pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tom239

tom239

Ostatnie 10 wpisów
Chyba sobie dopowiedziałem.

GBK po 18,5 to taki papier na, którym trzy cyfrowa rentowność w kilka lat nie powinna bardzo dziwić nie mniej jednak (tak z pamięci) zadłużenie ogółem 0,75? Jedne z bardziej spektakularnych bankructw to szybko rozwijające się spółki co "potknęły" się o swoje zadłużenie.

Nie wierzysz w debiut Play znaczy, żę będzie udanny czy, że w ogółe będzie?

Zawsze sprzedający może zakceptować niższą cennę i mniejszą ilość tak też bywało ale może pójść jak w przypadku dino.

zawcześnie na otwieranie szmpana, że się nie zpaisałeś kris. Generalnie oba debiuty mogę być bardzo udane. A co do wycen analityków a rzeczywistości np. auto partner miałem w swoim protfelu(z rynku pierwotnego) i jakieś 3M trzeba było żeby cena dogoniła wycenę porównawczą.Z getbackiem może byc podobnie (podobny profil spółki szybko rosnącej).
W Play trochę jak dla mnie przekombinowali z warnukami reduckji. Jak ktoś getback kupował na dłużej to tylko się cieszyć z cenny 18,5.

Skomplikowanie może być z redukcją. Dla drobnych 200-300mln(5,2mld 4-6%), czyli w porównaniu do ostatnich emisji na tyle dużo,że może redukcji nie być. Dwie transzę gdzie Ci co zapiszą się pierwsi są uprzywilejowani. I uprzywilejowani względem redukcji pracownicy.

W skrócie jak zapiszę się 12, a wszyscy zapisali się 250 mln to redukcji nie ma. Ale jak zapiszą się np.na 400mln w tym dużo 7 i pracowników to mam 10%? Dobrze rozumiem?

Jest opcja zwiększenia całej emisji? Jeśli tak to ciężko sobie wyobrazić żeby drobni zapisujący się 7 i pracownicy skorzystali na uprzywilejowaniu w redkucji.

Get Back obecnie to nie "leszkowy biznes" Napisz to na forum GNB. Chyba z powiązań z leszkiem zostały pozwy, gdzie pozywającym o 100 mln jest getback ale tu odsyłam do sprawdzenia

W artykule jest błędnie podana dywidenda, dotyczy cenny maksymalnej a nie emisyjnej. Nie jest też sprecyzowane, że potem będzie więcej ok.8% oraz, że pierwsza będzie za 3 kw., więc nominalnie mniejsza.

Debiut jutro aktualny?

Ja bym się bał. Był już wątek o zabezpieczeniu, sprawdź sobie.

Niby dlaczego? Co za bzdura? Idąc tym tokiem to dlaczego fundy są skłone płacić 1% za coś takiego?

A co do obligacji to najlepiej podaj nazwę jak dla mnie trochę cuchnie mi te 8%. A wysokość to znaczy do 130% anie, ze otrzymujesz 130. 130% daję mniej więcej wyjście na 0 przy stabilnym rynku nieruchomości i sprzedaży komorniczej. Obligi będą na catalyst? Spółka notowana na gpw? Jakie zadłużenie ogółem? Jaka płyność bieżąca etc etc? A zapis o dobrowolnym podaniu się egzekucji?

U drobnych redukcji brak. Widać, że reit to jeszcze nie "sport narodowy". 5,9% emisji tylko dla drobnych. No cóż może będzie jak będziemy oddawać akcje.Think

Jednak dywidenda przy obniżonej cenie na poziomie 7,4 w przyszłym roku i 8 w kolejnym wydaję się wyjątkowo atrakcyjna w porównaniu do obligacji. Myślę, że zainteresowanie funduszy było bardzo duże. Ale nie mam pojęcia jaka była redukcja wśród instytucjonalnych. Jak ktoś wie bardzo proszę o taką informację.

Tesgasowi przyglądam się kilka lat. Mam od jakoś roku po 3. Po drodze była dywidenda 10 gr. Przyznam, że kupiłbym teraz jakby nie miał.

Fale=Ja to widzę tak, że jesteśmy na tesgasie w dużej fali C w korekcie pląskiej gdzie równość A do C wpada na 5,8 i 25% zniesienia spadku od historycznego szczytu.

AT=Dodatkowo RGR z zasięgiem 4,xx nie pamiętam. Trend boczny. Lubię taki trend np. na compie i mirbudzie ostatnio zarobiłem krocie na wybiciu z trendu bocznego.Obroty potwierdzają szansę na taką właśnie zmianę trendu.

Myślę, że 5,8 za miesiąc brzmi absurdalnie ale patrz PBG,Polimex, mirbud ostatnio.

Tesgas mam dużo gotówki i mało zadłużenia, problem pozyskiwanie kontraktów(nie wiem czy w końcu pozbierał się po bankructwie pbg, kiedyś 70% przychodów tsg pokrywało pbg). Nie obraziłbym się za info mam kontrakt na 100mln.

