pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cyzo

cyzo

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Ale strategia oparta o kopertę nie jest zyskowna.

Co to za strategia?


Cytat:
Optymalna strategia powinna posiadać 3-4 wskaźniki nie skorelowane że sobą w żaden sposób.

Kto tak powiedział? :)...no i jaka jest definicja "wskaźnika"?
Jeżeli korzystam z RSI, ale w sposób zupełnie odmienny, niż został zaprojektowany i służy mi bardziej do poglądowej oceny sytuacji, a nie do podejmowania decyzji w oparciu o przecięcie się poziomów 30/70 - to korzystam ze wskaźnika, czy nie korzystam?
Zachęcam do nie zamykania się w sztywnych ramach tego co trzeba, a czego nie trzeba. bo można sfixować.
Przecież istnieje taka technika, jak trading dyskrecjonalny, czy choćby zwykły price action, poparty wolumenem. Jeden wskaźnik i działa :)
Ja bardzo często nie mam pojęcia, czym się w ogóle zajmuje dana spółka, którą kupiłem - interesuje mnie jedynie do jakiego sektora jest przypisana...i zarabiam...i to nieźle :)

małyWielki napisał(a):
Witaj, strategia oparta o 1 wskaźnik nie ma najmniejszego sensu. To nie moje słowa, lecz tych którzy wykorzystują przeróżne systemy i wskaźniki... I dorobili się milionów na giełdzie. Warto słuchać mądrzejszych i zaoszczędzić czas i pieniądze. Moja sugestia jest taka: dodaj jeszcze conajmniej 2 inne wskaźniki najlepiej z AF. I nigdy nie przestawaj się uczyć. Pozdrawiam


Nie znam się, więc się wypowiem :) No dobra...może troche się znam.
Również jestem zdania, że to właśnie prostota jest kluczem do sukcesu i wykucie własnego stylu. Tego ostatniego niestety trzeba się w bólu i pokorze nauczyć samemu - podpatrując innych.
Nadmierna ilosć wskaźników, czy to z AT czy AF jedynie zaciemnia obraz.

Cześć,

Milionów na Vistalu w tej edycji chyba nie zarobię, więc proszę o sprzedaż VISTAL i zakup SUNEX.
Ostatnia moda na solary napędzana srachem przed podwyżkami prądu może wynieść cenę podobnie do Columbusa.
Sytuacja techniczna na wykresie - jak dla mnie modelowo/ książkowa. Po trendzie spadkowym kurs wychamował, I utworzyła się trwająca ponad dwa lata konsolidacja, podczas której miał szanse przemielić się akcjonariat, który wtopil wcześniej. Szykuje sie ładne wybicie oporu w okolicach 7 zł, na zwiększonych obrotach. Liczę, że kurs poszybuje aż do 70 pln king

kliknij, aby powiększyć


Jeżeli działa, jak należy - to świetna sprawa.Czy poszczególne branże i sektory również są dostępne jako osobny instrumnenty (indeksy), których wykres można odpalić?

I od razu pytanie - w taki sam sposób potrzebuję zasilić oryginalną bazę danych spółek z USA. Wie ktoś, skąd dane pobrać z podziałem na takie sektory?


Cześć,

Nie mogę rozkminić jednej rzeczy, może pomożecie.
Jeżeli wartość kontraktu (np. para EUR/USD) wyrażana jest w walucie bazowej i 1 lot = 100k EUR (waluty bazowej), a 1 pips to 0,0001 lota, to dla czego wartość pipsa liczona jest w walucie kwotowanej, czyli tutaj 1 pips = 10 USD?

Cześć,

Proszę o sprzedaż AMC i ponowny zakup VISTALu.
Amica trochę się ślimaczy jak na agresywny portfel konkursowy a na Vistalu sporo się dzieje. Mam nadzieje na ponowny atak na lukę. Jak sie przebiją, to potencjalny upside sporo większy, niz na AMC, co powinno zagwarantowac wygraną w tej edycji king

Proszę o sprzedaż Vistal'u.
Nie realizuje zakładanego scenariusza dynamicznej podbitki i zagrania na domknięcie luki.

Proszę o zakup AMICA.
Uzasadnienie: średnia SMA 30 zaczyna się wywyijać + kurs wybija sie zna obrotach z ostatniej konsoli. Liczę przynajmniej na dotarcie do historycznych szczytów z 2016.


Cześć,

Poproszę o zakup VTL. Wiem, wiem - ujemna wartość księgowa, upadłość i podobne pierdoły :) ale tu się liczy czysta spekulacja, a nie znając wnętrzności fundamentalnych - technicznie wygląda bardzo poprawnie i zagrywam na zamknięcie luki.

Może się nie spóźniłem w tym roku. Proszę mnie dopisać. Dzięki.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 17 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 2 października 2019 10:33:55
Liczba wpisów: 715
[0,22% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,814 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d