Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
i to pokazuje jak Pan Dzik wyrolował nasze fundusze :)

https://stooq.pl/n/?f=1266805

Akcjonariusze spółki Vantage Development zdecydowali, że wypłaci ona 0,23 zł dywidendy nadzwyczajnej na akcję, pochodzącej z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych. W sumie na dywidendę trafi 11,2 mln zł - wynika z uchwał podjętych na NWZ spółki

a także: Również w październiku spółka wypłaciła dywidendę nadzwyczajną w wysokości 0,31 zł na akcję tj. 16,3 mln zł. (PAP Biznes)

tylko w tym roku spółka wypłaciła 66gr dywidendy na akcję :)

dzięki funduszom, całość do jednej kieszeni.

na moje w gnb trudno walczyć, ale idea może być dobrym aktywem do wzięcia w dobrej cenie, tam nie trzeba aż tak dużo aby postawić to na nogi a i ryzyka w miarę znane. GNB ma dużo trudniej mimo włożonych 390 baniek w tym roku przez LC. Niby dwa lata sprzątania za nimi. PKO BP ma najwięcej frankowych portfeli i to samo ryzyko systemowe sporych jednorazowych odpisów w razie jakby ustawodawca poszedł po bandzie. Ich to nie zabije, ale wycena pokazuje jakby tego ryzyka w ogóle nie było. Zresztą państwowe banki są zmuszone finansować różne z góry skazane na odpisy biznesy, typu alior w ruchu, potem się to zamieni na kapitał, papier pokaże wartość, ale to pusta wartość. każdy ma swoje wady i ryzyka :)

Wszystko kwestią ceny, eurobank idzie do sprzedaży po WK czyli 1.7mld do millenium.

Na pewno w środku nie jest kolorowo, ale i wyceny na poziomie 0.1WK to naprawdę jak bankrutów.

Jak będzie ktoś z gotówką to może być dobry moment na wejście mocniej w te banki czy holding. Największe ryzyko zejdzie.

Co leszek ma na myśli to możemy tylko zakładać.

Moje założenie jest takie, że Leszek ma za krótki portfel a do tego władza gra przeciwko niemu więc lepiej i bezpieczniej będzie wpuścić kogoś z zewnątrz, kto da poduszkę bezpieczeństwa i wybije władzy argument do zabrania całości po zecie.

O tym nikt z banków nie powie, ale media pisały swoje o sprzedaży swego czasu idea banku za ok 28(LC chciał 30) przed i ponad 10 po getbacku(tutaj inwestor to VC). Leszek nie oddał, ale od tego czasu władza robi swoje i leszek znając swoje możliwości finansowe robi taki a nie inny ruch. Innego nie ma, zresztą pisałem o tym, że musi poszukać bogatego na zachodzie bo w PL nikt mu nie pomoże.

W mojej opinii, powtarzam w mojej! wpuszczenie inwestora finansowego w postaci funduszu VC z branży bankowej tak na ok 600-1mld PLN to idealne dla leszka rozwiązanie. Cena? obecna rynkowa wycenia bankructwa, wczoraj idea była rynkowo na 220mln , gnb na 360mln. Po ile leszek wpuści nowy kapitał? Tego nie wiemy, ale zakładając, że wejście kapitału od razu niweluje ryzyko bankructwa czy przejęcia za 1pln cena powinna być sporo wyższa od obecnej.

Dlaczego? bo wejście nowego kapitału od razu pokazuje, że bank ma inną wartość jako całość od takiego jak teraz czyli zagrożonego. Z uwagi na nominał gnb to technicznie idea powinna wyemitować akcje dla funduszu a potem fuzja na zasadzie, że idea przejmuje GNB.

Co leszek ma na myśli to możemy tylko zakładać.

Moje założenie jest takie, że Leszek ma za krótki portfel a do tego władza gra przeciwko niemu więc lepiej i bezpieczniej będzie wpuścić kogoś z zewnątrz, kto da poduszkę bezpieczeństwa i wybije władzy argument do zabrania całości po zecie.

O tym nikt z banków nie powie, ale media pisały swoje o sprzedaży swego czasu idea banku za ok 28(LC chciał 30) przed i ponad 10 po getbacku(tutaj inwestor to VC). Leszek nie oddał, ale od tego czasu władza robi swoje i leszek znając swoje możliwości finansowe robi taki a nie inny ruch. Innego nie ma, zresztą pisałem o tym, że musi poszukać bogatego na zachodzie bo w PL nikt mu nie pomoże.

W mojej opinii, powtarzam w mojej! wpuszczenie inwestora finansowego w postaci funduszu VC z branży bankowej tak na ok 600-1mld PLN to idealne dla leszka rozwiązanie. Cena? obecna rynkowa wycenia bankructwa, wczoraj idea była rynkowo na 220mln , gnb na 360mln. Po ile leszek wpuści nowy kapitał? Tego nie wiemy, ale zakładając, że wejście kapitału od razu niweluje ryzyko bankructwa czy przejęcia za 1pln cena powinna być sporo wyższa od obecnej.

Dlaczego? bo wejście nowego kapitału od razu pokazuje, że bank ma inną wartość jako całość od takiego jak teraz czyli zagrożonego. Z uwagi na nominał gnb to technicznie idea powinna wyemitować akcje dla funduszu a potem fuzja na zasadzie, że idea przejmuje GNB.

przepraszam, ze się wtrącę ale jak prezes mówi o kosztach obecności na gpw tak dużej spółki to od razu nasuwa mi się myśl, że chodzi o coś całkowicie innego.

nowy audytor, odwołane prognozy a ostatnio umowa inwestycyjna przenosząca spory bank ziemi i zobowiązań tylko bankowych bo obligów przecież tak łatwo przenieść nie można. Wartość ta wyceniona została na 50mln bo tyle wkłada drugi za 50% udziałów.

Dokładnie nie śledzę co zostanie w spółce po zabraniu tych projektów.

Na szczęście (przynajmniej teoretycznie) druga strona to jak pisze spółka nie firma krzak. Bo łatwo sobie wyobrazić utratę kontroli nad aktywami.

dla inwestorów info, dywidenda pewnie spadnie.

piotrsobien napisał(a):
Jeśli nie wyjdzie ze zrzutką, to zbierzmy chociaż grupkę osób z łączną ilością akcji przekraczającą 5% wszystkich akcji Getinu.

love4

Jestem ZA, teraz akcje są u małych więc małe porozumienie i już.

Do tej pory zainteresowanie było małe, na ostatnim NWZA z indywidualnych byłem tylko ja i jeden starszy Pan, który jest stałym akcjonariuszem(tak został powitany przez zarząd).

oups, nie wykupili obligacji.

Czy zarząd w obecnej sytuacji nie jest zobligowany do złożenia wniosku o upadłość spółki?

W tym momencie co szybsi obligatariusze wysłali przedsądówki i za chwilę pójdą do sądu. Potem do komornika.

To już lawina. Oj Witucki, gdzie ty poszedłeś...

A kasa na Cyprze?

Dzięki, bazowałem na biznesradar, a tam pusto w tej pozycji. Poszukam zatem gdzie indziej, aby poznać skalę i terminy.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 14 grudnia 2018 15:47:02
Liczba wpisów: 1 554
[0,49% wszystkich postów / 0,43 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,223 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d