Taką bliźniaczą spółką do tesgasu zawsze był atrem, tak śmiesznie mi się patrzyło, że jak atr było tanie to nominalnie równe tsg ceną akcji a teraz po 2,7. Tam są teraz jakieś sprawy w sądzie(w atr). Chociaż też jak odpali jak pbg czy polimexy czy mirbud to nie będę przecierał oczu. ATR trochę tańsze od TSG.

szok

Planowanym terminem debiutu PDA jest 7 marca (na pewno nie wcześniej), termin ten może jednak zostać przesunięty w przypadku niepomyślnych okoliczności przy staraniu się o dopuszczenie ich do obrotu. Na temat procedury starania się o dopuszczenie papierów do obrotu można przeczytać w Prospekcie Emisyjnym, części V pkt. 6.1.

To nie tak. hossa w pełni co raz to kolejne spółki są wyciągane. O możliwości takiego ruchu pisałem wcześniej, wychodziło z at(długoterminowa podłoga). Teraz może być podobnie na spółkach TESGAS i ATREM

leszczcomeback napisał(a):
Pierwsza połowa marca - gdzieś czytałem, że taki jest priorytet firmy.

Jak Ci się przypomni gdzie to napiszThink z góry dzięki

Washington Irving napisał(a):
To nawet nie jest pytanie: dlaczego cena w zapisach jest niższa niż na rynku? To jest bardziej pytanie, dlaczego cena na rynku jest wciąż wyższa? Przecież różnica jest naprawdę spora. (57/45-1=27%).

Ja rozumiem, że mała płynność na rynku. Ale ktoś jednak za te kilkadziesiąt tysięcy złotych odebrał ten papier po cenie w okolicach 60 zł :)

Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, czy to jest okazja aby kupić w ofercie publicznej, ale z pewnością można powiedzieć, że jest to okazja aby wyrzucić papier w rynek i odkupić po 45 zł :)

Możliwe, że będzie szansa na prawdziwy arbitraż po debiucie. Cena PDA może być niższa ze względu na lepszą płynność. Ale jak ktoś napisał o redukcji 95% to śmieszne(zapis drobnych na łącznie 400 mlnpuke_l ).

Jak myślicie ile czasu od przydziału do debiutu PDA? Chyba powinien być jakoś mniej więcej na początku marcu? To znaczy wiem,że mogę być jakieś opóźnienia ale czytałem,gdzieś na forum, że ma być rok do debiutu?! W prospekcie jak patrzę to chyba nie ma powodu czemu debiut PDA nie miałby się odbyć na przełomie lutego i marca. Bo co trzeba do debiutu PDA chyba tylko rejestracja w KDPW i przydział?

Cytat:
No i mamy nowe szczyty w USA.
Wyglada na to że protekcjonizm Trumpa bedzie bardzo dobry dla rynków akcji.

Nie bardzo rozumiem jak to działa, ale tak to właśnie działa... Think

Tłumaczę 8 lat hossy, dobra szerokość, kilkaset procent zysków, trend wzrostowy. I wtedy to jest tak:
Panowie pada kupujemy, deszcz się kończy kupować szybciej, słońce dobry znak kupujemy. buy buy buy bye 3some

To jest wątek abc ale skoro już zeszliśmy na inną spółkę to zapytam: Ktoś wie jak się ma takie zabezpieczenie(ta decyzja us.) do sanacji? Chyba nie wiele zmienia ale nie znam się na tych nowoczesnych upadłościach.

Z tego co wiem to są 3 kontrole i sporo osób czeka na ich wynik, a sporo analityków zaleca czekać na ich wynik z decyzją. Tylko jak się dowiemy o ich wyniku? Chyba najpierw z reakcji rynkowej? Wiadomo coś kiedy mają się kończyć?

To historyczne czy dawno nie widziane? Ustal jedną wersję zanim coś napiszesz.

Cytat:
sporo wywalono po 2,00 właśnie w dogrywce...

Nieprawda. Nie było specjalnie wysokiego vol. w dogrywce. Zresztą gdyby obrót na zamknięciu wyniósł np.mln było by to oznaką siły. Duży vol. w trendzie spadkowym jest oznaką siły i zbliżającego się przesilenie. Ale go nie było.

sasky napisał(a):
z szampanem? Możesz przypomnieć? Czy prezes wziął udział w emisji?

Że nikt mu nie wysłał butelki szampana jak kurs wzrósł z 15 na 30. Część wypowiedzi odnośnie ostatnich spadków, że realizacja zysków.

Prosiłbym o odpowiedź też na drugie pytanie.
Czy jest to produkt dla lekarzy prywaciarzy? To znaczy czy abonament umożliwia wielokrotne używanie na różnych pacjentkach?

Cytat:
Bo kobiety, a w zasadzie ludzie mają podobne obawy i motywy a kraje są dość bliskie kulturowo.

