pixelg
Gdzie trzymać poduszkę finansową - Strategie inwestycyjne - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gdzie trzymać poduszkę finansową

Kiri
Wpisów: 38
Wysłane: 27 grudnia 2016 15:40:32
Hej hej! :)
Zbudowałem sobie dość sensowną poduszkę finansową na niespdzodziewane wydatki. Pytanko, gdzie najlepiej, żeby te pieniążki leżały?
Zastanwiałem się nad jakim ultra-short-term bond ETF. Ogólnie, jest coś w to mogę te pieniążki wsadzić, w razie potrzeby bardzo szybko upłynnić jednocześnie generująć stabilny i bezpieczny zysk wyższy niż na lokacie?
Suma o której mówimy to 3500 pln (hej, jestem studentem, dla mnie to zapas na miesiące!). Jest coś wartego uwagi, czy może lepiej nie eksperymentować i trzymać na koncie / w skarpiecie?

Maniek5552
Wpisów: 37
Wysłane: 28 grudnia 2016 11:09:41
Też uzbierałem podobną poduszkę na studiach i zrobiłem tak:

Za 1000 PLN otworzyłem rachunek w DM na 1 rok. Przez ten czas chciałem poznać mechanizmy rynkowe, sprawy techniczne w BM i tym podobne. Wybrałem kilka spółek do portfela, obserwowałem wykresy. Ostatecznie wyszedłem na ~ zero, z konkluzją że giełda mnie chyba nie kręci. Może kiedyś powrócę :) Ten krok jest ważny (otwarcie "eksperymentalnego" rachunku w DM za młodu), bez niego można niepotrzebnie stracić większy kapitał.

Reszta ok. 3k PLN przerzucana była pomiędzy promocyjnymi lokatami, tymi na 3mce etc. - zabawa dla tych ktorzy maja czas, przy takim kapitale 2,5% a 3,5% niewiele zmienia, ale zawsze coś :) Ogólnie te lokaty i tak najczęściej są do 10k PLN.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 672
Wysłane: 30 grudnia 2016 11:29:37
Kiri napisał(a):
Hej hej! :)
(...)
Suma o której mówimy to 3500 pln (hej, jestem studentem, dla mnie to zapas na miesiące!). Jest coś wartego uwagi, czy może lepiej nie eksperymentować i trzymać na koncie / w skarpiecie?

Poduszka finansowa nie służy do inwestowania. Tutaj wystarczy ochrona przed inflacją, ew +1 czy 2% nad nią. Trzymaj najlepiej na jakimś dobrym koncie oszczędnościowym, na własnym koncie ROR lepiej nie bo będzie duża pokusa by to wydać.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 30 grudnia 2016 11:38

Maniek5552
Wpisów: 37
Wysłane: 4 stycznia 2017 15:12:05
Miałem kilku takich kumpli na osiedlu.

"Co Ty na lokacie trzymasz? LOL! Bukmacherka, Forex, kryptowaluty!".

Widzę, że kolega celuje w ten sam target - ludzi o zerowej wiedzy bez pokory. Życzę niepowodzenia w znajdowaniu takich.

Marcinnnnn
Wpisów: 2
Wysłane: 4 stycznia 2017 16:46:08
Słuchajcie smiejcie sie ja sie z moich projektow rozliczam firmy zarejestrowane w polsce nipy krsy. Wam odrazu z tych lokat Pan Belka zabiera to chociaż to macie z głowy. I zostaje wam wielkie nic, nie mówie o wszystkich. Nieraz dobrze jest zaryzykować Wielcy Panowie Ekonomisci.

Marcinnnnn
Wpisów: 2
Wysłane: 4 stycznia 2017 16:51:09
Mi np z lokaty w Alior banku 10000 co dziesiec dni wpada az 1.66. Trzymam pewne pieniadze nadwyzke na lokatach zeby w razie pożaru mi nie spłoneły tylko tyle.;). Nie cwaniakuje każdy obiera swoją drogę. Ciekawe forum napewno jakies ciekawe informacje wyciągnę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość