pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cyzo

cyzo

Ostatnie 10 wpisów
Nie wiem, czy to nie zależy od województwa, bo w Gdańsku można odliczyć od podatku dochodowego bez korzystania z ulgi termo modernizacyjnej (bo ja nie modernizuję, tylko dokładam do istniejącego systemu nowe klocki), ale chyba tylko, jeżeli przekroczysz II próg podatkowy. Natomiast to, co mnie powstrzymuje przed inwestycją (u mnie 7 kW), to niestabilność polityczna. Nie widzi mi się wydawać 35k PLN (po ulegać i odliczeniach) , żeby po tygodniu od instalacji przeczytać w gazecie, że ustawa prosumencka się nie sprawdza w takim kształcie, jak jest, i od dzisiaj to, co wyprodukujesz, musisz wykorzystać na bieżącą, bez możliwości buforowania nadwyżek przez rok. Mam ogrzewanie elektryczne, więc to, co wyprodukuje latem, konsumuje zimą.

Wojetek napisał(a):
Portfel zaktualizowany.

Kierowniku szanowny... 13 stycznia złożyłem dyspozycję S Swissmed i K Sunexu. Chyba, że jeszcze czeka na wklepanie... to pokornie przepraszam :)

No to się popisałem na starcie :)

Cześć,

SwissMed nie wypalił - proszę o sprzedaż I zakup Sunex. Przewiduję koniec korekty I dalszy rajd w górę przynajmniej do poziomu 20 pln, gdzie szykuje sie mocniejszy opór.

Dzięki.

Cześć, proszę i zakup Swissmed. Uzasadnienie kilka postów wyżej.
Dzięki i wszystkiego najlepszego w nowym roku!... i obrzydliwie wysokich stóp zwrotu przy braku DD :)

Czołem,

Proszę o rezerwację Swissmed (SWD).
Wybór typowo spekulacyjny. Liczę, że po bardzo długim trendzie spadkowym, akcjonariat się w końcu wymienił i kurs powędruje do góry. Linia trendu spadkowego przełamana, jakas tam konsolidacja była (troche krótka, ale była), było wybicie na zwiększonych obrotach.

Rozumiem, że na sygnał do zakupu mam czas do 14 stycznia, a w miedzy czasie, jeżeli się rozmyślę i wybiorę finalnie inna spółkę, to nie stracę jednego strzału?

Cześć,
Zgłaszam sie na nową edycję AD 2020.

Pozdrawiam,

Niski kapitał niesie ze sobą jeszcze jedno ryzyko: pokusa do podejmowania zbyt dużego ryzyka wzgedem posiadanego kapitału - mówimy tu oczywiście o ujęciu procentowym. Jasne, że strata choćby i 30% kapitału w tym przypadku nie zaboli po kieszeni, ale może uczyć złych nawyków. Tak, czy inaczej, ja sam zaczynałem ze stosunkowo niskim kapitałem - 2.600 zł w 2006 r, o ile mnie pamięć nie myli, i bardzo pozytywnie wspominam ten czas. Jakie były tego korzyści:
-szybko nauczyłem się zasad egzekucji zleceń - chodziło o groszowe sprawy, ale brak zgodności przychodu po sprzedaży o dosłownie kilkanaście groszy, który nie pokrywał się z moimi pierwotnymi wyliczeniami, skłaniał do zgłębienia się w temat i znalezienia odpowiedzi. Przy koncie demo pewnie bym to zignorował. No i...nic tak szybko i efektywnie nie uczy, jak zlecenie sprzedaży PKC złożone na mało płynnym walorze :)
-w miarę spokojnie mogłem testować różne sposoby zarządzania wielkością pozycji - nie jestem specjalistą od backtestów, więc real był jedynym rozwiązaniem,
-emocje związane z realnymi pieniędzmi
-pierwsze sukcesy na małych pieniądzach zmotywowały mnie do uzbierania kasy na pierwszą powazniejszą wpłatę. Mowa o sumie, która juz by mnie bolała w przypadku straty. Ale tutaj nauka zaczęła się prawie zupełnie od nowa. Większa kasa - większe emocje.

Zaznaczam przy tym, że miałem pełna świadomość, że to małe pieniądze i milionów z tego nie będzie i, że liczy sie wynik % z zamykanych pozycji, bez uwzględnienia prowizji ( bo te tak na prawdę zjadały cały zysk i jeszcze powodowały stratę). Dodatkowo sztywno trzymałem się założonego MM.

Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi:
kostrzak napisał(a):
Może zysk nie jest duży, ale procentowy zysk daje dużą satysfakcję ;)

Problem w tym, że mały zysk jest baaaardzo nieadekwatny do wysiłku, jaki należy poświęcić na zarobienie tych procentów, jeżeli podchodzisz do sprawy uczciwie, a nie bawisz się w kupię/sprzedam na chybił/trafił. Potrzeba bardzo silnej psychiki i jaso wyznaczonych celów, po co w ogóle to robimy. W przeciwnym wypadku można się bardzo szybko zniechęcić - szczególnie, jeżeli tych procentów nie będzie.

Wojetek napisał(a):

Był taki jeden Pan który twierdził, że ustawienia planet i fazy księżyca mają wpływ na szczyty i dołki na W20. Z racji, że od ładnych kilku lat się nie produkuje zapewne metoda przestała działać (albo nie działała nigdy) ;)


Było o tym kiedyś, w którymś sezonie Wall Street Warriors. Gość zarządzał fundem właśnie w oparciu o fazy księżyca. Ogólnie chodziło o to, że ludzie w trakcie poszczególnych faz księżyca są w lepszych nastrojach i maja więcej optymizmu do nadchodzącego dnia, niż w innych fazach. Lepszy humor i więcej optymizmu skłaniają do ponoszenia większego ryzyka i chętniejszego zawierania pozycji. Z uwagi na dobry humor raczej byśmy otwierali pozycje długie, niż krótkie…
W tym wspomniany zarządzający dopatrywał się swojej przewagi statysycznej na rynku. Generalnie, po dołożeniu techniki, grając intraday...mogłoby działać :)

Cytat:
Ale strategia oparta o kopertę nie jest zyskowna.

Co to za strategia?


Cytat:
Optymalna strategia powinna posiadać 3-4 wskaźniki nie skorelowane że sobą w żaden sposób.

Kto tak powiedział? :)...no i jaka jest definicja "wskaźnika"?
Jeżeli korzystam z RSI, ale w sposób zupełnie odmienny, niż został zaprojektowany i służy mi bardziej do poglądowej oceny sytuacji, a nie do podejmowania decyzji w oparciu o przecięcie się poziomów 30/70 - to korzystam ze wskaźnika, czy nie korzystam?
Zachęcam do nie zamykania się w sztywnych ramach tego co trzeba, a czego nie trzeba. bo można sfixować.
Przecież istnieje taka technika, jak trading dyskrecjonalny, czy choćby zwykły price action, poparty wolumenem. Jeden wskaźnik i działa :)
Ja bardzo często nie mam pojęcia, czym się w ogóle zajmuje dana spółka, którą kupiłem - interesuje mnie jedynie do jakiego sektora jest przypisana...i zarabiam...i to nieźle :)

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 17 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 29 marca 2020 18:36:47
Liczba wpisów: 732
[0,21% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,537 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d