pixelg
O tym dlaczego spada bezrobocie w Polsce - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

O tym dlaczego spada bezrobocie w Polsce

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 134
Wysłane: 8 sierpnia 2017 18:59:20
W internetach toczy się dyskusja po słowach v-ce premiera Morawieckiego o przyczynach spadku bezrobocia.

Jedni popierają Premiera który powiedział, że:
Cytat:
Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce jest efektem bardzo dobrego działania po stronie gospodarczej naszego rządu
...
Plan odpowiedzialnego rozwoju zaczyna działać w praktyce – zaznaczył Morawiecki podczas konferencji prasowej w Krakowie

Inni twierdzą, że to efekt otoczenia i niskich stóp. A moim zdaniem niedoceniany jest wątek demograficzny...
Według danych http://rynekpracy.org/x/1002424">portalu rynek pracy w pomiędzy marcem 2017 r i marcem 2016 r. liczba osób pracujących wzrosła o ok. 269 tys. osób. I to jest z pewnością czynnik gospodarczy spadku bezrobocia.

kliknij, aby powiększyć

Ale z drugiej strony kurczy się w Polsce liczba osób w wieku produkcyjnym. Jeśli założymy, że na rynek pracy wchodzą ludzie w wieku lat 20, a schodzą z niego ludzie średnio w wieku 63 lat (średnia wieku emerytalnego) to wystarczy zerknąć na wykres urodzeń w Polsce żeby nabrać nowej perspektywy:

kliknij, aby powiększyć

Z rynku pracy schodzi co roku ponad 750 tys. ludzi, natomiast napływa nieco ponad 400. W efekcie z rynku ubywa co roku ok. 350 tys. miejsc pracy. Te dane oczywiście nie uwzględniają migracji (wyjazdów Polaków i napływu Ukraińców). Mimo wszystko czynnik demograficzny wydaje się mieć co najmniej równy wpływ na stopę bezrobocia w Polsce co czynnik gospodarczy.

timon
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 204
Wysłane: 9 sierpnia 2017 13:07:59
PiS ma to szczęście, że trafia z rządami na okresy wzrostu gospodarczego i nie hamuje się z przypisywaniem sobie zasług za trendy, na które nie miał wpływu.

Pink Floyd
Wpisów: 177
Wysłane: 9 sierpnia 2017 14:48:51
Uwazam, ze nie doceniamy wplywu zanizania standardow demokratycznych w Polsce. Wydaje sie, ze nic zlego sie nie stalo, wrecz przeciwnie -- jest coraz to lepiej. Szczerze watpie, by Polska byla zielona wyspa dobrobytu posrodku Europy, sklocona ze wszystkimi dookola, bedac przy tym nieprzewidywalnym partnerem na arenie miedzynarodowej.

Poki co muzyka gra, sondaze dla rzadu sa super, demografia cieszy itd. Nawet specjalnie nie dziwi to wszystko czemu tak jest. Gdy nastapi tapniecie gospodarcze, a nastapi, bo pomysly PiS sa kosztowne, a poza tym UE niedlugo zacznie zawieszac wyplaty z funduszy, to chcialbym sie mylic, ze perspektywy dla Polski nie beda tak fajne...

007
007 PREMIUM
Wpisów: 239
Wysłane: 9 sierpnia 2017 20:39:36
Z tym zaniżaniem standardów demokratycznych jest tak, że jednym przeszkadza wymiana w TK sędziów z jednej opcji politycznej na sędziów z drugiej opcji, innym natomiast przeszkadza jak Minister Spraw Wewnętrznych organizuje prowokację pod ambasadą rosyjską żeby zakłócić przebieg legalnie zebranej demonstracji. Jednym przeszkadza jak rząd zamierza zrobić porządek z niewydolnym i skostniałym sądownictwem, a innym to że komunistyczni oprawcy unikają sprawiedliwości, a po śmierci urządza się im jeszcze pogrzeby z pełnymi honorami w asyście wojskowej. Tu nie chodzi o zaniżanie standardów demokratycznych tylko o inny rodzaj wrażliwości.

@anty, Morawiecki wypowiada się jak polityk. To dosyć oczywiste że większy wpływ na bezrobocie ma demografia, migracja i 500+ niż te marne 3% wzrostu. Nie zdziwiłbym się gdyby wzrost efektywności przedsiębiorstw był na podobnym poziomie.

