pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vabank - portfel tratata

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 21 maja 2017 07:39:29
Cytat:
W przyszłym tygodniu kolejna bomba o poszerzonej dostępności telewizji E-SPORT - już od początku czerwca. Lecimy do Was

Z facebooka E-sport.

Mam nadzieję, że to NC+ lub Cyfrowy Polsat. Taka umowa byłaby warta więcej niż dotychczasowe umowy razem wzięte
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

gucio
Wpisów: 314
Wysłane: 22 maja 2017 12:53:25
Masz Astro i Agrolige.Masz jakiś cel czy czekasz na dogodny moment aby się pozbyć na plusie. Dużo masz tych akcji?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 maja 2017 14:51:06
Czekam na silne wzrosty. Agroliga w tym roku otwiera nowa linię produkcyjną oleju słonecznikowego a Astro rozszerza zasięg kanału i robi to dość dynamicznieShhh Póki co mam bardzo mało akcji, czekam na rekompensatę za mienie zabużańskie która w ciągu 2-3 miesięcy powinna wpłynąć na moje konto. Wtedy przeniosę się z inwestycjami na Wall Street.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

gucio
Wpisów: 314
Wysłane: 22 maja 2017 15:53:38
Pytałem o ilość bo widzę tam małe obroty. Przy małych obrotach nawet jak będzie duży zysk może być ciężko z wyskoczeniem.Wiesz co robisz.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 maja 2017 16:09:19
Małe obroty są jak kurs nie rośnie. Jak idzie ostro w górę to na szczycie pojawiają się spore obroty. Takie mam doświadczenia z polskiej giełdy.
Uwaga

Edytowany: 22 maja 2017 16:11

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 1 czerwca 2017 11:57:00
Miała być w zeszłym tygodniu kolejna bomba o poszerzeniu zasięgu E sport a dalej nie ma żadnej informacji. Żeby nie siedzieć bezczynnie zadzwoniłem do Cyfrowego Polsatu i NC+. W CP konsultant nic nie wiedział o tym kanale natomiast w NC+ powiedział, że kojarzy ten kanał i że mogą trwać negocjacje dotyczące dołączenia go do oferty.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 czerwca 2017 08:54:08
Inea i Netia dodają do swojej oferty E-sport. Ciągle czekam na jakiegoś dużego operatora. Agroliga spadła trochę;/
Uwaga

Edytowany: 23 czerwca 2017 08:54

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 18 lipca 2017 12:08:30
Przez chwilę nie miałem akcji, ale ostatnio kupiłem z powrotem Astro i Agroligę
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 11 września 2017 17:51:50
Standardowa wzmianka o tym, że będzie głosowanie nad dywidendą(najprawdopodobniej negatywne) spowodowała wzrost Agroligi o ponad 20%, to tylko świadczy o tym jak bardzo jest niedowartościowana.
Uwaga

Edytowany: 11 września 2017 17:56

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 października 2017 18:14:03
Nareszcie po paru dniach otworzyli mi konto w Interactive Brokers, to będą moje pierwsze kroki na Wall StreetShhh Nie wiem do końca jak z dostępnością lewaru, chyba go nie mam. Biorę się za szukanie pierwszej okazji.

P.S.
To, że tak długo otwierali konto to moja wina. Przeprowadziłem się i nie miałem żadnych dokumentów do zweryfikowania adresu.
Uwaga

Edytowany: 23 października 2017 18:14

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 października 2017 19:02:38
Nie da się już edytować poprzedniego posta.
Kupiłem Genco Shipping & trading ltd. (ticker GNK) Jest to zagranie tymczasowe, obserwowałem ich akcje od dłuższego czasu i zanim znajdę coś ciekawszego to zainwestowałem w nie po 12,92$.

Będę bardzo wdzięczny jak mi ktoś wyjaśni jak w Interactive Brokers załatwić sobie lewar. Wydawało mi się, że wypełniam wszystko prawidłowo pod margin account, ale coś chyba poszło nie tak, bo nie mam dostępnego kredytu.

Edit. Nie jestem pewny, ale dla margin account trzeba mieć chyba portfel wielkości co najmniej 110 tys USD
Uwaga

Edytowany: 23 października 2017 19:22

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 23 października 2017 21:12:29
cześć, a po co ci ten lewar? lewar to złudzenie, że więcej i szybciej zarobisz. lewar to maszynka do zbijania większych opat tytułem prowizji. niemal każdy kto wzbogacił się na akcjach odradza tego typu procedury. i dlaczego inwestujesz globalnie, a nie na polskim rynku?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 24 października 2017 10:07:32
Zacznę od końca. Przenoszę się na rynki globalne bo prawdziwych okazji inwestycyjnych, które ja osobiście jestem w stanie zidentyfikować jest w Polsce bardzo mało a na rynkach globalnych ze względu na ilość spółek będzie znacznie więcej. Dzięki temu łatwiej też o dobry timing.
Jeśli chodzi o lewar to ja lubię kupować absurdalnie przecenione spółki podczas korekty w odbiciu po dużych spadkach, wtedy jest bardzo małe prawdopodobieństwo obsuwy i można a nawet warto się lewarować. Taka szybka piłka. Koszty lewaru w Interactive Brokers są niewielkie, zobacz sobie na jaki % udzielają kredytu.

P.S.
Wall Street od razu powitało mnie optymistycznie -3% na początek, ale tylko na papierze.
Uwaga

Edytowany: 24 października 2017 10:11

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 24 października 2017 18:52:35
Jednak dali mi dzisiaj lewar ok x4, oczywiście podniecony tym faktem od razu to wykorzystałem. GNK uśrednione do 12,734 USD. Pierwszy raz w życiu kupiłem akcje z lewarem
Uwaga

Edytowany: 24 października 2017 18:55

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 732
Wysłane: 25 października 2017 08:59:55
A jak wygląda sprawa krótkiej sprzedaży?...i, czy po spłukaniu konta, mając krótkie pozycje, są one automatycznie zamykane? Czy tutaj Margin Call nie wystepuje?

I jeszcze kwestia Twojego wczorajszego zagrania z użyciem lewara.
Ile spółek przewidujesz mieć w portfelu? Czy dobrze zrozumiałem, że cały "swój" kapitał włożyłeś w jedną spółkę + jeszcze posiłkowałeś się pożyczką?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 09:05:36
Jeszcze nie wiem jak jest z krótką sprzedażą, dopiero poznaję ten system.
Co do mojego zagrania to dobrze rozumiesz, ale warto dodać że nawet z lewarem to niewielki % mojego majątku.
Na razie testuję Wall Street, więcej pieniędzy włożę tutaj jak będzie bessa
Cyzo, jakbyś zakładał konto w Interacitve Brokers to sugeruję od razu w dolarach. Ja założyłem w PLN i muszę najpierw kupować kontrakty usd/pln a potem dopiero akcje. Dodatkowo pożyczam pieniądze w PLN a one są oprocentowane bodajże 4,45% w skali roku a dla USD jest dużo taniej.
Uwaga

Edytowany: 25 października 2017 09:12

cyzo
Wysłane: 25 października 2017 09:22:09
Mocno rozważam założenie tam konta, ale najpierw muszę znaleźć odpowiednie źródło danych i wykresów. Jak wpominałem, potrzebuję amerykańskiego odpowiednika naszego stooqa, gdzie sprawdzę wykresy poszczególnych sektorów rynku i, gdzie będa dostępne poszczególne składowe spółki tych sektorów. Niby wszystko to jest w Amibrokerze, ale nie mam pojęcia skąd zassać do niego dane, a z tego, co wyczytałem, to sam AMibroker importuje dane chyba na max. 5 lat wstecz.
Rozumiem, że limit 10 k USD dalej obowiązuje dla kont nierezydentów, gdzie chce przeprowadzac kilka transakcji w tygodniu? A jak z dostępnością innych rynków - DAX np? Kontrakty na DAXa?
I na amreykańskim rynku, nie są to żadne CFD'sy, tylko normalne, fizycznne nabycie udziałów w spółce zpełnymi, przysługującymi z tego tytułu prawami? I to samo dotyczy pozostałych rynków, które oferują?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 25 października 2017 09:27:02
Ja mam konto poniżej 10k usd.
Nie za bardzo mam na razie czas na sprawdzenie wszystkiego u nich więc ciężko mi odpowiadać na Twoje szczegółowe pytania. Nie mam nawet czasu poszukać innych spółek niż ta jedna którą obserwuję od kilku miesięcy. Jestem w trakcie przeprowadzki, remontu i zakładania drugiej firmy więc sam rozumiesz.

Tak tutaj kupujesz normalne akcje, normalne kontrakty. To chyba dotyczy wszystkich rynków.
Właśnie doczytałem, że jakieś CFD też mają jak jesteś zainteresowany. Ja wolę normalne akcje. Szczególnie, że dla mniejszych spółek nie ma CFD a lewar na nich też może być przydatny.
Uwaga

Edytowany: 25 października 2017 09:31

cyzo
Wysłane: 25 października 2017 09:53:33
Nie nie, jestem właśnie zainteresowany oldschoolowymi akcjami :)
Jako jaki klient jesteś zrejestrowany, że możesz mieć depo< 10k USD? Czytam właśnie, że min. depozyt to 10 k USD, chyba, że masz < 25 lat, to wtedy 3 k USD. Bo przypuszczam, że konto IRA to tylko dla obywateli USA.

fundament
Wpisów: 16
Wysłane: 25 października 2017 12:05:04
odpowiednikiem polskiego stooqa jest dość dobry skaner finviz.com

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9