pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 30 października 2018 00:25:53
Warto też zerknąć na buybacki w USA. Są bardzo wysokie a pomimo to rynek jest bardzo słaby. Skończą się buybacki i będzie armagedon.

kliknij, aby powiększyć

źródło
www.yardeni.com/pub/buybackdiv...
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 30 października 2018 00:27

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 767
Wysłane: 30 października 2018 07:43:52
Scenariusz ze Stooq, cytowany przez @Vox, właśnie się zrealizował. Czekamy na jakość odbicia.

@tratata

Buy-back, bo nie ma czego przejmować. Kapitalizacje są tak wysokie, że na ogół nie opłaca się kupować innych firm. Korporacje w USA siedzą na masie gotówki i nie ma dobrego pomysłu, co z nią zrobić. Buy-back będzie przez jakiś czas napędzać hossę, bo mniej akcji na rynku podbija ich wycenę. Jeżeli środki z buy-backu zostaną wykorzystane do zakupu akcji, to gdy w końcu zabraknie kupujących rynek runie. Jeśli te pieniądze zostaną wydane na konsumpcję (np. drożejące domy) to wzrośnie inflacja, trzeba będzie podwyższać szybciej stopy procentowe - z takim samym ostatecznym skutkiem. Ponieważ FED chce zmniejszyć swój bilans to biorąc to wszystko pod uwagę można uznać, że pętla na szyi powoli zaczyna się zaciskać. Brakuje tylko czynnika wyzwalającego

Poprzedni kryzys miał podłoże przede wszystkim finansowe i słynne "melt-down" dotknęło przede wszystkim sektor bankowy i instytucji finansowych. Zastanawiam się, czy w tym przypadku czynnikiem wyzwalającym nie będzie konsumpcja (szeroko rozumiana). Tzn. gwałtowny wzrost cen konsumpcji doprowadzi do jej znacznego ograniczenia. Z drugiej strony zmniejszy się parcie na nowości, które nie stanowią przełomu technologicznego a jedynie udoskonalenia o gadżety (np. sprzęt gospodarstwa domowego i elektronika). Obecnie te ceny silnie rosną w sektorze nieruchomości; zobaczymy co będzie dalej. W takiej sytuacji w interesie USA jest otwieranie zagranicznych rynków zbytu, a nie wojny handlowe. (dla mnie np. najlepszym sposobem na walkę z Iranem byłoby skorumpowanie ich łatwo dostępnymi nowoczesnymi produktami konsumpcyjnymi niż odcinanie się od nich. Za parę lat mogliby nie wyobrażać sobie życia bez np. hamburgera).

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 07:53:59
Dla mnie już rozpoczęła się bessa ze względu na podwyżki stóp procentowych a jak one się zaczynają to raczej trwają dłuższy okres.

Wzrośnie koszt obsługi długu USA->wzrost podatków, mniej pieniędzy w rękach podatników także ze względu na ich prywatne kredyty oraz odwrócenie trendu na bezrobociu ze względu na wyższe odsetki od długu firm oraz spadek konsumpcji. Z drugiej strony rośnie stopa procentowa którą inwestorzy dyskontują swoje inwestycje. Jak założysz że ta stopa to stopa wolna od ryzyka+premia za ryzyko to oba czynniki rosną bo rośnie yield na obligacjach oraz urosła zmienność na rynku akcji. Jednym zdaniem jak cena akcji to przyszłe zyski dzielone przez stopę dyskontową to licznik maleje a stopa rośnie. To już jest bessa jak nic.

Dodam, że mogę być w dużym błędzie. Nie jestem ekonomistą ani nigdy w żadnym zawodzie z tym związanym nie pracowałem. Jestem co najwyżej entuzjastą
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 30 października 2018 07:57

Vox
Wpisów: 5 948
Wysłane: 30 października 2018 14:14:02
Cytat:
Scenariusz ze Stooq, cytowany przez @Vox, właśnie się zrealizował. Czekamy na jakość odbicia.

dzisiejsza sesja będzie ciekawa - wahania przy końcu spadku na ES.F są zawsze mocne... często powstają "szalone młotki w panice zakupów"... jednak wydaje mi się że możemy raz jeszcze na szybko testowac 2600 przed odbiciem w górę...

Na pewno DAX ani NIKKEI nie mają już żadnej ochoty do spadków..... wyprzedanie robi swoje

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 15:55:17
Jak spada to się sprzedaje nie dlatego że się ma taką ochotę tylko dlatego żeby nie stracić więcej. Nie licząc krótkiej sprzedaży. Amerykanie wczoraj pokazali gigantyczną słabość a Europa dzisiaj przewożąc nocne wzrosty w dół. Będzie dzisiaj, najpóźniej jutro S&P w okolicach 2530-2540, nie wiem czy ten poziom utrzyma ale go zaliczy

Niezależnie kto ma racje, dawno bessy nie było i jest to świetna, cudowna wręcz dla mnie lekcja. Mam dopiero 33 lata i będę miał ją okazję jeszcze wykorzystać. Dziękuję osobom które się wypowiadają za dzielenie się poglądami, niezależnie czy słusznymi. Warto wiedzieć jak ludzie myślą w takiej sytuacji jak w tym miesiącu
Uwaga

Edytowany: 30 października 2018 16:01

Vox
Wysłane: 30 października 2018 16:52:13
ale sezon wyników się kończy i rozpoczną sie "buybacki" korporacyjne... wiec musi odbic

Cytat:
Goldman Sachs: A market rebound is coming driven by company share buybacks
The recent market sell-off priced in "too sharp of a near-term growth slowdown," Goldman Sachs strategist David Kostin said.
After falling more than 9 percent, the S&P 500 is due for a 6 percent rebound into the end of 2018, according to the analysis.

www.cnbc.com/2018/10/29/goldma...
Edytowany: 30 października 2018 16:52

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 17:00:41
@tratata

To jest jeszcze bardziej niż ci się wydaje. Sprzedaje się ze strachu, głębokiego, paraliżującego przerażenia, że zaraz spadnie do zera. Sprzedajesz bo nigdy już nie chcesz mieć z tym do czynienia. Byle dalej od siebie. Taka panika i głębokie przerażenie jest na ogół oznaką dołka i odwrócenia koniunktury. Wtedy, gdy wszystkie komunikaty straszą nieodwracalnością zapaści, rozpadem systemu, gdy słyszysz o samobójstwach i sprzedawaniu wszystkiego co mamy za jakąkolwiek cenę - wtedy należy kupować.

Z wielkiej depresji lat 30-tych. Kiedy finansistów zaczepiali pucybuci mówiący o swoich inwestycjach - wtedy należało sprzedawać (taka ponoć legenda). Podobnie było w trakcie bańki internetowej (jak usłyszałem o firmie, która będzie sprzedawać do monitorów puszki zapachowe generujące dowolne zapachy odpowiadające treści danej reklamy, to oznaczało, że to już długo nie potrwa). I tak dalej.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 17:28:16
Moim zdaniem w bessie sprzedaje się cały czas, ale na pewno napędza to strach przed dalszymi spadkami. Sprzedają ludzie żeby zachować część zysków, sprzedają ludzie żeby wyjść na zero i sprzedają ludzie żeby nie stracić wszystkiego. Oprócz tego sprzedają ludzie którzy muszą bo nie mają za co żyć, np została wstrzymana dywidenda albo stracili pracę, sprzedają też ludzie którzy widzą okazję w innych aktywach.

Co do dzisiejszej sytuacji to SPY dotarł od spodu do SMA 200 i 100 na 5 minutowym wykresie i się odbija od niego od spodu, w ogóle byki nie mają siły przebić tego poziomu a to ledwo +2% odbicia po mocnym zjeździe i to aż drugą sesję robią to odbicie
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 18:15:22
Tak sobie siedzę oglądając straty na moich long putach dwu dniowych i myślę czy rzeczywiście będą te buybacki o których pisał Vox. Wiele firm nawet jak siedzi na gotówce to ma zadłużenie, niech to będzie nawet skromne 30% kapitału własnego. Wiedzą że będą rosły YTM od obligacji dlatego mogą zechcieć te pieniądze przeznaczyć na redukcję zadłużenia. Z drugiej strony przyjdzie moment, jeśli już nie przyszedł że uznają nadchodzącą bessę, więc po co robić teraz buybacki skoro będzie można później po lepszych cenach, lub robić przejęcia. Muszą też mieć poduszkę finansową na pokrycie ewentualnych strat w kryzysie czy też wypłatę dywidendy. Inwestorzy nie lubią jak spada dywidenda, niezależnie czy jest hossa czy jest bessa. Wysokość skupu akcji nie jest dla mnie z góry przesądzona. Zresztą na wykresie który wrzucałem, jak zaczęły się spadki to od razu poleciały dywidendy+skupy, a wątpię żeby wtedy leciały już dywidendy, obstawiam że cieli skupy akcji.
Uwaga

Vox
Wysłane: 30 października 2018 21:46:44
long put? ale na jaki instrument? generalnie tutaj chyba ryzyko jest ograniczone tylko do niewielkiej premii?

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 30 października 2018 22:31:59
Może nie chodzi o premię. Na swoim wątku Vabank, @tratata wskazał, że stracił na swojej pozycji "2,5% majątku". To trochę dużo. Ja, grając na kontaktach wysypuję się z pozycji już na 1%, a przy 2% straty biorę oddech i zwalniam grę na jakiś czas. To takie zasady z książek Eldera (New Trading for a Living - jest chyba tłumaczenie na j. polski).

NB: Dzisiejsze odreagowanie na S&P zakończyło się w okolicach 2690. To dość ważny poziom (+/- 10 pkt) jako linia równowagi z grudnia 2017, r. jako fałszywe przebicie wsparcia w luty 2018, fałszywe przebicie oporu z kwietnia 2018 r., wsparcie z maja 2018 r. i końca czerwca 2018 r. Nie można wykluczyć, ze w tej okolicy rozegra się przyszłość kontraktów na S&P. Fałszywe przebicie jest przeze mnie traktowane jako wzrost powyżej wsparcia / spadek poniżej oporu ok.1% w cenach zamknięcia. Tak było w lutym 2018 r. i kwietniu 2018 r.

Vox
Wysłane: 30 października 2018 22:34:51
po dzisiejszej sesji jestem bykiem do ~ 50% zniesienia spadków
czyli ok 2800.

moim zdaniem buybacki zaszkoczyły - wykresy niektórych największych spółek techn. w USA wygladają jakby je rysowały automaty (na minutowym, od 19:30 do konca sesji).

technicznie na ES.F zakończylismy wczoraj falkę spadkową "C" która była równa falce "A" w punktach.
Edytowany: 30 października 2018 22:37

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2018 02:54:29
@Vox etf SPY, odzwierciedla S&P500

@lesgs Wiem, że dużo, dlatego się przejąłem, zająłem dużą pozycję. Na opcjach trudniej jest o stop loss.
Grałem tak ostro bo wczoraj trochę zarobiłem a to trochę to była 1/20 tego co mogłem zarobić gdybym wytrzymał 40minut dłużej do ok 20:30. Tylko to były opcje OTM w dniu wygaśnięcia i trzymanie ich te 40minut dłużej wydawało mi się szaleństwem w tamtym momencie. Szczególnie że pojawiła się zielona świeczka na 5 minutowym i mogła zatrzymać spadki na jakiś czas, nawet nie odwrócić ale zatrzymać.
Jedno dniowe opcje OTM przy tych ruchach co są ostatnio, przy idealnym zagraniu mogą zapłacić nawet 100:1 w jeden dzień nie wchodząc w ogóle w ITM. To strasznie masakruje psychikę, dużo większa jazda niż na kontraktach i oprócz walki z rynkiem masz walkę z czasem

Musiałem sporo wymazać z wczorajszych screenów, ale tutaj pokazuję jako przykład jak to skacze. Najtaniej kupowałem opcje po 7 dolarów, dało się po 5, na zdjęciu wyrażone w centach bo każda opcja opiewa na 100 jednostek ETFa. Na drugim zdjęciu widać do ilu doszło ok 20:40 w poniedziałek na dnie spadków w okolicy SPY 260, było to 324 dolary za opcję

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Te stopy zwrotu ryją psychikę na maksa, kontrakty to zabawa dla grzecznych i rozważnych dzieci
Uwaga

Edytowany: 31 października 2018 03:13

Vox
Wysłane: 31 października 2018 03:15:35
a gdzie masz rachunek że takie opcje dają?

ja mam zwykły kontrakt na S&P500 w BOS.... i gram baardzo małym lewarem.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2018 03:20:52
Interactive Brokers

Kurde, nie wiem czy trzęsę się teraz z zimna bo wstałem na papierosa i siedzę w koszulce czy ze stresu w ostatnich dniach po tym jak to napisałem i myślę o tym. Moja psycholog jak mnie dzisiaj rano zobaczyła i jej wyjaśniłem co się dzieje to stwierdziła że to mnie wyniszcza
Uwaga

Edytowany: 31 października 2018 03:23

Vox
Wysłane: 31 października 2018 03:24:06
o moj boże, IB.
otwarłem u nich rachunek na próbę... ale to jest jakaś parodia...
wogole nie potrafiłem się odnaleźć w tym skomplikowanym/archaicznym interfejsie.
mega mega skomplikowany, nic nie umialem znalezc.

takze szybko zrezygnowalem, glownie z obawy ze wykonam akcję której nie rozumiem...przez pomyłke...

na przykład opis instrumentu - z poziomu platformu brak (!)
znajdz sobie w internecie i wpisz symbol... i miej nadzieje ze to bedzie ten instrument. salute
(szukałem akcji bodajże AMD... wyskoczyło mi 10 instrumentów do wyboru, za chiny nie mogłem dojść który jest właściwy - zmusiło mnie to do googlania - to chyba nie tak powinno wyglądać?)
Edytowany: 31 października 2018 03:26

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2018 03:41:11
Ja nie mam jakichś większych problemów jak na razie. Tam jest gigantyczna ilość tych instrumentów z wielu giełd i do tego są np te same akcje notowane w USA i Kanadzie. Trzeba patrzeć na cenę itd. Trudno jest się pomylić. Tickery zgadzają się z tym co jest chociażby w yahoo finance. Ta platforma to jest mega kombajn, to tak jak porównać kalkulator w zegarku dla dzieci z excelem
Uwaga

Edytowany: 31 października 2018 03:43

Vox
Wysłane: 31 października 2018 13:01:18
no ale chociaż żeby się opis instrumentu wyswietlił po najechaniu na ticker?
A nie żebym musiał szukać tickera w internecie i liczyć że będzie ten sam?

Na GPW jest tylko kilkaset społek tam kilkadziesiąt tysięcy... może na opcjach jest łatwiej, bo jest ich mniej.

P.S
poki co na sesji europejskiej wzrosty... mowia ze wybory w USA moga namieszac (zwyciestwa demokratow jest zapowiadane na spadki).... do 7.11 powinna trwa korekta wzrostowa/powrot do trendu głównego
Edytowany: 31 października 2018 13:03

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2018 16:44:56
Opcji akurat się nie szuka. Szukasz instrumentu bazowego i otwierasz okno z opcjami. Opcji jest więcej niż wszystkiego innego
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 31 października 2018 17:47:40
Vox, ja tam techniki za bardzo nie uprawiam bo widzę za dużo kresek do rysowania ale czy na kontraktach na S&P 500 nie zaliczyli dzisiaj poziomu 38,2 fibo? Może ta korekta skończy się na tym poziomie?
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość