pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

007

007

Ostatnie 10 wpisów
TVP i TVN można traktować jedynie w kategorii źródła rozrywki, a nie źródła informacji.

Brawo, jak tak dalej pójdzie to wykupisz cały free float, a potem to już na pewno będzie rosło.

Najlepiej to grać na spadki gdy są spadki i grać na wzrosty gdy są wzrosty. Takie proste a takie trudne.

Kurs odleciał, więc wykorzystali okazję, a ryzyko, że będzie co najmniej solidna korekta na fangach po wyborach w US jest całkiem spore. W średnim okresie i tak będzie się liczyć dynamika wzrostu przychodów, a niewątpliwie łatwiej jest się rozwijać z kasą na koncie niż bez niej.

A jakie to niby ma znaczenie. Liczy się poziom kapitałów własnych w całości, a nie ich części składowe. C/WK jest już bardzo nisko, tyle że dotyczy to całego sektora. Jak dla mnie mbank to wręcz idealny kandydat na szorta. Technicznie padło kolejne wsparcie, a fundamentalnie wygląda to jeszcze gorzej. Otoczenie nie sprzyja bankom, a dodatkowo jest to jeden z najbardziej umoczonych banków w kredytach frankowych.

Sentyment do banków się zmieni jak zmieni się otoczenie, tj. zniknie problem kredytów frankowych i zaczną rosnąć stopy procentowe. Pomogło by też zapewne rozwiązanie problemu Getinu, bo jego ,nazwijmy to „konwersja”, będzie się wiązać z ryzykiem dla całego sektora.

No chyba że jeden będzie animował w górę, a drugi w dół i wygra ten co ma większe kredki.

Z obawy o ból głowy przejrzałem tylko pobieżnie i skupiłem się na podsumowaniu. Czyż nie jest to jakiś nic nie wnoszący matematyczny bełkot? Dla części danych działa, a dla innych nie. Prawie jak z analizą techniczną. Jakie są korzyści z tych badań dla Ciebie lub dla mnie. Gdyby ci naukowcy byli choć w ułamku tak mądrzy jak te ich równania to dawno by już opracowali model matematyczny przewidujący przyszłość i zarabiali grube miliony zamiast wyciągać ręce po granty finansowane przez podatników.

Szutnik, co wspólnego mają losowo tworzone zbiory danych z tezą łączącą dwie zupełnie niezależne od siebie wielkości. Zadam jeszcze jedno pytanie. Czy gdyby na przykład jakiś dajmy na to Helmut otworzył wykres Columbusa w EUR to miałby te same spostrzeżenia? Czy musiałby jednak zastosować inną skalę czasową żeby wyjść na to samo?

Słyszałem o teorii wedle której ceny poruszają się losowo. Całkowicie się z tym nie zgadzam. Z tego by wynikało, że decyzje dotyczące konfliktów zbrojnych, stóp procentowych, dodruku pieniądza czy zwiększania deficytów również są losowe, a przecież tak nie jest. Za każdą taką decyzją, która ma później wpływ na ceny akcji kryją się decyzje konkretnych osób. Gdyby ceny poruszały się w sposób losowy to cała analiza zarówno techniczna jak i fundamentalna nie miała by najmniejszego sensu, bo równie skuteczny byłby rzut monetą.

Fajna analiza chociaż ten fragment

Cytat:
gdy pojawia się zgodność ceny i czasu [czyli to, co tu widzimy, przypisek mój], następuje zmiana kierunku ruchu

to już podchodzi pod jakiś rodzaj szamaństwa. Skala miesięczna, tygodniowa czy dzienna jest przecież kwestią umowną. Równie dobrze można by ustawić skale dwutygodniową, trzynastogodzinną, trzy i pół dniową, etc. W takiej sytuacji zawsze znajdzie się jakaś skala dla której nastąpi zgodność ceny i czasu. Dodatkowo cena sama w sobie nic nie znaczy. Dopiero w zestawieniu z ilością akcji ma jakąś wartość. Spółka może przecież zrobić split lub resplit, emisję z prawem poboru lub wypłacić dywidendę. Jak tego typu zmiany wpływają na tę tezę?

W moim odczuciu ma to taki sam sens jak np. estymacja przyrostu naturalnego na podstawie populacji bocianów.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 27 października 2020 22:43:30
Liczba wpisów: 257
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,272 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,98% +27 796,27 zł 47 796,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d