Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

addison

addison

Ostatnie 10 wpisów
OFE ponoszą winę, że patrzyły na ELB krótkoterminowo, zabrali 100mln z dywidendy w 2 lata nie myśląc za wiele.

Druga rzecz, to brak głównego nadzorcy z pozycji inwestora strategicznego. Jak tego brakuje to można się domyśleć co się dzieje w środku. Rozpasanie i hulaszczy tryb życia :)

kolejny z uczciwym podejściem.

o finansowaniu czy pomaganiu alchemii przez lata nie wspomną. o trzymaniu zysków też. Za te 270 mln co borek pożyczy z banku to za chwilę po wykupie ipx wypłaci dywi za zeszłe lata i dług się szybciutko spłaci a i jeszcze coś zostanie. tak to np kupiono permedię. Ehh może by tak zawiązać taką spółkę z inwestorami, zebrać kapitał, dolewarować się i kupić spółkę(oczywiście nie ipx, ale wybór jest spory) od funduszy :)

biznes po polsku.

Ufam, ze fundusze nie wyjdą za spotkanie i zostawią papiery na rachunkach. Fakt, Romek trafił w dobry punkt czasowy. Fundy skracają się gdzie mogą, OFE też na zakręcie a kasa z PPK zanim zacznie płynąć to trochę czasu minie.

oups, nie ten wątek

W arkuszu widać 6-8 sprzedających podążających za najlepszą cenę. To informacja, że z 15 funduszy na pokładzie połowa wychodzi agresywnie.

Czy jest aż tak źle w środku?

o tym w kolejnym odcinku a póki co czekać na raport za Ikw i przejechać się na walne z gotówką na rachunku :)

z tego samego artykułu:cyt: W 2017 roku walne zgromadzenie Elektrobudowy uchwaliło wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 10 zł na akcję. Łącznie na ten cel trafiło 47,5 mln zł. (PAP Biznes)

Wniosek mam z tego taki, że fundy wycisnęły ze spółki gotówkę a ta poszła w zadłużenie. Tylko w dwa lata wypłaciła 100mln co przy dzisiejszej kapitalizacji 50mln wygląda nieźle.

Podobnie fundusze wyciskały PCM przez kilka lat aż ten się zapadł i gdyby nie walka o przejęcie przez instytucje finansowe, które zrolują zadłużenie to też pachniało problemami.

Lata temu, może i z 15 albo i więcej fundusze wyciągnęły na maksa kasę z budimexu, który później też miał problemy. Także warto podbierać, ale z głową aby nie zabić dojnej krowy.

na teraz oglądać jak krwawią fundusze co wyrzucają akcje. Czy ktoś duży się nad tym pochyli i przejmie? wystarczy zebrać trochę z rynku, wziąć nową emisję i już. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że nie ma tam w środku kolejnych większych trupów.

po 2 pln nie ma sensu emisji robić. po 10 także, skoro emisja ma być maks 1mln akcji

trudno mi zrozumieć taką lawinę. Inne fundusze dołączają i kasują pozycję bo się lampka zapaliła? Nie pierwszy to i nie ostatni raz kiedy fundusze walą w rynek na wyścigi.

wydaje się, że banki inaczej to widzą i ta emisja jest z gatunku ratunkowych. warto mieć cash i obserwować bo sprężyna naciągnięta do granic. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie wniosku o restrukturyzację.

do tego pogoda w maju i sprzedaż leży o czym prezes wspomniał dzisiaj. Spółka tym samym kończy z raportowaniem sprzedaży co miesiąc od IV kw.

papier tanieje i już mało kto pamięta o ostatniej emisji.

Rok temu gratulowałem zarządowi jak pięknie wykorzystał fundusze i ubrał ich w nową emisję akcji. Potem trochę akcji spółka odkupiła... ale to już od zarządu.

Emisja była po ok 1k pln. Dzisiaj ten papier został przeceniony o 50%.

Niech mi ktoś wytłumaczy łopatologicznie gdzie te nasze fundusze mają odrobinę rozumu? Wystarczy odrobinę aby tej emisji rok temu nie kupować. Do tego wtedy robili restrukturyzacje zadłużenia jakiś swoich siłowni. To pokazywało, że mogą być problemy.

Spotkałem raz na walnym akcjonariusza benefitu, Pana Kamolę. Słowa nie zamieniłem, bardziej byłem zaskoczony, że gość z takim portfelem pojawił się na walnym małej spółki o kapitalizacji kilkanaście mln(wtedy).

Cenę emisyjna ustali rada nadzorcza. Emisja około1 mln akcji więc w oparciu o cenę rynkową to nie poszaleja.

Zakładam, że cena będzie wyższa od obecnej. Teraz taka panika bo aviva wali w rynek zamykając oczy.

do ogródka pana Czechowicza trzeba zaliczyć też IPO i upublicznienie PEM, dwie dywidendy i zapaść.

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 22 maja 2019 09:52:14
Liczba wpisów: 1 651
[0,51% wszystkich postów / 0,44 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,695 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d