Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maniek5552

Maniek5552

Ostatnie 10 wpisów
Najważniejsze pytanie, czy to spółka publiczna czy niepubliczna :)

Jeśli to drugie, to trzeba się udać do sądu wydział gospodarczy, właściwy dla siedziby firmy i złozyć wniosek o wgląd w złożone dokumenty (sprawozdanie). Po tygodniu powinny być do wglądu. Trochę archaizm ale ja tak robiłem przy pisaniu licencjatu.

Można też kupić dane w internecie, ale zwykle nie są one najnowsze i sprowadzają się do bilansu i RZiS.

Też nie rozumiem o co Ci chodzi, le rom, a chętnie się dowiem.

Cytat:
A jak dobrze poczytasz to CASH FLOW jest ważniejszy od zysku netto

Cash flow operacyjny, a nie sam wzrost gotówki o którym piszesz. Także sam doczytaj :)

Doprawdy, koronny argument przemawiający za inwestycją w spółkę blackeye

A na poważnie, jak panowie oceniacie nowego sternika?

Miałem kilku takich kumpli na osiedlu.

"Co Ty na lokacie trzymasz? LOL! Bukmacherka, Forex, kryptowaluty!".

Widzę, że kolega celuje w ten sam target - ludzi o zerowej wiedzy bez pokory. Życzę niepowodzenia w znajdowaniu takich.

Też uzbierałem podobną poduszkę na studiach i zrobiłem tak:

Za 1000 PLN otworzyłem rachunek w DM na 1 rok. Przez ten czas chciałem poznać mechanizmy rynkowe, sprawy techniczne w BM i tym podobne. Wybrałem kilka spółek do portfela, obserwowałem wykresy. Ostatecznie wyszedłem na ~ zero, z konkluzją że giełda mnie chyba nie kręci. Może kiedyś powrócę :) Ten krok jest ważny (otwarcie "eksperymentalnego" rachunku w DM za młodu), bez niego można niepotrzebnie stracić większy kapitał.

Reszta ok. 3k PLN przerzucana była pomiędzy promocyjnymi lokatami, tymi na 3mce etc. - zabawa dla tych ktorzy maja czas, przy takim kapitale 2,5% a 3,5% niewiele zmienia, ale zawsze coś :) Ogólnie te lokaty i tak najczęściej są do 10k PLN.

Myślę, że to troche optymistyczne dla USA przedstawienie sytuacji.

Warto mieć na uwadze, że z czasem aktualny hegemon światowy wytraca względną przewagę, głównie wobec Chin, rozpiętości dochodowe w USA są bardzo duże, wiele stanów nie podniosło się po dezindustrializacji, dochody realne są na poziomie lat 70, przez co klasa średnia i niższa ubożeje, a bogaci się bogacą, odczuwalne są tym samym jeszcze skutki kryzyku z 2008, jest spory deficyt w finansach publicznych. Tym samym nie są w stanie dotrzymać wszystkich zobowiązań międzynarodowych, które wzięli na swoje barki, stąd ruch w stronę izojacjonizmu.

kliknij, aby powiększyć

Wyjaśni ktoś żółtodziobowi jaki jest biznesowy cel zdejmowania spółek z giełdy? Spółki idą na giełdę po kapitał, a kiedy staną się już dojrzałe... to chcą ograniczyć ryzyko np. wrogiego przejęcia?

Kierując się zasadą o braku głupich pytań - czym jest konsensus PAP?

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 6 kwietnia 2018 15:45:52
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,355 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d