Bliskość kulturowa? Jest zupełnie inna struktura wydatków gospodarstw domowych (tam gdzie powinien być faktyczny popyt, dużo więcej są skłonni wydać na zdrowie) i później przyswajamy technologie, jak stanieję. (teoria luki technologicznej)

Więc to co napisałeś jest nieprawdą.
Cytat:
Będzie wiadomo, czy spółka właściwie rozpoznała potrzebę i dobrała cenę

anty_teresa napisał(a):
Nie, żeby wejść na inne rynki sprzedaż nie musi spełnić oczekiwań, ale to jest konieczne do uzasadnienia wyceny. Będziemy wiedzieć ile spółce da się skłonić potencjalnych klientów, będzie można ocenić strategie marketingowa, zweryfikować marże i koszty

Tego typu produkty i zdrowie(stały koszt) i high tech jak się sprzedają na świecie to dochód z Polski stanowi dla nich ułamek procenta przychodu. Dlaczego więc sukces w Polsce(lepiej idzie sprzedaż, dzięki powiązaniom) czy porażka (duże oczekiwania vs. realia emerging market z niskimi wydatkami na zdrowie) mają weryfikować moją ocenę do sprzedaży np. w Niemczech?

Czy jest to produkt dla lekarzy prywaciarzy? To znaczy czy abonament umożliwia wielokrotne używanie na różnych pacjentkach?

anty_teresa napisał(a):
Z dzisiejszej konferencji wynika, że Spółka będzie chciała szybciej wchodzić na nowe rynki. To bardzo dobrze - premia pierwszeństwa, szybciej bedzie efekt skali, a zatem i potencjał wzrostu kursu jest większy. Warunek jest jeden spełnienie oczekiwań sprzedaży w kraju. Grupa docelowa to 200 tys kobiet. Co 4 musi kupić produkt w kolejnym roku

Czy na pewno sprzedaż w kraju musi spełnić oczekiwania, żeby rozpocząć sprzedaż w np. Niemczech?

Bo jak dla mnie to produkt średni na emerging market typu Polska, a świetny na rynki rozwinięte, w których czasami wydatki stałe na zdrowie to największy kawałek budżetu domowego.( u nas powiedzą, że przecież NFZ jest za darmo)

Jak dla mnie to sprzedaż w wybranych krajach UE powinna być testem na emisję pod wejście do USA.
A Polska powinna być drugorzędna.

W Polsce w pierwszej kolejności dużo chyba powinno kupować lekarzy prywaciarzy, co robią wizyty w domach. Ale się nie znam więc strzelam.

Ważny jest zysk do ryzyka, więc ostatnie spadki mocno uatrakcyjniły tę inwestycję.

Nie mam nic do socjalu, jeśli generuję wzrost na kredyt ale wzrost PKB zwalnia!!!.

Marc0101 a może Kakarotto nie jest z kod tylko "to jeden z tych inwestorów, którzy trącą specjalnie żeby zaszkodzić Polsce i Pis."d'oh!
Cytat:
Nawet jakby PIS miał rozpierd... całą GPW dla utrzymania 500+ popierałbym jego działania.

Nie ma to jak zjeść ziarno zamiast siać pod plony.Shame on you To najgorsze miejsce żeby brać. Long traci się kilka razy to co się zabrało.

Ciężko bronić Pis oglądając wykresy. Nie mam nic do 500+ super, może sam dostanę i ludzie mają, żeby kupować w moich firmach. Ale jak się to ma do spadku inwestycji? Jak piernik do wiatraka. Zrobili dobrze łatwą część ale w trudniej to gorzej niż słoń w składzie porcelany.

Co ma 500 plus wspólnego z planami względem ofe i sposobem ich wykonania? Gdzie obiecany w debacie, w kampanii zniesiony podatek miedziowy?

Rynkowi wyniki się spodobały. A wam? Technicznie po obronieniu kluczowego wsparcia na 0,65 szansa na utworzenie długoterminowej podłogi. Kurs dzisiaj przebił linię trendu spadkowego, przy vol. na ultra wysokim poziomie.

AlIOR z W20? cena to ok.45 więc jak 15,77?

ALIOR [9,38%] 15,77 zł???

Pozwolę sobie zapytać jakie grasz ETFy.

Właśnie siedzę i myślę co do mojego portfelu do segmentu zagranica.d'oh! Generalnie ja nie zabezpieczam tej części portfela od strony walut(taki zamysł).Więc podoba mi się, że dolar się osłabił.
Hmm myślałem, że jak trump wygra (a niby teraz to rynki częściowo dyskontują) to dolar się umocni, w sensie, że risk off (nie licząc do franka). Pytanie co kupić long jeśli trump wygra aktywa się przecenią a dolar pozostanie słaby. Wolę etfy niż akcje.

Jak chcesz to odpowiedz mi na inny wątku ale tu mi napisz, że tak zrobiłeś.
Z góry dziękisalute

Cytat:
Ja używam Interactive Brokers, koszty prowizji są śmieszne (na ogół płacę dolara, bo to "minimalka", na Bossie minimum to 29 euro bodajże, 35x drożej) – 10 dolarów kosztuje miesięcznie konto, ale prowizje się od tego odlicza.

W bossa jest dokładnie:
Akcje
Prowizja od zleceń 0,29% (min. 9 EUR/38 PLN*)
ETFy
Prowizja od zleceń 0,29% (min. 9 EUR/38 PLN*)
Więc nie 35 a ok. 10 razy.
Mam następujące pytania do leniucha:
1)A interactive brokers to dm czy jakaś platforma fx?
2)A co jak upadnie? Pytam nie o prawdopodobieństwo a jakie są możliwości i zabezpieczenia żeby odzyskać środki.
3)Łatwo zakłada się rachunek? I Jak?
4) A nie ma problemów z brokerami z tym, że mogą gdzieś wypłynąć twoje dane?

Pytanie nie do mnie ale odpowiem. Bossa/dm boś rachunek zagranica prowizja 0,29% i tak z 15k trzeba mieć, tak żeby od SL "-10%" też było faktycznie 0,29% a nie prowizja min.
Jak nie inwestujesz aktywnie to tyle wystarczy bo jeden etf może lepiej dywersyfikować niż kilkadziesiąt różnych instrumentów.
Warto pamiętać o:
-walucie
-opłacie skarbowej
-co z dywidendą(podwójne opodatkowanie)
-Czy to etf czy etn

Od dawna w raportach (np.bdm i wbk jak jeszcze wydawał) analitycy zwracali uwagę na problem pozyskiwania kontraktów po bankructwie PBG co uzasadniało niską wycenę mimo poduszki z gotówki i braku dużego zadłużenia.
Poprawy nie widać w wynikach. Ostatni kontrakt duży + TSG jako lider konsorcjum pokazuję, że nastąpiła poprawa w pozyskiwaniu kontraktów, czyli pięcie achillesowej za ostatnie okresy. Nie ukrywam, że liczę na kilka takich w najbliższych miesiącach co skutkowało by wzrostem przychodów i powrotem do zyskowności.

W ostatnim czasie na TSG nastąpiła poprawa od strony fundamentalnej i technicznej.

TSG jest spółką w, której "środki pieniężne-całe zadłużenie" stanowią zaczną część kapitalizacji.
Wycenę jak na bankrucie, zawdzięczał problemom z pozyskiwaniem kontraktów po bankructwie PBG. Dlatego ostatnie info o pozyskanym kontrakcie zmienia też postrzeganie spółki long.

Wzrost o 10% z 28.10 uważam za początek trendu wzrostowego na wykresie dziennym wybita RGR. W długim terminie na 2,68 dnia 16.09 zakończyło się wieloletnie kształtowanie podstawy pod trend wzrostowy. Piątkowy wzrost wybił też kurs ponad istotne średnie.

Mam PND0218. obligacje.pl/pl/a/polnord-wyku...
Premię 0,5% dostanę tylko od wykupionej części obligacji czy od wszystkich?
Jak wygląda taki częściowy wykup? dostanę 11-13 mając np.100 obligacji odsetki od wszystkich+ premię od 21 i środki z 21, a zostanie mi 79?

Jeszcze dodam do poprzedniej wypowiedzi to,że rynek się z tobą zgadza. Pytanie czy nie za bardzo. Bardziej czerwoną lampkę zapaliłyby mi "malowana" WK przy cenie zbliżonej do WK. Bo jak ktoś dobrze wykażę że realna wartość to 0,2 WK a okaże się że 0,3 albo 0,4 to potencjał jest.

W PND Krauzego nie ma ale dalej walczą z jego cieniem. W mirbudzie walczą z wysokim zadłużeniem i niską rentownością.

Zobaczymy czy obie firmy skokowo nie poprawią ebit w 2017, bo ja bym się nie zdziwił, jeśli nie to za rok przyznam CI rację.

Cytat:
1. Sugeruje a właściwie twierdze, że wyniki można dlugo malować i utrzymywać "dobre", atrakcyjne wskaźniki i nie odnosili się tutaj do sytuacji spółki. To jest po prostu możliwe o czym świadczą powyższe przykłady. Polnord to kolejny przedstawiciel, który podobnej praktyki się w przeszłości dopuszczał. I właśnie dlatego sprawozdania trzeba dobrze analizować. Do inwestowania i wyceny same wskawskazniki nie wystarczą.
2. Choć niektórzy przedstawiciele branży gamedev są mocno przewartosciiwani to z Bankructwami wcale nie musi być jak piszesz. Żeby upaść trzeba nie płacić długów, a te spółki akurat w znakomitej większości finansują się kapitałem wlasnym

1. Twierdzi, że mocno są tutaj wyniki "malowane"?

2. Masz trochę racji chociaż niektóre spółki pogrążyłaby nawet jedna bardzo nieudana produkcja. Zresztą co za różnica upadłość czy spadek o 99% w połączeniu z SPO na nową grę, która tym razem na pewno się zwróci 10 do 1 ale potraja liczbę akcji.

