ABCDATA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

ABCDATA [ABC]

AKTUALNY KURS: 1,43 zł (-0,14%) 22-07-2019 13:14
tom239
Wpisów: 73
Wysłane: 26 września 2016 14:21:26 przy kursie: 2,30 zł
Biedna prezeska podpadła konrisowi. Widziałem Cię na boryszewie, sam mam impexmetal. O ile spółka tania,świetna i wyniki super, to jak masz tak personalnie wyładowywać się na właścicielach i prezesach za komunikację z inwestorami to współczuję Romanowi.

A na poważnie ABC ma dość dobrą komunikację z mniejszościowymi.(ważne, że w ogóle jest = dobre na gpw)

Rynek AB i ABC wycenia podobnie po zysku operacyjnego, przychodów,wartości księgowej. Analitycy obecnie wolą AB, ale to się co chwilę zmienia. Kluczowe wyniki za IV kw. Myślę, że będą dobre. ABC większe ryzyko vat ale i większe szanse na przejęcie rynku po action.

Technicznie mamy konsolidację po spadkach. Albo trójkąt albo RGR. Wybicie kluczowe dla trendu w krótkim terminie, potem wyniki za IV kw. Co do zainteresowania i obrotu jak na gpw daję radę.

Co prawda Pani prezes mogłaby by pójść drogą prezesa Polnordu i na hejt na forum zamiast wywiadu po prostu wykorzystać trend spadkowy i kupić akcje.

konris
Wpisów: 1 224
Wysłane: 27 września 2016 19:31:22 przy kursie: 2,27 zł
tom, nie wiem, czy zauważyłeś, że to forum różni się od bankiera i tu unika się prztyczków ad personam. Niczego nie wnoszą, więc są zbędne. Nie wiesz bowiem, jaki jest mój rzeczywisty stosunek do prezeski (czym innym jest krytyka osoby, a czym innym krytyka sposobu zarządzania lub relacji inwestorskich), więc może powstrzymaj się od konfabulacji, OK?...

A teraz serio - nie prezeska i nie konrisowi, ale to spółka i rynkowi od dawna podpada, a zwłaszcza po ostatniej dywidendzie:

at.biznesradar.pl/f6f8483331a3...

I wciąż aktualne jest pytanie: dlaczego i czym podpada? (sprawa VAT jest bowiem od niedawna)
Bo skoro niby jest tak dobrze, dlaczego wciąż tak marnie z kursem?

tom239
Wysłane: 27 września 2016 21:33:25 przy kursie: 2,27 zł
Myślę, że spółka, może niebawem powalczyć o trend wzrostowy. Osobiście uważam, że są ryzyka(vat,zła sytuacja w branży) są i szanse(poprawa sytuacji w branży,nowe produkty z Azji,przejęcie rynku po act). Właściwie branża IT zawsze tak wygląda bez obecnych wydarzeń. Wzrost marży o 2 punkty procentowe lub jej spadek może zmieniać trend.Może nastąpi w IV kw.

Jak ktoś trzymał ABC od 2010-2011 do ostatniej dywidendy to mógł spokojnie gorzej zainwestować.
Na GPW można znaleźć pełno spółek i zapytać skoro jest tak dobrze to dlaczego trend nie jest wzrostowy. To nie znaczy, że od razu mają trupa w szafie.Tu jeśli jest to jego imię już znamy, a to już coś.

Myślę, że podejrzane jest jak na spółce na, którą nie ma kontraktów (gra na spadki), kilkanaście ostatnich postów jest merytorycznym oczernianiem tej samej osoby, taką konwersacją sam ze sobą.
Np. altman nie jest najniższy w historii, żeby to stwierdzić wystarczy przeczytać umiejętnie twój wykres...(to nie jest osobista wycieczka, w końcu to nie bankier)

konris
Wysłane: 28 września 2016 06:02:22 przy kursie: 2,27 zł
tom, witam przy pierwszej porannej kawie...
Nie mam wpływu na twe interpretacje, co wg ciebie jest podejrzane, a co nie.
Są to twoje interpretacje. Tak samo jak moja interpretacja spółki jest moja. Nie musisz jej podzielać i nie oczekuję tego.
Gdyby faktycznie z mej strony było tylko oczernianie, to już dawno moder zwróciłby mi na to uwagę. No i pojawiłyby się merytoryczne kontrargumenty.

