Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

SirHoe

SirHoe

Ostatnie 10 wpisów
tylko że dla Obamy to już druga kadencją. pamiętam ciekawą analizę Białka przed ostatnimi wyborami w usiech (ponad 3 lata temu).

link

i ciekawy fragment :)

[...]Z tego co napisałem wynika, że dla koniunktury na Wall Street w perspektywie - powiedzmy - najbliższego roku nie ma znaczenia, kto wygra dzisiejsze wybory. Tu już karty zostały rozdane (problem "fiskalnego urwiska" to osobna kwestia o krótkoterminowym wpływie na rynki). Ma natomiast znaczenie dla koniunktury za mniej więcej 4 lata. Jeśli Obama przegra, to będziemy mieli do czynienia z odpowiednikiem sytuacji z 1992 roku, kiedy to Bush Starszy przegrał walkę o drugą kadencję. To byłaby zapowiedź kolejnej próby stymulacji koniunktury, która rozpoczęłaby się za mniej więcej 2 lata i doprowadziłaby w okresie kolejnych ok. 2 lat do fali hossy na rynku akcji (patrz sytuacja na Wall Street w 1996 roku). Jeśli Obama wygra, to - jak podpowiada historia - przyjmie podczas swej drugiej kadencji podejście "po nas choćby potop", co da w latach 2015-2017 czy też w latach 2016-2018 jakiś kolejny Armagedon a la 2007-2009 czy 2000-2002 (Chinageddon?).

(Reuters) - Russian aircraft have repeatedly breached Ukraine's airspace in the past 24 hours, a Pentagon spokesman said on Friday, and he called on Moscow to "take immediate steps to de-escalate the situation.

linka ciężko mi z telefonu wkleić. News łatwy do wygooglowania. Nieprecyzyjny z samolotem byłem.

Trudno uwierzyć że to co głosowali na Ukrainie miało jakikolwiek wpływ na rozwój wydarzeń.

Samoloty ruskie już latają nad Ukrainą.

Nie przyznaje się do separatystów, tylko mówi że użyje swoich czołgów które stoją na granicy, jak będą do separatystów strzelać. Samozwańczy są pełną gębą.

nie ma znaczenia czy gej czy obecny prezydent usa. oni z oficerem KGB w jego grę nie mają szans wygrać.

trzeba sięgnąć po swoje atuty i narzucić swoje warunki. jeśli gospodarczo nie uda się tego zrobić, to się z żadnej strony nie uda. żeby gospodarczo wygrać to każdy musi stracić, żeby putin stracił więcej. na to się nie zgodzą francja i niemcy i tyle w temacie. taka droga prowadzi prosto nad przepaść.

Trendu długoterminowego na osłabienie tej waluty to nie zatrzyma i w dalszej perspektywie Rubel będzie robić nowe, historyczne szczyty.

Nowe historyczne doły chciałeś napisać chyba.

myślę że bardziej takie informacje powinniśmy śledzić, niż ruchy jakiś wojsk. jeśli będzie poważny konflikt, to tylko gospodarczy.

link

Rano otrzymaliśmy informację o podwyżce stóp procentowych z 5,5% do 7% (stopa główna), co miało nieco zbilansować negatywny wpływ weekendowych wydarzeń. Teraz pojawia się informacja o tym, że bank centralny Rosji również interweniował na rynku. Dealerzy moskiewscy szacują, że bank centralny sprzedał na rynku ok. 10 mld USD, co ma stanowić 2% rezerw walutowych i w złocie.

putin stał się w jednej chwili przez społeczeństwa zachodnie porównywany z hitlerem. machina medialna ruszyła.

obecny rząd już przed interwencją putina miał całkowitą destabilizacje kraju i widmo wojny domowej. teraz zyskał uwagę całego świata i 'status pokrzywdzonego'. mogą sporo na tym zyskać. bez interwencji z zewnątrz ta spraw nie trafiłaby na salony światowe.

moim zdaniem ryzyko wojny w czystym wydaniu gdzie putin jedzie na kijów jest znikome. światem rządzi pieniądz a rosyjscy oligarchowie potrafią dobrze liczyć.

jednak trochę tąpnęło u nas. tak na moje oko, ale co ja się tam znam, to takie wydarzenia nie będą miały żadnego wpływu na rynek w perspektywie miesiąca. dodatkowo putin sobie ładnego samobója strzelił, a ukraina(mam na myśli obecny rząd) na tym sporo skorzysta jeśli chodzi o kasę i poparcie zachodu.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 24 sierpnia 2015 22:07:45
Liczba wpisów: 709
[0,22% wszystkich postów / 0,20 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,192 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d