Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

007

007

Ostatnie 10 wpisów
Podejrzewam, że wzrosty nie wynikają z wyciszenia wokół spółek LC, tylko z trwającego due diligence. Z pewnością do zarządzających funduszami poszły już pierwsze raporty wskazujące , że wyceny na GPW były znacznie poniżej ich rzeczywistej wartości.

Ponieważ tzw. Widłowy zadecydował, że na dalsze wzrosty musisz poczekać do poniedziałku. W sumie to dosyć absurdalne, że blokuje się handel na spółce która ma 14 mln obrotu w 2 godziny. Wygląda to tak jakby giełda nie chciała zarabiać na prowizji.

@Warren Buffett
Zapewniam Cię, że w każdym obozie, w tym również w PIS, znajdziesz wartościowych ekonomistów. Jeżeli tego nie zauważasz to powinieneś się zastanowić nad sobą w kontekście myślenia typowego leminga. Ekonomia jest przecież nauką niejednoznaczną, z dwoma głównymi nurtami przeczącymi sobie nawzajem. Wszystko można udowodnić i wszystkiemu zaprzeczyć, nic nie jest do końca pewne. Dlatego rozsądniej jest oceniać ekonomistów odnosząc się do konkretnych argumentów, a nie obozu z którego pochodzą. Z ciekawości zapytam, co Twoim zdaniem jest powodem nadwyżki budżetowej na koniec listopada?

Odnosząc się do meritum wątku, zarówno GNB jak i Getin Holding wyceniane są wyjątkowo nisko, więc o ile uda się ugasić pożar szansa na solidny zysk zarówno akcjonariuszy mniejszościowych jak i potencjalnego inwestora jest całkiem spora. Najprostsze rozwiązanie, wchodzi solidny inwestor z zewnątrz, zmienia nazwę, dokłada te 1-2 mld i za rok dwa mamy szansę na nowy solidny bank. Problem polega na tym że nikt sensowny nie wejdzie jako akcjonariusz mniejszościowy i nie będzie ryzykował kapitału i renomy pozostawiając zarządzanie w rękach osób, które najwyraźniej się nie sprawdziły. LC musiałby w jakimś stopniu oddać kontrolę nad bankami, tylko czy on jest na to gotowy?

Na giełdzie nic nie musisz, a w szczególności nie musisz zarobić. Te 40% równie dobrze działa przy pięciu jak i przy 50 spółkach. Nie działa natomiast przy jednej spółce. A na Twojej strategii z pewnością bym nie zarobił, bo bym z niej nie skorzystał. Nie zdarza mi się inwestować więcej niż 20% kapitału w jedną spółkę.

Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla stosowania limitu 20 tyś dla jednej spółki. Jedyny sensowny limit to ok. 1 tyś zł ze względu na prowizję. Zauważ, że 3 tyś zł. dla osoby odkładającej 100 zł miesięcznie to tyle samo co 300 tyś. dla osoby odkładającej 10 tyś miesięcznie. Ktoś może i przez pięć lat zbierać te 20 tysięcy i po jednym błędzie straci większość kapitału.

Gdyby to było takie proste że wybieramy 5 firm świetnej jakości i patrzymy jak kursy wszystkich pięciu rosną do nieba to mielibyśmy samych multimilionerów na giełdzie. Rzeczywistość jest trochę bardziej brutalna, bo istnieją setki powodów załamania wyników każdej z tych super spółek.

Nie rozumiem dlaczego większa dywersyfikacja miałaby wpływać na średnią rentowność, może co najwyżej wpływać na zmniejszenie odchyleń. Na dzień dobry można śmiało wymienić z 30 spółek wartych inwestycji, które powinny w długim okresie być lepsze od WIG. Inwestując w 2 spółki równie dobrze zamiast CDR i 11bit można było wybrać BAH jako wzrostowy i dywidendowy lub Unimot, który raportował wspaniałe wyniki jak się później okazało tyko papierowe. Przy tego typu inwestowaniu można i przez 5 lat mieć świetne wyniki, a potem jeden błąd i człowiek traci całość w jeden miesiąc.

@Win1248,
Ten tekst jest dobry bo pokazuje jaka jest rzeczywistość, a przykład z Hiszpanii tylko potwierdza że w Unii Europejskiej dopuszcza się wywłaszczenie właścicieli banku w celu ochrony depozytariuszy. Tak jak napisałem, uważam że jest to absurdalne.

@kostek-mundek,
Akurat w Polsce konkurencja na rynku bankowym jest całkiem niezła. Wzrost opłat wynika z podatku bankowego. Oczywistym jest, że wzrost podatków powoduje przerzucenie kosztów na klienta.

@ Kakarotto,
Raczej mamy tu zlot obrońców jedynego sprawiedliwego, rycerza na białym koniu walczącego z niedobrym systemem, człowieka z nieposzlakowaną opinią, po prostu prawdziwy bohater i wzór do naśladowania. Jakiś dziwny zbieg okoliczności, że akurat getiny grały pierwsze skrzypce przy każdym zawirowaniu na rynku finansowym. Najpierw opcje walutowe, potem kredyty frankowe, a ostatnio getback.

@ Addison
Nie żartuj, że wierzysz w to że LC żałuje że ktoś ma dwa razy większy kredyt niż wartość mieszkania a rata zabiera mu większość wynagrodzenia. Jedyne czego żałuje to fakt, że traci biznes życia, bo był zbyt pazerny.

@ voyager
Akurat w przypadku Getinu wyjątkowo często zdarzały się przypadki, że ludzie przychodzili po kredyt złotówkowy , a wychodzili z walutowym, bo na złotówkowy nie mieli zdolności. A jak się mleko rozlało to dostawali pisma z żądaniami przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń, bo mieszkanie nie pokrywało wartości kredytu. Moim zdaniem to nie jest normalne. Jeżeli twierdzisz, że miał do tego prawo, to ja twierdzę że nadzór ma prawo zażądać podwyższenia kapitałów w związku z nadmiernym ryzykiem wynikającym z udziału kredytów we frankach, a właściciel banku ma obowiązek uzupełnić kapitały. To też jest zgodne z prawem.

Zamiast słuchać szczwanego lisa Giertycha, który jest stroną w sprawie lepiej poczytać coś bardziej obiektywnego. Tu np. jest fajny artykuł opisujący koncepcję wywłaszczenia banku.

aferaKNF-Plan-Zdzislawa-wyjasniamy-co-to-jest-i-dlaczego-mogl-zaistniec-7626880

Sam przepis jest mocno absurdalny, ale przecież taki europejski. Poza tym nic prostszego jak dofinansować bank i wtedy żadne wywłaszczenie go nie ruszy. Wystarczy przecież poprosić jakiegoś kolegę z SB o pożyczkę i po sprawie, no chyba że w SB nie było kolegów.

Nie zapominajmy też, że głównym problemem Leszka Czarneckiego i instytucji finansowych z jego stajni jest przede wszystkim Leszek Czarnecki, zarządy jego spółek i kultura korporacyjna nakierowana na łupienie klientów tu i teraz i ile się da. Jak dla mnie najciekawszy fragment dymisji pomiędzy LC i MC, zaraz po dosyć oczywistej ofercie korupcyjnej to fragment, w którym LC przyznaje się do porażki i stwierdza, że model zarządzania oparty na płacy za wyniki się nie sprawdza, bo ludzie realizują zyski teraz, a koszty przenoszą w przyszłość. Ta właśnie kultura widoczna jest na każdym kroku we wciskaniu nieświadomym ludziom a to kredytu frankowego, a to polisolokaty, a to obligacji bankruta.


Gwoli ścisłości nawet z uwzględnieniem opłaty za silnik, która będzie pewnie kosztem a nie zmniejszeniem przychodu, wychodzi mi powyżej 11 mln (18,67*0,7*0,95*0,9=11,17). To pod warunkiem, że tak jak piszesz raport Steam uwzględnia VAT co wydaje się być dosyć dziwne.

Krótki ogon pełnej wersji wynika zapewne z faktu, że samo EA może mieć ten ogon długi, nie wspominając o wersji na konsole gdzie ogon może się zamienić w prawdziwego węża.

Raport sprzedażowy nie powala na kolana i znowu nie wiadomo co oznaczają te ich przychody brutto. Zapewne do spółki wpłynie jakieś 60-70% czyli 11-13 mln w zależności od tego czy raport uwzględnia VAT czy nie. Zobaczymy czy Farma wykorzysta swoją szansę, jak gracze zareagują na pierwsze poważniejsze zmiany w grze i jak to się przełoży na ogon.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 4 września 2009
Ostatnia wizyta: 15 lutego 2019 18:00:50
Liczba wpisów: 198
[0,06% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,180 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d