Pink Floyd
Wysłane: 9 sierpnia 2017 22:04:12
Mnie w tym momencie nie chodzi o wrazliwosc, tylko o kwestie elementarnego poszanowania dla prawa na najwyzszym szczeblu w Panstwie. Jesli klasa polityczna nie pojdzie po rozum do glowy, to obawiam sie, ze w najlepszym przypadku wielu obecnych decydentow skonczy kariery w klimacie nie lepszym niz wspomniany gen. Jaruzelski.

007
007 PREMIUM
Wysłane: 10 sierpnia 2017 20:08:45
Elementarne poszanowanie dla prawa jest pojęciem względnym i również zmienia się w zależności od wrażliwości oceniającej osoby. Dla mnie na przykład w perspektywie ostatniej dekady nic nie jest w stanie pobić złodziejskiego zabrania 150 mld środków z OFE i to przy współudziale rządu, parlamentu, prezydenta i TK czyli kluczowych instytucji z punktu widzenia demokratycznego państwa prawa. A Ciebie co konkretnie tak bardzo bulwersuje?

Pink Floyd
Wysłane: 10 sierpnia 2017 22:19:34
Jesli lamanie prawa czy dobrych obyczajow przez jedna ekipe, ma usprawiedliwiac lamanie prawa przez kolejna, to sam zauwaz, ze Polska jest na rowni pochylej. Wybacz, ale nie wezme udzialu w konkursie na najbardziej bulwersujace wydarzenie historii najnowszej Polski.

Elementarny brak poszanowania prywatnej wlasnosci (np. podany przyklad przez Ciebie w postaci I czesci OFE, teraz kroi sie II czesc OFE, chociaz nieco trudniej sie do niej dobrac, bo jest w postaci akcji), tylko mnie utwierdza w przekonaniu, ze wyprowadzanie mojego wlasnego kapitalu z Polski ma jak najbardziej NIESTETY sens.
Edytowany: 10 sierpnia 2017 22:23

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 911
Wysłane: 10 sierpnia 2017 23:20:11
- prywata w TK
- prywatne sądy prezesa
- wymiana prokuratorów i odsuniecie ludzi niewygodnych m.in. prokuratora który zajmował się sprawą skazanego kamińskiego.
- ułaskawnienia
- odsunięcie konserwatora w Warszawie, prywata działa na całego.
- barierki na krakowskim to chyba symbol tego dziada który rządzi z tylnego siedzenia
- o Misiewiczach nie będę pisał bo to mała szkodliwość
- rozbiór wojska i wymiana wszystkich "decyzyjnych"
- obsadzanie spółek skarbu państwa swoimi specjalistami, niby każda ekipa robiła to samo, jednak tu tradycyjnie skala robi wrażenie. Prezes Lotosu przetrwał wszystkie ekipy, jednak nie tą. Nowy prezes Lotosu po 6 miesiącach odchodzi z duża odprawą
- 27:1, prywata goni prywatę.
- aborcje i inne, bo w końcu ojciec dyrektor zadzwonił...
- wycinka puszczy i nie tylko.
- zawłaszczenie telewizji
- eksperci z USA którzy zajmują się sprawą lotu ze swoimi mądrymi wnioskami, a wystarczyło nie wpływać na pilota.....
- Piotrowski aparatczyk KC PZPR, przecież wielki opozycjonista co ukradł księżyc lubi ludzi honoru i do dziś walczy z komuną...bo przecież wroga trzeba trzymać blisko :)
- rajdy samochodowe jakże lubianego i cenionego Antka i jego szefowej.

tu można pisać i pisać... to się w głowie nie mieści.

Generalnie napad na naszą emeryturę przez PO to był skandal, jednak obecnie nikt nie ma zamiaru tego zmienić, i to że tamci kradli to nie znaczy że każdy następny ma robić to samo. Chyba nie temu służą zmiany?

Bezrobocie spada bo wchodzi niż demograficzny, cały czas kwitnie emigracja, do tego z pewnością wzrosła konsumpcja wewnętrzna.
Jeżeli dążenia pis do wyjścia z UE się ziszczą to będzie znowu 15% bezrobocia, bo rynek nie wchłonie nagle 3 mln powracających.

