Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

007

007

Ostatnie 10 wpisów
Niedziela wieczorem to w sam raz świetna pora, w związku ze zbliżającą się traumą poniedziałkowego poranka, żeby zrobić szopkę z forum. Idąc tym tropem uważam, że otworzy się dopiero przy -90%, a potem Farma ogłosi bankructwo, bo przecież nie stać ich na zakup drugiego serwera.

investped napisał(a):

Phil Town powiedział: 2/3 twoich pieniędzy ze składek ląduje w kieszeniach u prezesów, kierowników, menedżerów, zarządzających, sekretarek i innych kosztów..., a jedynie 1/3 jest obracana. Tego systemu nie zmienisz. Już próbowano i co? Emerytury takie, że 80-letni muszą dorabiać!


Zamiast cytować złote myśli jakiegoś guru od wszystkiego sięgnąłbyś lepiej do danych. OFE pobiera niskie opłaty, a w przypadku PPK opłata za zarządzanie ma wynieść 0,5% aktywów rocznie.


@investped
Jakie badania i jakie fundusze? Nie pisałem o zwykłych funduszach akcyjnych, w których masz jakieś 5% rocznie opłaty za zarządzanie tylko o czymś na wzór OFE. Czym innym jest inwestycja jednorazowej kwoty, a czym innym systematyczne oszczędzanie, ale nawet jak weźmiesz szczyt hossy z 2007 to wszystkie OFE zarobiły w tym czasie pomiędzy 35%-55% podczas gdy WIG jest ciągle na stracie.

stopy zwrotu OFE

@Elemis
Samodzielne zarządzanie miałoby sens dla kilku procent uczestników, tyle że komplikuje system, bo przedsiębiorca musiałby się pytać każdego pracownika gdzie ma przesłać jego składkę.

Weź pod uwagę, że nie każdy potrafi się poruszać po rynkach finansowych równie sprawnie jak Ty, a tego typu program, żeby miał sens, musi być powszechny. Podejrzewam, że zdecydowana większość naszego świetnie wyedukowanego ekonomicznie społeczeństwa nie rozumie co to jest procent składany i nie ma bladego pojęcia jak kupić akcje lub obligacje. W takiej sytuacji zrównoważone fundusze z ograniczonymi kosztami zarządzania wydają się być najsensowniejszą formą inwestycji długoterminowej.

PPK jest ważne z kilku powodów, po pierwsze budowa kapitału (oszczędności) którego w Polsce brakuje, po drugie rozwiązanie, przynajmniej częściowe, dramatycznie niskich emerytur za 10-20 lat oraz po trzecie przywrócenie giełdzie ważnej funkcji możliwości pozyskania kapitału na inwestycje. Dlatego też całkowicie się z Tobą nie zgadzam, bo tego typu pogramy lub ich brak będą decydowały o tym czy dogonimy np. Czechy w PKB per capita czy nie.

Odnośnie jakości zarządzania rozsądniej byłoby wziąć całościowe wyniki funduszu, a nie poszczególne transakcje.

IKE I IKZE dalej pozostaje więc możesz z nich korzystać. Przeciętny Kowalski nie zarabia 5 tyś więc przy 4%-8% składki wyjdzie jakieś 300 zł. miesięcznie czyli zdecydowanie mniej niż limity na IKE i IKZE.
Nie zgadzam się też, że Skarb Państwa coś tu dopłaca. Raczej jest to obniżenie opodatkowania pracy.

Niewątpliwie BOŚ się nie popisał w tym przypadku a Unimot wpuścił w maliny zarówno ich analityka jak i znaczną część rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu dane powinny się znaleźć w sprawozdaniu bez pytania. Skoro zatem spółka zamieszcza w sprawozdaniu to co chce, a nie to co powinna, to z oczywistych względów wzrasta ryzyko inwestycji.

Wskaźniki wyglądają fajnie, tyle że spółka jest całkowicie niewiarygodna. Jak ktoś ma dostęp to warto przeczytać ostatnie reko BOŚ’a. Jeden z wniosków jest taki, że wyniki sprzed Q417 zawierają jakieś 20 mln papierowych zysków z wyceny zabezpieczeń zapasów, a w sprawozdaniu za ten okres zero informacji na ten temat.

Nowy pan prezes chyba zapomniał o tym, że najprostszym sposobem na ograniczenie kosztów jest likwidacja spółki.

Nie ma znaczenia czy Deloitte wiedział czy nie. Ważne jest to czy powinien wiedzieć czy nie. Sprzedaż aktywów po zawyżonej cenie i ich odkup to oszustwo stare jak świat i Deloitte powinien to wyłapać.

Mam nadzieję, że nigdy nie pójdą drogą Paradox’u i nie będą produkować kilkudziesięciu płatnych DLC do każdego tytułu. To droga donikąd. Duża część negatywnych komentarzy dotyczyła długości rozgrywki, dlatego dodanie kolejnych scenariuszy czy jakiejkolwiek innej zawartości w formie płatnego DLC na tym etapie byłoby strzałem w kolano.

Porównanie Agony do SGW 3 wypadałoby zacząć od zestawienia kosztów produkcji, w przeciwnym razie dochodzi się do bardzo dziwnych wniosków. Można oczywiście narzekać, że gra nie zarobi 100 mln, a można też podejść do sprawy zdroworozsądkowo. Prawdopodobnie Madmind zarobi na niej nie mniej niż kilkanaście mln, część odda w formie dywidendy, a za resztę zdobi np. Agony 2 z kilkukrotnie wyższym budżetem. Mr. Rynek ma swoje kaprysy. Tak jak zauważył już sslaw, Madmind tworzący grę za 2-3 mln został wyceniony na 300-400 mln. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 4 września 2009
Ostatnia wizyta: 21 października 2018 20:40:35
Liczba wpisów: 179
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,191 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d