pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Marcin Osiecki

Marcin Osiecki

Ostatnie 10 wpisów
Nie kupowałbym IZ z powodu bardzo niskiej płynności i skomplikowanej budowy. Inna sprawa, że w tym momencie na rynku nie ma nawet jednej oferty sprzedaży tego papieru. Jeżeli chodzi o popularne dość płynne obligacje skarbowe to szukałbym coś z serii PS, DS. 5 lat? Np. PS0123, w tym momencie od ręki dają za 98,80, co oznacza rentowność 2,7%. DS0727 z terminem wykupu ok. 10 lat można kupić obecnie z rentownością blisko 3,3%. Tylko, czy to jest dobry moment na zakup długoterminowych obligacji o stałym kuponie to szczerze mówiąc nie jestem pewien. Są przesłanki do tego, że stopy procentowe będą rosnąć w Polsce, ale co wymyśli obecna RPP to ja nie jestem w stanie przewidzieć. :)

Chłodnie, kominy i piece w drodze na GPW - omówienie prospektu emisyjnego Uniserv-Piecbud SA
[Treść ukryta]
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Stabilizacja przed dalszym wzrostem - krótkie omówienie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy SARE SA za IV kwartał 2016 r.

[Treść ukryta]

Link do wskaźników www.stockwatch.pl/gpw/sare,wyk...
Link do wycen www.stockwatch.pl/gpw/sare,wyk...

>> …więcej analiz najnowszych raportów finansowych innych spółek jest tutaj

Rozumiem teraz. Niestety w tym momencie nie ma takiej możliwości, ale jeśli będziemy modernizować skaner to będę pamiętać o zapotrzebowaniu na taką funkcjonalność.

Oczywiście YTM uwzględnia dyskonto. Jaki byłby sens w ogóle kalkulatora, gdyby nie było to uwzględniane.;) Co do wyszukiwania obligacji z opóźnionym statusem płatności to proszę o jakiś przykład, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie. Zawsze można po prostu uszeregować po wartościach narosłych odsetek i zobaczyć dla jakich obligacji wynoszą 0.

Dzięki za zgłoszenie. Uzupełniliśmy te braki. Teraz powinno być wszystko ok. Jeśli jest jeszcze coś to proszę pisać. Najlepiej bezpośrednio do mnie to szybko postaram się poprawić ewentualne błędy.

Nie ma jakichś żelaznych reguł, ale na pewno nie wziąłbym dziennych wycen jednostek. Na dziennych danych strasznie słabe wychodzą oszacowania współczynnika beta, a rozumiem, że Jensena też chcesz policzyć? Chyba lepiej wziąć dane tygodniowe, albo nawet miesięczne. Zresztą nie zaszkodziłoby policzyć te wskaźniki dla danych tygodniowych i miesięcznych - jeżeli wyniki będą podobne to byłby to najlepszy dowód, że jest ok. Jeśli nie ma bonów skarbowych to najprostsze rozwiązanie wziąć jakiś WIBOR jako substytut stopy wolnej od ryzyka. Jest też opcja, aby skorzystać z fixingów obligacji skarbowych na BondSpocie, ale to chyba za dużo roboty.

Ze strony StockWatch.pl potwierdzamy, że jedyne obowiązujące terminy zawarte są w Aneksie nr 4 do Memorandum Informacyjnego, dostępnym pod tym linkiem:
gpwcatalyst.pl/pub/files/dokum...

Nie było żadnego przypadku opóźnienia w płatnościach odsetkowych. W naszym serwisie prezentowane są prawidłowe terminy wypłaty kuponów. W celu rozwiania wątpliwości odblokowaliśmy czasowo dostęp do tych danych dla wszystkich użytkowników. Kalkulator dla obligacji HGR0517 dostępny jest tutaj:
www.stockwatch.pl/obligacje/em...

W praktyce to są zwykłe obligacje o stałym kuponie 4 proc. płatnym raz do roku.

Mid-swap był im tylko potrzebny do tego, że chcieli pokazać marżę 122 bp. Mid-swap to jest po prostu średnia z bid oraz ask dla danego IRS-a. Czyli jeśli jest swap kwotowany bid 3,1; ask 3,2 to mid-swap jest 3,15. Nic skomplikowanego, prawda? ;)

Jeżeli marża ponad MS (mid-swap) wyniosła 1,22% to znaczy, że ten MS wyniósł 2,78%. Pewnie chodziło o IRS PLN 2Y WIBOR6M.

2 dni robocze przed ustaleniem prawa, czyli 28 października.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 15 czerwca 2010
Ostatnia wizyta: 27 sierpnia 2020 08:04:33
Liczba wpisów: 854
[0,24% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,475 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,23% +27 646,07 zł 47 646,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d