Edytowany: 10 sierpnia 2017 23:30

007
007 PREMIUM
Wysłane: 11 sierpnia 2017 19:56:55
Zgadzam się, że złodziejstwo nie usprawiedliwia złodziejstwa. Skoro jednak padła teza, że następuje zaniżanie standardów demokratycznych to bez porównań się nie obejdzie. Warto by też było się skoncentrować na tych aspektach, które pokazują , że kiedyś było lepiej a teraz jest gorzej. Przytoczona tu lista w zasadzie poza kwestią czy ograniczenie kontrmanifestacji wpływa na jakość demokracji, nie dotyczy tematu lub opisuje sprawy, które zawsze były, są i będą problemem dopóki będą istniały spółki Skarbu Państwa. Co ma wycinka puszczy do demokracji? No chyba, że mówmy o demokracji korniczej. Wojsko rządzi się swoimi prawami, tam nie ma miejsca na demokrację, a zachowanie cywilnej kontroli nad armią się przecież nie zmieniło. Aborcja? Przecież nie ma żadnych zmian.

Co więcej część z przytoczonych tu argumentów raczej świadczy o tym, że demokracja ma się świetnie. To że Prezes partii, która wygrała demokratyczne wybory ma wpływ na politykę, to chyba nic złego. Że dobiera sobie takich ludzi, którzy jego zdaniem dobrze wypełniają zadania polityczne, jak na przykład Piotrowicz? Sorry, taki mamy ustrój. Czy to że Polska ma własne zdanie w Europie nie świadczy o demokracji? Tu nie PZPR, żeby każdy myślał tak samo. A już ułaskawienia i przywoływanie skazania Kamińskiego (nazwiska piszemy z dużej litery) całkowicie rozłożyły mnie na łopatki. Poziom korupcji i wpływów mafii na polityków definitywnie wpływają na jakość demokracji. Skazanie człowieka, który większą część swojego życia poświęcił łapaniu łapówkarzy na 3 lata bezwzględnego więzienia w sytuacji gdy tychże łapówkarzy złapanych na gorącym uczynku wypuszcza się wolno pokazuje ewidentnie jak słaba jest nasza demokracja. I akurat w tym aspekcie jest szansa na poprawę.

Pink Floyd
Wysłane: 12 sierpnia 2017 06:40:14
Nigdy od wprowadzenia w 1997 roku konstytucji w Polsce, nie bylo przypadku tak ordynarnego jej lamania przez Rzad i Prezydenta. Odmowa publikacji wyroku TK to bardzo powazne zanizenie standardow demokratycznych. I to nie jest kwestia wrazliwosci, tylko stosowania prawa. Ignorowanie konstytucji, bo jest "zla i nam sie nie podoba" to bezprawie.

O wrazliwosci mozemy mowic przy debacie np. czy 500+ jest OK. Moge uwazac, ze to ekonomicznie jest badz nie jest OK itd., mozemy sie spierac, ale Rzad mial prawo to zrobic i nie lamal prawa wdrazajac ten pomysl. Chociaz zamysl wprowadzenia 500+ jak dla mnie jest nader oczywisty.

Jesli prawo bedziemy zastepowac opowiadaniami o wrazliwosci, to gdy kogos zabije, to juz zlamalem prawo, czy moge tez mowic, ze w sumie to kwestia wrazliwosci? A moze to zalezy kogo zabilem i kim jestem?

A tak na koniec: obecna wladza obiecywala odnowe moralna. Jesli ktos ja dostrzega, to dalsza dyskusja dla mnie jest strata czasu.

007
007 PREMIUM
Wysłane: 12 sierpnia 2017 23:06:54
Też mi się nie podobała wojna o TK i żałuję, że nie przeszedł pomysł wyboru sędziów ¾ głosów, bo była szansa na to by w TK zasiadali sędziowie z odpowiednią wiedzą, autorytetem i kręgosłupem moralnym. Ewidentnie żadnej ze stron konfliktu nie zależało na jego rozwiązaniu. Nigdy bym jednak nie napisał tak kategorycznie o nie opublikowaniu jednego wyroku, w którym TK decydował sam o sobie. I z tego właśnie wynika różnica, że dla Ciebie ważne jest kto co publikuje, a dla mnie np. kto przymyka oczy na wyłudzenia w VAT. Zdajesz sobie sprawę z tego, że w trakcie rządów Platformy wzrost wyłudzeń na samym VAT podchodzi pod 190 mld PLN, czyli więcej niż musieli ukraść Polakom z OFE?

