pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

007

007

Ostatnie 10 wpisów
Jak już rozważamy political fiction to jest prostsze rozwiązanie. PFR emituje obligacje z gwarancjami SP i trochę wyższym procentem od skarbowych. Chętni się znajdą bo NBP luzuje ilościowo. Za otrzymane środki kupuje spółki z wig 20, głównie spółki SP. Z czasem wyceny się unormują, pojawią się kapitały z PPK i PFR sprzeda akcje z zyskiem, po czym spłaci obligacje. Takie rozwiązanie znacząco osłabiło by kolejną falę paniki.

Z punktu widzenia cyborga, wyłączając całkowicie empatię należałoby rzeczywiście przyjąć, że co ma być to będzie, kto słabszy ten umrze, a po trzech miesiącach społeczeństwo będzie młodsze, silniejsze i bogatsze, bo z mniejszym obciążeniem emerytalnym. Problem polega na tym, że cyborgami nie jesteśmy.

Odpaliłem Excela i wrzuciłem kilka założeń dotyczących Wielkiej Brytanii. Zakażeniu ulegnie 80% społeczeństwa, przyrost zakażonych to 30,17% bazy z dnia poprzedniego (4.011 w 15 dniu), a śmiertelność to 8,58% całkowitej liczby zakażonych (aktualne dane dotyczące Włoch 4033/47021). Wychodzi mi, że 25 kwietnia, w ciągu jednego dnia w Wielkiej Brytanii umrze 1.057 tyś. osób.

God Save The Queen.

Problem nie jest wymyślony i nie ma nic wspólnego z przepływem kapitału. Buffett, Bezos czy Musk nie potrzebują wirusa, żeby powiększać swój majątek.


Tylko czy w takiej sytuacji Stany nie powinny się lepiej zabezpieczyć? Patrząc na przyrost zawirusowanych versus liczba przeprowadzonych testów obstawiam się, że w ciągu 2 tygodni będą na podium.

Mackopl, z tym akurat się w pełni zgadzam, tylko trzeba wziąć pod uwagę że ludzie są tylko ludźmi, a decyzje dużo łatwiej podejmuje się po czasie. Morawiecki i Szumowski działają pod dużą presją, a czas ma to do siebie że szybko mija. Zamknięcie granic zaś to ograniczenie podstawy podstaw działania UE.

Te Zusy to raczej grosze. Pomoc powinna dotyczyć branż, które w związku z decyzjami rządu nie mogą prowadzić biznesu. Jak ktoś żyje z restauracji, a lokal kupił na kredyt to może mieć teraz poważny problem.

Dobrze że ten wirus wywołuje „tylko” zapalenie płuc, a nie nienawiść. Jakby nam liczba chorych z nienawiści rosła wykładniczo to byśmy się pozabijali zdecydowanie szybciej niż działa wirus. Zamknięcie granic trzeba było wprowadzić kilka dni wcześniej, tylko nie wiem czy społeczeństwo by to zaakceptowało tak gładko skoro pomimo ogólnej wiedzy o zagrożeniu było aż tylu chętnych by wyjechać na narty do Włoch czy Austrii.

Co się zaś tyczy wpływu temperatury, to skoro wirus roznosi się drogą kropelkową to dosyć logicznym jest założyć, że żyje tak długo jak żyje kropelka, a ta wyparuje dużo szybciej w temperaturze 20+.

Tanio to było po 10pln, a teraz jest jeszcze taniej i co z tego skoro kurs leci na łeb na szyję i nie wiadomo gdzie się zatrzyma. Super, że mają kilka mld zysku operacyjnego, tylko szkoda, że od 6 lat praktycznie co kwartał wzrasta zadłużenie netto, a EBITDA już niekoniecznie. Od kilku lat nie ma też dywidendy. Perspektywy na przyszłość są równie świetlane, czyli jeszcze większe inwestycje i niepewne zyski w związku z polityką klimatyczną UE.

Energetyka da prawdopodobnie sporo zarobić, tylko najpierw musi się pojawić jakieś światełko w tunelu. Na razie ani fundamentalnie ani technicznie nie wygląda to dobrze, więc pozostaje czekać cierpliwie lub bawić się w łapanie odbić zdechłego kota jak ktoś ma dobre wyczucie rynku.

Sprawozdanie wygląda słabo. W gamedevie bardzo łatwo można przerzucać koszty z kąta w kąt i pompować wnip’y lub zapasy, dlatego zawsze warto sprawdzić przepływy. W tym przypadku mamy w 2019 -2,4 mln z działalności operacyjnej i -5,4 mln z inwestycyjnej czyli razem -7,8 mln. W poprzednim 2018 roku było w sumie -7 mln (-5,5 i -1,5). Wynika z tego, że bez finansowania z zewnątrz ani rusz.

Semeo, palec na enterze nie ma nic wspólnego z wielkością spółki tylko jej charakterem. JSW czy KGHM to spółki mocno cykliczne więc z pewnością można znaleźć mniejsze firmy z bardziej stabilnymi przychodami i zyskami, a zatem i bardziej stabilnym kursem.

Świetny plan naprawczy. Zwiększą rentowność i poprawią współczynniki kapitałowe. Sądzę że zasługuje na nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. A tymczasem Santander istotnie zwiększa rezerwy na kredyty frankowe.
Santander-skokowo-zwiekszyl-rezerwy-frankowe
Getinoble pewnie nie zwiększy, bo to się nie pokrywa z planem.

Co się tyczy kosztów w przypadku unieważnienia umowy, banki chcą odzyskać koszt użytkowania kapitału czyli WIBOR w PLN. Zakładając, że uda im się to wygrać w sądzie dla frankowicza będzie to oznaczać tani, bo bez marży kredyt złotówkowy.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 4 września 2009
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2020 09:42:38
Liczba wpisów: 230
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,337 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,30% +16 060,69 zł 36 060,69 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d