Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cyzo

cyzo

Ostatnie 10 wpisów
Jeżeli działa, jak należy - to świetna sprawa.Czy poszczególne branże i sektory również są dostępne jako osobny instrumnenty (indeksy), których wykres można odpalić?

I od razu pytanie - w taki sam sposób potrzebuję zasilić oryginalną bazę danych spółek z USA. Wie ktoś, skąd dane pobrać z podziałem na takie sektory?

Cześć,

Nie mogę rozkminić jednej rzeczy, może pomożecie.
Jeżeli wartość kontraktu (np. para EUR/USD) wyrażana jest w walucie bazowej i 1 lot = 100k EUR (waluty bazowej), a 1 pips to 0,0001 lota, to dla czego wartość pipsa liczona jest w walucie kwotowanej, czyli tutaj 1 pips = 10 USD?

Cześć,

Proszę o sprzedaż AMC i ponowny zakup VISTALu.
Amica trochę się ślimaczy jak na agresywny portfel konkursowy a na Vistalu sporo się dzieje. Mam nadzieje na ponowny atak na lukę. Jak sie przebiją, to potencjalny upside sporo większy, niz na AMC, co powinno zagwarantowac wygraną w tej edycji king

Proszę o sprzedaż Vistal'u.
Nie realizuje zakładanego scenariusza dynamicznej podbitki i zagrania na domknięcie luki.

Proszę o zakup AMICA.
Uzasadnienie: średnia SMA 30 zaczyna się wywyijać + kurs wybija sie zna obrotach z ostatniej konsoli. Liczę przynajmniej na dotarcie do historycznych szczytów z 2016.

Cześć,

Poproszę o zakup VTL. Wiem, wiem - ujemna wartość księgowa, upadłość i podobne pierdoły :) ale tu się liczy czysta spekulacja, a nie znając wnętrzności fundamentalnych - technicznie wygląda bardzo poprawnie i zagrywam na zamknięcie luki.

Może się nie spóźniłem w tym roku. Proszę mnie dopisać. Dzięki.

agenttomek99 napisał(a):
Ustawiłem zlecenie kupna po 1 akcji spółki wycenianie na 192zł/akcja i 38zł akcja, ja w zleceniu dałem 200 i 40zł. Niestety moje zlecenia nie zostały zrealizowane. Czy to dlatego, że ustawiłem je w niedzielę?

Niedziela raczej nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli nie ustanowisz ważności zlecenia z datą "do:" to zleceni zostanie przyjęte na następna sesję i po niej wygaśnie. Napisz co to za spółki, to sprawdzimy. Najprawdopodobniej notowania otworzyły się luką w górę i po prostu nie było w całej sesji ofert kupna <= odpowiednio 200 i 40 pln. Wszystkie były powyżej.

Co do kapitału i spółek - ja sam zaczynałem z dokładnie takim samym "kapitałem" = 2600 pln :) i mnie również zjadały prowizje, ale traktowałem to jako koszt nauki. Faktycznie - podziel ten kapitał na 3 spółki i...miłej nauki:)

Cześć,

Kto zapoda jakąś pozycję opisującą mechanizmy sterowania rynkiem przez dużych graczy? Chodzi mi o przykłady, jak się "ubiera" graczy na górkach, jak do tego ma sie wolumen, kornerowanie itp. Zalążek był juz we "Wspomnieniach gracza giełdowego"...ale chcę więcej :)

Dzięki,

Z tym Demo to też nie ma co przesadzać. Na demie się nie nauczysz, choćbyś nie wiem ile sie uczył.
Mechanika otwarcia pozycji jest bardzo ważna, owszem, ale dużo wazniejsza jest psychika. A tego bez realnej kasy nie przećwiczysz.
Demo jest dobre do zapoznania się z platformą I do równoległego testowania alternatywnych systemów.

Wpłać kasę i zacznij się uczyć. Utraty kasy też nie ma się co obawiać... jeżeli będziesz się sztywno trzymał założeń swojego system i w jednej transakcji ryzykował jedynie 1-2% całego kapitału. Będziesz potrzebował na prawdę dużo czasu, żeby wyzerować rachunek :)
Całą tą sytuację można przyrównać do Paradoksu Kano, gdzie realne konto do Judo, a demo to taka Krav Maga :)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 17 czerwca 2019 11:50:04
Liczba wpisów: 704
[0,22% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,739 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d