Luka VAT

Odnowa moralna, kolejny temat rzeka. Jak chciałbyś to mierzyć? Może poczekajmy przynajmniej do końca kadencji, wtedy będzie można porównać. Z jednej strony Hande hoh Protasiewicz, z drugiej Misiewicz. Z jednej Chlebowski, Drzewiecki i afera hazardowa, z drugiej ???. Z jednej Minister Zegarek, wieczny p.o. GDDKiA i wysokie koszty budowy 1 km autostrady, z drugiej ???. Z jednej taśmy prawdy, państwo teoretyczne, winka za 1,5 tyś na kolację dwóch ministrów etc. Poczekajmy z oceną na koniec kadencji Prezydenta. Zobaczymy wtedy, czy z pałacu zniknie „Gęsiarka” ekspres do kawy i wyciskacz do czosnku. Czy budżet kancelarii zostanie wyczyszczony odprawami dla swoich i umowami na doradztwo. Akurat w tej kwestii poprawa nie będzie niczym nadzwyczajnym.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 13 sierpnia 2017 14:39:35
To czy zginie Gęsiarka to będzie zależeć tylko od prezesa, w końcu PAD zrobi dokładnie to co na padzie naciśnie jego szef. Ten gość jest naprawdę żenującym słupem, który biega do prezesika aby ten się z nim przywitał - tej sceny nigdy nie zapomnę.
A może chłopaki polecą do Madrytu, o przepraszam pojadą samochodem :)
Pamiętam jak właśnie Hofman ujadał na Pana od zegarków, a dokładnie w tym czasie wyłudzał kasę.
Jeżeli chodzi o klasę polityczną to nie widzę żadnej różnicy, ponieważ aby iść do polityki i to wytrzymać trzeba od samego początku mieć złamany kręgosłup moralny, poza nielicznymi wyjątkami normalny człowiek się do tego nie nadaję, a i wynagrodzenie nie zachęca.

Myślę że kosztach budowy autostrady piszą ludzie którzy nie mają pojęcia o tym jak wygląda branża, jeżeli chodzi o stawki w państwowych przetargach to często są one skrajnie zaniżone.
Mosty na A1 wzdłuż Wisły pewnie już tam wcześniej stały, tylko trzeba było wylać asfalt...

SN - tu chyba nie do wszystkich dociera jak poważne będą konsekwencje i do czego zmierza jarosław, jak to przepchną to okaże się, że wszystkie wybory w których nie wygra pis, będą nieważne. Łukaszenka musi być pod dużym wrażeniem, patrząc na to że rząd z wszystkimi sąsiadami jest skłócony, to faktycznie Białoruś jest alternatywą i może dlatego w tym kierunku idziemy :)

Jedyny plus tych rządów to to że nie wpuścili imigrantów, multi kulti to chyba zadośćuczynienie za czasy kolonialne i czystki podczas II wojny światowej, ze skrajności w skrajność.
Edytowany: 13 sierpnia 2017 14:43

timon
Wysłane: 13 sierpnia 2017 18:27:28
Pink Floyd napisał(a):

Jesli prawo bedziemy zastepowac opowiadaniami o wrazliwosci, to gdy kogos zabije, to juz zlamalem prawo, czy moge tez mowic, ze w sumie to kwestia wrazliwosci? A moze to zalezy kogo zabilem i kim jestem?

To trafny i bardzo ważny argument. Usprawiedliwiając łamanie prawa gorszym łamaniem prawa przez poprzedników tworzymy furtkę do uznaniowego osadzania najgorszych przestępstw. Licytacja na winy polityków poszczególnych partii nie ma tutaj sensu.

007
007 PREMIUM
Wysłane: 13 sierpnia 2017 23:24:45
@mackopl, dyskusja na poziomie piaskownicy mnie nie interesuje. Trochę szacunku dla osoby, która otrzymała prawie 9 mln głosów Polaków. Niepotrzebnie obrażasz większość z nich. Jeżeli nie widzisz porządnych, normalnych ludzi w polityce, to po co się tym w ogóle interesujesz.

filemonczyk
Wpisów: 43
Wysłane: 14 sierpnia 2017 09:09:43
nic sie nie zmini bo spoleczenstwo jest po prostu brutalnie mowiac glupie. Nie tylko polskie, kazde inne. Wiekszosc ludzi nie potrafi samodzelnie dazyc do informacji i poddawacich jakiejkolwiek krytyce. Moim zdaniem wynika to glownie z lenistwa.

