pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cyzo

cyzo

Ostatnie 10 wpisów
Niski kapitał niesie ze sobą jeszcze jedno ryzyko: pokusa do podejmowania zbyt dużego ryzyka wzgedem posiadanego kapitału - mówimy tu oczywiście o ujęciu procentowym. Jasne, że strata choćby i 30% kapitału w tym przypadku nie zaboli po kieszeni, ale może uczyć złych nawyków. Tak, czy inaczej, ja sam zaczynałem ze stosunkowo niskim kapitałem - 2.600 zł w 2006 r, o ile mnie pamięć nie myli, i bardzo pozytywnie wspominam ten czas. Jakie były tego korzyści:
-szybko nauczyłem się zasad egzekucji zleceń - chodziło o groszowe sprawy, ale brak zgodności przychodu po sprzedaży o dosłownie kilkanaście groszy, który nie pokrywał się z moimi pierwotnymi wyliczeniami, skłaniał do zgłębienia się w temat i znalezienia odpowiedzi. Przy koncie demo pewnie bym to zignorował. No i...nic tak szybko i efektywnie nie uczy, jak zlecenie sprzedaży PKC złożone na mało płynnym walorze :)
-w miarę spokojnie mogłem testować różne sposoby zarządzania wielkością pozycji - nie jestem specjalistą od backtestów, więc real był jedynym rozwiązaniem,
-emocje związane z realnymi pieniędzmi
-pierwsze sukcesy na małych pieniądzach zmotywowały mnie do uzbierania kasy na pierwszą powazniejszą wpłatę. Mowa o sumie, która juz by mnie bolała w przypadku straty. Ale tutaj nauka zaczęła się prawie zupełnie od nowa. Większa kasa - większe emocje.

Zaznaczam przy tym, że miałem pełna świadomość, że to małe pieniądze i milionów z tego nie będzie i, że liczy sie wynik % z zamykanych pozycji, bez uwzględnienia prowizji ( bo te tak na prawdę zjadały cały zysk i jeszcze powodowały stratę). Dodatkowo sztywno trzymałem się założonego MM.

Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi:
kostrzak napisał(a):
Może zysk nie jest duży, ale procentowy zysk daje dużą satysfakcję ;)

Problem w tym, że mały zysk jest baaaardzo nieadekwatny do wysiłku, jaki należy poświęcić na zarobienie tych procentów, jeżeli podchodzisz do sprawy uczciwie, a nie bawisz się w kupię/sprzedam na chybił/trafił. Potrzeba bardzo silnej psychiki i jaso wyznaczonych celów, po co w ogóle to robimy. W przeciwnym wypadku można się bardzo szybko zniechęcić - szczególnie, jeżeli tych procentów nie będzie.

Wojetek napisał(a):

Był taki jeden Pan który twierdził, że ustawienia planet i fazy księżyca mają wpływ na szczyty i dołki na W20. Z racji, że od ładnych kilku lat się nie produkuje zapewne metoda przestała działać (albo nie działała nigdy) ;)

Było o tym kiedyś, w którymś sezonie Wall Street Warriors. Gość zarządzał fundem właśnie w oparciu o fazy księżyca. Ogólnie chodziło o to, że ludzie w trakcie poszczególnych faz księżyca są w lepszych nastrojach i maja więcej optymizmu do nadchodzącego dnia, niż w innych fazach. Lepszy humor i więcej optymizmu skłaniają do ponoszenia większego ryzyka i chętniejszego zawierania pozycji. Z uwagi na dobry humor raczej byśmy otwierali pozycje długie, niż krótkie…
W tym wspomniany zarządzający dopatrywał się swojej przewagi statysycznej na rynku. Generalnie, po dołożeniu techniki, grając intraday...mogłoby działać :)

Cytat:
Ale strategia oparta o kopertę nie jest zyskowna.

Co to za strategia?

Cytat:
Optymalna strategia powinna posiadać 3-4 wskaźniki nie skorelowane że sobą w żaden sposób.

Kto tak powiedział? :)...no i jaka jest definicja "wskaźnika"?
Jeżeli korzystam z RSI, ale w sposób zupełnie odmienny, niż został zaprojektowany i służy mi bardziej do poglądowej oceny sytuacji, a nie do podejmowania decyzji w oparciu o przecięcie się poziomów 30/70 - to korzystam ze wskaźnika, czy nie korzystam?
Zachęcam do nie zamykania się w sztywnych ramach tego co trzeba, a czego nie trzeba. bo można sfixować.
Przecież istnieje taka technika, jak trading dyskrecjonalny, czy choćby zwykły price action, poparty wolumenem. Jeden wskaźnik i działa :)
Ja bardzo często nie mam pojęcia, czym się w ogóle zajmuje dana spółka, którą kupiłem - interesuje mnie jedynie do jakiego sektora jest przypisana...i zarabiam...i to nieźle :)

małyWielki napisał(a):
Witaj, strategia oparta o 1 wskaźnik nie ma najmniejszego sensu. To nie moje słowa, lecz tych którzy wykorzystują przeróżne systemy i wskaźniki... I dorobili się milionów na giełdzie. Warto słuchać mądrzejszych i zaoszczędzić czas i pieniądze. Moja sugestia jest taka: dodaj jeszcze conajmniej 2 inne wskaźniki najlepiej z AF. I nigdy nie przestawaj się uczyć. Pozdrawiam

Nie znam się, więc się wypowiem :) No dobra...może troche się znam.
Również jestem zdania, że to właśnie prostota jest kluczem do sukcesu i wykucie własnego stylu. Tego ostatniego niestety trzeba się w bólu i pokorze nauczyć samemu - podpatrując innych.
Nadmierna ilosć wskaźników, czy to z AT czy AF jedynie zaciemnia obraz.

Cześć,

Milionów na Vistalu w tej edycji chyba nie zarobię, więc proszę o sprzedaż VISTAL i zakup SUNEX.
Ostatnia moda na solary napędzana srachem przed podwyżkami prądu może wynieść cenę podobnie do Columbusa.
Sytuacja techniczna na wykresie - jak dla mnie modelowo/ książkowa. Po trendzie spadkowym kurs wychamował, I utworzyła się trwająca ponad dwa lata konsolidacja, podczas której miał szanse przemielić się akcjonariat, który wtopil wcześniej. Szykuje sie ładne wybicie oporu w okolicach 7 zł, na zwiększonych obrotach. Liczę, że kurs poszybuje aż do 70 pln king

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli działa, jak należy - to świetna sprawa.Czy poszczególne branże i sektory również są dostępne jako osobny instrumnenty (indeksy), których wykres można odpalić?

I od razu pytanie - w taki sam sposób potrzebuję zasilić oryginalną bazę danych spółek z USA. Wie ktoś, skąd dane pobrać z podziałem na takie sektory?

Cześć,

Nie mogę rozkminić jednej rzeczy, może pomożecie.
Jeżeli wartość kontraktu (np. para EUR/USD) wyrażana jest w walucie bazowej i 1 lot = 100k EUR (waluty bazowej), a 1 pips to 0,0001 lota, to dla czego wartość pipsa liczona jest w walucie kwotowanej, czyli tutaj 1 pips = 10 USD?

Cześć,

Proszę o sprzedaż AMC i ponowny zakup VISTALu.
Amica trochę się ślimaczy jak na agresywny portfel konkursowy a na Vistalu sporo się dzieje. Mam nadzieje na ponowny atak na lukę. Jak sie przebiją, to potencjalny upside sporo większy, niz na AMC, co powinno zagwarantowac wygraną w tej edycji king

Proszę o sprzedaż Vistal'u.
Nie realizuje zakładanego scenariusza dynamicznej podbitki i zagrania na domknięcie luki.

Proszę o zakup AMICA.
Uzasadnienie: średnia SMA 30 zaczyna się wywyijać + kurs wybija sie zna obrotach z ostatniej konsoli. Liczę przynajmniej na dotarcie do historycznych szczytów z 2016.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 20 listopada 2019 10:16:52
Liczba wpisów: 717
[0,21% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,381 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d