchomości inwestycyjnych jest na 40 mln i czeka na mpzp, bez kredytów. Czy będzie propozycja skupu po bardziej realnej cenie? Kapit 10 mln, 7 domów pod Warszawą :)

Taki klimat

i pyk, ktoś przeliczył, że taki wzrost?

to, że dziury z prawej to mnie nie dziwi.

Stal na rekordowych poziomach w tym roku, to są ceny najwyższe od ponad 2 lat a może i dalej, nie śledzę starszych poziomów cen.

www.wnp.pl/hutnictwo/notowania...

tak wygląda zmiana tygodniowa. W tym tygodniu zamykamy poziom cen roczny. Ceny stali wybuchły dosłownie w IV kw, rosnąc o 20% kw/kw.

Do tego rozwiązana będzie rezerwa na ponad 5mln plus odsetki. Zanosi się na bardzo dobry IVkw. pytanie co z dywidendą.
To samo u producentów stali.

Zgadza się, bardziej w tym przypadku nastawiam się na ogłoszenie wezwania za pieniądze spółki jako wątpliwej jakości działania głównego akcjonariusza. Uderzy w kurs spółki zabierając od niej pieniądze a potem skupi bo tanio.

Potem fuzja spółek i dług się anuluje.

W takim przypadku fundusze nie powinny odpowiadać na wezwanie. Na nawet dobierać akcji i wyciągnąć papier na godziwe poziomy.

Aż dziwne, że porozumienie nie wywalczyło sądownie powołania biegłego do spraw szczególnych. A potem oskarżenie zarządu i rady nadzorczej o działanie na szkodę spółki...

No, ale może wszystko jeszcze przed nami.

i lepiej zostań z boku. ratują trupa a aby go uratować trzeba wsypać dużo nowych środków. papier dla odważnych.

od blisko 10 lat cisza na spółce.

Nie znam spółki, ale przyjdzie czas poznać ich produkt. Nabyłem właśnie wędkę tej marki, zobaczymy, sprawdzimy.

Patrząc na spółkę spokojnie i powoli się rozwija, rosnąca szerokość oferty. Jednak patrząc na kurs po 10 latach znowu 7...

Taka branża, spokój i na ryby :)

chcieli skupić spółkę ale rynek nie chciał oddać to wrzucą mu aktywa za akcje i w końcu dobiją do 95% i zabiorą całość z rynku.

na szybko papier 20% w dół. Mogli zabić a tylko zranili. co za banan

wszędzie gdzie spółka wartościowa robią takie manewry.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 9 kwietnia 2021 10:56:32
Liczba wpisów: 2 181
[0,58% wszystkich postów / 0,49 postów dziennie]
Punkty respektu: 24

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,108 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d