W kolejnych, badz jeszcze pozniejszych wyborach wygra opcja B, zatoczymy kolejne kołeczko i nastapi medialne oburzenie na miedzy innymi nastepujace tematy: "prezydent nie jest bezpartyjny", "suwerennosc sadow", "usuwanie niewygodnych dziennikarzy z telewizji publicznej". Przy okazji wyjdzie pare afer poprzednikow, ktorymi beda brandzlowac sie nowo wybrani, a zus w tym czasie skoczy do 1500 ;)

timon
Wysłane: 14 sierpnia 2017 10:57:54
Głupota i lenistwo to nie jedyne powody. Żyjemy w czasach, w których ludzie fizycznie nie są w stanie przerobić nadmiaru informacji. Przykład tytułowego bezrobocia - gdyby każdy z nas musiał sam szukać danych GUS i analizować kilka czynników wpływających na bezrobocie, aby dowiedzieć się czy PiS rzeczywiście odpowiada za spadek bezrobocia, to ilu by to zrobiło? Jak ważne jest to dla naszego życia, oceny partii itd.?

Co gorsza media wykorzystują ten fakt i pozując na ekspertów, którzy poświęcili swój czas i dokonali analizy za nas, podają nieprawdziwe informacje. Ostatnio widziałem artykuł o tytule "Takiego wzrostu gospodarczego w naszym kraju NIGDY nie było! Rząd PiS po prostu zmienia Polskę!"

Pink Floyd
Wysłane: 17 sierpnia 2017 08:33:48
007 napisał(a):
@mackopl, dyskusja na poziomie piaskownicy mnie nie interesuje. Trochę szacunku dla osoby, która otrzymała prawie 9 mln głosów Polaków. Niepotrzebnie obrażasz większość z nich. Jeżeli nie widzisz porządnych, normalnych ludzi w polityce, to po co się tym w ogóle interesujesz.

Niestety Pan Adrian na porzadnego nie wyglada. Przysiegal na konstytucje, ktora zdazyl zlamac juz wielokrtonie. Jak mowimy o liczbach, to przypomne, ze na te konstytucje glosowalo wiecej osob, niz na PiS w obecnej kadencji. Wydarzen politycznych nie da sie przewidziec, ale jednego jestem pewien: Panu Adrianowi do konca zycia bedzie juz ciazyc to co zrobil. A, ze jest mlody, to tym gorzej dla niego -- jak dozyje 80-tki to i wtedy nie jeden raz jeszcze bedzie sluchal o tym jak lamal konstytucje, ktorej mial byc straznikiem. A jak bedzie mial mniej szczescia, to i gorzej byc moze dla niego.

Suweren tez zaglosowal w liczbie ponad 13 mln za przystapieniem do UE, z ktorej teraz tak ochoczo chcemy sie wymiksowac dzieki obecnemu rzadowi.
Edytowany: 17 sierpnia 2017 08:34

mackopl
mackopl PREMIUM
Wysłane: 17 sierpnia 2017 17:16:29
007 napisał(a):

Nie interesuje Ciebie rozmowa na poziomie piaskownicy jednak w Twojej wypowiedzi nie widzę nic innego jak infantylne podejście do tematu politycznego. Zbulwersowany jesteś prawdą, średnio mnie interesuje ile słup zebrał głosów. Szacunku nie zdobywa się ilością podpisanych kartek, często osób podatnych na manipulacje, tylko pracą i postawą. Dostał mandat zaufania, którego nie potrafi wykorzystać, z resztą na ten wynik nie pracował tylko on, lecz cały sztab ludzi, dając kiełbasę wyborczą.
Ten gość nie zrobił absolutnie nic, jedyne z czym się kojarzy to jak lata za prezesem usilnie szukając aprobaty, o mało go w rękę nie pocałował, a sfochowany Jarek nawet na niego nie spojarzał.
Magda Ogórek byłaby lepsza, generalnie efekt jej pracy byłby ten sam, a przynajmniej byłoby na co popatrzeć :)
Nie interesuję się polityką, ta mnie po prostu otacza,wchodzi w moje życie.
Hitler również miał wysokie poparcie, z resztą patrząc na prezesa to widzę wiele podobieństw.