Cytat:
Altmana może i ma ale dług netto/ebitda 7,1 kładzie wszystko .
Finansowi w to nie wchodzą .

Sentyment finansowych, jest tak łatwy do zmiany jak ebitda. A o ryzyku wynikającym z tego wskaźnika już dzisiaj pisałem.

Mnie bardziej niepokoi AT. Wzrost z ,70 na ,77 był na sporym vol. Więc ostatnie spadki pokazują kolejne zwycięstwo podaży na linii trendu spadkowego ,76-,77.

Mam nadzieję, że w ostatnich miesiącach tworzy się podstawa 1-2-(1)-(2),z zasięgiem na 1,XX, a nie trójkąt z końcem fali e na ,77 i zasięgiem na historyczne minima.

Cytat:
Niestety się da... że przytoczę choćby przykład Ganta czy PBG

Ja raczej widzę tu sytuację jak na PND gdzie można się spierać czy realna wycena to wartości księgowej 60-70 czy 30-40% wartości księgowej oficjalnej Wk.

Rozumiem, że porównując do Ganta sugerujesz, że Pan prezes, który właśnie kupował akcje przelewa gotówkę z firmy na jakąś firmę krzak XYZ, jak w przytoczonym przypadku.

Ja bym potencjalnych bankrutów szukał w firmach "przyszłościowych" z końcówkami games nie bud. Jak było z .com.Jakoś nowych debiutantów porażająca.

Jak dla mnie budownictwo się już oczyściło. A mirbud altmana ma jak budimex.

Prawda ale akurat nie pasuję do porównywania tych dwóch spółek. Obie mają podobne problemy.

Jakby wziąć to wszystko pod uwagę zakładając brak negatywnego one-off niedowartościowanie wydaję się ciągle spore.

Portfel zamówień lada dzień pewnie skoczy(następna perspektywa unijna), a obecnie realizowane kontrakty są mniejsze ale pewnie lepiej marżowe.

Zresztą tego typu rozmowa mogła by się toczyć jakby mirbud kosztował 120-150mln.

Jak dla mnie są dwie opcje:

Albo mirbud jest potencjalną okazją inwestycyjną ale obarczoną ryzykiem upadłości w przypadku one-offu(ktoś nie zapłaci za duży kontrakt). Oczywiście taki scenariusz nigdy nie musi powstać.

Albo jest trup w szafie co jest mało prawdopodobne bo prezes kupował kilka razy akcje ostatnio.

Niska rentowność, też może okazać się przejściowa bo rusza kolejna perspektywa unijna.

Czy energetykę czeka powtórka scenariusza z spółek węglowych? AT mówi, że tak. Od 22 września na ENA wystąpiło kilka sekwencji siły. Zaś trend długoterminowy odwróciła RGR, gdzie G jest formacją podwójnego dnia. Obszar akumulacji kończy wybicie z 19 X.

Kod:
mod: usunięto treść niezgodną z regulaminem forum

Pamiętacie co myśleliście o bogdance i JSW kilka miesięcy temu. PewnieSick albopuke_l .
Więc to samo co teraz o spółkach energetycznych. A co myślicie o JSW teraz? Ktoś coś wspomni chociaż o związkach zawodowych?

Też byłem ciekaw czy taki debiut da się przeprowadzić.Gdyby szał był większy to może i dałoby się zarobić na debiucie, nawet jak potem wykres miałby wyglądać jak na petrol inv. Po PW widać, że nie da się.

Jak tak się bawię na debiut to sprawdzam takie jak ty to powiedziałeś "pierdoły".Shame on you I może masz rację.
Nie mniej jednak kupiłbym spółkę, która by miała mieć freefloat 66% ale z emisji nowych akcji na fajny cel na long. Oczywiście nie przy wycenie C/Z 65 i C/S 30. puke_l

Warto omijać emisję przeprowadzane przez dm trigon

Pytanie bardziej dotyczyło czy by nie chciał wyrzucić tego w dzień debiutu, trochę drożej. Ja chciałem tylko komuś przerzucić gorący kartofel dalejShhh , więc wydawało mi się to istotne. A w ogóle to nie 56 tylko 65 i nie ma lock up.

Nie zdziwiłbym się gdyby naprawdę nie był to tylko wystrzał. Zobacz sobie na dzisiejszy vol.

Ja analizowałem tylko właściciela bogdanki. Tam proces akumulacji długoterminowej trwał już kilka tygodni. Popatrz na vol. tygodniowy. RGR chyba odwróciło ostatnio trend. Dzisiaj opory i średnie jak zapałki. Piszę o ENA, ale da się to podpiąć pod sytuację techniczną spółki, której jest to wątek.

Obecnie jak słyszę energetyka to myślę puke_l . Ale czy nie tak się kończy trend spadkowy?

