Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
Pozostaje pytanie czy pojawią się nowe tego typu kwiatki jak Tauron czy Orlen.

ELB nie ma akcjonariusza który pilnowałby zarządu z poziomu RN i reagował odpowiednio wcześnie. Liczyłem, że na takich wycenach ktoś się pojawi, ale czas płynie a na horyzoncie dalej nie widać kandydata.

W miesiąc papier zrobił 50%, raczej w ciszy medialnej. Dzisiaj kolejne szarpnięcie a na kupnie po 0.8050 stoi ukryty kupujący.

Tyle skumulowanego zysku siedzi w tej spółce a fundy oddały to za pół darmo, bez walki.

Brak słów, trudno to pojąć. Ja swoich nie oddałem a i tak przegram. Romek po raz kolejny pokazał, że głównie wygrywa na rynku kapitalowym. Osobiście Romka zawsze będę mile wspominał, szczególnie za Alchemie w czasach przemiany z garbarni Brzeg :)

rozumiem, że banki chcą zobaczyć cash, ale warunki i możliwości pozyskania znaczących środków są marne.

OFE i TFI póki co wychodzą z akcjonariatu i nikt nowy się nie pokazał. Szkoda, że na WZA nie było hasła o spieniężeniu części aktywów. Dla banków to też powinno być OK.

nie pojmuję tej emisji, po tych cenach pozyskają maks 10 mln pln co przy kapitale i aktywach szybciej spółka powinna pozyskać ze sprzedaży aktywów. Co to jest te 10mln gotówki, na waciki? nawet jakby było 15mln to czy banki będą zadowolone?

Miałem jechać na ZWZA, zarejestrowałem się, ale niestety żona służbowo wyjechała i sam zostałem z dzieciakami w tym tygodniu, także może następnym razem.

Widzę, że przegłosowano zdecydowaną większością głosów uchwałę o emisji do ~1mln akcji w cenie maks 5% niższą od średniej za ostatni miesiąc licząc od otwarcia zapisów. Oferta ma być zamknięta w 6 miesięcy.

Z dzisiaj:

Zarząd Sygnity Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, że w dniu 13 czerwca 2019 r. Spółka powzięła wiedzę o orzeczeniu przez sąd w związku z prowadzonym śledztwem w stosunku do Prezesa Zarządu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego i pod warunkiem jego ustanowienia zastosowania środka wolnościowego, natomiast wobec Przewodniczącego Rady Nadzorczej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Zarząd jednocześnie informuje, że powyższa sytuacja nie ma znaczącego wpływu na sytuację Spółki, w szczególności w zakresie możliwości działania jej organów, zgodności ich składu z prawem i Statutem Spółki.

Tak to leciało: "Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało"

Stosunek WniP do WK w tej spółce łamie rekordy(pomijam garażowe spółki z NC)

pozostaje sprawdzić te spółki gdzie wiszą należności Kani. On płakał, że musi płacić już za towar, ale wspaniałomyślnie wydłużał terminy podwykonawcom(on im?).

tutaj do sprawdzenia co te dwie spółki mają w środku:
ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_d...

KRS: rubin Energy 0000436598
fresh investment 0000457192

wystarczy popatrzyć co te spółki mają w sobie. Fresh, kapitału nie ma nic, całe 8k, ale należności i zobowiązań na ponad 90 mln.

Rubin o którym Pan prezes pisze, że to nowoczesny zakład, dużo nowocześniejszy nić Kania ma kapitału własnego na 15mln a cały bilans zamyka się kwotą 170mln. To stan na koniec 2017 roku.

Z drugiej strony nie bardzo rozumiem, jakim sposobem to oni mają należności od podwykonawcy? Rozumiem zobowiązania, ale należności? To kto tu był podwykonawcą?

Osoba powiązana, Pani z Fresh investment wcześniej była powiązana ze specjałami Staropolskimi, przypadek? Jak mawia klasyk - nie sądzę?

Na koniec dodam, jak pisałem wcześniej, że banki finansujące słabo rozpoznały przeciwnika bo to przeciwnik a nie klient. Kilka tygodni temu wysoki menadżer z jednej instytucji zakopanej w Kani dzwonił do mnie(jako inwestora) co sądzę o Kani bo oni ich finansują. Pozostało mi tylko "złożyć gratulacje" podejścia i refleksu. Mam wrażenie, że im się oczy otworzyły duuużo za późno. K. miał sporo czasu aby należności rosły a majątek wypływał.

Smród jest duży i rozchodzi się od dawna a prezes do końca gra swoją rolę.

niektórzy powiedzą, że wycena jest ambitna, ponad 21 mld PLN. Takie zachowania po E3, góra i powrót do kanału to sygnał być może mocny dla powyższego argumentu.

Nasze OFE skracają akcje gdzie się da, do TFI kasa nie płynie i pewnie tutaj także mogą wychodzić wykorzystując płynność. Warto za chwilę zerknąć na ich zachowania w I półroczu 2019 r w stosunku do CD.

Na koniec roku wyglądało to tak: https://stooq.pl/q/h/?s=cdr

Wrocław i w zasadzie wszystko powinno być jasne :)

jak na spółkę z branży około budowlanej to spory udział WNiPów w WK prawie 30%.

Strzelam z głowy, ale wydaje mi się, że kilka lat temu przejmowali jakieś aktywa od swojego głównego akcjonariusza. Rentowności to raczej nie przyniosło, spółka od lat spada w jakości bilansu. Ciągle tylko powtarzają, że za chwilę będzie lepiej, za chwileczkę.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 18 lipca 2019 22:17:41
Liczba wpisów: 1 685
[0,51% wszystkich postów / 0,44 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,403 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d