Edytowany: 17 sierpnia 2017 18:12

1ketjoW
Wpisów: 719
Wysłane: 17 sierpnia 2017 18:25:11
Cytat:
Nie interesuje Ciebie rozmowa na poziomie piaskownicy jednak w Twojej wypowiedzi nie widzę nic innego jak infantylne podejście do tematu politycznego. Zbulwersowany jesteś prawdą, średnio mnie interesuje ile słup zebrał głosów. Szacunku nie zdobywa się ilością podpisanych kartek, często osób podatnych na manipulacje, tylko pracą i postawą. Dostał mandat zaufania, którego nie potrafi wykorzystać, z resztą na ten wynik nie pracował tylko on, lecz cały sztab ludzi, dając kiełbasę wyborczą.
Ten gość nie zrobił absolutnie nic, jedyne z czym się kojarzy to jak lata za prezesem usilnie szukając aprobaty, o mało go w rękę nie pocałował, a sfochowany Jarek nawet na niego nie spojarzał.
Magda Ogórek byłaby lepsza, generalnie efekt jej pracy byłby ten sam, a przynajmniej byłoby na co popatrzeć :)
Nie interesuję się polityką, ta mnie po prostu otacza,wchodzi w moje życie.
Hitler również miał wysokie poparcie, z resztą patrząc na prezesa to widzę wiele podobieństw.

Trochę się zgubiłem. Dlaczego bezrobocie spada?

Panowie jak nie interesują Was analizy anty tylko chcecie po politykować to zapraszam na wp. albo onet.

Nie wymieniacie argumentów tylko rzucacie hasła propagandowe. Ten nie zrobił tego a ten tamtego. TAKIE MAMY "ELITY".

007
007 PREMIUM
Wysłane: 17 sierpnia 2017 21:03:53
@filemonczyk, niestety trafiłeś w samo sedno. O zgrozo, często ludzie inteligentni i wykształceni łykają kłamliwą papkę jak małe gąski. Filtrują to jeszcze w poszukiwaniu informacji, która pasuje im do wcześniej określonego stanu rzeczy odrzucając resztę, a potem z pełnym zaangażowaniem i przekonaniem o słuszności sprawy dyskutują lecąc po powierzchni bez szansy choćby na cień argumentu.

@timon, ano w takich czasach żyjemy, że informacji jest dużo i to często zafałszowanej. Jedyny skuteczny sposób to sięgnąć do źródła i włączyć myślenie, a jak nie ma na to czasu to warto przynajmniej czasami zmienić stację TV lub stronę w necie.

@Pink Floyd, tak jak już wcześniej napisałem z oceną Prezydenta Dudy wolałbym poczekać do końca kadencji. Z pewnością nie jest ideałem i mógłby być bardziej charyzmatyczny. Nie przesadzałbym jednak z tym ciążeniem. Podejrzewam, że na koniec nie będzie urządzał takiego cyrku.

Audyt Andrzeja Dudy: Zaginione obrazy, wysokie odprawy. Tak działała kancelaria Komorowskiego

Cytat:
W czerwcu, czyli już po wyborach prezydenckich, w Kancelarii utworzono 5 dodatkowych stanowisk kierowniczych. Dyrektorowi Centrum Obsługi przy KPRP wydłużono z 3 do 6 miesięcy okres wypowiedzenia oraz przysługujące mu wynagrodzenie z tytułu wygaśnięcia stosunku pracy. Następnie - 3 sierpnia - na 3 dni przed końcem kadencji Bronisława Komorowskiego - rozwiązano umowę o pracę z dyrektorem Centrum Obsługi KPRP. W efekcie nabył on prawo do otrzymania 10-cio miesięcznych poborów oraz dodatkowej odprawy, co daje łącznie kwotę prawie 250 tysięcy złotych

Ten przekaz dnia gdzieś przeczytałeś, czy sam Prezes Kaczyński Ci się zwierzył?
Cytat:
Suweren tez zaglosowal w liczbie ponad 13 mln za przystapieniem do UE, z ktorej teraz tak ochoczo chcemy sie wymiksowac dzieki obecnemu rzadowi.

Kod:
mod: usunięto fragment niezgodny z regulaminem forum

Edytowany: 17 sierpnia 2017 21:57

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość