pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tom239

tom239

Ostatnie 10 wpisów
Chyba sobie dopowiedziałem.

GBK po 18,5 to taki papier na, którym trzy cyfrowa rentowność w kilka lat nie powinna bardzo dziwić nie mniej jednak (tak z pamięci) zadłużenie ogółem 0,75? Jedne z bardziej spektakularnych bankructw to szybko rozwijające się spółki co "potknęły" się o swoje zadłużenie.

Nie wierzysz w debiut Play znaczy, żę będzie udanny czy, że w ogółe będzie?

Zawsze sprzedający może zakceptować niższą cennę i mniejszą ilość tak też bywało ale może pójść jak w przypadku dino.

zawcześnie na otwieranie szmpana, że się nie zpaisałeś kris. Generalnie oba debiuty mogę być bardzo udane. A co do wycen analityków a rzeczywistości np. auto partner miałem w swoim protfelu(z rynku pierwotnego) i jakieś 3M trzeba było żeby cena dogoniła wycenę porównawczą.Z getbackiem może byc podobnie (podobny profil spółki szybko rosnącej).
W Play trochę jak dla mnie przekombinowali z warnukami reduckji. Jak ktoś getback kupował na dłużej to tylko się cieszyć z cenny 18,5.

Skomplikowanie może być z redukcją. Dla drobnych 200-300mln(5,2mld 4-6%), czyli w porównaniu do ostatnich emisji na tyle dużo,że może redukcji nie być. Dwie transzę gdzie Ci co zapiszą się pierwsi są uprzywilejowani. I uprzywilejowani względem redukcji pracownicy.

W skrócie jak zapiszę się 12, a wszyscy zapisali się 250 mln to redukcji nie ma. Ale jak zapiszą się np.na 400mln w tym dużo 7 i pracowników to mam 10%? Dobrze rozumiem?

Jest opcja zwiększenia całej emisji? Jeśli tak to ciężko sobie wyobrazić żeby drobni zapisujący się 7 i pracownicy skorzystali na uprzywilejowaniu w redkucji.

Get Back obecnie to nie "leszkowy biznes" Napisz to na forum GNB. Chyba z powiązań z leszkiem zostały pozwy, gdzie pozywającym o 100 mln jest getback ale tu odsyłam do sprawdzenia

W artykule jest błędnie podana dywidenda, dotyczy cenny maksymalnej a nie emisyjnej. Nie jest też sprecyzowane, że potem będzie więcej ok.8% oraz, że pierwsza będzie za 3 kw., więc nominalnie mniejsza.

Debiut jutro aktualny?

Ja bym się bał. Był już wątek o zabezpieczeniu, sprawdź sobie.

Niby dlaczego? Co za bzdura? Idąc tym tokiem to dlaczego fundy są skłone płacić 1% za coś takiego?

A co do obligacji to najlepiej podaj nazwę jak dla mnie trochę cuchnie mi te 8%. A wysokość to znaczy do 130% anie, ze otrzymujesz 130. 130% daję mniej więcej wyjście na 0 przy stabilnym rynku nieruchomości i sprzedaży komorniczej. Obligi będą na catalyst? Spółka notowana na gpw? Jakie zadłużenie ogółem? Jaka płyność bieżąca etc etc? A zapis o dobrowolnym podaniu się egzekucji?

U drobnych redukcji brak. Widać, że reit to jeszcze nie "sport narodowy". 5,9% emisji tylko dla drobnych. No cóż może będzie jak będziemy oddawać akcje.Think

Jednak dywidenda przy obniżonej cenie na poziomie 7,4 w przyszłym roku i 8 w kolejnym wydaję się wyjątkowo atrakcyjna w porównaniu do obligacji. Myślę, że zainteresowanie funduszy było bardzo duże. Ale nie mam pojęcia jaka była redukcja wśród instytucjonalnych. Jak ktoś wie bardzo proszę o taką informację.

Tesgasowi przyglądam się kilka lat. Mam od jakoś roku po 3. Po drodze była dywidenda 10 gr. Przyznam, że kupiłbym teraz jakby nie miał.

Fale=Ja to widzę tak, że jesteśmy na tesgasie w dużej fali C w korekcie pląskiej gdzie równość A do C wpada na 5,8 i 25% zniesienia spadku od historycznego szczytu.

AT=Dodatkowo RGR z zasięgiem 4,xx nie pamiętam. Trend boczny. Lubię taki trend np. na compie i mirbudzie ostatnio zarobiłem krocie na wybiciu z trendu bocznego.Obroty potwierdzają szansę na taką właśnie zmianę trendu.

Myślę, że 5,8 za miesiąc brzmi absurdalnie ale patrz PBG,Polimex, mirbud ostatnio.

Tesgas mam dużo gotówki i mało zadłużenia, problem pozyskiwanie kontraktów(nie wiem czy w końcu pozbierał się po bankructwie pbg, kiedyś 70% przychodów tsg pokrywało pbg). Nie obraziłbym się za info mam kontrakt na 100mln.

Taką bliźniaczą spółką do tesgasu zawsze był atrem, tak śmiesznie mi się patrzyło, że jak atr było tanie to nominalnie równe tsg ceną akcji a teraz po 2,7. Tam są teraz jakieś sprawy w sądzie(w atr). Chociaż też jak odpali jak pbg czy polimexy czy mirbud to nie będę przecierał oczu. ATR trochę tańsze od TSG.

szok

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 20 lipca 2017 13:34:45
Liczba wpisów: 73
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,970 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d