Mógłbyś zamieścić link jako obrazek, żeby nie trzeba było wchodzić na stronę?

Sytuacja techniczna : dzisiaj mogło nastąpić wykończenie formacji trójkąta z którego wybicie może przebić długoterminową linię trendu spadkowego, o której pisałem wcześniej. Wsparcia to dzisiejsze minimum i 2,7-2,71 gdzie obecnie idzie linia trendu wzrostowego.

Cytat:
a czym uzasadniasz stwierdzenie o "wiarygodnych poziomach" 1,86 - 1,96?

Ważna geo a do c, zasięg wybicia z kosolidacji.
Cytat:
i dlaczego właśnie tam musi pojawić się popyt?

Warto obserwować te poziomy. Zawsze wole najpierw zobaczyć popyt, niż strzelać, że się pojawi.
Cytat:
zakładasz, ze tam pojawią chętni na walor pod AT?

Tak. Może nie tylko pod AT, ABC długo była droga. Będzie pierwsza od dawna możliwość kupienia jej z dyskontem do WK. Szczególnie tacy kupujący się przydadzą jeśli wzrost ma wyglądać wiarygodnie.
Cytat:
zdefiniuj, co rozumiesz pod pojęciem "wiarygodne" - uważasz, iż niżej nie może spaść?

Nie. Wzrost może nie być "nową hossą" tylko falą 4. Tu 2,58 kluczowym poziomem. Wiarygodny wzrost to taki z objawami siły w analizie vol.-cena. Jak wzrost będzie wyglądać tak jak ostatnio to fala 4 ale i tu będzie coś do uszczknięcia jak kto lubi takie zagrania.

Jak dla mnie to nie piszesz nic innego jak, że jest trend spadkowy tylko innymi słowami. Plus może jeszcze coś o jego zaawansowaniu
Cytat:
rzeczywisty popyt coraz bardziej mizernieje, by nie rzec, ze niemal zerowy
.
I jeszcze raz jak na wiarygodnych poziomach(1,86-1,96) pojawi się wiarygodny realny popyt, który pochłonie obecnie naciskającą podaż to wzrost pokaże czy popyt realnie odwrócił trend.

Młotek na dużym wolumenie dzisiaj. Dzień odwrotu? Jak myślicie? Miejsce ciekawe nie powiem.

To znaczy analiza vol.-cena uwzględnia coś takiego. Vol. musi pokazać, na jakiś wiarygodnych poziomach np.1,86-1,96 duże stracie popytu z podażą a potem wzrost pokazać kto je wygrał. Tyle w temacie.

Kurs przyciąga zasięg wybicia z konsolidacji(1,86) + wybicie z małego trójkąta + trend spadkowy.

Wątpię, żeby był jakiś komunikat po sesji np. o vat

Także przy 1,86-1,96 można popatrzeć na vol. i świeczki czy odwraca się trend. Na 1,86 jest też fibo 1,618 fali A lub 1.(raczej A, ale to już zobaczymy po odbiciu).

Ponawiając pytanie roczny lock up dotyczy tylko Artifex Mundi Inv., czy też akcji, które bezpośrednio posiada Pan Mariusz Banaszuk (65.000,0,65%)?

Cytat:
Obejrzenie tego debiutu na chłodno z boku będzie bardzo interesujące i pouczające na przyszłość, polecam
A jak debiut będzie wyglądać jak dzisiaj (redukcja była podobna)? To co w tym będzie pouczającego? Bo chyba nie to żeby nie bać się wycenyEh?

Debiut naprawdę udany. W długim terminie mam mieszane uczucia, większość przychodów jeden lek z założeniem dynamicznego wzrostu sprzedaży tego leku, nowe produkty dopiero 2018-2020.

Pytałem o koszta RCFL3GOLD sam zastanawiam czy kiedyś tam nie wrzucić sobie złota tak na long-term ten amerykański etf opłata za zarządzanie 0,25% rocznie, prowizja 0,29%+koszt kupna waluty+mała opłata skarbowa w stanach

Jakie są koszta i jak w sumie działa RCFL3GOLD? Chyba płynność słaba + ryzyko bankructwa emitenta? Nie lepiej jak trzymać złoto latami na emeryturę coś tego typu iShares Gold Trust ETF.

Mam pytanie czy Pan Mariusz Banaszuk (65.000,0,65%) będzie miał lock up na akcje?

Coś was razi w prospekcie emisyjny?(nie pytam o cenne)

Wycena jaka jest taka jest każdy widzi ale w przeciwieństwie do playway myślę, że warto obserwować po debiucie bo będzie duża płynność, nawet za jakiś czas.