Szanuję i przyjmuję do wiadomości twe stanowisko, że spółka "może niebawem powalczyć o trend wzrostowy."
Ano właśnie - wciąż tylko MOŻE. Ale to nie znaczy, że na pewno to nastąpi. Na razie to rynek pokazuje, jak jest, i to rynek ma zawsze rację. Ja stwierdzam i opisuję te fakty.
Moje posty, wbrew pozorom i temu, co imputujesz, nie są oczernianiem, ale szukaniem najsłabszego ogniwa w łańcuchu.
A zarzut, iż piszę sam ze sobą, jest tu niepoważny i chybiony. Mam się tłumaczyć, ze inni nie piszą? Nikomu nie zabraniam pisać odmiennie ani nie zwalczam nikogo, kto ma odmienne zdanie. Ani ile i kiedy chce. Ustanawiasz jakiś limit ilości postów na osobę?

Byłeś uprzejmy napisać:
"Jak ktoś trzymał ABC od 2010-2011 do ostatniej dywidendy to mógł spokojnie gorzej zainwestować."
Giełda to nie lokata bankowa. Zakładasz, że kupujący datę w 2010 zakładali jej trzymanie tyle lat i uwzględniali taki rozwój wypadków, jaki nastąpił? Wątpię. Twój truizm niczego nie wnosi, a przykład daty pokazuje, że cierpliwość i długoterminowe trzymanie nawet pod dywidendę nie zawsze jest najlepszą strategią.

Ja cały czas szukam przyczyn tej wieloletniej słabości spółki. I nie jestem tu jedyny w krytycznym nastawieniu, bo wystarczy poczytać choćby oceny raportów Deograciasa, do których czasem nawiązuję i na których też opieram swe opinie. Inni zaś wskazywali, że głównym powodem jest ... Tomasz Czechowicz. Moje krytyczne opinie nie są więc odosobnione.

Trzymajmy się więc w dalszej polemice zasady pisania ad rem, a nie ad personam. OK?

Nie miałbym nic przeciw temu, by wreszcie na dacie nastąpiła zmiana trendu, ale na razie rozstrzygających przesłanek ku temu wciąż nie widzę, za to zagrożenia i niepozytywne nastawienie rynku jeszcze nie znikły. Zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Częściowo wskazałeś niby pozytywne przesłanki, pod które trend daty powinien się zmienić. Moje pytanie w takim razie niezmiennie brzmi: dlaczego (od dawna) nie zadziałały i trend się nie zmienił? dlaczego od dawna lub nawet od niedawna nie rośnie zainteresowanie spółką, za to widać uliczne zabawy w podbijanie kursu o grosik mikrowolumenami (jedno- trzycyfrowymi) przy jednoczesnym narastającym naporze podaży wywalającej coraz większe wolumeny (cztero-, a nawet chyba i pięciocyfrowe wolumeny), co widać w ostatnich sesjach?...

Może więc przyjmij do wiadomości, że mój sceptycyzm wobec spółki wynika z racjonalnych przesłanek i nie jest ani hejtowaniem (moder szybko by to ukrócił), ani nawet złośliwą krytyką, ale szukaniem i nazywaniem po imieniu przyczyn obecnego stanu rzeczy oraz szukaniem racjonalnych i niepodważalnych argumentów (ale nie myl racjonalnych argumentów z myśleniem życzeniowym), które wskażą bądź zainicjują zmianę trendu.

Moim zdaniem - jeden by zapewne zadziałał: sprzedaż pakietu będącego w posiadaniu MCI jakiemuś silnemu inwestorowi branżowemu. I myślę, że właśnie na to liczyli ci, co przed trzema laty nabywali walor razem z wchodzącymi wtedy funduszami (gdy zarząd MCI ogłosił zamiar sprzedaży daty), których część potem znikła z akcjonariatu.
Edytowany: 28 września 2016 06:16

MartinS71
Wpisów: 122
Wysłane: 17 października 2016 15:24:12 przy kursie: 2,09 zł
Notowania dość "gwałtownie" spadają do poziomu z 2012r. - ktoś ma jakąś hipotezę?

tom239
Wysłane: 17 października 2016 15:42:36 przy kursie: 2,09 zł
Kurs przyciąga zasięg wybicia z konsolidacji(1,86) + wybicie z małego trójkąta + trend spadkowy.

Wątpię, żeby był jakiś komunikat po sesji np. o vat

Także przy 1,86-1,96 można popatrzeć na vol. i świeczki czy odwraca się trend. Na 1,86 jest też fibo 1,618 fali A lub 1.(raczej A, ale to już zobaczymy po odbiciu).

konris
Wysłane: 17 października 2016 16:35:39 przy kursie: 2,09 zł
przy tak słabym popycie AT jest coraz mniej wiarygodna i widać, jak ktoś mający dużo papierka parzącego w łapki od dawna kombinuje jak koń pod górkę (podbitkami, mieleniem waloru i podawaniem tlenu), by się go pozbyć:

gragieldowa.pl/spolka_arkusz_z...

tom239
Wysłane: 17 października 2016 16:48:55 przy kursie: 2,09 zł
To znaczy analiza vol.-cena uwzględnia coś takiego. Vol. musi pokazać, na jakiś wiarygodnych poziomach np.1,86-1,96 duże stracie popytu z podażą a potem wzrost pokazać kto je wygrał. Tyle w temacie.

konris
Wysłane: 17 października 2016 17:37:17 przy kursie: 2,09 zł
Miałem co innego na myśli - AT jest coraz mniej wiarygodna, bo sama wielkość wolumenu jest zwodnicza. Jest od dawna dużo przerzucania akcjami po tej samej cenie lub na jedno- dwugroszowej różnicy. Wolumen intradejowy bywa spory, ale zasadniczych zmian w arkuszu nie widać. Podobnie było onegdaj na sesjach pozornie zwyżkowych na mega wolumenach. Spryciarze chcący dużo sprzedać muszą się gimnastykować, by stwarzać wrażenie popytu i zainteresowania walorem, by zwabić chętnych do nakarmienia. Ale już mają z tym coraz większy problem, bo rzeczywisty popyt coraz bardziej mizernieje, by nie rzec, ze niemal zerowy. Oczywiście to nie znaczy, ze musisz podzielać moją opinię - wykres mówi am za siebie:

at.biznesradar.pl/6e70993cde19...
Edytowany: 17 października 2016 17:51

tom239
Wysłane: 17 października 2016 17:53:25 przy kursie: 2,09 zł
Jak dla mnie to nie piszesz nic innego jak, że jest trend spadkowy tylko innymi słowami. Plus może jeszcze coś o jego zaawansowaniu
Cytat:
rzeczywisty popyt coraz bardziej mizernieje, by nie rzec, ze niemal zerowy
.
I jeszcze raz jak na wiarygodnych poziomach(1,86-1,96) pojawi się wiarygodny realny popyt, który pochłonie obecnie naciskającą podaż to wzrost pokaże czy popyt realnie odwrócił trend.

konris
Wysłane: 17 października 2016 18:32:17 przy kursie: 2,09 zł
o trendzie spadkowym daty piszę już kilka lat...

a czym uzasadniasz stwierdzenie o "wiarygodnych poziomach" 1,86 - 1,96?
i dlaczego właśnie tam musi pojawić się popyt?
zakładasz, ze tam pojawią chętni na walor pod AT?
zdefiniuj, co rozumiesz pod pojęciem "wiarygodne" - uważasz, iż niżej nie może spaść?

tom239
Wysłane: 17 października 2016 18:48:10 przy kursie: 2,09 zł
Cytat:
a czym uzasadniasz stwierdzenie o "wiarygodnych poziomach" 1,86 - 1,96?

Ważna geo a do c, zasięg wybicia z kosolidacji.
Cytat:
i dlaczego właśnie tam musi pojawić się popyt?

Warto obserwować te poziomy. Zawsze wole najpierw zobaczyć popyt, niż strzelać, że się pojawi.
Cytat:
zakładasz, ze tam pojawią chętni na walor pod AT?

Tak. Może nie tylko pod AT, ABC długo była droga. Będzie pierwsza od dawna możliwość kupienia jej z dyskontem do WK. Szczególnie tacy kupujący się przydadzą jeśli wzrost ma wyglądać wiarygodnie.
Cytat:
zdefiniuj, co rozumiesz pod pojęciem "wiarygodne" - uważasz, iż niżej nie może spaść?

Nie. Wzrost może nie być "nową hossą" tylko falą 4. Tu 2,58 kluczowym poziomem. Wiarygodny wzrost to taki z objawami siły w analizie vol.-cena. Jak wzrost będzie wyglądać tak jak ostatnio to fala 4 ale i tu będzie coś do uszczknięcia jak kto lubi takie zagrania.

konris
Wysłane: 17 października 2016 22:22:10 przy kursie: 2,09 zł
Nie sądzę, ze AT teraz ma jakieś znaczenie. Jesli potwierdzi sie plotka, ze data miała cokolwiek wspólnego z jakimiś podejrzanymi VAT-posrednikami, to wszelkie spekulacje wezmą w łeb, a wyprzedaż będzie na wyscigi jak dotychczas, tylko gwałtowniej. Ten kilkukrotny w ciągu sesji zjazd na 2,08 nie jest przypadkowy...

konris
Wysłane: 18 października 2016 11:21:19 przy kursie: 2,10 zł
czyżby już były dyskontowane jakieś plotki? dość gwałtowny jest ten spadek i właściwie wystarczy 10 K pekacem, by zobaczyć 1,xx...

mimo dywidend i pozytywnych raportów o przychodach - popytu nie ma, kurs właściwie zaczyna pikować, a zdezorientowani posiadacze daty nie nie wiedzą, co się dzieje - spółka milczy...

czyżby szykowała się powtórka z actiona?

konris
Wysłane: 18 października 2016 17:44:25 przy kursie: 2,10 zł
tom, gdybym miał kupować walor pod twoja wizję AT, to czekałbym na takich poziomach teoretycznych wparć:

at.biznesradar.pl/a6ca15b08459...

dzisiejsze 2,05 nie jest dla mnie zaskoczeniem,
bardziej dziwi mnie, że późniejsze mielenie akcjami podbiło kurs zaledwie do 2,12

a o wyprzedażowych nastrojach najwymowniej mówi chyba wolumen wywalony w dogrywce...
Edytowany: 18 października 2016 17:47

konris
Wysłane: 18 października 2016 19:28:47 przy kursie: 2,10 zł
wreszcie coś radosnego - radosny usmiech prezeski i dwa wyróżnienia...hello1

Najwyższy czas, aby się pochwalić! Miło nam poinformować, że zostaliśmy podwójnie wyróżnieni w czwartej edycji plebiscytu „Złote Asy IT”. Powędrowała do nas nagroda „Złoty As IT” w kategorii „Dystrybutor”, zaś Pani Prezes Zarządu, Ilona Weiss, otrzymała zaszczytny tytuł „Osobowości Rynku IT”. Osiągnięcie doskonałego wyniku w jednym z najważniejszych branżowych plebiscytów w Polsce potwierdza wiodącą pozycję naszej Spółki na krajowym rynku dystrybucji IT.

news.abcdata.com.pl/news/zlote...

konris
Wysłane: 22 października 2016 21:33:37 przy kursie: 2,11 zł
Skoro są tak dobre fundamenty, tak dobre zarządzanie, tak dobre perspektywy - czemu z kursem daty wciąż jest tak źle? Dlaczego rynek nie kupuje samozadowolenia i prognoz prezeski?

CRN Wiele wskazuje na to, że AB podąża w innym kierunku, rozbudowując dział enterprise oraz VAD. Dlaczego droga, którą wybrała ABC Data, miałaby być lepsza?

Ilona Weiss Każdy dystrybutor może mieć swój własny punkt widzenia. Różnimy się od AB pod wieloma względami, np. polityką magazynową. Kierujemy się przy tym najnowszymi trendami na rynku dystrybucji. Jesteśmy odważni i umiejętnie zarządzamy ryzykiem. Co ważne, nie rzucamy słów na wiatr, tylko systematycznie realizujemy kolejne wytyczne naszej strategii.