Cytat:
Budowlanka w silnym trendzie wzrostowym (za równo przemysł budowlany jak i zwykła deweloperka). Na tym tle MCR radzi sobie bardzo dobrze. Jedyne co mnie zastanawia to, dla czego sam sektor materiałów budowlanych (P_MBU) jest słabszy od szerokiego, skoro cała budowlanka jest sporo silniejsza...Think

Kwestia, że nie jest. Indeksy ciągną spółki z dużymi wagami, szerokość partycypacji jest mała. Np. zastanów się ile wzrost indeksu to wzrost np. budimexu a ile sektora.Budimex=WIG-Budownictwo (42.348%). Budimex jak dla mnie przewartościowany. Sentyment do całego sektora jest nijaki z szansą na poprawę. Nie wiem czy arytmetyczny indeks budownictwo byłby w trendzie wzrostowym.

Jest dużo atrakcyjnych, tani spółek budowlanych. Bardzo bezpieczny Tesgas, Atrem z dużym potencjałem ale i nowym sporem sądowym w tle, super tani mirbud.

Cytat:
Teraz mamy rynek najemcy i nadpodaż powierzchni biurowej w Warszawie.

Proszę o dane potwierdzające stwierdzenie.

A macie jakieś założenia jak może zmienić się cena mieszkań w aglomeracjach gdzie PND ma projekty w przyszłym roku? More of the same czy może kilkunastoprocentowy wzrost, a może spadek? Chętnie przeczytam każdy pomysł tylko z uzasadnieniem (może być AT).

Spółka zajmująca się tworzeniem innowacyjnych gier komputerowych typu MMORPG.
Jej głównym projektem jest gra typu RPG pod tytułem EDENGRAD. W poznańskim studio Spółki pracuje 17 osobowy zespół programistów i grafików.

Czyli spółka z jedną grą, którą chce rozwijać? Kiedyś prezes Optimusa(CDR) wypowiadał się, że na mmorpg to ze 100 mln trzeba? Skąd pomysł żeby robić najpierw mmorpg?

Jest gdzieś zapisane, że spółka musi zadebiutować na NC?
Czy taki mały freefloat jaki będzie to coś normalnego NC?

W lutym 2015 roku Spółka pozyskała inwestora finansowego – ERNE VENTURES S.A.

Czy ten inwestor wśród indywidualnych cieszy się złą czy dobrą sławą?

Coś was razi w warunkach emisji?

Miałem na myśli 2% wszystkich akcji czyli 10% emisji. A co myślicie o HUCKLEBERRY GAMES S.A., na które teraz są zapisy na debiut na NC?

Kod:
MOD: To jest wątek spółki Stelmet. Jeśli użytkownicy chcą dyskutować o innej spółce, to proszę założyć nowy wątek

A emisja akcji jest taka pewna przy przejęciu? A nie mógłby wyemitować obligacji, które jak dla mnie wyglądają na korzystniejszą opcję?

Wiecie co mnie razi w tym debiucie, że tak samo jak w Playway spółka najprawdopodobniej za rok będzie martwa. Mam na myśli dni bez transakcji, kilku procentowy spread. Bo co to jest emisja, że granych będzie mniej niż 20%, z czego 2% do indywidualnych.

Chyba wynika, że trudno sprzedać obecnie większy pakiet.

Ostatni dobry debiut Auto Partner. Co zresztą widać i po kursie i po obrotach.

Fundamentalnie tylko ryzyko akcjonariatu, które jak dla mnie ginie w skupie akcji i bardzo atrakcyjnej wycenie. Ostatnie wyniki faktycznie ładne.

Technicznie w bardzo długim terminie nie ma poprawy. Jest jakaś forma kilku letniej konsolidacji typu trójkąt z, której zasięg wybicia pewnie będzie przypominał wzrosty Boryszewa ale jestem w stanie wyobrazić sobie wybicie w dół. Obecnie przed linią trendu spadkowego, idącą z szczytu na 5,34
przez szczyt na 4. Jej trwałe przebicie oznacza poprawę wskazań w długi terminie. Choć za nim to się stanie nie wykluczam korekty.

Kod:
mod: usunięto treść niezgodną z regulaminem

Czemu usunięto moje dwie ostatnie wypowiedzi? Dotyczyły zakupu akcji przez prezesa. W sumie praktycznie skopiowane z komunikatu spółki z małym wprowadzeniem.

Kod:
mod: naruszenie regulaminu forum:
- publikowanie informacji już rozpowszechnionych bez wartości dodanej
- brak linków do źródeł
- odpowiadanie samemu sobie w wątku gdzie nie toczy się dyskusja

"I jestem w 100 proc. pewien" jak dla mnie w inwestowaniu ta część wypowiedzi dyskwalifikuję całą wypowiedź.

Wyobrażam sobie znaczną poprawę wyceny bez poprawy fundamentów spółce. Myślę, że istotna będzie też sytuacja na rynku akcji i nieruchomości.

Prezes wieszczy poprawę wyników w 2017 roku, a przy założeniu, że rynek nieruchomości dopisze nie widzę powodów by mu nie wierzyć. W końcu dopiero co kupował akcje.

Z większością wad PND, które niepokoją się zgadzam. Pytanie jaka wycena jest atrakcyjna nawet przy uwzględnieniu braku poprawy. Taka, żeby np. poprawa sprzedaży była szansą a nie założeniem pod ,które kupujesz. Według mnie ostatnie tygodnie poruszamy się po takich wycenach.

Prezes mówi, że w 2017 sprzedaż skoczy. Jak dla mnie dane w cenie. Wycena delikatnie mówiąc nie wymagająca.

Z drugiej strony zobacz wykres włóczykij, gdzie świeczka to miesiąc. Wygląda jak sierpień i wrzesień to miesiące odwrotu. Patrz Vol za sierpień i wrzesień.

Jak fund nie ma wiary w spółkę to sprzedaję swój pakiet, jeśli ma się akcje to się głosuję na walny przeciw zmianom w statucie(tak myślę).

Ja myślę, że prędzej chodzi o to z emisją, żeby program naprawczy GTN w KNF wyglądał "ładnie". Bo środki da się pozyskać efektywniej z innych spółek.

Ciekawie Vol. wygląda też na BOS. Choć dużo mniej ciekawie. Ale jednak vol najwyższy od spadku z 50,9.(świeczka = miesiąc).

Niezły dzień dla W20. A tak po za tym to GTN wrócił do notowań i było NWZ OPF.

Ktoś się interesuję co się dzieje w spółce? Czemu na NWZ tylko jedno OFE głosowało przeciw zmianom w statucie. Z tego co widzę to w akcjonariacie fundy z 3%+ mogły spokojnie to zablokować. Czemu tego nie zrobiły? To nie jest złe dla mniejszościowych?

I w sumie to po co emisja przy tej cenie? Ktoś zechciałby mi to wytłumaczyć?

Jak myślicie będzie emisja z PP na kupno RBP?

Myślę, że spółka, może niebawem powalczyć o trend wzrostowy. Osobiście uważam, że są ryzyka(vat,zła sytuacja w branży) są i szanse(poprawa sytuacji w branży,nowe produkty z Azji,przejęcie rynku po act). Właściwie branża IT zawsze tak wygląda bez obecnych wydarzeń. Wzrost marży o 2 punkty procentowe lub jej spadek może zmieniać trend.Może nastąpi w IV kw.

Jak ktoś trzymał ABC od 2010-2011 do ostatniej dywidendy to mógł spokojnie gorzej zainwestować.
Na GPW można znaleźć pełno spółek i zapytać skoro jest tak dobrze to dlaczego trend nie jest wzrostowy. To nie znaczy, że od razu mają trupa w szafie.Tu jeśli jest to jego imię już znamy, a to już coś.

Myślę, że podejrzane jest jak na spółce na, którą nie ma kontraktów (gra na spadki), kilkanaście ostatnich postów jest merytorycznym oczernianiem tej samej osoby, taką konwersacją sam ze sobą.
Np. altman nie jest najniższy w historii, żeby to stwierdzić wystarczy przeczytać umiejętnie twój wykres...(to nie jest osobista wycieczka, w końcu to nie bankier)

Biedna prezeska podpadła konrisowi. Widziałem Cię na boryszewie, sam mam impexmetal. O ile spółka tania,świetna i wyniki super, to jak masz tak personalnie wyładowywać się na właścicielach i prezesach za komunikację z inwestorami to współczuję Romanowi.

A na poważnie ABC ma dość dobrą komunikację z mniejszościowymi.(ważne, że w ogóle jest = dobre na gpw)

Rynek AB i ABC wycenia podobnie po zysku operacyjnego, przychodów,wartości księgowej. Analitycy obecnie wolą AB, ale to się co chwilę zmienia. Kluczowe wyniki za IV kw. Myślę, że będą dobre. ABC większe ryzyko vat ale i większe szanse na przejęcie rynku po action.

Technicznie mamy konsolidację po spadkach. Albo trójkąt albo RGR. Wybicie kluczowe dla trendu w krótkim terminie, potem wyniki za IV kw. Co do zainteresowania i obrotu jak na gpw daję radę.

Co prawda Pani prezes mogłaby by pójść drogą prezesa Polnordu i na hejt na forum zamiast wywiadu po prostu wykorzystać trend spadkowy i kupić akcje.

Przy 55 kapitalizacja będzie prawie 400 mln, faktycznie dobra cenna by wyjść z spółki. A tak się napaliłem na kupno. Myślałem sobie, żę jak po maksymalnej będzie z 200 to dużo ale wejdę bo pewnie zbiją cenę instytucjonalni. Może i tak zbiją ale do ilu? 25-30? Problem, jest freefloat 18+% po emisji.... liczyłem na raczej na 33-50%. Już to przerabiałem 2 fundusze I prezes i puste arkusze zleceń. I to już się nie zmieni bo cenna może.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 20 lipca 2017 13:34:45
Liczba wpisów: 73
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,129 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +166,98% +33 395,31 zł 53 395,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d