...

CRN ABC Data zakłada, że w 2018 r. uzyska 1,5 mld zł ze sprzedaży VAD. Czy to realny scenariusz?

Ilona Weiss Zakładamy, że S4E pod skrzydłami ABC Daty jeszcze bardziej przyspieszy. Liczymy na zwiększenie efektywności ludzi, a także jeszcze bardziej dynamiczną i wydajną współpracę z producentami. Cele zawarte w naszej strategii zostaną zrealizowane, zresztą w niektórych obszarach już osiągnęliśmy 70 proc. zakładanych planów. W strategii na lata 2016–2018 założyliśmy, że w 2018 r. będziemy kontrolować 24,5 proc. rodzimego rynku dystrybucji, a według Contextu nasz udział już teraz wynosi 23 proc., nie uwzględniając produktów Apple’a. Ponadto bardzo szybko rośniemy też w innych państwach, zwłaszcza na Węgrzech i w Rumunii, gdzie systematycznie odnotowujemy bardzo duży wzrost sprzedaży, rzędu kilkudziesięciu procent. Wiadomo, że rynki nie rosną aż tak szybko, stąd wzmacniamy naszą pozycję poprzez dynamiczną rozbudowę kanału sprzedaży. Warto dodać, że od pewnego czasu rezygnujemy z biznesów, które nie przynoszą zysku, i poszukujemy produktów o wysokiej rentowności.

www.crn.pl/wywiady-i-felietony...

konris
Wysłane: 23 października 2016 20:49:22 przy kursie: 2,11 zł
W uzupełnieniu - z innego forum wklejam fragment pewnego komentarza, którego treść w pełni podzielam:

/.../ nie rozumiem jak można robić 19 października wywiad z Iloną i nie zapytać o karuzele VAT. Dzień po minimum 2.05 rozmowa z prezes spółki giełdowej nie powinna się ograniczać do wizji core biznesu. Tym bardziej wtedy gdy wielu inwestorów najwyraźniej obawia się że zaraz spółkę wymiśkuje Skarbówka i do realizacji żadnych wizji nie dojdzie.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 749
Wysłane: 24 października 2016 08:22:20 przy kursie: 2,11 zł
A ja nie rozumiem, jak można myśleć, że Ilona na przykład w wywiadzie powie jak jest... Zawsze powie, że ABC jest krystalicznie czysta. Nie ma znaczenia czy jest, czy nie jest, ale po prostu musi tak powiedzieć.

konris
Wysłane: 4 listopada 2016 18:20:37 przy kursie: 2,04 zł
jak interpretujecie te wyniki w kontekście tego, co dzieje się z kursem spółki i postrzeganiem sektora przez rynek?
a szczególnie to zdanie:

Na skonsolidowane przychody Grupy wpłynął wzrost udziału sprzedaży krajowej realizowanej zarówno przez ABC Data S.A., jak również przez iSource S.A. Na wyniki finansowe wpływ miały wzrost kosztów operacyjnych, w tym w szczególności wzrost kosztów sprzedaży, oraz niższa marży brutto ze sprzedaży zrealizowana w I półroczu 2016 roku, która w trzecim kwartale br. uległa poprawie i jest wyższa niż wygenerowana w analogicznym okresie 2015 roku.

wstępne wybrane skonsolidowane dane finansowe Grupy Kapitałowej ABC Data.

Trzeci kwartał 2016 roku:
Przychody - 1 091 mln zł
Zysk brutto ze sprzedaży – 61,8 mln zł
EBITDA – 6,9 mln zł
Zysk z działalności operacyjnej EBIT – 6,3 mln zł
Zysk netto – 2,9 mln zł

Trzy pierwsze kwartały 2016 roku:
Przychody – 3 315 mln zł
Zysk brutto ze sprzedaży – 175,3 mln zł
EBITDA – 25,4 mln zł
Zysk z działalności operacyjnej EBIT – 23,6 mln zł
Zysk netto – 13,1 mln zł